Ron Kotoun wil een kapper zijn voor alle inwoners van Bruinisse Tweewielercentrum C. Hart Honda Gazonmaaierdealer Informatiecentrum stormvloedkering Nieuwe Waterweg open in weekeinden Nieuwe Meermarkt in Oosterland Winnaars paaspakketten Week van de Winkel Centerpoint ria verbouwing twee keer zo groot geworden Eerste prijs Wester- schouwse brandweer Lego- wedstrijd Vergadering Diabetes vereniging Paasvakantie filmdag Lichaamswerk voor vrouwen in Goes Na Zierikzee en Renesse nu ook in Bruinisse WOENSDAG 30 MAART 1994 3 ZIERIKZEE - Na twaalf weken tijdelijk elders te zijn ondergebracht staan de fietsen en sportartike len van Centerpoint weer waar ze horen; in de voor malige Christelijke Gereformeerde kerk aan de Meelstraat in Zierikzee. Door het inrichten van de zolder als showroom is de totale oppervlakte win kelruimte twee keer zo groot als voorheen. BURGH-HAAMSTEDE - Tij dens TAS-HD-wedstrijden (Tankautospuit- en Hoge- druk), die zaterdag werden ge houden in Kamperland, heeft een team van de Wester- schouwse brandweer de eerste prijs gewonnen. Westerschou- wen werd daarmee geplaatst voor deelname aan de geweste lijke brandweerwedstrijden TAS-HD die op 25 juni worden gehouden in het Limburgse Valkenburg. De wedstrijd in Kamperland werd gehouden op twee ver schillende banen en de brand weer Westerschouwen was het enige korps van Schouwen- Duiveland dat er aan deelnam. Met de eigen brandweerauto's (die zijn voorzien van een tank met bluswater) trad men met twee ploegen in de strijd. Wes terschouwen 1 werd daarbij eerste op baan A en Wester schouwen 2 eindigde op een vijfde plaats op baan 2. De wedstrijd werd georganiseerd door de Vereniging van Bevel voerenden Brandweer Beve- landen. BURGH-HAAMSTEDE - De lego-raadwedstrijd die in het Geschenkenhuis in Burgh- Haamstede werd gehouden is gewonnen door Rick Koek uit Haamstede. Hij raadde dat er 3087 le gosteentjes in het lego werkstuk zaten dat in de win kel was opgesteld. De lego- raad wedtrijd werd gehouden ter ere van de heropening van het Geschenkenhuis in Burgh- Haamstede. De tweede prijs werd gewonnen door Roel Schults uit Haamstede die het aantal van 3268 steentjes noem de. Ilse van Dijke uit Haamste de kreeg de derde prijs voor haar schatting van 3280 steen tjes. Het aantal steentjes dat werd gebruikt voor het makfen van het lego-model was 3160. Voor eigenaar Van Hese is het de laatste verbouwing. Hij heeft altijd gewerkt met con cepten van vijf jaar, maar hij ziet zichzelf niet over vijf jaar nog eens zijn zaak verbouwen. Wat dat betreft gaat de leeftijd ook een rol spelen. Van Hese omschrijft zijn zaak als een sportzaak met het ac cent op fietsen. Aanvankelijk was het de bedoeling om de fietsen op het tweede plan te houden. ,,Maar je kan je willen profileren wat je wilt. Als de klanten een bepaalde kant op willen, moet je meegaan met de markt", aldus verklaart hij de vele fietsen in allerlei soor ten en maten die een plaatsje hebben gevonden in de ver nieuwde winkel. Showroom Op de begane grond is er zowel een geheel nieuwe vloer inge legd als een nieuw plafond en verlichting. Daarnaast is er ge kozen voor een andere opstel- De winnaars zijn: Marja v. d. Zande, Zierikzee; N. de Graaf, Ouwerkerk; De Morree, Zierik zee; J. Dorst, Ouwerkerk; M. Huijer, Zierikzee; J. Koster, Zierikzee; Ank Grootenboer, Zierikzee; K. Bijl, Burgh- Haamstede; A. Lokerse, Zie rikzee; M. v. d. Sluis-Kloet, Zierikzee; H. Honkoop, Goes; M. de