Patty Monard na face-lift veranderd in droompaleis 'We komen om te zwemmen, maar vooral om met elkaar te praten' UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo intermeubel hAhse+hAhse Twee dubbelconcerten, bal op Koninginnedag TAXATIEEfBEMIDDELING r n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I Nu ook therapie voor figuurcorrectie en afslanken Trimvaantjes voor vele kilometers baantjes trekken Straks studeren \r dé krant van schouwen -duiveland! j Multifunktionele slaapbank met een praktische opbergruimte voor dekbed en kussens, inkl. 2 royale poefs 945,- Haringvlietplein 4, Zierikzee. Ttl. 01110-12946 's Maandags gestolen. Donderdagavond koopavond NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 2 MAART 1994 ZIERIKZEE - Door eenvoud schitterende vitrine kasten, een toontafel die absoluut tot de categorie „moeders mooiste" behoort plus een tweetal kleed kamers die meer weg hebben van een chique (mi- ni)boudoir dan van een „pashok". En dat zonder dat de knusheid van boetiek Patty Monard in Zierikzee is aangetast. Patty Monard biedt behalve een her nieuwd interieur nog een nieuwtje: sinds kort kun nen dames, maar ook heren, er terecht om via de Slimline 24-pads combo-machine iets aan hun figuur te doen. Patty Monard is niet meer wie ze was. 't Is net alsof een gezel lige, soms wat nonchalante tee ner uitgegroeid is tot een stijl volle jonge vrouw. Zo eentje met een natuurlijk aandoende chique. Die metamorfose is het gevolg van een nog geen week durende verbouwing die vorige week woensdag werd voltooid. Na 5,5 jaar was Patty Monard aan wat vernieuwing toe, want zo zegt Clarie Morks ,,'t werd allemaal wat hummelig". De ideeën hoe de ideale Patty Mo nard eruit zou moeten gaan zien, kregen na het doorblade ren van ettelijke folders en bro chures wat meer vorm, terwijl ook de adviezen van een win kelinrichter Clarie Morks en Hans Wohl een steuntje in de rug gaven. Om de klant de gele genheid te geven om op zijn ge makje in de uitgebreide collec tie kleding en byoux te snuffe len werden de vakken vervan gen door rekken, die langs de gehele (rechter)wand van de zaak zijn aangebracht. Blankhout Daarnaast moesten de oude vi trines en toonbank het veld ruimen voor een blankhouten en werkelijk schitterende vi trinetafel, een eveneens blank houten toonbank en een drietal vitrinekasten met spiegel wand. Dit alles krijgt nog ex tra cachet door de smaakvolle zalmkleurige vloerbedekking met bordeauxrood motiefje. Om de looprichting in de win kel te accentueren zijn in deze vloerbedekking rondingen aangebracht, waardoor de zaak wat breder lijkt. Dat bor deauxrood uit het tapijt komt ook terug in de kledingrekken aan de wand. Slimline therapie Ook de paskamers hebben een prettige metamorfose onder gaan en doen in de verste verte niet meer denken aan de kleed hokjes achter gordijn uit de be ginperiode van Patty Monard. Die eerste pashokjes waren niet meer dan 1 meter breed en 1,10 meter diep. Door de kleed kamers nu iets meer naar vo ren te halen is die diepte nage noeg verdubbeld. De stijlvolle spiegels, de wandbekleding en het bloemstukje maken van de ze kleedruimtes met recht een mini-boudoirtje. Niet alleen op de begane grond is het een en ander veranderd, ook op de bo venverdieping is een opmerke lijk nieuwtje te vinden. In de behandelruimte staat sinds een week of twee een soort wonde- rapparaat, de Slimline 24 pads combo machine. Een computer voor figuurcorrectie en afslan ken op plaatsen waar men dat nodig acht. De kuur bestaat uit tien behandelingen van drie kwartier en wordt