SKNWK vreest onbekend virus Peter van Vossen verguisd en verafgood tegen Cambuur M Zierikzee onderuit tegen VVR Piet Diepenhorst: Dit is een aanfluiting 'We hebben het zelf weggegeven' Non-actief Biljarten Zierikzeeënaar hoopt weer op een plaats in Oranje Drie ploegen strijden om eerste plaats klasse twee Rode Duivels oefenen tegen Zeeuws elftal 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sam Flikweert (rechts) tracht de bal te veroveren. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - „Zouden ze Brinta hebben gegeten", klonk er in de kleedkamer, na afloop van de wed strijd SKNWK tegen Smerdiek, uit de monden van reserves en begeleiders van de thuisploeg. Excuses voor het teleurstellende spel werden gezocht maar niet gevonden. En toch leek het zaterdagmiddag alsof de gehe le ploeg van SKNWK door een of ander onbekend virus getroffen was die weinig inzet, veel balverlies en weinig of geen overleg in het spel en bij de spelers veroorzaakte. Met het uiteindelijke resultaat, een 1-1 ge lijkspel, mocht de thuisploeg dan ook het meest tevreden zijn. Trainer Piet Diepenhorst was na afloop dan ook verre van te vreden. ,,Dit is een aanflui ting. Normaal gesproken loop ie gemakkelijk over zo'n ploeg neen en rol je ze op. Dit was echt ongelooflijk. De simpelste dingen gingen fout. Als die mannen van Smerdiek van vo ren scherp waren geweest had den ze hier zeker zaken kunnen doen. Voetballen met dit mooie weer is aan ons blijkbaar niet besteed," wilde de trainer uit Stad aan 't Haringvliet kwijt. Wanhoop De laatste competitiewed strijd, in Sint Maartensdijk te gen dezelfde tegenstander ein digde ook al in een 1-1 punten- deling. „Toen maakten we ze ventig minuten het spel. Nu lukte dat alleen het eerste kwartier. Daarna was het weg. Net na onze goal kregen we nog wat kansen maar dat was dan ook het enige van onze kant", aldus Diepenhorst die zich tij dens de tweede helft op een ge geven moment uit wanhoop voor het oog van zijn spelers demonstratief bijna ter aarde stortte. De opening van de wedstrijd was voor SKNWK. Een aantal keren kwam de voor deze gele genheid in het rood-wit gestreept spelende thuisploeg dicht in de buurt van Smerdiek keeper Mark Hogendoorn. Kees-Jan van Nieuwenhuijze zag zijn schot op de paal belan den en Erwin Theunisses schot verdween net naast de goal. Toen Smerdieks sterspeler Ad- dy Stoutjesdijk geblesseerd het veld verliet leek niets SKNWK's overwinning in de weg te staan. Het liep dus an ders. Op onverklaarbare wijze zakte SKNWK daarna als een pudding in elkaar. Smerdiek kreeg de gelegen heid om de goed bezette verde digende stellingen te verlaten en kwam aan een aantal sco ringskansen toe. Het ontbrak Ab Poot en daarna Gert-Jan van Ham, die zijn schot via de binnenkant van de paal weer het veld in zag springen, echter aan geluk. Aan de zijlijn was SKNWK- trainer Diepenhorst er toen al niet meer gerust op. Hij drong zijn spelers aan om meer tem po in het spel te gooien en de tegenstander vaker onder druk te zetten. Zonder resultaat want op een uitval van Wilco de Valk na kwam SKNWK niet meer in de buurt van keeper Hogendoorn. Smerdiek bleef door het hante ren van de lange bal van achte ren uit de gevaarlijkste ploeg en had in aanvaller Gert-Jan •van Ham de man van de wed strijd. SKNWK slaagde er zel den in om tot een fatsoenlijke opbouw te komen en kende in Peter van de Cingel en Michel Flikweert de minste spelers. Na rust leek SKNWK korte tijd de goede weg ingeslagen te zijn. Martijn Neele zag zijn schot via de bovenkant lat over gaan en Erwin Theunisse ver prutste kort daarna een goede mogelijkheid. In de elfde minuut opende Smerdiek de score. Een pass van Perry Opree bood de snelle Gert-Jan van Ham de kans om Leon Quik kansloos te laten. Bij SKNWK ontstond er irrita tie onderling en dat kwam het spel ook al niet ten goede. Toch werd het verrassend gelijk. Pe ter van de Cingels vrije trap bereikte in het strafschopge bied Jacky de Bruine. De Brui ne, die met zijn rug naar de goal stond, drddide zich knap vrij en schoot in de uiterste hoek beheerst binnen. Het was daarna toch SKNWK dat bleef aanvallen, al waren de counters van Smerdiek veel gevaarlijker. Opvallend en enig lichtpunt voor SKNWK was de goede invalbeurt van John Roks, die met zijn draai end afstandsschot nog bijna scoorde. Maar dat zou zeker te veel van het goede geweest zijn. SKÏjIWK - Smerdiek 1-1 (0-0). 