Mooi weer kenmerkt derde reis HOEVE DE TERP Geen vrijstelling Bruenaars voor betaald parkeren Tatjana in Vanity I t Beheer multifunctioneel centrum Zierikzee officieel overgedragen 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Serie lezersreizen Nieuwsbode afgesloten Een aantal Nieuwsbodereizigers aan tafel ZIERIKZEE/SIEGEN - De drie Nieuwsbode-reizen, dit jaar al weer voor de elfde keer, zitten erop. Alle drie de reizen zijn goed verlopen en zijn zoals de deelnemers het zelf ervaren hebben weer geweldig geweest. Een drietal dagen waaraan een ieder zijn herinneringen heeft overgehouden en waarover in veel gevallen nog heel lang nagepraat wordt. Tol ongenoegen van raadsfracties BRUINISSE - Ook de inwoners van Bruinisse zullen voor het parkeren in het recreatiegebied langs de Grevelingendam moeten blijven betalen. Dat deelde wethouder W. W. Jumelet gisteren, donderdag, mee tijdens de raadsvergadering in het gemeentehuis. Het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen voelt er niets voor om voor de Bruenaars een ontheffin genstelsel in het leven te roepen. Elke reis heeft ondanks het zelfde programma toch zijn ei gen kenmerken. Hadden de rei zigers van de eerste reis het ge luk dat zij zowel passief als ac tief mochten genieten van de sneeuw, de derde en laatste reis vond plaats onder lenteachtige weersomstandigheden, waar bij zomerse temperaturen ge meten werden. De deelnemers aan de tweede reis hadden het wat het weer betreft om zo te zeggen de wind tegen. Zeker tijdens het verblijf in Siegen hadden zij met regenachtig weer te maken. Wat betreft het plezier zijn het bij elke reis een aantal personen die de basis leggen voor een stukje extra gezelligheid waarmee veelal het slagen van de reis verze kerd is. Na een voorspoedige reis was men al vroegtijdig in het prachtige hotel in Siegen gearriveerd. Het uitstekende diner van deze avond werd voorafgegaan door een bijzon dere soep. Een soep die door ve len niet direct herkend werd, hoewel de geur bekend voor kwam. Achteraf bleek deze zuurkoolsoep, want daar pra ten we over, toch in de smaak te vallen. Kegelen Misschien wel ingegeven door de twee eerdere reisverslagen waren de kegelbanen zeer in trek en is daardoor heel wat tijd aan deze sportieve bezig heid besteed. De Duitse kegel banen kunnen misschien een kruising genoemd worden tus sen een bowlingbaan en de 'echte' kegelbanen zoals wij die kennen. Met een houten baan die smal begint en breed ein digt is deze sport zeer toegan kelijk voor jong, en zeker ook voor oud. De morgen van de tweede dag was opnieuw ter vrije besteding. Na de lunch was het tijd voor het bezoek aan Dillenburg, de bakermat van de Oranje-Nassaus. De toe gangsweg van de bus naar de Willemstoren is best nog een hele afstand. Omdat het laatste stuk wat omhoog voert mag het best een prestatie genoemd worden dat twee van de deelnemers die slecht ter been waren het pres teerden op eigen 'wils'kracht de expositie-ruimte in de toren te bereiken. Bloot Naast de attractieve kegelba nen waren er ook die het zwem bad verkozen om de vermoeie nissen van deze dagen wat kwijt te raken. Een van de mannelijke reisgenoten werd Tijdens een korte bijeenkomst in de raadzaal van het Zierik- zeese stadhuis werd het beheer van het inmiddels een aantal maanden in gebruik zijnde voorlopig nog naamloze multi functionele centrum overge dragen aan de Stichting Multi functioneel Centrum. Het cen trum blijft eigendom van de gemeente Zierikzee, maar het beheer ervan komt in handen van genoemde stichting. Lang geduurd Ook wethouder D. van der Wekken (PvdA) - onder wiens verantwoordelijkheid het mul tifunctioneel centrum tot stand kwam - stelde in zijn toespraak dat Zierikzee lang heeft moe ten wachten op deze zo begeer de voorziening. Zeven jaar ge leden al kwam vanuit de bewo ners van de wijk Malta de roep om een buurtcentrum, en dat is de start geweest van de discus sie", aldus Van der Wekken. