1 Nieuwe Stichting Jazz haalt jazz naar Schouwen-Duiveland Auto vliegt uit bocht Krayesteinweg GRATIS ADVERTENTIE 9 UW KRANT VAH SCHOUWEN-DUIVELAND l~ZIERIKZEESCHE Pil j NIEUWSBODE 1 0 Peter van Vossen maakt winnende doelpunt Ajax Diverse auto's opengebroken dé krant van schouwen - duiveland! Van dixieland tot moderne jazz Bestuurder naar ziekenhuis i ZJERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 7 MAART 1994 150e JAARGANG NR 25525 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-18B9 Wie de muziek kiest, heeft een hemels goed verworven. Eduard Möricke 3 strao Zonder regen en met méér ruiters én een jubilaris be leefde Ellemeet 'n geslaagd Straofeest. 4 erevoorzitter Voor 15 jaar „trouwe dienst" kreeg H. Asma het ere voorzitterschap van Kunst en Eer. 8 zierikzee Zierikzee lijdt in Rijsbergen gevoelige nederlaag te gen VVR (1-3). 9 degradatie' Degradatie van ZHV/Delta Sport na verlies tegen Sa- turnus vrijwel zeker. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Peter van Vossen heeft in de wedstrijd van Ajax tegen Cambuur zijn waarde bewezen. Tien minuten voor het einde scoorde hij het derde en win nende doelpunt. De Ajacied zet hiermee een stap voorwaarts in de richting van het WK in Amerika. Voor de handballers van ZHV/Delta Sport ziet het er na het weekend mindcv rooskleu rig uit. Zij staan na het verlies tegen Saturnus'72 vijf punten verwijderd van de degradatie- lijn en hebben nog slechts drie wedstrijden om dit verschil goed te maken. Zierikzee heeft de competitie na de gedwongen winterstop niet goed hervat. In Rijsbergen werd met 3-1 verloren van VVR. Ook Bruse Boys bleef met lege handen. De uitwed strijd tegen Oostkapelle werd met 1-0 verloren. Voor meer sport zie pagina 7, 8 en 9. DRIESCHOR/ZONNEMAIRE/ZIERIKZEE - In de nacht van donderdag op vrijdag werden in Dreischor en Zonnemaire auto's opengebroken. Ook bleken in Zierikzee en Brouwershaven autobanden lekgesto- ken. In totaal vier inwoners van Dreischor en Zonnemaire de den bij de politie aangifte dat hun auto was opengebroken. Deze stonden geparkeerd aan de Goemansstraat en de Nieu we Schoolstraat in Dreischor en aan de Bernhardstraat en de Tranbaan in Zonnemaire. Hier bij werden autocassettespelers, versterkers en luidsprekers ontvreemd. In Zierikzee wer den vrijdagavond aan de Mos selboomgaard twee autoban den lekgestoken. Dit moet tus sen 21.15 en 22.35 uur zijn ge beurd. Lekgestoken Een Brouwenaar deed even eens aangifte van dit feit waar bij zowel zijn rechtervoor als achterband werd lekgestoken. De schade bedraagt ongeveer driehonderd gulden. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 O jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. i CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE - Tivee gewonden en een totaal ver nielde auto. Dat was het ge volg van een eenzijdig ongeluk dat zondag om ongeveer 20.00 uur gebeurde op de Kray esteinweg te Haamstede. Een 43-jarige man en een 42-jarige vrouw uit het Brabantse Fij naart kwamen vanaf de Stormvloedkering en reden door onbekende oorzaak in een flauwe bocht van de Kray esteinweg met hun personen auto rechtdoor. Het voertuig belandde ter hoogte van de Koudekerkseweg tegen de zij- wand van de sloot naast de Krayesteinweg en kantelde vervolgens ondersteboven. Een van de inzittenden kon op eigen kracht naar buiten krui pen. De 43-jarige bestuurder werd uit de auto geslagen. Hij werd door brandweer en poli tie uit de sloot gehaald. De man vertoonde onderkoelings- verschijnselen. Samen met de passagiere moest hij per am bulance worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Hun auto werd met behulp van brandivecrlieden van de Wes- terschouwse brandweer uit dc sloot getakeld. Hot voertuig was zwaar beschadigd. De brandweer moest gedurende enige tijd het verkeer over de Krayesteinweg om de plaats van het ongeluk leiden. (Foto: Marijke Folkertsma). Vrij zacht HET WEER Vannacht kans op wat regen of motregen. Minimumtemp. om streeks 6 graden. Overdag wolken velden en overwegend droog. Mid- dagtemp. ongeveer 10 graden. Wind zuidwest, kracht 3 4, aan de kust nu en dan krachtig, 6. 