Gast, Nieuwerkerk; B. van Dongen, Zierikzee; J. M. Smits, Zierikzee; M. Muste, Zierikzee; R v. d. Schans, Den Haag; J. Timofei, Burgh- ling, aangepast aan de grote vraag naar sport- en regenkle ding. Op de tweede verdieping is een mooie showroom van zo'n 200 vierkante meter. In de ze showroom staat een groot aantal fietsen opgesteld en een omvangrijk assortiment fitness-apparatuur. De showroom is noodzakelijk omdat op de begane grond voor alle fietsen geen plaats meer was. .Ieder fietsmerk brengt tegenwoordig een breed scala van modellen op de markt. En omdat de mensen tegenwoor dig vaak in een impuls een fiets aanschaffen en deze direct mee willen nemen ben je bijna verplicht om al deze modellen in huis te hebben", aldus Van Hese. Dit is overigens nog niet alles wat er aan fietsen te vinden is in het pand. Op. de tweede ver dieping bevindt zich namelijk de bulkvoorraad fietsen. 'Nee' moeten verkopen behoort dus vrijwel zeker tot het verleden bij Centerpoint. Haamstede; mevrouw v. d. Lin de, 's Gravenpolder; H. van Staaveren, Burgh-Haamstede; L. J. Korstanje, Schuddebeurs; Van Dongen, Burgh-Haamste de; C. van Aken, Zierikzee; J. v. d. Welle, Nieuwerkerk; Elma 'v. d. Bos, Renesse; G. Schoema- ker, Burgh-Haamstede. De prijswinnaars kunnen van af woensdag 30 maart hun paaspakket ophalen bij Dean's Fast Food Resto, Havenplein 4, wel een geldig legitimatiebe wijs meenemen. ZIERIKZEE - In het kader van de Week van de Win kel werd door de Zierikzeese Ondernemers Centrale een aantal paaspakketten verloot. ZIERIKZEE - Op woensdag 6 april wordt in het Huis van Nassau in Zierikzee de jaar lijkse ledenvergadering ge houden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Neder land. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Na een huishoudelijk gedeelte houdt neuroloog A. M. Boon een voordracht over dia betes en neuropathie. Vervol gens kunnen vragen worden gesteld. ZIERIKZEE - Zaterdag 2 april houdt het CJV Samen Verder een Paasvakantie-Filmdag in De Driehoek in Zierikzee. Voor kinderen tot ongeveer acht jaar, draait van 14.00 tot 16.00 uur, de tekenfilm Bambi. Voor kinderen tot ongeveer 14 jaar, draait van 19.00 tot 21.00 uur, de lachfilm Don't tell Mom, the Babysitter is Dead. De zaal gaat een kwartier voor aanvang open. GOES - Voor vrouwen die wil len leren wat hun lichaam hen te zeggen heeft, hoe ze hun le vensenergie beter kunnen be nutten en hoe ze zich makkelij ker kunnen ontspannen, start Irene Roozenburg dinsdag 12 april een lijfgroep. Roozen burg is Psychomotorisch- en Neo-hypnotherapeutè. De cur sus wordt gegeven in Free Bal letstudio aan de Oude Vis markt in Goes. In deze lijfgroep draait alles om het lichaam. Veel vrouwen zeggen last te hebben van hoofdpijn en rugpijn en heb ben buikklachten. Volgens Roozenburg kunnen deze klachten te maken hebben met het gevoel vaak onder druk te staan, je moeilijk te kunnen uiten of jezelf niet aardig of waardevol vinden. In de cursus leren vrouwen wat bewegen en voelen is, hetgeen een eerste stap is op weg naar meer bewe gingsruimte, genieten en meer levensenergie. De cursus bestaat uit acht dins dagochtenden van 9.30 tot 12.00 uur. Er wordt geoefend met verschillende methoden om li chaamssignalen, die het li chaam de hele dag uitzendt, te ontdekken. Dinsdag 29 maart is er een informatie-ochtend. De aanvang hiervan is 9.30 uur. delste gedeelten van de vak- werkarmen zijn opgebouwd. Aan de fundering van de beide scharnieren wordt