Gezond en mooi haar hoeft geen ideaalbeeld te blijven Toename van allergiën leidt tot grote vraag naar milde schaonmaakprodukten Verstoorde spijsvertering zorgt vaak voor brandende maagklachten Kwalijke voetgeurtjes eenvoudig te verhelpen HAARKUUR VERTROETELT LOKKEN VAN BINNENUIT A V WOENSDAG 16 MAART 1994 15 hieraan van jongsaf aan kan leiden tot het ontstaan van een allergie. Allergische reacties De meest lastige vormen van allergie zijn reacties op stoffen die in alledaag se produkten voorkomen zoals was middelen en afwasmiddelen. Hierbij moet men denken aan optische witma kers en bleekmiddelen en fosfaten in wasmiddelen, parfums in deodoranten en wasmiddelen en kleur- en geur- en smaakstoffen in praktisch alle consu- mentenprodukten zoals lichaamsver- zorgingsprodukten en etenswaren. Bij maar liefst één op de vijf mensen wordt het dagelijkse welzijn verstoord door allergische reacties. Vaak doordat de huid in direct contact komt met prik kelende stoffen. Steeds meer consumenten- en gezond heidsorganisaties vragen zich dan ook af of al die stoffen in (af)wasmiddelen en huid- en haarverzorgingsmiddelen nu werkelijknodigzijn. Eensignaaldat onder andere werd opgepikt door een vooraanstaande Scandinavische pro ducent, die de uitdaging aannam om een serie effectieve cosmetische en schoonmaakmiddelen te produceren zonder die overbodige prikkelende stoffen. Dit heeft geleid totdeproduk- tenlijn Mini Risk, welke werd ontwik keld in samenwerking met het Karo- linska Instituut van de Universiteit van Stockholm en de Deense Astma- en Al lergievereniging. De produkten zijn niet alleen acceptabel voor mensen met allergische klachten, maar voldoen ook aan de strenge milieu-eisen van de MAAGZUURPROBLEMEN EEN DUIDELIJK LICHAAMSSIGNAAL INLEGZOOLTJES COMFORTABEL EN DOELTREFFEND Vraag kennissen en vrienden naar de meest onaangename kwaal tjes en de kans is groot dat een 'kwalijke voetengeur' hoog scoort. Zo'n één op de drie Nederlanders heeft last van een voetengeur, zo blijkt uit onderzoek. En bijna iedereen krijgt-er vroeger of later wel eens mee te maken. Het merendeel merkt vaak niet eens op dat men last heeft van voetengeur, de omgeving soms echter des te meer! In hardnekkige gevallen leidt dat soms tot heel wat sociaal ongemak, want de verspreide geur kan heel doordringend zijn. Voetengeurtjes kunnen op verschillen de manieren ontstaan. Sporters ken nen bijvoorbeeld de aandoening voet schimmel of zwemmerseczeem maar al te goed. Vaak wordt dit veroorzaakt door het achterblijven van zeepresten tussen tenen, die niet voldoende afge droogd worden. Of door besmetting door huidschilfers van anderen in bad en doucheruimten bijvoorbeeld. Uit slag, schilfering, jeuk, kloofjes en een kwalijke geur kunnen hiervan het ge volg zijn. Overmatige transpiratie Een kwalijke voetengeur, of op plat Hollands gezegd "zweetvoeten', kan ook het gevolg zijn van overmatige transpiratie. Zoals wellicht bekend, fungeert de huid (het grootste orgaan van het menselijk lichaam) onder an dere als een soort koelmechanisme. Wanneer de lichaamstemperatuur van een mens te hoog oploopt, bijvoorbeeld door inspannend werk, sporten of langdurig lopen, zorgt transpireren voor voldoende afkoeling. De voet is één van de plekken waar men snel en overvloedig transpireert. Het is het beste voor de huid als het transpiratievocht vrij kan verdampen. Maar vaak verhinderen knellende schoenen, rubber laarzen en synthe tische kledingstoffen