'Het knokken is een positieve ontwikkeling bij het damesteam' -man?, André Koot pakt Schouwse driekamptitel Rift Hockeydames spelen gelijk tegen Oudenbosch Verlies voor MEVO'80 Slechte start Van der Wekken Kwartfinale bekerstrijd dammen Doping 'Een finale waarvan je alleen maar kunt dromentoch SS zweènègenstand Jan Müifi ra smullen. Gepen Koots verl.es zich ist& Heren Kwiek afgetroefd 4 - ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE l\ HSD-speelster Gonneke Arkenbout (links) kon blijkbaar niet het juiste wedstrijdtenue in haar garderobe vinden. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - Een knappe prestatie leverde het eerste damesteam van hockeyclub Schouwen-Duiveland te gen Oudenbosch op sportpark Bannink in Zierikzee. Oudenbosch, dat nog kans maakte op promotie, werd op 1-1 gehouden door de ploeg van trainer/coach Bonne Brouwer. Na een 0-1 achterstand was het Vivian Bij de Vaate die in de tiende minuut van de tweede helft HSD op gelijke hoogte bracht. „Als je verliest of een punt ver speelt is dat geen ramp. Alleen er moet wel geknokt worden tijdens de wedstrijd. Nou, dat heb ik vanmiddag opnieuw ge zien en dat vind ik de meest po sitieve ontwikkeling binnen het damesteam", aldus Brou wer na afloop. Brouwer denkt dat met deze groep een vierde plaats het maximaal haalbare is in de vierde klasse district. Hoge ogen Met de aanwas van A-meisjes experimenteerde Brouwer al in de wedstrijd tegen Ouden bosch. Zo kwamen Esther Tim merman, Karin Hasselmeijer, Krista van der Pols en Inge borg Geluk binnen de lijnen. „Je ziet de inbreng van deze jonge meiden. Ik denk dat we in de toekomst hoge ogen kun nen gooien. Zeker als straks het kunstgrasveld gerealiseerd wordt." Oudenbosch was zeker naar Zierikzee afgereisd met twee winstpunten in het achter hoofd. De ploeg maakte nog steeds kans om promotie af te dwingen naar de derde klasse. Het leek er in de eerste helft ook op dat hun missie zou sla gen nadat in de 15e minuut de openingstreffer werd geprodu ceerd. HSD-keepster Wilma Kooman kon het doelpunt niet voorkomen. Toch 2ou de keep- ster de rest van de wedstrijd een rots in de branding zijn. „Wilma is ontzettend belang rijk binnen het team. Een ro buuste keepster die leiding kan geven aan de verdediging", aldus Brouwer. HSD groeide in de wedstrijd en dat resulteerde in de tiende minuut van de tweede helft in de gelijkmaker. In een scrimmage voor het doel van Oudenbosch schoot Vivian Bij de Vaate de bal in het doel. Daarna was het Kooman die nog een paar fraaie reddingen verzorgde, maar Oudenbosch kon geen vuist meer maken. „Ik had dit resultaat niet ver wacht. Jammer is dat we niet zo makkelijk kunnen scoren. Wel was er uitstraling van daag." Heren HSD Het eerste herenteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland moest in Middelharnis tegen HCGO een 0-1 voorsprong weg geven. In de slotfase van de wedstrijd scoorde HCGO twee doelpunten op rij. Dit was een fikse streep door de rekening van de Schouwen-Duivelandse formatie. „Het loopt best lek ker binnen ons team en als we deze wedstrijd niet hadden ver loren dan hadden we nog steeds aanspraak kunnen ma ken op een hoge klassering in het klassement", aldus Wilfred Droppers. De aanvoerder kwam in Middelharnis niet in actie. „Ik heb met skiën een knieblessure