Hetty Overweel bezorgt All-Ready eerste winst Bruse Boys zeker van lijfsbehoud in de zaterdag derde klasse KNVB Uit publiek gevist WIK binnen de lijnen geen hechte eenheid SKNWK verliest van de koploper AZVV Chrislandia in de slotfase opzij gezet Recordvangst voor Lobbezoo Opening van veldkoifbalcompetitie op sportpark Bannink Jacob van de Berge zet twee spelers van Chrislandia op het verkeerde been. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Het moet wel erg raar lopen wil Bruse Boys volgend seizoen niet opnieuw in de derde klas van de KNVB zaterdagvoetbal actief zijn. Na de 3-2 zege op het bezoekende Chrislandia uit Heinenoord, zaterdagmiddag in Brui- nisse, weet de Bruse ploeg zich zo goed als zeker verzekerd van nog een jaar der deklasserschap. Het enige roet dat zich nog in het eten van de Bruse derdeklas ser kan gooien is misschien het behalen van een periodetitel. „Misschien mee strijden om een plaats in de tweede klas", kijkt goaltjesdief Jacob van de Berge alsnog hoopvol vooruit. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 7 BRUINISSE - Vissen is voor een deel van de Bruse bevolking broodwinning. Voor Bruse Boys-trainer Cees van Dijk is dit echter niet het geval. Toch ontkwam Van Dijk er afgelopen za terdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Chrislandia niet aan om achter te blijven ten opzichte van de Bruenaren. Voor de vertrekkende trainer Cees van Dijk zou de uitspraak van Van de Berge inderdaad een bekroning op zijn werk zijn in Bruinisse. Van Dijk ech ter tilt niet zo zwaar aan de woorden van zijn spits. „Na tuurlijk zou het leuk zijn om hier een ploeg achter te laten die volgend seizoen een klasje hoger speelt, maar \ve moeten natuurlijk de realiteit niet uit het oog verliezen. Op het ogen blik hebben we hier een goede mi' an oude en jonge spelers. Uiteindelijk een onverwachte winst voor All-Ready, dat een zeer zwakke eerste helft speel de. In de eerste helft kwam All- Ready niet verder dan tot een stand van 2-4. Arjan Hage scoorde pas in de 14e minuut op knappe wijze het openings doelpunt. Het doelpunt viel alsnog onverwachts voor.Ter- heijden. De Brabantse ploeg ondernam gelijk actie en zette Maar als er wat oudere spelers aan het eind van dit seizoen be sluiten om te stoppen. Dan denk ik gezien het potentieel dat aan spelers overblijft, men tevreden moet zijn met een der- deklasserschap. Op die manier krijgt de jeugd de kans om zich op dat niveau staande te hou den." Voldoende In het duel met Chrislandia be de aanval in. In de 15e minuut brachten zij de stand met twee strakke doelpunten naar 1-2. Jacco Stoutjesdijk speelde dui delijk een mindere eerste helft. Volgens trainer Quist was Stoutjesdijk een voorbeeld voor de snelheid in de ploeg. „Het baltempo was veel te laag. Zo'n zwakke tegenstan der als Terheijden moet je op wees de Bruse jeugd in ieder geval dat het er aan komt. Met Ralph den Ouden en Johan Be nard (beiden haalden een rui me voldoende) in de ploeg voor onder, andere Martin. Verspoor, Leo Burgers ën Jakkoo Brou wer. Het begon overigens hoop vol voor de thuisploeg want reeds na twee minuten ver scheen Jacob van de Berge na mistasten van zijn directe te genstander Pieter Nieuwen- huijzen oog in oog met Chrislandia-doelverdediger Ad snelheid pakken. Niet alleen Jacco speelde onder zijn ni veau, de hele ploeg liet het in die eerste helft afweten." Ro nald-Snoek had duidelijk niet zijn middagje. De tegenspeler van Snoek had de eigenschap om keihard aanval te roepen wanneer Snoek een doelpoging ondernam in het aanvalsvak. De All-Ready speler had te lij den onder dit verbale geweld. Nouwen. De lobbal die Van de Berge in petto had voor zijn te genstrever uit Heinenoord was echter te kort, zodat Nouwen in dit rechtstreekse duel voorals nog als overwinnaar te voor schijn kwam. Het zou wat Nouwen betrof niet de eerste en zeer zeker niet de laatste keer zijn. In het eer ste kwartier werd Nouwen door ondere andere Jacob van de Berge en Harold van de Ber ge regelmatig op de proef ge steld, doch de