Grevelingenhout opent seizoen Zonnemaire krijgt weer geen punten Onderdak ten onder tegen Zeelandia Youri Vaes en Debbie van der Meer clubkampioen zwemvereniging Onderdak DFS overleeft aanslagen bij agressief Cadzand Ben Meziane wint halve marathön Aantrekkelijk programma bij golfclub in Bruinisse Bernard Tapie Sfeer en entourage bij jaarlijks uitje in zwembad Onderdak Clubkampioenschap werkhondenvereniging DINSDAG 29 MAART 1994 NR 25538 9 MIDDELBURG - In het zwembad Poelendaele is zwemclub Onderdak er niet in geslaagd om in de 6e wedstrijd van de nationale competitie aan de leiding te komen. Zwemclub Zeelandia uit Reimerswaal zwom op de negentien onderdelen ruim honderd se conden sneller dan de Zierikzeese ploeg. Zwemclub Onderdak die nor maal grossiert in medailles moest in Middelburg een toon tje lager zingen. Er waren al leen eerste plaatsen voor Youri Vaes, Sebastiaan Raaayen, Franca Overbeeke en Debbie van der Meer. Afgetekend De beste prestatie kwam weer op naam te staan van de 10- jarigi^ Youri Vaes. Op de vijftig meter schoolslag won hij afge tekend in de leeftijdscategorie jongens tot tien jaar. Met een tijd van 47.7 seconden liet hij Koen Lindenberg uit Reimers waal haast twee seconden ach ter zich. Op dat zelfde onder deel was er wel een keurige derde plaats van Dennis van Antwerpen uit Zierikzee met 53.1 seconden. Op de vijftig meter vrijeslag won Youri Vaes maar nipt van Koen Linden- berg. Door Sebastiaan Raayen werd in Middelburg ook weer een blinkende medaille gewonnen. Een keurige eerste plaats op de honderd meter vrijeslag in 1.01.7 minuut. Hiermee bleef hij zeven seconden voor op Jac- co Moison uit Heinkenszand. Het verschil tussen de nummer één en de nummer twee op de honderd meter wisselslag was ruim dertien seconden. Raayen vernederde op dit nummer Moison en pakte zijn tweede gouden plak. Op de honderd meter rugslag moest Raayen genoegen nemen met een twee de plaats. Daar was Mare Adriaanse uit Middelburg een seconde sneller. Ook voor de talentvolle zwemstef Debbie van der Meer was er weer een prijs. Zij won de honderd meter schoolslag in 1.30.5 minuut. Sonia van Dijk zette een knappe prestatie neer. De zwemster van zwem club Onderdak eindigde van de twintig deelnemers op een vierde plaats. Franca Overbee ke won met gemak de vijftig meter vrijeslag in 31.4 secon den. De nummer twee, Lindie de Bont uit Middelburg, tikte na 33.8 seconden de zwembad- wand aan. ZONNEMAIRE - Wim Kommer kan het tij niet ke ren bij voetbalvereniging Zonnemaire. Opnieuw ging het elftal onderuit en nu bleek Jong Ambon 4 de betere ploeg op het sportveld in Zonnemaire met 1-2. Het wordt voor Zonnemaire nog spannend in de slotfase van de competitie. De ploeg die vorig seizoen promoveerde naar de 3e klas zondag afdeling staat weer op het punt om te degraderen. ,,Ik kan er ook niks aan doen. Ik kan ook nie mand de schuld geven, alleen we hadden vanmiddag de kan sen moeten benutten", aldus Kommer. In de eerste vijf minuten schiet Marco Duinhouwer de bal recht in de handen van de kee per en Sebastiaan van Leersum stond alleen voor het doel toen hij alsnog de bal ver over schoot. In de 7e minuut scoorde Jong Ambon wel (0-1) en twin tig minuten later was 'het 0-2. In de tweede helft kwam Zon nemaire weer in de wedstrijd via een vrije trap van Marcel Schouls (1-2). Sebastiaan van Leersum