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat het heel wat voe ten in de aarde heeft gehad eer er binnen de gemeenteraad van Zierikzee een meerderheid was te vinden voor het idee. ,,Vier jaar geleden, bij het be gin van deze raadsperiode, heb ben we gezegd dat het multi functioneel centrum nu binnen deze raadsperiode gerealiseerd moest worden", aldus Van der tijdens het zwemmen gecon fronteerd met een aantal ont klede mannen die van het zwembad in combinatie met de sauna gebruik maakten. Waar schijnlijk om niet op te vallen bedacht hij zich geen moment en trok ook hij in adams kostuum zijn rondjes. Over het koude en warme buffet van de avond van de tweede dag is al veel geschreven. Ook de deel nemers van deze reis moesten erkennen dat we hier te maken hadden met een culinair hoog standje. Ook tijdens deze reis werden weer kaarten ver stuurd aan hen die door om standigheden verstek moesten laten gaan. Een goede gewoon te en opnieuw een bewijs van de onderlinge vriendschap die als gevolg van deze Nieuwsbo de-reizen is ontstaan. Zomers Na opnieuw een uitgebreid ontbijtbuffet op deze derde dag werd de terugreis aanvaard. Deze zomerse dag onderstreep te nog eens de opgedane in drukken van zowel de afgelo pen twee dagen als van de prachtige omgeving die aan ons voorbijtrok. Hieraan toegevoegd de infor matie van Rinus van der Voor den zorgde ervoor dat er geen moment van verveling of een tonigheid sprake was. Na de lunch ïn Maria Laach, de kof- fiestop bij Sevenum, kwamen we, geheel volgens planning, aan in Zevenbergsche Hoek, waar in Restaurant Hof van Holland het afscheidsdiner plaats vond. De Zierikzeesche Nieuwsbode van maandag en dinsdag, alsmede de groepsfo to lagen zoals gebruikelijk al op de deelmemers te wachten. Twaalfde reis Tijdens de laatste etapppe, evenals bij beide voorgaande reizen, werd Rinus van der Voorden weer, en terecht, in het zonnetje gezet. Dank aan auto busbedrijf Van Oeveren en de Zierikzeesche Nieuwbode. Te vredenheid alom bij deze laat ste Nieuwsbodereis van dit jaar en benieuwd naar de be stemming voor volgend jaar. Wanf het is nu al zeker, de twaalfde reis komt er aan. Wekken. Hij herinnerde aan de soms felle discussies over de kwestie en de verdeeldheid binnen de raad over de vraag of het schoolgebouw aan de Man huisstraat omgetoverd moest worden tot een multifunctio neel centrum of gesloopt om plaats te maken voor een senio- renwoningencomplex. ,,Dat heeft de gemoederen behoor lijk bezig gehouden", aldus Van der Wekken. Door een toeval kwamen de plannen in een stroomversnel ling. Een jaar eerder dan ge pland moest de Christelijke Scholengemeenschap aan de Huybertstraat haar deuren sluiten en zag de gemeente zich plotsklaps voor de opgave ge steld om in dit gebouw een multifunctioneel centrum te realiseren. ,,Het was voor ons een verrassing en tegelijkertijd ook een probleem", aldus wet houder Van der Wekken. Om te voorkomen dat het gebouw aan vandalisme ten prooi zou* val len moest snel gehandeld wor den. Snel Vanaf dat moment ging het snel. Een bedrag van anderhalf miljoen gulden werd uitge trokken voor het aanpassen van het schoolgebouw en de on derhandelingen met de toe komstige gebruikers werden geopend. „Maar", zo verzeker de Van der Wekken zijn toe hoorders, „het valt niet mee om van een schoolgebouw een goed ogend multifunctioneel centrum te maken". Hij consta teerde tegelijkertijd dat het centrum goed begint te draai en. Omroep Zeeland heeft er zijn hulpstudio in gevestigd, maar - zo bleek uit het verhaal van Van der Wekken - er wordt ook aan bijbelstudie, yoga en nog veel meer andere zaken ge daan. „En het wordt steeds 'er ger"', aldus Van der Wekken. Hij besloot zijn toespraak met- de opmerking dat er desalniet temin nog heel wat moet ge beuren. Lan^e weg Stichtingsvoorzitter G. de Groot haakte daar in een korte toespraak op in. „We staan aan het begin van een lange weg", aldus De Groot. Hij kondigde aan dat er allereerst een naam voor het centrum gevonden zal moeten worden. „Want we ho ren nog vaak de vraag 'wan neer gaan die letters CSG nu eens van de gevel". Het is de bedoeling - zo legde De Groot uit - dat de bevolking van Zie rikzee ingeschakeld gaat wor den bij het bedenken van een naam voor het multifunctio neel centrum. Wellicht wordt er een wedstrijd van