Grondvervuiling Dreischor komt door oude loden waterleidingen Mini-postagentschap in Dreischor l postkantoor' Volledige subsidiëring blijft voorwaarde verhuizing Lichtboei Vergadering advies commissies Bruinisse ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE IH Bouw nieuw dorpshuis/servicewoningencomplex begint nu Hoorzitting dorpsplan Bruinisse in het dorpshuis i jlj Vergadering Duivelandse commissie DINSDAG 8 MAART 1994 NR 25526 De put ontstaan door het afvoeren van de vervuilde grond dient tevens als basis, als bouwput voor het nieuwe complex van dorps huis, peuterspeelzaal en ouderenwoningen dat in Dreischor wordt gebouwd. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - De grondvervuiling waardoor het begin van de bouw van een complex van dorpshuis, ser vicewoningen voor ouderen en peuterspeelzaal in Dreischor twee maanden werd vertraagd, blijkt veroor zaakt te zijn door oude loden waterleidingen. De vervuilde grond wordt verwijderd, waarna de houw van het complex kan beginnen. Dat blijkt uit een toelichting van de Brouwse burgemeester L. N. Labruyère. De grondver vuiling kwam aan het licht door het standaard grondon derzoek dat tegenwoordig op elke bouwlokatie wordt uitge voerd. Een dergelijk onder zoek is nodig om de 'schone grond verklaring' te krijgen zonder welke de bouw niet mag beginnen. Bij het grondonderzoek in Dreischor trof men in de bo dem resten lood aan. Die wa ren afkomstig van de loden wa terleidingbuizen die aan de achterzijde van het pas afge broken schoolgebouw onder de grond lagen. Volgens Labruyère ging het om een lichte verontreiniging. ,,In elke oude binnenstad treft men dergelijke verontreinigingen in de bodem aan omdat vroe ger loden leidingen werden ge bruikt bij het aanleggen van de waterleiding." Het onderzoek nam desalniet temin enkele weken in beslag./ Vervolgens duurde het weer en kele weken voor de gemeente Brouwershaven de toestem ming binnen had om de ver vuilde grond te mogen storten op een daarvoor bestemde loca tie. Dat is inmiddels gebeurd. Aan de Moggestraat in Drei schor waar tot voor enkele maanden nog het oude lagere schoolgebouw van het dorp stond, prijkt nu een flinke put waaruit de vervuilde grond Wérd gehaald. Die put zal volgens Labruyère tevens worden gebruikt als bouwput. Dat houdt in dat met het verwijderen van de ver vuilde grond ook de bouw van het nieuwe complex is begon nen..De Brouwse burgemeester verwacht dat de bouw van het dorpshuis en de peuterspeel zaal ondanks het oponthoud door de grondvervuiling toch in oktober van dit jaar gereed zal zijn. De servicewoningen voor ouderen worden naar ver wachting enkèle maanden la ter opgeleverd. BRUINISSE - Inwoners van Bruinisse kunnen donderdag 10 maart hun zegje doen over de knelpunten in het dorp. Dit op basis van een concept-Knel puntennota dorpsplan Brui nisse, die een speciale werk groep heeft samengesteld. De ze hoorzitting wordt vanaf 19.30 uur in het Bruse dorps huis gehouden. Deze concept-Knelpuntennota waarin alle probleemsituaties op een rijtje zijn gezet, moet uiteindelijk uitmonden in een dorpsplan. In zo'n plan worden knelpunten gesignaleerd en oplossingen aangedragen op het gebied van verkeer, open baar groen, speelvoorzienin- gen voor kinderen, recreatie, woningbouw en bedrijvigheid. Zo'n dorpsplan kan een lei draad zijn bij het richting ge ven aan gewenste en onge wenste ontwikkelingen. Voor het opstellen van dit dorpsplan is een speciale werkgroep in het leven geroepen, waarin naast gemeentelijke vertegen woordigers ook Bruenaren zit ting hebben. De inventarisatie van alle knelpunten, een eerste stap in de richting van