had met een omhaal haast de ge lijkmaker op zijn voet. Jong Ambon speelde in de slotfase alleen maar in de verdediging. Vele ballen belandden daar door ver buiten de lijnen. Za terdag 2 april móet Zonnemai re de resterende tien minuten spelen tegen Luctor'88 3. De wedstrijd werd twee maanden geleden bij een 2-3 stand niet volledig uitgespeeld nadat de scheidsrechter tien minuten te kort had laten spelen. De wed strijd begint om 19.00 uur. Eén rode en ses gele kaarten SLUIS - De competitiewedstrijd in de 2e klas zater dag afdeling tussen Cadzand en DFS uit Burgh- Haamstede is in de slotfase zeer grimmig verlopen. Een rode kaart en zes gele kaarten en een 1-2 over winning voor DFS waren de balans die scheidsrech ter T. van de Walt kon opmaken. Omdat het voetbalveld in Cad zand was afgekeurd werd de wedstrijd in Sluis gespeeld. „Dat veld was precies hetzelf de als ons trainingsveld. Er was echt niet op te voetballen", vertelt DFS-trainer Peter Aertssen uit Goes. „Het was de slechtste wedstrijd die we dit seizoen hebben gespeeld. Ja, als je die dan ook nog kan win nen, dan mag je niet klagen." Extra gil In de 20e minuut kwam Cad zand op een 1-0 voorsprong. Marco van der Zande onder schepte de bal reglementair binnen de zestien-meterlijn. De Cadzand-speler voerde een show op en liet zich als een stervende zwaan vallen. Kee per Edwin van der Zande was kansloos bij de strafschop: 1-0. Binnen een minuut kwam DFS weer langszij. Eddie Dijkman kreeg de bal in zijn gezicht en deze caramboleerde zo het doel in: 1-1. „Dat is een gelukkig moment voor ons, maar een fikse tegenvaller voor Cad zand", aldus Aertssen die een 3-4-3 systeem liet spelen. In de tweede helft trof Cad zand twee keer achter elkaar de paal en bovenliggen DFS kwam toch beter in de wed strijd. Ferry Jansen kwam in de 70c minuut ten val in het strafschopgebied van Cadzand. Met een extra gil zette hij kracht bij de lichte overtreding en scheidsrechter Van de Walt legde de bal op de stip. Ferry Jansen verzilverde zelf de elf meter trap: 1-2. Vanaf dat mo ment sloeg de vlam in de pan bij een aantal Cadzand-spelers. Jansen kreeg vijf minuten la ter een aanslag op zijn benen zonder dat de bal in de buurt was. De Cadzandspeler kon met een rode kaart vertrekken. Keeper Edwin van der Zande kreeg een voetbalschoen in zijn nek en invaller Dagmar van der Salm was slechts twee mi nuten actief toen hij al weer de wedstrijd uitgeschopt werd. Bij het verlaten van het veld kreeg Jansen ook nog een klap in het gezicht. „We moeten dit snel vergeten. Dit is een schan de. Jammer dat de scheidsrech ter niet voldoende ingreep. Als je zes gele kaarten en een rode kaart geeft aan Cadzand, dan is het duidelijk wat er aan de hand was." OUD-BEIJERLAND - De at leet Rachid ben Meziane van atletiekvereniging Delta Sport heeft de halve marathon Maasloop gewonnen. Nadat er een kopgroepje van drie atleten was ontstaan, nam Ben Meziane een paar kilome ter voor de finish de benen en won afgetekend in 1.11.03 uur. „Hot was een parcours in de polder waar wc veel last had den van de wind. De tijd was niet zo belangrijk, maar dit was een voorbereiding op het baanseizoen. Over een paar weken wil ik deelnemen aan de 5000 meter op de Zeeuwse kam pioenschappen", aldus Ben Me ziane die een maand lang bi vakkeerde in zijn geboorteland Marokko en daar veel hoogte