Kerkdiensten rond Pasen berichten uit het verleden Goede Vrijdag Monumenten zorg Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten Zierikzees koor Cantare zingt in Sint Nicolaaskerk Aan het geëerde Publiek. STADS-NIEUWS R. Bal 25 jaar bij Maaskant IRT-zaak Kraan Verhuur Zierikzee VRIJDAG 1 APRIL 1994 NR 25540 9 Zaterdag- 2 april Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Burgh: 21.00 uur gez. voorgangers, paaswake in RK-kerk De Ark, Ren esse. Lutherse Kerk Zierikzee: 20.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht, viering H.A. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 21.30 uur dr. A. Job- sen. Brouwershaven/Zonne- maire: 21.30 uur Paaswake in Herv. kerk Noordgouwe. Rooms-Katholieke Kerk Haamstede: 21.00 uur Paaswa ke. Renesse: 21.00 ur Oecume nische Paaswake. Zondag 3 april Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: Grote of Nieuwe Kerk: 10.00 uur ds. N. de Boo. Kin- der(neven)dienst in gebouw De Driehoek, Kerkhof NZ 8. Kerk centrum Gasthuiskerk: 18.30 uur ds. R. van Laar, Zevenber gen. Vrijzinnige Gemeente: Gasthuiskerk (Kerkcentrum): 10.00 uur ds. R. van 't Linden- hout, Haren. Kerkwerve: 10.00 uur dhr. J. Knoppert, Spijke- nisse m.m.v. Sjaak en Eric Ber- revoets op trompet. Kinderne- vendienst. Serooskerke: 10.00 uur ds. J. van Popering, Zuid- Beijerland. Tien minuten voor dienst zingen paasliederen m.m.v. trompettist Peter Stout- jesdijlc. 19.00 uur ds. W. Wagter, Capelle a/d IJssel. Zangdienst m.m.v. Interkerkelijk koor Harpe Davids uit Colijnsplaat. Burgh: 10.00 uur ds. A. R. van der Deijl. Paasviering. M.m.v. Pieter Kuzee en Frank Slager. Haamstede: 10.00 uur ds. C. Haasnoot, bevestiging van nieuwe lidmaten en bed. Heili ge Doop. 19.00 uur ds. C. Haas noot. Renesse: 09.00 uur ds. D. H. Stap. 10.30 uur dhr. Alle- wijn. Noordwelle: 10.30 uur ds. D. H. Stap. Scharendijke: Bethlehemkerk: 10.00 uur dhr. P. Leenman, Dordrecht. Kin- dernevendienst, tienergroep. 19.00 uur ds. H. Out, Middel- harnis. Brouwershaven: Zie Zonnemaire. Zonnemaire: 10.00 uur ds. A. P. Spaa en ds. H. J. Buijs. Gez. paasviering Herv.-Geref. Brouwershaven/ Zonnemaire. Noordgouwe: 10.00 uur ds. P. J. Eekhout. Gez. dienst met Dreischor, m.m.v. muziekvereniging Con Amore, Herv. Kerkkoor Dreischor en zondagsschool Noordgouwe. Dreischor: Zie Noordgouwe. Ouwerkerk: 09.00 uur paasont- bijt. 10.00 uur ds. A. Otten. Nieuwerkerk: Geref. kerk: 10.00 uur ds. J. Mierop, 's- Gravenzande m.m.v. kinder koor Hatikwa uit Kerkwerve en dwarsfluitiste Erica Berre- voets. Oosterland: 10.00 uur dr. J. C. Hanekamp m.m.v. VZOS, 18.00 uur ds. J. Smit, Bruinisse. Sirjansland: 10.00 en 18.30 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. Smit, m.m.v. Herv. Kerkkoor. 17.00 uur dr. J. C. Hanekamp, Oosterland. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur weleerw. heer A. Schrier, Sommelsdijk. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur dr. A. Job- sqn m.m.v kerkkoor, viering H.A. 18.30 uur drs. A. F. de Ou de, Rotterdam-Lombardijen. Haamstede: 06.00 uur Dage- raadsdienst. 10.00 uur ds. L. J. Lingen. Scharendijke: Samen op Weg-gemeente. Hervormde kerk: 10.00 uur dhr. P. Leen man, Dordrecht. Kinderneven- dienst, tienergroep. 19.00 uur ds. H. Out, Middelharnis. Brouwershaven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. A. P. Spaa, gez. paasviering in Geref. kerk Brouwershaven. 18.30 uur ds. A. Gootjes, Bruinisse. Nieu werkerk: Geref. kerk: 10.00 uur ds. J. Nierop, 's-Gravenzan- de m.m.v. kinderkoor Hatikwa uit Kerkwerve en dwarsflui tiste Erica Berrevoets. Bruinis se: 10.00 uur ds. A. Gootjes, 17.00 uur ds. A. P. Spaa. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 09.30 uur lees- dienst, 18.30 uur ds. G. F. Over weg. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. H. Kor ving. Haamstede: 10.00 en 18.30 uur ds. H. v. d. Schaaf. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur lees- Markus 15 37: ,,En Jezus een grote stem van Zich gegeven hebbende, gaf de geest." Vandaag gedenken wij het ster ven van de Heere Jezus Chris tus. Zijn leven hier op de aarde was een vrijwillige uitvoering van de wil Gods. Hij kwam om in de plaats van Zijn Kerk, Gods wet volkomen te onder houden en de straf te dragen die wij rechtvaardig hebben verdiend. Daarom moest Hij lijden maar ook sterven, wat op de zonde was bedreigd. De mens gescha pen naar Gods beeld, gesteld in het paradijs in zo'n gelukkige volheerlijke staat in gemeen schap met God. Toen was er geen zonde, geen moeite, geen zorg, geen dood, maar diende de mens God naar de lust van het hart. Echter door verleiding van de vorst der duisternis en moed willige en vrijwillige onge hoorzaamheid, is door één mens de zonde in de wereld ge komen en door de zonde de dood. In Rom. 6 23 lezen we, De bezoldiging (het loon) der zonde is de dood. Die dood is drievoudig, een geestelijke, tij delijke en eeuwige dood. Van de geestelijke dood, de schei ding van Gods gunst en ge meenschap, lezen we in Efeze 2:1 En u heeft Hij mede le vend gemaakt, daar gij dood waart door de misdaden en de zonden. De tijdelijke dood, ons doopsformulier zegt daarvan dat het is een gestadige dood, tenslotte de scheiding van ziel en lichaam, Ps. 89 49 Wat man leeft er die de dood niet zien zal? De eeuwige dood, Openb. 14 11 en de rook van hunne pijniging gaat op in alle eeu wigheid. Deze drievoudige dood heeft Jezus ondergaan. De scheiding van Gods gunst, Mijn God, Mijn God, waarom hebt Gij Mij verlaten. De scheiding van ziel en li chaam, Jezus het hoofd buigen de gaf de geest, niet als een uit geputte martelaar, maar met een grote stem als de Leeuw uit Juda's stam. De eeuwige dood, het straf lij den in de hel, Catechimus Zon dag 16 vr. 44, Dat de Heere Je zus Christus door Zijn onuit sprekelijke benauwdheid, smarten, verschrikking en he laas kwelling geweest is, in Zijn ganse lijden, en inzonder heid aan het kruis. Daar Hij nu ook God was, kon Hij de eeu wige straf samen bundelen in een zeker tijdsbestek. Zonder wedergeboorte zijn wij nu allen deze straf deze dood onderworpen, waarvan één deel aan ons al voltrokken is, namelijk de geestelijke dood. Daarom wordt wel gezegd, de hemel verkwikt niet en de hel verschrikt niet. Wat is nu nodig? De bekering tot God, die God van ons eist en die Hij werken wil in de harten van mensen. Naar Ps. 45 schiet God nog pijlen af die treffen in het hart van mensen. Wat zou een gevolg daarvan zijn? Als in het natuurlijke le ven een pijl van een strak gespannen boog ons lichaam zou doorboren, brengt dat ont steltenis, verbijstering en pijn. Zo is het niet minder in het geestelijke. Dan beseffen we dat we in een razendsnelle vaart op weg zijn naar de peil loos diepe afgrond. God kwijt Zijn gunst missend en dat door eigen schuld, want tegen die goede God heb ik gezondigd, wat geestelijke pijn veroor zaakt. Toch mogen deze wei eens de liefde Gods ervaren, die in menselijke woorden niet te vattenMs, ook niet te verkla ren is. Wat moeten die getroffe nen nu nog leren? Dat ze zon daar of zondares zijn, die on danks alle zelfverbetering en verlossingspogingen aan de weet komen, dat de schuld