dit verdampings proces. Hierdoor blijft.de voet nat en klam en kunnen de bacteriën in het transpira tievocht zich, mede onder invloed van de temperatuur, gaan ontwikkelen en ver menigvuldigen. Een kwalijke voetengeur is dan het ge volg. En wanneer deze geur voor ieder een merkbaar wordt, kan je je daar heel ongemakkelijk mee voelen. Inlegzooltjes Eén van de bekendste remedies tegen voe tengeur isdewelbekendeGeurvreter, een voudig op maat te knippen inlegzooltjes, die men aanbrengt in laarzen.sportschoe- nen en gewoon schoeisel. Speciaal voor verschillende soorten ge bruik zijn er verschillende zooltjes ontwik keld: Sportschoenspecial (extra slijtvaste zooltjes voor het sporten), SuperSterk (met extra sterke toplaag voor gebruik in laar zen) en de normale Geurvreter (voor het dagelijkse schoeisel). De zooltjes zijn niet alleen effectief in het bestrijden van al aan wezige voetengeurtjes, maar werken ook preventief, dus ter voorkoming van voe tengeur. De'werking van Geurvreters is wetenschappelijk getest op doeltreffend heid en duurzaamheid en wordt zeer goed bevonden door vooraanstaande voetspe cialisten. De werking is zo doeltreffend dat importeur Tendem zelfs een niet goed- geld terug-garantie geeft van drie maan den op de Geurvreter. Actieve koolstofdeeltjes Het principe van de Geurvreter werkt volgens een gepatenteerd procédé en is gebaseerd op de gecombineerde wer king van miljoenen geactiveerde kool stofdeeltjes en een geperforeerd voet- bed De geactiveerde koolstof, verwerkt in een comfortabele latex-schuimlaag, laat wel de lucht door, maar houdt geur- moleculen vast. Een bacferiododend-en schimmelwerend middel zorgt ervoor dat de bacteriën (één van de veroorza kers van voetengeur) en schimmels zich niet kunnen vermenigvuldigen. De zooltjes absorberen door hun vorm en samenstelling eveneens het transpi ratievocht, de hoofdoorzaak van voe tengeur. De voeten blijven fris en droog, een toe stand waarin de natuurlijke afweer van de voeten het beste functioneert. Een prettige bijkomstigheid is dat de luch tige latex inlegzooltjes een heel com fortabel voetbed vormen in de schoen. De werking van de zooltjes is dus zelfs drievoudig! Voor meer info: 038-217747. SCHOONMAKEN MET EEN REIN GEWETEN Nieuwe generatie schoonmaakmiddelen minder agressief voor het milieu Niets is zo bepalend voor een fris gezicht en een gezond ui terlijk als mooi, soepel en golvend volumineus haar. Regelmatige verzorging met een goede shampoo, condi tioner en een haarmasker kan de lokken in topconditie hou den. Ondanks deze goede zorg, die helaas niet iedereen aanzijn haar schenkt, kan het kapsel soms toch dof en min der elastisch zijn en er zelfs sprake zijn van abnormale haaruitval. Op die momenten dat het tegenzit, kan het haar een steuntje van binnenuit heel goed gebruiken. Een haarkuur is dan het gepaste antwoord. Bijvoorbeeld als uw gezonde kapsel wordt bedreigd door alledaagse zaken als onevenwichtige voeding, blootstel ling aan zon en zee, vermoeidheid, spanningen en zenuwen. Helemaal als deze periodes lang aanhouden, zoals bij langdurige ziekte of zwangerschap bijvoorbeeld. Maar ook teveel kunst matige haarzorg zoals kleuren, ont kleuren, brushen en permanenten, kan er debet aan zijn dat de kracht uit het haar word tgehaald en het breekt, splijt, uitvalt, er dof uit ziet en geen volume heeft. Omdat deze omstandigheden direct effect hebben op het uiterlijk en de gemoedstoestand wil men natuurlijk