'Soms moet je meer een supporter zijn dan coach' een trainer S.V. DREISCHOR Asielzoekers kampioen zaalvoetbalcompetitie 13 1 7 11 Kunstgrasveld deze zomer realiteit op Bannink WIK oefent Zilver Anja Stouten op "het Nederlands indoor-kampioenschap Arianne Hanse en Liesbeth van Oosten sterk op dressuurproef 'Onoverwinnelijk, dat hoort bij deze hengst' WEA/MEVO,80 blijft in de race voor het divisieschap i 1 MAANDAG 21 FEBRUARI 1994 NR 25517 uilkomend in de 2e klas afdeling Zeeland zoekt voor het seizoen 94-95 voor de trainingen op dinsdag- en vrijdagavond, en begeleiding op zondag Inlichtingen: voorz. W. C. Kommer, 01112-1689 Nog één speelavond BURGH-HAAMSTEDE - Het tweede zaalvoetbal team van het Asielzoekerscentrum in Burgh- Haamstede heeft de zaalvoetbalcompetitie in sport en recreatiecentrum Westerschouwen gewonnen. De spelers van coach Peter Schrauwen zijn niet meer in te halen door concurrent Haamstede. Het 2-2 gelijkspel tegen het eerste team van AZC was een kroon op het werk van de ster ke ploeg met verschillende na tionaliteiten. Dinsdag 22 fe bruari is het de laatste speel avond. Dan moet AZC 2 nog te gen Velocitas. Haamstede hield haar tweede plaats vast. Zij wonnen met 1-6 van ZSC uit Scharendijke. De Graanbeurs uit Zierikzee wist op de valreep nog een overwin ning te behalen in deze korte maar krachtige competitie. Het team van Westerschouwen verloor met 3-1 van de Zierik- zeeënaren. Renesse en Veloci tas maakten er een aantrekke lijk duel van. Op het nippertje wist Velocitas met 3-4 te win nen. Programma dinsdag 22 februa ri in sport- en recreatiecen trum Westerschouwen: 20.00 uur Westerschouwen - ZSC. 20.40 uur AZC 2 - Velocitas. 21.20 uur AZC 1 - Renesse. 22.00 uur Graanbeurs - Haamstede. Zaalvoetbal Westerschouwen AZC 1-AZC 2 2-2 ZSC-Haamsiede 1-6 Graanbeurs-Westersch. 3-1 Renesse-Velocitas 3-4 AZC 2 13 11 2 0 24 86 - 26 Haamstede 13 9 1 3 19 63 - 35 AZC 1 13 8 1 4 17 81 - 41 Velocitas 13 8 0 5 16 51 - 41 Renesse 5 47 - 50 ZSC 12 3 1 8 7 14 - 51 Westersch. 13 2 1 10 5 30 - 69 Graanbeurs 12 1 1 10 3 19 - 78 Drie bedrijven uitgenodigd voor aanbesteding ZIERIKZEE - Nog voor de komende zomer krijgt hockeyclub Schouwen-Duiveland een kunstgrasveld op sportpark Bannink in Zierikzee. De bedoeling is dat in mei en juni het begeerde veld wordt aange legd. De kosten om dit kunstgras veld te realiseren zijn ongeveer vijfhonderdduizend gulden no dig. Dit bedrag wordt betaald KERKWERVE - Het eerste elf tal van voetbalvereniging WIK uit Kcrkwerve oefent dinsdag 22 februari tegen Nicuwcn- hoorn in HcIIcvoctsIuis. De wedstrijd wordt gespeeld op hel verlichte sportpark van Nicuwenhoorn cn vangt aan om 19.30 uur. door enerzijds de hockeyclub Schouwen-Duiveland en an derzijds de gemeente Brou wershaven, Westerschouwen en Zierikzee. De gemeenteraad van Zierik zee neemt op maandag 28 fe bruari een beslissing om voor dit doel geld beschikbaar te stellen. Drie bedrijven worden uitgenodigd op de aanbeste ding in te schrijven. Het kunst grasveld wordt aangelegd in de maanden mei en juni, zodat het voor het begin van het hockey- seizoen 1994/1995 in gebruik kan worden genomen, de orga nisatie NOC en NSF begeleidt de aanleg van het kunstgras hockeyveld. bucq uit Borssele en Erna van de Valk uit Dirksland deelden de eerste plaats met 123 punten in de M2-klasse. Klasse