Biljarter Ad Broeders komt naar Zierikzee Arianne Hanse vierde op Zeeuwse Indoor-dressuur kampioenschappen Zilver Youri Vaes Heren basketbalteam MEVO'80 verliezen Smokkelhoek gelast wedstrijd af wegens te weinig spelers Gewestelijke biljartfinale in Het Wapen van Renesse Oostdam en Van Boven bowlingkampioen Winst voor TOG Veel afmeldingen in Nieuivvliet-Bad Chvarchenko wacht op arbeidsvergunning: bij Delta Sport f DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994 NR 25515 9 De reserves van basketbalvereniging MEVO'80 speelden goed, maar verloren met 42-9 van de reserves van marathon uit Vlissingen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van basketbalvereniging MEVO'80 kwam afgelopen weekend niet in actie. Op de wedstrijdkalender prijkte wel de wedstrijd tegen Smokkelhoek in de 2e klasse, maar de ploeg uit Kapelle moest wegens te weinig spelers verstek laten gaan. „De jongens hadden zich vroegtijdig afge meld, dus dat was geen probleem. Alleen het is jammer dat je niet kan spelen", liet MEVO'80 wedstrijdse cretaris Tewis Tuitman weten. RENESSE - Biljartvereniging Renesse heeft vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 februari de eer om in het Wapen van Renesse de gewestelij ke biljartfinale hoofdklasse drie banden te or ganiseren. Namens de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond ko men acht biljarters naar de badplaats Renesse. Het moyenne in deze klasse ligt tussen 0,70 en 1,00. Binnen het district Schouwen-Dui- veland zijn er, maar twee spelers die dit niveau mo menteel spelen. Zij hebben echter geen kans gezien een plaats te veroveren in de fi nale. Arbiters Wel komen twee gewestelij ke arbiters in actie die woonachtig zijn op Schou- wen-Duiveland. Mevrouw De Bruin uit Noordwelle en de heer Koot uit Burgh- Haamstede zijn samen met de heer Doene en Buyze aangesteld voor de arbitra ge. De deelnemers zijn: J. Brouwers uit St. Willebrord (1,034 moy.), W. Brinkman uit Middelburg (0,986 moy.), R. Poulus uit Bergen op Zoom (0,948 moy.), C. van Loenhout uit Bergen op Zoom (0,916 moy.), B. Dalin- ga uit Sluiskil (0,916 moy.) J. Simons uit Bergen op Zoom (0,884 moy.), J. d'Hoq- ge uit Kloosterzande (0,863 moy.) en J. j. Schuit uit Vlis singen met 0,859 moyenne. Het driebandenspel start vrijdag om 19.00 uur. Zater dag van 12.00 uur tot 17.00. uur en vanaf 19.00 uur. Zon dag begint men weer om 11.00 uur waarna om 17.00 uur de prijzen worden uit gereikt. RENESSE - De plaatselijke kampioenschappen van bowlingvereniging Renesse zijn bij de dames gewon nen door Nel Oostdam en bij de heren door Lex van Boven. Bij de jeugd waren dit Katja van de Klooster en Wilmar van de Zande. Smokkelhoek is toch een gere nommeerde vereniging op Noord-Beveland, maar de club heeft problemen en het gevolg is merkbaar in de competitie. De afgelaste wedstrijd is nu vastgesteld op zaterdag 26 fe bruari in Zierikzee. Basketbal vereniging MEVO'80 heeft vol- Van de zestien deelnemers meldden zich zeven combina ties af, onder wie de uiterst ge dreven favoriete Susan Mal corps. Ze zou starten met twee paarden in haar eigen manege, doch een kreupel paard en één paard dat kort voor de wed strijd naar Zwitserland ver kocht werd, deMen haar enig uitzicht op een titel ontnemen. Bij de M-paarden ging de titel en de PWG-dressuur cup naar de Kruiningse instructeur Ep- po Roovers met Hipjjy. Roovers stond na de selectie op de derde plaats, doch reed de tweede proef dermate sterk dat hij als nog het startbewijs voor Erme- doende spelers om twee heren teams te bemannen. Helaas moest afgelopen seizoen het damesteam worden opgeheven wegens te weinig speelsters. Om de jeugdige spelers ook aan hun trekken te laten ko men zijn deze hoofdzakelijk ondergebracht in het tweede lo en de titel greep. Het zilver was voor outdoor kampioene Elles Koole met Wojtek, die met 243 punten IV2 punt achter bleef bij Rooyers. Op twee pun ten van