Lente bij manifestatie Tuin en vee 94 in Goes WEEKEND RECEPT s lieve mensen dier in het vizier Kom lekker subtropisch genieten in zwemparadijs Roompot Recreatie x - Juliana Welzijn Fonds op de bres voor dorpshuizen Knappe kater zoekt baasje KORTINGSBON NIEUWSBODE EXTRA Sponsorovereenkomst Eurosport en Coca-Cola Voor de derde keer Romeins of Japans: in Kamperland is alles mogelijk Speciaal voor de lezers van: Maaltijdsoep met paksoi en rookvlees IAC in Middelharnis start boetseercursus voor kinderen Wat moet je doen met een kapotte schoen CHUMM'S CHOEN& LEinTEL ERVICE Natuurlijk WOENSDAG 23 FEBRUARI 1994 13 Er liggen containers in de zee en zakjes gif op het strand fabrieken lozen afval 't komt niet eens meer in de krant. Het regenwoud wordt weggekapt er wordt in omgeslagen dat stuk natuur verliest en is binnenkort verslagen. Zal het dan toch nog eens gebeuren de mens sterft plotseling uit moeder aarde was wanhopig vandaar haar wijs besluit. Langeweg MIDDELHARNIS - Om de leefbaarheid in de kleine plattelandskernen te behouden, start het Juliana Welzijn Fonds een actie voor de Zuidhollandse dorpshuizen. Het fonds stelt 1.170.000 gulden be schikbaar om in Zuid-Holland het voortbestaan van de dorpshuizen veilig te stellen. De actie duurt tot eind 1995. Het fonds is van mening dat dorpshuizen cruciale voorzie ningen zijn in de kleine ker nen. Ze bieden onderdak aan het verenigingsleven en zijn te vens beschikbaar voor allerlei andere activiteiten. Ze dragen dus in belangrijke mate bij aan de leefbaarheid van het platte land. Momenteel komt het functioneren van veel dorps huizen in gevaar door de hoge exploitatielasten, met name de kosten van energie. In veel ge vallen kunnen deze vermin derd worden door het treffen van energiebesparende maat regelen. Hierdoor kan een dorpshuis nu en in de toekomst open blijven; een belangrijke voorwaarde voor de vitaliteit van het platteland. Energiebesparende investerin gen kosten echter geld en dat is vaak moeilijk op te brengen door de kleine gemeenschap pen. De dorpshuizen kunnen daarom van het Juliana Wel zijn Fonds een aanzienlijke bij drage (maximaal 30.000 gul den) krijgen voor het realise ren van energie-besparende maatregelen en daarmee sa menhangende bouwkundige voorzieningen. Doorgelicht Het fonds heeft de uitvoering van het project uitbesteed aan Stichting Program te Rotter dam. Deze stichting helpt de besturen van de dorpshuizen plannen te ontwikkelen die tot een beter gebouw met lagere energielasten moeten leiden. Uitgangspunt voor de plannen zijn de onderzoeken die de Zuidhollandse energiebedrij ven in elk deelnemend dorps huis verrichten. Daarbij wordt het gebouw doorgelicht op energieverbruik. De resultaten komen in een on derzoeksrapport waarin tevens suggesties staan inclusief een indicatie van terugverdientij- den van de aanbevolen maatre gelen. Het bestuur beslist wat men aan het dorpshuis wil la ten doen. Vervolgens helpt de projectcoördinator bij het uit werken van de plannen. Bij de uitvoering van de werkzaam heden worden plaatselijke of regionale bedrijven betrokken. Financiële acties Hoewel het fonds een aanzien lijk deel van de kosten voor zijn rekening neemt, zal altijd nog een deel uit andere bron gefinancierd moeten worden. Hierbij kan gedacht worden aan financiële acties van de dorpshuizen, gemeenten, sub sidies van de energiebedrijven en locale sponsors. Inmiddels hebben zich 36 dorpshuizen op gegeven als deelnemer aan