UCTvoetbal All-Ready bekert in halve finale Delta Sport gaat nieuw clubgebouw bouwen op het sportpark Bannink mm j j VJIPT jumumb m- Jos Maassen en Anja Stouten in de bloemen gezet Bowling league Politie- loop in Domeinen Zierikzeese ploeg start sterk op sportpark Bannink 8 Jos Maassen (links) en Anja Stouten werden door Delta Sport-voorzitter Wim Schot (rechts) in de bloemen gezet. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - Ondanks dat de landelijke atletiekbond (KNAU) nog steeds een ledengroei heeft en hoopt in het jaar tweeduizend het honderdduizendste lid in te schrijven, heeft Zeeland afgelopen seizoen een lich te achteruitgang geboekt. Ook atletiekvereniging Delta Sport deelt daarin mee door een klein ledenverlies. Toch maakt Delta Sport-voorzitter Wim Schot zich niet ongerust, maar vertelde tijdens de jaarlijkse leden vergadering dat Delta Sport als voornaamste doel stelt, het ledental weer uit te breiden. Tijdens de verga dering kreeg Jos Maassen de verdienstenbeker en atlete Anja Stouten de prestatiebeker. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi wordt altijd in de paasvakantie gespeeld. Omdat dit jaar niet of nauwelijks sprake is van een paasvakan tie, wordt het schoolvoetbaltoernooi op twee ver schillende dagen gespeeld. Woensdag 30 maart vin den de poule-wedstrijden plaats en op woensdag 6 april de finalewedstrijden. Af gelopen seizoen was een roerig jaar. We moesten train- ster Joke Winkelman ontslaan omdat er een onhoudbare werksituatie was ontstaan. Dit heeft nogal wat stof doen op waaien met het gevolg dat ze ven atleten met haar vertrok ken naar een atletiekvereni ging in het oosten van het land. Wij hebben geen spijt van die beslissing. Het heeft ons gesterkt en het trainerskorps Het veldseizoen is weer van start gegaan en na het oefendu el van vorige week, moest All- Ready zaterdagmiddag voor de bekerstrijd aantreden tegen Togo uit Goes. Voor trainer Jan Quist waren de verwachtingen niet echt hooggespannen. ,,Ik zie deze wedstrijd meer als een oefenwedstrijd om het veldsei zoen goed te beginnen. Het is vandaag geen korfbalweer, want met deze wind is het spel letje moeilijk te spelen". Harde wind Ook Wouter van Marie was van mening dat de weersomstan digheden niet gunstig waren om een goede korfbalwedstrijd te spelen. We zullen wel zien hoe dë wedstrijd loopt, de te genpartij heeft toch ook last van de harde wind." All-Ready ging voortvarend is vrijwel weer compleet", al dus Schot in zijn openings woord. Financieel gezond Met het aantrekken van trainer Jacques Damen uit Etten-Leur en de terugkeer van een aantal trainers hoopt Delta Sport weer de sfeer van vroeger te kweken binnen de vereniging. van start. Al in de eerste mi nuut van de wedstrijd nam AI1- Ready het initiatief. Martin Rijn bracht zijn ploeg aan de leiding met een mooie door loopbal, nadat hij deze zelf had opgezet: 1-0. Togo dat enigzins verrast was door die snelle ope ning van All-Ready kwam te rug op 1-1. All-Ready bleef goed verdedi gen en in het aanvalsvak draai de het ook goed. Het was daar om opnieuw All-Ready dat de leiding nam. De goed spelende Ronald Snoek, liet met een mooi afstandsschot