dé kampioen greep Marcelle de Kam met Deny de derde plaats, terwijl Schouwse Ruiter-amazone Arianne Han- se met Gentleman, na een zes de plaats in de voorronde, met 228 punten alsnog vierde werd. De Rijncup bij de M-pony's plus de titel werden een prooi voor Hadda Ait Oukdim met de pony IB1SÏ Gaisha. Deze be haalde 229 punten en dat waren er vijf meer dan die van de zil veren plaats van Jolanda Ver ton die met Tamara uitkomt herenteam. Die speelden afge lopen weekend wel een compe titiewedstrijd tegen het tweede team van basketbalvereniging Marathon uit Vlissingen. Onder coaching van Bert En gels, speler van het eerste he renteam, verloor MEVO'80 met voor de Paardebloem uit Kloe- tinge. De Scheldestadcombina- tie Franca Reynierse met Ra pid Star kon met haar 213 pun ten de bronzen plaats opeisen. Bij de zware ponyklasse waren twee kampioenen. Bij de natio nale KNF kampioenschappen, 11 en 12 maart in Ermelo, rij den de pony's in twee catego rieën om de titel. De kleine maat (cat. AB/C) en de grote maat pony's (cat. D/E). De klei ne titel was voor de combinatie uit Yerseke, Monique Verschu- re met Rainbow. Met een score van 202 en I8OV2 punt bij de twee juryleden (totaal dus 382V2 pnt.) bleek ze zelfs nog hoger te scoren dan de D/E- 42-69 van Marathon 2. ME- VO'80 bleef tot de tiende speel minuut tegenstand bieden aan' de ploeg uit Vlissingen. Daar na werd er een aantal driepun ters gescoord door Marathon waarmee een lichte voorsprong werd opgebouwd. Op dat mo ment ging MEVO'80 achter de kampioene Patricia v. d. Jagt met Nuttigame die tot 381 pnt. kwam. De beide ponyamazo- ne's, club- en dorpsgenoten, waren dolblij met de Rijn cups die de titels ook in deze klas sen opleveren. Gedevalueerd In de gedevalueerde Z-klasse paarden toch een verrassing. Na de voorselectie ging Kees Steendijk (71) aan de leiding voor Irma van de Wal met Gustafson en de outdoor- en indoor-kampioene's 1993 Lies- beth van de Velde met Alonso en Elles Koole met Bonanza. In 1992 bereikte hij tijdens de Nederlandse kampioenschap pen een eervolle tweede plaats. Thans staat Broeders als num mer twintig genoteerd op Me World Ranking. Momenteel komt hij uit voor het eredivi sieteam van Dongen en de Roo. Zijn laatste aansprekende prestatie was een derde plaats bij het Grand Prix Poppelie'rs. Broeders wordt privé gespon sord door de firma Wetsteijn. De Bruin Richard de Bruin, veelvuldig kampioen bandstoten en drie banden van het district Schou- wen-Duiveland, heeft eveneens diverse keren van zich doen spreken. De meest aanspreken de resultaten van de 23-jarige Zierikzeeenaar waren een tweede plaats bij het Neder lands kampioenschap le klas driebanden en een eerste plaats bij de officieuze Zeeuw se kampioenschappen hoofd klas in dezelfde spelsoort. Na afloop van de tweekamp zal Ad Broeders nog enkele de monstraties geven waarbij het publiek over het hoe en waar om wordt geïnformeerd. Orga nisator Ger de Klepper en te vens eigenaar van café Old Dutch stelt zich veel van dit biljartevenement voor. „De be doeling van deze demonstratie is om de echte biljartliefheb ber nu ook op Schouwen-Dui- feiten lopen en moest ze na twintig zuivere speelminuten een 24-34 achterstand slikken. De start van de tweede helft was niet sterk. Binnen vier mi nuten brachten de Marathon spelers Van Belle, Van Meeu wen en Vader de stand op 24-41. Daarna ging MEVO'80 beter rondspelen en vooral Ronald Vermeulen fungeerde als linke raanvaller uitstekend. Eerst scoorde Klein twee punten, maar?' daarna wist Vermeulen binnen drie minuten twee keer een driepunter en één tweepun ter door de basket te laten glij den. Ad van der Heiden en Henk van Donk scoorden op rij voor MEVO'80 en daarna was het opnieuw Ronald Vermeulen die na veertien minuten spelen 40-50 op het scorebord bracht. Vanaf dat moment waren alle kansen aanwezig om de wed strijd alsnog te winnen zoniet dat Ad van de Heiden slordig