wel groter wordt maar niet kleiner, en dat niet alleen door dadelij ke zonden met gedachten, woorden en werken, maar ook al met erfzonde op de wereld gekomen zijn. Daar wil en zal Jezus Zich aan openbaren, daar is Hij voor ge komen. Hij heeft, door voor hen de dood in te gaan, de dood overwonnen, zodat een kind van God de dood niet meer be hoeft te vrezen, want zij is voor hen een doorgang tot het eeu wige leven. Zij zien er wel tegenop, dat beslissende uur, over te gaan van de tijd naar de eeuwig heid, waarom zij ook vele ma len vragen, Heere wil u er zijn als we door de doods Jordaan zullen heen gaan om te komen bij U in het Nieuwe Jeruzalem. Zij zullen er komen, dan mo gen zij eeuwig de drieënige God de eer de lof en de dank toebrengen, naar de lust van hun hart. Dan behoeven ze niet meer naar woorden te zoeken om de grootheid en lieflijkheid van God en Jezus te verheffen, maar zal het vanzelf gaan, want God is daar alles en in al len. Hebben wij al een gegronde hoop voor de tijd en de eeuwig heid. Nieuwerkerk C. de Knegt dienst, 19.00 uur ds. H. Paul, Openbare Belijdenis des Ge- loofs. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 09.45 en 15.30 uur leesdienst. Brui nisse: 10.00 en 17.0Q uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Genieenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Parochiecentrum, Mosselstraat 4. Hoogfeest van Pasen. 09.30 uur Dameskoor. Haamstede: 10.00 uur Hoog feest van Pasen. Renesse: 10.00 uur Hoogfeest van Pasen. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur mevr. ds. R. H. J. Boeijinga-Alders. Leger-des Heils Zierikzee: 10.00 uur samen komst. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 uur. Apostolische Kerk Zierikzee: zondag 17.00 uur (in Lutherse kerk). Evangelische Christengemeente Zierikzee: 10.00 uur Br. J. Kamp, Middelburg, samen komst in het multifunctioneel verenigingsgebouw, De Huy- bertstraat 35. Corneliastichting 10.15 uur ds. N. J. Köther- Middelhoek. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 11.15 uur dhr. D. Groenleer. Maandag 4 april Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 uur Paaszang- dienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Tweede Paasdag viering 10.00 uur herenkoor. Dinsdag 5 april Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 19.30 uur ds. D. Monster, Barneveld, Openbare Belijdenis. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Amersfoort als predikant voor bijzondere werkzaamheden t.b.v. het pastoraat in zorgcentrum De Lichtenberg aldaar (part time): mw. E. C. Littooij, kan didaat te Driebergen-Rijsen- burg, die dit beroep heeft aan genomen; te Groningen als pre dikant voor bijzondere werk zaamheden (studentenpredi kant): mevr. G. A. de Vries, kandidaat te Groningen, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Assen-Zuid: H. Geertsma te Zuidhorn. Aangenomen naar Zwolle-Zuid (voor het werk onder doven en slechthorenden): J. W. Boerma te Onne. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Benthuizen: J. J. van Eckeveld te Zeist. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Middelburg- Zuid: P. Mulder te Capelle aan den IJssel-Middelwatering; voor Katwijk aan Zee: Chr. van der Poel, Yerseke; voor St. Ca tharines (Canada): C. A. van Dieren, Stolwijk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Leerdam: F. Mal- 15n. Alblasserdam AMSTERDAM - Het jaarlijkse budget voor do monumenten zorg in Nederland wordt ver dubbeld naar 160 miljoen gul den. Met dat geld kan de ach terstand bij de restauratie van monumenten in het jaar 2005 zijn ingelopen. 