'Buitendijkse bedrijven veroorzaken geen last' Vrijspraak voor Sirjanslander die was betrokken bij ongeluk in mist Alleen BTW in mindering- op rioolaansluitkosten deurloo intermeubel Zeelandbrug gesloten Inwoners Bruinisse over voorlopig dorpsplan "Alleen het stuur van mijn Scirocco was al 300 gulden waard Reactie op protestbrieven bewoners Beldert Commissie onderwijs Te veel gedronken VRIJDAG 11 MAART 1994 NR 25528 3 Het oplossen van parkeerproblemen in Bruinissse is niet gemakkelijk vanwege de vele smalle straten. (Foto: Joop van Houdt).- BRUINISSE - „Buitendijkse bedrijven horen bij Bruinisse. Ik vind het daarom jammer dat de werkgroep deze als knelpunt heeft neergezet", aldus verwoordde mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse haar kritiek tij dens de hoorzitting over de voorlopige inventarisatie voor het dorpsplan Bruinisse donderdagavond in het dorpshuis. De inventarisatie is bedoeld als voorloper op een later dit jaar te verschijnen ontwerp- dorpsplan en belicht een fiks aantal knelpunten in en om Bruinisse. De hoorzitting was belegd om inwoners te infor meren ep de kans te geven sug gesties te doen voor aanpas sing van de inventarisatie. Volgens mevrouw Maaskant is onlangs uit een enquête geble ken dat de buitendijkse bedrij ven voor de omwonenden geen overlast veroorzaken. Speciaal daarom betreurde ze het dat deze ondernemingen als knel punt worden vermeld in de in ventarisatie. ,,Het is funest voor Bruinisse en de sfeer hier als deze bedrijven van die loca tie vei'dwijnen", meent ze. Mevrouw ir A. M. J. Meerding van de Grontmij in samenwer king waarmee een werkgroep de inventarisatie maakte, zei dat er nu eenmaal normen zijn gesteld voor bedrijven in de woonomgeving wat betreft overlast, omdat de kwaliteit van het wonen bij bedrijven vandaag de dag achteruitgaat. Voorzitter van de werkgroep, wethouder van de gemeente Bruinisse J. Huizer, voegde toe dat dié vermeende overlast echter slechts als signaalfunc tie is ingekaderd en niet als daadwerkelijke overlast. Voorts noemde burgemeester van Bruinisse A. Vogelaar, de buitendijkse bedrijven van eminent belang voor Bruinisse en de werkgelegenheid. ,,Dit is een status-quo, waar een verbe tering wordt aangebracht in de vorm van schermen", aldus de burgemeester. Parkeerproblemen Het overzicht van knelpunten in Bruinisse omvat onder meer een lange reeks zaken die de in frastructuur en openbare ruim te aangaan, zoals de hoge rij snelheid op de Deestraat, de Burgemeester Hagelaan, Schipperslaan en de Dr. de Kockstraat. Van de kant van de inwoners werd er tijdens de hoorzitting op aangedrongen om naast deze straten ook de Noorddjk en de Boomdijk bij de inventarisatie te betrekken vanwege het steeds toenemen de verkeer daar en de parkeer problemen ter plaatse. Volgens Meerding blijft het vinden van een afdoende oplos sing echter een probleem door het grote aantal smalle straat jes dat Bruinisse nu eenmaal van oudsher heeft. Ze zegde echter toe dat dit punt aan dacht zal krijgen bij de verdere uitwerking: ,,We kunnen de verkeerspijn niet altijd verhel pen, maar waar erg veel pijn is, kunnen we die wel verzach ten." Overigens zal volgens burge meester Vogelaar de gemeente de situatie in de Nieuwstraat opnieuw bekijken omdat me nig inwoner vindt dat de ver- keersremmende maatregelen die daar recentelijk zijn geno men, niet genoeg helpen. Speelplek Onder de noemer 'openbare ruimte' van de inventarisatie valt verder ook de locatie, in richting en het onderhoud van de speelterreinen in het dorp. 