Wielerronde van Nieuwerkerk ter ziele door geringe deelnemersveld vorig jaar R0GRAMMA André de Jong krijgt geen opvolger Ruime winst dammers in achtste finale Wim Hanse verkeert in supervorm en wint districtstitel bandstoten Containers Massaloop in Domburg Greetje Smit zesde bij tien EM Van der Veken geeft winstpartij uit handen Aspiranten Delta Sport te sterk voor Oliveo f 4 VRIJDAG 4 MAART 1994 I NR 25524 A 'VT i lilKilB—I—Hl—UW Aio u.- onVit coripiiVA mpncon «nUiinlill. Anton Stoutjesdijk: ,,Het geven van reisgeld is voor Nieuwerkerk niet haalbaar, ban moeten we tienduizend gulden ophalen." (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - Hij durft het niet hardop uit te spreken. Maar in zijn hart hoopt Anton Stoutjesdijk dat volgend jaar de wielerronde van Nieuwerkerk weer gewoon doorgang kan vinden. Dit jaar prijkt het criterium niet op de wie- Ierkalender. Het geringe deelnemersveld van vorig jaar was voor het Wielerco- mité Nieuwerkerk reden om het bijltje erbij neer te gooien. Het was namelijk niet de eerste keer dat hun dit overkwam. „Vorig jaar en een aantal jaren geleden hadden we geen enkele renner van Theo Middelkamp hier aan de start, zegt Stoutjes dijk, die vanaf 1984 de drijven de kracht is achter de wieler ronde. Het scheve oog gaat dan ook naar deze kant en naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Want ook de renners van bezuiden de Westerschelde lieten het afwe ten. „Ik had er nog wel achter willen gaan staan", zegt Stout jesdijk, maar de andere leden uit het comité zagen het niet meer zitten. En dan zijn er an deren die zeggen dat ze wel mee willen doen met de organi satie. Maar dat zijn slechts woorden; daar trap ik niet in." André de Jong uit Sint Wille- brord blijft dus, voorlopig, de laatste winnaar van de Wieler ronde van Nieuwerkerk. Voor lopig..., want de deur helemaal sluiten wil Stoutjesdijk niet. „Als er echt serieuze mensen komen die deze ronde op wil len pakken, dan sta ik daar achter en wil ik-nog wel een paar jaar meedoen. Maar dit jaar komt er niet meer van." Stoutjesdijk is nog steeds zeer verbolgen over het feit dat vo rig jaar slechts 25 A-amateurs van start gingen.; in Nieuwer kerk. Een laagté-record qua deelnemers en voor het organi satie-comité niet voldoende om door te gaan, liet Stoutjesdijk toen al weten. ,,,Niet zozeer voor de hoeveelheid werk die wij eraan hebben. Daarvoor maakt het niet uit ol er dertig of tachtig renners meedoen. Maar tegenover de sponsors vind ik het onverantwoord om met zo'n gering aantal deelne mers te fietsen."- - Geen reisgeld Naar de reden van de geringe belangstelling kan hij slechts gissen. „Bij Theo Middelkamp en in Zeeuwsch-Vlahnderen zit een flink aantal A-amateurs. Maar wij moeten het van de Brabantse renners hebben!" Toch heeft hij wel enig vermoe den omtrent de reden dat zo veel Zeeuwse renners niet naar Nieuwerkerk komen. Hij kreeg van hun kant te horen dat het comité een andere da tum moest kiezèn.'Maar daar ligt het volgens Stoutjesdijk niet aan. Hij wijt fret aan het feit dat de renners in Nieuwer kerk geen reisgeld krijgen. „Dit krijgen ze elders, zoals in Zierikzee, wel en daardoor zijn ze al verzekerd van zo'n hon derd gulden." Voor Nieuwer kerk is dat