Slechts vijf paarden bij laatste Strao van seizoen Wildbeheer Eenheid haalt 12 kuub afval uit natuur Serooskerke bezorgd over opheffing school ANWB-agentschap wordt dinsdag 12 april geopend Inbraak Inbraak in Haamstede Dolfijnen- jong iets beter HOLTYMODÉ 'Je zal zien dat er een lijk in dat plastic zit MAANDAG 21 MAART 1994 NR 25533 3 Ondanks een geringe opkomst van ruitercombinaties - er deden maar vijf paarden mee - was het Strao in Serooskerke opnieuw een sfeerrijk evenement. (Foto: Joop van Houdt). SEROOSKERKE - De paardevoeten zullen zo langzamerhand schoon zijn. Dat mag worden geconcludeerd uit de lage opkomst van ruiters voor de laatste Strao van dit seizoen: die van Serooskerke. Slechst vijf combinaties deden mee. Het bestuur van de dorpsgemeenschap greep de feestelijke gelegenheid aan om zijn bezorgdheid uit te spreken over de dreigende opheffing van de school. ZIERIKZEE - Vanaf dinsdagmiddag 12 april is Zie- rikzee een ANWB-agentschap rijker. Die middag verrichten burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs, loco-burgemeester L. J. van Gastel, drs W. de Lange, directeur van de ANWB en R. ter Heide, directeur van de provinciale VVV om 15.00 uur de officiële opening van dit 44-ste VVV/ANWB-agentschap. Coördinatrice K. Visser ziet het zo: ,,Op de derde zaterdag van maart is in Serooskerke al tijd de laatste Strao van het seizoen. Daar zit een voordeel en een nadeel aan. Voordeel is de grotere kans op mooi weer; nadeel is dat veel ruiters er dan De opbrengst, zes aanhangwa gens een een jeep vol rommel, was wat minder dan de vorige keer. Maar dat komt volgens penningmeester C. Bolijn van De Gouwe, omdat vorig jaar bij de eerste actie het oude vuil, zoals autobanden, al is opge ruimd. De twaalf kuub van gis- geen zin nieer in hébben.'' Maar de oorzaak Van het gerin- ge aantal ruiters van afgelopen zaterdag zocht bestuurslid van de dorpsgemeenshap mevrouw M. Bakker toch in de eerste plaats in een voor Serooskerke ongelukkige samenval van eve- teren is de oogst van één jaar, of liever: één toeristenseizoen. Want het overgrote deel van het gevonden afval bestaat uit plastic zakken, bierblikjes en limonadeflesjes. Bolijn: ,,We heben ook volle vuilniszakken aangetroffen. De meeste rom mel vinden we in de buurt van nementen. In dit geval eèrir füi- terconcours elders - 'op Schots wen-Duiveland. Vorig jaar ver schenen nog dertig ruiters op het Serooskerkse Strao. De muzikale rondgang door het dorp, de opening door burge meester H. Tees en het ringste- de doorgangscampings. En ver reweg het ergst is het bij de clandistiene kampeerplaat sen." Op een houten trap uit een woning en een enorme lap landbouwplastic na, zaten er geen hilarische, lugubere of an derzins opmerkelijke vondsten bij. Bolijn: ,,Nu u het vraagt. ken brachten ongeveer tachtig mensen, waaronder dertig kin deren, op de been. Bij monde van mevrouw Bak ker uitte de dorpsgemeenschap haar bezorgdheid over de drei gende opheffing van de basis school in Serooskerke. Burge meester Tfees werd verzocht al les in het werk te stellen om de school, bij voorbeeld als de pendance van de Haamsteedse school, in stand te houden. Me vrouw Bakker verving voorzit ter R. de Groot van de dorpsge meenshap, die vanwege rug klachten bed moest houden. Bakker: ,,Het afgelopen jaar zijn er nogal wat woningen ge bouwd in Serooskerke. Daar zijn we Beter Wonen dankbaar voor. Maar de school, die als so ciaal middenpunt fungeert, is opnieuw in de gevarenzone be land. Gelukkig komt er aan was in het dorp. Serooskerke is een vruchtbaar