ZSC toont karakter en wint Zwaarbevochten gelijkspel Ouwerkerk tegen Schoondijke Olijhoek teleurgesteld na nipt verlies MEVO Twee treffers Kr ik-Jan Elenbaas DFS bekert verder na winst in harde wedstrijd Keeper Sjaak Verhoek stopt vier strafschoppen Kwartfinale bekervoetbal Rode kaart voor Erwin van der Maas MAANDAG 7 MAART 1994 NR 25525 WEMELDINGE - DFS is door een 3-0 overwinning op Wemeldinge 3 doorgedrongen tot de kwartfinale van de strijd om de zaterdagbeker van de afdeling Zeeland. Op papier was DFS de sterkste. Maar aan gezien de thuisclub eerder eersteklasser Krabben- dijke uitschakelde, had trainer Peter Aertssen van DFS zijn spelers toch gewaarschuwd voor de kwali teiten van Wemeldinge. Waar hij echter van tevoren niet voor gewaarschuwd had, was de onsportiviteit waarmee zijn spelers te maken konden krijgen. Van de kant van de thuisclub ontaardde de wed strijd in de tweede helft in een ordinaire schoppartij. Er vie len zelfs rake klappen. „De aanvoerder gaf hierbij het slechte voorbeeld. Ik zeg het niet gauw, maar dat was een a- sociaal in het veld", aldus Aertssen. Diverse keren ver maande hij zijn spelers hieraan niet mee te doen ,,en gelukkig deden zij dat ook niet." Wemeldinge speelde in de tweede helft reeds een verloren wedstrijd. In de dertiende mi nuut zette Eddie Dijkman DFS op voorsprong. Hij kopte een voorzet van links van Michel Pleune mooi langs de keeper. Ruim twintig minuten later was het Arco Dekker die met een snoeihard schot vanaf zo'n 22 meter van het doel, de bezoe kers op 0-2 bracht. De tweede helft was het éénrichtingsver keer; voor zover Wemeldinge dat tenminste toestond. In de twintigste minuut was het Ar nold van der Have die door de verdediging brak en de marge naar drie doelpunten bracht. Hiermee was tevens de einduit slag bepaald. ,,De ploeg mist nog scherpte om een dergelijke voorsprong uit te breiden. Er worden wel kansen gecreëerd, maar deze worden niet afgemaakt. Daar moeten we aan gaan werken, want straks in de eerste klas, waar we toch aan gaan denken, moeten we iedere kans benut ten", zei Aertssen na afloop. Hij gaf hiermee tevens zijn doel prijs voor het resterende deel van de competitie: de kop positie handhaven en promove ren naar de eerste klas afde ling. De tegenstander van DFS in de kwartfinale is nog niet bekend. Deze komt uit de wed strijd Meeuwen - VCK. Wemeldinge 3 - DFS: 0-3 (0-2). Doelpunten: 13. Eddie Dijk man (0-1); 35. Arco Dekker (0-2); 65. Arnold van der Have (0-3). NIEÜWDORP - MEVO is er niet in geslaagd de laat ste acht te bereiken in de strijd om de zaterdagbeker. In en tegen Nieuwdorp verloor de ploeg van trainer Gerard Olijhoek nipt met 3-2. Voor Olijhoek was dit een teleurstelling. Hij was met zijn ploeg naar Nieuwdorp vertrokken om te winnen. „Maar ik heb een goede partij voetbal gezien en dat biedt perspec tief voor de toekomst", aldus relativeerde hij het verlies. Beide ploegen waren zeer aan elkaar gewaagd en na drie kwartier voetbal stond er nog steeds een stand van 0-0 op het scorebord. Hierbij moet wel aangetekend worden dat MEVO-keep:er Jan van der Lin de een aantal,keren de :bezoè-, kers voor een achterstand be hoedde. Maar ook MEVO kwam regelmatig gevaarlijk voor het doel van de tegenstan der. De ruststand was dan ook zeer terecht. MEVO ging in de tweede helft voortvarend van start. Binnen vijf minuten stond de ploeg op een 0-1 voorsprong. Clement van Splunder reageerde attent toen de bal van de keeper te rugsprong