het dorpsplan, heeft geleid tot een concept- Knelpuntennota. Die wordt donderdagavond in het dorps huis gepresenteerd. Deze bij eenkomst is vooral bedoeld om van de burgers te horen of de aangegeven knelpunten terecht zijn en of er wellicht ook ande re knelpunten op het gebied van de leefbaarheid zijn. De ontwerp-Knelpuntennota ligt tijdens kantooruren in het gemeentehuis van Bruinisse ter inzage Wh - DREISCHOR - ,,Ik heb gekozen voor een mini-postagentschap in de winkel omdat de PTT-bus sowieso uit Dreischor verdwijnt. Het zou jammer zijn wanneer de mensen uit Dreischor niet meer in het dorp terecht konden voor postzaken. Een verder trekt een mini- postagentschap meer klanten naar de winkel." Op deze wijze motiveert mevrouw M. van Duyn uit Dreischor haar beslissing om een mini-postagentschap onder te brengen in haar winkel Buurtsuper Van Duyn aan de Zuidstraat in Dreischor. Gisteren, maandag, kon den de klanten voor het eerst ook in de winkel terecht om postzegels te kopen, geld op te nemen van hun Postbankrekening of een viskaart te kopen. Ook voor de meeste andere postzaken is men voortaan in de Buurtsuper in Dreischor aan het goede adres. ,,Ik zie het gewoon als een extra winkelgroepaldus mevrouw Van Duyn die bijna één jaar geleden de winkel opende in Dreischor. In de komende maanden worden in vele kleine kernen op Schouwen-Duiveland mini-postagentschappen geopend. Op deze wijze wil de PTT het opheffen van de rijdende PTT-voorziening. de PTT-bus compenseren. (Foto: Joop van Houdt). Verzoek op zijn vroegst in mei-raad ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee moet zwart op wit toezeggen dat de volledige subsidiëring van het sociaalcultureel werk per 1 januari 1998 rond is. Zo lang dat nog niet vaststaat voelt de Stichting Welzijns- en Gezondheidszorg van het Leger des Heils, waaronder club- en buurthuis De Lichtboei ressorteert, weinig voor een verhuizing naar het multifunctioneel centrum in Malta. Met het oog hierop zal de nieuwe gemeenteraad van Zierikzee hierover zo spoedig mogelijk, wellicht al in de mei-raadsvergadering, een besluit nemen zodat De Lichtboei mogelijk nog voor het komende cursussei zoen kan verhuizen. De kwestie van volledige sub sidiëring van het club- en buurthuiswerk was eind vori ge week het onderwerp van een gesprek tussen welzijnswet houder D. van der Wekken en directeur G. P. W. Jansen van de Stichting Welzijns- en Ge zondheidszorg van het Leger des Heils. Deze stichting wil nu duidelijkheid inzake de subsidiëring van het sociaal- cultureel werk in de toekomst. Net zoals de andere gemeenten moet ook Zierikzee het sociaal- cultureel werk voor de volle honderd procent gaan subsi diëren. Zo niet dan kan dit wei eens gevolgen hebben voor de toekomst van het sociaalcultu reel werk in Zierikzee én de verhuizing naar het multifunc tioneel gebouw, iets wat beide partijen graag willen. Die vol ledige subsidiëring heeft de stichting als voorwaarde ge steld voor deze verhuizing. Intentie Op dit moment draagt de ge meente voor tachtig procent bij in de kosten voor het sociaal- cultureel werk. Vorig jaar heeft het college en ook de raad de intentie uitgesproken om het tekort van een ton (dat nu uit de kas van het Leger des Heils wordt gedekt) in vier jaar tijd weg te werken. Als voorschot daarop werd de sub sidie voor dit jaar met tien mil le verhoogd. Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen achtte het gemeentebestuur het niet gepast om de nieuwe raad met dergelijke financiële ver plichtingen op te zadelen en. dus bleef het bij een intentie. Voor de stichting Welzijns- en Gezondheidszorg biedt die in tentie echter niet voldoende houvast voor de toekomst. In het gesprek met wethouder Van der Wekken en zijn wel- zijnsambtenaar J. Lagendijk heeft de directeur Jansen dui delijk te kennen gegeven dat de gemeente die intentie om in vier jaar naar een 100% subsi diëring toe te groeien nu schrif telijk vastlegt. Dit om te voor komen dat deze volledige sub sidiëring door andere belang rijke kwesties weer op de lange baan wordt geschoven. Gezien de noodzaak om de zaak goed te regelen, zodat de toekomst van het sociaalcultureel werk in Zierikzee gegarandeerd is en de verhuizing naar het multi functioneel centrum binnen af zienbare tijd een feit kan zijn, wordt de subsidiëring volgens wethouder Van der Wekken een van de eerste activiteiten van het nieuwe college. „Nagegaan moet worden of het nieuwe col lege die intentie ook onder schrijft. Zo ja dan zal de nieu we raad, die vanaf 12 april aan treedt een uitspraak moeten doen" geeft Van der Wekken in een reactie te kennen. Dat be sluit valt op zijn vroegst in de gemeenteraadsvergadering mei. Voor september Gebeurt dit inderdaad en valt het besluit positief uit voor het sociaal-cultureel werk dan kan het club- en buurthuis nog voor het begin van het nieuwe cur susseizoen in september wor den overgeplaatst naar het multifunctioneel centrum. Daarvoor moeten dan wel wat aanpassingen worden gedaan. Voor het club- en buurthuis be tekent dit volgens directeur R. Prager dat er in sneltreinvaart moet worden verhuisd. Op grond van de welwillendheid van de meerderheid van de ou de raad en het partijprogram ma van D66 vermoedt Prager dat ook een meerderheid van de nieuwe gemeenteraad ak koord zal gaan met het idee om de subsidie in vier jaar tijd tot 100% te verhogen. In de welzijnsparagraaf van D66 staat immers dat D66 voor subsidiëring van het welzijns werk is,'mits het voldoet aan de doelstellingen ervan en op voorwaarde dat er doelmatig en democratisch wordt ge werkt. Daaraan voldoet het club- en buurthuiswerk vol gens Prager, die voor zowel het sociaal-cultureel werk als voor hetmultifunctioneel centrum voordelen in verhuizing ziet. De huidige locatie in de Post- straat biedt gezien de beschik bare ruimte, nog nauwelijks mogelijkheden voor uitbrei ding van activiteiten. Maar ,ook kan het sociaal-cultureel werk volgens Prager een func tie zijn voör h"ét'vroegere CSG- gebouw. Kiest de nieuwe raad voor een volledige subsidie ring dan betekent dat boven dien niet automatisch dat de geldkraan van de Stichting Welzijns- en Gezondheidszorg van het Leger des Heils wordt dichtgedraaid. Meubel-recycling In geval van meer speciale pro jecten zoals bij voorbeeld een vandalisme-preventie project en projecten voor speciale groe peringen (asielzoekers, gehan dicapten, ex-gedetineerden et cetera) kan de Stichting voor bepaalde duur geld beschik baar stellen. Prager heeft op dit punt al wat ideeën opge daan. Zo noemt hij een project voor meubelrecycling. In dit project kunnen asielzoekers meubelen opknappen die on der meer ook kunnen worden gebruikt voor de inrichting van de ROA-huizen (ROA/ re geling opvang asielzoekers), waarin asielzoekers in afwach ting van hun zaak tijdelijk wo nen. Maar ook een Crea-bus die de kernen aandoet om vrijwil ligers daar de nodige onder steuning te geven kan uitgroei en tot zo'n speciaal project. Vandaag, dinsdag 8 maart BRUINISSE - Vandaag, dinsdag 8 maart vergadert de adviescommissie financiën om 21.00 uur en de commissie openbare werken om 19.30 uur in de raad zaal van het gemeentehuis in Bruinisse. Op de agen da's staan onder meer de plaatsing van een hekwerk en ballenvangers rondom de sportvelden en de