met de vrije worpen omging. Omdat Marathon inmiddels negen persoonlijke fouten had gemaakt kreeg MEVO'80 bij ie dere volgende persoonlijke fout twee keer een vrije worp cadeau. Van der Heiden faalde om deze cadeautjes af te ma ken waardoor de aansluiting niet tot stand kwam. Marathon maakte dankbaar gebruik van de onzekerheid binnen de spe lersgroep van MEVO'80 en maakte het karwei in sporthal Onderdak in Zierikzee af. MEVO'80 2 - Marathon 2 42-69 (24-34). Doelpunten MEVO'80: R. Vermeulen (15), A. v.d. Hei den (10), A. Klein (9), E. de Ko ning (4), H. van Donk (4). Scheidsrechters: Sjaak Olivier en Han de Jongh uit Goes. Tbe- schouwers: 10. Heren 2e klasse Volharding 2 3 4 Oostburg 1 12 MEVO'80 1 2 2 Scheldesport 2 0 0 Souburg 2 10 Smokkelhoek 1 10 Heren 3e klasse Dynamo'70 3 3 4 Scheldesport 3 12 Volharding 3 12 Marathon 2 2 2 MEVO'80 2 3 .0 Na de tweede proef vond Kees Steendijk zich met 361 punten terug op de derde plaats, reikte Liesbeth van de Velde met 355 V2 punt naar de vierde plaats en bleek Elles Koole exact evenveel punten te heb ben gescoord (363V2) als Irma van de Wal. Op zich al bijzon der dat puntenreeksen op het protocol precies hetzelfde to taal opleveren. De juryvoorzit ter van de tweede proef bleek in de beslissende onderdelen die dan de plaatsing moeten bepalen, Irma van de Wal net iets meer te hebben gegeven dan haar opponente. De combinatie van de Sasrui- ters uit Mélissant, welke club tot de Zeeuwse bond behoort, kwam apetrots de Paauwe-cup in ontvangst némen en mag zich voor één jaar de Zeeuwse Indoorkampioene noemen bij de ZZ-klasse paarden, de meest aansprekende titel deze winter. Na tien uren dressuursport op het hoogste niveau kon provin ciaal voorzitter Anton Hanse uit Kerkwerve de organiseren de Haringruiters bedanken voor hun correcte organisatie en dekampioenen succes wen sen in Ermelo in hun strijd om de nationale KNF-titel. veland eens te verwennen met een echte topper. Dat Ad Broe ders er één is staat buiten kijf. Als tegenstander heb ik voor Richard de Bruin gekozen en niet alleen omdat hij lid is van onze vereniging Old Dutch, maar omdat hij gewoon de sterkste is die wij momenteel op dit eiland hebben". Als het aan De Klepper ligt zal het niet bij deze ene demon stratie blijven. De planning is dat oud-wereldkampioen Tjor- born Blomdahl in april even eens in Old Dutch zijn opwach ting zal maken. De demonstratie begint om 19.30 uur. BRUINISSE - Na het verlies in de vierde ronde tegen DZD II uit Kruiningen, wist schaak vereniging TOG zich te herstel len met een 5V2-2Vï overwin ning op Goes III. De gedetailleerde uitslagen zijn: K. v. d. Bos-P. van Berkel 0-1 A. v. Klinken-S. de Jongh V2-V2 J. de Korte-J. v. Sabben 1-0 M. Muller-L. Hillebrand 1-0 M. Holwerda-J. Eelkema 1-0 H. Holwerda-M. Rouw 1-0 R. Schot-P. Coldenhoff 0-1 K. Deurloo-T. van 't Hoogt 1-0 De zeven finales, in de diverse klassen, werden voor negentig procent beslist in de laatste games, waarbij de winnaars van de voorrondes hun positie op een enkele uitzondering veelal moesten prijsgeven. De hoogste game bij de dames was voor Nel Oostdam (217) en bij de heren voor Enrico Boogaard (230). Uitslagen Jeugd jongens: 1. Wilmar-van de Zande 1152 pins; 2. Martin Baks 1135; 3. Dennis v. Lunzen 1131; 4. Raymon de Jong 1121. Jeugd meisjes: 1. Katja van de Klooster 1606; 2. Cindy van de Chvarchenko was een jaar lang trainer bij MTV in Middelburg. Die turnvereniging, met dui zend leden, kon het contract wegens financiële verplichtin gen niet meer verlengen. Voor de ex-Russische trainer is er nu een onzekere tijd aangebroken omdat hij momenteel geen ar beidsvergunning heeft en de kans loopt om samen met zijn vrouw en kind het land uitge wezen te worden. Een werkver band van twintig uur bij MTV en twintig uur bij Delta Sport is op^niets uitgelopen. Voorzitter Eddy Bongers wil alles in het werk stellen om Chvarchenko naar Zierikzee te