begeleid door Hanneke Morks-van Koo- ten, gediplomeerd schoon heidsspecialiste en natuurge neeskundig therapeut, aan gesloten bij de Natuur Genees kundige Werkgroep van Practi- zijns (NVP). Centimeters kwijtraken Deze Slimline therapie die voor Zeeland nieuw is, zorgt er via trillingen voor (spiercon tracties) dat de spieren worden verstevigd en de vetverbran- ding wordt gestimuleerd. Dit door het toepassen van diepte- warming, die voor een haast weldadige warmte zorgt. Daar naast zorgt het apparaat er voor dat de doorbloeding van de weefsels wordt verbeterd, waardoor ook de afvoer van af valstoffen .beter verloopt. Wie ondanks herhaaldelijk lijnen tobt met plaatselijke vetopho pingen of cellulitis kan door deze kuur en door een beetje te letten op de voeding een aantal centimeters kwijtraken. De er varing van Hanneke Morks, die in Dordrecht al negen maanden met deze apparatuur Door 'n uitgekiend gebruik van elke cm2 lijkt boetiek Patty Monard na de verbouwing 'n stuk ruimer. Dat geldt in het bijzonder voor de paskamers. (Foto: Joop van Houdt). werkt, is dat de omvang van de dijen gemiddeld zo'n drie tot zes centimeter afneemt. Voor de taille en de buik bedraagt die vermindering gemiddeld zes tot acht centimeter. Behal ve een gunstige uitwerking op het figuur (al gauw een tot twee kledingmaten minder) biedt deze therapie ook ver lichting bij (minder ernstige) spier- en gewrichtsklachten. De behandeling is in feite voor iedereen geschikt, met uitzon dering van zwangere vrouwen en mensen met een pacemaker. Voor een optimaal effect van de Slimline therapie is het nodig om twee keer per week „aan de machine te liggen" Dat kan op maandag en donderdag, wan neer Hanneke Morks bij Patty Monard aanwezig is. Hoewel ze nog maar pas met haar behan deling in Zierikzee is gestart, is haar agenda al aardig ge vuld. Zo met het voorjaar op komst en een paar winterve- trollëtjes te veel is de Slimline therapie een oplossing voor wie plaatselijk of over de gehe le linie wat overtollig vet wil kwijtraken. Maar ook de ont spannende werking van de the rapie moet niet worden onder schat. GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE - Al vele jaren komen ze iedere week een paar keer naar het Zierikzeese zwembad Onderdak om daar hun baantjes te trekken. 'De klassieke vorm van zwemmen', zo noemt de secretaris van de stichting- Sportcentrum Schouwen-Duiveland, A. P. den Reijer hun activiteiten. Beweging, sociaal contact en vooral veel plezier. Dat betekenen de wekelijkse trimactiviteiten voor de 25 vrouwen die er aan deelnemen. „We komen om te zwemmen, maar vooral om met elkaar te praten". Afgelopen zaterdag kregen zij in het restau rant van het sportcentrum Onderdak uit handen van Den Reijer een trimvaantje. De waardering voor hun sportieve zwemprestaties in 1993. Voor de 63-jarige R. Kramer- Verhart uit Zierikzee was dit precies het negentiende exem plaar. Reeds sinds 1974 gaat zij wekelijks ongeveer drie keer per week naar Onderdak om te zwemmen. „En om gek te doen met elkaar; koprollen maken, duiken en gymoefeningen. En na afloop drinken we altijd sa men koffie in het restaurant". De sportieve activiteiten van mevrouw Kramer kwamen voort uit zwemlessen. „Ik kon wel een beetje zwemmen, maar ik was eigenlijk bang voor wa ter. Daarom ben ik na het ope nen van het zwembad Onder dak zwemles gaan nemen. Toen ik mijn diploma had bleef ik gaan om wekelijks baantjes te trekken". Ook mevrouw G. Muste- Schoonen uit Zierikzee ont wikkelde zich de afgelopen twintig jaar in Onderdak tot een echte waterrat. „Vroeger zwom ik