de actie. Hieronder bevinden zich het Diekhuus in Middelharnis en het Verenigingsgebouw 't Trefpunt in Stad aan 't Haring vliet. Gegeven het beschikbare budget kunnen maximaal 39 dorpshuizen meedoen. ZIERIKZEE - Mickey is een zwarte kater van zeven jaar oud. Hij zit momenteel in het Dierenasiel Schouwen-Dieiveland in Zierik- zee. Daar wil hij niet blijvenMickey wil graag een eigen baasje. Hij is een aantrekkelijke katerheeft een mooi postuur en een glanzende vacht. Mickey is een rustig beestje, dat graag op stap gaat; hij gaat graag naar buiten. Ook is Mickey een lieve kroel- kat, die dol is op knuffelen. Met soortgenoten kan deze 'spetter' het goed vinden. Wie Mickey een goed thuis wil geven, kan voor verdere informatie terecht bij het asiel aan de Zandweg, telefoon 01110-17013. In dit dierenverblijf zijn momenteel twaalf katten en één hond gehuisvest. Bij de Kokmeeuwstraat in Zierikzee is een lapjespoes gevonden. Zij droeg een bruin vlooienbandje, rood halsbandje met belletje en was tn het bezit van een half adreskokertje. De eigenaar wordt verzocht contact op te nemen met het dierenasiel in Zie rikzee. De poes Lady uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging is geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Tuin en vee 94: dat is de naam van de mani festatie die van donderdag 24 tot en"met zaterdag 26 februari gehouden wordt in de Zeelandhallen bij Goes. De beurs is bestemd voor alle grote en kleine groen- en dierenliefhebbers die zich met dieren, bloemen en planten bezig houden. Drie dagen en avonden lang kan iedereen die dat wil zichzelf over tuigen van de bijna onbegrensde mogelijkheden op dit gebied. In de verwarmde Zeelandhallen vertonen de exposanten hun bloemrijke en fleurige hoogstandjes. Hoogtepunt van het groenge- deelte van Tuin en Vee 94 wordt volgens de organisatoren onge twijfeld de tuinen die speciaal voor de manifestatie zijn ont worpen en aangelegd. Model- tuinen zijn te bewonderen, waarin de laatste snufjes op het gebied van tuinaanleg en de nieuwste materialen zijn verwerkt. Tb zien zijn onder meer een complete' bloeiende voorjaarstuin met gazon, een sfeervolle tuin in diagonale vorm en de nieuwste soorten schuttingen met doorkijk- mogelijkheid. Tuinen Verder kan men een ook voor de smalle beurs betaalbare tuin met borders en een vijver bewonderen en is speciaal voor de manifestatie ook een nostal gische prieel-tuin en een op biologisch-dynamisch verant woorde wijze aangelegdejtuin aangelegd. Aan alles is gedacht want men kan niet alleen een siertuin met vlonders en vij vers bewonderen; maar ook een diervriendelijke tuin en een eigentijds onderhouds- vriendelijke tuin met een strakke vormgeving. In de tuinen wordt een groot assortiment materialen ge bruikt en natuurlijk staan er ook de nieuwste kassen, pergo la's, tuinhuisjes en serres in de modeltuinen. Vooral 's avonds zorgen de tuinen, waarin ook het allernieuwste op het gebied van tuinverlichting te zien zal zijn, voor sprookjesachtige ef fecten. Daarnaast zijn er de monstraties van onder meer bruidsboeketten binden, kera miek en het enten van bomen en struiken. Natuurlijk wordt tijdens de manifestatie ook een keur van artikelen geshowd. Het gaat daarbij om sierheesters, tuin planten en bijzondere bloem bollen maar men kan er ook te recht voor gietijzeren en hou ten tuinmeubelen, tuinhekjes, windwijzers en allerhande tuingereedschap. Desgewenst kunnen de bezoekers van de manifestatie