'In de oude kern ontbreekt een speelplek voor de kinderen', bracht Meerding onder meer naar voren. Verschillende in woners voegden toe dat het be ter onderhouden en het creëren van meer speelvoorzieningen in het algemeen, een goed idee zou zijn. Meerding zegde toe de situatie wat dit betreft nog maals te zullen bekijken. Vrachtwagens Op de vraag of er een oversteek voor voetgangers gemaakt kan worden over de provinciale weg ter hoogte van de Molen weg, moest de burgemeester melden dat de financiële mid delen van de gemeente daar voorlopig geen mogelijkheid toe bieden. Wat betreft het op gevoerde knelpunt aangaande de geparkeerde vrachtwagens bij de vissershaven, zei Voge laar dat de aanleg van een ter rein elders hem nu niet be paald een goed idee leek, om dat er waarschijnlijk toch niet veel gebruik van zal worden gemaakt. Vordering Binnen afzienbare tijd vindt een tweede hoorzitting plaats. Dan kunnen de inwoners van Bruinisse zich opnieuw uit spreken over de vorderingen van de invulling van het dorps plan. ZIERIKZEE - Zijn uit 1978 daterende, geheel gerestaureerde Scirocco personenauto leek J. F. van der V. uit Sirjansland nog het meest aan het hart te gaan. „Alleen het stuur was al 300 gulden waard". Na een aanrij ding in dichte mist op de Stoofweg nabij Renesse kreeg Van der V. nog slechts een luttel bedrag terug voor zijn geheel vernielde pronkstuk. Het verdriet dat hij daarvan had was niet de reden dat kantonrechter mr A. L. R. Melens hem tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee vrijspraak van schuld aan het ongeluk. ,,Ik spreek u vrij wegens onvol doende bewijs. Het betreft hier een welles/nietes verhaal van u en de andere betrokkene bij het ongeluk, de heer D." Het gebeurde allemaal op 13 fe bruari 1993 toen Van der V. in dichte mist met zijn Scirocco over de Stoofweg in de richting Renesse reed. ,,Ik reed achter een auto die zeer onregelmatig reed. Dan zag ik hem weer een poosje niet en dan dook hij weer vlak voor me op vanuit de mist." Desondanks werd de Sirjanslander bijzonder ver rast toen de auto voor hem plotseling stil bleek te staan op de weg. ,,Dat moet hij met op zet hebben gedaan". Dat bleek ook het geval te zijn want de bestuurder D. remde af om vanaf de Stoofweg af te slaan naar de Lokkershofweg. ,,Ik heb geen remlicht of geen richtingaanwijzer gezien, niets," verzekerde de jeugdige Sirjanslander de kantonrech ter. Met zijn Scirocco reed hij zo hard achterop de auto van zijn voorganger dat die in de sloot naast de weg belandde en behoorlijk werd beschadigd. De Scirocco was total loss. Of ficier van justitie mr M. van Nooijen verweet Van der V. het feit dat hij niet zodanig reed dat hij zijn auto tijdig tot stil stand kon brengen. Desalniet temin eiste zij vrijspraak om dat niet voldoende kon worden bewezen dat D. duidelijk had aangegeven dat hij wilde af slaan. Snelle rijder E. W. V. uit Middelburg kwam er minder goed af. Maar hij be ging dan ook zijn overtreding terwijl opperwachtmeester A. G. in een onopvallende politie- surveillancewagen achter hem reed. Op 9 april 1993 haalde de Middelburger op de Rijksweg N57 tussen Serooskerke en Haamstede een auto voor hem op een gevaarlijke manier in. Doordat een tegemoet komen de vrachtwagen uitweek en de chauffeur van de auto die hij inhaalde afremde werd vol gens de politieman een fronta le botsing voorkomen. ,,Ik haalde in omdat iedereen zo langzaam reed. Ik houd van op schieten, ik ben een snelle rij der", verklaarde V. zijn gedrag. Het kwam hem op een boete van 300 gulden te staan. ,,Het was heel rustig op de brug en er