'Je zou je vingers breken' Luctor'88 weigert verder te spelen ZSC uit de beker Ajax speelt deze zomer in Zierikzee Een pover optreden Peter van Vossen Duiveland geen partij voor VCK 3 in bekerduel Scheidsrechter blaast wedstrijd in Zonnemaire te vroeg af Renesse verliest oefenpartij 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bart van der Hulle is net te laat om de onzekere keeper van VCK 3 te bedreigen. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Het was niet vreemd dat keeper Sjaak Verhoek na afloop van het bekerduel tussen Duive land en VCK 3 uit Koudekerke eerst een borreltje ging halen in de kantine. De 11-0 winst voor Duiveland en welgeteld de zeven ballen die Verhoek moest verwerken in de oostelijke koude wind op het Oostersport park gaven de keeper blauwe vingers. „Ik was bang om een bal op te rapen, je zou je vingers breken". Verhoek kon er wel om lachen, maar of het zin heeft om zulke wedstrijden te spelen vroeg hij zich ook af. ,,Ja, dat team heeft toevallig van Veere 2 gewonnen en dan speel je automatisch een ronde verder. Voor die jon gens is het ook niet leuk om met zo'n groot verschil te ver liezen", aldus de 30-jarige kee per die stond te blauwbekken in het doel. Te vroeg Met blote benen kreeg Verhoek weinig te doen. Hij had tijd voor een praatje met de vaste toeschouwers achter zijn doel en keek af en toe eens in het rond of er nu verder niks was te beleven dan wachten tot scheidsrechter Van Dongen uit Bruinisse het eindsignaal gaf. Verhoek had geluk, de scheids rechter blies de wedstrijd vijf minuten te vroeg af. De 11-0 winst voor Duiveland was vol doende en hij wilde VCK 3 niet langer tergen voor het eenrich tingsverkeer van de Duive land voetballers. „Ook dit soort wedstrijden hoort erbij. Een paar jaar gele den keepte ik nog in het tweede team. Dan waren er ook wei eens wedstrijden waar je met groot verschil won. Toen had ik een flesje jenever en een pakje shag achter het doel liggen. Als ik dan niks te doen had, dan nam ik een slokje en draaide een sigaretje. Ja, nu kan je dat niet meer doen. Ik denk dat een aantal mensen over je heen zou vallen", aldus de sympa thieke keeper van Duiveland. Trainer Jaap van Huizen was tevreden ,met de overwinning.' „Ach, er hadden veel meer doelpunten kunnen vallen. Daarom heb ik in de rust de jongens ook even toegesproken in de kleedkamer. Ze gingen wel erg gemakkelijk om met de kansen", laat Van Huizen na af loop weten. Ondanks dat René van de Werf vier doelpunten voor zijn reke ning nam stond de linkerspits niet echt op scherp. Vooral in de eerste helft had hij de score al op 10-0 kunnen brengen. De 26-jarige speler was veel te haastig en slordig om een mooi doelpunt te maken. Dat hij na elke gemiste kans weer eens met zijn hoofd schudde was lo gisch want zo'n speler met die capaciteiten en snelheid moet toch in staat zijn meer doel punten te produceren. Duiveland had als team geen enkele moeite met het derde team van VCK. Al in de derde minuut scoorde André van de Berge met een lobje het eerste doelpunt. Nog geen vier minu ten later was Erik Beije er als de kippen bij om met een strak schot de onzekere keeper uit Koudekerke te verslinden. Het duurde toen alsnog vieren twintig minuten voordat Bart van der Hulle nummer drie scoorde voor zijn ploeg. Daar na was het René van de Werf die binnen