B pony's: Rozemarijne Overhand, Deborah, Sasrui- ters, 118 pnt.; Christianne Wey- ner, Blue Velvet, Paardebloem, 114; Nathalie Sonneveld, Negi- ta, Schouwse Ruiters, 114; Leo nard den Boer, Cindy, Schou- wes Ruiters, 111. D-klasse: Rachel de Wolff, Dia mond, Paardebloem, 131; Tb ssa van de Vrie, Morwen Collin, Paardebloem, 130; Bedette van de Zande, Mathilda, Schouwse Ruiters, 124; tyariska Slager, Thra, Westelijk Schouwen, 123; Adriënne den Hertog, Boomer, Schouwse Ruiters, 113; Daisy Dankers, Satan, Westelijk Schouwen, 111; Lennard Bouw man, Winston, Schouwse Rui ters, 110. Klasse L1/L2 pony's (handi cap): Angela Daane, Amedijks Orin, Zuid-Beveland, 130; Ma- riska de Kroo, Happy Uriska, Scheldestad, 127; Marieke Heijboer, Surprise, Schouwse Ruiters, 124; Kim Heijboer, Maja, Schouwse Ruiters, 120; Jolanda Bevelander, Sheila, Westelijk Schouwen, 118. Klasse B paarden: Marije Driessen, Gregor, rv Renesse, 127; Aty Vermeulen, Gemma, Keeneruiters, 122; Eline Struijk, Innocent, Schouwse Ruiters, 118; Co Quartel, Gero- nimo, Schouwse Ruiters, 115. Klasse LI paarden: Linda Pluymers, Rinus, Paarde bloem, 128; Arianne Hanse, In vincible, Schouwse Ruiters, 125; Angelique v. d. Giessen, Sonja, Keeneruiters, 124; Leo- nie Klompe, Galaxy, Schouwse Ruiters, 123; Corry Krabbe, Gargar, Schouwse Ruiters, 112; Liesbeth Hanse, Fiësta, Schouwse Ruiters, 112; Nel Hanse, Fiësta, Schouwse Rui ters, 108. Klasse L2 paarden: Liesbeth van Oosten, Vöac's Hannie, rv Renesse, 129; Gerard de Ruiter, Honest Girl, Schouwse Rui ters, 123; Monique v. d. Wek ken, Bellina, Schouwse Rui ters, 116; Gerard de Ruiter, Donne Lies, Schouwse Ruiters, 114; Ingrid vasn Driel, Hosan- ta, PPC S-D, 108. Klasse Ml paarden (handicap): Elly Provoost, Gambit, PPC S- D, 124; Gerard de Ruiter, Euge nie K, Schouwse Ruiters, 123; Anneke Phernabucq, Floriant, Weelruiters, 123; Erna v. d. Valk, Bianca, Sasruiters, 123; Janneke Melissant, Wolanda, PPC S-D, 119; Margreet v. d. Weele, Desiree, Westelijk Schouwen, 111; Carla Bal, Rap sodie, Schouwse Ruiters, 104. Klasse Z1/Z2 paarden (handi cap): Irma v. d. Wal, Gustafson, Sasruiters, 175; Sonja de Wilde, Goya, Zuid-Beveland, 175; Inge v. d. Berg, Cara, rv Renesse, 170. „Soms moet je meer supporter zijn dan coach", lachte Ton Baas na afloop. „Belangrijk is dat je dit soort slechte wed strijden ook wint." Bram Mou- rik, die fysiotherapeut is in het verpleeghuis De Samaritaan, wil ook graag naar de Divisie promoveren. „Natuurlijk, dat is de wens van iedere speler. We; hebben afgelopen week met el kaar overlegd. Met ons allen hebben we de intentie om meer dan één avond te gaan trainen. Als je het niet doet dan kom je in de knel." WEA/MEVO'80 - Ekspalvo 3 3- 0. Setstanden: le set 15-11 in 20 minuten. 2e ste 15-2 in 15 minu ten. 3e set 16-14 in 25 minuten. Scheidsrechters: Van Wijngaar den uit Alblasserdam en De Bruin uit Dordrecht. Tbeschou- wers: 18. Uitslagen Sliedrecht Sport - Swift 3-0 WEA/MEVO'80 - Ekspalvo 3 3-0 HJPV 1 - IBIS 3-0 Hou Stand 1 - Vriend&Nuijen 1 3-1 Futora 1 - SPIVO 1 3-0 DVO 1 - Vollido 1 0-3 Heren Promotieklasse Vollido 1 16 42 WEA/MEVO'80 1 16 41 DVO 1 16 31 Slie./Sport 2 16 31 Vriend&Nuijen 15 25 Ekspalvo 3 16 22 Spivo 1 16 18 HPJV 1 16 16 Sprengel./Swift 1 15 15 IBIS 1 16 14 Futora 1 16 14 Hou Stand 1 16 13 Advertentie Anja Stouten