Chrislandia- doelman gaf vooralsnog geen krimp., Zo verdween een goed genomen vrije trap van Jacob van de Berge rakelings naast de kruising van paal en lat en ook Harold zag een poging van hem op dezelfde manier langs zij het Chrislandia-doel vlie gen. Aan de andere zijde voor kwam Bruse Boys-doelman Ja- Al zijn doelpogingen misluk ten, tot ergernis van het Zierik- zeese thuispubliek. Het lukte hem wel enkele keren de bal in het verdedigingsvak van Ter heijden te onderscheppen en vervolgens naar vrijstaande mede-spelers in het aanvalsvak te gooien. Debby Voshart scoorde vervol gens het tweede doelpunt. Tbr- heijden pakte vlak voor het einde van de eerste helft nog een puntje mee en bracht daar mee de stand op 2-4. „In de kleedkamer heb ik het team nog eens toegesproken. Dat baltempo moest gewoon om hoog. Ik heb ze gezegd dat je anders naar de winst kan flui ten", liet Quist na afloop we ten. Zijn woorden hadden uit straling want Anne-Marie van Goudoever scoorde al snel het volgende punt. Arjan Hage en Hetty Overweel volgden al snel. Jacco Stoutjesdijk had niet echt zijn dag, maar bij 5-5 zette hij een prachtig afstands schot om in een doelpunt: 6-5. Het leek er op dat de spelers van Jan Quist moeite hadden om de concentratie vast te hou den bij een voorsprong. Nog geen minuut later bracht Ter heijden de stand alweer op 6-6. Het wonder geschiedde toch nog voor All-Ready. In de zaal- korfbalcompetitie had de ploeg zo'n pech. Nu op sport park Bannink gooide Hetty Overweel de winnende treffer in de laatste minuut door de korf. „De tactische zaken, daar moe ten we aandacht aan besteden. Op zich speelden we een goede wedstrijd. Belangrijk is dat wc cob Muller een 0-1 achterstand voor zijn ploeg toen hij de doorgebroken Patrick Ko- nings, na een struikelpartij van laatste man Jaap van de Berge, het scoren wist te belet ten. Nadat Wilko Hanzen op de doellijn redding had gebracht óp een inzet van John Beeren- donk was het in de 33e minuut echter wel raak. Beerendonk mocht aan de linkerzijde van het veld de bal voor het doel plaatsen waarna de vrijstaan de Johan Moerenhout van dichtbij de 0-1 achter doelman Muller mocht koppen. John van Dijk was daarna nog dicht bij de gelijkmaker, Nouwen wist Van Dijke's kopbal op mi raculeuze wijze uit het doel te tikken, zodat de rust aanbrak met een 0-1 stand. Na 12 minuten in de tweede helft gebeurde het plots. De in de eerste helft goed leidende en in de tweede helft uiterst ma tig fluitende scheidsrechter Pe- kaar, zag als een van de weini gen een overtreding van Den nis van Duin op Jacob van de Berge binnen het strafschopge bied en besliste strafschop. Tonnie van de Berge benutte het buitenkansje dankbaar door de bal vanaf elf meter hoog en hard achter doelman Nouwen te schieten: 1-1. Rode kaart Vanaf dat moment rook de thuisploeg de winst en toen Chrislandia-speler John Otto met twee keer geel naar de kleedkamer was gestuurd, was dit koren op de molen voor de thuisploeg. Met Jaap Knop, die uit het publiek werd gehaald nadat Jacob Muller met een migraine-aanval het veld had moeten verlaten, toog de thuis club ten aanval. Het duurde niet lang eer Tonnie van de Berge aan de linkerzijde door de Chrislandia-verdediging brak en Jacob van de Berge in staat stelde om zijn ploeg op een 2-1 voorsprong te zetten. Nadat Jaap Knop tot twee keer toe op voortreffelijke wijze redding had gebracht op inzet ten van Johan Moerenhout en John Beerendonk was het in de vijfde minuut van de blessure tijd Wilko Hanzen die de thuis ploeg in veilige haven schoot: 1-3. Dennis van Duin tenslotte be paalde op aangeven van Toon de Ridder de uiteindelijke 3-2 eindstand. Bruse Boys - Chrislandia: 3-2 (0-1). 33. Johan Moerenhout 0-1. 57. Tbnnie van de Berge LI (strafschop). 73. Jacob van de Berge 2-1. 95. Wilko Hanzen 3-1. 