drie minuten de 5-0 ruststand tot stand bracht. Het eerste doelpunt kreeg hij ca deau van de Koudekerkse kee per die verkeerd uitgooide en het tweede doelpunt was een kopbal nadat Erik Beije de bal miste. Van de Werf had in de rust waarschijnlijk goed geluisterd naar Jaap van Huizen want de tweede helft was nog geen vijf minuten oud of Van de Werf maakte 6-0 met een hard en droog schot. Intussen stond keeper Verhoek kou te lijden en een buurtpraatje te maken met een groepje Duivelandse supporters terwijl de 21-jarige Marco Pannekoek met een keu rig boogballetje de stand op 7-0 bracht. VCK 3 was intussen een versla gen ploeg die probeerde de eer te redden. Verhoek bleef op de sporadische uitvallen alert en zelfs een buitenspelsituatie van de Koudekerkse linker spits kon de keeper uit Ooster- land niet verrassen. In de 63e minuut scoorde Van de Werf 8-0 en Bert Verhoek mocht na zeventig minuten spelen de negende treffer ma ken. Met een glijbal in de 73e minuut was het prijs voor Adrie Bal en Bert Verhoek mocht van scheidsrechter Van Dongen de Koudekerkse kee per beproeven met een straf schop (11-0). „Ik weet ook wel dat dit soort wedstrijden een makje is. Toch zie ik daar wel het nut van in. Je spéélt en de geschorste spelers lopen weer een wedstrijd in. Ik ben be nieuwd wie de volgende tegen stander is", aldus Van Huizen. Bekerduel Duiveland - VCK 3 (Koudekerke) 11-0 (5-0). 3. An dré van de Berge 1-0. 7. Erik Beije 2-0. 31. Bart van der Hul le 3-0. 35. René van de Werf 4-0. 37. René van de Werf 5-0. 50. Re né van de Werf 6-0. 60. Marco Pannekoek 7-0. 63. René van de Werf 8-0. 70. Bert Verhoek 9-0. 73. Adrie Bal 10-0. 83. Bert Ver hoek (strafschop) 11-0. Scheids rechter: A. van Dongen uit Bruinisse. Toeschouwers: 50. ZONNEMAIRE - Trainer Wim Kommer liep na afloop te mopperen. Met een 2-3 nederlaag tegen Luctor'88 3 uit Heinkenszand stapte hij kleumend van het sportveld in Zonnemaire. „Ik weet niet beter of er moet twee keer vijfenveertig minuten worden gevoetbald. Moet je kijken, er moeten nog tien minuten worden gespeeld", aldus Kommer die met must, sjaal, dikke jas en een winddichte trainingsbroek ingepakt was. Aanvoerder Piet Stouten vond het ook een vreemde zaak, hij ging gelijk verhaal halen bij de arbiter Luijk uit Vlissingen. Intussen waren beide ploegen tien minuten voor tijd al het veld afgelopen en een aantal Luctor'88-spelers stond al on der de douche om weer wat op temperatuur te komen. Scheidsrechter Luijk zag dat hij te vroeg het eindsignaal had gegeven en maande beide ploegen weer om terug te keren op het veld. Zonnemaire gaf ge hoor aan de oproep, maar Luc tor'88 weigerde om te komen. Zelf weten „Nou ja, als Luctor'88 niet meer wil spelen dan vul ik geen stand in op het wedstrijd formulier", aldus de 51-jarige scheidsrechter Luijk. Mijn stopwatch is stilgevallen, ik heb de verkeerde tijd gehan teerd. Moet je luisteren. Ik ben gewoon fout met de tijd, we moeten nog tien minuten voet ballen. Als Luctor'88 dan niet meer wil, moeten ze het zelf weten. Ik vul geen stand in. De KNVB moet dan maar uitzoe ken wat ze er verder meedoen", aldus Luijk uit Vlissingen. De grensrechter van Luctor'88 probeerde de arbiter nog op an dere gedachten te brengen. „Moet je luisteren scheidsrech ter. Er staan al drie jongens on der de douche. Met zulk koud weer i? het niet