de 2-1 aan tekenen. Togo kreeg een straf- worp van scheidsrechter Steen- hart, maar liet de kans op 2-2 liggen. All-Ready speelde bal goed rond en creëerde daar door veel mogelijkheden. Deb bie Voshart en Ronald Snoek zagen hun doelpogingen echter net mis gaan. In de vijftiende minuut was het wel raak. Ro nald Snoek werd gehinderd bij Delta Sport verloor afgelopen seizoen ook vijftien leden aan de nieuwe atletiekvereniging Flakkee, maar met 336 leden blijft de Zierikzeese vereni ging de tweede club, achter AV'56 in Goes, van Zeeland. Delta Sport boekte drie jaar geleden nog 376 leden en vorig seizoen waren dat er 345. „Deze kleine achteruitgang is niet schokkend. Gelukkig blijven wij stabiel ten opzichte van de zijn doelkans en uit de straf- worp scoorde Jacco Stoutjes- dijk verdiend 3-1. Toch kwam Togo iets beter in de wedstrijd. De verdediging van All-Ready moest alle zei len bijzetten om een treffer te voorkomen. Jan Quist gaf de verdediging daarom de aanwij zing: „Laat de aanvallers van Togo op een halve meter en hou ze voor je." Ondanks de aan wijzingen kwam Togo toch op 3-2, maar in dezelfde minuut breidde Esther Snoek de mar ge weer uit naar twee: 4-2. De zwak leidende scheidsrech ter gaf Togo een onterechte strafworp. Maar ondanks de protesten van supporters en spelers, pakte Tbgo weer de aansluiting: 4-3. De fanatieke Jacco Stoutjesdijk maakte de foutieve beslissing goed door zijn ploeg met een mooi schot naar een 5-3 voorsprong te schieten. All-Ready kreeg vlak daarna weer een strafworp te- rest van'Zeeland. Die moesten terug van 2000 leden naar een huidig bestand van 1914 le den." Delta Sport blijkt een finan cieel gezonde club te zijn. De presentatie van de nieuwbouw op sportpark Bannink werd met volle aandacht gevolgd door de leden. „De bedoeling is dat we over het oude gebouw heen gaan bouwen. Inmiddels heeft de gemeente zijn goed- gen en Togo kwam weer terug tot 5-4. De irritatie door de zwak leidende scheidsrechter werd door die strafworpen voor Togo alleen maar groter. Martin Rijn zette een goede aanval op en met een mooie doorloopbal en zijn tweede treffer, scoorde hij verdiend 6-4 voor zijn ploeg. All-Ready hield zodoende het initiatief in handen en Togo bleef achter de feiten aanlopen. Anne-Marie van Goudoever maakte vijf mi nuten voor rust met een knap afstandsschot 7-4. Met drie punten voorsprong, leek All- Ready op rozen te zitten maar Togo scoorde vlak voor rust nog 7-5. De tweede helft ging erg moei zaam voor All-Ready. Togo was genoodzaakt om de aanval te zoeken door die 7-5 achterstand en All-Ready kreeg het daar door zwaar te verduren in de verdediging. Een foutje van Wouter van Marle leidde tot een strafworp voor Tbgo, maar die werd gemist. Al vroeg in de tweede helft kwam Tbgo toch terug tot 7-6 en het was tevens het begin van een spannende tweede helft om een plaats in de halve finale. Wouter van Marle en Esther Snoek zagen hun offensieve doelpogingen net mis gaan en daardoor bleef het 7-6. Togo kreeg weer een strafworp, maar miste de kans op 7-7. All-Ready ontsnaptte aan de gelijkmaker en mocht zelf daarna een strafworp ne men. Bij Hetty Overweel werd de bal uit haar