KASSA: GRATIS Zwembad Aquadelta opgefleurd met speeltuin en superglijbaan SCHOUWEN-DUIVELAND UW KRANT VAN Volkswagen Vento nieuwe auto van politie Zeeland TAXATIESfBEHIDDEUMG I— ZIERIKZEESCHE J NIEUWSBODE deurloo intermeubel Weinig belangstelling voor rondleidingen in supermarkt keuken apparatuur HANSE HHSE BINNENKORT TE OPENEN twm\ Iff dé krant van schouwen - duiveland! INTERMEUBEL TRAKTEERT Hans Verkerk viert feest want woensdagmorgen 23 maart opent hij zijn 33e en mooiste keukenshowroom in GOES En dit is niet zomaar een keuken showroom, in deze allernieuw ste vestiging heeft u een zeer ruime keuze uit diverse keu kens. Deze feestelijke gebeur tenis laat Hans Verkerk natuur lijk niet zomaar voorbij gaan, wij vieren dit met een specta culaire actie: Bij aankoop van een complete keuken krijgt u de apparatuurset gratis of de helft van de geldwaarde als extra korting! Dit betekent een gratis oven, kookplaat, afzuig kap, koelkast en vaatwasser. Dus deze week kopen bete kent geld verdienen! GOES RINGBAAN WEST 2B - 01100-16451 Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G. en Assurantin Haamstede - Zie r i k z c e Ring 19 Haringvlictplein 8 4328 AE Burgh-Haamstede FaI 4301 XG Zierikzee Telefoon 01115-3424 wm Telefoon 01110-14275 Fax OU 15-3707 Fax 01U0-17484 Advertentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 C kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ■y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Fauteuil in diverse frames en bekledingstoffen 995,-. Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond NIEUWSBODE fXTRA WOENSDAG 23 MAART 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE S C H O U W E N - DU IV E L A N D Als u bij Intermeubel minimaal 4500,- besteedt aan meubelen dan krijgt u zomaar een 3-daagse reis naar Parijs kado*! Voor twee personen. En al vanaf 2500,- krijgt u voor 200,- reischeques kado**. BRXJINISSE - Dit jaar viert Aquadelta Recreatie haar derde lustrum en dit wil directeur A. H. Verharen niet onopgemerkt voorbij laten gaan. De waterspeeltuin en de superglijbaan die momenteel in het zwem bad van het vakantiepark aan het Greveiingenmeer in aanbouw zijn en waarvan de waterliefhebbers vanaf volgende week gebruik kunnen maken, vormen een begin van de plannen die Verharen heeft. En dat alle maal om aan de ene kant de belevingswaarde van het park bij de gasten te vergroten en aan de andere kant de aansluiting niet mis te lopen in recreatief Nederland. Begin april wordt de waterglijbaan officieel en tevens feestelijk geopend. Advertentie Namens de politie Zeeland nam de heer AA. Smeels, korpschef, de sleuteltjes van de eerste twaalf Vento's in ontvangst. Zwembad het Aquarium op Aquadelta is nog een ouder wets, in de goede zin van het woord, 25-meterbad. „Tegen woordig is aan zulke zwemba den een schreeuwend gebrek", aldus Verharen die sinds 1980 de scepter zwaait over het park. „Veel vakantiegangers willen niet zozeer pure luxe zo als een subtropisch golfslag- bad, maar gewoon goede re creatieve voorzieningen zoals een zwembad waar ze baantjes kunnen trekken. Dat kunnen wij hier bieden en ons golfslag- bad is het Greveiingenmeer." Veiligheid Om echter de belevingswaarde van de jongere zwemmers te vergroten wordt het zwembad 'aangekleed' met een wa terspeeltuin voor de kleintjes en een superglijbaan voor de wat oudere jeugd. De wa terspeeltuin krijgt een plaats in het peuterbad. Het betreft hier een soort apen-speelrots in het water, die speciaal voor Aquadelta ontworpen is. Bad meester Jan Douwes vertelt dat aan de hand van schetsen bepaald is hoe het speeltuig er uit moest zien. Daarbij waren twee zaken zeer belangrijk: het moest absoluut veilig zijn en afgestemd zijn op de belevings wereld van de doelgroep, die bestaat uit kinderen van drie tot acht jaar. Vervolgens is de ontwerper aan de slag gegaan en het resultaat staat nu in het water. De oudere kinderen, voor wie dit klimeiland een beetje te soft is, wordt deze week de laatste hand gelegd aan een su- perwaterglijbaan. Ook bij deze glijbaan die gedeeltelijk bui ten het gebouw vóert, staat de veiligheid voorop. Er is een stoplichtinstallatie aange bracht om te voorkomen dat te veel mensen tegelijk op de glij baan gaan. Er zijn drijflijnen bij de uitgang van de glijbaan en er is een aparte trap uit het zwembad. De in zijn geheel gesloten glij baan is 35 meter lang en voert gedeeltelijk buiten de muren van het zwembad. Onderweg zijn er twee versnellingen, zo genaamde jumps, in aange bracht om de vaart er goed in te houden. Door het aanbren gen