graag zo snel als mogelijk weer stra lend voor de dag komen met een ge zond kapsel. De beste oplossing tegen probleemhaar is om het lichaam ge durende een periode van extra (haar)voedingsmiddelen te voorzien. Je kan dit vergelijken met het gebrek aan vitaminen en mineralen dat een ieder van ons wel eens treft. Normaal gesproken krijg je door gezond en ge varieerd eten alle noodzakelijke stof fen binnen, maar soms ontstaat er een tekort. Door in dat geval extra voe dingssupplementen in te nemen (vaak een vitaminenkuur) wordt het tekort in het lichaam snel aangevuld. Haarkuur Gelukkig is hetzelfde ook mogelijk bij probleemhaar. De juiste remedie heet hier een haarkuur. Eengoedehaarkuur voldoet aan vijf voorwaarden: 1) het moet alle noodzakelijke grondstoffen bevatten, 2) de kuur moet zorgen voor een optimale bevoorrading van de haarwortels d.m.v. een betere door bloeding en zuurstoftoevoer, 3) het moet de groei van haar maximaal be vorderen, 4) veroudering van haarcel len etfectief tegengaan en 5) het moet én het uiterlijk én de kwaliteit van het haar zichtbaar verbeteren.Een comple te gezondheidskuur voor uw haar die al deze eigenschappen bezit is Hair- Push, verkrijgbaar bij apotheker, dro gist of reformhuis. Deze kuur van drie maanden verzekert u van een optima le versteviging en verfraaing van uw haar. 1 let volgen van zo'n kuur is heel gemakkelijk: dagelijks één'capsule in nemen met een glas water en de werk zame stoffen hun taak van binnenuit laten uitvoeren. Niet alleen ziet het haar er na de kuur weer glanzend, krachtig en gezond uit, ook neemt de groei van het haar toe en wordt haaruitval en roosvorming tegengegaan door verstc- viging van de haarwortels en het te gengaan van vroegtijdige veroudering van de haarcellen. Voedingsstoffen Hair-Push bevat alle noodzakelijke voedingsstoffen voor het haar. Zoals veel zwavelhoudende aminozuren. Vooral degene die keratine bevatten. Deze stof is onontbeerlijk voor een gezonde haar- en nagelgroei en elasti citeit van het haar. Verder bevat de kuur alle vitaminen, mineralen en oli- go-elementen zoals zink, selenium en ^icilium welke de talgafscheiding ver minderen, de doorbloeding verbeteren (betere aanvoer van voedingsstoffen), celdeling bevorderen (haargroei) en de vorming van eigen keratine bevorde ren. Hair-Push is dermatologisch ge test op een groep van 47 patiënten met haarprobiemen. Na drie maanden bleek in 84% van de gevallen het haar uitval geheel of gedeeltelijk te-zijn gestopt, terwijl haargroei en haarkwa- liteit aanzienlijk was gestegen. Normaal gesproken is één kuur vol doende, maar in gevallen van erg gro te haaruitval of erg slechte toestand van het haar kan de kuur herhaald worden. Hair-Push kan ook als conditiebehou dend middel gebruikt worden, door dagelijks één capsule in te nemen. Kan het nog makkelijker om uw haar in optmialeconditie te brengen en te hou- F.en verzoenende haarkuur is pure we/daad voor het haar en brengt souplesse, veerkracht, den? Voor meer info: 038-217747. glans terug. Nederlanders zijn een proper volkje. Althans dat zeggen wij zelf. Altijd maar schoonmaken en poetsen, net zolang tot alles weer glimt en spiegelt. Waarom maken wij schoon? Voor een goede hygiëne bijvoorbeeld, schoonmaken gaat immers bac terievorming tegen. Ook voor een goed onderhoud, wat de levensduur verlengt en beschadigingen voorkomt. En een goed gereinigd oppervlak ziet er gewoon mooier uit, terwijl vuile objecten storend