verbeterde het Zeeuws record bij de C-meisjes. (Fo to: Joop van Houdt). DEN HAAG - De 14-jarige atlete Anja Stouten heeft tijdens de Nederlandse indoor-atletiekkampioen- schappen een tweede plaats behaald op het kogelsto ten. Stouten, lid van atletiekvereniging Delta Sport en woonachtig in Ouwerkerk, bereikte een afstand van 12 meter en 35 centimeter in de Haagse Hou- trusthallen. De 2e jaars C-junior, die vorig seizoen nog genoegen moest nemen met een vijfde plaats, verbeterde tevens het clubre cord en het Zeeuwse record. Het oude record stond op naam van Monique Schipper met 11 meter en 73 centimeter. „In de voorronde stootte ik 11,70 me ter en daarmee ging ik als vier de naar de finale. In de finale stootte ik bij de eerste poging al 12,35 meter. Ja, daar was ik erg blij mee", aldus Stouten. Delta Sport trainster Esther Goedhart-Schot was ook ge lukkig met de prestatie van Anja Stouten. „Het ging goed met Anja. We moesten nog wel een paar kleine correcties toe passen, maar de afstand is zeer acceptabel". Stouten heeft op de outdoor-accommodatie al een afstand staan van 12,73 me ter. Linda Verbaan van atle tiekvereniging DEM uit Amstelveen won de Nederland se titel met een afstand van 13,40 meter. 'Schoorl heeft nu twee jaar les gegeven. Het is goed dat je eens van instructrice verandert. We zijn heel blij met de komst van Liesbeth", aldus bestuurslid Kor van der Werve. I)e Schouw se Ruiters toonde opnieuw aan dat een dressuurwedstrijd or ganiseren niet in de koude kle ren gaat zitten. „De Flakkeese ruitervereniging heeft zonder reden haar wedstrijd afgebla zen. We hebben onmiddellijk die vrije datum gepland en een programma opgesteld. We kon den 96 inschrijvingen verwer ken. We moesten zelfs 24 com binaties teleurstellen", aldus de secretaris/penningmeester Van der Werve. De telefoon stond een dag voor de wedstrijd nog roodgloeiend met verzoeken voor een start bewijs. „We willen graag ieder een de kans geven, maar we zijn ook beperkt aan onze tijd. We hebben nu twaalf uur paar de sport beleefd waarbij we 270 seconden zijn uitgelopen. Mis schien komt dat wel doordat we een combinatie alsnog er tussen hebben geschoven." Van dertien verschillende ruiter vereniging waren ze afgereisd naar het Hippisch Centrum De Grevelingen in Bruinisse. Bij de B-pony's won Rachel de Wolff met Diamond uit Kloe- tinge (130 pnt.) Alleen Bedette van de Zande met Mathilda en Mariska Slager met thra ver dienden als Schouwen-Duive- landse combinaties een winst punt bij de B-pony's. Bij de Ll/L2-pony's gingen de prijzen ook naar combinaties buiten Schouwen-Duiveland. Angela Daane was met Amedijks Orin uit Kruiningen oppermachtig (130 pnt.). Kim Heijboer, lid van De Schouwse Ruiters, ver diende een winstpunt met Ma- ja (120 pnt.). Marije Driessen van ruiterver eniging Renesse won met Gre gor bij de B-paarden. Zij kreeg met 127 punten de hoogste waardering van jurylid Gerard de Ruiter. In de Ll-paarden won Linda Pluymers met Ri nus. De amazone uit Kloetinge reed 128 punten bij elkaar. Ari anne Hanse was met Invince- ble weer goed op dreef. 