training deed. Niet alleen hun eigen prestatie is belangrijk, maar al snel moedigen ze elkaar aan tijdens de wedstrijden. Veel lawaai in het zwembad waar de sfeer het hoogtepunt bereikt bij de uit reiking van de medailles en kampioenbekers. De 9-jarige Youri Vaes mocht op de hoogste tree van het ere- schavot gaan staan. In het eind klassement bleek de getalen teerde zwemmer de sterkste in de groep tot de leeftijdscatego rie twaalf jaar. Antje van 't Westende en Remco Seeder werden respectievelijk tweede en derde. De grote verliezer was Evert Schiettekatte die on danks zijn zorgvuldige voorbe reiding met vele trainingsuren moest capituleren. Dat gold ook voor de 16-jarige Sebasti aan Raayen. De speciale voor bereiding had hem niet op het erepodium gebracht. Debbie van der Meer prolongeerde haar titel vrij gemakkelijk en liet Raayen nipt achter zich. Alexander van Putten eindigde verrassend op de derde plaats. De clubkampioenschappen werden afgesloten met panne koeken eten en een feestmid dag in het gebouw van de Scou ting. Ook werd de cooling- down nog gedaan door de Dik ke toren te beklimmen in Zie rikzee. Uitslag individueel: meisjes onder de acht jaar: 1. Freya Plaisier. 2. Glenn Letterie. 3. Catelijne Kooper. Jongens on der de acht jaar: 1. Douwe van de Ende. 2. Bert Wiesenekker. 3. Jelle Terpstra. Meisjes onder de tien jaar.: 1. Evelien Koo- man. 2. Richelle Commandeur. 3. Jody Bolier. Jongens onder de tien jaar: 1. Youri Vaes. 2. Remco Seeder. 3. Willem Bou- man. Meisjes onder de twaalf jaar: 1. Antje van 't Westenen- de. 2. Brenda Hallema. 3. Rose- Mary Joppe. Jongens onder de twaalf jaar: 1. Evert Schiette katte. 2. Christian van Putten. 3. Arnoud Welmer. Meisjes on der de veertien jaar: 1. Debbie van der Meer. 2. Corine Mol. 3. Siona van Dijke. Jongens on der de veertien jaar: Alexan der van Putten. 2. Marco van de Berge. 3. Martin Hobe. Meisjes onder de zestien jaar: 1. Franca Overbeke. Dames: 1. Illonka van der Meer. Heren: 1. Sebastiaan Raayen. Klasse ment onder de twaalf jaar: 1. Youri Vaes. 2. Antje van 't Westende. 3. Remco Seeder. Klassement boven de twaalf jaar: 1. Debbie van der Meer. 2. Sebastiaan Raayen. 3. Alexan der van Putten. BRUINISSE - „Het gaat weer kriebelen", liet Marianne Uittenboogaard, ge tooid met golfcap en winterkleding, horen in het clubgebouw van de golfvereni- ging Grevelingenhout. Honderd golfers hadden gehoor geven aan de oproep van de wedstrijdcommissie om het golfseizoen te openen. „De Zeeuwse zon schijnt nog niet, maar die komt ongetwijfeld", riep Ella Middelhoek, van de wedstrijd commissie, tijdens de briefing aan de deelnemers. Op één van de mooiste 18- holesbanen van Nederland werd afgelopen zaterdag het golfseizoen geopend. Het golf terrein in Bruinisse lag er uit stekend bij. Na een lange natte winter was de baan in een uit zonderlijk goede conditie. Headgreenkeeper Lionel Har- ris met zijn staf had afgelopen winter er alles aangedaan om het terrein in optimale conditie te krijgen. Een nieuw bebos- sings-beheersplan waarbij ou de populieren werden gekapt en plaats maakten voor nieuw aangeplant groen. Een ver scheidenheid van struiken, jonge bomen zoals Lauriekers, Vlier, Kardinaalshoed, Krente- bomen, Hazelaar, Veldesdoorn en Zomereiks moet het terrein in de toekomst een nieuw elan geven. Golfen stijgt nog steeds in po