en schoot de bal over de doellijn. Door goed voetbal creëerde MEVO nog twee goede kansen, maar doel punten bleven uit. Na een kwartier voetbal in de tweede helft was het Nieuw dorp dat de stand gelijk trok. Een hoekschop werd door Van der Linde niet goed wegge werkt. De bal belandde voor de voeten van een Nieuwdorper die droog inschoot (1-1). Na een incidentje met blessures aan beide zijden bracht Nieuwdorp uit de spelhervatting de stand op 2-1. En direct daarna keek MEVO tegen een nog grotere achterstand aan (3-1). De bezoekers lieten echter de moed niet zakken en bleven ge disciplineerd voetballen. Dit leidde tot een aantal mooie kansen, maar steeds weer faal de men in de afwerking. In de 43e minuut was het tenslotte Ruud Dekker die uit een vrije trap de marge verkleinde tot één doelpunt. ,,En de wedstrijd had geen vijf minuten langer moeten' duren", aldus een te leurgestelde Olijhoek. Hij sprak van een onverdiend verlies. ,,We hebben drie doel punten tegen gehad, waarv^h twee uit stille momenten. Dat is niet hun verdienste, maar te danken aan een gebrek aan or ganisatie in onze verdediging." Toch kleefden er ook positieve kanten aan deze wedstrijd. ,,Er werd van onze kant goed ge voetbald. In de competitie scoorde Nieuwdorp in twee wedstrijden zo'n tien keer te gen. Wat van tevoren afgespro ken was werd goed uitgevoerd. Het is nu een kwestie van vast houden in de competitie." WOLPHAARTSDIJK - Sjaak Verhoek was onge twijfeld de matchwinnaar na de door Duiveland ge wonnen bekerwedstrijd tegen YVolphaartsdijk. De wedstrijd werd met het nemen van strafschoppen beslist. Na ook reeds in de eerste helft een straf schop te hebben gestopt, herhaalde de Duivelandse doelman dit kunstje tijdens de sessie na de verlen ging nog maar liefst drie keer. In de kwartfinale moet de ploeg van trainer Jaap van Huizen het opne men tegen Hoedekenskerke. De eerste helft speelden beide ploegen ver beneden hun ni veau. Het was bar en boos, het geen volgens Van Huizen mede te wijten is aan een gebrek aan wedstrijdritme. De penalty die Marco Pannekoek in de tiende minuut veroorzaakte was het enige belangrijke wapenfeit van de eerste drie kwartier. Verhoek bleek echter vanaf elf meter een sta-in-de-weg. Tien minuten voor rust viel Ri chard Donselaar met een dij beenblessure uit. Na tien mi nuten in de tweede helft kreeg Duiveland met een volgende tegenslag te maken, toen ook Adrie Bal het veld moest verla ten wegens een liesblessure. De thuisclub stond toen al op een 1-0 voorsprong. In de vijftiende minuut trok Bart van der Hul- le de ploegen weer gelijk. In de tweede helft ging do slechte scheidsrechter een steeds grotere rol van beteke nis spelen. ..Hij maakte er een onemanshow van", aldus Van Huizen. ..Hij had meer oog voor zichzelf dan voor de over tredingen of hij verzon de over tredingen zelf. Dit was hope loos voor beide ploegen." Ge lukkig had het een en ander- geen invloed op de stand. Deze bleef tot en met de laatste mi nuut 1-1. Toen was het Hans Ca- pelle die vanuit de kluts Dui veland op een 1-2 voorsprong zette. In de extra tijd wist de thuisclub echter de stand ge lijk te trekken. De verlenging bracht geen ver andering in de score zodat pe nalty's de beslissing moesten brengen. Van de eerste vier pe nalty's zag Verhoek alleen de tweede langs zich heen gaan. De andere drie wist de sluit post uit het doel te werken. Voor Duiveland waren de doel punten van Jaap Brckclmans, Bart van der Hulle en Martin Cnpelle