gebied ge weest. Ook verdere huizen bouw kan een gunstige rol spe len om het aantal leerlingen te vergroten. We hopen dan ook dat Serooskerke ervan uit kan gaan dat u, meneer Tfees, samen met uw nieuwe college van B W alles in het werk zal stellen om onze school te behouden." Prijzen Bij het ringsteken ging de eer ste prijs naar. Bianca Koorn- neef, die ook het mooist ver sierde paard had, gevolgd door Marjan Scherps en Els Hart. Voor de Serooskerkse jeugd was er ringsteken op de fiets. In de verschillende categorieën werden winnaar: Stefan Schreurs, Christie de Vlieger en Patrick Vérse£>ut. De prijzen voor de mooist'versierde fiet sen gingen in categorie 1 naar Amber de Vlieger en Stefan Schreurs, in dé tweede catego rie naar Ellen "Schreurs, Yvette Schreurs en Kees Hart en in de derde categorie naar Patty van Toledo en Aline Hart. Eigen ruiter Het "Strao in Serooskerke werd afgesloten met ;een féést met dans en toneel in het dorps huis. Organisatrice Visser sprak na afloop de hoop uit dat Serooskerke volgend jaar een eigen ruiter in het veld brengt. Then we die grote lap plastic vonden - we moesten het met twee man aanpakken, zei ik: Je zal zien dat daar een lijk in zit." Dat bleek niet het geval. De Wildbeheer eenheid De Gouwe heeft als werkgebied alle gronden in de gemeente Brouwershaven, Zierikzee en Met die officiële opening komt een eind aan de jarenlange in spanningen van de VVV- Zierikzee om hier een ANWB- vestiging te krijgen. Mede daarvoor werd het VVV-pand aan het Havenpark vorig jaar ingrijpend verbouwd. Het was uiteindelijk de ondernemings raad van de ANWB die eind vo rig jaar de laatste hindernissen voor een ANWB-agentschap hier wegnam. Vanaf januari zijn dan ook voorbereidingen getroffen om het agentschap in het VVV-kantoor te integreren. De komst van de ANWB naar Zierikzee betekent dat de VVV een uitgebreid pakket diensten en produkten aan zowel de re creant als de eigen bevolking kan aanbieden, maar oo.k dat de ANWB zijn service aan zijn leden kan vergroten. Die kun nen vanaf vrijdag 25 maart bij de WV-Zierikzee terecht voor alle ANWB-diensten. Dat kan zijn voor de aanschaf van een toeristische wegenatlas, een routekaart met bijbehorende landendocumentatie of een reisgids voor een al dan niet verre vakantiebestemming. Maar ook voor een kampeerbe wijs (voor een speciale ANWB- camping), het ANWB-hand- boek, de aanschaf van een reis- en kredietbrief en het afsluiten van een reis- en annulerings verzekering kan men voortaan bij het VW-kantoor in Zierik zee terecht. Om die nieuwe taken na 25 maart naar behoren uit te kun nen voeren hebben de VW- informatrices een aantal dagen cursus gevolgd op het ANWB- hoofdkantoor in Den Haag. Daar hebben ze, zo zegt VVV- BURGH-H AAMSTEDE - Een 62-jarige man uit Dordrecht heeft vrijdagmiddag aangifte gedaan van inbraak in zijn va kantiewoning aan de Strand weg in Nieuw-Haamstede. Bij een bezoek aan zijn tweede huis ohtdektè hij dat zijn kleu rentelevisie, zijn radio- cassetterecorder alsmede enige huishoudelijke artikelen wa ren verdwenen. De inbraak moet gebeurd zijn tussen 7 en 18 maart. Duiveland en een klein gedeel te in de gemeente Midden- schouwen. De oppervlakte be draagt ongeveer 7000 ha, waar van ongeveer 4400 ha in beheer is bij de zestig leden van De Gouwe. De opruimactie van zaterdag werd gehouden in aansluiting op de Nationale Natuur Schoonmaakdag, een initiatief van de Nederlandse Jagers ve reniging en de stichting Neder land Schoon. Op Schouwen- Duiveland deden er ongeveer twintig mensen aan mee. Schoongemaakt