9 0 1 Krakkemikkige parkeermeters zijn hard aan vervanging toe Nostalgische blik op blik in museum De Blikvanger GRATIS ADVERTENTIE r UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Auto op stenen na diefstal wielen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3 PATSTELLING O 3 SAMEN 5 SNEEUWBALLENGEVECHT 7 NELLI COOMAN dé krant van schouwen -duiveland! j Ruim 15 procent meters onbetrouwbaar Vernieling lichtkappen „Blikken zijn voor iedereen herkenbaar J2. C<9~ 3 "2- £<j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 22 MAART 1994 150e JAARGANG NR 25534 WA'ARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Uil bederf van het beste komt het allerslechtste. Spreekwoord De collegevorming in Zierikzee is in een patstelling geraakt. In de dichtenbundel Samen werd een gedicht opgeno men van Nathalie Bekkers uit Zierikzee. De deelnemers aan de eerste Nieuwsbodereis hielden een sneeuwballengevecht. Nelli Cooman werd gehuldigd in haar woonplaats Nieuwerkerk. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Ook vernielingen in andere kernen BRUINISSE - Een 36-jarige man uit het Duitse Dort mund kwam maandag tot de onaangename ontdek king dat zijn auto niet meer op wielen, maar op ste nen stond. In de nacht van zondag op maandag haaiden onbekenden de vier brede wielen met alu minium velgen in zijn geheel vanonder de auto en zetten het voertuig op stenen. De auto stond geparkeerd op een van de parkeerterreinen bij een re creatiepark aan de Hageweg in Bruinisse. De waarde van de wielen is niet bekend. In Brouwershaven werd een 50- jarige man uit die plaats on aangenaam verrast doordat vier originele wieldoppen wer den gestoien van zijn personen auto. Dat gebeurde in het afge lopen weekeinde terwijl het voertuig geparkeerd stond aEfó de Wethouder den Boerstraat in Brouwershaven. Een 23-jarige man uit Nieuwer kerk deed aangifte van vernie lingen aan zijn Opel personen auto. Het voertuig stond gepar keerd aan de Brouwerstraat in Nieuwerkerk. In de nacht van zondag op maandag werden de richtingaanwijzers, een kop lamp, de antenne, de spiegels en de sloten vernield. Ook werd het stuurslot geforceerd, mogelijk in een poging het voertuig te stelen. I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, IK WIL EEN I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 I kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: l Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonöer postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. kennissen die wisten dat hun zolderdochters" bij Annema- rie Heiligers op een gastvrij onthaal konden rekenen, .zorg den ervoor dat haar collectie blikken in rap tempo een grote omvang kreeg. Zozeer dat er in huis nauwelijks nog ,,een blik- vrij" plaatsje te vinden was. En wilden de kinderen een koekje of snoepje, dan moesten er eerst talloze blikken worden opengemaakt, want in welk blik dat lekkers nu precies zat, tja, dat was weieens als het zoeken van een speld in een hooiberg. Aanbouw Met de aanbouw van een ruim te van ongeveer veertig vier kante meter aan de zijkant van het huis kwam er in een klap een eind aan deze blikken- woningnood" en kon Annema- rie Heiligers met hulp van echtgenoot Jan haar ideaal van een eigen museum verwezenlij ken. Een klein museum boor devol blikken dat de meer dan toepasselijke naam De Blik vanger draagt. Want blikvan gers zijn het, de blikken die in menig huishouden een onmis baar voorwerp waren en nog altijd zijn. Met het oog op dat nog .eerlijke" huishouden zon der magnetron, keukenmachi ne en ander technisch vernuft is in De Blikvanger een echt ouderwets dorpswinkeltje te vinden. Zo eentje waar de stroop nog uit een vat wordt getapt en waar altijd tijd en lust voor een praatje was. Het winkelinterieur is door echtge noot Jan gemaakt met behulp van allerlei losse meubelon derdelen zoals (antieke) kast deuren en wat tafelpoten. In het winkeltje is van alles te koop: pakjes shag uit de tijd dat die nog 65 cent kostte, kleu rige snoeperijen (beschilderd piepschuim) in glazen flessen en schoonmaakmiddelen als Castella en Vim. Blauwkast Op een van de bovenste plan ken prijkt het oudste exem plaar uit de blikkenverzame- ïing, een fraai beschilderde jamtrommel uit het begin van vervolg pagina 2 HET WEER Veel bewolking en nu en dan regen. Minimumtemperatuur om streeks 7 graden. Middagtempera- tuur ongeveer 13 graden. Zuid westenwind, vrij krachtig, 5, aan de kust hard of stormachtig, 7 a 8. NOORDWELLE - Een 72- jarige man uit Noordwelle deed aangifte van vernieling van twee lichtkappen van de buitenlampen bij zijn woning. door in totaal acht parkeerau tomaten. Voor de vijf parkeer plaatsen in de Sint Domus- straat wordt gedacht aan een vijftal digitale meters. Daar naast is er ook een lichtbak no dig bij de parkeerautomaat aan de Beddeweeg. Voor dit alles biedt de leveran cier korting, zodat de kosten 14.500 gulden goedkoper uit vallen dan is geraamd. De par keerautomaten zullen boven dien meer opbrengen. Gere kend is dat dit jaarlijks twin tigduizend gulden in het laatje brengt. Voor de aanschaf van de acht parkeerautomaten, ne gen lichtbakken en vijf digita le parkeermeters plus de in richting van l*it terrein moet de gemeente dan nog 134.000 gulden op tafel leggen. Dit geld wil de gemeente halen uit het parkeerfonds. Multifunctio neel gebouw De Stichting Multi-functionele gebouwen Zierikzee kan reke nen op maximaal 61.000 gulden subsidie