hard ge werkt en de eerste delen van de kerende wand staan al in het noordelijke parkeerdok, vlak bij het informatiecentrum. De stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg wordt ge bouwd tussen Maassluis en Hoek van Holland. Zij bestaat uit twee sectordeuren met af metingen gelijk aan die van de Eiffeltoren. Per deur is 15.000 ton staal verwerkt. Elke deur bestaat uit een kerende wand, twee vakwerkarmen en een scharnier. De kerende wand is 210 meter lang, 22 meter hoog en onderin 15 meter breed. Dit is te vergelijken met een flatge bouw van acht verdiepingen hoog. De vakwerkarmen zijn 250 meter lang en 18 meter hoog en opgebouwd uit buizen. De zwaarste buizen hebben een lengte van 60 meter, een diame ter van 1,80 meter en een wand dikte van 90 millimeter. In het bolscharnier komen de vak werkarmen bij elkaar. Dit bol scharnier heeft een diameter van 10 meter. De onderdelen worden elders geprefabriceerd en op de locatie geassem bleerd. Wanneer de stormvloedkering niet gebruikt wordt, rusten de beide deuren ieder aan een zij de van de rivier op een Iand- hoofd. De kerende wand snijdt daarbij in een parkeerdok, dat in het landhoofd is uitge spaard. De noodzaak om de ke ring te sluiten zal zich naar ver wachting gemiddeld een keer per tien jaar voordoen. De deu ren worden dan drijvend in de rivier gedraaid. Wanneer ze el kaar in het midden van de ri vier bijna ontmoet hebben, worden ze afgezonken door de holle kerende wand vol te laten lopen met water. De kerende wand komt daarbij te rusten op een verdiept aangelegde drempel van geprefabriceerde drempelblokken op de bodem van de Nieuwe waterweg. Bij het openen worden de kerende wanden leeggepompt. De deu ren gaan weer drijven en wor den weer op en in het land hoofd getrokken. Het informa tiecentrum is telefonisch be reikbaar via 01745-12301. OOSTERLAND - In Oosterland werd afgelopen week de Meermarkt geopend. Het gaat om de vroe gere Versmarkt die een grondige opknapbeurt onderging en nu wordt gerund door de nieuw* - naars Jan de tooster en Evelien Miras. Koster was jarenlang werkzaam in de slagersl>ranch* Met- de overname van de Versmarkt ontstond voor het stel de mogelijkheid om op een eigen en ;-<■ listan- dige manier bezig te zijn met een zaak. Na een vier weken durende verbouwing kreg,de 'dar ten afgelopen donderdag de nieuwe Meermarkt te zien. Er werd gekozen voor een ruime winkeUgw_< t met brede gangen en een duidelijke, overzichtelijke opstelling van de artikelen. De nadru <>e winkel ligt op het aanbod van verse waren, onder meer via de vers-slagerij die dagelijks wordt voorzien van verse vlees- en worstsoorten. Hoewel dat momenteel nog niet hel geval is. gaat Ki llen Miras, binnenkort ook aan het werk in de winkel. Samen met het nieuwe personeel wil het stel de nieuwe naam Meermarkt in positieve zin uitdragen. (Foto: Marijke Folkertsmn). Overzicht van de bouw van de stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg. Linksboven het informatiecentrum waar het publiek te recht kan. HOEK VAN HOLLAND - Met ingang van 2 april is liet mogelijk het informatiecentrum van de stormvloed kering in de Nieuwe Waterweg in Hoek van Holland ook in het weekeinde te bezoeken. Men kan er terecht op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 11.00 tot 16.00 uur, evenals op doordeweekse dagen, zo wel individueel als in groepsverband. Groepen krijgen een professio nele video- en diapresentatie en een deskundige