Cees van Dijk naar Flakkee Kwiek zegeviert over Rowido 'Promoveren wordt te zwaar voor ons' All-Ready snakt naar einde competitie Schaatstitels voor Leon van der Wielen Damesteam Kwiek brengt Intermezzo in degradatieproblemen Dames WEA/MEVO'80 klimmen uit het dal Hans Aangeenbrug behoudt zijn voorsprong Bowls- toernooi Schouwen Tonie van Breda niet onder de indruk van gele kaart Prijsschieten voor ONDO uit Sint Laurens DINSDAG 22 FEBRUARI 1094 NR 25518 9 BRUINISSE - Het eerste damesteam van volleybal vereniging Kwiek ondervond alsnog flinke tegen stand van Intermezzo uit Middelharnis. De degrada tiekandidaat dwong Kwiek tot vier sets in sporthal de Vanger in Bruinisse. Kwiek-speelster Annelies van Oudheusden was dan ook niet tevreden over de behaalde winst. ,,Zo'n tegenstand verwacht je niet. We hebben zelf veel te veel van systeem gewisseld. Je moet deze partij gewoon in drie sets winnen." „We konden met het wissel systeem nu eens een nieuwe opstelling uitproberen. Trou wens we dachten, we kunnen het systeem gaan veranderen als we toch al twee sets hebben gewonnen." De eerste set werd glansrijk met 15-3 gewonnen. De Flakkeese ploeg had een warrige organisatie in het veld. Iedere samenwerking ontbrak. Kwiek, dat goed op dreef was, benutte veel kansen om de bal op de zwakste plek ken van de Flakkeese verdedi ging te krijgen. Lidewij Vleu gel moest de?e set op de bank plaatsnemen. Vanaf de tweede set speelde zij mee en wist en kele keren op voortreffelijke wijze te scoren. De tweede set werd op dezelfde manier afge werkt. Met een score van 15-8 leek het bedje voor Kwiek ge spreid. Door de wisseling in het spel systeem was de coördinatie bij Kwiek ver te zoeken. De dames van Intermezzo hadden dit di rect in de gaten en bouwden hun aanvallend spel gedegen op. De derde set moest Kwiek met 11-15 uit handen geven. De vierde set werd vervolgens weer gewonnen met 15-10. Vooral door een goede samen werking en concentratie in het spel. De damesploeg van Kwiek wordt normaliter getraind door Michel Versaevel en Arie de Kreij. De beide trainers, die woonachtige zijn in Middelhar nis, waren ni,et aanwezig. Het is vooral Arie de Kreij die zich verantwoordelijk stelt voor de bloktrainingen. Dat resultaat was dan ook duidelijk zicht baar in deze wedstrijd tegen Intermezzo. Goed opgezette aanvallen hadden vele keren een punt tot gevolg. Reserve- coach John van de Sande kon tevreden toekijken hoe het team zich naar de zege toe werkte. „We werden best wel afgeleid door al het lawaai in de sport hal, maar ja dat geldt voor de tegenstander natuurlijk ook. Tbch was het voor mij een lek kere wedstrijd." Marjo Arens- man was ondanks het verlies van een set redelijk tevreden over de gespeelde wedstrijd. Hoewel zij de kwaliteiten van haar eigen ploeg hoog inschat ziet zij een promotie naar de promotieklasse niet direct zit ten. ,,We hebben pas geleden een bekerwedstrijd tegen Volli- do gespeeld uit de promotie klasse. We werden helemaal weggespeeld, Ik denk dat we gewoon moeten blijven waar we nu zijn. Daar zitten we het beste." Kwiek - Intermezzo (Middel harnis) 3-1. Setstanden: le set 15-3. 2e set 15-8. 3e set 11-15. 4e set 15-10. Tbeschouwers: 50 Uitslagen WEA/MEVO'80 - Futora 2 3-0 HJPV 2 - Spirit 1 0-3 Kwiek 1 - Intermezzo 1 3-1 Alcom./Capel. 2 - MVC 1 1-3 Berkel 1 - Onder./Lekk. 1 2-2 Dames le klasse B Spirit 1 16 23 Onderl./Lekk. 1 16 22 Kwiek 1 16 21 Berkel 1 15 21 HJPV 2 14 17 MVC 1 14 17 Volley/Voorne 2 15 16 Alcom./Capel. 