niet haalbaar en Stoutjesdijk vindt bok niet dat de renners daar vanuit moeten gaan. Aan het prijzengeld dat er in Nieuwerkerk klaarligt kan het volgens hém helemaal niet liggen. „Iemand die lek ker kan fietsen en een paar pre mies meepakt g^at hier ook- met 700 gulden naar huis. En dat is net zo veel of zelfs meer dan in andere criteriums." L- Even leek het er nog op dat er toch gekoerst zou worden in de straten van Nieuwerkerk. Het betrof hiér zelfs" een kampioen schap. „De JKNW.U was blijk baar van mening dat we niet op de kalender mochten ontbre ken, dus kregen we het aanbod om het districtskampioen schap te organiseren. Wij hoor den dat echter pas in januari en toen kon ik mijn r$ede-comité- leden niet meer overhalen om de draad weer op te pakken", aldus Stoutjesdijk. Wroeging koestert hij echter niet in hun richting. Integendeel. „Alle eer voor mijn niede-comitéle- den. En voor de gemeente. Het is aan hen te danken dat het zo lang heeft kunnéfl"duren." Het is volgens hem misschien zelfs goed dat het comité voet bij stuk hield. „Het zou waar- Li schijnlijk toch een eenmalige zaak zijn geweest en dan is het toch mooier om na tien ronden er een punt achter te zetten dan na elf." Trimloop Het niet doorgaan van de Wie lerronde van Nieuwerkerk heeft ook gevolgen voor de trimloop van atletiekvereni ging Delta Sport. Deze werd ie der jaar gehouden over het par cours van het criterium. Ook deze vindt dit jaar geen door gang. Van deze kant laat men wel weten dat wanneer er bij zonder veel trimmers zijn die te kennen geven toch in Nieu werkerk te willen lopen, er volgend jaar misschien weer wel een trimloop georgani seerd wordt. Burgemeester A. Bergshöeff van Duiveland betreurt het dat er een einde gekomen is aan 'zijn' wielerronde. Vorig jaar koesterde hij nog enige hoop omtrent het voortbestaan er van. Hij werd hierin gesterkt door Stoutjesdijk. Die liet toen weten dat Bergshöeff op het co mité kon rekenen. „Dit was wat voorbarig" geeft Stoutjes dijk toe. „Maar je staat dan op het podium, met de burgemees ter naast je en dan zeg je wel eens iets dat je niet waar kunt maken." ZIERIKZEE - In de achtste fi nale om de Zeeuwse beker ver sloeg het viertal van Damplub Zierikzee in een thuiswed strijd het tweede team van Aagtekerke met 7-1. In de kwart-finale komt het team op vrijdag 4 maart uit tegen de fa voriet 's-Gravenpolder. Er werd geconcentreerd en foutloos gespeeld. In een moei lijke stand haalde Cor Boot de volle winst binnen tegen J. Blaas. Ook John Honig kWam tot -winst- Hij wikkelde -zijn voordeel in het middenspel te gen M. de Smit feilloos af. De schijfwinst die Jos de Wild in het middenspel behaalde was voor hem voldoende om de par tij tegen A. den Hollander, zij het met moeite, naar zijn hand te zetten. Rinus van der Wielen kwam niet tot de volle winst 1;egen J. Houmes. Zij hielden elkaar in evenwicht met een lo gische remise als gevolg. In de kwart-finale zal het Zie- rikzees viertal naar alle waar schijnlijkheid zijn meerdere moeten erkennen in de hoofd macht van 's-Gravenpolder. Dit viertal speelt eerste klas lan delijk en is normaal gesproken te sterk voor Zierikzee. sterk, het loopt lekker en het grote voordeel is dat mijn te genstander niet go