aan de Oosterschelde- dijk bij Levensstrijd. Daar heb ik ook veel kinderen leren zwemmen, het zwemmoedertje van de zeedijk noemden ze me. Maar ik kon niet duiken. Dat vond ik heel eng. Daarom ben ik naar het zwembad gegaan om het te leren". Nu duikt me vrouw Muste niet alleen zelf als de beste, maar ze leerde het ook aan vele vrouwen die we kelijks naar de trimuurtjes in het zwembad komen. „Als ze bang zijn nemen we ze gewoon tussen ons in". Na afloop van de trimuurtjes vullen de vrouwen op een kaart in hoeveel baantjes ze hebben gezwommen. Wanneer die getallen zijn opgeteld le vert dat een afstand van 25 tot 125 kilometer per jaar op. Een afstand die is vermeld op het trimvaantje dat zij krijgen. „Het is toch wel leuk om zoiets te krijgen. Om aan je kinderen en kleinkinderen te kunnen la ten zien hoe sportief je bent", A. P. den Reijer rechts staandspreekt de dames toe die een trimvaantje verdienden. (Foto: Joop van Houdt). aldus de zestig-jarige A. Leger- stee-Erkelens uit Ouwerkerk. In zijn toespraak, voorafgaand aan de uitreiking van de trim vaantjes liet de heer Den Rei jer weten bijzonder blij te zijn met de groep trimmers. „Jullie zijn een van de weinige mensen die nog klassiek zwemmen. Ruim twintig jaar geleden, toen Onderdak werd geopend was dat de belangrijkste acti viteit in een zwembad. Inmid dels zijn de zwembaden geëvo lueerd tot zwemparadijzen; water-speeltuinen' Den Reijer zei blij te zijn dat Onderdak te klein is voor een dergelijke ontwikkeling. „De attracties in een zwemparadijs zijn zo vluchtig. Men moet ie dere keer weer wat nieuws be denken. Dat vergt gigantische financiële investeringen". In vesteringen die de stichting Sportcentrum Schouwen-Dui veland zich niet kan veroorlo ven. „De gemeenten op Schou wen-Duiveland draaien op voor de jaarlijkse tekorten van het sportcentrum. Die waren de laatste tien jaar gemiddeld 200.000 gulden per jaar. In 1993 zal dat naar verwachting 230.000 gulden zijn". 1,1 miljoen Daarnaast is een investering van 1,1 miljoen gulden nodig voor het vervangen van het, 22 jaar oude, machinepark van het zwembad. „Dat is een in vestering waarvan het publiek op het eerste gezicht niets merkt, maar die toch essen tieel is om het water in het zwembad helder en schoon te houden." Den Reijer vertelde dat het sportcentrum zijn pu bliek probeert vast te houden via projectmatige activiteiten als warmwaterz wemmen, baby- en kleuterzwemmen en aquafitness. Hij benadrukte het belang van de gemeente besturen in de regio, die er via hun financiële bijdrage voor zorgen dat dit alles mogelijk is tegen redelijke toegangsprij zen voor het publiek. Programma Brogum in maart en april ZIERIKZEE - Twee dubbelconcerten, een muziek dag en Oranjebal op Koninginnedag en een concert van de New Adventures. Dat zijn enkele elementen uit het programma maart/april van het Zierikzeese podium voor Muziek en Theater Brogum. Op zaterdag 5 maart wordt in Brogum een dubbelconcert ge houden dat van de organisato ren de toevoeging 'vroeg open, niet duur' kreeg. Het omvat een optreden van de bands But cher for president en Chicas del rock. Butcher for president is een Zeeuwse band die wordt gevormd door drummer Jeroen Polderman en de broers Marijn en Michiel Slager die respectie velijk gitaar/zang en bas/zang voor hun rekening nemen. De uit 1989 daterende band is daarmee weer in haar oor spronkelijke bezetting. Chicas del Rock debuteerde met de CD Neverneverland die werd ge produceerd door ex Fatal Flo wer Henk Jonkers. De band werd bekend via optredens voor radio en televisie. Hun re- përtoire