handen gesla gen en met zijn derde treffer maakte Jacco Stoutjesdijk 8-6. Dat de scheidsrechter iets par tijdig was bleek wel uit de zes de strafworp die Tbgo mocht nemen, na een lichte overtre ding van Martin Rijn. De kans op 8-7 werd weer gemist en All Ready kon zodoende op adem komen. De druk op de verdediging van All Ready werd in de laatste fase van de wedstrijd alsmaar groter en een fout van Martin Rijn leidde tot de aansluittref- fer voor Tbgo 8-7. All Ready bleef, ondanks dat de scheids rechter te lang liet doorspelen, van eigen kracht uitgaan en won daarom verdiend de be kerstrijd tegen het lastige Tb go. Trainer Jan Quist was van mening dat zijn ploeg in d^ eer ste helft de basis had gelegd keuring gegeven aan onze plan nen", aldus Anthon de Bruin die een tekening liet zien van het nieuwe clubgebouw. „Er zijn nu voldoende financiële middelen om het casco te bou wen. Voor de binnenkant en in richting moeten we nog sparen. We denken ook aan renteloze leningen bij leden en mensen die ons een warm hart toedra gen." Tijdens de huldiging werden Jos Maassen en Anja Stouten in de bloemen gezet. Jos Maa- sen kreeg de verdienstenbeker. De Zierikzeeënaar werd in 1984 voorzitter van de onderhouds- commissie. Vooral de inzet tij-, dens het tot stand komen van de kunststofaccommodatie in 1986 was een grote verdienste voor Maassen en zijn werk ploeg. „Vooral de technische zaken werden met deskundige leiding ter harte genomen. Nieuwe lichtinstallatie, discus- kooien, afzetbalken, niks was teveel voor jou", liet Schot we ten in zijn toespraak. „Je hebt te kennen gegeven een stapje terug te willen doen. Daar heb ben we respect voor. We zullen je toch nog regelmatig op de at letiekbaan zien als je met het startpistool de atleten weg schiet." Zilveren medaille De prestatiebeker ging naar de 14-jarige Anja Stouten uit Ouwerkerk. „Je bent tot nu toe het jongste lid dat deze beker krijgt." Stouten werd ruim vijf jaar geleden lid van atletiek vereniging Delta Sport. Vooral de laatste jaren boekte Stouten op nationaal niveau prima re sultaten. Tijdens de C-spelen in Amsterdam stootte zij de drie kilo kogel naar een afstand van 12,74 meter. Dat leverde haar een vierde plaats op. Ook nam zij deel aan de C-interland tussen Nederland en West- Falen (Duitsland) in Enschede. Onlangs leverde Stouten een uitstekende prestatie tijdens de Nederlandse indoorkampi oenschappen in de Houtrust- hallen in Den Haag. Met een zilveren medaille keerde zij te rug naar Ouwerkerk. Tijdens de jaarvergadering werd afscheid genomen van be stuurslid Jacolies van Gastel. Doordat zij in Rotterdam woont en werkt zag zij geen kans meer om een actieve rol binnen het bestuur te spelen. Van Gastel blijft nog wel be schikbaar voor de dames atle- tiekploeg. Leen van Kralingen neemt de plaats in van Van Gastel. Voorzitter Wim Schot en Hans Bevelander werden herkozen in het bestuur. voor de overwinning, aldus zijn korte commentaar. Hij exuseerde zich daarvoor omdat hij direct weg moest naar Yer- seke. Van daaruit vertrok na melijk de bus naar Ahoy waar de landelijke korfbal kampioenswedstrijd werd ge speeld. Martin Rijn vond dat het beter ging dan in de