94/504. Wie niet in Brouwershaven geboren of opgegroeid is of deze plaats in het geheel niet kent, zal het misschien wat vreemd in de oren klinken. De omgeving van de Markt-Havenplein wordt door de rechtgeaarde Brouwenaars gewoon ,,Voornomme" genoemd. Men zou ook kunnen zeggen de begrenzing van vroeger Clarisse tot aan het Baanslop en van 't Slopje van den dokter tot aan 't Slopje van David van den Hoek, maar we zouden er ook het stukje tot aan de Zuiddijkstraat bij Koos van 't Hof nog bij kunnen pakken. Je moet dit alles ruim zien, pleegde Wim Sonneveld vroe ger te zeggen en dat doen we dan ook maar. In ieder geval weet men na bovenstaande uiteenzetting wat een Brouwenaar met Voornommebedoelt. Garnaal ofwel ,,Gornet", zoals de Zeeuwen het plegen te zeggen, was tot voor kort geleden voor Brouwershaven bijna een magisch woord. Na alle verwikkelingen die zich eind 1983 en het begin van 1984 in het Nederlandse garnalenwereldje heb ben voorgedaan, is het later weer rustig geworden rond deze zijdelings afgeplatte schaaldieren. Zo'n garnaal leeft van kleine dieren en van zwevend organisch materiaal. Uit de Zeeuwse wateren zijn niet minder dan achttien soorten bekend, maar hiervan zijn slechts drie soorten algemeen, na melijk de gewone garnaal en twee soorten steurgarnalen, die geen afzonderlijke Nederlandse na men bezitten. De gewone garnaal is de enige garnaal waarop gevist wordt. Deze soort komt in grote aantallen voor in het zeegebied voor de kust en dringt de zeearmen ver binnen. Vóór de uitvoering van de Deltawerken zelfs tot aan het Westbrabantse plaatsje Willemstad. Ze vertonen een voorkeur voor een bodem bestaande uit zand en zanderige modder. Hoewel ze meer dan twee jaar oud kunnen worden en dan een lichaamslengte van meer dan negen centimeter kun nen bereiken, zijti zulke exemplaren ten gevolge van de intensieve visserij uiterst zeldzaam. Rond 1878 moet het koken aan boord van de vissersschepen zijn ontstaan. Vers gevangen garnalen wor den springlevend in een pot met kokend water geworpen. Men gebruikt daarvoor zeewater, soms aangevuld met keukenzout. Omstreeks het jaar 1870 kwam in Brouwershaven een Arnemuidse vis ser geregeld vissen op tong en rog, maar ook. wel op garnalen en zo is het in Brouw allemaal begon nen. Door uitbreiding van het aantal schepen en door aanvoer uit vissersschepen van Ouddorp en Stellendam werd de smalstad Brouwershaven een belangrijke aanvoerhaven van garnalen. Reeds in 1894 werd daar in werkverband het garnallenpellen bevorderd. De N.V. „Brouwershavensche In- makerij" werd opgericht en Krijn van der Linde werd directeur. In de gevel van het pand van de inmakerij aan de Poortdijkstraat werd ter herinnering aan de eerste steenlegging door de direc- teurszoon W. C. v. d. Linde een wit gedenksteentje ingemetseld. Later werd het garnallenpellen huisindustrie en werd in Brouw vrijwel ,,van-uusje-tot-deurtjegepeld. Ook dat is er tegenwoor dig niet meer bij en in het bedrijf van de firma C. Jansen (Fr. en D. A. Jansen) stonden op het laatst van het bestaan van dit bedrijf zes moderne pelmachines opgesteld. Dat is nu allemaal voltooid verleden tijd want zowel de aanvoer als verwerking van garnalen heeft zich naar andere plaatsen in ons land verplaatst. De rol van Brouwershaven is uitgespeeld en zelfs de gebouwen waarin tot voor enkele jaren geleden de verwerking van deze zeediertjes plaats vond zijn gesloopt en daar staat nu een woonzorgcentrum. Op bovenstaande foto uit een geïllustreerd weekblad zien we een aantal dames vanaf 't"öödje" (ha