verantwoorde lijk om ze weer het veld in te sturen". „Dan neem je toch twee wissels", antwoordde Luijk op het commentaar van de Luctor'88-grensrechter. „Nee, dat kan niet meer want die hebben we al gebruikt". O, daar weet ik niks van. Dat heb je mij niet gemeld. Als je dan exact volgens de regels wilt spelen dan vul ik nog wel meer op het wedstrijdformulier in", aldus Luijk die ook probeerde wat op temperatuur te komen. Het was zondagmiddag op het sportveld in Zonnemaire venij nig koud. Met een harde oos tenwind en rond het vriespunt was het voor de vijftien toe schouwers slecht vertoeven. Ook het voetbalspel was niet Zonnemaire-keeper Erivin van der Wekken pakt vergeefs de bal. (Foto: Joop van Houdt). aanlokkend. Een lui voetbal lend Zonnemaire kwam na twintig minuten op 0-1 achter stand. Een vrije trap, op twin tig meter afstand van keeper Erwin van der Wekken, van Fe- by de Jong ging via het kaatsen van de Zonnemaire-muur in het doel. Vijf minuten later was het weer De Jong die scoorde (0-2). Nadat Sebastiaan van Leer- sum, Marcel de Vlieger en Mar co Thnis al een aantal kansen hadden gemist scoorde Van Leersum in de 29e minuut de aansluitingstreffer (1-2). Drie minuten later was het alweer 1- 3. Feby de Jong nam een vrije trap op vijfendertig meter af stand van het doel. Via de schouder van aanvoerder Piet Stouten ging de bal in het doel. Op slag van rust maakte Mar cel de Vlieger de theepauze weer wat aangenamer voor Zonnemaire. Een foute te rugspeelbal van de aanvoerder van Luctor'88 werd goed door zien en De Vlieger maakte 2-3. Luie acties In de tweede helft gebeurde er weinig aan beide zijden. Zon nemaire kreeg nog de beste kansen, maar Marco Thnis presteerde het vier keer om de bal meters hoog over het doel te schieten. Zonnemaire ken merkte haar spel vooral door luie acties. Zo is John Kommer niet vooruit te branden, Marcel de Vlieger kruipt steeds achter de man en de acties van Hans Goemans strandden met regel maat op niets uit. Opvallend was het spel van de 39-jarige aanvoerder Piet Stou ten. Hij moet dan wel aan snel heid inboeten, maar conditio neel maakt hij nog een sterke indruk. Zelfs met regelmaat ging hij bij hoekschoppen naar het strafschopgebied van de te genstander. „Ja, we missen inderdaad die extra stap van onze spelers. Se bastiaan van Leersum is een grillige spits, maar die jongen staat er ook alleen voor. Laten we het maar steken op het kou de weer", was trainer Wim Kommer van mening. De KNVB-afdeling neemt in ieder geval de uitslag in de stand op. „Als één van de ploegen in het gedrang komt voor degradatie of de kampioenstitel speelt een rol dan kunnen we altijd het restant nog laten spelen. Op dit ogenblik is dat niet van toepas sing", aldus Wim Jagt van de KNVB afdeling Zeeland. Zonnemaire - Luctor'88 3 2-3 (2- 3). 20. Feby de Jong 0-1. 25. Fe by de Jong 0-2. 29. Sebastiaan van Leersum 1-2. 32. Feby de Jong 1-3. 42. Marcel de Vlieger 2-3. Bijzonderheden: De scheidsrechter blaast in de eer ste helft de wedstrijd drie mi nuten te vroeg af en in de twee de helft tien minuten. Scheids rechter: Th. Luijk uit Vlissin gen. Tbeschouwers le helft: 15. 