van deze versnellingen kon de baan minder steil gebouwd worden. En het verhoogt na tuurlijk de pret. Stilgestaan Behalve de twee nieuwe attri buten heeft het zwembad een opknapbeurt gehad. Alles zit onder'een nieuwe verflaag, er is nieuw groen aangebracht en er zijn nieuwe stoelen aange schaft. Verharen liep al een aantal jaren met het idee rond om het zwembad aan te passen aan de eisen des tijds. Doordat het zwembad echter het eigen dom was van een stichting liet RENESSE - Vorige week werden in twee supermark- ten op Schouwen-Duiveland rondleidingen verzorgd in het kader van de landelijke campagne Let-op-Vet. In totaal doen gedurende de maand maart zo'n zes honderd zaken mee aan de campagne. In Renesse werd de rondleiding van diëtiste Afke van der Hoop gehouden in Meermarkt Krijnse Locker. In Zierik zee was dit het geval bij het filiaal van Albert Heijn. In september van 1993 werd door de Stuurgroep Goede Voe ding en de Nederlandse Hart stichting levensmiddelenfabri kanten verzocht om aan deze landelijke actie mee te werken. In deze landelijke actie staat het dagelijks vetgebruik cen traal. Een item om eens goed bij stil te staan, maar de be langstelling voor de rondlei dingen valt in het hele land enorm tegen. De intentie van de campagne is, net als vier jaar geleden met de actie 'Teveel-aan-Vet', om ie dereen bewuster te maken van zijn voedselpatroon en in ken nis te stellen van het vetge bruik. Het vetgebruik gaat ie der mens aan, daar iedereen met een grootschalig gebruik ervan een grote kans loopt met hart- en vaatziekten te worden geconfronteerd. Uit landelijke testen blijkt dat mannen gemiddeld 115 gram vet per dag tot zich nemen. Dat is 25 gram meer dan waarmee zij toe zouden kunnen komen. Bij vrouwen bedragen deze cij fers respectievelijk 85 en 70 gram. Op de vraag of deze ge tallen alleen van toepassing zijn op dikke of gezette perso nen luidde het antwoord „nee". In Renesse had Adrie de Bil zijn beste beentje voorgezet bij het werven van deelnemers. In totaal kwamen vijftien belang stellenden op zijn oproep af. In Zierikzee waren dit er slechts acht. De deelnemers kregen van tevoren een lijst met vra gen uitgereikt. Op deze vragen kwamen gedurende de rondlei ding de juiste antwoorden naar boven. Nog voordat Van der Hoop, die onder meer verbon den is aan het Oosterschelde- ziekenhuis, met de rondleiding was begonnen bleek dat acht van de tien mensen naar eigen zeggen weinig vet gebruiken, terwijl het tegendeel het geval blijkt te zijn. Boosdoeners In de uitleg van Van der Hoop kwam duidelijk naar voren dat verzadigde vetten de grote boosdoeners voor ons lichaam zijn. Deze vetten komen vooral in dierlijke produkten voor, zo als melk, vlees, kaas, roombo ter en zoete en hartige snacks. De onverzadigde vetzuren daarentegen verminderen de kans op hart- en vaatziekten. Ze hebben daarnaast een posi tieve werking op het choleste rolgehalte. De onverzadigde vetzuren komen voor in plant aardige oliën, vis, dieetmarga- rine en noten. Een blik op vetpercentages in voedingsmiddelen geeft het volgende beeld: Olie en fri tuurvetten bevatten 100, vet-, bak- en braadboter 90 tot 95 en roomboter en dieetmargarines 80 procent vet. Behalve het per centage vet is ook de verhou ding van de vetzuren van be lang. Zo bevatten halvarines en dieethalvarines bijvoorbeeld veertig procent vet, maar het dieetprodukt bestaat voor meer dan de helft uit onverza digde vetzuren. Zo bleek tijdens de rondleiding dat volle, half-volle en magere melk enorm verschillen wat betreft vetpercentages, maar dat het gehalte aan eiwitten en kalk niet van elkaar verschilt. De levensmiddelenfabrikanten zijn wettelijk verplicht hun produkten van een ingrediën ten-declaratie te voorzien. Hier staat op vermeld welke grond stoffen het desbetreffende pro- dukt bevat. De grondstoffen staan in volgorde van toege paste hoeveelheid. Tegenwoor dig vermelden de fabrikanten op vrijwillige basis ook steeds vaker een voedingswaardewij- zer op de verpakkingen. Zij voldoen hiermee aan de wens van een groeiend aantal consu menten. Gebleken is namelijk dat deze steeds meer belang stelling tonen voor de hoeveel heid calorieën die in een be paald produkt zitten. Diëtiste A. van der Hoop (derde van rechts) geeft uitleg over de samenstelling van diverse mclkpro- dukten. (Foto: Joop van Houdt). totaal 75 Vento's aan." De communieatie-apparatuur uit- auto's, in een CL-uitvoering, gerust met onder meer een zijn uitgerust met een 1.8 liter dubbele binnenspiegel, in benzinemotor met een vermo- hoogte verstelbare voorstoe- gen van 66 kW/90 pk. De Volks- len, centrale deurvergrende- wagen is naast de standaard- ling, elektrisch bedienbare rui- voorzieningen en de nodige ten en een politie-dakset. Advertentie Nieuwe merkenstudio's nemen bezit van onze showroom (afd modern Daarom bieden wij éénmalig aan: enkele honderden vierkante meters onverwoestbaar showroomtapijt. enkele showroom modellen voor mes scherpe prijsjes.'