venhoofd) komen. Via de Molenstraat en het Baanslop hebben ze inmiddels lopend de Markt be reikt en daar kon de fotograaf zé vereeuwigen. Ze dragen de toen bekende zinken emmers, die hele maal met garnalen gevuld zijn. Links stapt Leentje van Ast-Smalheer en het kleine jongetje aan haar hand is Jan van Ast. De volgende vrouw is Jans Hage-Kouwenberg en rechts van haar loopt Mina Schiettekatte. Helemaal rechts herkennen we Lena van der Klooster, gehuwd geweest met Piet de Moor, kruidenier. Schriftelijke reacties over deze rubriek aan Cor Pols, Postbus 30,.4300 AA Zierikzee (niet telefonisch). BROUWERSHAVEN - Het Zierikzeese koor Cantare is za terdag 23 april te horen in de Sint Nicolaaskerk in Brou wershaven. Dit concert begint om 20.00 uur en is het eerste evenement in het geheel ge restaureerde kerkgebouw. Kaarten voor dit concert zijn bij de ingang van de kerk ver krijgbaar. Het koor dat onder leiding staat van Willie Bil-den Hol lander zingt onder meer Hilf deinem Volk, Herr Jesu Christ van Lübeck en Wohl mir dass ich Jesum habe van Bach. Hoogtepunt van het program ma van Cantare is de Messe van de 19e eeuwse componist Rheinberger. Dit is een origi neel stuk, dat naar alle waar schijnlijkheid nog niet op CD is verschenen. Willie Bil volgde verschillende interpretatiecur sussen en cursussen koordirec tie en kerkmuziek. Momenteel studeert zij bij Kees van Eer- sel. Als vaste organiste is zij verbonden aan de Sint Nico laaskerk in Brouwershaven en aan de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Behalve dat zij dirigente van Cantare is han teert ze ook het dirigentenstok je bij het vrouwenkoor Quodli bet in Middelburg. Behalve Cantare zijn deze avond ook organist Kees van Eersel en de bas Rob van der Meule te horen. Kees van Eer sel behaalde in 1968 de prix de virtuosité met de hoogste on derscheiding. Hij behaalde aan het Utrechts Conservatorium de praktijkdiploma's kerkelijk orgelspel en kerkelijk koorlei der. Sinds 1974 is hij cantor organist van de Maria Magda- lenakerk in Goes en ook is hij stadsbeiaardier van Zierikzee en Veere. Rob van der Meule is niet al leen vaak te horen in oratoria maar ook als liedzanger. Als dirigent is hij verbonden aan het barbershopkoor the Sea Sount Singers uit Vlissingen en het kamerkoor Music Cordis in Goes. Als zangdocent heeft Van der Meule een eigen lespraktijk. Na zijn eindexa men in mei zal hij als vervan gend ensemblelid deel uitma ken van de musical The Phan tom of the Opera. De twee boekenbonnen van 10,- als prijs van de vorige week- puzzel worden gestuurd naar: J. C. de Vries-Smits, Nieuwe Haven 65, Zierikzee A. Leiseboer, Hogezoom 138, Renesse De oplossing van vorige week, vrijdag 25 maart, luidt als volgt: Klatergoud De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk woensdag 6 april in ons bezit zijn. Onvoldoende gefrankeerde en veloppen dingen niet mee naar een prijs. Horizontaal: 1. halve middellijn van een cirkel; 4. effect, aandeel; 7. tijdmaat; 8. levenslucht; 10. muziekinstrument; 11. vervoermid del; 12. zone; 15. taal(gebruik)stoornissen als gevolg van een her senbeschadiging; 19. zeer oud; 22. het geleidelijk omlaag gaan; 25. net; 27. schuw; 29. onbepaald voornaamwoord; 30. het uiterste ge deelte van een zaak; 31. een zekere; 32. coureur; 33. vrucht. Verticaal: 1. edelgesteente; 2. strook; 3. gering; 4. gelijk; 5. paard; 6. hoogachting; 9. deel van het gelaat; 10. vereniging; 13. afvoerka naal; 14. aangeboren; 16. vaardigheid in de omgang; 17. strook verpakte pillen; 18. vertrokken; 20. roofvogel; 21. aardig maken met geestigheden; 23. zienswijze; 24. speler; 25. schilderij; 26. vet te vloeistof; 27. aanloop, zet; 28. betalingsstelsel. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 1, 33, 26, 11, 27, 5, 17, 19, 15. 9, 30, 32. Uit de krant van 148 jaar geleden De nieuwe Nieuwsbode begint met de verklaring, dat hij even zeer Ministeriëel zijn zal, als zijn vader, de oude Nieuwsbo de, (nog maar negentien maandjes oud,) liberaal of an- ti-ministeriëel is. Hij legt deze verklaring te eer der af, wijl eenige kwalijkge- zinden de bedoelingen van uit gever en redactie in een kwaad daglicht zoeken te stellen, als of het hun doel ware, ontevre denheid te stichten, eene po ging die zoo veel te misdadiger zijn zoude, wijl de weldaden, waarmede wij door het Gou vernement worden overladen, stof geven tot innige dankbaar heid. Met Mei aanstaande is in een stil huishouden benoodigd, eene Burger DIENSTMEID van middelbare jaren, van Her vormde Godsdienst, goed zede lijk gedrag, en vooral be kwaam voor haar werk; adres met franco brieven onder lett. K., bij den Uitgever dezes.(232) GEMENGDE BERIGTEN Te Amsterdam is er een hand boek verkocht, voor al degenen die naar de maan willen; Cit- ters is dit boek gelukkig ten deel gevallen Te Madrid kraakt men harde noten, om trent de vrijheid der drukpers. Een VORENTJE - heeft zich zoo ongelukkig in de wateren van Schiedam gebaadt, dat hij het leven er bijna heeft inge schoten. In het vorstelijk 's Gravenhage is den H. B...., door twee personen openlijk op straat, een rib aan stuk geslagen; en den heer A. G. M., heeft zich van eenige boven- kleederen ontlast en in een vij ver verdronken, laat eene vrouw met 9 kinderen achter, dit is denkelijk ook niet uit vreugde geschied. Jaapje van der Hak, kan een jaartje achter de traliën brommen om dat zij haar kind door onvoor- zigtigheid heeft laten sterven. Verleden Zondag hebben in de kerken van de onderscheide ne gezindheden te Utrecht be hendige zakkenrolderijen plaats gegrepen. Admiraal Collard, 76 jaren oud, heeft zich, uit tegenzin in 't leven, het hoofd afgeslagen. Men ver zekert, dat zulks eene dood wond is. Zierikzee, 6 April. Vrijdag mid dag 11. is door den feilen storm en hooggaande zee, tusschen de Hompels van het Noordland, nabij het eiland Schouwen, vastgeraakt, het brikschip ge naamd Eugene de Nantes, ge voerd door kapitein Laurant komende van Nantes, geladen met aardappelen en bestemd naar Brussel, onmiddelijk stel de de kapitein alles in het werk om schip en lading te redden. BRUINISSE - Tijdens een in formeel samenzijn in de be drijfskantine van Maaskant Shipyards in Bruinisse werd gisteren, donderdagmiddag, feestelijk stilgestaan bij het 25-jarig bedrijfsjubileum van Rens Bal. Bal, die momenteel om gezond heidsredenen zijn werk niet kan verrichten, begon een kwart eeuw geleden op de Bru- se machinefabriek als machi nebankwerker. Daarna volgde hij de ontwikkeling van de pneumatische mossellieren waarmee Maaskant hoge ogen gooit. Met zijn opgedane erva ringen als liertechneut gaat Bal regelmatig als servicemon teur tot over de landsgrenzen op pad. Directeur F. J. van Dongen toonde zijn blijken van waardering met het opspelden van het Maaskant-insigne en het overhandigen van een enve loppe. DEN HAAG - De oppositiepar tijen WD en D66 zullen vol gende week donderdag tijdens het debat over de IRT-affaire een motie indienen, waarin zij een parlementair onderzoek naar de onderzoeksmethoden van politie en justitie eisen. Advertentie Telefoon 01110-15909

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9