halen. „Momenteel geeft Sasja (roepnaam) op vrijwillige ba sis training bij Delta Sport. Daarbij is ook de Nederlandse Youri Vaes'was een uur eerder ook al goed op dreef. Op de vijftig meter vlinderslag ver beterde de Zierikzeeënaar zijn tijd met maar liefst 9,3 secon den. De tijd van 49.9 seconden was goed voor een vijfde plaats. Minder geslaagd was het toernooi voor Sebastiaan Raayen. Raayen moest de strijd staken doordat een griep ineens de kop op stak. Uitslagen deelnemers van zwemvereniging Onderdak: 100 m. schoolslag jongens tot 18 jaar: 9. Sebastiaan Raayen, 1.23.7. Jongens tot 14 jaar: 9. Alexander van Putten, 1.30.7. Jongens tot 12 jaar: Evert Zande 1502; 3. Wendy van de Klooster 1145. Heren D: 1. Daan Blom 2040; 2. Enrico Boogaard 1986; 3. Peter Berrevoets 1920; 4. Piet Schip pers 1854. Dames D: 1. Nel Oostdam 2034; 2. Roos de Vries 1967; 3. Jopy Meuldijk 1830; 4. Bep Kriens 1762. Heren C: 1. Lex van Boven 2173; 2. Albert-Jan Slappendel 2145; 3. Fred v. Herpen 2004; 4. Jan Druijve 1898. Dames B/C: 1. Hilda de Bruijn 2022; 2. Jacolien de Bruijn 1967; 3. Tiny Staal 1921; 4. Hele- ne Bakelaar 1909. Heren B: 1. Riny Hendrikse 2096; 2. Wim Tuk 2078; 3. Joost van de Zande 2069; 4. Adriaan Hanse 2065. topturner Piet Haze uit Goes meegekomen naar de turnzaal aan de Mulockstraat in Zierik zee. Haze kan alleen bij Chvar chenko trainen, anders is zijn cai'rière afgelopen. Wij wach ten nu op een arbeidsvergun ning van het arbeidsbureau in Zierikzee. Zodra dat geregeld is kunnen wij als vereniging Sasja een contract aanbieden. Het gaat moeizaam, maar we hopen dat zijn advocaat Diele- man uit Middelburg samen met het arbeidsbureau tot een oplossing komt. Niet alleen voor onze vereni ging is het van groot belang dat een trainer met die capacitei ten aan de slag kan bij onze le den. Ook is het turnklimaat in Nederland gebaat met een man die zoveel kennis heeft van het turnen", aldus Bongers. Schiettekatte, gediskw. Jon gens tot 10 jaar: 5. Youri Vaes, 1.44.1 Meisjes tot 18 jaar: 6. Ilonka van der Meer, 1.26.6. Meisjes tot 14 jaar: 5. Debbie van der Meer, 1.27.6. Vrijeslag meisjes tot 12 jaar: 11. Antje van 't Westende, 1.23.4. Meisjes tot 16 jaar: Franca Overbeeke, 1.12.3. Jongens tot 14 jaar: 12. Alexander van Putten, 1.12.0. Jongens tot 10 jaar: 2. Youri Vaes, 1.23.6. Rugslag jongens tot 14 jaar. 12. Alexander van Putten, 1.25.9. Meisjes tot 14 jaar: II. Debbie van der Meer, 1.22.9. Vlinderslag meisjes tot 18 jaar: 7. Ilonka van der Meer, 1.19.7. Jongens tot 10 jaar: 5. Youri Vaes, 49.9. ZIERIKZEE - Op donderdag 24 februari zal in café Old Dutch in Zierikzee een demonstratiewedstrijd driebanden plaatsvinden tussen Ad Broeders en Richard de Bruin. Ad Broeders heeft zijn sporen op driebandengebied reeds ruimschoots verdiend. De 36-jarige postbode uit Oosterhout komt sinds 1986 uit in de ereklas. Ad Broeders geeft een demonstratie in Zierikzee. NIEUWVLIET-BAD - Afgelopen zaterdag tekenden de Haringruiters uit Biervliet voor de organisatie van de Zeeuwse Indoor-dressuur kampioenschappen voor paarden en pony's van de KNF. In manege Riemens, een schitterende accomodatie in Nieuwvliet-Bad kreeg de titelstrijd zijn beslag. Bijzonder jammer was dat de organisatie te maken kreeg met een aantal afmeldingen in de Z-klasse paarden. ZIERIKZEE - Gymnastiekvereniging Delta Sport in Zierikzee is al een aantal weken bezig om de turn- trainer Alexander Chvarchenko een trainerscontract aan te bieden. De bedoeling is om de uit Litouwen gevluchte trainer veertig uur per week in dienst te nemen. Zeeuwse zwemkampioenschappen VLISSINGEN - Youri Vaes (10) van zwemvereniging Onderdak heeft tijdens de Zeeuwse zwemkampioen schappen in het Golfbad Vlissingen een zilveren me daille gewonnen op de honderd meter vrije slag. Zijn tijd van 1.23.6 minuut was een fractie langzamer dan de winnaar, Sven Schieman uit Hoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9