56. Gert-Jan van Ham 0-1. 63. Jacky de Bruine 1-1. Gele kaar ten: Jacky de Bruine (SKNWK) en de Smerdiek-spelers Izaak Hage, Remie Potappel, Robert van Splunter en Corné Stout jesdijk. Scheidsrechter: J. P. A. A. Schenkels uit Tilburg. Ibe- schouwers: 90. RIJSBERGEN - Trainer Kees Hagesteijn en zijn spelers hadden zich er wel wat anders van voorgesteld. Op 5 december van het vorig jaar speelde het elftal Zie rikzee de vorige competitiewedstrijd en werd ODIO eenvoudig met 6-0 opgerold. Gisteren, exact drie maanden en een dag later, werden de roodzwarten uit Zie rikzee op bezoek bij VVR in Rijsbergen op een 3-1 nederlaag getrakteerd. Een grove teleurstelling voor de ex-koploper in de vierde klasse G. En zo blijft Zierikzee de kam pioen van de oefenwedstrijden. ,,Ja, als je nu drie maanden niet gespeeld had. Maar we zijn toch goed bezig geweest en heb ben toch leuke resultaten 'neer gezet. Vandaag hadden we ons er ook wel wat anders van voorgesteld. Iedereen leefde naar vanmiddag toe en had er duidelijk zin in. Maar we heb ben het zelf weggegeven. Het is een cliché in het voetbal maar je moet het zelf afdwingen en dat hebben we niet gedaan. Ei genlijk verliezen we door per soonlijke fouten maar we moe ten het toch op het collectief steken", vertelde de scheiden de trainer na afloop van de wedstrijd. Schitterend Zierikzee startte goed maar moest toch toezien hoe tegen stander VVR na vijf minuten al op een 1-0 voorsprong stond. Een voorzet vanaf links werd door Maurice Hendriks met een volley achter Wim Lafeber geschoten. ,,Een schitterende goal. Hij maakt het vandaag, maar hij maakt hem ook nooit meer. Tot op dat moment had VVR trouwens nog geen bal ge raakt", aldus Hagesteijn. Tbch was het Zierikzee dat het daarna bleef proberen. Het meeste balbezit was dan ook voor de bezoekers. ,,Ik denk dat we van de negentig minu ten er zo'n zeventig in balbezit zijn geweest. Maar het gaat om het scoren hè," ging de Zierik- zeese trainer verder. Voor rust kreeg Zierikzee via Marco van Oeveren, een lobje, en Serge Berrevoets, die een in zet op de lat zag belanden de kansen op de gelijkmaker. Die bleef vooralsnog uit. Na rust tekende zich hetzelfde spel- beeld af. Zierikzee was optisch sterker. Na tien minuten kwam men dan ook op 1-1. „Eigenlijk een cadeautje. Het was een ver- dedigingsfout maar goed sto rend werk van Peter van Beve- ren en Erwin Nelissen", om schreef Hagesteijn de aanlei ding voor Nelissens treffer. Zes minuten later gaf Zierikzee een presentje terug toen na Mi chel Winkels' vrije trap door Frans Kommer balverlies gele den werd. Karei Damen profi teerde van het buitenkansje en zette VVR op een 2-1 voor sprong. Zierikzee trachtte wat te force ren maar verder dan een we gens hands terecht afgekeurde goal van Erwin Nelissen kwam men niet. Tben bij Zierikzee achterin alles op de aanval werd gegooid besliste Anton Bruins met zijn goal de wed strijd in VVR's voordeel. „Gelukkig heeft de concurren tie ook weer punten verloren. Als ik zie dat de bovenste ploe gen al acht punten in twaalf wedstrijden hebben verspeeld wordt de kampioen zo'n beetje de kampioen van de armoede. Als wij dat dan maar worden", besloot Kees Hagesteijn. Kees Hagesteijn: ,,De kampioen wortjt de kampioen van de ar moede." HELMOND - Jan Poortvliet is op non-actief gesteld als assistent-trainer van eerste di visieclub Helmond Sport. De oud-international liet zich in de regionale pers kritisch uit over de mentaliteit van enkele spelers. WENEN - De Belgische biljar ter Peter De Backer is zondag avond in Wenen zijn derde Eu ropese titel in het anker kader rijk geworden. AMSTERDAM - „The man of the Match" was ook de winnaar van de wedstrijd. Peter van Vossen, vóór de rust verguisd, na afloop verafgood. In zijn eerste com plete competitieduel voor Ajax, tegen Cambuur dat de laatste twintig minuten met tien man verder moest, camoufleerde de sukkelende Zierikzeeënaar het onthutsende zwakke optreden van de Amsterdammers in de eerste helft door elf minuten voor tijd de winnende treffer te maken: 3-2. Peter van Vossen scoorde het winnende doelpunt voor Ajax (Foto: Joop van Houdt) Zijn eerste in de competitie. „In deze fase is de zege belang rijk voor Ajax. Niet voor mij persoonlijk", stelde Van Vos sen zich bescheiden op. „We hebben nu vijf punten voor sprong op FeyenoordDat telt. Het is zeker een heerlijk ge voel, vooral gelet op de ellende die ik achter de rug heb." Twee gezichten Van Vossen speelde tot zondag slechts 249 minuten in het eer ste elftal. Zondag stond hij in De Meer model voor de twee gezichten die de bekerwinnaar drie dagen na het gelijkspel van 0-0 tegen Parma toonde. Voor de pauze speelde de de gradatiekandidaat uit Leeu warden met de koploper uit de eredivisie. De scherpte en con centratie die Ajax miste, had de Friese ploeg wel. De bezie ling was ook ver te zoeken bij de Amsterdammers. Rijkaard was onzichtbaar, de achterhoe de sliep rechtop, Litmanen nam geen initiatief, Petterson had ook al zijn dag niet, het draaien en kappen van Van Vossen leverde weinig rende ment op on Overmars draafde vlijtig, maar zonder effect. „Tijdens de nabespreking van het duel met Parma afgelopen vrijdag had ik al een flauw vermoeden, het werd zaterdag tijdens de training bevestigd. Vooraf had ik zestien namen in mijn hoofd, die waren vandaag niet allen geselecteerd", zei technisch directeur Van Gaal. „Het vlees en de geest waren zwak. Ze hadden ook niet de kracht de rug te rechten. Cam buur speelde goed in de eerste helft." Ajax werd door zijn te genstander voor onoverkomen- lijke problemen geplaatst. De defensie bleek te sterk en de aanvallers benutten de gebo den ruimte met graagte. Zoals in de 36e minuut toen verdedi ger Uhlenbeek op rechts de vrije doorgang kreeg. Diens voorzet werd door De Gier op doel gekopt. Van der Sar werk te half weg, Meijer schoot in: 0-1. De tweede treffer van Cam buur kwam nog simpeler tot stand. Verdediger Elzinga pas seerde Rijkaard en Oulida als of ze niet meededen. Van der Sar reageerde lauwtjes: 0-2. „Vanuit de gegeven omstandig heden hebben we geprobeerd het Ajax zo moeilijk mogelijk te maken. Dat lukte in de eer ste helft, maar je weet dat een ploeg als Ajax een bepaalde druk gaat uitoefenen. En dan is het de vraag hoe je ploeg daar tegen bestand is", zei Cambuur-trainer Korbach. „Achteraf is de conclusie dat we aardig hebben gespeeld, maar jammer genoeg geen punt hebben overgehouden." De druk van Ajax kwam pas nadat Van Gaal Oulida en Rijkaard had gewisseld voor Ronald de Boer en Finidi. Dat gebeurde na zes minuten in de tweede helft. Even tevoren had Grim met een reflex een schot van Seedorf uit doel gehouden. De twee vervangingen hussel den het elftal door elkaar. Overmars verhuisde van rechts naar links, Van Vossen naar de spits, Finidi nam de positie op rechts in en Litmanen en Pet terson gingen achter de aanval spelen. Tien minuten na de drastische wijzigingen kreeg Grim een zwak schot van Overmars niet onder controle. Litmanen stond op de juiste plek: 1-2. Ze ven minuten later verdween Uhlenbeek na zijn tweede gele kaart wegens een onnodige overtreding op Overmars naar de kleedkamer. De vermoeid heid sloeg Cambuur in de be nen en het geluk was weer eens op de hand van Ajax. Een voor zet van Peter van Vossen werd door Litmanen verlengd en door Petterson ingeschoten. De 25-jarige Zierikzeeënaar be zorgde Ajax uiteindelijk de volle winst door een pass