uw krant van schouwen-duiveland Lijnennet van zomerbus loopt deze zomer over heel Schouwen-Duiveland GRATIS ADVERTENTIE Culturele manifestatie Schouws. Spel r n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Toeristenbelasting en opbrengst toeristenpassen steeds belangrijker voor financiering Nieuwe wagen politie 3 Q 4 r\ VJ 5 9 Dronken achter stuur Aanrijding Oude Moolweg Vorming van nieuw college in volle gang dé krant van schouwen -duiveland! j J 2. 8 - Si ZIERIKZEESCHE \jV/fïr)ci DONDERDAG 10 MAART 1994 150e JAARGANG NR 25527 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De cabrioletbus wordt bij mooi weer ingezet op de route Zeeuwse Stromen-Schouwenduin van de zomerbus. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Vakantiegangers die in het bezit zijn van een toeristenpas kunnen zich in het komende zomer seizoen per zomerbus gratis laten vervoeren door bijna heel Schouwen-Duiveland. De vervoersbedrijven ZWN en Carlier willen op deze manier de zomerbus een nieuwe impuls geven die aansluit bij het mobili teitsplan van de gemeente Westerschouwen. Het vervoer vindt plaats via toeristenpassen, waarmee vakan tiegangers oök gebruik kunnen maken van kortingen of aanbiedingen bij attracties of horecabedrijven. De passen zijn verkrijgbaar via ondernemers die aan het zomerbusproject deelnemen. Tijdens een informatie middag in hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse werden de ondernemers van recreatiebedrijven op Schouwen-Duiveland opgeroepen om massaal deel te nemen aan het zomerbusproject. Namens de Vereniging van Kampeerboeren en de Recron benadrukte H. R van Oost dat zij een belangrijke bijdrage aan het succes van de zomerbus in 1994 kunnen leveren via de aanschaf van toeristenpassen voor de vakantiegangers die zij op hun bedrijf ontvangen. Hij rekende voor dat een toeristen pas de ondernemers niet meer dan enkele kwartjes per stuk hoeft te kosten, wanneer ieder een meedoet. Kosten die men volgens Van Oost kan verhalen door de prijs van een overnach ting iets te verhogen en dan de toeristenpas gratis beschik baar te stellen. Of door de toe ristenpas voor een klein be drag te verkopen aan recrean ten die hun vakantie op de camping doorbrengen. De zomerbus is een initiatief van de vervoersmaatschappij en Zuid West Nederland (ZWN) en Carlier. Het project wordt door de gemeente Westerschou wen gestimuleerd en onder steund omdat het precies past in het mobiliteitscenario; het streven naar alternatieve ma nieren van vervoer om het au togebruik terug te dringen. In 1991 reed de zomerbus haar eerste, nog bepèrkte, route over Schouwen-Duiveland, Walche ren en Zeeuwsch-Vlaanderen. In 1992 werd het lijnennet en de dienstregeling op Schouwen- Duiveland wat uitgebreid, in 1993 bleef alles hetzelfde. Mede door de slechte weersomstan digheden werd vorig jaar min der gebruik gemaakt van de zomerbussen. Omleiding Hoofd marketing sales ZWN, H. H. Bouma liet tijdens de in formatiemiddag in Renesse weten dat de vervoersmaat schappijen van mening zijn dat de zomerbus nog steeds bestaansrecht heeft. Onder meer omdat de omstandighe den steeds gunstiger lijken te worden. „Gemeentebestuur ders en wegbeheerders besef fen steeds meer dat de particu liere auto niet onbeperkt kan blijven rijden. De mening dat mensen zich juist voor het re- creatieverkeer collectief moe ten kunnen verplaatsen groeit." Volgens Bouma wordt een bij drage uit de toeristenbelasting en de opbrengst van toeristen passen steeds belangrijker voor de financiële exploitatie van de zomerbus. „De extra bijdragen van de rijksover heid, provincie en gemeenten aan het openbaar vervoer wor den steeds verder terugge bracht. Alleen de rijksbijdrage die wij krijgen voor het aantal reizigerskilometers blijft over. Dat is niet voldoende om een speciaal produkt als de zomer bus