Renesse handhaaft koppositiè Bruse Boys verbreekt traditie Sterk Brouwershaven verliest van Meeuwen Kampioenschap DFS komt dichterbij Drie leiders in de zaalvoetbalcompetitie Ramses Bekkenk zevende op nationaal kampioenschap Tennissers verliezen een punt Prijzen voor judoka's Zonnemaire in degra datiezone Dreischor-Renesse verdient geen schoonheidsprijs Tholense Boys door Bruse counter opzij gezet ZOUTELANDE - „Ik heb genoten. Hoe dat kan. Ge woon, ik heb een goede pot voetbal gezien met twee ploegen die allebei wilden winnen. Maar je staat met lege handen en daar gaat het om", aldus Brou wershaven-trainer Toon van Tiggelhoven die zijn ploeg op bezoek bij Meeuwen met 3-1 zag verliezen. Ondanks het verlies heeft de Zierikzeese trainer toch alle hoop voor een goed verloop voor de rest van het seizoen. ,,We zitten met z'n allen op de zelfde golflengte. Ik train met een mannetje of zestien en ik heb daarvan veertien spelers die elkaar scherp houden. Van daag hebben we wel geluk dat de onderste ploegen ook verlie zen. Toch heb ik er vertrouwen in." Voor rust zag het publiek zater dag een aantal hachelijke si tuaties voor de beide keepers, die overigens een positieve hoofdrol vertolkten. Gescoord werd er echter niet, ook niet toen Arjan van de Meer zijn kopbal van de doellijn zag wor den gehaald. Beloning Ook in de tweede helft ging het spel over en weer. „Toen haper de het eventjes in de verdedi ging. Het was van wie pakt wie," omschreef Van Tiggelho ven de aanleiding voor de ope ningstreffer van Meeuwen. Brouwershaven-speler André Goudswaard ging glijdend met Johnny Melis een duel aan. Me lis was eerder bij de bal en opende de score. Na een half uur werd het 2-0. Leendert-Jan de Witte omzeil de de foutief opgezette Brouw- se buitenspelval en kon John van Mourik verslaan. De be zoekers gingen alles op alles zetten en vijf minuten later werd dat beloond. Uit een cor ner van Edwin van Oeveren kon John Jonker de 2-1 inkop pen. Daarna kwamen er nog Schouwse kansen voor Arjan Kraaijenbrink en Peter van Mourik. In de slotminuut, toen Brouwershaven achterin open huis hield, werd het echter 3-1. Keeper John van Mourik hield in het strafschopgebied Remco Texer vast. Terecht floot de goe de scheidsrechter Pijpelink voor penalty. Texer zelf velde het vonnis. WOLPHAARTSDIJK - Binnen drie weken kan Peter Aertssens eerste taak als trainer van DFS volbracht zijn. Na de 3-4 winst op Wolphaartsdijk en het punt verlies van naaste concurrent Duiveland lijkt niets het eerste klasserschap meer in de weg te staan. Met zelf nog vijf wedstrijden te gaan heeft DFS zes ver- liespunten minder dan Duiveland dat overigens nog een wedstrijd moet inhalen. Het leek een hele gemakkelij ke middag voor de koploper te gaan worden. Binnen twintig minuten stonden de bezoekers op een riante 0-3 voorsprong. „Wolphaartsdijk wilde offen sief beginnen en wij profiteer den daarvan", volgens Aerts- sen. Na een voorzet van Richard Eerdmans kon Eddie Dijkman na drie minuten 0-1 binnentik- ken. Daarna stelde Ferry Jan- sens pass Richard Eerdmans in staat om met een lobje de 0-2 aan te tekenen. De drieklapper was compleet toen Anco.van de Linde vanaf links met een pun ter de Wolphaartsdijk-doel- man kansloos liet. Opluchting Ook daarna was het DFS wat de klok sloeg maar de kansen werden niet afgemaakt. „Daarna zorgde te slap verde digen