Duivelandse raad worstelt met de bestemmingsplanvoorschriften Paassfeer op Schouwen-Duiveland Brute overval opgelost Kijkgeld Diefstal mountain bike Van Bergen, Van Iterson te zien bij Borsboom Het nieuwe programma van VVV Brouwershaven 'Wilt is nog toelaatbaar en wat niet meer?' Palmpaasoptocht in Ouwerkerk Afscheid Brouwse raadsleden DONDERDAG 31 MAART 1994 NR 25539 3 BIGGEKERKE - De politie Walcheren heeft in sa? menwerking met de Regionale Eenheid van de poli tie Zeeland de overval op twee vrouwen in Krom- menhoeke bij Biggekerke opgelost. Dinsdag werden een 24-jarige man uit Goes en een 24-jarige man uit de gemeente Borsele aangehouden. Beiden hebben bekend. Het onderzoek is gebaseerd op de gegevens uit het buurton derzoek en uit getuigenverkla ringen. Door de oplettendheid van buurtbewoners en getui gen bevatten deze goede aan knopingspunten welke mecle hebben geleid tot de aanhou ding. De aangehouden mannen wer den woensdag via de Officier van Justitie met een vordering tot in bewaringstelling voorge leid bij de rechter-commissaris in Middelburg. Bij huiszoekin gen is een gedeelte van de buit teruggevonden. De overval vond plaats op 19 fe bruari door twee gemaskerde en met messen gewapende mannen. De slachtoffers, twee vrouwen van 54 en 59 jaar wer den in hun woning overvallen, op een stoel vastgebonden, de monden dichtgeplakt met tape en met de messen aan de han den verwond. Eén van de vrou wen werd in het ziekenhuis op genomen en aan haar hand ge opereerd. De buit bestond uit een klein geldbedrag en wat zilveren munten. ZOETERMEER - De nieuwe openbaar-vervoerkaart voor studenten dreigt minister Rit- zen van onderwijs extra geld te gaan kosten. DEN HAAG - Door een onvolle dig computerbestand loopt de Dienst Omroepbijdragen vele tientallen miljoenen guldens per jaar mis. Dat blijkt uit een onderzoek van de Algemene Rekenkamer naar 20 heffingen van in totaal acht ministeries in 1991 en 1992. ZIERIKZEE - In de nacht van dinsdag op woensdag werd uit een schuurtje achter een wo ning aan de Wielingenstraat in Zierikzee een mountainbike gestolen. Het betreft een mountainbike van het merk Rockhopper, ty pe Specialized. BURGH-HAAMSTEDE - Rens van Bergen en Mini van Iterson tonen in april hun werk bij galerie Bors boom in Burgh. Rens van Bergen, zoon van de jazzvi- olist. en kunstschilder Frans van Bergen kreeg zijn opleiding aan de kunstacademie Artibus in Utrecht. Van Bergen is een liefhebber van de oud-Hollandse school. De donker- en lichtverhoudingen en de emo tionele expressie zijn in zijn werk dan ook duidelijk herkenbaar. Voor Van Bergen is het belangrijk dat de romantiek in de schilderkunst niet verloren gaat. In de jaren tachtig leefde de, schilder een tijd lang onder de Indianen. Eind jaren tachtig vestigden hij en zijn vrouw zich op Mal- lorca en momenteel werkt hij in Sydney. Mini van Iterson kreeg haar opleiding aan de Vrije Academie in Den Haag, waar zij lid was van de Kunst kring Matuvu. Uit veel van haar werk spreekt een sterke voorkeur voor zachte tinten, gecombineerd met contraste rende en niet alledaagse kleu ren. Veel inspiratie doet zij op in de vrije natuur, waarin veel van de door haar gebruikte kleuren terug te vinden zijn. Op het doek reconstrueert zij vaak haar indrukken die zij in de natuur heeft opgedaan. En kele meer recente werken zijn zuivere kleurencomposities. Beide kunstenaars hebben re gelmatig in binnen- en buiten land geëxposeerd. Het werk van Van Iterson was te zien in Oostenrijk en in het provincie huis van Zuid-Holland. Maar ook in de Bewaerschole in Burgh-Haamstede was haar werk te zien. Rens van Bergen exposeerde onder meer in het Stad-theater in Utrecht en op Mallorca. Het werk van beide kunstenaars is de gehele maand april te zien bij galerie Borsboom aan de Achterweg in Burgh-Haamstede en wel op zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur en op tweede paasdag tus sen 11.00 en 17.00 uur. BROUWERSHAVEN - De VVV van Brouwershaven heeft een voorlopige eveneinentenlijst samenge steld. Nieuw