rondleiding door het informatiecentrum en bezoeken de stormvloedkering in aanbouw. In 1989 werd be sloten in de Nieuwe Waterweg een stormvloedkering aan te leggen in combinatie met een beperkte versterking van de dijken. Dit als alternatief voor het uitvoeren van een volledig dijkversterkingsprogramma. Een stormvloedkering bleek goedkoper en sneller te realise ren. Bij een stormvloedkering was een groot aantal dijk versterkingen in stedelijk be bouwde gebieden niet of in veel mindere mate nodig. De bouw van de stormvloedke ring startte in 1991 en is naar verwachting eind 1997 gereed. De kosten bedragen bijna een miljard gulden. De werkzaam heden zijn inmiddels tot over de helft gevorderd. De parkeer- dokken zijn klaar. De mid- KERKWERVE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst kreeg C. Hart van het ge lijknamige tweewielercentrum in Kerkwerve de titel Officiële Honda Gazon maaierdealer uit handen van Th. Verbrugge van Honda Nederland. Een eer die Hart te beurt viel omdat hij zich onderscheidde door kennis van zaken, een eer lijk advies en verregaande ser vice. Nu Tweewielercentrum C. Hart is toegetreden tot de groep officiële dealers kunnen klanten er terecht voor de offi cieel door Honda geproduceer de gazonmaaiers. Als officiële dealer wordt Hart door Honda begeleid. Klanten kunnen re kenen op officiële Honda-fa- brieksgarantie en immer uit voorraad leverbare, originele Honda-onderdelen. De nieuwe dealer is herkenbaar aan de vermelding Officiële Honda Gazonmaaierdealer op stickers en posters en andere uitingen in de zaak. ge te laten zijn van wat er alle maal gaande was had hij alles open gelaten. Pas de laatste week van de verbouwings werkzaamheden heeft hij de ramen afgeplakt. Het moest immers wel een verrassing' blij ven hoe het er uiteindelijk uit zou zien. Het contact met de inwoners van Bruinisse vindt Kotoun zeer belangrijk. ,,Ik ben er ten eerste voor de inwoners van Bru en niet voor de toeristen. In Renesse heb ik er ook voor gevochten, dat de bevolking er altijd, dus ook 's zomers, te recht kan. Daarom is de kapsa lon daar ook 's avonds geopend en op maandag. Wanneer de klanten uit Bru 's zomers ver drukt worden door de toeristen dan zal ik ook hier maatrege len tegen nemen, want iemand uit Bru moet altijd bij mij te recht kunnen. En als hij of zij in verband met ziekte niet naar mij kan komen, dan ga ik naar de klant toe". Het contact met de klanten is voor Kotoun ook een reden om zelf minimaal één dag in de week in Bruinisse aanwezig te zijn. „Maar ook op de andere dagen ben ik aanspreekbaar voor de klanten. Wanneer er ie mand komt met haarproble- men, waar de medewerksters geen oplossing voor weten, ne men zij contact met me op en ik stap dan in de auto en ben bin nen een half uur aanwezig." Zonnebank De officiële opening van Pan dora Haarmode in Bruinisse laat nog enkele weken op zich wachten. Kotoun wil hiertoe pas overgaan als ook de zonne bank geïnstalleerd is. Dit is er een van een speciale soort met pigment activerende lichtbui- zen. Deze zorgen voor een vei lig bruiningsproces en kunnen ook gebruikt worden door mensen met huidaandoenin gen. Maar ook voor diegenen die een zonnebank thuis heb ben kan deze speciale zonne bank uitkomst bieden. Zo kan men voor een goed resultaat eerst zo'n drie weken bij Ko toun onder de zonnebank gaan ter stimulering van het pig ment, om dan vervolgens thuis verder te bruinen. Kotoun ver wacht dat de zonnebank over