GRATIS ADVERTENTIE 'In recreatie moet het naar meer kwaliteit en minder kwantiteit' UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND zierikzeesche! nieuwsbode Personeel waterschap boos over uitstel fusie-verzoek 0 1 r n Commissie welzijn Zierikzee Dubbele vergadering van commissie RO Commissaris van de Koningin op werkbezoek in Middenschouwen: Stuurgroep vraagt Schouws waterschap om herbezinning Meepraten over fusie wordt gereduceerd' 2 Q 3 3 5 7 Inbraken in kerk en café Bruinisse I-; dékrant van schouwen -duiveland! j 32.(K) V 'Mlopr.ftv>\ - ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. a drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 15 FEBRUARI 1994 150e JAARGANG NR 25514 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Commissaris van de Koningin drs. W. T. van Gelder in gesprek met Duikcentrum-eigenaar Mathijssen. (Foto: Joop van Houdt). SCHAR ^NTDIJKE - Commissaris van de Koningin in Zeeland drs. W. T. van Gelder vindt dat in de recreatie nog meer dan nu het geval is de schijnwerper gericht moet worden op cultuur, natuur en sport. „Het moet in de recreatie naar meer kwaliteit en minder kwantiteit", verklaarde Van Gelder gisteren, maandag, na een werkbezoek aan de gemeente Middenschouwen. Hij zei onder de indruk te zijn van de initiatieven tot natuurontwikkeling bij Flaauwers, maar stak ook de loftrompet over de houding van de ondernemers in de gemeente Middenschouwen. „Elke keer als ik op Schouwen-Duiveland kom zie ik weer ondernemers die vernieuwend bezig zijn", aldus Van Gelder. In de ochtenduren werd Van Gelder door het college van b en w van Middenschouwen ont vangen en werden de actuele zaken binnen de gemeente on der de loep genomen. Aanslui tend volgde een rondrit door de gemeente waarbij een bezoek werd gebracht aan twee Mid- denschouwse bedrijven. Aller eerst werd de Commissaris van de Koningin rondgeleid door duikcentrum Mathijssen aan de haven Kloosternol. Meer spreiding Nog niet zo lang geleden stond daar een overbodig geworden loods van een landbouwcorpo ratie. Mathijssen toverde het geheel om in een goed geoutil leerd duikcentrum dat inmid dels kan bogen op een groeien de cliëntèle. Niet alleen in de zomermaanden weten de sport- duikers het duikcentrum te vinden, maar ook in herfst en winter is het duikcentrum goed beklant. ,,Je ziet in het al gemeen ook dat er steeds meer spreiding komt in de recreatie. Mensen komen niet alleen meer in de zomer, maar zijn er ook als het wat minder mooi weer is", aldus Van Gelder na afloop van het werkbezoek. Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat zoveel moge lijk op die ontwikkeling in gespeeld dient te worden. Evenals het gemeentebestuur van (onder meer) Midden schouwen ervaart hij het ge brek aan vrijliggende fietspa den op Schouwen-Duiveland als een gemis, maar Van Gelder liet zich niet verleiden tot be loftes. ,,Maar ik denk zeker dat er op termijn meer fietspaden moeten komen", aldus Van Gel der. Hij koppelde daar de op merking aan vast dat er wat hem betreft eigenlijk geen on derscheid gemaakt dient te worden tussen 'gewone' en toe ristische fietspaden. Voor wat betreft de recreatie signaleert Van Gelder een toe name van de belangstelling voor de natuurgerichte recrea tie. ,,Ik vind dat een heel posi tieve ontwikkeling", aldus Van Gelder. „Uit onderzoek blijkt ook dat deze categorie recrean ten over het algemeen aardig wat te besteden heeft en boven dien de natuur ontziet". Van Gelder toonde zich onder de in druk van de natuurontwikke ling aan de Flaauwers. ,,Ik ben ervan overtuigd dat daar zich een prachtig natuurgebied gaat ontwikkelen", aldus de Com missaris van de Koningin. Hij bracht gisteren in het gezel schap van het college van b en w van Middenschouwen ook een bezoek aan de witlofkwe kerij van de heer De Kok aan de Tellersweg bij Kerkwerve. De Kok gebruikt geavanceerde methoden voor teelt en oogst van witlof. ,,Ik kom dit op Schouwen-Duiveland toch vaak tegen, boeren die op zoek zijn naar nieuwe mogelijkhe den. Ik heb hier de Zeeuwse Vlegelteelt gezien en moderne komkommerteelt en ik denk dat de landbouw het in de toe komst toch van dit soort ver nieuwende initiatieven zal moeten hebben", aldus Van Gelder. Creatief