hoog nodige renovatie van het hoofdveld van de voetbal vereniging Bruse Boys. Tijdens beide vergaderingen zal het college voorstellen om vooruit te lopen op een nadere rapportage over het sportveld, teneinde zo snel mogelijk te kunnen beginnen met de werk zaamheden. Op de vergadering van de commissie financiën komt onder meer aan de orde het voorstel de verkoop van het voormalige postkantoor bij in schrijving te laten geschieden. Verder zal gesproken worden over het meerjarenprogramma stads- en dorpsvernieuwing hetgeen jaarlijks ingediend moet worden bij de provincie. In verband met het gewijzigde rijksbeleid heeft de gemeente een lager sleutelbedrag ont vangen. Dit laatste komt ook aan de orde tijdens de commis sievergadering van openbare werken. Het college stelt voor om in het kader van het meer jarenplan stads- en dorpsver nieuwing de reconstructie van de Prinses Marijkestraat. de aanleg van parkeerplaatsen in de Weststraat, de bijdrage aan de nieuwbouw jeugdsoos de Pul en de reconstructie van de Molenweg aan de provincie voor te dragen ter verkrijging van een subsidie. Voor 1995 staan de reconstructies voort vloeiende uit het dorpsplan en de bijdrage aan de bouw van de brandwêergarage op het pro gramma. Dc op de agenda be trekking hebbende stukken liggen vooraf ter inzage. Verwachting t/m zaterdag 12 mrt. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht noordw. 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidw. 3 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 maart Zon op 07.07, onder 18.29 Maan op 05.32, onder 15.5tf 10 maartZon op 07.05, onder 18.31 Maan op 05.55, onder 16.59 Nieuwe Maan: 12 maart (08.06) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Morgen maakt de zachte en vochtige lucht langzaam plaats voor koele en drogere lucht. Tot die tijd verandert het weer nauwelijks. Er is steeds veel bewolking en af en toe valt er wat lichte regen of motregen, vooral in het noordwesten van het land. De zuidwestenwind is boven land matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6, van avond mogelijk hard, windkracht 7. Door de sterke wind en het aanwezi ge wolkendek wordt het vannacht niet veel kouder dan 8 graden. Mor gen trekt de voorste begrenzing van de koele en drogere lucht, het kou front genaamd, van noordwest naar zuidoost over het land. Dat gaat ge paard met regen. In het zuidoosten van het land kan de temperatuur nog even oplopen een graad of 12; in het noordwesten ligt de maximumtem peratuur niet hoger dan 8 09 graden. De matige, aan de kust krachtige wind waait eerst uit het zuidwesten, achter het koufront draait de wind naar west tot noordwest. NIEUVVERKERK - De Duive landse adviescommissie be stuurszaken brengt op donder dag 10 maart advies uit over de bouwplannen van twee inwo ners van Nieuwerkerk. Het gaat om het plan .van een Nieuwerkerker die bij zijn wo ning aan het Koningin Maud- plein 11 een serre wil realise ren. Een plan dat volgens het Duivelandse college van b en w in strijd is met de voorschrif ten omdat de serre, gepland is op de erfbestemming en omdat de te bebouwen oppervlakte uitkomt op 51 vierkante meter, terwijl slechts veertig vierkan te meter is toegestaan. Ook ad viseert de commissie over het plan van een Nieuwerkerker om bij de woning Elzenstraat 31 een garage te bouwen. De vergadering van de adviescom missie wordt gehouden in het gemeentehuis en kan door ie dere belangstellende worden bijgewoond. Aanvang 19.30 Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredactéur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11X30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3