drie weken gebruiksklaar is. Pas dan gaat de kapsalon offi cieel van start. Maar voor het zover is hoopt Kotoun dat vele Bruenaars dan al kennis ge maakt hebben met de kapsters Angelique en Monique of met hem zelf. Want dat is wat hij wil; een kapper zijn voor Bru. BRUINISSE - Pandora Haarmode is de naam van de nieuwe kapperszaak aan de Nieuwstraat 17A in, Bruinisse. Voor eigenaar Ron Kotoun betekent dit de der de zaak op Schouwen-Duiveland, want behalve in Bruinisse heeft hij ook zaken in Zierikzee en Renesse. De officiële opening in Bruinisse laat nog even op zich wachten. Dat gebeurt pas wanneer ook de uiterst moderne zonnebank start klaar is. Kapper Ron Kotoun is twee jaar bezig geweest om een ge schikt pand in Bruinisse te vin den om aldaar een kappers zaak in te vestigen. Uiteinde lijk viel zijn oog op de oude kledingzaak van Pleune in de Nieuwstraat en toen was het binnen twee weken bekeken Daarna was het verbouwen ge blazen en omdat Kotoun de maand januari toch altijd ge bruikt voor het invoeren van een aantal wijzigingen in zijn kapperszaken, speelde hij zelf vier weken voor bouwvakker. En wat voor een bouwvakker. Behalve het leggen van de vloer heeft hij alles wat men nu in het pand aantreft zelf ge bouwd of aangelegd. Tot en met de waterleiding en riole ring toe. Kotoun kan met recht zeggen dat het 'zijn' zaak is. Toekomst Het zelf-doen heeft niet alleen als voordeel dat alles nu is zo als Kotoun het gewild heeft, maar dat er ook rekening ge houden is met de toekomst. Op dit moment zijn er zes behan- delplaatsen. Deze kunnen makkelijk worden uitgebreid met nog een paar. De aanslui tingen zijn hiervoor reeds inge bouwd in de muur. Bovendien kan ook de opstelling pro bleemloos worden gewijzigd, inclusief de balie waarop de computer staat. Elders liggen de stopcontacten onder de vloer, zodat er slechts een tegel gelicht hoeft te worden en klaar is Kotoun. Deze zaak in Bruinisse is Ko- touns derde kapperszaak. In 1968 nam hij de uit 1936 stam mende kapperszaak van zijn vader over. Het duurde ruim twintig jaar voordat hij zijn tweede zaak opende. Dit was in Renesse. In 1989 nam hij in de badplaats Kapsalon Lisière over. De naam van deze zaak liet hij zoals ze was en veran derde deze niet in Pandora Haarmode, zoals in Zierikzee. „Ik vond het alleen maar leuk om in Renesse te beginnen en vond het niet nodig dit onder dezelfde naam te doen als in Zierikzee", aldus Kotoun. Ook nu nog heet deze kapsalon Li sière, maar misschien gaat dit later dit jaar met het vijfjarig bestaan veranderen. De kapsalon in Bruinisse heet wel net als in Zierikzee Pando ra Haarmode. En niet alleen de naam is hetzelfde. Ook de huisstijl komt terug in de Bru- se kapsalon. Deze is onder meer terug te vinden in de kleurstelling van het interieur, die zeer rustgevend werkt en in de stoelen. Het bijzondere van de stoelen is bovendien dat de rugleuning zich aanpast aan de zithouding van de klant. Deze heeft altijd steun in de onder rug, hetgeen met name van be lang is wanneer men langdurig in de stoel moet zitten. Verrassing Al in de eerste week van de ver bouwing kreeg Kotoun veel po sitieve reacties van de inwo ners van Bruinisse. Een veel gehoorde opmerking was; „Ik kwam vroeger al bij je vader". Om de inwoners van Bru getui- Angelique (rechts) en Monique zorgen ervoor dat de inwoners van Bruinisse goed geknipt kapsalon Pandora Haarmode verlaten. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3