zaal. „Verdedigend hebben we goed gespeeld en aanvallend ging het vandaag beter dan in de zaal. Ik hoop dat we in de pro motieklasse, waarin we nu spe len ook goed presteren." All-Ready 1-Togo 8-7 (7-5). Doelpunten All-Ready: Jacco Stoutjesdijk (3), Martin Rijn (2), Ronald Snoek (1), Esther Snoek (1), Anne-Marie van Goudoever (1). Scheidsrechter: M. Steenhardt uit 's-Hendriks- kinderen. Tbeschouwers: 30. RENESSE - Belladonna en The Pub gaan samen aan de leiding in de bowlingbedrijvenleague op woensdag. In de bedrijvenleague op don derdag speelde koploper Coun try Club 2-2 tegen de nummer twee, Vliegveld Haamstede. Uitslagen woensdagleague: Belladonna - Zeelust 3-1. The Pub - Welleman 3-1. De Wig - Staal 0-4. Tbrpstra - Kooman 1- 3. Donderdagleague: The Country Club - Vliegveld Haamstede 2-2. Alprokon - ING Bank 0-4. De Babbel - No Way 3-1. Verseput - Schouwen 1- 3. WESTERSCHOUWEN - Poli tie Zeeland houdt op woensdag 30 maart de jaarlijkse Domci- nenloop in Wcstersehouwen. De wedstrijd staat alleen open voor leden van de Nederlandse Politie Sport Bond. Afstand voor de dames is zes kilometer en de heren lopen negen kilo meter. De wedstrijd geldt te vens als Nederlands veldloop kampioenschap. De wedstrijd start om 14.00 uur bij de ingang van de Domaniale bossen in Westerschouwen. Tbvens is er een trimloop voor iedereen over 3, 6'en 9 kilometer. De provinciale finales worden gehouden op woensdag 27 april. Voor de jongenselftallen in Westkapelle. De jongensze ventallen spelen dan in Oost burg en de meisjes-zeventallen spelen hun finale in Goes. Hieronder het programma voor de poule-wedstrijden op Den Hogen Blok in Zierikzee. Programma woensdag 30 maart op Den Hogen Blok in Zierikzee. Jongens - elftallen (poule 1) - Veld 1: 13.30 Theo Thijssen- school 1-De Klimop; 13.45 De Schoener-De Kirreweie; 14.00 De Dobbelsteen-De Meerpaal; 14.15 uur Theo Thijssenschool 1-De Schoener; 14.30 De Klimop-De Kirreweie; 14.45 uur De Meerpaal-Theo Thijs senschool 1; 15.00 De Dobbelsteen-De Schoener; 15.15 De Klimop-De Meerpaal; 15.30 uur De Kirreweie-Theo Thijssenschool 1; 15.45 uur De Schoener-De Klimop; 16.00 De Dobbelsteen-Theo Thijssen school 1; 16.15 De Meerpaal-De Kirreweie; 16.30 De Dobbel steen-De Klimop; 16.45 De Schoener-De Meerpaal; 17.00 De Kirreweie-De Dobbelsteen. Jongens - elftallen (poule 2) - Veld 2: 13.30 De Oosterburcht- 't Staepel'of; 13.45 Samuel- school-J. W. v. d. Doelschool 1; 14.00 Op Dreef-Theo Thijssen school 2; 14.15 De Ooster- burcht-Samuelschool; 14.30 't Staepel'of-J. W. v. d. Doel school 1; 14.45 Theo Thijssen school 2-De Oosterburcht; 15.00 Op Dreef-Samuelschool; 15.15 't Staepel'of-Theo Thijssen school 2; 15.30 J. W. v. d. Doel school 1-De Oosterburcht; 15.45 Samuelschool-'t Staepel'of; 16.00 Op Dreef-De Ooster burcht; 16.15 Theo Thijssen school 2-J. W. v. d. Doelschool 1; 16.30 Samuelschool-Theo Thijs senschool 2; 17.00 J. W. v. d. Doelschool 1-Op Dreef. Jongens - zeventallen (poule 1): 13.30 Willibrordusschool 1- Beatrixschool; 13.45 't Kof schip 2-Onder de Wieken; 14.00 J. L. de Jongeschool-Willibror- dusschool 1; 14.15 Beatrix- school-'t Kofschip 2; 14.30 On der de Wieken-J. L. de Jonge- school; 