2 16 15 Bernisse 1 14 12 WEA/MEVO'80 1 15 6 Intermezzo 1 15 4 Futora 2 16 4 Winst tegen Futora 2 uit Dordrecht ZIERIKZEE - Het eerste damesteam van volleybal vereniging WEA/MEVO'80 heeft de cruciale ont moeting met Futora 2 uit Dordrecht met 3-0 gewon nen. Futora 2, laatste plaats in de le klasse district Rotterdam, had in sporthal Onderdak niets in te brengen. „We waren er van doordrongen dat dit een zeer belangrijke wedstrijd was. Als we niet zou den winnen dan was degrada tie zeker onafwendbaar ge weest", vertelt trainer/coach Jacob Korsuize. „Het moest vanavond gebeuren wil je nog een kans maken." Tien minuten WEA/MEVO'80 had geluk dat Futora verzwakt was afgereisd naar Zierikzee. Vakanties en blessures plaagden de ploeg uit Dordrecht die samen met Inter mezzo uit Middelharnis hope loos vecht tegen degradatie. Bij MEVO'80 was haast iedereen present, alleen Annet van Wan- rooy loopt nog geblesseerd rond. In de le set was het bin nen tien minuten 15-1 en de 2e set was ook een vrij gemakke lijke overwinning met 15-7. Met twee vingers in de neusga ten liep MEVO'80 over Futora 2 heen. Tenminste dat dachten ze in de derde set. Tot twee keer toe moest er een achterstand worden weggewerkt. 0-4 naar 7-4 en van 7-11 werd het dan toch 15-11. „We verloren vier services op rij de bal. Stom, ge woon concentratieverlies", stelde de gelukkige trai ner/coach vast. WEA/MEVO'80 - Futora 2 (Dordrecht) 3-0. Setstanden: le set 15-1. 2e set 15-7. 3e set 15-11. Zuid-Hollandse kampioenschappen DEN HAAG - Leon van der Wielen uit Zierikzee heeft afgelopen weekend op de ijsbaan De Uithof in Den Haag medailles gewonnen. Tijdens de Zuid- Hollandse baankampioenschappen won hij de 500 en 1500 meter en werd tweede op de 5000 meter. Te vens won hij het eindklassement. In het eindklassement, een to taal van 131.11 punten, bleef hij Marcel Hogervorst uit Voor burg en André Hogervorst uit Lisse voor. Van der Wielen rea liseerde op de 500 meter een tijd van 42.35 seconden en op de 1500 meter liet hij de klok stilstaan op 2.07.75 minuten. Bij de 5000 meter moest hij Marcel Hogervorst met 7.39.89 minuten voor laten gaan. Van der Wielen kwam tot 7.41.78 minuten. Leon van der Wielen had zich afgelopen weekend enorm boos gemaakt op de landelijke technische commissie KNSB. Hij vond dat hij recht had op een plaats bij de Holland-cup. Zijn vader Geert van der Wie len: „Dit is een smerige streek van die commissie. Leon had de kwalificatie afgedwongen, maar dan gaat er een trainer lobbyen en daardoor ging Leo Veeskind naar de landelijke cupwedstrijden. Ik denk dat Leon bij de Zuid-Hollandse kampioenschappen extra ge prikkeld was. Nou, hij heeft het bewezen." ZIERIKZEE - Van de dertig te spelen rondes in de huishoude lijke competitie van schaak vereniging Zierikzee zijn er nu twintig gespeeld. Hans Aan- geenbrug heeft een royale voorsprong op nummer twee Martin Krijger. Deze probeerde in de afgelopen ronde de achterstand wat te verkleinen. Hij speelde met zwart t«gen Aangeenbrug een heel aanvallend spel. Aangeen brug bleef met volharding stug verdedigend spelen. „Er was geen doorkomen aan", verzuchtte Krijger. Moegestre den moest hij genoegen nemen met remise Arend Bandsma en Van der Westen kwamen ook niet ver der dan een gelijkspel. Hoewel ze beiden op de aanval speelden kon geen van tweeën een doorbraak forceren. Hans Baris ging weer eens in de fout met zijn opening. Zijn tegenstander J. Verduijn den Boer maakte daar listig ge bruik van en na dertien zetten was de zaak beklonken. Baris dreigde mat te lopen en gaf toen maar op. Uitslagen A. Aangeenbrug- Krijger J. van Dalsen-J. Dopper E. de Jonge-C. Polderman J. Verkerk-T. Brouwer A. Bloom-J. Pannekoek P. Legerstee-A. de Jonge J. Philippo-D. Doeswijk A. Bandsma- A. van der Westen J. Baris- J. Verduijn den Boer J. Hoogstrate-J. Bom V2-V2 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 uiteindelijk, maar het kostte de ploeg uit Bruinisse veel in spanning (15-10). Gele kaart De derde set begon zoals de eerste. Doordat de spelera van Rowido de zwakke plekken in de Bruse verdediging vonden, konden zij deze set winnen met 13-15. De vierde set werd ver volgens een stuk rommeliger in