werd er in de omgeving van de Stolpweg in Nieuwerkerk, in de Zuidhoek in Zierikzee, rond Dreischor, in het Krekengebied Ouwerkerk en in het Dijk water. Visconcours De landelijk vastgestelde da tum kwam de hengelsportver- éniging niet goed uit. Vanwege een groot visconcours in Renes- se bestond de Oosterschelde- schoonmaakploeg slechts uit drie vissers. Staatsbosbeheer zorgde voor het vervoer van de rommel en de benodigde vuil niszakken. De gemeente Zie rikzee leverde de prikstokken. Even na negenen zwermden de schoonmaakploegen uit. Hoe wel de lucht er dreigend uitzag, knapte het weer toch nog be hoorlijk op. Rond het middag uur gooiden de eerste ploegen hun volle afvalzakken op de aanhangwagens. De actie werd afgesloten met een kop koffie of een biertje in het Ouwer- kerkse restaurant De Vier Ban nen. Meer actie „Volgend jaar hoop ik op een grotere ploeg schoonmakers," blikte Bolijn zaterdagmiddag terug. „We gaan wat meer actie voe ren, ook in eigen kring. Want op de ledenvergadering zegt ie dereen te komen, maar als het dan eenmaal zo ver is... We wil len ook andere organisaties bij dit initiatief betrekken. Na tuurbeschermingsorganisaties of scholen. Hoewel natuurbe schermingsorganisaties en wildbeheereenheden soms te genover elkaar staan, hopen we elkaar hierin toch te vin den. Het in stand houden van de natuur is toch een gemeen schappelijk belang?" informatrice C. Verschure de fijne kneepjes van het afslui ten van verzekeringen te horen gekregen. Daarbij komt im mers nogal wat kijken gezien de verschillende clausules. Maar ook moeten de informa- trices een antwoord kunnen ge ven op allerhandg praktische vragen over bij voorbeeld de verkeersvoorschriften in ande re landen, de mogelijkheid om in het buitenland wild te kam peren en de invoerbepalingen die voor het desbetreffende land gelden. Naast die theore tische ondergrond hebben de Zierikzeese informatrices ook enkele dagen stage gelopen bij de ANWB-vestiging in Bergen op Zoom. Hoewel men voor deze specifie ke ANWB-informatie dus van af vrijdag 25 maart terecht kan bij het VVV-kantoor, wordt de samenwerking met de ANWB dinsdag 12 april officieel be krachtigd. Dit gebeurt wan neer de ANWB-vestiging in ge bruik wordt genomen door burgemeester mr J. J. P. M. As selbergs, wethouder L. J. van Gastel, directeur R. ter Heide van de provinciale WV en de directeur van de ANWB, drs W. de Lange. Van 1 oktober tot 1 mei kan men van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur op het adres aan het Havenpark terecht. Zaterdag is het kantoor van 09.00 en 12.00 uur geopend. In de periode van 1 mei tot 1 oktober is hef kan toor van maandag tot en met vrijdag van 09.00 en 17.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur voor het publiek ge opend. NIEUW-HAAMSTEDE - In twee woningen aan de Duin- doornweg, drie woningen aan de Meidoornweg en een wo ning aan de Bad weg in Nieuw- Haamstede is tussen zaterdag en zondagmorgen ingebroken tijdens de afwezigheid van de bewoners. Iben de bewoners van de wo ning aan de Duindoornweg zondagmorgen rond 10.00 thuiskwamen bleek dat de ge hele woning was doorzocht. Ontvreemd werden een video recorder, privévideobanden, een radiocassetterecorder, huisraad en levensmiddelen. Toen de politie een buurtonder zoek instelde bleek in dezelfde straat nog een inbraak te heb ben plaatsgevonden. Hier kon, in verband met de afwezigheid van de bewoners nog geen in ventarisatie worden opge maakt. Ook de bewoners van de huizen aan de Badweg en de Meidoornweg waren afwezig zodat nog geen lijst van