alle informatie krijgen over het aanleggen van een drainagesysteem in hun tuin. Vooral na het natte weer van de laatste tijd zien steeds meer mensen de noodzaak van deze ondergrond om planten en bloemen gezond te houden. Ook het milieu heeft de aan dacht van groen-bedrijven en instellingen op Tuin en vee. Er is een aparte hoek ingeruimd voor alerlei wetenswaardighe den omtrent het op een verant woorde manier omgaan met de produkten van moeder aarde. Voor de jeugd is een kindertuin aangelegd met speel- en klim toestellen. Kinderen mogen grabbelen in de milieu-bak, een kleurplaat kleuren en een vogelraadspel spelen. Vee Ook op het vee-gedeelte van de beurs is het lente. In het veege deelte worden kalveren van kruisingsrassen gepresenteerd en ook de Schotse Hooglanders zijn vertegenwoordigd. Een twaalftal schaperassen - waar onder een behoorlijk aantal lammetjes - is permanent te be wonderen op de beurs. Daar naast zijn er ook een heleboel kleindieren: kippen, konijnen, een zeug met biggetjes, siereen- den en andere vogelsoorten. Ook is er een doorlopende ten toonstelling van bedrijven op het gebied van veevoeders, ge zondheidsaspecten in de vee houderij, agrarisch onderwijs, mechanisatie en rundveeverbe tering. Voor een speciaal tintje zorgen de stands van het We reld Natuur Fonds (WNF), de Dierenbescherming en de Anti- Vivisectie Stichting. De mani festatie is donderdag 24 fe bruari toegankelijk van 14.00 - 22.00 uur, vrijdag 25 februari van 11.00 - 22.00 uur en zater dag 26 februari van 11.00 -18.00 uur. KAMPERLAND - Hoewel de winter voortduurt is er in Zeeland een plekje waar u heerlijk subtropisch de zomer kunt voorproeven, namelijk in het Roompot Zwemparadijs in Kamperland. De Roompot garan deert u een dag vol vertier en ontspanning voor jong en oud. Nieuwsbode Extra en Roompot Recreatie nodigen u uit om tegen een sterk gereduceerd tarief een dagje te komen zwemmen in het subtropisch zwemparadijs aan de voet van de Oosterscheldeke- ring. Of u nu uw vakantie heeft doorgebracht in de hitte van de landen rond de Middellandse Zee of gewoon in Nederland bent gebleven met veel regen - en gelukkig in Zeeland ook veel zon - maakt niet uit. Roompot Recreatie biedt u de kans om nog(eens subtropisch na te genieten of gewoon alle regen te vergeten. Gewoon dus dat gevoel van lekker even aan de waterkant te verblijven kunt u in deze winterperiode krijgen in Kamperland. Sensatie In het subtropisch zwempara dijs van Röompot Recreatie krijgt u echt het gevoel er even uit te zijn. Het biedt namelijk heel wat meer dan gewoon de gelegenheid om te zwemmen. Wat denkt u van een golfslag- bad met heerlijk warm water en een 38-meter lange water glijbaan. Voor de sportievelin- gen bestaat de mogelijkheid om een tijdje tegen de stroom in te zwemmen en in het bui tenbad kunt u de sensatie proe ven van een koude boventem- peratuur, terwijl u omsloten bent door heerlijk warm water. Maar er is nog meer mogelijk. Zoals bijvoorbeeld een bezoek aan het Turkse stoombad, waar u alle poriën eens lekker schoon kunt zweten. Zweten kunt u ook in de sauna, waar van de echte liefhebbers weten hoe verkwikkend een bezoek daaraan kan zijn. Na de sauna kunt u dan nog besluiten een zonnebankkuur te nemen of gewoon een tijdje te gaan lig gen onder de zonnehemel en zo nu en dan een verfrissende duik in de golven te nemen. Bruisend bad Uniek in Zuidwest-Nederland is de Thermae Roma Porta. Een heus Romeins kuuroord met rose