vanaf elf meter vol doende voor het bereiken van de kwartfinale. Wolphaartsdijk - Duiveland 2- 2 (0-0). Duiveland w.n.s. Score- verloop: 50. (1-0); 60. Bart van der Hulle (1-1); 90. Hans Capel- 1c (1-2); 95. (2-2); strafschoppen: 1-3. Begemann afstevenen. Oog in oog met Begemann faalde de Schoondijke aanvaller evenwel door de bal naast in plaats van in het Ouwerkerk-doel te depo neren. Twintig minuten voor tijd nadat Erwin van der Maas namens de thuisploeg enkele kansen had laten liggen, moest de thuisploeg met tien man verder. Het was namelijk die zelfde Van der Maas die wegens het trappen naar een tegen stander het speelveld moest verlaten. Met tien man knokte de ploeg van Verwest zich in het laatste deel van de wed strijd uiteindelijk nog naast de bezoekers uit Schoondijke. Vijf minuten voor tijd leek de ge lijkmaker al op het scorebord te komen toen William Re- meeus namens de thuisclub een strafschop mocht nemen nadat hij zelf door Rob de Muijnck binnen het strafschop gebied onderuit was gehaald. Te zacht Schoondijke-doelman Pascal Ringoot stopte echter de door Remeeus te zacht ingeschoten bal waardoor de bezoekers als nog met beide punten huis waarts leken te keren. Jacky Kenters stak hier echter in de voorlaatste minuut van de wedstrijd een stokje voor door op aangeven van Michael Dale bout de bal alsnog achter Rin goot de deponeren: 1-1. Ouwerkerk - Schoondijke 1-1 (0-1). 47. Rob de Muijnck 0-1. 89. Jacky Kenters 1-1. Rode kaart: Erwin van der Maas (Ouwer kerk, trappende beweging naar tegenstander) en Romeo Kramer (Schoondijke, beledi ging van de scheidsrechter na afloop van het duel). Scheids rechter: J. Marinissen uit Hein- kenszand. Toeschouwers: 50. ZIERIKZEE - Voor dc kwartfi nale om dc zaterdagbeker speelt Duiveland uit tegen Hoedekenskerke 2. De tegen stander van DFS moet komen uit de wedstrijd Meeuwen - VCK. Loting kwartfinale zaterdag- beker: Kruiningen - Nieuwland Nieuwdorp - Spui Hoedekenskerke 2 - Duiveland DFS - Meeuwen of VCK - DFS echter met een ongelukkig boogje over zijn eigen doelman het doel in (2-2). Vernietigend De wedstrijd was weer hele maal open en ondanks de dom per bleef ZSC de aanval zoe ken. Beide ploegen speelden nu vrij aanvallend en dit lever de attractief voetbal op. De goed spelende linkerspits Erik-Jan Elenbaas miste een kans, na een korte pass van Niels van de Moezel. Ook Cad- zand was dichtbij een treffer, maar keeper Van Dongen hield zijn ploeg op de been na een goede volley van spits Morthar Abid. Het was toch het hardwerken de ZSC, dat opnieuw aan de leiding kwam. Na een gevaar lijke counter van Cadzand, pik te Niels Dogger de bal op en speelde snel en goed naar Erik- Jan Elenbaas. Deze ging goed door op links en passeerde zijn directe tegenstander. Vervol gens haalde hij vernietigend uit vanaf de zestien meter en verraste de keeper van Cad zand tot vreugde van de ZSC- aanhang (3-2). Die treffer was net wat ZSC no dig had, want opeens draaide het weer zoals in het eerste kwartier. Cadzand weer vast gezet op eigen helft, de linies sloten aan en de bal werd goed in de ploeg gehouden. Het re sulteerde in de 75e minuut in 4- 2. Nico Herder en Erik-Jan Elenbaas rommelden wat in de verdediging van Cadzand. De bal kwam bij Elenbaas terecht en hij mocht zijn tweede treffer aantekenen, waarmee tévens de wedstrijd beslist was. Cadzand drong nog even aan in het laatste kwartier. Een mooie vrije trap van middenvelder Dingemanse vanaf de zestien meter ging rakelings langs de 'goede kant' van de kruising voor ZSC. Voorstopper Jan Me- ganck van ZSC haalde een in draaiende corner van de doel lijn en keeper Van Dongen moest redding'brengen op een vrije trap. Het bleef terecht 4-2 en Kees Kommer was zeer blij met deze belangrijke punten. ,,We toonden karakter vanmid dag en dat kunnen we volgende week goed gebruiken uit tegen Borssele." ZSC-Cadzand 4-2 (2-1). 