opgelopen. Een paar weekjes rust en dan moet het weer over zijn." Binnen vijf minuten zorgde Martijn Bij de Vaate voor de openingstreffer. Joost van de Breugel verzorgde een uitste kende pass waardoor Bij de Vaate de bal in één slag het doel in sloeg. Keeper Rowan Timmerman moest; nog een paar keer in actie komen, maar HSD bleef de betere ploeg. In de laatste tien minuten kwam HCGO met twee lange klappen naar voren alsnog op de 2-1 winst. Intussen heeft HSD ook een protestzaak lopen. De tucht- commissie had het herenteam van HSD twee punten in min dering gegeven omdat het niet was op komen dagen tegen de Cadetten in Breda. „We zijn in beroep gegaan. We hebben steeds getelefoneerd, maar er was niemand te bereiken bij de Cadetten", verdedigt Droppers. De wedstrijd tussen HSD en Cadetten was gepland op sportpark Bannink. Maar door het slechte veld op sportpark Bannink schrijft het wedstrijd reglement voor dat er dan ge speeld wordt op het veld bij de tegenstander. TERNEUZEN - Het eerste he renteam van basketbalvereni ging MEVO'80 heeft zijn com petitiewedstrijd tegen Schel- desport in Terneuzen, in de tweede klasse Zeeland, met 92- 56 verloren. Zonder Robert Verhoeven was de Zierikzeese formatie niet opgewassen tegen Schelde- sport. Al in de eerste helft had MEVO'80 een achterstand op gelopen van 49-24. VLISSINGEN - Tijdens de eer ste motorcrosswedstrijden van het seizoen, op het terrein bij het Sloegebied in Vlissingen, heeft Erik van der Wekken geen overwinning kunnen boe ken. In de eerste manche van de 250cc-klasse eindigde hij als vierde en in de tweede manche finishte de Zierikzeeënaar als tweede. Martin van der Weele uit Brouwershaven eindigde in de tweede manche met zijn 125cc motor op een negende plaats. ZIERIKZEE - In de kwartfina le van de bekercompetitie van de damclub Zierikzee werden spannende partijen gespeeld. Verrassend was de uitschake ling van Chris van der Wielen, die in de onderlinge competi tie hoge ogen gooit. Zijn neef Rinus van der Wielen haalde beide punten binnen, nadat hij in een vijf om vijf stand profiteerde van een zwakke voortzetting van de man uit Nieuwerkerk. John Honig plaatste zich ook bij de laatste vier door te win nen van Jos de Wild. Deze gaf in het ?middenspel zomaar een schijf weg en was nadien kans loos. Jan de Jonge was al snel in het voordeel en won dan ok van Piet Kramer. Nestor Flik- weert speelde tegen de jonge Jeroen van Dijken. Flik weert haalde schijf winst in het mid denspel en wist daarna in het eindspel ook partijwinst te boeken. Loting halve finale: J. M. H'onig-J. de Jonge en A. J. Flikweert-M. v. d. Wielen. MONTE CARLO (RTR) - De Russische atlete Irina Belova, die vorig jaar maart in Toronto wereldkampioene op de vijf kamp werd, is door dè interna tionale atletiek federatie (IAAF) voor vier jaar geschorst wegens doping. In haar urine werden sporen testosteron ge vonden. zijn taaie opponent verwacht. van zes, koeltjes uit. ZONNEMAIRE - „Ik heb geweldig biljart gezien met een finalepartij waarvan gemiddelde van 5.00 bij het ^^d'rfebanden'werd^r^n je als organisatie alleen maar kan dromen." Treffender had bondsofficial Jaap ^eed hetzlfde met Acfvimdèr waarvoor Hitchcock het scena- Goudzwaard het niet kunnen zeggen na afloop van de partij André Koot contra Werf- waarbjj zjj„ gemiddelde ri.