14.45 Willibrordus school l-'t Kofschip 2; 15.00 Beatrixschool-Onder de Wie ken; 15.15 't Kofschip 2-J. L. de Jongeschool; 15.30 Onder de Wieken-Willibrordusschool 1; 15.45 J. L. de Jongeschool- Beatrixschool. Jongens - zeventallen (poule 2) - Veld 4: 13.30 Binnen de Veste 1-'t Mêêtje; 13.45 Schelphoek/ Stove-De Springplank; 14.00 Willibrordusschool 2-Binnen de Veste 1; 14.15 't Mêêtje-De Springplank; 15.15 Schelp- hoek/Stove-Willibrordus- school 2; 15.30 De Springplank- Binnen de Veste 1; 15.45 Willi brordusschool 2-'t Mêêtje. Jongens - zeventallen (poule 3) - Veld 5: 13.30 't Kofschip 1-De Schouw; 13.45 De Zonnewijzer- Binnen de Veste 2; 14.00 J. W. v. d. Doelschool 2-'t Kofschip 1; 14.15 De Schouw-De Zonnewij zer; 14.30 Binnen de Veste 2-J. W. v. d. Doelschool 2; 14.45 't Kofschip 1-De Zonnewijzer; 15.00 De Schouw-Binnen de Veste 2; 15.15 De Zonnewijzer-J. W. v. d. Doelschool 2; 15.30 Bin nen de Veste 2-'t Kofschip 1; 15.45 J. W. v. d. Doelschool 2-De Schouw. Meisjes - zeventallen (poule 1) - Veld 6: 13.30 't Staepel'of-'t Mêêtje; 13.45 Willibrordus school 1-Binnen de Veste; 14.00 Onder de Wieken 2-'t Stae pel'of; 14.15 't Mêêtje-Willi- brordusschool 1; 14.30 Binnen de Veste-Onder de Wieken 2; 14.45 't Staepel'of-Willibror- dusschool 1; 15.00 't Mêêtje- Binnen de Veste; 15.15 Willi brordusschool 1-Onder de Wie ken 2; 15.30 Binnen de Veste-'t Staepel'of; 15.45 Onder de Wie ken 2-'t Mêêtje. Meisjes - zeventallen (poule 2) - Veld 7: 13.30 De Kirreweie- Samuelschool; 13.45 J. W. v. d. Doelschool-De Meerpaal; 14.00 Willibrordusschool 2-De Schouw; 14.15 De Kirreweie-J. W. v. d. Doelschool; 14.30 Samuelschool-De Meerpaal; 14.45 De Schouw-De Kirre weie; 15.00 Willibrordusschool 2-J. W. v. d. Doelschool; 15.15 Samuelschool-De Schouw; 15.30 De Meerpaal-De Kirre weie; 15.45 J. W. v. d. Doelschool-Samuelschool 16.00 Willibrordusschool 2-De Kirreweie; 16.15 De Schouw-De Meerpaal; 16.30 Willibrordus school 2-Samuelschool; 16.45 J. W. v. d. Doelschool-De Schouw; 17.00 De Meerpaal-Willibror- dusschool 2. Meisjes - zeventallen (poule 3) - Veld 8: 13.30 Op Dreef-De Schoener; 13.45 De Ooster burcht-Onder de Wieken 1; 14.00 't Kofschip-J. L. de Jonge school; 14.15 Op Dreef-De Oosterburcht; 14.30 De Schoener-Onder de Wieken 1; 14.45. J. L, de Jongeschoól-Op Dreef; 15.00 't Kofschip-De Oosterburcht; 15.15 De Schoener-J. L. de Jongeschool; 15.30 Onder de Wieken 1-Op Dreef; If 5 De Oosterburcht- De Schoener; 16.00 't Kofschip- Onder de Wieken 1; 16.30 't Kofschip-De Schoener; 16.45 De Oosterburcht-J. L. de Jon geschool; 17.00 Onder de Wie ken l-'t Kofschip. Zwart-Wit '28BI- Zierikzee BI 4-0 Zierikzee speelde een zwakke eerste helft en zo was de rust stand ook de einduitslag. De thuisclub was vanaf het begin feller en beter in de duels. Toch duurde het nog lang voor er werd gescoord, maar uit een hoekschop bleef de bal liggen en werd binnen getikt: 1-0. Zie rikzee kreeg geen enkele echte kans en werd terecht op grotere achterstand gezet. Een laag schot in de hoek betekende 2-0 en even later maakte de snelle spits 3-0. Vlak voor rust werd het opnieuw door een laag schot 4-0. Na rust een feller Zie rikzee en dus ook