3. Niels van de Moezel 1-0. 14. Niels van de Moezel 2-0. 22. Morthar Abid 2-1. 46. Johnny Dorreman (eigen doel) 2-2. 60. Erik-Jan Elenbaas .3-2. 75. Erik-Jan Elenbaas. Scheidsrechter: D.: van' Wolver- ren uit Bruinisse. Toeschou wers: 50. Onverschrokken gingen de jonge ZSC-spelers de duels met hun tegenstanders aan. (Foto: Marijke Folkertsma). SCHARENDIJKE - „We hebben vanmiddag verdiend gewonnen", aldus een tevreden trainer Kees Kommer na afloop van het competitie-duel ZSC-Cadzand. ZSC boekte een zwaar bevochten overwinning tegen het lastige Cadzand (4-2). Trainer Kees Kommer analy seerde de gewonnen wedstrijd: ,,Je ziet dat we de eerste helft binnen vijftien minuten op een 2-0 voorsprong komen, maar dan zakken we terug en maken we het ons zelf onnodig moei lijk. We laten Cadzand terug komen in de wedstrijd tot 2-2 en dan krijg je toch even een lastige fase. De jongens pak ken die tegenslag goed op en tonen karakter door toch de wedstrijd in winst om te zet ten." Het in degradatie-nood verke rende ZSC ging voortvarend van start. In de eerste minuut kreeg Erik-Jan Elenbaas zijn hoofd net niet goed achter de bal en kopte rakelings over het vijandelijke doel. Twee minu ten later was het wel raak. Uit een pass van voorstopper Jan Meganck ging Niels van de Moezel alleen door en scoorde 1-0 voor zijn ploeg. Een lekkere opsteker voor ZSC, zo vroeg in de wedstrijd. De jonge ploeg van trainer Kees Kommer zette het goede offensieve spel voort en dit re sulteerde in de veertiende mi nuut in de verdiende 2-0. Een hard laag schot van linkerspits Erik-Jan Elenbaas wérd niet goed verwerkt door keeper De Kam van Cadzand. Spits Niels van de Moezel reageerde attent en scoorde na het omspelen van de Kam 2-0. Een riante voorsprong dus voor ZSC maar zoals Kees Kommer al aangaf ging het na die 2-0 iets minder met zijn ploeg. „We zakten teveel terug in de verde diging en Cadzand profiteerde hier goed van." De druk op het doel van reserve-keeper Jan van Dongen nam toe. Na enkele gevaarlijke kansen voor Cad zand, was het uiteindelijk spits Morthar Abid die de spanning terug bracht in de wedstrijd na laconiek verdedigen van ZSC (2-1). Kees Kommer zag zijn ploeg wankelen en schreeuw de: „niet terug en pak ze aan." En ook laatste man Henry de Voogd spoorde zijn medespe lers aan bij de les te blijven. Het tekende de moeilijke fase van ZSC in de wedstrijd. Laconiek De thee was -blijkbaar ver keerd gevallen, want na een minuut in de tweede helft scoorde Cadzand gelijk. Uit een corner vanaf de rechter kant wilde links-back Johhny Dorreman van ZSC de bal weg- koppen. Het leer dwarrelde Met tien man OUWERKERK - Punten bijeen sprokkelen, zo moet afgelopen zondagmiddag op het Ouwerkerkse sportveld 't Eultje de opdracht van interim-trainer Olivier Verwest geluid hebben in zijn praatje voorafgaand aan het duel van het door hem gecoachte Ouwerkerk, in het duel met het op bezoek zijnde Schoondijke uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoewel Verwest en zijn manschappen na afloop van het vrij stevige duel niet het genoegen