Zierikzee is van streek SKNWK moeizaam naar winst Duiveland is tevreden met een gelijkspel Nelli Cooman als een vulkaan Hekkesluiter verslaat ZSC Ouwerkerk verliest Van der Panne meeste vis Smit derde Keepersprobleem geeft Hagesteijn zorgen Twee rode en drie gele kaarten in Nieuwerkerk Nieuwerkerkse pakt Europese indoortitel BORSSELE - ZSC heeft na het goede resultaat van vorige week de weg niet kunnen vervolgen. Op be zoek bij Bórssele werd een gevoelige 2-1 nederlaag geleden. Door dit resultaat is de ploeg uit Scharen- dijke zelf rode lantaarndrager geworden. OUWERKERK - Aardenburg behaalde een geflatteerde overwinning in Ouwerkerk. De 0-4 eindstand was mede tot stand gekomen door twee blunders van keeper Marco van Marei en een blunder van Bonne Brouwer. „Het was weer het oude liedje. We konden in het eerste half uur geen vuist maken. We moe ten ook eerlijk zijn. Aarden burg was gewoon een betere ploeg, maar de 0-4 vind ik te veel van het goede", verklaart trainer Dirk Leering. In de 20e minuut kwam Aardenburg op voorsprong en tien minuten la ter was het 0-2, wat ook tevens de ruststand was. In de vijfde minuut van de tweede helft maakte Bonne Brouwer een onverwachte beweging met zijn voet waardoor keeper Van Ma- rel werd verrast (0-3). Een af standsschot in de 65e minuut bracht de 0-4 op het scorebord. DREISCHOR - Wim van der Panne heeft de eerste vis wedstrijd van het nieuwe sei zoen, van hengelsportvereni ging De Krabbe, gewonnen. Met 2310 gram vis was hij de achtentwintig deelnemers aan de Brouwersdam de baas. Het lijkt er op dat ook dit vissei- zoen een herhaling gaat wor den van het vorige seizoen. Veel vissen, maar weinig van gen. Ook de eerste wedstrijd van hengelsportvereniging De Krabbe bracht maar negen vis sen op het droge. Joop de Rcgt ving gelijk een grote bot van 1125 gram. Anneke van der Bijl was de beste dame met 555 gram en Maurice Wandel was de winnaar bij dc junioren met 685 gram. Uitslag aan dc Brouwersdam. 28 deelnemers en totaal negen vissen op het droge: 1. Wim van der Panne, 2310 gr. 2. Ad Dcur- loo, 1695 gr. 3. Dries van der Bijl, 1220 gr. 4. Joop dc Regt, 1155 gr. 5. Arjan van derZandc, 1115 gr. 6. Anneke van der Bijl (le dame), 555 gr. 7. Maurice Wandel (le junior). 685 gr. „Het was zeer slecht. Veel pra ten tegen de scheidsrechter waarmee ze zichzelf alleen maar uit het spel haalden. Ze zaten niet in de wedstrijd. Mis schien is de druk wel te groot geweest", aldus Hans Erkelens die als leider de van een vakan tie genietende Kees Kommer verving. Met de rust stond Borssele al op een 2-0 voorsprong. Na een goed opgezette combinatie was het Peter Karelse die met een lobje keeper Van Dongen kans loos liet. „De tweede goal was een blunder van de verdedi ging want de linksbuiten stond helemaal vrij", omschreef Er- kelens Marcel Mols treffer. Na rust kreeg de thuisploeg nog maar een kans en was het ZSC dat kort voor tijd via Erik-Jan Elenbaas op 2-1 kwam. Daarvoor hadden Niels van de Moezel, Erik-Jan Elen- Vlak voor de wedstrijd moest hij de afzegging van René van der Werf accepteren. Een knie blessure speelde de linkervleu gelspeler parten. Adrie de Jon ge nam zijn plaats in. Duive- land had moeite met het coun- tervoetbal van Wissenkcrkc. „Ze waren gevaarlijker dan ons", aldus Van Huizen. Tbch kwam Duivcland in dc 33e mi nuut op voorsprong. Bert Ver hoek werd onderuitgehaald. Erik Bei je nam dc vrije trap en Hans Capellc kopte de bal tus sen dc palen (0-1). Op slag van rust stond de verdediging te slapen voor het doel van Duivc- land-keepcr Sjaak Verhoek. In een scrimmage en klutsbal baas