zeker van zijn zaak is en tegen degradatie staat te knokken", aldus Han: Formaliteit Cees den Boer mbest inder daad aan den lijve ondervin- den dat Hanse ditmaal in een supervorm verkeerde. Vooral mentaal was de mkn uit Zonne- '•41 w v ■•"lli maire niet kapot krijgen. Na 25 hernemingen maakte hij de partij over 75 caramboles uit, Den Boer op 54 achterla- ït tend. Door hef* verlies van Kooijman tegen Vijverberg was de slotpartij tussen Hanse en Kooijman een formaliteit. Het verschil in algemeen ge- middelde was te gcoot maar rijk om een halve te Wim Hanse bood-zijn tegen stander alle kans. doch de uit- gebluste speler van biljartver eniging de Poedeljas niet bij machte het juiste antwoord te %fü vinden. Weliswaar won hij de partij maar het bleek niet vol doende de benedemgrens van- 2.30 te halen. Hetl&fde lot trof Piet Vijverberg en. Nico van Tegen Wim Hanse was geen kruid gewassen. (Foto: Joop van Houdt). der Graaf. Ook zij bleken in de lóóp van dit titelgevecht te wis- BURG-HAAMSTEDE - Wim Hanse heeft in Hotel Bom in Haamstede de dis- dlüe't^onüopenr^™ dS6ra" trictstitel 2e klas bandstoten op zijn naam weten te schrijven. Hanse, uitko- Na huldiging van de terechte mend voor de biljartvereniging Bommenede was in een op papier sterk deelne- kampioen Wim Itopse maakte mersveld reeds een ronde voor het einde verzekerd van het kampioenschap. Zijn de.door de orgaiJserende ver- 1 vj eniging Witte vas.Hacmstede naaste belager kon hem op moyenne met meer kloppen. ingehuurde wedstrijdleider Hans Berrevoets ide volgende Door de vele afzeggingen werd zeilen bijzetten om een halve casseren. „Als ik nu van Cees eindstand bekend: tachtereen- er slechts door zes biljarters degradatie te voorkomen. den Boer vyin kan de titel mij volgens car., brt., serie, p.gem., aan deze finale deelgenomen. Wim Hanse en Dik Kooijman niet meer ontgaan. Ik voel me alg.gem. en punten) Favorieten Cees den Boer en bleven drie ronden ongeslagen Cor van Etten lieten vooral in en stonden met nog twee ses- W. Hanse, Bommenede365 139 16 3.26 2.62 8 het begin de nodige steken val- sies te gaan al vier punten los D. Kooijman, de Poedel368 165 15 2.58 2.23 8 len waardoor zij al snel een ho- op de concurrentie. Hanse leek P- Vijverberg, Phoenix 331 146 16 2.41 2.26 6 ge klassering konden vergeten. zeker van zijn zaak toen Kooij- C. van Etten, de Poedel326 117 20 4.41 2.78 4 Titelhouder Cees den Boer man zijn eerste verliespartij te- C. den Boer, de Wig334 144 19..2.88 2.31 4 moest zelfs op het eind nog alle gen Piet Vijverberg moest in- N. v. d. Graaf, O.Vrienden257 147 9 - 1.74 0 BREDA - Het NAC-stadion wordt woensdag tijdens de be kerwedstrijd tegen Feyenoord afgeschermd met met contai ners tegen voetbalfans zonder kaartjes. DOMBURG - Morgen, zater dag 5 maart houdt atletiekver eniging Dynamo uit Middel burg haar jaarlijkse Massa loop door de bossen en duinen tussen Domburg en Oostkapel- le. Er kan gekozen worden uit de afstanden 5,10 en 15 kilometer. Voor aanvang van de Massa loop is er een scholierenloop over 1500 meter. De start hier van is 13.30 uur. Om 14.00 uur vindt de start plaats van de Massaloop nabij het parkeer terrein aan de Duinweg in Domburg. Inschrijven kan van af 12.45 uur bij café