dit jaar is een open sportdag op zater dag 4 juni door ASV Brouwershaven, Onder de Mo len in Brouwershaven waar iedereen aan mee kan doen. Ook nieuw is de Grevelingen Toertocht op zaterdag 11 juni. Dit is een gezellige toertocht rond het Grevelingenmeer voor de sportieve fietser. Er is keuze uit een tocht van 35, 70 of 100 kilometer. Belangstellenden kunnen voor informatie te recht bij de VVV in Brouwers haven of het secretariaat Gre velingen Tbertocht, telefoon: 01870-87488. De diverse mark ten in Brouwershaven zijn op de volgende data: Op zaterdag 28 mei is er een rommelmarkt in obs De Schoener, van 9.00- 15.00 uur en zaterdag 16 juli en zaterdag 13 augustus een kin derrommelmarkt op de markt van 9.00-12.00 uur. De zomer- markten vinden plaats op de vrijdagen 5, 12, 19 en 26 augus tus van 15.00-21.00 uur met een optreden van een dweilband. De stichting Woord en Daad houdt op zaterdag 2 april een zangavond met medewerking van het Duivelands Mannen koor uit Oosterland en het Mannenkoor Jeduthun uit Krabbendijke in de Neder landse Hervormde kerk in Dreischor. Aanvang 19.30 uur. Zondag 5 juni. om 19.00. uur treedt het IJE Koor uit Rotter dam op in de Sint Nicolans- kerk in Brouwershaven. Een muziek- en zangavond vindt plaats op zaterdag 2 juli in de Nederlandse Hervormde kerk in Dreischor, om 19.30. De ker mis staat op de Markt van Brouwershaven van zaterdag 30 juli tot en met dinsdag 2 augustus en de Vlasdag in Dreischor vindt dit jaar plaats op zaterdag 6 augustus van 9.00-16.00 uur. De Boerenboel- dag wordt zaterdag 27 augus tus gehouden door cbs De Schouw van 9,.00-16.00 uur. De Open Monumentendag is op za terdag 10 september. Zeilwedstrijden Uiteraard ontbreken dit jaar de zeilwedstrijden op het Gre velingenmeer niet die geduren de de maanden april tot en met september worden gehouden. De eerste twee zijn op zaterdag 9 en zondag 10 april: De Op- tispring. Dit is een Belgisch evenement met Optimisten. Zaterdag 16 en zondag 17 april wordt de Eurocup gevaren. In de maand mei zal op zaterdag de zevende en zondag de acht ste om de Grevelingen Cup ge streden worden en op zaterdag 21, zondag 22 en maandag 23 mei de OBK Optimist wed strijden. De onderlinge zeil wedstrijden zullen plaatsvin den op zaterdag 11 en zondag 12 juni. In augustus komen de cracks aan bod. Op zaterdag 13 en zondag 14 augustus worden de Benelux Kampioenschap pen (FD-470-420-Laser) gevaren en van maandag 15 tot en met vrijdag 19 augustus de WK So lo. De Lage Landen Kampioen schappen (Cadct-Optimist- Europe-Splash) worden gehou den op zaterdag 20 en zondag 21 augustus. Op zaterdag 3 sep tember vinden de onderlinge wedstrijden plaats en tenslotte wordt om de Grevelingen Cup gevaren op zaterdag 10 on zon dag 11 september. De start van de zeilwedstrijden gebeurt in een olympische baan boven het eiland Dwars in de weg. Op za terdag is dat steeds om 11.00 uur en op zondag om 10.00 uur. NIEUWERKERK - „Wat is nog* toelaatbaar en wat niet meer? Waarom zouden we toestemming* geven voor de bouw van een woning vlak naast het woningbouwgebied D' Heule en niet voor een woning die men weer daarachter wil bouwen? Wanneer we daaraan beginnen moeten we consequent zijn. Dan zouden woningen gebouwd kunnen worden tot Sirjansland toe. Maar aan de andere kant kun je in een bestemmingsplan ook niet iedere punt en komma regelen." Het toepassen van de voorschriften in het bestemmingsplan Kom Nieuwerkerk kostte de Duivelandse gemeenteraad dinsdagavond de nodige hoofdbrekens. Op de agenda stonden zeven bouwaanvragen van particulie ren die niet voldoen aan de voorschriften van het bestem mingsplan. En bijna elke bouwaanvrage leverde de nodi ge discussie op. Zo verzetten de PvdA-, VVD- én CDA-fractie zich tegen het collegevoorstel om geen medewerking te verle nen aan het plan voor de bouw van een serre aan de woning Koningin Maudplein 11 te Nieuwerkerk. ,,Er is van de buitenzijde niets van te zien en voor de omwonenden kan het nauwelijks bezwaar opleveren. Bovendien omvat het bouw plan geen onoverkomelijke