98. Dennis van Duin 3-2. Gele kaarten: John Ottó (Chrislan dia 2x geel, dus rood) en Johan Benard (Bruse Boys). Scheids rechter: J. Pekaar uit 's Graven moer. Toeschouwers: 110. daar nu aan gaan werken in on ze trainingen. Zoals het nu gaat maken we goede kans om pro motie naar het district in de wacht te slepen. Speltechnisch draait het nu aardig. De beker wedstrijd van vorige week liep het ook al een stuk beter. Nu moeten we snelheid in het spel brengen. Daar zullen we alleen profijt van hebben. AU-Ready - Terheijden 7-6 (2- 4). Doelpunten All-Ready: Ar jan Hage (2), Hetty Overweel (2), Anne-Marie van Goudoever (1), Debbie Voshart (1), Jacco Stoutjesdijk (1). Toeschouwers: 25. ZIERIKZEE - Bij de tweede competitiewedstrijd van hen gelsportvereniging Ooster- schelde waren 45 hengelaars aanwezig. Er werd gevist bij Kaas en Brood en de vangst was uitstekend. Er werden 128 vissen gevan gen, totaal 56 kilo. Het was Pe ter Lobbezoo die met 21 vissen (onder meer een bot van 1055 gram) en ruim 10 kilo vis het leeuwedeel voor zijn rekening nam. Deze vangst, gevangen door één deelnemer tijdens een wedstrijd, was een record voor de vereniging. De uitslag luidt: 1. P. Lobbezoo 10225 pnt.; 2. S. de Visser 2840 pnt.; 3. M. Kramer 2550 pnt.; 4. E. Smit 2500 pnt.; 5. C. van Schelven 2430 pnt.; 6. W. Meer- dinks2410 pnt.; 7. R. v. d. Dik- kenberg 2350 pnt.; 8. J. Bolier 2340 pnt.; 9. R. v. d. Zande 2210 pnt.; 10. N. Krijger 2010 pnt.; 11. T. de Vlieger 1840 pnt.; 12. R. Vercruysse 1770 pnt.; 13. A. W. de Vlieger 1540 pnt.; 14. J. B. Bruggeman 1510 pnt.; en eerste junior Sjaak Schell 745 pnt. Door deze uitslag lijkt de strijd om het kampioenschap nu al beslist te zijn en de pro longatie van de.titel voor Peter Lobbezoo niet te keren. De stand na twee wedstrijden luidt: 1. P. Lobbezoo 13280 pnt.; 2. C. van Schelven 5460 pnt.; 3. M. Kramer 5140 pnt.; 4. I. A. dc Visser 3965 pnt.; 5. R. Vercruys se 3960 pnt.. In de 72e minuut van de wedstrijd moest Bru-doel- man Jacob Muller met een migraine-aanval noodge dwongen het speelveld ver laten. Een geluk bij een on geluk voor Cees van Dijk was echter het feit dat de re serves van Bruse Boys hun wedstrijd in Yerseke afge last zagen zodat Bruse Boys 2-doelman Jaap Knop zich onder de toeschouwers be vond. Striptease Na de vraag van Van Dijk aan Knop of dat hij genegen was om voor het resterende deel van de wedstrijd, bij een stand van 2-1 in het voordeel van de thuisclub, de taak van Muller over te wilde nemen voldeed Knop na eerst een kleine striptea se voor de dug-out weggege ven te hebben aan het ver zoek van de trainer. Op ge leende voetbalschoenen van „Het was slecht. Als éénlingen liepen ze in het veld. Er was to taal geen contact met elkaar en dat leidde tot veel balverlies en dramatisch spel. Ik moet ze wel een compliment geven om dat ze het tot op de laatste mi nuut probeerden", liet WIK- trainer Kees Joosse weten. Op de rails Voor rust kwam GPC uit de enige kans op 0-1. Na een diepe bal op Johan Tuin werd Edwin Ganzeman door Tuin uit gespeeld. De teruggelegde bal werd door Henk Ottens achter Krijn Hendrikse gewerkt. WIK daarentegen kwam de gehele eerste helft niet aan een uit gespeelde kans toe. „In de rust probeer je de boel weer op de rails te krijgen. Maar kort na rust zie je dat het nog niks is en wordt. En dan de kansen die je in de tweede helft krijgt. Dan mis je toch een stukje bezieling als je ziet hoe die gemist wor den", ging de Middelburgse De koploper AZVV in de zater dag vierde klasse KNVB had moeite met het als derde ge klasseerde SKNWK. In Nieu- werkerk verloor AZVV nog met 2-1 en daarom wilde de ploeg uit Zeeuwsch- Vlaandcren koste wat kost winnen. Daarbij gingen vooral in de tweede helft de overtre dingen dc boventoon voeren en scheidsrechter Sjef Tilborg uit Rijsbergen weigerde om deze te bestraffen. Diepenhorst was ondanks het ongelukkige verlies toch con tent met de speelwijze van zijn ploeg. Wc missen vandaag Mark den Haan en Erwin Theunisse. We hadden vooral in de tweede helft geen geluk, an ders hadden we die wedstrijd gewoon gewonnen." In de 12e minuut ontsnapte AZVV- speler Theo Haring aan de bui- tenspelval van SKNWK en schoot zijn ploeg naar 1-0. Tien minuten later werd Wilco de Valk onderuit geschopt binnen de zestienmeter, maar de