er voor dat we zelf nog bijna in de problemen kwa men. Dat was de aanleiding voor alle tegendoelpunten", al dus Aertssen. Voor rust werd het 1-3 door Gerrie Kloosterman en op slag van rust ontsnapte DFS al aan de 2-3 toen een opgelegde kans op onverklaarbare wijze over geschoten werd. Kort na rust viel de goal toch en kon Jan Kole alsnog 2-3 aantekenen. Arco Dekker zorgde daarna met een schitterende vrije trap voor opluchting en 2-4 voor DFS. Het vuur in de wedstrijd laaide nogmaals op toen de thuis ploeg door Corné Verhtezen op 3-4 kwam. „In de problemen kwamen we toen toch niet meer. We speelden op balbezit en kregen zelf via Richard Eerdmans nog twee dotten van kansen. Nu is het zaak om de kopjes er goed bij te houden en niet te denken dat we er al zijn", besloot de trainer uit Goes. BURGH-HAAMSTEDE - Na de tweede ronde in de zaalvoetbalcompetitie van sport- en recreatiecen trum Westerschouwen staan drie ploegen aan de lei ding. Het 'eerste team van Asielzoekerscentrum Burgh-Haamstede, Zierikzee en Haamstede verza melden ieder vier punten. Op de laatste speeldag maakte Renesse haar nederlaag in de eerste partij weer goed. De All Stars werden met 7-1 versla gen. Vanity en Trinity (Pinky Boys) spelen een dubbele com petitie. Beide ploegen komen ook uit in de competitie van Schouwen-Duiveland in sport hal Onderdak in Zierikzee. Binnen de teams van de Schouwen-Duivelandse compe titie groeit steeds meer onvre de uit. In Onderdak komen sommige ploegen één keer in de drie weken tot spelen ter wijl in sport- en recreatiecen trum Westerschouwen iedere week een potje voetbal ge speeld kan worden. Vanity-SHZ/SRW 0-3 Graanbcurs-Haamstede I -2 ZSC-TH Z'zee 0-6 AZCI -Trinity 9-4 AZC2-In de warre 4-3 Renesse-AH stars 7-1 AZCI TH Z'zec Haamstede Renesse Graanbcurs All stars SHZ/SRW Trinity AZC2 In de warre Vanitv ZSC WIERINGERWERF - Op een bijzonder moeilijk par cours, veel modder en kunstmatige hindernissen, is de A-junior Ramses Bekkenk tijdens de Nederland se crosskampioenschappen op een zevende plaats geëindigd. In Wieringcrwerf had dc 17- jarigc Zicrikzeeënaar een bij zonder slechte start en tevens last van een hinderlijke schou- derblcssure. In de modder kwam Bekkenk nog kracht te kort. maar op de droge bospa den wist hij het tempo goed te volgen. In dc slotfase van de wedstrijd, het parcours was 3400 meter lang, snelde hij nog naar een positie bij dc eerste tien. Echter dit was te kort om aPgevaardigd te worden naar dc Wereld-junioren-crosskam- pioenschappen. „In de slotfase speelde mijn schouder weer parten. Ik moest toen door de pijn heen lopen. Ach, deze ze vende plaats geeft mij weer moed voor de komende wed strijden". aldus Bekkenk. Uitslag A-juniorcn: 1. Roy van Son, Scopias, 28.14 min. 2. Stein Boek, Spirit, 28.18 min. 3. Jeroen van Dijke, Thor, 28.26 min. 7. Ramses Bekkenk, AV'34, 28.50 min. MAANDAG 14 MAART 1994 NR 25529 zet van het Dreischor-elftal bleek Renesse gedurende de gehele wedstrijd over het bete re voetbal te beschikken het geen in de eerste helft reeds re sulteerde in een zestal goede scoringskansen. Onnauwkeu righeid aan de kant van de Renesse-aanvallers, hoewel aanvoerder Leon Bakker tot twee keer toe raak schoot. Ook het keeperswerk van Dreischor-doelman Bonne Meintema zorgde er voor dat de schade voor de ploeg van Ro nald van Dongen bij rust be perkt bleef tot 