en John Dorreman al ri ante scoringskansen verprutst. Samen met vier andere ploe gen staat ZSC nu met negen punten onderaan. Echter heb ben de overige ploegen wel tus sen één en vier wedstrijden minder gespeeld dan de Scha- rendijkse ploeg. BRIELLE - Tijdens de Brielse Maasloop over 25 kilometer is Greetje Smit uit Kerkwerve op een derde plaats geëindigd bij de veteranen. Dc Delta Sport atlete eindigde bij de dames op een vierde plaats in het overall klasse ment in een tijd van 1.57.12 uur. maakte Wissenkcrkc gelijk (1- 1). Intussen was ook Marco Pannekoek geblesseerd uitge vallen en mocht Arnold Snip- penberg voor het eerst zijh op wachting in de hoofdmacht ma ken. In de tweede helft bleven beide ploegen elkaar in even wicht houden. Jaap Brekel- mans zag zijn kopbal via on derkant lat en doellijn het veld weer insluiten en Adrie de Jon ge moest vlak voor het eindsig naal de bal van de doellijn schoppen. Van Huizen moest nog de geblesseerde Richard Donselaar wisselen voor Jan Stouten. ..Je hebt ook weieens slechte wedstrijden. Dit was er dus één." WISSENKERKE - „We moesten teveel omzettingen in de ploeg doen en dan kom je niet tot een goed re sultaat. Maar je kunt beter één punt hebben dan geen", laat Duiveland-trainer Jaap van Huizen we ten. Zijn ploeg kwam niet verder dan een 1-1 gelijk spel in Wissenkerke. Peter van Beveren werkte hard, maar ook hij kon niet scoren voor Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). FIJNAART - ,,Ik heb ze net in de kleedkamer duide lijk gemaakt hoe ik er over denk. Ze hebben niks la ten zien en daarbij hebben ze ook nog geen vertrou wen in elkaar. Ik word hier spuugziek van. Vijftien punten uit dertien wedstrijden, deze competitie is een lachertje", maakt Zierikzee-trainer Kees Ha gesteijn duidelijk. De 2-0 nederlaag bij Kaaise Boys kwam hard aan en de kampioensaspiraties lijken weer in de slotfase van de competitie verspeeld te worden. Hagesteijn kreeg alsnog een doekje voor het bloeden. Vlis- singen verloor van BSC (1-3) en Hoeven speelde gelijk tegen Nieuw Borgvliet (1-1). „Dat de concurrentie verliest is alsnog meegenomen. Maar zo moet je geen kampioen worden. We moeten het zelf doen. We weten dat we het hier in Fijnaart al tijd moeilijk hebben.'Gewoon op de nul spelen. Dan valt er zo'n dom doelpunt, ze willen alles voetballend oplossen, maar dat kan niet altijd", zucht Hagesteijn op het winderige sportveld in Fijnaart. Problemen Zierikzee heeft momenteel pro blemen. Wim Lafeber (gebro ken pink), Marco van Oeveren (gescheurde spier) en Patrick Roggeband (geblesseerd). Daarbij komen volgende week Serge Berrevoets en tweede keeper Marcel Oostdijk die eerst een schorsing uit moeten gaan zitten. Daarom experi menteerde Hagesteijn in Fijn aart met Richard van Balen, Peter van der Zwan en Robert Roggeband. „Vooral Robert Roggeband en Peter van der Zwan hadden een positieve uit straling. Maar wie moet ik vol gende week tegen Vlissingen in het doel zetten. Lafeber is drie weken uit de running en Oost- dijk is geschorst. Ik denk dat ik Jacco van der Schee (17 jaar) uit de B-junioren laat opdra ven. Ik zou het anders ook niet weten", vertelt Hagesteijn zeer. bezorgd. Het was een harde wedsti-ijd in Fijnaart die bol van irritaties stond. Dat Zierikzee het spel niet kon maken was mede te danken aan de agressie die Kaaise Boys tentoonspreidde. Daarmee werden zij geholpen door de vrij jonge scheidsrech ter Akkermans uit Geertrui- denberg. De man in het zwart liet veel te veel toe en als hij moest fluiten sloot hij zijn ogen. Het Kaaise Boys publiek deed er nog een schepje boven