even tueel vermiste goederen kon worden opgemaakt. HARDERWIJK - De gezond heid van de jonge witsnuitdol- fijn die vorige week donder dag op het strand van Wester- schouwen aanspoelde is nog steeds zorgelijk, maar wel iets verbeterd. Medewerkers van het Dolfina rium in Harderwijk hebben er een dagtaak aan. De verzor ging van het witsnuitdolfijnen- jong is nog intensiever als het verzorgen van een baby. Een woordvoerder van het Dolfina rium, de heer R. Kastelijn ver telt: „Iedere morgen maken we een speciale dolfijnenkunst- melk, die uit acht componen ten bestaat, klaar. De dolfijn krijgt dan ieder uur een voe ding. De melk moet ook steeds opgewarmd worden. Joya, zo hebben we hem genoemd, rea geert goed op de aandacht die we geven. Hij is twee ons aan gekomen en maakt de hele dag kleine geluidjes. Ook dobbert hij al weer een beetje rond en lijkt te begrijpen dat we het beste met hem voor hebben." De oorzaak voor het aanspoe len is volgens Kastelijn vrijwel zeker doordat het jong de moe der is kwijtgeraakt en dat kan weer allerlei redenen hebben. Door visserij, of achterna geze ten door een orka. De heer Kastelijn complimenteert de medewerkers van Staatsbosbe heer en de politie die de dolfijn in een poeltje legden en nat ge houden hebben: „Ondanks dat was de dolfijn sterk uitge droogd. Als ze het niet gedaan hadden, zou de overlevings kans heel klein geweest zijn". Verwachting t/m vrijdag 25 maart. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 40% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht zuidw. 6 Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht west 5 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 maart Zon op 06.37, onder 18.52 Maan op 12.53, onder 03.42 Volle Maan: 27 maart (13.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het regent morgenover- dag van tijd tot tijd maar vanavond en vannacht zijn er opklaringen. Het kwik daalt in het binnenland plaat selijk tot het vriespunt, a^n de kust ligt het minimum enkele graden bo ven nul. Overdag neemt de bewol king van het westen uit toe en dat wordt snel gevolgd door regen. Te gen de avond klaart het aan de kust weer op en ook in de rest van het land wordt het droog. Er wordt mor gen zachte lucht aangevoerd waar door de temperaturen later op de dag flink oplopen. Het komt dan weer eens boven de 10 graden. De wind is uit zuid tot zuidwest en neemt toe tot matig, kracht 4, aan de kust en op het IJssefmeer tot krachtig, 6 Bft. Na morgen is het licht wisselvallig met een verander lijke bewolking en nu en dan regen. Het is aan de zachte kant met maxi ma van ruim boven de 10 graden. Als de zon even goed doorkomt kan in het zuiden van het land de 15 gra den gehaald worden. WEERT (ANP) - Twee honden hebben dit weekeinde in Ospel (bij Weert) 45 Drentse schapen doodgebeten. Advertentie Dam 19, 4301 JA Zierikzee. Tel. 01110 -12 816 ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODElü Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Injevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V?% B.T.W. Leden van de Wildbeheer Eenheid De Gouwe en Hengelsportvereniging Oosterschelde hebben zaterdagochtend twaalf kubieke me ter afval opgeruimd in diverse natuurgebieden. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Jagers en landbouwers van de Wildbeheer Eenheid De Gouwe uit Dreischor en enkele sportvissers van Hengelsportvereniging Oosterschelde uit Zierikzee hebben zaterdagochtend twaalf kubie ke meter afval opgeruimd uit natuurgebieden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1