Een van de twee economische pijlers van de gemeente Mid denschouwen is de landbouw en zoals bekend mag worden verondersteld is er in deze branche vaak geen reden tot juichen. „De problemen in de landbouw zijn landelijk, zo niet Europees en daarom is het zo belangrijk dat mensen op zo'n creatieve manier zoeken naar nieuwe wegen", aldus de Commissaris van de Koningin. Hij sloot zijn werkbezoek aan de gemeente Middenschouwen af met een informeel gesprek met leden van de gemeente raad. Voorbereidingen fusie stilgelegd ZIERIKZEE - De Stuurgroep fusie waterschap pen boven de Westerschelde doet een dringend beroep op de algemene vergadering van het Wa terschap Schouwen-Duiveland om alsnog ak koord te gaan met de fusieplannen. Dat blijkt uit een persbericht van de stuurgroep. De stuurgroep zegt met vol doening kennis te hebben genomen dat drie van de vier waterschappen vol mondig 'ja' hebben gezegd tegen de uitkomsten van de fusierapporten. Tegelijker tijd moest echter geconsta teerd worden dat het Water schap Schouwen-Duiveland nog niet verder wilde gaan dan een 'ja, mits'. In feite uitte het waterschap drie wensen, zo stelt de stuur groep. Wensen Allereerst wil het algemeen bestuur van het Schouwse waterschap meer duidelijk heid over de bestuurlijke in breng van Schouwen-Duive land. Daarnaast vindt men dat ook Zierikzee in aan merking dient te komen als eventuele vestigingsplaats voor het nieuwe hoofdkan toor en wil men meer duide lijkheid over de vraag of Goeree-Overflakkee bij Zeeland gevoegd wordt en welke mogelijkheden er dan ontstaan met betrek king tot fusie van water schappen. Om het algemeen bestuur van het Waterschap Schou wen-Duiveland alsnog over de streep te trekken doet de stuurgroep een aantal hand reikingen. Allereerst wórdt gesteld dat in het rapport van de stuurgroep de nodige aandacht is besteed aan de vertegenwoordiging van de verschillende gebieden. Tbn tweede wordt aan het bu reau dat de fusie-plannen verder moet uitwerken op gedragen om in het onder zoek naar de mogelijke lo caties voor de vestiging van het hoofdkantoor ook Zie rikzee te betrekken. Dringend beroep Voor wat betreft de kwestie Goeree-Overflakkee wordt verwezen naar de uitvoeri ge passage die de stuur groep in haar aanbiedings brief daar aan gewijd heeft. „Uiteraard staat het Schou wen-Duiveland vrij zelf nog nader onderzoek te onder nemen", aldus de stuur groep. Alles overziende doet de stuurgroep een dringend beroep op de algemene ver gadering van het Water schap Schouwen-Duiveland om zich aan te riuiten bij de drie andere waterschappen boven de Westerschelde. ZIERIKZEE - Een groot deel van het personeel van het Waterschap Schouwen- Duiveland heeft via een open brief uiting gegeven aan haar teleurstelling en verbazing over het besluit van het algemeen bestuur van waterschap nog niet mee te werken aan een fusie van de vier Zeeuwse waterschappen boven de Wes terschelde. Het algemeen bestuur besliste vorige week om nog geen principe-verzoek tot samenvoe ging van de waterschappen per 1 januari 1996 in te dienen bij de Staten van Zeeland. Dit ter wijl de Waterschappen Noord en Zuid-Beveland, Walcheren en Tholen daar wel toe hebben besloten. Op die manier gaan zij wel, maar het Waterschap Schouwen-Duiveland niet door op de weg naar fusie. Het personeel van het Water schap Schouwen-Duiveland vindt dat dit niet in het belang is van het waterschap Schou wen-Duiveland en zeker niet in dat van het personeel dat er werkt. „De mening van het provinciaal bestuur ten aan zien van het waterschapsbestel kennende mag worden ver wacht dat de verzoeken van de drie waterschappen, om door te gaan met de fusie, worden ingewilligd," aldus de brief van het personeel. Men vreest dat Schouwen-Dui veland daarbij in het nieuwe waterschap wordt 'ingelijfd'. „Waardoor de mogelijkheid om mee te praten naar ons gevoel tot nul zal worden geredu ceerd. Het gevaar dat 'over' in plaats van 'met' ons zal worden gepraat weegt voor ons bijzon der zwaar," aldus het perso neel. Men is van mening dat het rap port van de Stuurgroep (waar mee het dagelijks bestuur van het waterschap en de Commis sie voor georganiseerd Overleg instemden) duidelijk aantoont dat het Waterschap Schouwen- Duiveland