Vrienden van het Grevelingenmeer moet gebruikers op één lijn brengen hansehanse Vijftig kunstenaars bij Kunstschouw r UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND -i Deurloo Sport kan na interne verbouwing paar jaartjes vooruit inn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TAPIJT GORDIJNEN VITRAGE ft Deur loc» Stichting mag geen pressiegroep zijn TAXATIESBEMIDDELING heeft alle dranken! Deze week mode- bijlage I-: dé krant van sckluwen-duivelatid! NIEUWSBODE EXTRA WOONTEXTIEL ZONWERING HAVENPLEIN 3 4301 JD ZIERIKZEE TEL. O111O-109S1 FAX. 16378 WOENSDAG 16 MAART 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND OUDDORP - Velen in Ouddorp kennen hem als de grote animator achter diverse evenementen. Al vaak stak hij zijn nek uit om een ten dode opgeschreven vereni ging nieuw leven in te blazen. Met succes, en ook nu lijkt het erop dat zijn plan om tot de oprichting van een stichting te komen, met als voorbeeld het Friese Mare Kritte, die de naam Vrienden van het Grevelingenmeer moet krijgen, een grote kans van slagen heeft. Hans Grinwis, wie anders zal het uit de mond van vele Ouddorpers klinken, is verknocht aan het Grevelingenmeer; het mooiste stuk natuur dat er volgens hem bestaat. Het gaat hem dan ook zeer aan het hart wanneer hij bemerkt hoe soms de verloedering ook hier toeslaat. Door middel van de stichting wil hij de gebruikers van het Grevelingenmeer dichter bij el kaar brengen en dichter bij het Grevelingenschap, zodat iedereen optimaal ge bruik kan maken van het gebied. Dinsdag 29 maart wordt er in Verenigingsge bouw Oostdam aan de Jongkoenstraat in Goedereede een informatie-avond ge houden. Vanaf 20.00 uur is iedereen die belangstelling heeft in de stichting wel kom. Grinwis is 's zomers dag en nacht op het Grevelingenmeer met zijn antieke sleepbootje Saartje. Met dit in 1921 in Alk maar gebouwde schip maakt hij vaartochten met gezel schappen tot maximaal twaalf personen. Hij doet dit overi gens niet alleen op het Greve lingenmeer. Ook' elders in Ne derland en'zelfs in het buiten land kan men gebruik maken van de diensten van schipper Hans Grinwis. Maar 's zomers is het Grevelingenmeer zijn werkgebied. Dicht bij huis, dat wel, maar treuren doet hij hier om niet. Integendeel, want nog iedere keer wanneer hij van een verre tocht het Grevelin genmeer op vaart, is het voor hem net alsof hij het paradijs binnenvaart. ,,Zo mooi en zo schoon, dat kom je nergens an ders tegen." Wat dat betreft is hij van me ning dat het Grevelingenschap. de beheerder van het gebied, goed werk verricht, waarbij het ook de gebruikers betrekt. Het schap houdt namelijk op gezette tijden zogenaamde ge bruikersavonden. Iedere ge bruiker kan dan zijn zegje doen en zijn wensen kenbaar maken. Volgens Grinwis schuilen hier echter twee problemen in. ,,Het zijn allemaal individuele wensen, die het schap dan maar door de zeef moet halen. En dat is geen eenvoudige op gave, want de eigenaar van een snelle speedboot heeft andere wensen dan de eigenaar van een zeiljachtje. En daar komt bij dat deze wensen niet kun nen steunen op een brede ach terban" Sterker Met de oprichting van de stich ting Vrienden van het Greve lingenmeer wil Grinwis een einde maken aan deze proble men. In de stichting kunnen de wensen van de leden reeds ge filterd worden en'door geza menlijk naar buiten te treden staan de gebruikers sterker. Maar het is niet de bedoeling dat de stichting als een soort pressiegroep gaat fungeren. „Onder geen enkele voorwaar de mag het een pressiegroep zijn tegen het Grevelingen schap", zegt Grinwis. Hij wil dit ook statutair vastleggen. „Anders begin ik er niet aan." Maar ook om een andere reden wil Grinwis het idee, dat reeds lange tijd door zijn hoofd spookt, verwezenlijken. „Er pakken zich donkere wolken samen boven het Grevelingen schap. Door het terugtrekken van de rijks- en provinciale overheid zit het krap in zijn fi nanciële middelen. En daar komt bij dat ook de gemeenten niet meer zo scheutig zijn wat betreft hun geldelijke deelna me in het schap," aldus Grin wis. Door nu via de stichting gelden bijeen te brengen wil hij daar waar het nodig is het schap financieel bijspringen. Dat kan bijvoorbeeld door aan een bepaald project gelden be schikbaar te stellen, die onder meer verkregen zijn via het do nateurschap van de stichting en speciale acties. De stichting Vrienden van het Grevelingenmeer moet volgens Grinwis een zo breed mogelijk draagvlak hebben. Voor de sa menstelling van het bestuur er van denkt hij aan vertegen woordigers van onder meer de beroepsvissers, watersportver enigingen, VVV, milieubewe