op. „Het zijn Zeeuwen, er zijn er veel te weinig verzopen met de ramp", klonk het van de overdekte tribune. „Belachelij ke zaak, hoe krijg je het in je hoofd om zulke dingen te zeg gen", snauwde Hagesteijn. De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud toen Barry Hage in de fout ging op de achterlijn bij het Zierikzeese doel. Te laks wilde hij vijf meter van de rechterdoelpaal de bal wegwer ken. Marcel Oostdijk verzuim de óm naar de bal te komen en Giljam Machielse schoot Kaai se Boys naar een 1-0 voor sprong. Het was dan ook de enige kans die Kaaise Boys voorgeschoteld kreeg. In de 15e minuut had Peter van Beveren de gelijkmaker moeten scoren. Een vrije trap van Wim Over- weel gleed over de voet van Van Beveren die alleen het leder maar aan hoefde te raken. Bij aanvang van de tweede helft werd Erwin Nelissen in de kleedkamer gehouden door Hagesteijn. Peter van der Zwan mocht zijn opwachting maken op het middenveld. In de 55e minuut ging Rinus van Est door op de linkervleugel en met een prachtige duik liet hij zich gewillig vallen toen Ri chard van Balen hem lichtjes aanraakte. Strafschop bepaalde scheids rechter Akkermans terwijl hij geen kaart gaf aan Van Balen. Ton Nuijten verzilverde de elf- metertrap: 2-0. Het duel begon hierna steeds meer irritaties te tonen. Vooral spits Jan-Leen Boot moest het keer op keer ontgelden. Nadat Hagesteijn Van Balen had gewisseld voor Robert Roggeband kwam er steeds meer dreiging. Toen Jan-Leen Boot eindelijk langs de verdediging was werd hij neergelegd. De overtreding was gewoon een rode kaart, maar het bleef echter bij een vrije trap. Tien minuten voor het einde sloeg de vlam in de pan. Jan- Leen Boot werd moedwillig achter op zijn achillespees ge schopt en de Zierikzeeënaar verloor even zijn geduld. Een opstootje met een paar scher mutselingen. Hagesteijn en elf talbegeleider Tonnie Simmers haalde beide partijen uitel- kaar. Jan-Leen Boot kreeg een gele kaart voor zijn wraakne ming. „Ik ben heel de wed strijd tegen de grasmat ge werkt. Nu kreeg ik weer een trap tegen mijn achillespees. Mag ik dan even mijn hoofd verliezen", aldus Boot die na afloop wel de scheidsrechter een hand gaf. Kaaise Boys - Zierikzee - 2-0 (1- 0). 5. Giljam Machielse 1-0. 55. Ton Nuijten (strafschop) 2-0. Gele kaarten: 3. Gerard Nacht zon (commentaar). 12. Ron de Rooij (overtreding). 45. Tfeun Neuten (bal wegtrappen) allen van Kaaise Boys. 77. Jan-Leen Boot (slaande beweging) van Zierikzee. Scheidsrechter: W. Akkermans uit Geertruiden- berg. Toeschouwers: 300. NIEUWERKERK - SKNWK-trainer Piet Diepenhorst had weinig te vertellen over ile slechte vertoning van zijn ploeg tegen SPS. ,,We spelen veel te tam." Gelukkig hieven de twee punten in Nieuwerkerk met een magere 2-1 winst. De trainer uit Stad aan 't Haringvliet was zich er terdege van bewust dat een gelijkspel rechtvaardiger geweest zou zijn. PARIJS - Nelli Cooman is als een vulkaan. De uitbarsting is zelden te voorspel len. Zaterdag begon het echter in het sportpaleis van Bercy bij Cooman te rom melen. Om 17.56 uur volgde de eruptie. Het resultaat: de zesde Europese indoor titel op de 60 meter tijdens 23e Europese indoorkampioenschappen in Parijs. Cooman kwam in Parijs van heel ver terug. De atlete, woon achtig in Nieuwerkerk op Schouwen-Duiveland en gast- lid van atletiekvereniging Del ta Sport toonde opnieuw haar kracht. Sedert 1990, toen zij bij de Europese indoorstrijd in Glasgow brons veroverde, heeft zij geen internationaal aansprekende prestaties meer geleverd. Bij het WK indoor van Sevilla ('91), waar zij haar wereldtitel van Boedapest