werken. Tot de meest uitgevoerde schoonmaak- klusjes in huis behoren ontkalken, ont vetten, verwijderen van groene aanslag (algen) en het reinigen van kunststof fen. Om deze taken vlekkeloos uit te voeren staan de moderne huisman of huisvrouw talloze middelen ter be schikking. Niet zelden zijn deze schoonmaakmiddelen wel erg effectief, maar ook erg agressief voor handen en materialen. Bovendien zijn ze meestal schadelijk voor het milieu. Met het sop verdwijnt niet alleen het vuil, maar ook de nodige chemicaliën in de put. Om uiteindelijk in het milieu terecht te komen. Milieu ontzien Steeds meer consumenten vragen van wege het groeiende milieubewustzijn om produKten, die net zo fris ruiken en net zo goed schoonmaken, maar die het milieu ontzien. Net zoals bij de was middelen, waar de watervervuilende fosfaten het veld hebben geruimd, wordên ook schoonmaakmiddelen steeds milieuvriendelijker. Zodat ge bruikers met een rein geweten een schone omgeving kunnen creëeren. De produkten van Tical zijn tot stand gekomen na jarenlange praktijkerva ring met schoonmaakmiddel nop pro fessioneel gebied. Met name daar waar hygiëne van groot belang is, 'zoals in zwembaden, sauna's, ziekenhuizen, horecakeukens en bungalowparken. Tical-produkten zijn op waterbasis en kunnen verdund worden tot de ge wenste sterkte. Dit is minder schade lijk voor het milieu. Bovendien zijn ze biologisch afbreekbaar en voorzien van kinderveilige sluitingen. Ontkalker Voor de meest hardnekkige kalkaan slag is er Tical Ontka lker. Geschikt voor het oplossen van kalkaanslag op sani tair en het ontkalken van o.a. koffiezet apparaten, wasmachines, strijkbouten. Ook cementsluiers op tegelwanden en vloeren verdwijnen na behandeling met Tical, terwijl ook boten, tegels en balkons eenvoudig schoongemaakt kunnen worden. Ontsierende groene aanslag van algen en schimmels heeft geen schijn van kans tegen Tical Algmos. Paden, mu ren, schuttingen, daken, caravans, bo ten, grafzerken en ramen worden in oude glorie hersteld met Algmos. En. het middel is onschadelijk voor plan ten en gras. Speciaal voor de zwarte roet- en vetaanslag op kunststoffen is Tical Kunststofreiniger ontwikkeld. Tuinmeubelen, surfplanken, kozijnen en boten van PVC, polyetheen en po lyester knappen hiermee zichtbaar op. Voor serieuze schoonmaakklussen in keuken en badkamer wordt Tical Su- perontvetter ontboden. Ditreinigings- produkt leent zich goed voor het ver wijderen van vet en olie-aanslag op keukenapparatuur en huidvet in bad kamers. Ook maakt men er gemakkelijk tegei- vloeren, kunststoffen, schilderwerk en metalen mee schoon. Tical-produkten zijn verkrijgbaar in 500 ml of 1000 ml flacons bij de drogist. Voor meer info: 038-217747. PARFUMS, KLEURSTOFFEN, WITMAKERS VAAK OVERBODIG Scandinavische Vereniging tot Behoud van de Natuur. Dus niet alleen zacht voor de mens maar ook voor de na tuur. Want dankzij het gebruik van deze produkten vinden heel wat min der schadelijke afvalstoffen de weg naar de natuur. Ook zijn de verpakkin gen gemaakt van ongebleekt papier of van recyclebare kunststoffen. Nieuwe schoonmaakmiddelen maken niet alleen net zo doeltreffend schoon als vroeger, maar heel wal milieuvriendelijker voor mens, plant en dier. Steeds meer mensen zijn of raken overgevoelig voor toe gevoegde stoffen in allerlei produkten. Stoffen die er bij voorbeeld voor moeten zor gen dat uw was nog witter dan wit wordt, uw deodorant net zo geurt als een weide met