gemaakt. Voor het overige ziet De Groot de toekomst van het centrum met vertrouwen tegemoet. „Het bestuur is er klaar voor". Al eerder werd binnen de Bru- se gemeenteraad het idee ge lanceerd om door middel van een pasjes-regeling of iets der gelijks gratis parkeren voor Bruenaars te realiseren. Wet houder Jumelet kreeg de op dracht een dergelijk ingreep binnen het bestuur van het Grevelingenschap te bepleiten. Zijn pogingen, zo bleek giste ren tijdens de gemeenteraads vergadering, zijn op niets uit gelopen. Geen grond Volgens het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap mist het verzoek van de Bruenaars elke grond en het algemeen be stuur heeft zich tijdens een on langs gehouden vergadering achter dat standpunt ge schaard. Daarbij wordt ervan uitgegaan dat het voor de Bru enaars heel gemakkelijk is om met een alternatief vervoer middel - de fiets bijvoorbeeld - naar de Grevelingendam te gaan. Daar is immers, zo wordt geredeneerd, een dure rolbrug voor aangelegd, Vanuit de Bruse gemeenteraad werd verontwaardigd gerea geerd op de visie van het Gre velingenschap. Lijst van de Velde-woordvoerder J. L. Kem- pe zei zich af te vragen in welke tijd de leden van het algemeen bestuur van het Grevelingen schap leven. „De tijd dat je met de thermoskan achterop de fiets naar het strand ging is voorbij", aldus Kempe. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat de Bruenaars maar een beperkte uitwijkmo gelijkheid hebben als het gaat om een plekje waar nog gratis geparkeerd mag worden. Eveneens met tegenzin schaar de de raad zich achter het voor stel van het college om een kre diet beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een ge luidsscherm op de dijk bij Bruinisse. Zoals bekend mag worden verondersteld zit nie mand in Bruinisse op het om streden scherm te wachten, maar uiteindelijk zag de ge- meenteeraad zich gedwongen om onder druk van hogerhand akkoord te gaan met de plaat sing. Voorwaarde daarbij was wel dat alle kosten voor reke ning van het rijk zouden ko men. Dat laatste is toegezegd. Hekwerken sportvelden Met algemene stemmen ging de gemeenteraad verder akkoord met het voorstel van het colle ge om een bedrag van 18.500,- uit te trekken voor het aan brengen van hekwerken nabij het sportveldencomplex. Dit om te voorkomen dat ballen bij omwonenden in de tuin terecht komen. Ook het voorstel van het college om door middel van een verkeersmaatregel de uit rit van bungalowpark De Kreek op de Molenweg veiliger te maken leverde geen pro bleem op bij de"gemeenteraad. ZIERIKZEE - Lang gewacht, maar toch gekomen. Dat gezegde gebruikte burge meester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee gisteren, donderdag, om de tot standkoming van het multifunctioneel centrum aan de Huybertstraat in Zierik zee te typeren. In een korte toespraak ter gelegenheid van de bestuursover- dracht trok Asselbergs een parallel met muziek. „Het moest een Symfonie voor Zierikzee worden, maar soms leek het erop dat het een 'unvollendete' zou wor den. Maar uiteindelijk is het van een Valse Triste toch een Triomfmars gewor den", aldus Asselbergs. Stichtingsvoorzitter G. de Groot ondertekent de beheersoverdracht. (Foto: Marijke Folkertsma). Het valt Jannie op hoe ellendig Dirk Jan er ineens uitziet. De kleur trekt uit zijn gezicht weg en hij moet aldoor slikken om zich goed te houden. 'Je moet er Maaike niets van laten mer ken, Dirk Jan', zegt ze vlug. 'Ze zal het er, al is ze dan niet overdreven ijdel, best moeilijk mee hebben. Voor een meisje zijn zulke dingen meestal moei lijker te dragen dan voor jongens. Ik zal er haar wel langzaam-aan op voor bereiden. In ieder geval is ze er ons niet minder om, wel? We moeten haar straks maar samen door de moeilijke ogenblikken heen helpen. Vind je ook niet?' Dirk Jan knikt, maar slaat zijn ogen nog niet op. 'Ik ga voor haar ook wat kopen. Of? Zeg moeder. Nu we niet uit gaan kun je haar misschien die week wel naar oma sturen. Ze zal het best leuk vinden en oma Karsten* zal haar wat verwennen'. 