ver dedigde, sneuvelde Cooman in de halve finales. Zij kwalifi ceerde zich nog wel voor de Olympische Spelen van Barce lona met de 4x100 meter ploeg, maar kwam door een blessure niet in actie. Het WK indoor vo rig jaar in Toronto leverde nog de zevende plaats in de finale op, maar die prestatie sprak in ternationaal niet meer aan. erin geïnvesteerd. Ik heb toen ook gezegd: ik ga in Parijs al leen voor goud." Cooman onderging in juli een operatie aan haar rechterknie. Daaruit werden twee stukjes kraakbeen ter grootte van een stuiver verwijderd. Dat onge mak was een gevolg van abrupt afremmen tijdens een training. Een bezoek aan het WK vorig jaar augustus in Stuttgart had Cooman de motivatie gegeven door te gaan. „Ik word in juni dan wel dertig, maar mijn li chaam is niet oud." De sug gestie van stoppen na dit suc ces wees zij resoluut van de hand. „Alleen Nelli Cooman beslist wanneer zij stopt. Ik wil dit seizoen een goede 100 meter lopen." De atlete begon de psychologi sche oorlogvoering met haar tegenstandsters in de catacom ben. Zij was in vol ornaat met een grote oranje haarband, rood, wit, blauw en oranje ge lakte nagels en vingers vol rin gen („Een voor elke goede pres tatie die ik heb geleverd"). „Op zo'n moment merk je al dat ze respect voor je hebben. Wan neer je ze dan ook nog allemaal succes wenst, heb je de strijd al half gewonnen." De andere helft deed Cooman op de baan. In tegenstelling tot de serie in de ochtenduren was haar start als vanouds. De daarmee verworven voor sprong was beslissend. De gou den race duurde 7,17 seconden, de minste tijd in een unieke reeks van zes Europese titels die in 1985 in Piraeus begon en via Madrid (wereldrecord 7,00), Lievin, Boedapest en Den Haag na vijf jaar naar Parijs leidde. Heel agressief „We hebben moeite om zelf het spel te maken tegen ploegen als SPS en Smerdiek. Vandaag gingen we niet uit van eigen kracht en daardoor maak je het jezelf moeilijk. Het eerste kwartier draaien we goed en komen we op 1-0, maar daarna zie je, dat we de gehele wed strijd keihard moeten werken om tot een goed resultaat te ko men", aldus Diepenhorst na af loop op het sportpark in Nieu werkerk. Belangen De belangen voor de ploeg uit Poortvliet waren groot, omdat de degradatie op de loer ligt. De scheidsrechter had een lastige middag en deelde maar liefst twee rode en drie gele kaarten uit. In de derde mi nuut van de wedstrijd kon Er- win Feytel al gaan douchen, omdat deze de doorgebroken Wilco de Valk de doorgang be lette. Erwin Theunisse zette vanuit het middenveld een een-twee op met Kees-Jan van Nieuwen- huizen met als resultaat een vrije trap vanaf de zestien me ter. Erwin Theunisse, specia list in het nemen van vrije trappen, maakte 'schitterend 1- 0. Op de harde lage schuiver langs de muur, had keeper Rien Hage van SPS geen ant woord. Alles liep dus op rolletjes, maar naarmate de wedstrijd vorderde gaf SKNWK het ini tiatief uit handen. Diepenhorst moest de nodige aanwijzingen geven en riep: „Zelf initiatief houden en trek het open." SPS kreeg van SKNWK de ruimte om gevaarlijk te worden. Dit leidde er toe dot linksback Mark den Haan op een uit braak van de snelle rech terspits Rien Voshol aan de noodrem moest trekken. Scheidsrechter Francke was onverbiddelijk en gaf rood aan de SKNWK-speler. Voor SKNWK brak er na die rode kaart wat in de ploeg. SPS, dat nog nauwelijks ge vaarlijk was geweest in de eer ste helft, kreeg enkele kansen om gelijk te maken. Tn aanval- Zij leek afgeschreven. De atlete bleef echter in zichzelf geloven. Dat zelfvertrouwen straalde Cooman in de minuten