ging, recreatieondernemers en het Grevelingenschap. Met name aan een vertegen woordiger van het schap in het stichtingsbestuur hecht Grin wis veel waarde. „Dan weten ze dat ze niet te doen hebben met een pressiegroep en horen ze direct wat er speelt. De voor naamste doelstelling is om het Grevelingenmeer voor ieder een zo mooi mogelijk te hou den. In de stichting kan men naar alternatieven zoeken, waarin iedereen zich kan vin den op deze prachtige plas wa ter." Saamhorigheid Een stuk saamhorigheid is hierbij van onschatbare waar de, realiseert zich ook Grinwis. Maar ook dit hoopt hij met de stichting te bereiken. „De le den van de stichting moeten het gevoel krijgen dat het Gre velingenmeer een stukje van hun zelf is. Iedereen is immers extra zuinig op zijn eigen spul len. Daarbij moeten ze ook meer aan elkaar denken, zodat er geen schade toegebracht wordt aan elkaar. Ze moeten hun vuilnis niet overboord gooien en in plaats van de onder-water-toiletten kunnen ze veel beter gebruik maken van het sanitair op de kant. En is dit er dan niet in voldoende mate, dan kan de stichting uit het fonds geld aan het Greve lingenschap beschikbaar stel len om sanitair te bouwen." Grinwis heeft reeds van ver schillende instanties reacties gekregen op zijn initiatief. Zo stond de VVV Ouddorp posi -aÉfcg Isr- De natuur in en rondom het Grevelingenmeer is te mooi om te laten verloederen. (Foto: Joop van Houdt). tief tegenover zijn plannen en ook het waterschap, zij het dat deze instantie niet direct be trokken is bij het Grevelingen meer, vond het bij monde van dijkgraaf H. L. van Kampen hout een loffelijk streven. Het Grevelingenschap heeft het ini tiatief van Grinwis nog niet in bestuurlijke kring besproken. Wel laat de heer J. Lodder, di recteur van het Grevelingen schap desgevraagd weten posi tief tegenover de stichting te staan. „Een club mensen die een redelijke representatie vormt van de gebruikers van het Grevelingenmeer kan voor ons een goede gesprekspartner zijn om de belangen te beharti gen. Wanneer er dan financiële middelen vrijkomen dan bekij ken we ieder geval op zich en wanneer het naar ons idee goe de initiatieven zijn dan kunnen deze gerealiseerd worden." Ver trou wensb asis Hij is er hoe dan ook voor dat er iemand namens het Greve lingenschap zitting neemt in het bestuur van de stichting. Of deze vertegenwoordiger een adviserende, danwel een zeg gende stem in het bestuur moet hebben laat hij aan de stich ting over. Voor hem is het reeds voldoende dat er op een ver trouwensbasis met elkaar ge communiceerd wordt. Dat kan volgens Lodder slechts een po sitieve uitwerking hebben op het functioneren van het schap. Als een methode om structure le verbetering in de financiële situatie van het schap te bren gen, wijst hij de stichting van de hand. „Het gaat om inciden tele bijdragen en daar kun je als overheid niet blind op va ren." De beslissing van het schap om de watersporter te la ten betalen, in de vorm van parkeergeld aan de Grevelin- gendam en Brouwersdam en liggeld aan de vrije steigers, staat dan ook niet ter discussie. Voor Grinwis zal dit echter geen reden zijn om het bijltje er dan maar bij neer te gooien. Het belang van het Grevelin genmeer staat bij hem immers immers buiten kijf. „Iedereen vindt het zo mooi, dus het moet niet zo moeilijk zijn om een stuk saamhorigheid te kwe ken. En wanneer dat'er is, dan ben ik ervan overtuigd dat al les goedkomt." De hiking- en trackinghoek van Deurloo Sport springt bij binnenkomst het meest in het oog. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Donderdag 10 maart opende Deurloo Sport aan de Schuithaven in Zierikzee na tien dagen weer haar deuren. In deze tien dagen heeft het inte rieur van de zaak een volledige gedaanteverwisse ling ondergaan. Iedere sport heeft nu haar eigen hoekje; geheel ingericht in de stijl van de desbetref fende sport. Bij binnenkomst valt het oog direct op de metershoge foto's die aan de wanden prijken. Palmstranden, besneeuwde bergtoppen en de skyline van Los Angeles zorgen ervoor dat de klant in de juiste stemming verkeert als hij of zij zwemkle- ding. bergschoenen of vrije- tijdskleding wil aanschaffen. Maar ook de voetballers en ten nissers doen een keus in een omgeving die voor hun zo ver trouwd is. Shop-in-shop Door dit zogenaamde shop-in- shopprincipe. heeft Deurloo de vervlakking in de sportzaak willen tegengaan. De meest in het oog springende afdeling hierbij is die van het zoge naamde hiking en tracking. Het verschil tussen deze vor men van bergsport is dat trac king betrekking heeft op het functionele bergbeklimmen en dat