marmeren zuilen en wanden, waar u omringd door de geuren van Eucalyptus en Kamille weg kunt dromen in een bruisend bad. U hoeft slechts een bekertje olie aan het steeds verversende water toe te voegen en in het bad plaats te nemen. Het masseren de water en de bruisende lucht doen de rest. Na dit Romeinse avontuur kunt u zich begeven naar de Ja panse hoek, Miyazaki ge naamd. Dit is genoemd naar de stad in het zuiden van Japan, die beroemd is om haar warme waterbron. Ook dit is een bele venis op zich, waarna u onder het genot van een hapje en drankje kunt nagenieten in het Resto Tropic. Hier kunt u ook genieten van een complete maaltijd. Wanneer u alles overziet hoeft die Hollandse winter dus be slist niet onaangenaam te zijn en diegenen die al een keer ge- Volgens bedrijfsleider de heer P. A. Hamelink zijn er inmid dels al duizenden tevreden be zoekers de poorten gepasseerd. Hiervan krijgt hij soms leuke reacties te horen. En vrijwel al tijd zegt men terug te komen. „Dat is natuurlijk een prima weest zijn in het subtropisch zwemparadijs in Kamperland kunnen dit beamen. Met de bon kunt u tussen 25 februari en 31 maart tegen gereduceerd tarief geniet van dit alles. Al was het alleen maar om de kou even te vergeten. zaak en stimuleert ons er aan te werken de voorzieningen nog verder te optimaliseren. Overigens is het zo dat men niet alleen maar voor een dagje zwemparadijs bij ons terecht kan. Er zijn ook tal van moge lijkheden voor een midweek of weekeinde in een van onze sta caravans, chalets of luxe va kantiewoningen. En in dat ge val zit bij de huur de toegang tot het zwembad inbegrepen. Dat betekent dat men dus meerdere dagen kan genieten," aldus Hamelink. Een dagje Roompot Zwemparadijs is een uitje voor het hele gezin. Advertentie I Met deze bon kunt u toegang verkrijgen tot het Roompot Zwemparadijs te Kamperland, voor een J sterk gereduceerde prijs n.l. f 9,—voor volwassenen vanaf 15 jaar (normale prijs M 8,50) f S,voor kinderen vanaf 4 jaar (normale prijs t 9,—) f 27,voor gezin (2 volw, 2 kind) (normale prijs f 47,—) kinderen tot 4 jaar gratis. Zondagen aangepast kortingstarief f 12,voor volw. vanaf 15 jaar (normale prijs f 18,50) f 6,— voor kind. vanaf 4 jaar (normale prijs f 9,—) f 32,voor een gezin (2 volw. 2 kind) (normale prijs f 47,—) Bon uitsluitend geldig: 25 februari tot 31 maart 1994 Openingstijden genoemde periode: Zondag en maandag 10.00 tot 20.00 uur dinsdag t/m donderdag 11.00 tot 20.00 uur Vrijdag en zaterdag 10.00 tot 22.00 uur Naam Adres Postkode: Telefoon Woonplaats Ons bezoekadres is Sofiaweg 1. Kamperland, telefoon 01107-4000 U heeft nodig voor 4 personen: 250 gram paardegehakt 100 gram iets dikker gesne den paarderookvlees, in reepjes gesneden 2 liter bouillon 500 gram paksoi 1 lii 1 grote wortel 1 eetlepel boter of margarine 4 tomaten 2 eetlepels fijngeknipte selderij 2 eetlepels fijngeknipte peterselie 2 eetlepels fijngeknipte bieslook worcestersaus kerrie zout peper Trek de bouillon op eigen wijze. Maak de paksoi schoon en snijd ze in reep jes. Maak de ui schoon en snijd deze klein. Maak de wortel schoon en snijd hem in luciferreepjes. Verhit de boter of margarine, bak hierin de ui en de wortel, voeg de paksoi toe en ontvel de in parten gesneden toma ten. Bak de groenten kort. Maak de gehaktballetjes pittig op smaak met kerrie, zout, peper en poqheer ze (in een steelpannetje water aan de kook brengen, de ge haktballetjes erin doen en deze tegen de kook aan