vóór de start uit. Omdat een van de speakers op het startblok waardoor de atleten de com mando's horen niet werkte, werd de start uitgesteld. Ter wijl haar concurrenten zenuw achtig heen en weer liepen, zat Cooman in baan zes ogen schijnlijk op haar gemak voor de blokken. Inwendig kookte zij echter. „Zoiets voert bij mij altijd de spanning op. Ik word er heel agressief van. Boven dien prikkelde het mij enorm dat het Franse publiek Girard, die naast mij zat, zo fanatiek aanmoedigde." Na haar serie en halve, finale, die zij in respectievelijk 7,26 en 7,19 won, wist Cooman dat zij voor de zesde keer de titel zou veroveren. „Ik heb alleen maar gedacht aan winnen. De tijd was niet belangrijk. Met tien jaar ervaring weet je wat je kunt." De 29-jarige atlete be kende dat de spanning haar toch behoorlijk had aangegre pen. „Toen ik opstond, heb ik staan kokhalzen van de emotie. Doordat ik ouder ben gewor den weet ik evenwel beter dan vroeger met mijn lichaam om te gaan. Dit kampioenschap was voor mij erg belangrijk. Hans, mijn man en trainer, heeft vanaf september alle tijd lend opzicht faalden Wilco de Valk en Peter van de Cingel in de afwerking. De verdediging van SKNWK hield stand zodat de kleedkamer met een 1-0 voorsprong na vijfenveertig minuten spelen kon worden op gezocht. Ondanks de gebrekkige inzet, veel balverlies, slechte organi satie en de geringe coaching van de ploeg van Diepenhorst, kwam SKNWK toch op een 2-0 voorsprong. Uit een lange bal van achteruit van Ronnie de Bruine op Wilco de Valk, kon de laatste goed doorgaan en Martijn Neele in stelling bren gen. Met het linkerbeen, haal de Martijn Neele vernietigend uit en schoot hoog in het dak van het doel. SPS moest nu komen en deed dit ook. De druk op de verdedi ging van SKNWK werd groter en een tegentreffer kon niet uitblijven. Laatste man Ronnie de Bruine ging de fout in en spits Michel Lisseveld van SPS profiteerde. Leon Quik kon het leed niet meer voorkomen en met een lage schuiver, werd de keeper van SKNWK gepas seerd. De wedstrijd leefde weer op, omdat SPS de gelijkmaker rook. De irritatie in het veld bij de spelers van Nieuwerkerk groeide met de minuut, wat ten koste van het spel ging. Peter van de Cingel ging op de boek en ook twee spelers van SPS kregen geel. Trainer Diepen horst kwam telkens onrustig zijn dug-out uit om zijn ploeg in goede banen te leiden. De poging van Diepenhorst om de organisatie weer terug te krij gen, lukte niet. Alle trouwe supporters van Nieuwerkerk zagen met nog een kwartier te gaan dat SKNWK wankelde. SPS drukte SKNWK terug en de verdediging moest alle zei len bijzetten. Keeper Leon Quik reageerde knap op een in zet van spits Wim de Groen en voorkwam de gelijkmaker. Er win Theunisse en Johnny Roks kregen allebei nog een goede mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen, maar keeper Rien Hage stond goed opgesteld. Diepenhorst en zijn ploeg wa ren zeer opgelucht, toen de zwak leidende scheidsrechter Francke dfblaasde. Met veel pijn en moeite behaalde SKNWK haar zevende over winning van dit seizoen. SKNWK - SPS 2-1 (1-0) 6. Er win Theunisse 1-0. 60. Martijn Neele 2-0. 67. Michel Lisserveld 2-1. Gele kaarten: Peter van de Cingel (SKNWK) en de SPS- spelers Rien Hage en Wim de Groen. Rode kaarten: Mark den Haan (SKNWK) en Erwin Feytel (SPS). Scheidsrechter: A. Francke uit Zoutelande. Toeschouwers: 80. Leon Quik was een betrouwbare sluitpost voor SKNWK. (Foto: Marijke Folkertsma). Nelli Cooman uit Nieuwerkerk won voor de zesde keer de Euro pese indoortitel 60 meter. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 10