° had kunnen schrijven. Ook Jordi de Bruin met als inzet de titel driekamp-laag. André Koot kwam uiteinde- van l.oo bij het driebanden het hier bleven de partijen elkaar lijk als winnaar uit de bus maar moest daarvoor ook wel tot het uiterste gaan meest tot de verbeelding demTlre^DeBiïïnmèt een se tegen zijn 19-jarige opponent. !pra. rie van vier naar 12-9 uitliep Opmeuw zouden Koot en De ieek de zaak in zijn voordeel Bruin elkaar in de strijd om de beslist André Koot kwam ech- In café Bommenede werden de Bruin leek na een nederlaag te- uitstekend door André Koot in eerste plaats moeten bekam- toch w t deelnemers voor aanvang in gen Bertus Visser vroegtijdig de diciplines libre en drieban- pen. Ad van der Werf legde op weer met 13_12 de leiding1 poules van vier ingedeeld. Zo- uitgeschakeld te worden. An- den af te troeven. Koot en De percentage beslag op de derde x d v als verwacht plaatsten Ad van dré Koot won van de gevaarlij- Bruin wisten zich toch te plaat- plaats in de eindrangschikking maakt^Jordf^eB^in8 der Werf en Leo Koopman zich ke outsider Wim Hartman. sen door respectievelijke over- ten koste van Koopman. Wim 115 M voor de kruisfinales om de eer- winningen op Visser en Hart- Hartman verpletterde met 6-0 ste plaatsen ten koste van Jan man. In de kruisfinales maak- Jan Winterberg terwijl Jan Me- Meganck en Jan Winterberg. In Aftroeven te André Koot korte metten ganck Bertus Visser als rode .TÖ-i,JÖTVaö v»oï de andere poule was het heel met titelverdediger Leo Koop- lantaarndrager aanwees. De fi- waarna André Koot met wat spannender. Jordi de De Bruin herstelde zich echter man, met als uitschieter een nalepartii tussen Koot en De j r J serie van twee in ae zeventien- Brul" wa= eI. ee" va"te de beurt, alsnog de titel voor 'in" m -... in de poule kon hij er niet ge- B|'. «kfl rust op zijn al wilde hij dat nie- Jaap Goudzwaard huldigde na- mand doen geloven. mens het district Schouwen- Duiveland de kampioen en mh reikte alle deelnemers met be- Gemotiveerd moedigende woorden de overi ge prijzen uit. Cees van Doorn, Jordi de Bruin maakte een zeer voorzitter van de organiseren- ■g^B gemotiveerde indruk, zelfs de vereniging Bommenede, {MÉ* toen hij de librepartij kansloos dankte arbiters Ludwien de verloren zag gaan. „Iedereen Bruyn, Ineke de Klepper en j* I -1i geeft Koot wel de beste kansen, Ron van Putten voor hun des- maar als ik het bandstoten kan kundige leiding tijdends de 'tBraflBL winnen dan weet ik het nog zo wedstrijden. Wedstrijdleider j niet", aldus de jeugdige De Hans Stols maakte in samen- I Bruin. De Zierikzeeënaar toon- werking met Adrie Timmer- J[ de inderdaad karakter. De par- mans de volgende eindstand tij ging voortdurend gelijk op bekend: (achtereenvolgens de en naarmate het einde naderde moyennes libre, bandstoten en werd André Koot ook zenuw- driebanden) A. Koot, Onder Vrienden3.43 1.85 0.52 J. de Bruin, Old Dutch2.79 1.55 0.46 I A. v. d. Werf. KVL2.39 1.62 0.36 L. Koopman, DOS2.27 1.69 0.43 J. Winterberg, Onder Vrienden0.94 0.61 0.19 André Koot had zijn handen vol om de jeugdige Jordi de Bruin in café Bommende in Zonnemaire Meganck, Renesse1.27 0.87 0.34 te verslaan. (Foto: Marijke Folkertsma). A. Visser, Onder Vrienden1.31 1.17 0.29 ROTTERDAM - Het eerste herenteam van volleybal vereniging