op termijn niet als zelfstandige organisatie tegen aanvaardbare kosten haar ta ken kan blijven uitvoeren. Daarbij spelen externe invloe den, zoals overheidsmaatrege len een grote rol. Nu reeds worden bepaalde va catures niet opgevuld in ver band met de kosten die daar aan verbonden zijn. Het perso neel vindt dat de druk die daardoor op hen wordt uitge oefend zijn maximum heeft be reikt. „De gevolgen van uitstel van een fusie zullen met name in de personele sector voelbaar zijn." Het waterschapspersoneel ver zoekt het algemeen bestuur van het waterschap daarom haar besluit van 9 februari jongstleden te herzien. Het be stuur zou alsnog bij de Staten van Zeeland een principe verzoek moeten indienen voor samenvoeging van de vier bo vengenoemde Zeeuwse water schappen. ZIERIKZEE - De commissie van advies en bijstand voor welzijn vergadert dinsdag 15 februari om 19.30 uur in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee. Tijdens deze vergadering zal gesproken worden over de in voering van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten. Voorge steld wordt om er mee in te stemmen dat aan het bestuur van de Intergemeentelijke So ciale Dienst zal worden ge vraagd voor de gemeenten op Schouwen-Duiveland de taken in het kader van de WVG uit te voeren. Twens wordt gespro ken over de conceptverorde ning WVG. In een eerdere com missievergadering werd hier over overeenstemming bereikt, maar in het regionale overleg zijn enkele wijzigingen voorge steld. Agendapunt 5 handelt over het subsidieverzoek van het Emancipatiebureau voor een symposium. Voorafgaand aan elk agendapunt mag het aanwezige publiek het woord voeren. Een half uur voor de vergadering kan iedereen de op de vergadering betrekking hebbende stukken inzien in de secretariskamer. Zwaarder dan het kwaad zelf is die keuze die bevend tussen twee kwaden blijft zweven. Goethe Minder wind HET WEER Vannacht opklaringen en mini- mumtemp. omstreeks min 6 gra den. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemp. in het al gemeen iets onder nul. Wind zuid oost, matig, kracht 3 4, aan de kust nu en dan krachtig, 6 Bft. ULTIMATUM VN-commandant rekent op werking van ultimatum in Bosnië. GASTROL Zierikzeeënaar Eric Holm speelt gastrol in Goede tij den, slechte tijden. AVONDOPENING De Brouwse bevolking is nog niet goed gewend aan de avond-openstelling van de secretarie. TAFELTENNIS Tafeltennisvereniging Scaldina herstelt zich tegen Big Smash. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Onder meer bespreking Strandnota BURGH-HAAMSTEDE - Volgende week vergadert de commissie ruimtelijke ordening (RO) van de ge meente Westerschouwen. In verband met de lengte van de agenda is de vergadering gesplitst in twee de len. Vergaderd wordt op dinsdag 22 en woensdag 23 februari. Tijdens deel I van de vergade ring van de commissie RO dinsdag wordt de Strandnota besproken. Verder op de agen da die avond verschillende bouwplannen en het voorstel van de tennisvereniging Wes terschouwen voor wijziging en uitbreiding van het tenniscom- plex aan het Duinwegje in Burgh. Ook het Ruimtelijk Economisch Ontwikke lingsplan (REO) komt aan de orde. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehnuis en begint om 19.30 uur. Toerisme Tijdens deel II van de vergade ring woensdag gaat het vooral om zaken die te maken hebben met landbouw en toerisme. Op de agenda de notitie Kamperen bij de boer, een bespreking van het thema plattelandstoerisme en een bespreking van het the ma intensieve veehouderij. De ze drie genoemde agendapun ten worden, vanwege hun on derlinge samenhang, integraal behandeld. De vergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis en begint om 19.30 uur. BRUINISSE - In Bruinisse werd ingebroken in een café en in de Hervormde kerk. Beide inbraken werden maan dagmorgen ontdekt. Uit het ca fé van B. werd een onbekend bedrag aan contant geld gesto len en een hoeveelheid tabaks- artikelen. De inbraak in de kerk werd om ongeveer 07.15 uur ontdekt door Van de B. die vervolgens aangifte deed bij de politie. Voor zover kon worden nagegaan werd uit de kerk niets gestolen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN :~1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1