gelijkwaar dig aan Zwart-Wit. Zierikzee gaf bijna geen scoringskansen meer weg en schepte zelf een paar kleine kansen. Gescoord werd er dus niet meer in de tweede helft, maar Zierikzee moet er voortaan wel aan den ken dat een wedstrijd uit twee delen bestaat. MEVO Dl-Kloetinge D2 4-3. Nadat twee weken geleden de eerste wedstrijd met 3-1 werd verloren, stond zaterdag de re turn al op het programma. Toen werd gesteld dat als Kloe- tinge naar MEVO zal komen het wel eens anders af zou kun nen lopen. Net als toen verliep de eerste helft uitstekend. Na goed doorzetten van Albert van Daalen werd het 1-0 voor MEVO, waarna Kloetinge op gelijke hoogte kwam door Ali Abdi na een foutje in de verde diging. MEVO liet zich hier door niet wegspelen en weder om Albert van Daalen zorgde met een schitterend doelpunt, een lobje over de keeper van Kloetinge, dat ze weer op voor sprong kwamen. Even later het derde doelpunt van Albert van Daalen, dus een zuivere hat trick. Tegen het einde van de eerste helft werd ook nog een inzet van Patrique de Jonge van de lijn gehaald. In de tweede helft namen de spelers van MEVO het toch weer te licht op. Zo kon Kloe tinge door twee doelpunten kort achter elkaar van Christi- aan Boon en Ramond Rovers weer gelijk komen. Vijf minu ten voor het einde kwam de bal voor de voeten van Ruud van de Schelde die de eindstand be paalde op 4-3. Uitslagen A-junioren: DFS Al-Noorman nen Al 0-5, Zierikzee A2- Bevelanders Al 10-4. SKNWK Al-ZSC Al 4-0, Bruse Boys Al- Robur Al 6-0. B-junioren: Duiveland Bl- Kapelle B2 0-5, ZSC Bl-SSV'65 BI 5-4, Middelburg B2-MEVO BI 3-0, SKNWK Bl-Brouwers- haven Bl afg., VCK Bl-DFS BI 4-0. C-junioren: Heinkenszand Cl- Zierikzee Cl 8-1, Nieuwdorp Cl-MEVO Cl 4-1, Krabbendijke Cl-SKNWK Cl 1-0, Zierikzee C2-Bruse Boys Cl 2-15, DFS Cl- Cortgene Cl 3-0, Renesse Cl- Walcheren C2 0-3, Arnemuiden Cl-WIK Cl 4-2. Serooskerke Cl- Duiveland Cl 1-3. D-pupillen: Zierikzee D2- Wissenkerke Dl 13-2, WIK Dl- Wolfaartsdijk Dl 5-0, ZSC Dl- Cortgene Dl 4-1, Noormannen D2-SKNWK Dl 5-0, Bruse Boys Dl-Noormannen Dl 1-10, Dom burg Dl-Duiveland Dl 2-3, Zon- nemaire Dl-Zierikzee Dl 1-1, Oostkapelle Dl-SKNWK Dl 7- 0, Brouwershaven Dl-Veere Dl 6-6, Dreischor Dl-Meeuwen Dl 2-2, Renesse Dl-DFS Dl 1-7, MEVO Dl-DFS Dl 1-7, MEVO Dl-Kloetinge D2 4-3, Nieuw dorp Dl-SKNWK D2 2-3. E-pupillen: Duiveland El-DFS El 4-10, SKNWK El-Zierikzee El 2-13, WIK El-Zonnemaire El 2-3, Brouwershaven El-Renesse El 4-2. MEVO El-ZSC El 9-1, Bruse Boys E2-Bevelanders El 0-13, Colpl. Boys El-Zierikzee E2 6-1, DFS E2-VCK E2 2-3, Zie rikzee E3-Serooskerke E3 n.o.g. F-pupillcn: Zierikzee Fl- MEVO F1 9-1, DFS Fl-Bevelan- ders F1 2-4, Duiveland Fl- Colpl. Boys F1 7-1, Zierikzee F2-Bruse Boys F2 1-1, Bevelan ders F2-Renesse F1 9-1, Drei schor Fl-Zierikzee F3 9-0, Bru se Boys Fl-SKNWK F1 5-2. ZIERIKZEE- „We hebben door een sterke eerste helft de basis gelegd voor de overwinning van vanmiddag", aldus het commentaar van trainer Jan Quist na afloop van de korfbal-bekerwedstrijd All-Ready 1 tegen het Goese Togo. Door de krappe 8-7 winst op Togo plaatste All-Ready zich voor de halve finale.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8