overschrijding van de toegesta ne bebouwing", bracht PvdA- raadslid C. J. Hillebrand naar voren. De CDA-fractie, die de situatie zelfs ter plaatse had bekeken was ook die mening toegedaan. ,,De artikel 19 procedure is toch bedoeld om een keer te kunnen afwijken van de bestemmingsplanvoorwaar- den", aldus VVD-raadslid G. van den Ouden-Zwart. Maar raadsvoorzitter burgemeester A. Bergshoeff wees er op dat het bestemmingsplan niet voor niets beperkingen kent. „Daar mee willen we onder meer be reiken dat het bebouwde ge bied van de gemeente voor een behoorlijk deel onbebouwd blijft. We wonen tenslotte in een plattelandsgebied en niet in de stad." Hij waarschuwde de raadsleden voor willekeur in hun besluitvorming. „Wan neer je aan het Maudplein iets toestaat en elders niet, moet je uitermate goed weten wat je doet. Het is van belang om een consistent beleid te voeren," Desondanks bleven de drie fracties bij hun standpunt mee te willen werken aan het serre bouwplan. Zelfs SGP/RPF- raadslid J. A. van den Berge sloot zich daaT op het laatste moment bij aan. Op die manier werd het collegevoostel met ze ven tegen drie stemmen (van SGP/RPF-raadslid K. Hen- drikse en beide wethouders) te gen, alsnog van tafel geveegd en kan de artikel-19 procedure voor het bouwplan worden op gestart. Wat betreft de aanvragen voor de bouw van woningen op de hoek van de Elzenstraat/ Schoolstraat en aan het einde van de Muyeweg, beide in Nieuwerkerk, waren de raads leden het wel eens met het col lege. Men weigerde daaraan mee te werken. „Dit is een heel ander voorbeeld. Er komt bouwgrond beschikbaar in het vlakbij gelegen bestemmings plan D'Heule dat bijna gereed is. Daarom is deze procedure niet noodzakelijk", aldus Hil lebrand. Ook het plan van een sloopbedrijf uit Oosterland om aan de Ringweg in Oosterland een caravanbergruimte te creë ren werd door de Duivelandse raad afgewezen. Zo'n onderko men hoort niet in het buitenge bied maar op het industrieter rein was de algemene mening. Naar aanleiding van de discus sie over wat wel en wat niet moet worden toegestaan in af wijking van het bestemmings plan, kwam Van den Ouden- Zwart (VVD) met het voorstel om het bestemmingsplan op nieuw te bekijken. „Er zijn de laatste tijd zoveel aanvragen voor artikel 19 procedures dat het wellicht zinnig is de regels te verruimen." Bergshoeff zag daar weinig in. „Het bestemmingsplan is nog maar twee drie jaar oud. U draait de zaak om. Een raad moet eerst de afweging maken welke regels moeten gelden in een bestemmingsplan en ver volgens moeten de bouwaan vragen daaraan worden ge toetst. Niet omgekeerd". In Ouwerkerk gingen de kinderen van groep 2 van 't Stoofje op bezoek bij de ouderen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE/OUWERKERK - De (recreatie)onderaemers bereiden zich voor op een druk weekeinde. Het paasweekeinde is in aantocht. Ook op andere manieren wordt op Schouwen-Duiveland aandacht besteed aan Pasen. In Ouwerkerk brachten de kinderen van groep 2 van OBS 't Stoofje een lentegroet aan ouderen en in Zierikzee werd in Speel-o-theek Leentje Buur een paasmiddag gehouden. Al een tijdje waren ze ermee bezig, de negen leerlingen van groep 2 van 't Stoofje. De Palm- paasstokken moesten gemaakt en de cadeautjes voor de oude ren ingepakt. Dinsdagmorgen was het zover en gingen de kin deren op pad om de inwoners van 80 jaar en ouder van Ouwerkerk hun Palmpaasstok te laten zien en hen te ver gasten op paasliedjes. Traditie paassfeer te proeven en wel in Speel-o-theek Leentje Buur aan de Mosselboomgaard in Zierikzee. Daar werden de kinderen ont vangen door de Paashaas die met een mand met plastic eie ren langskwam en de kinderen vroeg om deze zelf mooi te ver sieren. De opdracht daarbij was om van het ei een dier te maken. Tbrwijl de kinderen aan het knutselen waren wer den hen door de Paashaas en zijn helpers 'Paas'oortjes aan gemeten en wie dat wilde kon geschminkt worden tot een fraaie mini-Paashaas. Aanslui tend op het knutselwerk wer den spelletjes met de kinderen gedaan. Zo