het middenblok. Het lukte Kwiek alsnog om met 15-6 te winnen. „De jongens van Rowido had den hoge verwachtingen van deze wedstrijd, terecht natuur lijk. Ik denk dat we nu de goe de plaats op de ranglijst vast houden. Dat is heel belang rijk." Van Breda mocht in de eerste set een gele kaart van de scheidsrechter in ontvangst ne men. Volgens de scheidsrechter sloeg Van Breda een bal onte recht te hard weg. Verbazing in het team alom. Aanvoerder Kees Arensman vroeg de twee de scheidsrechter om z'n me ning, maar deze ontkende iets gezien te hebben. „Jammer van die kaart, maar het heeft geen gevolgen voor me. Je kunt het zien als een soort waar schuwing". Kwiek - Rowido 3-1. Setstan den: le set 15-11. 2e set 15-10. 3e 'set 13-15. 4e set 15-6. Bijzonder heden: geel voor Tbnie van Bre da (Kwiek). Ibeschouwers: 50 Uitslagen Ekspalvo 4 - Rijnmond 5 1-3 VCO 1 - Eerland 2 2-2 Alcom/Capel 3 - Schollevaer 2 3-0 Kwiek 1 - Rowido 1 3-1 Yum 1 - Spivo 2 2-2 Schovocomca 2 - Vovero 1 1-3 Heren le klasse B Alcom/Capelle 3 16 32 Rowido 1 16 23 Kwiek 1 16 22 Eerland /Krimpen 2 16 20 VCO 1 16 20' Vovero 1 16 14 Schovocomca 2 16 14 Yum 1 16 12 Rijnmond 5 16 12 Spivo 2 16 9 Schollevaer 2 16 8 Ekspalvo 4 16 6 Zierikzeeënaren nog drie kan sen. All-Ready - ONDO (Sint Lau rens) 6-18 (1-11). Doelpunten All-Ready: Jacco Stoutjesdijk (3), Patrick den Dekker (2), Debby Voshart (1). "Ibeschou wers: 30 Uitslagen Tjoba - Blauw Wit Togo - Maassluis All-Ready - ONDO Good Luck - RWA Derde klasse N Tjoba ONDO Maassluis Good Luck TOGO RWA Blauw Wit AII-Ready BURGH-HAAMSTEDE - Op donderdag 24 februari wordt door de splinternieuwe Bowls- vereniging Schouwen het eer ste eigen toernooi georgani seerd. De wedstrijden vinden plaats in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede. Er wordt gestart om 9.00 uur. Afhankelijk van het aantal deelnemers speelt men tot in de namiddag. 16-11 12-12 6-18 11-10 11 22 11 15 11 13 11 11 11 11 11 11 0 Trainer/speler Tonie van Breda haalt vernietigend uit. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek liet aan haar eigen thuispubliek, in sporthal De Vanger in Bruinisse, een echte volleybalwedstrijd zien. Alleen in de derde set moesten de Brue- naren de winst aan de 's-Gravendeelse ploeg, Rowido, uit handen geven. „We zijn dik tevreden", vertelde trainer/speler Tonie van Breda stralend na de wedstrijd. Kwiek benadert hiermee de nummer twee, Rowi do, op één punt in de eerste klasse van de districtscompetitie Rotterdam. „Vaak laat je zo'n derde set lig gen.' Dat zijn dingen waarvan je zegt: het gaat nog niet hele maal lekker. Je mist gewoon een stuk concentratie." In de eerste set bouwde Kwiek de set mooi op. Sterke aanvallen brachten het relatief jonge team van Rowido van z'n stuk en leverden een resultaat van 15-11 op. De tweede set begon grimmig. Vanaf een 2-0 stand liep de score gelijk op tot 9-9. De heren van Kwiek maakten een aantal schoonheidsfoutjes dat in een loodzware set resul teerde. Bij een stand van 14-10 lukte het niet om het laatste winnen de punt te scoren. Opvallend was dat Kwiek haar service vaak verspeelde. Die werd dan wel weer teruggewonnen. Het vijftiende punt kwam dan wel SIRJANSLAND - De huidige trainer van zater dag derdeklasser Bruse Boys, Cees van Dijk, wordt met ingang van het seizoen 1994/1995 de nieuwe hoofdtrainer van voetbalvereniging Flakkee uit Middelharnis. De Sirjanslandse trainer verbond zich voor een jaar aan de zon dag vierdeklasser van het KNVB amateurvoet bal. pen al snel uit naar een grote voorsprong en in de rust keken de verbouwereerde spelers van All-Ready dan ook tegen een 1- 11 achterstand aan. De Zierik zeeënaren hebben er patent op om in de beginfase op grote achterstand te komen en dan later in de wedstrijd nog wat terug te doen. Ongelukkig Tegen ONDO echter, bleek All- Ready niet bij machte om