wordt omschreven als 'krachtig, oerrockend en scheu rend'. Het dubbelconcert be gint om 21.00 uur. Op zaterdag 19 maart is in Bro gum een dubbelconcert dat om 23.00 uur begint. Gespeeld wordt door de groepen The Sunstonecruiser en The Sere nes. In The Sunstonecruiser vormt ex-Serene bandlid Paul Dokter een driemanschap met Tjitse de Jong en Ria van der Wijk. Hun muziek wordt om schreven als 'atmosferische noise'. The Serenes is een Frie se rock'n'roll band die indrin gende nummers met oprechte emotie brengt. Op zaterdag 2 april is in Brogum een concert van The Hipbone Connection. Een band die een combinatie speelt van jazz, funk, gogo, house en latin beats. Deze cocktail van stijlen brengt de jazz terug op de dansvloer. Advertentie Ja, maar waar... Kijk np pagina 17 Hogeschool Rotterdam Omstreken Grote landelijke bekendheid geniet de groep New Adventu res die op zondag 10 april op treedt in Brogum. De band werd eind jaren zeventig opge richt door zanger/gitarist Peter Bootsman, die daarvoor bij Herman Brood speelde. De nummer Come on van de eerste LP New Adventures werd met een in heel Europa een hit. Daarna volgden Wild Cats Moaning, Radiator en Point Black. Nadat Peter Bootsman en bas sist Harry de Winter een poos alleen verder gingen, zijn ze nu weer terug bij The New Adven tures. Het concert in Brogum begint om 16.00 uur. Op Koninginnedag, 30 april, treden in Brogum twee bands op. Om 16.00 uur is de Neder lands/Belgische band The Cor ner Cats te horen. De band brengt swingende rock'n'roll uit de jaren vijftig en ook kle dij, de contrabas en zelfs de mi crofoon zijn geheel in de stijl van die tijd. Om 23.00 uur treedt de band De Broeders voor het voetlicht. De Broeders werd opgericht door ex-Bob Color saxofonist Joost Dieho. Hun muziek is geïnspireerd op de New Orleans roots rhythm blues, funk en jazz. Advertentie salada sevillaria, stilton 'jj pears, laks-klöd med flöd, garnalencocktail, gebakken tong, duive- landse dis, minestrone, Jj soupe a l'oignon, crema v de maricos, sliptong met friet, ribbekes met look, gamba's a la plan- cha, risotto a la vene- ziana. hesp met witlof, zeeuwse vissoep, wen- j telteefjes, ossobucco, boeuf bourguignonne, m0rgr0d. EN DIT IS NOG LANG'NIET ALLES! Nieuwsgierig? Kijk dan op pagina twee. t- s® AMSTERDAM - Als het aan het Nederlands BuTeau voor Toerisme (NBT) en Visa Inter national ligt, staat Nederland een jaar lang in de schijnwer pers als vakantieland bij uit stek. Onder het motto „Hol land Welcomes Visa" zijn de twee organisaties dinsdag in Amsterdam gestart met een twaalf maanden durende pro motiecampagne van Neder land. VLISSINGEN - In'de vestiging van het Franse aluminiumcon- cern Pechiney in Vlissingen wordt de produktie in april met 7000 ton verminderd tot 138.000 ton. Het bedrijf streeft ernaar de nu aangekondigde produktievermindering zonder gedwongen ontslagen gepaard te laten gaan. Vorige week liet Pechiney al weten totaal 120.000 ton aluminium minder te gaan produceren. Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G. en Assurantiën Haamstede - Zierikzee Ring 19 4328 AE Burgh-Haamstede Telefoon 01115-3424 m NB Fax 01115-3707 - Haringvlietplein 8 4301 XG Zierikzee Telefoon 01110-14275 Fax 01110-17484 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 47.00 kwartaalabonnement 49,50 C jaarabonnement met autom. afschr. d f 177,00 D jaarabonnement 5 f 187.00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode plaats; telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: -y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1