in tien minuten laten gaar worden). Schenk de bouil lon bij de groente, doe de ge haktballetjes en de reepjes paarderookvlees erbij en laat de soep even doorko ken. Voeg van de warmte bron af de tuinkruiden toe en breng de soep op smaak met zout, peper en wor cestersaus. Lekker met warm uien- kaasstokbrood. Tip: U kunt natuurlijk ook runder- of kalfsgehakt ne men. In plaats van verse to maten kunt u ook een blik ontvelde tomaten nemen. Voedingswaarde per portie: Energie: ±770 kJ (185 kcal) Eiwit: 23 gram Vet: 5 gram Koolhydraten: 12 gram OUDE-TONGE - Eurosport, het eerste pan-Europese sportkanaal, heeft een meerjarige overeenkomst af gesloten met Coca-Cola. De frisdrankgigant wordt hiermee één van de grootste sponsors en adverteer ders van de satellietzender. Tijdens de eerste dagen van de Winterspelen in Lillehammer werd de driejarige overeen komst tussen Coca-Cola en Eu rosport bekendgemaakt. Dd Coca-Cola Company ziet hier mee exclusief haar naam ver bonden aan enkele grote sport evenementen die op Eurosport worden uitgezonden, zoals de Olympische Winterspelen, het Wereldkampioenschap voetbal '94 en de Olympische Zo merspelen van 1996. Als 'tegenprestatie' sponsort het Amerikaanse bedrijf' een breed scala van programma's op Eurosport, zoals de Tour de France en het Wereld en Euro pees basketbalkampioenschap. De verdere samenwerking zal bestaan uit joint-marketing ac tiviteiten in geheel Europa. ,,De relatie tussen Coca-Cola en de sportwereld dateert reeds van meer dan één eeuw terug. Over de gehele wereld worden hiervan dagelijks de bewijzen geleverd", aldus Charles B. Fruit, vice-presi dent media en marketing bij de Coca-Cola Company. ,,De con sument verwacht van ons dat we aanwezig zijn bij belang rijke sportevenementen. Deze unieke overeenkomst met Eu rosport vergroot niet alleen on ze verplichtingen aan de sport, maar is tevens een erkenning van de kwaliteit van sportpro gramma's op Eurosport". Ook Eurosport toonae zich te vreden' met de overeenkomst. ,,De Coca-Cola Company staat bekend als enthousiast suppor ter van vele sporten. Dit maakt Coca-Cola een ideale partner voor Eurosport en haar veelzij dige programmering", aldus Jacques Kremer, vice-directeur van Eurosport. MIDDELHARNIS - Het International Art Centre aan de Ring in Middelharnis start een cursus boetse ren voor kinderen van tien tot veertien jaar. Op vijf woensdagmiddagen worden de kinderen de beginse len van het boetseren aangeleerd. In totaal kunnen maximaal negen kinderen aan de cursus deelnemen. In de cursus leren de kinderen een grote diervaas te maken. In het oude Egypte mummificeer de men de doden. Hiervoor werden diervazen of canopen gebruikt om de organen in te bewaren.. De vazen hadden een kop van een dier als deksel. De vazen die de kinderen leren maken kunnen dienen om sie raden in te bewaren, of andere grote en kleine schatten. De vaas is een holle vorm. op gebouwd uit ringen of stukjes met een deksel. Ze is gemaakt van een plak klei met een ge boetseerde kop er^p. Op de vaas kan men natuurlijk ook poten en een staart boetseren. Het kunstwerk is zo'n 25 tot 35 centimeter hoog. De kinderen moeten zelf voor een plaatje van een dier zorgen en dit de eerste les meenemen. De data van de cursus zijn 9. 16. 23 en 30 maart en 13 april. De aanvang is 15.30 uur. Aanmel den kan via telefoonnummer 01870-87155. Advertentie naar, Westdijk 29 - Middelharnis i.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 13