de grote achterstand wat dragelij ker te maken. Doordat All- Ready in de derde klasse nog geen enkel punt wist te halen is de degradatie onafwendbaar en snakken de spelers naar het einde van het seizoen. Wouter van Marie, die net als het me rendeel van de spelers van All- Ready niet in zijn spel kwam, en een ongelukkige wedstrijd speelde kon dat niet tegenspre ken. „Nee, persoonlijk heb ik vandaag een verschrikkelijke wedstrijd gespeeld. Dit is mijn slechtste wedstrijd van het sei zoen. Het liefst had ik in de rust op de bank blijven zitten en de rest van het seizoen niet meer willen spelen. Na al die nederlagen missen we gewoon het zelfvertrouwen. We zijn ge woon weggespeeld", aldus een aangeslagen Van Marie. Trainer/coach Jan Quist na af loop napratend met ONDO- coach Aarnout Crucq realiseer de ook dat zijn ploeg niet goed gespeeld had. „We missen ge woon dat kleine beetje extra wat je bij al die andere ploegen wel ziet. We wachten te lang met schieten en net als van daag zie je dat de spelers veel te kort op elkaar spelen. ON DO sloot ons goed op en daar wisten wij geen raad mee. De wedstrijd b.egon hoopge vend. Na de openingstreffer van ONDO scoorde Patrick den Dekker de gelijkmaker. De 21- jarige MTS-scholier stond in de basis opgesteld omdat Martin Rijn nog steeds geblesseerd is. De uit het tweede team afkom stige Den Dekker speelde een redelijke wedstrijd en nam twee van de zes treffers voor zijn rekening. Het duurde tot de tiende minuut in de tweede helft eer AII-Ready middels een straf worp van Jacco Stout jesdijk zijn tweede treffer pro duceerde. De korfballers uit Sint Laurens waren toen al uit gelopen naar een 13-1 voor sprong. ONDO speelde een sterke par tij korfbal en gaf All-Ready geen enkele kans om in de wed strijd te komen. Een sterke verdediging en elke keer een man onder de korf waren het verschil tussen ONDO en All- Ready. Tfevens mist AII-Ready ook een man als ONDO-speler Robin Wisse, een temperament volle speler die bovendien ook nog het merendeel van de score op zich nam. Wot All-Ready rest in deze competitie is pro beren de hatelijke nul weg te werken en daarvoor krijgen de van de vierde klas bivak keert. „Het is te hopen dat ze het halen. De vereniging heeft veel jeugd en dat trekt me wel aan. Verder hebben ze een goed jeugdplan en een heel leuke accommodatie. De gesprekken die ik met het bestuur heb gevoerd wa ren positief", aldus Van Dijk die zelf benaderd was door bestuursleden van Flakkee, een vereniging die overigens ook een zaterdag afdeling heeft. „En we, het bestuur en ik, hebben gekozen voor een optie op een tweede jaar", aldus Van Dijk. Na drie sei zoenen Bruse Boys zoekt hij dus zijn heil bij de ploeg uit Middelharnis die momen teel in de onderste regionen ZIERIKZEE - De hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready ging in sporthal Onderdak in Zierikzee hardhandig over de knie tegen het sterk spelende ONDO pit Sint Laurens. De 6-18 nederlaag gaf eens te meer aan dat het niveau te hoog is om enige tegen stand in de derde divisie district te geven. De spelers van trainer Jan Quist hunkeren naar het einde van de competitie. Na het fluitsignaal dropen de All-Ready-spelers hevig teleur gesteld af naar de kleedka mers. De 8-16 nederlaag dreun de nog een tijd na in de Zierik- zeese sporthal. De nummer twee uit de competitie had flink huis gehouden en All- Ready had net als vorige week totaal niks in de pap te brokke len. De ONDO-spelers gaven in de beginfase flink gas eh lie- Deb by Voshart wist slechts één keer de korf te doorboren. (Foto: Marijke FolkcrtsmQ. Voor Van Dijk betekent de overgang als trainer naar Goeree-Overflakkee ook een kennismaking met veel voor hem onbekende teams. „Ik heb er zin in", wilde de enthousiaste eilandbewo ner nog kwijt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9