pulariteit. Golfclub Grevelin genhout heeft inmiddels 450 le den, maar een Public Relations commissie heeft zich ingezet om het ledental op te schroe ven. „We zoeken nog steeds nieuwe leden. Mond tot mond reclame is nog steeds de beste manier om ons visitekaartje af te geven. Daarom zijn er ook el ke week wedstrijden op Greve lingenhout", vertelt voorzitter Laurent den Hollander. De start van het nieuwe golfsei zoen begon dan ook met een fikse r-egenbui. Grevelingen hout gaf daarom al een trieste aanblik. Met de nog kale bo men en weinig groei in het gras was het niet echt aantrekkelijk om naar de eerste tee te lopen. Toch, gehuld met een enkele paraplu, maar met de karren vol met clubs, vertrokken hon derd enthousiaste golfers vol goede moed. Het kriebelde echt bij de deelnemers en dat werd al snel beloond met een zonnetje dat vanachter de don kere wolken verscheen. „Het is vandaag toch een bij zondere dag", legt Marianne Uittenboogaard uit. „In de winter kan je natuurlijk ook golfen, maar dan mag je de kar niet meenemen. Dan moet je altijd met de golftas aan je schouder over het terrein lo pen. Vandaag is het de eerste keer dat de headgreenkeeper Lionel Harris toestaat dat je de kar meeneemt." Dat was dan ook te zien. Op een enkeling, die niet wist dat de kar al mee- mocht, sleepte iedereen zijn kar met de viyschillende clubs erin, achter zich aan. Het was voor velen nog even wennen. De club moest in vele handen weer de juiste greep krijgen, maar er waren ook een aantal golvers die winter en zomer de golfsport beoefenen en duide- lijk een voordeel hadden in de eerste wedstrijd van het sei zoen. „Wij komen hier drie keer per week", vertelt clublid Barentz- Van der Ploeg uit Noordwijk. „Deze baan heeft zo'n geweldi ge aantrekkingskracht dat wij lid zijn van golfvereniging Gre velingenhout. We hebben ook een golfshop en zijn clubfit- ters, we repareren en maken clubs op de juiste maat voor een golfer." Vele inwoners van Schouwen-Duiveland weten de baan te vinden, maar het groot ste ledenbestand komt uit Zuid-Holland en Brabant. „Ve len zien de golfclub nog als een hoge drempel. Wij willen dat image absoluut wegnemen", licht voorzitter Laurent den Hollander toe bij de ingang van het clubhuis. Golfclub Grevelingenhout heeft een uitgebreide wedstrijdkalender voor het hoogseizoen in elkaar gezet. Hoge- en lage handicappers, competitie NGF en nieuw in de kalender is de 18-holes Stable- ford-wedstrijden voor leden met een clubhandicap. Ook de 9-holes hazenwedstrijden blij ven gehandhaafd. Ook de maandbeker op par-3 baan voor clubhandicappers moet aantrekkelijk worden en de Bruse golfdagen voor golfvere- nigingen met een A- of B-status moeten een succes worden. Het blijft op de golfbaan niet al leen bij wedstrijden. Zaterdag avond werd de opening van het seizoen uitgebreid gevierd met een buffet a la Dorien en een echte Karaoke avond. Uitslagen openingswedstrij den: le team: R. Engelsman, W. Noordhoek, T. Jongert, R. Sin- jorgo, R. Barendrecht en B. Deelstra. 