van Finidi eenvoudig achter Grim te schieten: 3-2. Peter van Vossen werd zondag avond uitgebreid geïnter- vieuwd door Kees Jansma in Studio Sport. De Zeeuw was vernieten van negentig minu ten voetballen, maar één ding was duidelijk: dat hij de poort weer open heeft gezet naar een plaats binnen de Oranje selec tie voor deelname aan de WK. „Natuurlijk moet ik eerst voor mijn werkgever, Ajax, een goed resultaat neerzetten. Ten slotte ben ik de duurste aan koop, daar wil ik iets voor te ruggeven. In mijn achterhoofd speelt de gedachte voor deelna me aan de WK in Amerika. WK is toch een hoogtepunt." Recreatieve badminton ZIERIKZEE - In klasse twee van de recreatie- competitie badminton Schouwen-Duiveland strij den drie ploegen heftig om de eerste plaats. Space Shuttle 2 en ZSC 2 gaan met dertien punten aan de leiding, gevolgd door Noordgouwe 3 met twaalf pun ten. In de eerste en derde klasse gaapt er een groot gat tussen de nummers één en de rest en lijken DFS 3 en Noordgouwe 2 regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. In kiasse 2 is het zeer span nend. De onderlinge verschil len zijn klein en het is nog niet te voorspellen wiens naam aan het einde van de competitie bo venaan de ranglijst prijkt. ZSC liet tegen Noordgouwe 3 de winst door zijn handen glip pen. Voor Space Shuttle 2 bete- kendè dit de kans om afstand te nemen. De wedstrijd tegen Zierikzee 14 ging echter met 4-2 verloren. Beide ploegen staan nu met dertien punten boven aan. Zij worden op één punt achterstand gevolgd door Space Shuttle 1. In klasse 1 heeft Noordgouwe 2 zijn voorsprong vergroot. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft het team aan één punt voldoende om zich kampioen te mogen noemen. In klasse 3 gaat DFS 3 nog steeds aan de leiding. De ploeg deed dit van af de eerste wedstrijd. Tot dus ver ging geen enkele wedstrijd verloren. Van de 54 gespeelde games werden er slechts 8 ver loren. Ook DFS 3 heeft aan één punt voldoende om verzekerd te zijn van het kampioenschap. Uitslagen en standen Eerste klasse: Zierikzee 13 - Noordgouwe 2 3-3; Noordgou we 1 - Noordgouwe 5 3-3; Zie rikzee 13 - Noordgouwe 1 3-3; Zierikzee 13 - Noordgouwe 1 4- 2; Noordgouwe 2 Noordgouwe 5 4-2. Noordgouwe 2 6 11 (24-12) Zierikzee 13 7 7 (20-22) Noordgouwe 5 6 4 (17-19) Noordgouwe 1 7 4 (17-25) Tweede klasse: Space Shuttle 1 - Zonnemaire 1 4-2; Zierikzee 14 DFS 2 5-1; Noordgouwe 3 - ZSC 2 4-2; Noordgouwe 3 - Zon nemaire 1 3-3; DFS 2 - Space Shuttle 2 0-6; Zierikzee 14 Spa ce Shuttle 2 4-2. Zonnemaire 1 DFS 2 Zierikzee 14 10 7 (26-34) 10 7 (22-38) 10 6 (19-41) Derde klasse: DFS 3 - Netovert- net 6-0; Netovertnet 1 - ZSC 1 4- 2; Space Shuttle 3 - DFS 3 1-5; ZSC 1 - Zierikzee 15 5-1; ZSC 1 Space Shuttle 3 4-2; DFS 3 - Netovertnet 2 6-0. DFS 3 ZSC 1 Space Shuttle 3 Netovertnet 1 Zierikzee 15 Netovertnet 2 Noordgouwe 4 9 18 (46- 8) 9 12 (32-22) 10 11 (34-26) 8 10 (26-22) 8 6 (15-33) 9 2 (19-35) 7 1 8-34) Space Shuttle 2 ZSC 2 Space Shuttle 1 Noordgouwe 3 9 13 (37-17) 9 13 (34-20) 9 12 (25-19) 9 8(25-29) MIDDELBURG Dinsdag avond 8 maart speelt het Zeeuws elftal aan de Nadorst in Middelburg om 19.00 uur te gen de Belgische nationale ploeg. De Belgische bonds coach Pol van Himst start de voorbereiding op het WK in Amerika met twee dagen ont spanning in Zeeland. Van Himst beschikt dinsdag niet over de drie 'Italianen' Grun, Scifo en Oliviera. Voor het Zeeuws elftal heeft coach Wies van Avcrmaete de volgen de spelers geselecteerd: doel man Jaap Pijnenburg (Seroos- kerke). reserve doelman Ro nald Fritz (Middelburg). Den nis Rietjens (NVV), Mairo Die- lcman (Scrooskerke). Danny Magito, Geert de Poorter, Geert Jan de Smet en Remco van Keeken (Hoek). Jason Pattiasi- na, John Vette, Leen Koster en Paul Bom (Goes) en Piet Baan en Albert Slinger (Middel burg). Het elftal wordt ver sterkt met de gastspclers Den nis en Gerard de Nooijer van Sparta.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8