Kwiek is in Rotterdam tegen VCO op alle fronten afgetroefd. Binnen een uur werd de ploeg van trainer Tonie van Breda met 3-0 aan de kant ge zet. „Zij speelden heel goed en wij waren gewoon slecht. Pass, blokken en service, het was al lemaal even slecht aan onze zij de. Bovendien had VCO een dijk van een blok waardoor de ballen genadeloos terugkwa men", verklaarde aanvoerder Kees Arensman het verlies. In de eerste set gaf Kwiek nog wel wat tegenstand. Het ver lies met 15-6 was nog te begrij pen. Maar toen ook de tweede set, met 15-2, verloren ging be gon de irritatie onder de Kwiekspelers toe te nemen. „We haalden wel de service te rug, maar we konden geen pun ten scoren. Kwiek greep uit wanhoop naar een andere opstelling. Spelverdeler Mi chel Versaevel moest plaats maken voor Eelco van Lente en dat leek een goede greep te zijn. In" de derde set wist Kwiek tot 10-10 tegenstand te bieden. „Door hard werken en veel ge luk en bovendien maakte VCO veel fouten." Het was echter ij- dele hoop voor de ploeg uit Bruinisse. Ook de derde set werd verloren (15-11). ZIERIKZEE - De reserves van handbalvereniging ZHV/Delta Sport spelen zondag 20 maart hun laat ste competitiewedstrijd van dit seizoen in de derde divisie H. Zij ontvangen koploper Avanti en beide teams moeten winnen. Avanti voor de kampioensti tel en Delta Sport kan bij winst nog degradatie ont lopen. Ook dit weekend staat een aantal belangrijke voetbalwedstrijden op het programma (zie donder dageditie). Atletiek Zaterdag 19 maart wordt op sportpark Bannink in Zierik zee voor de Nederlandse steeple-chaselopers een trai ning verzorgd. Steeple- chasetrainer Bart van Scheldt, namens Steeple belangengroep Nederland, geeft van 10.30 uur tot 12.00 uur specifiek aan dacht aan lenigheid en het ne men van de hindernissen. De middag wordt gevuld met theo retische achtergronden en spe cifieke trainingsvormen voor de steeple. Ramses Bekkenk uit Zierikzee neemt deel aan deze trainingen. Badminton Zaterdag 19 maart wordt het derde jeugd Grand Prix bad- mintontoernooi, in een serie van zes, gespeeld in sporthal Onderdak in Zierikzee. In to taal hebben 52 deelnemers in geschreven uit heel Zeeland. Er worden 125 partijen gespeeld in het heren- en damesenkel en het heren- en damesdubbel. De partijen worden gespeeld van 9.00 uur tot 17.00 uur. Programma nacompetitie dis trict Zeeland: Zierikzee 5- Astroïden 4 (24/3). Backhand 1 - Zierikzee 7 (21/3). Biljarten Vrijdag 18, zaterdag 19 en zon dag 20 maart wordt in Old Dutch in Zierikzee de finale Li bre 6e klas gehouden van het biljart district Schouwen- Duiveland. Deelnemers: B. Neele (Phoenix), K. Koning (De Poedel), N. de Jonge (KVL), J. Mulder (Old Dutch), H. Kuiten (Old Dutch), W. Pankow (KVL), A. Goudswaard (Windenburg), I. den Boer (Renesse). Aan vangstijden: vrijdag 18.45 uur. Zaterdag 13.00 uur. Zondag 13.00 uur. Prijsuitreiking om 17.00 uur. Golven Golfclub Grevelingenhout houdt op zondag 20 maart een golfwedstrijd 18 holes Stable- ford. De handicap is 37-54 (ha zen). De wedstrijd begint om 9.30 uur op de golfbaan Greve- lipgenhout in Bruinisse. Handbal Zondag 20 maart speelt de hoofdmacht van handbalver eniging ZHV/Delta Sport te gen Groene Ster in Zevenber gen. Aanvang wedstrijd 15.00 uur. De supportersbus vertrekt om 12.30 uur vanaf