.' dit op zich wachten. „De toe ristische voorzieningen op peil houden deed de stichting niet. Hierdoor heeft alles een tijdje stilgestaan. Investeren op an dermans terrein doe je immers niet. Het brengt echter als voordeel met zich mee dat we nu de allernieuwste ontwikke lingen in huis kunnen halen, aldus Verharen, die een jaar ge leden het zwembad van de stichting overnam. Overigens is het zwembad, noch de andere accommodaties op Aquadelta, alleen bestemd voor de gasten van het park. Aquadelta heeft al jarenlang een regionale functie. Dit uit zich wat betreft het zwembad onder meer in het geven van zwemlessen en de warmwater- dagen op woensdag, waarvan zowel baby's van twaalf weken als ouderen van tachtig jaar gretig gebruik maken van het maar liefst 32 graden warme water. Om het allemaal nog ge zelliger te maken in het zwem bad start badmeester Jan Dou- Het gat in de muur is al gemaakt en de stukken glijbaan liggen gereed om in elkaar gezet te worden. (Foto: Marijke Folkertsma). wes binnenkort afwisselend met moonlight- en discozwem- men op zaterdag. Bovendien denkt hij aan het aanbieden van speciale arrangementen, zoals een zweminstuif, op woensdag- en zaterdagmiddag. Ter gelegenheid van het derde lustrum prijken er voor het hoogseizoen nog tal van activi teiten op de ideeenlijst, waar onder een karaoke-wedstrijd, helikoptervluchten, de sterk ste man van Nederland en een zomeravondfeest met orkest. Het jubileum had ook twee jaar geleden gevierd kunnen worden. In 1977 werd het park namelijk geopend. Toen was de accommodatie echter nog niet compleet. Pas in 1979 was zulks het geval en vandaar dat dit jaar het derde lustrum gevierd wordt. Verharen heeft er in ieder geval zin in om er een geslaagd sei zoen van te maken. Dat hem dit gaat lukken straalt van hem af. En ook voor de verdere toe komst zit hij vol goede moed. Marktonderzoek heeft name lijk aangetoond dat er een groeiende belangstelling be staat voor vakantieparken met een half-open en open struc tuur. Aquadelta heeft een open structuur en is volgens Verha ren dan ook een uitstekende lo catie om als thuisbasis te fun geren tijdens de verkenning van Schouwen-Duiveland en omgeving. ZIERIKZEE - Wie regelmatig steels in zijn achteruitkijkspiegel loert tijdens het autorijden, heeft het waarschijnlijk al opgemerkt: sommige surveillance wagens van het korps Zeeland zijn anders. Na veel wikken en wegen werd beslo ten over te gaan op de Volkswagen Vento. De nieuwe surveillance-wa gens zijn onderdeel van een grootscheepse reorganisatie binnen de vier gemeentepoli tiekorpsen in Zeeland en de Rijkspolitie. Op 1 april dit jaar treedt de nieuwe politiewet in werking. Drie jaar lang is daar stapje voor stapje naar toe ge werkt. Zeeland heeft dan offi cieel één politiekorps. „De om vorming van rijks- en gemeen tepolitie in Nederland tot 25 re gionale korpsen is niet gemak kelijk geweest", verteit korps chef Smeels in zijn toespraak tijdens de officiële overhandi ging: „Niet alleen op het ge bied van personeelsinvulling, maar ook de keuze van een standaard surveillance-auto heeft veel overleg gevergd. De werkgroep Voertuigen formu leerde voor de keuze een aantal gebruikerseisen waarbij niet alleen gekeken werd naar com fort, veiligheid en betrouw baarheid maar ook naar milieu en bedrijfseconomische aspec ten zoals brandstofsoort en ge bruik, waardevastheid, onder houdskosten en de inbouwmo- gelijkheden van apparatuur. Aan de hand van deze eisen ble ven vier merken over. Op grond van de service-mogelijkheden en inruilgaranties werd uitein delijk vöor de Volkswagen Ven to gekozen." Korpschef van de politie Zeeland, de heer A. A. Smeels was aanwezig bij de of ficiële overhandiging van de eerste twaalf splinternieuwe geheel uitgeruste surveillance wagens. Dit vond plaats tijdens een bij eenkomst in restaurant Land- lust in "Nieuwdorp. De heer Smeels: „De auto's worden kant en klaar, als herkenbare politieauto, en inclusief ga sinstallatie aan ons afgeleverd via lokale Volkswagendealers. Op termijn schaft de politie Zeeland ter vervanging van de huidige surveillance-auto's in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1