per jaar. Dit is voor het eventuele exploitatiete kort. De nieuwe stichting zal na 1 april het vroegere school gebouw gaan beheren. Daar voor moet een beheersovereen komst worden getekend. Daar in is een aantal afspraken over het gebruik van het gebouw opgenomen. Op basis'van deze overeenkomst vinden b en w het verantwoord om de be- heersstichting-iinancieel te on dersteunen. Wel hoopt het da gelijks bestuur dat door een optimaal gebruik van het ge bouw het niet nodig is om het maximale bedrag van 61.000 gulden uit te keren. Eveneens geld is nodig om de aanvraag van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland te toet sen voor het realiseren van een afvaloverslagstation annex groencomposteringsinrichting op het industrieterrein Zuid hoek. Daarvoor willen b en w een onafhankelijk deskundig bureau in de arm nemen. Dit met het oog op het vrijkomen van geur bij de inpandige over slag van afvalstoffen en het composteren van groenafval. Door het inschakelen van een onafhankelijk bureau beschikt de gemeente over een zogehe ten tweede mening over de aan vraag van de reinigingsdienst. Schoolplein Het schoolplein van de Johan Louis de Jongeschool is hard aan een opknapbeurt toe. Op een fors aantal plaatsen is het plein verzakt, waardoor bij re genval grote plassen ontstaan. Ook liggen er de nodige tegels los. Renovatie is dus hard no dig en uitstel daarvan is vol gens het schoolbestuur niet mogelijk. Dit omdat de renova tie al enkele jaren is uitgesteld maar wel hard nodig is. Voor die renovatie is een bedrag van 20.600,- nodig. Verder be spreekt de gemeenteraad, die deze avond voor het laatst in de oude samenstelling vergadert het nieuwe convenant voor de meerjarige financiering van de podiumkunsten. Daarmee krijgt Zierikzee vijfentwintig mille voor extra voorstellin gen. Vijfduizend gulden daar van is bestemd voor Brogum en 2500,- voor de Stichting Ka mermuziek die dit.4aar een concert in Zierikzee wil aan bieden. Met het resterende be drag, 17.500,-, kunnen drie ex tra voorstellingen worden aan geboden, te weten een optreden van het Mechels Miniatuur theater, een concert van het Ro senberg trio en een cabaret voorstelling van Lenette van Dongen. Annemarie Heiligers-Jansen in haar museum De Blikvanger. (Foto: Joop van Houdt). Zondag tussen 12.00 en 16.00 uur werden de kappen vernield en de spaarlampen die er in za ten gestolen. RENESSE - Op een van de bovenste planken in het nostalgische winkelhoekje staat een van haar oudste blikken, een jamblik uit het begin van deze eeuw en in de kast staan, keurig achter glas een pak Radion en een kartonnen Vimbus ,,te wachten op een klant". Zo lijkt het althans in het winkeltje in grootmoe dersstijl, dat Annemarie Heiligers-Jansen uit Renesse in haar nieuwe museum, De Blikvanger heeft inge richt. Een museum vol met allerhande blikken die elk hun eigen verhaal vertellen. Een verhaal dat voor de doorsnee bezoeker herkenbaar is, want wie kent niet die beroemde Droste blikken, de strooibussen Zwit- sal voor zachte babybillen en de blikken van De Gruyter? ,,Na elke munt tot aan de aanslag draaienlukt in Zierikzee heel vaak niet. Daarom moeten de parkeermeters worden vervangen door parkeerautomaten. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Voor het boodschappen doen even de parkeermeter bijvullen blijkt in Zierikzee regelmatig problemen op te leveren. Zo'n 15 procent van de parkeermeters vertoont nukken en derhalve aan vervanging toe. Dat gaat de ge meente' 134.000,- kosten. De kwestie van de krakkemikkige parkeermeters komt maandag 28 maart ter sprake binnen de Zierikzeese gemeenteraad. Die vergadert vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Een vaak voorkomende klacht over deze parkeermeters is dat deze-na het inwerpen van geld geen parkeertijd aangeven. Wat de oorzaak daarvan is heb ben de monteurs van de afde ling gemeentewerken en de monteurs van de leverancier tot nu toe nog niet kunnen ach terhalen. Allerlei handelingen om het euvel op te lossen heb ben tot nu toe geen effect ge had. Deze storing, waarover re gelmatig klachten te horen zijn, maakt hei werken van de parkeercontrol^urc baast on mogelijk. Door het nu eens wel en dan weer niet goed werken van de meters en het grote aan tal niet goed werkende meters is het moeilijk om de klachten van de parkeerders te verifië ren. In feite komt het handhaven van het betaald parkeren in het gedrang als de betrouwbaar heid van de parkeermeters te wensen overlaat. Een verbaal kan immers pas worden opge maakt wanneer vaststaat dat - de parkeerapparatuur goed werkt. Inmiddels is gekeken waar de „nukkige" parkeer meters het beste vervangen kunnen worden door parkeer automaten. Deze blijken in de praktijk goed te voldoen. Van de 108 parkeermeters moeten er nu 103 vervangen worden gers-Jansen. Dat haar eerste blikje, dat ze vijfentwintig jaar geleden in handen kreeg, de oudste spruit van een wel zeer omvangrijke familie Blik zou worden lag dan ook wel voor de hand. Door de vaak leuke en soms ook tijdgebon den afbeeldingen (zoals rege ringsjubilea) boeien die blik ken en roepen ze bij velen iets van herkenning op. Geen rom melmarkt of braderie sloeg ze over om te zien of er iets van haar gading bij was, maar ook Alles wat oud is en daardoor een eigen verhaal heeft boert haar en iets weggooien, dat druist lijnrecht in tegen het ka rakter van Annemarie Heili- t i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1