sportpark Bannink in Zierikzee. Het tweede herenteam van ZHV/ Delta Sport speelt zondag 20 maart tegen koploper Avanti in sporthal Onderdak. Aan vang: 14.30 uur. Welpen ZHV/Delta Sport spelen om 10.00 uur tegen GSC in sport hal Nassaulaan in Middelburg. Hengelsport Zaterdag 19 maart wordt door de gezamenlijke hengelsport verenigingen van Schouwen- Duiveland de jaarlijkse hen- gelwedstrijd om het kampioen schap van Schouwen-Duive land gehouden. De wedstrijd duurt van 10.00 uur tot 14.00 uur en zal worden gehouden op het strand bij Kijkduin in Re nesse. De prijsuitreiking vindt plaats in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede om 15.00 uur. Hockey Het eerste herenteam van hoc keyclub HSD speelt zondag 20 maart een thuiswedstrijd op sportpark Bannink in Zierik zee tegen Gilze-Rijen. Aanvang 14.30 uur. Het eerste dames team HSD komt al om 12.45 uur in actie op Bannink tegen Hoekse Waard. Programma za terdag 19 maart: Jongens A DDHC - HSD om 14.30 uur. Jongens B Waalwijk 2 - HSD om 12.30 uur. Jongens C HSD Tfeteringen om 10.00 uur. Meis jes A HSD - Warande A2 om 14.30 uur. Meisjes B HSD - Vlis singen B2 om 12.00 uur. Zondag 20 maart: Heren HSD 1 - Gilze Rijen om 14.30 uur. Heren Tem po 2 - HSD 2 om 15.00 uur. He ren Push 9 - HSD 3 om 13.00 uur. Veteranen HSD - DDHCB om 12.00 uur. Dames HSD 1 - Hoekse Waard om 12.45 uur. Dames Zwart Wit 12 - HSD 2 om 16.00 uur. Korfbal De hoofdmacht van korfbal vereniging All-Ready speelt zaterdag 19 maart een oefen wedstrijd tegen Scheldevogels uit Brabant. De wedstrijd be gint op sportpark Bannink om 15.30 uur. Programma: All- Ready 2 - Scheldevogels (oefen wedstrijd op Bannink) om 14.00 uur. All-Ready A - Animo A2 (zaal) om 13.35 uur. All- Ready C - Swift C3 (zaal) om 12.35 uur. Olympia D - All- Ready Dl (zaal) om 11.30 uur. Kegelen Maandag 21 en dinsdag 22 maart wordt in het kegelhuis aan de Haringvlietstraat in Zierikzee de finale gehouden van de 100-ballen in de A- klasse. Aanvang beide avonden om 19.30 uur. Paardensport Zaterdag 19 maart neemt ruiter Stef Nelisse uit Schuddebeurs deel aan de Nationale in- doorspringkampioenschappen in Ermelo. De Zeeuws indoor- kampioen komt in de klasse M uit met Desiree. Tennis Zondag 20 maart speelt het ten- nisteam Schouwen-Duiveland zijn laatste indoor-tenniscom- petitiewedstrijd tegen Animo in kapelle. Aanvang 12.00 uur. Programma: Goes 1 - Schou wen-Duiveland 2 in Zierikzee om 13.00 uur. Schelde 1 - Duive land 1 in Zierikzee om 13.00 uur. SJEF 2 - Schouwen-Duive land 3 in Tbrneuzen om 11.00 uur. Volleybal Het eerste herenteam Kwiek speelt zaterdag 19 maart in sporthal De Vanger in Bruinis se tegen Ekspalvo 4. Aanvang: 17.00 uur. Het eerste da mesteam van Kwiek komt om 18.30 uur uit tegen Volley Voor- ne 2 in De Vanger. Het eerste damesteam van WEA/ME- VO'80 speelt zaterdag 19 maart tegen HJPV 2 in Rotterdam om 17.00 uur. •Zaalvoetbal Zaalvoetbalvereniging Garage Slager houdt zaterdag 19 maart een zaalvoetbaltoernooi in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen. De wedstrij den worden gespeeld tussen 19.00 uur en 23.00 uur. Zwemmen Zwemvereniging Onderdak houdt zaterdag 19 maart haar clubkampioenschappen in zwembad Onderdak in Zierik zee. In totaal zijn er 71 deelne mers. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8