2e team: K. Kroon, J. Hartog, B. Kok, H. Vosmeer en D. van der Meer. 3e team: D. Engelsman, B. Polak, F. van Neerbos, S. Bergsma, J. van de Meirsch en A. Peerdeman. MARSEILLE (AFP/RTR) - Bernard Tapie is in Frankrijk opnieuw in opspraak geraakt. Het openbaar ministerie maakte maandag bekend dat het derde juridische onderzoek is ingesteld naar de handel en wandel van de geplaagde voor zitter van Olympique Marseil le. Het wachten duurde nooit lang voordat de deelnemers weer in één van de vele series mochten starten. (Foto: Jxtop van Houdt). ZIERIKZEE - Youri Vaes en Debbie van der Meer zijn clubkampioen geworden van zwemvereniging Onder dak in Zierikzee. Voor Debbie van der Meer was het de tweede achtereenvolgende keer en Youri Vaes nam het vaandel over van Evert Schiettekatte. In zwembad Onderdak kwamen ruim zeventig deelnemers aan de start in verschillende categorieën. Het was spannend. Tijdens de verschillende zwemonderdelen was het stuivertje wisselen. Pas op de laatste onderdelen konden Vaes en Van der Meer de titel in de wacht slepen. Het jaarlijks uitje in zwembad Onderdak was ook nu weer uit stekend georganiseerd. De vele deelnemers bevolkten al vroeg het zwembad dat een feestelij ke sfeer toonde door de vele vlaggetjes en kleurrijke bad kleding. Bij het luiden van de bel worden snel de reglemen ten voorgelezen terwijl alle deelnemers muisstil op de ban ken langs het zwembad hadden plaats genomen. x Vlinderslag Het water lag op dat moment zo glad als een spiegel, maar daar zou snel verandering in komen. In een tijdsbestek van drie uren moesten er veertig zwemseries worden afgewerkt en dat gaf de nodige spannin gen bij de organisatoren. On der leiding van Miep Zwier ging de aflossing bij de start blokken dan ook in een razend tempo. Sebastiaan Raayen, Il lonka van der Meer en Franka Overbeeke bijten de spits af op de vijftig meter vlinderslag. Raayen wint in 34.3 seconden en Van der Meer zorgde voor een verrassing door als tweede een tijd neer te zetten in 34.9 seconden. Na de series vlinderslag volgen de series rugslag, schoolslag, vrijeslag en wisselslag. Nadat de tijd verstrijkt worden de deelnemers steeds meer be trokken bij de wedstrijden. BURGH-HAAMSTEDE - Afgelopen week vond het jaarlijks clubkampioenschap plaats van de Werk hondenvereniging Schouwen-Duiveland. Er deden tien combinaties mee aan dit evenement. Zes IPO- en vier VZH-combinaties. Keurmeester was Piet An- dreae uit Klundert en wedstrijdleider was Henk Do- minicus. 's Morgens werd begonnen met het speuren voor de IPO- combinaties. Daarna werden op het eigen terrein te Haam stede de onderdelen appèl en pakwerk afgewerkt. Het pak- werk werd verzorgd door de pakwerker van de vereniging, Harry van de Tillaart. De win naars zijn: VZH: Adrie Berre- voets (Tasco). Speuren: Hester Praet (Ayla). Appèl: Wilma Vasseur (Sanne). Pakwerk: Corry den Boer (Cindy). Overige uitslagen: VZH: 1. Adrie Berrevocts met Duitse Herder Thsco; 2. Wilma Vasseur met Bouvier Sjeaco; 3. Hans Erkamp met Rottweiler Igor; 4. Rian Smalheer met Dober- mann Valdo. IPO: 1. Corry den Boer met Duitse Herder Cindy (tevens clubkampioen); 2. Hester Praet met Dobermann Ayla en Wil ma Vasseur met Bouvier San ne; 3. Peter Smalheer met Duit se Herder Boy; 4. Corry den Boer met Duitse herder Ody; 5. Gerry Bocrefijn met Duitse Herder Tijger. Op zaterdag 9 april zal er een IPO-examen plaatsvinden dat gekeurd wordt door de heer Broekhuizen. Dit vindt plaats op het trainingsterrein aan d£ Omloopsweg te Haamstede. De opening van het golfseizoen ging gepaard met een fikse regenbui op de 18~holes baan Grevelin genhout in Bruinisse. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9