ook de komende jaren te blijven exploiteren. Daarom zullen bijdragen uit de toe ristenbelasting en de verkoop van toeristenpassen een be langrijke plaats gaan innemen in het financiële plaatje van de zomerbusexploitatie.' Het uitgebreide en vernieuwde lijnennet van de zomerbus op Schouwen-Duiveland werd ge presenteerd door ZWN-mede- werker drs A. T. Konijnendijk. Het zomerbusproject omvat twee routes en verder kunnen vakantiegangers zich met hun toeristenpas gratis laten ver voeren met de ZWN-bussen 133, 134 en 104. Een route van de zo merbus (lijn 42) loopt van De Zeeuwse Stromen bij Renesse naar Schouwenduin. In tegen stelling tot vorig jaar rijdt de zomerbus daarbij niet meer via de Hogeweg. Om de passagiers die naar Haamstede willen te- gemoet te komen loopt de route langs een halte bij het panne- koekhuis bij molen de Graan halm. Daar kan men overstap pen op ZWN-bus 133. De reguliere lijnbussen van de ZWN zijn ook het alternatief voor de routes langs de Hoge weg te Burgh, Scharendijke en Brouwershaven, die uit het zo-, merbuslijnennet -zijn gehaald. Bij de halte Hogezoom sluiten de zomerbuslijnen en een deel van de openbaar vervoerlijnen op elkaar aan. De tweede route van de zomerbus loopt vanaf het Watergat via Renesse Dorp en camping de Klaverweide naar camping Duin en Strand bij Scharendijke. De zomerbus sen komen eens per half uur langs elke halte. Bij mooi weer wordt als speciale attractie ép lijn 42 de open zomerbus; de ca briolet ingezet. Bij minder mooi weer rijdt de dichte midi- bus. Het is de bedoeling om op de andere route minibussen in te zetten, waarmee acht perso nen kunnen worden vervoerd. Wanneer de deplname van on dernemers aan'het zomerbus project voldoende is, willen de vervoersmaatschappijen in Nieu w-Haamstede en omge ving shuttle-bussen inzetten. Individuele reizigers, die geen toeristenpas hebben, kunnen via de losse verkoop plaatsbe wijzen voor de zomerbus ko pen. Het gaat daarbij om kaar ten als dagtrippers of halfuurt jes die maar op een dag geldig zijn. De zomerbus rijdt van 3 juli tot en met 27 augustus. ZIERIKZEE - Op initiatief van de stichting Schouws.Spel wordt vrijdag 18 maart in Mondragon in Zierikzee een culturele manifesta tie gehouden. Het gaat om een avond met muziek die wordt uitgevoerd door het ensemble I Piu Piccoli en literatuur die ivordt gepre senteerd door de schrijfster/dichteres Ira Bart. De leden.van I Piu Piccoli maken ook deel uit van het. ensemble Altcklein. Het zijn Ineke Dorreman (es bas), Jaco Konijnenburg (klarinet en alto sax). Jaap Verseput (alto sax) en Harry van der Wekken (tenor sax). Zij spelen korte heldere muziekwerkjes bestaande uit klassieke menuetten, filmmuziek van Nin Rota en eigentijdse thema's van Sean Bergin en Greg Moore. De auteur Ira Bart werd geboren in Terneuzen en woont tegenwoordig in Rotterdam. Zij schrijft verha len. gedichten en essays. Boeken van haar zijn Vreemdgaan. Het huis met de kamers en Het laatste landschap. In Mondragon leest zij voor uit eigen werk. De culturele manifestatie begint om 20.00 uur en kan door iedere belangstellende worden bijgewoond. ZIERIKZEE - De regiopolitie Zeeland krijgt half maart de beschikking over twaalf nieu we surveillancewagens. Vol gens politievoorlichter T. Mul ler wordt een van die wagens ingezet vanuit het politiebu reau Zierikzee. Het gaat om auto's van het type Volkswagen Vento. Dat houdt in dat de politie na vele jaren overstapt van Volvo's uit de" 440-serie naar VW. Volgens po litievoorlichter T. Muller is daarvoor gekozen vanwege het gebruiksgemak van de Volks wagen Vento, de economische aspecten van de auto en de in- ruilprijs die met Volkswagen kon worden overeengekomen. Het is de bedoeling dat de Vol vo surveillancewagens van de drie regiopolitiekorpsen in Zeeland worden vervangen door VW Vento modellen. Op vrijdag 18 maart neemt de korpschef van de politie Zee land, A. A. Smeels in Nieuw- dorp de sleutels van de eerste Volkswagen Vento surveillan cewagens in ontvangst van commercieel directeur van Pon's Automobielhandel BV, L. A. Ladage. De kenze voor een ander merk heeft ook gevolgen voor de Volks wagen-dcalerbed rijven in de omgeving. Volgens een woordvoerder.van VW vergroot het afleveren en onderhouden van de districtsvoertuigen door plaatselijke VW-dcalers de betrokkenheid met de poli tie en versterkt de onderlinge contacten. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Grote verwachtingen te rechtvaardigen is de zekerste prikkel van een edel gemoed. Fliegende Blatter Perioden met zon HET WEER Vannacht opklaringen en mini mumtemperatuur omstreeks 2 gra den. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemperatuur on geveer 11 graden. Zuidwesten wind. zwak tot matig, kracht 3. Langs de kust vrij krachtig, 5. PEUTERSPEELZALEN De groeiende wachtlijsten maken uitbreiding van het aantal peuterspeelzalen nodig. POSITIEF ACTIEF Tijdens de Internationale Vrouwendag werden vrou wen opgeroepen politiek actief te worden. ORGANISCH AFVAL De campings in de Westhoek willen zelf hun orga nisch afval composteren. VOETBAL Voetballer Leen Koster legde het Belgisch nationaal elftal aan banden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Tijdens een rij dende surveillance ontdekte de politie een 42-jarige man die een auto bestuurde terwijl hij (te) veel alcohol had ge bruikt. Het bleek een inwoner uit het Brabantse Fijnaart te zijn. Hij werd meegenomen naar het po litiebureau te Zierikzee voor een ademanalysetest. Daaruit bleek dat hij 1210 ug/1 alcohol in zijn lichaam had, terwijl maximaal 220 ug/1 is toe gestaan. Zijn rijbewijs werd di rect ingevorderd en hij werd gedagvaard om zich voor de po litierechter te verantwoorden voor zijn gedrag. RENESSE - Op de Oude Mool- weg in Renesse gebeurde woensdagmorgen een ongeluk waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Het ging om een aanrijding die plaatsvond toen een 58-jarige man uit Renesse op de kruising Oude Moolweg/Lindelaan geen voorrang gaf aan een per sonenauto dievan rechts kwam en werd bestuurd door; een 54-jarige man uit Renesse. Er volgde een aanrijding waar bij beide voertuigen werden beschadigd. ZIERIKZEE - Als de diverse Zierikzeese fracties zich vol gende week kunnen vinden in het ontwerp beleidsprogram ma van de PvdA (de grootste partij) voor de komende vier jaar, dan is de vorming van een nieuw college medio volgende week rond. Sinds maandagavond is de vor ming van een nieuw college van burgemeester en wethou ders in volle gang. Maandag avond hebben PvdA, VVD, CDA en D66 te kennen gegeven een wethouder te willen leve ren. Tijdens dat gesprek is be sloten dat de PvdA als grootste partij een ontwerp-beleidspro- gramma voor de komende pe riode op zal stellen. Dit ont werpprogramma wordt begin volgende week door de fracties besproken en op basis daarvan kan dan het nieuwe college worden samengesteld. Gezien de beschikbare wethoudersze tels en de zetelverdeling kan dat nog weieens spannend wor den. Met vier zetels lijkt de PvdA redelijkerwijs verzekerd van een wethouderszetel, al is dat volgens PvdA-wethouder D. van der Wekken geen wet van Meden en Perzen. De twee andere wethoudersze tels moeten dan worden ver deeld tussen drie partijen, te weten CDA, D66 en VVD, die in de raad elk drie zetels hebben. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. f 47,00 f 49,50 f 177,00 f 187,00 JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. kwartaalabonnement jaarabonnement met autom. afschr. jaarabonnement en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 31 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. f— ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1