125 punten, een beker en rode rozet stelden haar tevreden. Leonie Klompe verdiende 123 punten met Galaxy. Een beker en een blauwe rozet vielen haar ten deel. In de L2-klasse was Lies beth van Oosten een klasse apart en Gerard de Ruiter be haalde een tweede plaats met Honest Girl (123 pnt.). Elly Provoost werd eerste met Gam bit bij de Ml-paarden en Arian ne Hanse, Anneke Phernam- De eerste set werd gewonnen met 15-11 zonder Hans van Eijk in de basis. Van een 4-0 voor sprong werd het 6-6 en Ekspal vo bleef MEVO'80 volgen tot 11- 11. Daarvoor had Tbn Baas wat geïrriteerd een time-out aan gevraagd en dat gaf wonderen. Reginald Weeber scoorde knap het twaalfde punt- en met zijn service-opslag maakte hij ook 13-11 en 14-11. Het laatste punt werd gescoord door het blok van Leendert van Hattem. De tweede set was een vrij eenvou dig overwinning. Binnen vijf tien minuten stond er 15-2 op het scorebord. Ton Baas had wel Bram Mourik gewisseld nadat hij drie ballen op rij ver speelde. „Er was een soort mat heid in de ploeg. Bovendien gingen we meedoen met het slechte spel van de tegenstan der", aldus Mourik. Wonderen In de derde set kwam Ekspalvo goed op dreef. Binnen een mum van tijd namen ze een 0-7 voorsprong. De inmiddels in gebrachte Hans van Eijk mocht weer naar de kant. „Ik heb hem gevraagd of hij z'n ski's wel had uitgedaan", vertelt Baas nadat Van Eijk net terug was van een wintersportvakan tie. De time-out deed wonderen in het MEVO'80-kamp. Via Re ginald Weeber, Leendert van Hattem en Gerrit van Splun- der werd het 7-7. Tbt 14-14 bleef het uiterst spannend. Gerrit van Splunder haalde de service terug, maar René Maas sloeg de bal weer buiten de lijnen. Ekspalvo 3 had ook last van de zenuwen want ook zij slaan de bal uit. Het vijftiende punt wordt ge scoord via het blok Van Splun- der/Weeber en het noodzakelij ke zestiende punt kreeg men cadeau omdat Ekspalvo de bal tegen het dak van sportcen trum Onderdak sloeg (16-14). Arianne Hanse was met haar 4-jarige hengst Inv ine eble weer succesvol op de indoor-dressuurwed- strijd in Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De 23-jarige directiesecretaresse Arianne Hanse van De Schouw se Ruiters werkt graag- met jonge paarden- Toen ze vorig seizoen de 8-jarige Dan te in de Z-klasse had gebracht verkocht zij het paard. Drie maanden geleden leg de zij beslag op de vierjarige hengst Invincible. De hengst kwam in Raams- donksveer niet door de laatste hengstenkeuring. Hanse zag het als een uitda ging om de jonge hengst te gaan berijden. Na zes indoordressuurwedstrijden heeft zij inmiddels vijf winstpunten. Het vijfde winstpunt pakte zij in Het Hip pisch Centrum De Grevelingen in Bruinisse, afgelopen zaterdagmiddag. ,/Iben ik hem drie maanden ge leden kreeg kon hij nog niks. Zijn beginletters waren IN, dus ik moest in allerlei boeken snuffelen om hem een gedegen naam *te geven. Uiteindelijk heb ik gekozen voor Invincible. Dat betekent onoverwinnelijk. Die naam hoort gewoon bij dit type paard. Nadat hij niet door de laatste hengstenkeuring kwam heb ik hem laten castre ren. Ja, dat moet. Als hij de smaak te pakken zou krijgen dan zet hij heel de tent op zijn kop", vertelt Arianne Hanse nadat ze de beker met rode ro zet in ontvangst mocht nemen. De tweede plaats in de Li- klasse achter Linda Pluymers van ruiterverenigingPaarden- bloem uit Kloetinge stelde haar tevreden. Onervaren Ik ben met Invincible gelijk ge start in de Ll-klasse. Ik mag nu met dit vijfde winstpunt pro moveren naar de L2-klasse. Tbch wacht ik nog even. Hij is nog te