't Is een beetje ons kent ons en wie elkaar nog niet kent raakt door de muziek gemakkelijk in contact met die andere, voor hem onbekende jazzfan. Programma Dit optreden van Agerbeek en Oosterhuis is het eerste van een reeks van zes jazzavonden in het voor- en naseizoen. Deze avonden worden steeds in de foyer van Mondragon gehou den. Hoewel jazzmuziek vaak in verband gebracht wordt met knusse, bruine café's geeft de stichting toch de voorkeur aan Mondragon. Het geeft het ge heel een meer feestelijk karak ter, hetgeen nog versterkt wordt doordat de bezoekers weliswaar niet in feestkleding maar toch goed gekleed ver schijnen. Voor de eerstvolgen de avonden heeft de Stichting Jazz Zierikzee het programma inmiddels rond. Zaterdag 9 april is de Jazz Blue Voice uit Zwolle te horen en voor zater dag 14 mei staat een optreden van de Centrum Jazzband uit Dordrecht op het programma. Maar ook speelt de nieuwe stichting met de gedachte om in ^september een soort jazz- in de openlucht te houden, waarbij zo mogelijk een link wordt gelegd met de museum haven. Of dit realiteit wordt is nog met geen mogelijkheid te zeggen, maar het idee komt in ieder geval goed over, temeer omdat september in Zeeland sinds enkele jaren een maand boordevol cultuur is en daar hoort ook jazz bij. BROUWERSHAVEN - Op de Delingsdijk bij Brouwersha ven, heeft zich vrijdag rond 21.20 uur een verkeersongeval voorgedaan waarbij twee auto's totaal werden vernield. Een van de bestuurders moest voor observatie naar het zie kenhuis. Het ongeval voltrok zich ter hoogte van de Oude Schouwse Dijk. Een 28-jarige man uit Bruinisse reed over deze Oude Schouwse Dijk richting Kerk- werve. Daarbij zou hij geen voorrang hebben verleend aan een 25-jarige inwoner uit Brou wershaven die op dat moment over de Delingsdijk richting Zonnemaire reed. Bij de bot sing raakten beide voertuigen geheel vernield. Jazzliefhebbers op Schouwen-Duiveland behoeven dankzij de nieuwe stichting Jazz niet meer naar elders af te reizen voor een avond je jazzplezier. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Blaasmuziek is er genoeg, daar zorgen de plaatselijke fanfares en harmoniegezelschappen wel voor en ook de liefhebbers van klassieke muziek komen dankzij Ars Musica best aan hun trekken. Maar voor diegenen die uit hun bol gaan bij een lekkere pot jazz waren de mogelijkheden op SchouwenDuiveland tot nu toe uiterst beperkt. Daarin wil de pas opgerichte Stichting Jazz Zierikzee verandering brengen. Zaterdagavond maakte de jonge stichting in Mondragon (Zierikzee) zijn debuut met een swingend optreden van Rob Agerbeek en Daisy Oosterhuis. Het doel van de Stichting Jazz mag er zijn. ,,Het verrijken van het culturele en in het bijzon der het muzikale leven op Schouwen-Duiveland, dat is onze doelstelling," citeert Piet Groenewegen, die samen met zijn Kiek en Clarie Morks het bestuur van de Stichting Jazz vormt. Een nobel streven, want behalve enkele jazzmiddagen in Brouwershaven is Schou wen-Duiveland voor de ware jazzliefhebbers een „maagde lijk" gebied. Dat eraan ge werkt werd om hierin verande ring te brengen werd vorig jaar al duidelijk. Om enig inzicht te krijgen in de behoefte aan der gelijke jazzavonden werd bij wijze van experiment een aan tal avonden georganiseerd, met onder meer optredens van Rob Agerbeek, Anton de Leuw en Frits Kaatee. De belangstelling hiervoor bleek groot, gemid deld zo'n tachtig tot honderdt wintig bezoekers en dus wisten de initiatiefnemers dat ze op het goede spoor zaten met het ontwikkelen van hun idee voor een eigen jazzstiehting. Ledental Hoewel de stichting „nog maar net om de hoek komt kijken" mag het ledental er zijn. Clarie Morks: „Binnen veertien da gen hadden we meer dan hon derd leden en inmmiddels is het ledental opgelopen tot hon derdtwintig. De meesten wa ren ook vorig jaar al vaste be zoekers van de jazzavondjes. Die leden zijn over het alge meen de disco-leeftijd ont groeid. De leeftijd van de meeste leden schommelt er gens tussen de dertig en zestig, maar er zijn er ook die qua leeftijd onder of ruimschoots boven deze „middengroep" zit ten. Dat die groep zo oververtegen woordigd is, ligt voor de hand. Voor wie de disco-leeftijd is ontgroeid en ook niet veel ani mo voor een bruin café aan de dag legt, zijn er op Schouwen- Duiveland niet zo veel moge lijkheden voor een avondje swingen, 't Zijn overigens niet alleen de wat oudere Schouwen-Duivelanders die de ledenlijst van de stichting vul len. „Eigenlijk komen ze over al vandaan, vanuit Dordrecht, Ridderkerk, Melissant en van de Bevelanden." weten Morks en Groenewegen. Een echte jazzliefhebber kijkt blijkbaar niet op een kilometertje meer of minder. Die liefhebbers komen volgens Clarie Morks vooral naar de avondjes toe om „jazz te bele ven." „Wil je echt naar jazz luisteren dan kun je beter naar het thea ter gaan." Dat beleven van die jazz komt vooral wat later op de avond.op gang. Zo rond half twaalf, dan is het op de dans vloer dringen geblazen. „Dan staan we haast op eikaars te nen" gniffelen de beide be stuursleden. Jazzliefhebbers zijn blijkbaar niet alleen le vensgenieters maar ook „laat bloeiers." Dat blijkt ook zater dagavond wanneer Rob Ager beek en Daisy Oosterhuis om 21.00 uur aan hun optreden be ginnen. Op een groep vroege vogels na is de foyer nog vrij leeg, maar daar komt rond half tien al aardig verandering in. De bezoekers blijven binnen druppelen, hier een hand ge vend, daar weer een praatje makend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1