0-2. Vlak na rust keerde er plots wat spanning terug in het duel. Lucien Vroegh, nadat hij zelf binnen de beruchte lijnen door Peter Messemaker tegen de grasmat was gewerkt, schoot de toege kende strafschop achter doel man René den Hartog: 1-2. Renesse schakelde hierna een tandje hoger en nadat Clement Rijberg tot driemaal toe dotten van een kansen om zeep had ge holpen liep de ploeg uit Renes se door Micha van den Hoek via kopbal uit naar 1-3. In de laatste tien minuten, toen aan Dreischor-zijde de conditie een woordje mee ging spreken, be paalden Peter Moerland en Barry Schoute de uiteindelijke eindstand op 1-5. Dreischor - Renesse: 1-5 (0-2). 15. Leon Bakker 0-1. 29. Leon Bakker 0-2. 52. Lucien Vroegh 1-2. 64. Micha van den Hoek 1-3. 82. Peter Moerland 1-4. 87. Bar ry Schoute 1-5. Scheidsrechter: Th. van Luijck uit Vlissingen. Toeschouwers: 60. SLUISKIL - Het tennisteam Schouwen-Duiveland met Re né Schimmelpenninck, Peter Coppoolse, Hans-Jan Goedege- buure en André Goedegebuure heeft in Sluiskil een punt laten liggen. In de indoor-tenniscomeptitie le klasse Zeeland speelde Sluiskil 6-6 gelijk tegen het eerste team van Schouwen- Duiveland. Alleen André Goe degebuure won zijn enkelspel en de beide dubbelspelen wer den gewonnen. Door het gelijk spel lijkt Schouwen-Duiveland nu kansloos om het kampioen schap van Zeeland te behalen. Sluiskil - Schouwen-Duive land 6-6. Van der Akker Cop poolse 11-9. Bleijenberg - An dré Goedegebuure 3-9. Zegers - Schimmelpenninck 12-5. Jan sen - Hans-Jan Goedegebuure 9-6. Van der Akker/Zegers - Coppoolse/Schimmelpenninck 8-9. Bleijenberg/Jansen - Goe- degebuure/Goedegebuure 5-12. OUD-VOSSEMEER - Bij judo wedstrijden in Oud-Vossemeer vielen verschillende léden van sportschool* Geelhoed uit Zie rikzee in de prijzen. Henk de Vlieger en Jerry Haan verdienden de eerste prijs ter wijl Martin Olree, Wibo de Mo lenaar, Nico Cats en Leonard Geelhoed een tweede plaats opeisten in hun categorie. Drie judoka's, Mattheo Moerland, Jacolies Moerland en Maikel Vielvoye, behaalden een derde plaats. In de paasvakantie hoopt sportschool Geelhoed een judo- wedstrijd te organiseren in Goes. Hierbij zullen ploegen deelnemen uit Frankrijk en Denemarken. ZONNEMAIRE - Tien doel punten werden er geteld in de ontmoeting tussen Zonnemai re en Goes 4. ,,Ze vielen alleen aan de verkeerde kant", stelt Zonnemaire-trainer Wim Kom mer vast na de 4-6 nederlaag. Zonnemaire komt in de 3e klas zondag afdeling in de degrada tiezone na het verlies op het sportpark in Zonnemaire. „Dat is nou het laatste wat ik wil. Ik heb ze er gebracht en nu ik aan het einde van het seizoen ver trek zou ik toch niet willen dat de ploeg degradeert. We moe ten in de resterende wedstrij den gewoon punten pakken." In de 3e minuut kwam Zonne maire op voorsprong via Marco Duinhouwer. Binnen een half uur tekende Duinhouwer ook voor het tweede doelpunt (2-0). Goes 3 kwam voor rust nog langszij (2-2). In dc 55e minuut nam Goes 3 een voorsprong na een fout van keeper Erwin van der Wekken. Deze viel dan ook met een enkelblessure uit. Marcel Schouls ging tussen de palen staan, maar vijf minuten later kon hij ook de bal niet ke ren (2-4). Daarna scoorde dc ploeg om en om waarvan Mar cel dc Vlieger de twee laatste doelpunten voor zijn rekening nam (4-6). DREISCHOR - De voetbalinsiders waren het al ver voor de streekderby eens: Renesse is, gezien de stand op de ranglijst een maatje te groot voor de ploeg uit Dreischor. Het was alleen de vraag in hoeverre het veel voud aan doelpunten dit kwaliteitsverschil tussen beide ploegen zou kenmerken. Om vijf voor half vijf wist iedereen het gisteren, zondag, 1-5 in het voordeel van de ploeg van Renesse-trainer Ed van Lent. Daarmee blijft zijn ploeg koploper en houdt zicht op het kampioenschap in de tweede klas afdeling van het zondag voetbal. Ondanks het feit dat Renesse met 1-5 aan de winnende hand bleef, was er behoudens de in dividuele krachtsverschillen van de spelers tussen beide teams onderling nauwelijks waar te nemen dat de nummer één van de ranglijst speelde te gen de nummer laatst. Ener zijds was dit de verdienste van de thuisploeg, die een gezonde portie vechtlust binnen de lij nen vertoonde, anderzijds liet Renesse met name in aanval lend opzicht bezien een povere indruk achter op het Drei- schorse sportveld. Ed van Lent was daarom na afloop van het duel 'niet erg te spreken over het acteren van zijn manschap pen. „Het was slecht, meer woorden heb ik er eigenlijk niet voor. Met name mijn voor hoede was niet erg scherp van daag. Ik heb zeker nog een sco ringskans of acht gezien welke zeker in een doelpunt omgezet had moeten worden. Achteraf gezien is dit in zo'n wedstrijd niet zo'n probleem. Maar ik verlang wel dat ze scherp zijn, zekér nu we voor het kam pioenschap 'gaan", aldus Van Lent. Toch moest de sympathieke trainer met lede ogen aan schouwen dat de opponent uit Dreischor niet van plan was om zich als speelbal te laten ge bruiken. Dreischor verweerde zich fraai en speelde met een tomeloze in zet, iets wat Dreischor-trainer Ronald van Dongen na afloop tot tevredenheid stemde „Ja natuurlijk, dit is namelijk het minste wat je als voetballer kunt doen.'Knokken voor een zo goed mogelijk resultaat. Het is voor mij alleen jammer dat dit niet elke wedstrijden ge beurt. Ik denk dat het nu te laat is. We hebben voor de wed strijd de koppen bij elkaar gestoken en geconcludeerd dat we misschien op voetbaltech- nisch en voetbaltactisch gebied bij veel verenigingen te kort komen. Dit moet geen beletsel zijn om er maar met de pet naar te gooien. Inzet kun je na melijk altijd tonen en dat heb ik ondanks dat we met 1-5 ver loren hebben gelukkig van middag wel kunnen constate ren." Ondanks de voortreffelijke in- THOLEN - „Ik geloof dat ik nog nooit zo blij ben ge weest met een fluitsignaal", reageerde Harold van de Berge na afloop in de kleedkamer en met die uit spraak doelend op de laatste toon uit de fluit van scheidsrechter Tilborghs. In de zes eerdere confron taties in Tholen was het de Bruse Boys nimmer ge lukt om de volle winst te behalen. Afgelopen zater dag werd die traditie gebroken. Op Thoolse bodem liet Bruse Boys, na de 1-2 winst en de gebroken tra ditie, tevens Tholense Boys voor de eerste keer dit seizoen met lege handen achter. Bruse Boys boekte daarmee een«iuttige en zwaarbevochten overwinning in een wedstrijd waarin beide partijen vooraf angst voor elkaar hadden. „Ik denk als je de gehele wedstrijd bekijkt een dik verdiende over winning. We hadden het eerste kwartier een offensief van die gasten verwacht. Dat bleef uit en in plaats daarvan scoren we zelf en kom je daarna op 0-2. Daarna hadden we het zeker kunnen afmaken. Tholense Boys was misschien wel