jong en onervaren, je kan wel gelijk overschakelen, maar dan is de moeilijkheids graad ook weer zwaarder. Ik wacht nog liever. In de winter train ik twee tot drie keer per week. Straks kan ik in het. voorjaar naar vijf keer trainen per week en dan ontwikkelt het paard zich ook beter". Han se heeft nog wel het paard Gentleman in de M2-klasse zit ten. Daarmee bereikte zij een gedeelde eerste plaats met 123 punten. Liesbeth van Oosten reed een opmerkelijke dressuurproef met dé merrife 'Vöac's Hannie. In de L2-klasse kreeg zij van jurylid Kees Struijk uit Sir- jansland 129 punten. De ama zone van ruitervereniging Re nesse was tevreden met het re sultaat. „Ik heb nog één winst punt nodig om te promoveren naar de M-klasse. Nee, ik weet de uitslag nog niet", aldus Van Oosten die richting wedstrijd tafel keek. De merrie Vöac's Hannie is eigendom van die renarts Ken Buth uit Burgh- Haamstede. De vijf jaar oude merrie was ooit Zeeuws kam pioen bij de veulens. Toen Vö ac's Hannie vorig jaar een veu len kreeg bleek ook dat een Zeeuws kampioen te zijn. „Dit seizoen is zij niet drachtig. De bevruchting is mislukt. De be doeling is dat zij toch nog meer veulentjes krijgt. Dat betekent dat ik er een aantal maanden niet op kan rijden. Een merrie is elf maanden drachtig en dan is de vraag hoe dik ze wordt. Soms kan je een maand voor de bevalling nog op haar rijden", stelt Van Oosten vast. Liesbeth van Oosten wordt ook de nieuwe instructrice bij rui tervereniging De Schouwse Ruiters. „Erica Jansen uit ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging- WEA/MEVO'80 maakte ook tegen Ekspalvo 3 geen misstap. Ondanks de moeizame 3-0 overwin ning in sporthal Onderdak heeft de formatie van trainer/coach Ton Baas nog steeds uitzicht op promotie naar de 3e divisie. ,,De weg is lang, we moeten nog zes wedstrijden spelen. We rekenen erop dat koploper Vollido een misstap maakt. Misschien vandaag wel tegen DVO", aldus Baas. Die illusie kan Baas uit Strijen wel vergeten. Vollido uit Hen drik Ido Ambacht won met 0-3 van DVO en blijft met een punt verschil op WEA/MEVO'80 koploper in de promotieklasse. Indien Vollido geen misstap meer maakt gaan zij automa tisch over naar de 3e divisie. Voor WEA/MEVO'80 is de weg naar het divisieschap min of meer een loterij geworden. Als zij de tweede plaats behouden dan volgt er op zeven mei een promotie-driekamp. Twee teams van de promotieklasse en de degradant uit de 3e divi sie spelen dan tegen elkaar. „Goed, als je die driekamp wint wik het nog niet zeggen dat je promoveert. Je komt in de wachtkamer terecht en dan moet je afwachten of de volley- balbond wel plaats heeft in de 3e divisie. Ik heb de bond ge beld en dat vertellen ze tegen mij", aldus Boot. Voor achttien toeschouwers speelde WEA/MEVO'80 een slechte wedstrijd tegen Ekspalvo 3. „De tegenstander speelt ook slecht. Dan is het de kunst om in een slechte wed strijd tot winst te komen", ver klaarde speler Bram Mourik uit Middelharnis. Mourik mocht in de basis starten, maar had moeite met het spel. „Ik miste ook de zuiverheid. Ik ben nog steeds niet blessurevrij. Ik weet wat het probleem is want ik ben zelf fysiotherapeut. Ik speel verkrampt, maar ik wil gewoon meedoen." Onno Bal weerstaat de aanval van Ekspalvo 3 uit Dordrecht. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7