scheidsrechter weigerde dc bal op de stip te leggen. In dc 32c minuut was het weer de reeds gewisselde Ralph den Ouden verdedigde Knop de rest van de wed strijd met verve zijn doel. Na enkele formidabele red dingen had Knop in de 98e minuut de pech dat Chris- landia-invaller Dennis van Duin hem alsnog wist te passeren. Pech was er bo vendien voor laatste man Jaap van de Berge. Van de Berge raakte in een lucht duel met een tegenstander zodanig geblesseerd dat hij zich na afloop van het duel onder doktersbehandeling moest stellen. De plaatselij ke arts constateerde dat de schouder van Van de Berge uit de kom geschoten was. Na terugzetting van deze kon Van de Berge, hetzij iet wat verdwaasd doordat hij een spierontspannend mid del had toegediend gekre gen, naar zijn teamgenoten op het Bruse sportveld te rug keren. trainer verder. Na rust behoedde Krijn Hen drikse zijn ploeg voor de 0-2 door een bijna zekere goal in tweede instantie alsnog te ke ren. WIK kreeg daarna kansen op de gelijkmaker. Joost Rotte, uit de draai voor een leeg doel, en Leon Hendrikse, met zijn kopbal die over de goal ver dween, kregen de bal echter niet in het net. Kees Joosse had daarna trai- nersgeluk. Hij liet tweede-elf tal-speler Wilco Kooman inval len. Toen eigenlijk niemand het meer verwachtte wist uit een onoverzichtelijke situatie de voor Han van der Sande in gevallen speler WIK's hoofd macht met zijn doelpunt aan de gelijkmaker te helpen. Scheidsrechter Melis uit Rijen liet daarna nog doorspelen en beide ploegen kregen ver in blessuretijd alsnog de kans om de wedstrijd te beslissen. Het bleef bij kansen want gescoord wérd er op sportpark De Vospit niet meer. Theo Haring die keeper Leon Qu^k passeerde. Daarvoor kon Sam Flikweert de actie van Haring niet meer stoppen om dat hij onderuit gleed: 2-0. „Ja, dan wordt het moeilijk, maar ik heb de spelers wat naar vo ren geschoven en dat gaf meer dreiging bij het AZVV-doel." Vanaf dat moment wist AZVV alleen staande te blijven door harde overtredingen. Peter van der Cingel, Wilco de Valk en Jacky de Bruine kregen reële kansen om te scoren. In de tweede helft was het SKNWK dat bleef aanvallen. Het enige gevaar van AZVV was een spo radische counter, maar dan stond Quik op de juiste plaats. Peter van der Cingel werd ze ven meter voor het AZVV-doel neergelegd, maar opnieuw geen strafschop. Het was dan eindelijk Martijn Neele die in de 80e minuut een voorzet van Wilco de Valk bij dc tweede paal in het doel schoot (2-1). In de laatste tien minuten zagen Johnny Roks en Jacky dc Brui ne hun schoten rakelings over het doel gaan. „Het is dc eerste keer dat wc dit jaar verliezen." ZIERIKZEE - „Als de tegenstander het initiatief neemt, nemen we dat zelf ook. We moeten niet proberen de tegenstander te helpen om te winnen. Wij moeten de punten pakken." Trainer/coaeh Jan Quist kon zijn tevredenheid uitspreken over de geboekte winst op tegenstander Terheijden. Nipt voor het eindsignaal van de scheidsrechter wist Hetty Overweel het winnende punt van 7-6 te scoren op sportpark Bannink in Zierik- zee. De eerste officiële veldwedstrijd in het nieuwe seizoen leverde dus twee punten op. Gelijkmaker in blessuretijd KERKWERVE - Zaterdagmiddag speelde WIK thuis tegen degradatiekandidaat GPC uit Vlissingen. In een slechte wedstrijd kwam WIK niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Een resultaat waar beide ploegen ge zien het vertoonde spel tevreden mee mochten zijn, al was het zuur voor de bezoekers en meegenomen voor de groen-witten dat WIK's gelijkmaker in de blessuretijd viel. 'Die speler iverd compleet verbouwd AXEL - „We zijn twee strafschoppen onthouden. Ja, dan kan je nooit winnen. Ik vind dat we minstens een gelijkspel hadden verdiend", laat SKNWK- trainer Piet Diepenhorst weten nadat zijn ploeg met 2-1 verloor van AZVV in Axel. „Wilco de Valk werd steeds onderuit geschopt. Die speler werd compleet verbouwd bij het ontoelaatbare van die Axel- spelers", maakte Diepenhorst zich nog eens boos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 10