Bosch- hoek. KRUININGEN - Bij de tien Engelse Mijl van Kruiningen behaalde Greetje Smit van At letiekvereniging Delta Sport een vijfde plaats in een tijd van 1.14.13 uur. Behalve Greetje Smit kwamen van Delta Sport ook Peter Va der en Ab Heyboer aan de start in Kruiningen. Vader eindigde bij de heren senioren als 35e in een tijd van 1.02.24 uur. Hey boer eindigde op een 32e plaats bij de heren veteranen 40. Zijn eindtijd was 1.10.19 uur. Competitie Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - M. Krijger en R. van der Veken, de nummers twee en drie van de ranglijst, wisten in de huishoudelijke competitie van Schaakvereniging Zierikzee niet te profiteren van de afwezigheid van H. Aangeenbrug. Zij kwamen niet verder dan femi- Krijger vond tegen A. van der Westen een goede tegenstander tegenover zich. De met zwart spelende Krijger bouwde een goede aanval op, maar Van der Westen was hiervan niet onder de indruk. Met goed tegenspel kon Krijger niet verder komen dan een half punt. Van der Veken wist in zijn par tij tegen J. Verduijn den Boer geleidelijk zijn stelling om te bouwen. Vanuit de verdediging kwam hij tot goed aanvalsspel. Hij kwam hiermee in een ge wonnen stelling, maar gaf plot seling een loper weg. „Lange tijd heb ik gezien dat ik dezé zet niet moest doen en om on begrijpelijke redenen doe ik hem toch." Zijn tegenstander kwam daardoor goed te staan. Van der Veken slaagde er ech ter nog in remise af te dwingen en was daar nog erg blij mee. Van der Veken was niet de eni ge die blunderde. J. Dopper deed hetzelfde. In een puur ge wonnen stelling gaf hij S. Stoe de kans om remise te maken. Uitslagen A. van der Westen - M. Krijger V2-V2 J. Verduijn den Boer - R. van der Veken V2-V2 J. Bom-J. Baris 1-0 J. Hoogstrate-A. Bloom 0-1 J. Dopper-S. Stoel V2-V2 J. Pannekoek-J. van Dalsenl-0 H. Bremer-J. Philippo 1-0 T. Brouwer-A. de Jonge 1-0 E. de Jonge-P. Kramer 0-1 P. Legerstee-D. Doeswijk 1-0 C. van Eldik-J. Verkerk 0-1 Na slechte start ZIERIKZEE - De jongens aspiranten B van ZHV/ Delta Sport wonnen zaterdag met ruime cijfers van Oliveo uit Pijnacker. Na een slecht begin werd het uiteindelijk 10-2 in het voordeel van de thuisploeg. Ook aspiranten A speelden een thuiswedstrijd. Zij moesten met 12-15 hun meerdere erkennen in het Rotterdamse ETC. De aspiranten B van Delta Sport gingen slecht van start tegen de zwakkere tegenstan der. De eerste helft was romme lig, met veel gemiste doelkan sen aan Delta Sport-zijde. Met een 4-0 ruststand zochten de ploegen de kleedkamers op. In de tweede helft gingen de jongens van Delta Sport op de zelfde voet verder. Toch wisten zij in het tweede gedeelte meer kansen te benutten. De pro- duktie van Olivea bledf op twee doelpunten steken. WaaT-n* van er één met'een gelukje overrn de lijn verdween. Een schot vanuit de hoek belandde via de binnenkant van de paal in het net. Uiteindelijk werd het 10-2. De doelpuntenmakers van Del ta Sport waren: Ferdi Reedijk (6); Wilbert Eekhof (3); Joris Frohwein (1). De aspiranten A hadden vooraf goede hoop de wedstrijd tegen ETC tot een goed einde te bren gen. De uitwedstrijd ging im mers nipt verloren met 8-5. In de eerste helft ging de thuis ploeg goed van start. RTC wist echter in het spoor