reed niemand voor of achter me." Zo verklaarde N. W. A. V. uit 's-Gravenpolder het feit dat hij in oktober 1993 met een vaart van 120 kilometer over de Zeelandbrug reed (toe gestane maximum snelheid 80 kilometer). Toch bleek zich op de brug ook een surveillerende pólitie-agent op een motor te bevinden. Die reed gedurende drie kilometer achter V. en re gistreerde daarbij de snelheid waarmee hij reed. De kanton rechter tilde extra zwaar aan het feit dat V.' ook in juli 1993 op de Weg naar de Val voor de Zeelandbrug werd betrapt op een snelheidsovertreding van veertig kilometer. Hij legde de automobilist daarom een boete op van 600 gulden plus een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden met een proef tijd van twee jaar. Haast en onoplettendheid De boete die A. S. de V. uit Kerkwerve kreeg opgelegd was maar iets kleiner: 500 gulden. De Kerkwervenaar werd in augustus 1993 op de weg gesig naleerd met een onverzekerde auto. ,,Ik heb in die periode door haast en onoplettendheid een paar keer een ongeluk ge had. Toen kreeg ik van de ver zekeringsmaatschappij een brief dat ze me niet meer wil den verzekeren." Officier van justitie Van Nooijen wees De V. op het risico van onverzekerd rondrijden. ,,Er hoeft maar iets te gebeuren en de slachtof fers zijn de dupe." BROUWERSHAVEN - Het ziet er naar uit dat de bewoners van de polder Bel dert nabij Dreischor toch 550 gulden rioolaansluitkosten moeten betalen aan de gemeente Brouwershaven. Waarschijnlijk wordt alleen het BTW-bedrag in min dering gebracht op de reeds verstuurde nota's. Alle mensen die een nota ontvin gen, maakten daartegen bezwaar bij het dagelijks bestuur van de gemeente Brouwershaven. Tijdens de openbare vergade ring van de Brouwse advies commissies ruimtelijk beheer en financiën op maandag 14 maart wordt het onderwerp be sproken. Uit de stukken voof de vergadering blijkt dat het Brouwse college van burge meester en wethouders zich niet bevoegd acht om het aan- sluitbedrag van 550 gulden te verminderen of ongedaan te maken. ,,Ons college is hiertoe niet bevoegd en ziet er ook geen noodzaak toe." De gemeente Brouwershaven brengt alsnog 550 gulden in rekening voor elke woning in het buiten gebied die twee jaar geleden is aangesloten op de riolering. (Foto: Joop van Houdt). Uit de toelichting blijkt dat men bij controle van de admi nistratie ontdekte dat voor de diverse rioleringsprojecten aan de Groeneweg/Heereweg te Noordgoüwe, de Zuidweg en Beldert nog geen invordering van rioolaansluitkosten had plaats gevonden. Dit terwijl de werkzaamheden reeds twee jaar geleden werden uitge voerd. Omdat de verjaringstermijn van vijf jaar nog niet was ver lopen, werden de betreffende nota's begin dit jaar alsnog ver zonden. Alle mensen die een riota ontvingen maakten be zwaar omdat hen destijds door mensen van het bureau Witte- veen en Bos, die namens de ge meente Brouwershaven kwa men praten, was toegezegd dat de aansluiting op het riool gra tis was. Het Brouwse college vindt dat de bezwaren alleen terecht zijn ten aanzien van de BTW die in rekening werd gebracht over de aansluitingskosten van 550 gulden. „Dat is ten onrechte geschied." Men zal daarvoor credit-nota's verzenden aan de betrokkenen. Tijdens de open bare vergadering zullen de le den van de adviescommissie hun mening kenbaar maken over dit alles. Op de agenda staat verder het plan om de vervuilde grond te verwijderen die vermoedelijk is veroorzaakt door de voorma lige tramremise bij de Poort- dijkdam in Brouwershaven. Ook wordt gepraat over het \rerbeteren van de