hiking meer in de vrije tijdssfeer ligt; „het trendy- gebeuren", volgens Ernst de Putter. Samen met Erik Berre- voets heeft hij de leiding over Deurloo Sport. Tot volle tevre denheid van de eigenaar, de heer M. Deurloo. „Het zijn twee jongens die volledig ach ter de sport staan en vanuit hun eigen ervaringswereld de klanten te woord kunnen staan. Hun inzet waardeer ik dan ook enorm", aldus Deur loo, die deze waardering omzet in een grote mate van vrijheid wat betreft de bedrijfsvoering van Deurloo Sport. Voor een sportzaak is het vol gens Deurloo normaal dat het interieur om de paar jaar ge wijzigd wordt. „We hebben nu een periode achter de rug waar in de sportmode in een nettere sfeer terecht kwam. Nu gaat men terug naar het natuurlijke en daar hebben we ons aan aangepast." En inderdaad, waar men ook kijkt in de win kel, men komt altijd wel hout, kurk of kokos tegen. Bij de verbouwing is ook de jeans-afdeling meegenomen. Hier is alles uitgevoerd in on bewerkt hout. Dit geeft de klanten het gevoel dat zij zich in het Wilde Westen bevinden. En we hebben het dan niet al len over oudere klanten, maar ook over jongere. Want met na me in de markt van de jeans heeft zich een verschuiving voorgedaan in de afgelopen tien jaar. Was het vroeger neg zo dat de moeder de kleding van de jongeren uitzocht. Nu is het de jongere zelf die een keus maakt en deze zoekt het vooral in het duplicaat van bijvoor beeld het volwassen-shirt. Door de verbouwing is bet wintersport-assortiment naar de bovenverdieping verdwe nen. De verkoop en servicever lening gaat door tot Pasen. Dit winterseizoen is gebleken dat vooral de nieuwe leasevorm aanslaat bij de wintersporters. Zij kunnen voor iets meer dan de normale huurprijs ski's hu ren en wanneer deze bevallen kunnen ze de ski's houden en zo niet dan betalen ze gewoon de huurprijs. „Het komt er dus op neer dat men nieuwe ski's kan uitproberen", aldus Deur loo. De verbouwing zelf is uitge voerd door Assmann Tissot, een bedrijf dat zich gespeciali seerd heeft in de winkelinrich ting. Zij maakten hij de herin richting gebruik van het oude systeem, waarop nieuwe delen worden gezet. Volgens Deurloo is dit noodzakelijk, omdat an ders de regelmatige vei'bou- wingen niet meer betaalbaar zijn. Maar behalve van de dien sten van Assmann Tissot heeft men ook veel denk- en hand werk zelf verricht. Wat dat be treft kan Deurloo, tot zijn grote tevredenheid, altijd rekenen op de medewerking van Berre- voets en De Putter. Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G en Assurantiën Haamstede Zierikzee Ring 19 4328 AE Burgh-Haamstede Telefoon 01115-3424 Fax 01115-3707 M LI Haringvlietplein 8 4301 XG Zierikze. Telefoon 01110-14275 Fax 01110-17484 BURGH-HAAMSTEDE - Op dit monïent hebben zich bijna vijftig kunstenaars gemeld voor deelna me aan de Kunstschouw Westerschouwen, die wordt gehouden op 11 en 12 juni. De tweedaagse kunstmani festatie houdt in dat in alle be schikbare expositieruimten in de gemeente Westerschouwen werk te zien is van kunste naars. Onder meer in gale rieën, kerkgebouwen, hotels, kastelen, dorpshuizen en de bi bliotheek. De belangstelling van kunste naars om hun werk op deze wijze aan het publiek te pre senteren blijkt onverwachts groot. Onder de bijna vijftig kunstenaars die zich voor deel name hebben aangemeld be vinden zich Theo Voorzaat uit Dreischor die met zijn ma gisch/realistische schilderijen grote bekendheid verwierf en Ed van Breugel uit Den Bosch die modern/figuratief werk maakt. Verder de kunstenaars Harry Koster, Arjen de Jonge, José van der Valk, Jaap Ree dijk en Joke Blom. Het is de bedoeling om het eve nement voortaan jaarlijks te herhalen en op die manier kunstliefhebbers en kunstver zamelaars uit alle windstreken naar Westerschouwen te halen. Advertentie GOES: Winkelcentrum De Bussel Advertentie Westdijk 10 Zandpad 64 - Middelharnis 01870-87901 ZIERIKZEE - Deze week treft u bij de Nieuwsbo de Extra ook een mode- bijlage aan, boordevol informatie en nuttige tips met betrekking tot de trends waarmee u het helemaal kunt gaan ma ken deze zomer. In vier pagina's krijgt u ant woorden op de meest prangende vragen op het gebied van lingerie, vrij- etijdskleding, strand kleding, schoenen en ac cessoires. En dan geldt vanzelfsprekend ook voor u: Laat de zon maar komen? Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN D kwartaalabonnement met autom. afschr. kwartaalabonnement jaarabonnement met autom. afschr. D jaarabonnement en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l f 47,00 f 49.50 f 177,00 f 187,00 Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1