frisse bloemen, uw aard beiensiroop naast de smaak ook de kleur heeft van aard beien en ga zo maar door. Voedingsmiddelen, was middelen, afwasmiddelen, cosmetica, toiletartikelen, waar zitten tegenwoordig géén kritische stoffen in? Een groeiend aantal mensen blij ken allergisch te zijn voor deze stoffen, die in veel ge vallen zelfs overbodig zijn. Deze allergiën prikkelen steeds meer producenten om een eveneens groeiend aantal milde produkten op de markt te brengen. Wetenschappers signaleren de laatste jaren een stijging in het aantal mensen met één of meer allergiën. Een allergie is een lichamelijke toestand van de mens waarbij hij of zij extreem gevoe lig is voor bepaalde stoffen. Soms uit zich dat zo dat men bijvoorbeeld geen wol of een synthetische stof zoals ny lon kan verdragenOf het stuifmeel van bloeiende grassen; de laatste vorm staat bekend als 'hooikoorts' en is één van de meest bekende allergiën. Dit soort allergiën is duidelijk herkenbaar en vaak te voorkomen door bepaalde stof fen te mijden of medicijnen in te ne men. Een deel van de allergiën is te wijten aan de vervuiling van ons leefmilieu. Schadelijke stoffen uit schoorsteenpij pen, lozingen van gif in hetóppervlak- tewater, het bespuiten van groenten en fruit en de uitstoot van uitlaatgassen in. het verkeer zijn hiervan bekende voorbeelden. Constante blootstelling Met inlegzooltjes behoren kwalijke voetengeur voortaan lat het verleden, lien probleem dat zich met name in sportschoenen manifesteert. Een plotseling opborrelend gevoel in de maagstreek. Kramp, pijnscheuten, gassen die een weg naar buiten zoe ken en het gevoel dat er een kleine binnenbrand woedt in je maag. Duidelijke sympto men van maagzuur, ook wel 'zuurbranden' genoemd. Een uiterst onprettig gevoel, waar veel mensen met ongezonde eet- of leefgewoonten al dan niet regelmatig mee te maken krijgen. Een duidelijk sig naal van het lichaam ook dat er iets mis is met het delicate spijsverteringsproces. De spijsvertering van de mens is een ingenieus en fijnzinnig systeem, dat prima functioneert als we er zorgvul- d ig mee omgaan. Dat houdt onder meer in: regelmatig, gevarieerd en gezond eten. En daarnaast op z'n tijd bewegen. Echter, in het jachtige bestaan van alle- "dag worden deze adviezen vaak in de wind geslagen. Veel mensen nemen weinig tijd om rustig te ontbijten, lun chen of te dineren. Snel, snel, snel luidt het verkeerde parool. We eten vaak te vet, te gekruid, teveel en te oneven wichtig. Stress, roken en tekort aan beweging doen ook nog een duit in het verkeerde zakje. Als men deze onge zonde levenswijze (te) lang volhoudt is de kans levensgroot dat het lichaam in opstand komt. Met name het spijs verteringskanaal, waar normaal ge sproken een subtiel evenwicht heerst, geeft duidelijke signalen bij een onge zonde eet-en leefwijze. Enerzijds goed omdat daarmee erger voorkomen kan worden, maar geen prettig gevoel aan gezien dit vaak gepaard gaat met bran dend maagzuur. Maagzuur In de maag wordt alles wat wij eten en drinken voorbereid voor voedselopna- me en darmtransport. Een belangrijke rol hierbij speelt het maagsap, waar- van het maagzuur een bestandsdeel is, dat het voedsel helpt verteren. Met name het zoutzuur en het enzym Pep- sine (dat eiwitten splitst) die hierin voorkomen zijn erg prikkelend. Het maagslijmvlies, waarmee de maag- Verkeerde voedingsgewoonten leiden vaak Int eeji opstandige spijsvertering en daarmee tot maagzuurklachlen. Vriendelijk