te blijven en ging zelf met een kleine voor sprong de rust in (8-9). In het begin van de tweede helft konden de Zierikzeese handballers de bezoekers nog aardig volgen. Een achterstand varr rt?weeT''punteh halverwege 1 dezie* f helft0 i(<10-12) konden... zij j b echter niet goedmaken. ETC trok aan het langste eind (15- 12). Voor Delta Sport scoorden: Ma- rinjo de Looze (4); Guido de Graaf (4); Gideon Bergmans (2); Bob van Lint (1); Lennert de Graaf (1). ZIERIKZEE - Voor de hoofdmacht van Handbalver eniging ZHV/Delta Sport begint het er nu echt om te spannen in de eerste divisie B. Met nog vier wed strijden te gaan hebben de handballers drie punten achterstand op de mede-degradatiekandidaten Groene Ster en EMZ. Winst in de uitwedstrijd tegen Saturnus'72 is vrijwel noodzakelijk. Ook de reser ves verkeren in degradatiegevaar. Zij spelen zondag in Sporthal Onderdak tegen Witte Ster. Basketbal De hoofdmacht van MEVO'80 speelt zaterdag 5 maart in Sporthal Onderdak tegen Vol harding 2. De wedstrijd in de tweede klasse Zeeland begint om 18.00 uur. Biljart De biljartverenigingen DOS en OKK houden in café de Mee- baal in Nieuwerkerk een invi tatie koppeltoernooi drieban den. Het toernooi ging gisteren reeds van start. Vanavond om 19.00 uur gaat de volgende ron de van start. Zaterdag wordt vanaf 12.30 uur gespeeld, met een onderbreking van 17.00 tot 19.00 uur. De laatste ronde staat om 20.30 uur op het pro gramma. In café-restaurant De Westhoek in Burgh wordt zaterdag en zondag gestreden om de Zeeuwse Jeugdbokaal. Deelne mers zijn: titelverdediger Ar- man van Dongen (S.D.); Bart van Brink, Ad Seghers, Fabian de Beyn, Menno Kayser, J. P. Vermeulen (allen Z.-Vl.); Nikki van Klinken, Boy Vader, Wen dy de Pander en Rocco Vader (Walch./Bev). Het toernooi gaat zaterdag 10.00 uur van start. Handbal Het eerste herenteam van ZHV/Delta Sport gaat zondag 6 maart op bezoek bij het Rid- derkerkse Saturnus'72. De wedstrijd in Sporthal de Fak kel begint om 14.30 uur. Heren 2 treedt zondag in Sporthal On derdak binnen de lijnen voor de wedstrijd tegen Witte Ster. Aanvang: 14.30 uur. Program ma overige teams Delta Sport: zaterdag 5 maart: JAA GSC - Delta Sport (13.00 uur, Goes); zondag 6 maart: Delta Sport 3 - Atomium 2, 13.00 uur. Tafeltennis Vrijdag 4 maart speelt Scaldi- na 1 in de tweede klasse B een uitwedstrijd tegen Slagvast uit Kamperland. Aanvang: 19.30 Korfbal All-Ready 1 speelt zaterdag in Sporthal Onderdak om 15.50 uur tegen TOGO. De reserves spelen eveneneens een thuis wedstrijd. Om 14.30 uur treden zij binnen de lijnen tegen Swift 5. Programma andere teams: Seolto 5 - All-Ready 3, 17.40 uur; TOP A2 - All-Ready A, 15.10 uur; Tjoba D - All-Ready Dl, 9.00 uur; All-Ready D2 - Swift D3, 13.35 uur. Hockey Het eerste herenteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 6 maart een thuiswedstrijd op Sportpark Bannink tegen DDHC. Aan vang van de wedstrijd is 14.30 uur. Dames 1 gaat op bezoek bij Gilze-Rijen. Aanvang van de wedstrijd is 12.45 uur. Pro gramma HSD-teams: Etten- Leur - heren HSD 2, 16.00 uur. Etten-Leur 5 - heren HSD 3. 13.00 uur. Veteranen HSD A - Push D, 11.30 uur. Middelburg 2 - dames HSD 2, 11.00 uur. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9