smaakten om twee punten op naam van de vereniging te kunnen bijschrijven, was de vreugde binnen het Ouwerkerk-kamp na de uiteindelijke 1-1 puntendeling er niet minder om. maar ik -doel meer op het feit dat hij in elk persoonlijk duel op het eind van de wedstrijd te gen ons floot. Daarentegenover hadden we de zaak in de eerste vijf minuten na rust definitief moeten beslissen, dan was er waarschijnlijk voor ons geen vuiltje meer aan de lucht ge weest", aldus de ex-Breskens- speler desgevraagd na afloop. Eenmaal in balbezit zette De Muijnck een één-twee combi natie op met medespeler Frank Steijaert en het was tenslotte De Muijnck zelf die als trai ner/speler zijn ploeg op voor sprong zette: 0-1. Eugène Totté in duel met een speler uit Schoondijke. (Foto: Marijke Folkertsma). Vijf minuten na rust had Clau de Kornelis zijn ploeg in veili ge haven kunnen schieten. Hoewel Kornelis zich duidelijk in buitenspelpositie bevond mocht hij van scheidsrechter Marinissen alleen op Ouwerkerk-doclman Michel „Iedereen heeft het vanmiddag kunnen zien." ventileerde Ver west zijn mening na afloop van het duel. Als je als ploeg de bereidheid hebt om een flinke dosis werklust aan de dag te leggen, dan is de kans op een acceptabel resultaat zeker aan wezig. Met die instelling stapte ik vroeger als speler de wei in. Diezelfde instelling heb ik van middag getracht om de jongens tot een zo'n goed mogelijk re sultaat aan te sporen. Eerlijk heidshalve moet ik er echter wel aan toevoegen dat Schoon dijke voetbaltechnisch "en - tactisch de betere ploeg was en dat wij in sommige fasen van de wedstrijd op het randje van het (on)toelaatbare gespeeld hebben om tot het beoogde re sultaat te komen. Bij vlagen was'het in mijn ogen wel eens te hard zoals er gespeeld werd maar de scheidsrechter bepaalt tenslotte wat er wel en wat er niet door de beugel kan." Verwests collega trainer Rob de Muijnck die als speler/trai ner bij de rood-gele formatie optreedt, was het maar gedeel telijk eens met de woorden van Verwest. „Veel te hard" luidde het oordeel van De Muijnck richting speelwijze van de Ou- werkerkers. „Laat ik even voorop stellen dat wij niet goed gevoetbald hebben van middag, we kunnen stukken beter maar dat kwam er van daag niet helemaal uit. On danks dat hadden we vanmid dag toch moeten winnen. Ik praat dan niet over het di rect benadelen in de vorm van bijvoorbeeld een strafschop niet mee of wel tegen krijgen, Ouwerkerk startte het duel overigens zonder de voor zijn werk naar Italië vertrokken topscorer Peter Bezemer, het geen voor de thuisploeg een fikse aderlating betekende. Desalniettemin koos de thuis ploeg vanaf het allereerste fluitsignaal van scheidsrechter Marinissen de aanval, hetgeen in het eerste deel van het eerste beclrijf kansen opleverde voor respectievelijk Erwin van der Maas, Michel Schoenmakers en mister Ouwerkerk Eugène Ibt- té. Alle drie zagen zij echter het leer in de handen van de goed keepende Pascal Ringoot of naast het door Ringoot verde digde doel belanden. Aan de andere zijde waren Rob de Muijnck, Frank Steijaert en Claude Kornelis namens de be zoekers dichtbij een treffer, doch Ouwerkerk-doelman Mi chel Begemann bleek tot dan aan toe een niet te nemen obstakel. Op slag van rust was het echter plotseling raak voor de bezoekers. Onnodig balver lies op het Ouwerkerkse mid denveld aan Rob de Muijnck, bleek uiteindelijk de oorzaak van dit alles.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7