meer in balbezit maar wij waren ge vaarlijker. Dit spelletje ligt ons wel. Vroeg op voorsprong komen en dan verdedigen en met counters toeslaan", analy seerde Cees van Dijk in het kort op de juiste manier de wedstrijd. Nieuwe trainer Onder het toeziend oog van de trainer voor het volgende sei zoen, Theo Moerland, startte Bruse Boys furieus. En dat was precies waar Tholense Boys trainer Ad Voermans zijn spe lers al voor gewaarschuwd had. „Bruse Boys mag vandaag niet verliezen want dan komen ze zelf in de problemen. Het zal een wedstrijd worden op het scherpst van de snede. De ploeg die bet meest fel is maakt een goede kans", liet de besnorde trainer vooraf weten. Na twee minuten kwam de 0-1 al op het Thoolse scorebord. Harold van de Berge speelde in het strafschopgebied Jacob van de Berge aan. Zijn terugge legde bal werd door de op de rand van de zestien meter klaarstaande Marco de Oude, via het been van een Tholense Boys-verdediger, achter keeper Alex Hoogendoorn geschoten. Kort na de treffer was Bruse Boys via een corner van Tonnie van de Berge weer gevaarlijk. Een goal bleef uit en daarna was het de thuisploeg die zich zelf hervond. Bruse Boys' op bouw werd vroeg' verstoord en de ploeg werd op eigen helft vastgezet door de Tholenaren. Helaas voor de thuisploeg ont brak het juiste overleg en kwam men ondanks de opge legde druk niet tot meer dan één uitgespeelde kans. Aan voerder Johan Schot miste vrij voor Jacob Muller de bal op een haartje. Daarentegen was Bruse Boys via uitvallen levensgevaarlijk. Cees van Dijks tactische vondst om Tonnie van de Berge op rechtsbuiten te posteren pakte goed uit. Met buiten kantje links zette Van de Berge vanaf rechts voor. De uitblin kende Harold van de Berge kwam goed tussen twee Tho lense Boys verdedigers en kon, ondanks dat de bal nog ge raakt werd door keeper Hoo gendoorn, de bal na ruim een half uur in de touwen koppen. Geen geluk Voor rust kreeg Wilco Hanzen nog twee goede maar moeilijk te benutten kansen. Het ont brak de kleine middenvelder in de afwerking aan geluk. Eerst verdween een volley net over en naast de goal en even later zag Hanzen een omhaal via de binnenkant van de paal het veld terug in komen. Na de thee het zelfde spel- beeld. Tholense Boys had een optisch vcldoverwicht maar Bruse Boys bleef de gevaar lijkste ploeg. En omdat Bruse Boys door toedoen van de sterk spelende Martin Verspoor, John van Dijke en Jaap van de Berge geen uitgespeelde kans weg gaf leek het allemaal al be slist. Zes minuten voor tijd kwam er toch nog hoop aan de horizon voor Tholense Boys. Rechts back Piet de Boef kon geheel vrij opkomen, drie man passe ren en hard onder Jacob Muller door doel treffen. Even leek het voor Bruse Boys nog mis te gaan toen een inzet van Erwin de Nijs doel leek te treffen. „Hoe ik hem er uit haalde weet ik niet meer. Ik zag de bal ko men en ik deed maar wat. Ei genlijk dacht ik dat hij er in ging", omschreef John van Dij ke zijn reddende actie op de doellijn in blessuretijd. Tholense Boys - Bruse Boys 1-2 (0-2).. 2. Marco de Oude 0-1. 32. Harold van de Berge 0-2. 84. Piet de Boef'1-2. Gele kaart: Aad Gunther (Tholense Boys) wegens overtreding. Scheids rechter: J. L. Tilborghs uit Rijs- bergen. Toeschouwers: 165. Harold van de Berge bracht in de 32e minuut Bruse Boys op 0-2. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9