toeganke lijkheid van de dakvlakken van de torenspits van de Ne derlandse Hervormde kerk in Dreischor en een nieuwe ha venverordening voor de Brouwse jachthavens. De ver gadering is in de raadzaal van het Brouwse stadhuis en be gint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - In de vroege och tend van donderdag 17 en dins dag 22 maart tussen 02.00 en 04.00 uur, is de Zeelandbrug af gesloten voor alle verkeer. Net als begin maart wordt on derhoud uitgevoerd aan de dwarskrachtdeuvels in de brug. De deuvels zitten tussen de voegen van de betonelemen ten. Voor een goede afstelling ervan is het nodig dat zich geen verkeer op de brug bevindt. Op de toeleidende wegen tot de Zeelandbrug wordt het verkeer via borden op de stremming geattendeerd. Tegelijk wordt verwezen naar de alternatieve route over de weg over de Stormvloedkering. Bij de brug zelf worden de mededelingen herhaald. De voorjaarswerkzaamheden aan de dwarskrachtdeuvels zijn na 22 maart afgerond. In het najaar, oktober, worden zij voortgezet. ZIERIKZEE - De Zierikzeese onderwijscommissie verga dert dinsdag 15 maart in het stadhuis. Deze vergadering be gint Om 16.30 uur. Een van de punten die deze middag worden aangesneden is de formatie voor het schooljaar '94-'95. Maar ook de vergoe ding van de schade door vanda lisme bij een van de protes- tantschristelijke scholen staat op de agenda. Advertentie Vindt u deze ook zo mooi. Topkwaliteit in zitkomfort en bekleding. 2,y7-zrts bank 3.295,- Fauteu Ml.995 ,- Oorfauteuil 2.4Ó0,-Salontafel 1.1 75,- Haringvlietplein 4, Zierikzee. Telefoon 01110-12946. 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond Verwachting hm dinsdag 15 maart WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht west 7 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht west 6 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 12 maartzon op 07.00, onder 18.35 Maan op 06.35, onder 19.13 13 maartZon op 06.58, onder 18.37 Maan op 06.55, onder 20.19 14 maartZon op 06.55, onder 18.38 Maan op 07.15, onder 21.25 Eerste Kwartier: 20 maart (13.15). HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er staat een wisselvallig weekeinde voor de deur. Met de re gelmaat van de klok trekken fronten over het land en dat betekent dus van tijd tot tijd bewolking en regen. Daarbij komt tevens dat het met na me zondag stevig waait. Vannacht passeert het eerste front. In de loop van vanavond neemt, op nadering ervan, vanuit het westen de bewol king toe. Kwam het de afgelopen nacht bij heldere hemel in het bin nenland tot lichte vorst, vannacht wordt het niet kouder dan een graad of 4. Plaatselijk valt wat regen. Mor genochtend drijft de bewolking naar het oosten weg, zodat er in de loop van de dag wat ruimte voor de zon komt. 's Middags wordt het 8 gra den en met een beetje geluk blijft het droog. BURGH-HAAMSTEDE - Tij dens een controle hield de poli tie afgelopen nacht in Burgh- Haamstede een 54-jarige man uit Haamstede aan. Hij bleek een auto te besturen terwijl hij te veel alcohol had gebruikt. De man werd door de politie meegenomen naar het bureau voor een ademanalysetest. Daaruit bleek dat de hoeveel heid alcohol in zijn lichaam ho ger was dan de toegestane maximum hoeveelheid van 220 ug/1. Hij kreeg een boete van 400 gulden. Tijdens de controle hield de politie ook een 32- jarige man uit Bergen op Zoom aan die al tien jaar auto bleek te rijden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO 01114-1368 01119-1634 ZIERIKZEESCHEH NIEUWSBODE Él Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3