werd ondermeer de Konijnenpolka gedanst. Daarna waren er traktaties voor de kinderen en vertelde de Paashaas over de zoektocht van Pinkeltje naar de Paas haas. Een verhaal dat onder steund werd door dia's. Sluitstuk van de paasmiddag was het chocolade-eitjes zoe ken. In totaal zo'n veertig kin deren waren present tijdens de paasmiddag. „En dat is meer dan we verwacht hadden", al dus mevrouw A. Hagesteijn van de Speel-o-theek. „We heb ben ongeveer 70 leden en dan is een opkomst van veertig kin deren toch heel aardig. Het is ook echt een feest voor de kin deren. Ze kijken er echt naar uit", aldus mevrouw Ha gesteijn. „We doen dit al heel lang", ver telt mevrouw Snijders van 't Stoofje. „Ik woon hier nu zes tien jaar en toen ik hier"kwam werd het al een aantal jaren ge daan. Het is dus echt wel een traditie in Ouwerkerk". Me vrouw Snijders was één van de mensen die dinsdagmorgen met de kinderen op pad ging. Dit nadat op school de voorbe reidingen waren getroffen. Daarbij kon men rekenen op de steun van de plaatselijke mid denstand. Zo leverde bakker Boot de Broodhaasjes waar mee de Palpaasstokken ver sierd werden. Zowel voor de ouderen als voor de kinderen is de Palmpaasop tocht volgens mevrouw Snij ders een feestelijke gebeurte nis. „Bij de meeste ouderen staan de snoepjes voor de kin deren al klaar als ze aan de deur komen. En de kinderen zelf zijn ook altijd heel enthou siast", aldus mevrouw Snij ders. Aan de ouderen werd een plantje of een broodje aange boden. Ook in Zierikzee was De kinderen werden tijdens de paasmiddag in de Speel-o-theek geschminkt door de Paashaas. (Fo to: Joop van Houdt). Verwachting 1Jm maandag 4 april WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 4 graden Middagtemp. 9 graden Windkracht west 6 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 10 graden Windkracht zuidwest 5 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 5 graden Middagtemp. 10 graden Windkracht zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 1 april Zon op 07.13, onder 20.10 Maan op 01.50, onder 10.13 Laatste kwartier: 3 april (4.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht en morgenoch tend regent het. Bovendien waait het daarbij stevig. De zuidenwind neemt toe, boven land tot krachtig, 6, aan de Kust en op het IJsselmeer tot hard of stormachtig, kracht 7 8. Mogelijk staat daar zelfs tijdelijk storm, kracht 9. Vrijdag overdag draait de wind naar zuidwest tot west en neemt wat af in kracht. Dan is ook een enkele opklaring moge lijk, maar veel zonneschijn wordt er niet verwacht. Er ontwikkelen zich enkele buien, mogelijk met onweer, 's Middags is de temperatuur onge veer 10 graden. Het slechte weer hangt samen met de passage van een front. Dat trekt met grote snel heid vanaf de oceaan richting west- Europa. Morgenmiddag is het Ne derland al gepasseerd. Achter het front stroomt onstabiele lucht bin nen. Na vrijdag houdt het wisselval lige weer aan. Een diepe depressie bij IJsland blijft de stuwende factor achter de aanvoer van storingen die het van tijd tot tijd laten regenen. Zondag is de kans op regen het kleinst. DEN HAAG - Minister president Lubbers en minister Kooijmans van buitenlandse zaken brengen van 4 tot en met 7 april een officieel bezoek aan Indonesië. BROUWERSHAVEN - Vrijdag 8 april wordt tijdens een bui tengewone gemeenteraadsver gadering in het Tonnenmaga- zijn in Brouwershaven af scheid genomen van twee wet houders en een raadslid. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, wordt af scheid genomen van wethouder mevrouw S. C. J. B. Loscha- coff-de Kanter, wethouder J. K. Goemans en PvdA-gemeente- raadslid mevrouw J. Duinhou wer-Stoel. Aansluitend aan de vergadering is er voor de inwo ners van de gemeente Brou wershaven en andere belang stellenden gelegenheid om de scheidenden de hand te druk ken. Z1ERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE Ut Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187.00 Bij autom. afschr. 1 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3