voor mens en natuurLichaamsverzorgingsmiddelen en schoonmaakmiddelen zonder prikkelende stoffen zoals fosfaten, optische witmakers, parfums en geur-, kleur- en smaakstoffen. wand bekleed is, beschermt ons tegen inwerking van dit agressieve maagsap. Normaal is dit systeem perfect in even wicht en neutraliseert het zichzelf. Wanneer we verkeerd en te haastig eten (teveel alcohol, specerijen, koolzuur, cafeïne en vetten) wordt de maag voort durend teveel geprikkeld. Roken ver ergert de zaak alleen nog maar. De maag produceert (tijdelijk) een te hoge concentratie maagsap, dat langzaam het beschermende vlies van de maag wand aantast. Het maagsap keert zich tegen de eigen maag zogezegd. We voelen dit aan een opgeblazen gevoel, oprispingen en brandend maagzuur. Maagzuur is dus een teken dat het natuurlijk evenwicht verstoord is en de neutraliserende kringloop niet meer werkt. Alhoewel de klachten plotseling lijken te komen, is het evenwicht in fei te al lang verstoord. Neutraliseren Aangezien ernstige onbehandelde maagzuurklachten zelfs kunnen leiden tot ernstige aandoeningen, is het zaak de signalen van het eigen lichaam tij dig serieus te nemen. Uiteraard door gezonder te eten en te leven, maar daar mee heb je het maagzuur nog niet neutraliseerd. Een subtiel middel, dat het overtollige maagzuur aan zich bindt en zo neutraliseert is Rigoletten. Dit geneesmiddel behoort tot de nieu we generatie geneesmiddelen die klachten met beleid te lijf gaan. Een Ri- goletten-tablet, dat bij maagzuur voor een maximaal effect langzaam ge kauwd moet worden, kan maar liefst 100 maal z'n eigen gewicht aan over tollig maagzuur binden. De actieve bestandsdelen magnesium- carbonaat-aluminiumhydroxide co- dried gel en magnesiumhydroxide in Rigoletten Yijn in een dusdanige uitge kiende verhouding aanwezig, dat ob stipatie en laxatie (harde en zachte ontlasting) nauwelijks voorkomen. De combinatie voldoet dan ook aan de Rigotest-registratievoorwaarden van het Rijksinstituut voor Geneesmidde len Onderzoek. In tegenstelling tot eerdere generaties geneesmiddelen, die wel snel maarkort werkten, bindt Rigoletten heel gelei delijk het zoutzuur en de pepsine in de maag. H ierdoor houdt dc werking lang aan en worden extra 'explosies' van maagzu ur voorkomen. Het gevoel van opluchting duurt daardoor ook langer. Verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer info: 038-217747. Produktenlijn Om zoveel mogelijk prikkelingen bui ten te sluiten is een lijn Mini Risk li- chaamsverzorgingsprodukten ontwik keld en-een lijn Mini Risk was- en af wasmiddelen. Samengesteld uit mens en milieuvriendelijke grondstoffen Tot de lichaamsverzorgingsartikelen beho ren: zeep, parfumvrijedeodorant/anti- transpirant, actief werkende shampoo, lippenbalsem, crèmespoeling, milde huidcrème, vochtregulerende bodylo tion en licht schuimende dóuchecrème. De was- en afwasmiddelenlijn bestaat uit een verdikkingsmiddelvrije afwas- middel (voor de synthetische en fijn- was), een vloeibaar voor- en fijnwas middel (voor machine- en handwas en gekleurd textiel dat niet gebleekt mag worden), een allesreiniger en een su per-geconcentreerd wasmiddel. Een wonderschone zaak, deze artikelen voor mensen met allergische reacties en iedereen die niet houdt van parfums en optische witmakers! Verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformzaak. Voor meer Info: 038-217747. (1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 15