'Als ze het graag wil en ze mag van de dokter weg, dan vind ik het goed. Al leen: ze moet het zelf graag willen Zeg Dirk Jan? Hoe kom je erbij te den ken dat Han een zekere verdenking je gens jou koestert?' Hij haalt zijn schouders op. 'Dat doet Han haast altijd. Ik geloof al vanaf die keer, je weet wel, toen ik, omdat hij me gepest had, een paar van zijn houten beesten in het hok van de jonge koeien heb gegooid. Ik geloof dat Han nooit iets vergeten kan, mamma. Omdat hij nu eenmaal beter kan leren dan ik ver beeldt hij zich dat hij me voortdurend moet betuttelen. Zeg nu zelf!' 'Wat ik moet zeggen? Oké! Je hebt er zelf om gevraagd. Luister dan maar goed! Ik vind dat niet Han, maar jij een aard hebt die nooit over iets heen kan stappen. Dat je nooit erg aardig voor je broer bent. Dat je het hem niet gunt dat hij zo zijn best doet. Je bent afschu welijk jaloers op je broer. Daarmee is alles gezegd. Het 'heb uw naasten lief als uzelf' is er bij jou niet bepaald bij, Dirk Jan. Als het jou maar goed gaat, trek jo je er weinig of niets van aan hoe anderen het hebben'. 'Wel waar! Ik vind het bijvoorbeeld echt naar dat Maaike er nu zo bij moet lopen. Maaike was altijd aardig voor me'. Ze vangt hem direct op zijn woorden. 'Wat, zeg je? Is daar dan verandering in gekomen?' Dirk Jan voelt dat hij ergens te ver is gegaan met zijn uitspraak. 'Nu natuur lijk nog', zegt hij vlug. 'Je mag best we ten dat ik het fijn vind dat ze ook niet zo goed kan leren als Han. Op school hebben ze haar tenminste nooit een klas laten overslaan'. Deel vier: Het conflict is geboren Door MIEN VAN 'T SANT 102 Jannie is moe. Ze ziet het nutteloze van het gesprek met haar oudste in. In feite draaien ze in een kringetje rond, ko men geen stap verder. Om een einde aan het gesprek te maken zegt ze vlug: 'Je kunt je achterstand nog best inha len. als je maar echt wilt. Je doet ons beiden op die manier een heleboel ver driet. Hoe, dat weet je zelf ook wel. Va der en ik verwachten van de toekomsti ge heer op hoeve De Terp echt wel een flinkere houding, Dii-k Jan. Dan mag je nu al best v/eten. Geen lafheid, geen lafheid! Een vent uit één stuk, die weet wat hij wil. Maar die geleerd zal heb ben daarnaast ook rekening te houden met zijn naaste omgeving. Die kan ver geven, zoals God het dat ons doet. Denk daar maar eens aan, als je je avondgebed opzegt'. Jannie is nog geen halve minuut bin nen, als de telefoon gaat. Haar vestje nog aan loopt ze erheen. 'Met mevrouw De Graaff van Hoeve De Terp'. Het is Dirk. Haar hart springt op van vreugde. Hij belt natuurlijk vanaf Schiphol, zoals dat zijn gewoonte in de loop der jaren geworden is. Nog nooit is ze zo blij geweest te weten dat hij over een goed uur bij haar kan zijn als nu. (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - De actrice/zangeres Tatjana zal op vrijdag 8 april een optreden verzorgen in dancing Vanity in Zierikzee. Voor deze show neemt de ster haar eigen mensen mee voor geluid en een speciale lichtshow. De voorstelling begint om 21.00 uur en duurt tot in de kleine uurtjes, tot 4.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de CD-zaak M&M Music in Zierikzee. Tot 9 april Burgh-Haamstede Die Stille Woche, schilderijen Maria Megens, objecten Frans Megens. Bewaerschole. Van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tweede paasdag gesloten. Gehele maand april Burgh-Haamstede Zaterdag 2 april: opening Josefine Dolls Gal lery. Expositie. Van 2 april tot en met 9 april Zierikzee Expositie Schildersclub Perspectief. Vis markt. Openingstijden: dagelijks van 13.00- 17.00 uur (zondag en 2e paasdag gesloten). Van 1 tot en met 30 april Burgh-Haamstede Expositie kunstwerken Mini van Iterson cn Rens van Bergers. Galerie Borsboom. Elke zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, tweede paas dag van 11.00 tot 17.00 uur. Van 12 april tot en met 3 mei Zierikzee Expositie etsen leerlingen 't Mêêtje. Biblio theek De Stolpe. Tijdens openingsuren bi bliotheek. Van 1 april tot 1 juni Burgh-Haamstede Olieverfschilderijen van Leontien Hooij. Ga lerie 't Zuuddek, Zuidstraat 16. Tot en met november Rcnessc Expositie Schildersclub Perspectief. Hotel 't Tweespan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6