2e helft: 8. OUDE-TONGE - Zondag vier deklasser DGBC uit Oude- Tonge was zondag duidelijk te sterk voor Renesse. Op Goeree- Overflakkee verloor de ploeg van Ed van Lent kansloos met 5-0. „Het was weer slecht. We zitten zo onderhand in een kratertje want dit kan je geen dipje meer noemen. Het gaat gewoon niet lekker. Het lijkt wel of nie mand een actie durft te ma ken", liet Leon Bakker na af loop weten. Bij Renesse stond René de Har- tog in de goal. De Hartog is speciaal lid geworden nadat Renesse de laatste twee weken met een keepersproblecm zat opgezadeld. Jeroen Verboom was wegens epilepsie-klachten twee weken uit de running maar hoopt de komende weken toch weer tussen de palen te staan. Ondanks zijn aanwezigheid kon René de Hartog niet voor komen dat voor DGBC Leo Ka- chelland (2), Wim Bot en Jan- Willem Pulleman (2) scoorden. Donderdag 28 juli ZIERIKZEE - Ajax slaat van 25 tot en met 30 ju li haar trainingskamp op in Zeeland. De selec tie van trainer Louis van Gaal bivakkeert dan in hotel Zuiderduin en werk haar trainingen af op de velden van De Meeuwen in Zoutelande. Ajax speelt ook drie oefen wedstrijden. Op donderdag 28 juli komt Ajax naar Zie rikzee om op sportpark Den Hogen Blok een oefenduel te spelen tegen de Zeeuwse selectie. Op dinsdag 26 juli speelt het tegen de oude club van Danny Blind, RCS in Souburg, en op zaterdag 30 juli komt Ajax in actie te gen en in Goes. WK De Ajax-selectie start op 18 juli haar eerste training in Amsterdam. Maandagmid dag 25 juli arriveert de se lectie in Zoutelande. Waar schijnlijk zonder de twee Zeeuwse voetballers Danny Blind en Peter van Vossen. Volgens Van Gaal maken deze twee spelers serieuze kans om geselecteerd te worden voor het WK. Dat geldt ook voor een aantal andere spelers van Ajax waardoor Van Gaal niet met de complete selectie afreist naar Walcheren. De spelers die naar het WK-voetbal gaan mogen daarna van hun vakantie genieten. De broer van Peter van Vos sen, Kees, die vooral be moeienis had met de Ajax- komst naar Zierikzee, denkt wel dat Peter in Zie rikzee aanwezig is. „Ik heb Peter nog gesproken, maar hij wil zeker proberen om in Zierikzee van de partij te zijn", aldus Kees van Vos sen. Louis van Gaal en zijn as sistent Bobby Haarms wa ren afgelopen vrijdag naar Zeeland gekomen om het hotel en de velden van De Meeuwen in Zoutelande te inspecteren. ROTTERDAM - Slecht voetballen, maar toch win nen. Dat kan alleen een toekomstige kampioen. Een week na het fiasco bij PSV (4-1) en de nietszeggende bekerwedstrijd tegen Helmond Sport (7-1), kwam koploper Ajax met werkvoetbal goed weg bij Spar ta: 0-1. De 25-jarige Peter van Vossen stond voor de eerste keer in de basis. Na ruim een uur spelen werd hij door trainer Louis van Gaal gewisseld. ,!k vind het nog te vroeg om van een mindere periode te spreken", waakte trainer Louis van Gaal voor een mineurstem ming. De coach van Ajax gaf ronduit toe dat zijn ploeg op het ijskoude Kasteel niet goed had gespeeld. „Maar er werd tenminste keihard gewerkt en dat is wel eens anders geweest. Dit is een belangrijke overwin ning voor ons. De uitwedstrijd tegen Sparta is voor Ajax tra ditiegetrouw lastig." Ajax trad in Rotterdam met een drietal wijzigingen in de opstelling aan. De vaste ba sisspelers Danny Blind, Ro nald de Boer en Finidi waren niet van de partij. Michel Kreek, Peter van Vossen en Dan Petersen kregen hun kans in de hoofdmacht. Aanvoerder Blind wilde in een ziekenhuis in Zaandam de geboorte van zijn derde kind meemaken (een dochter, Franky) Finidi moest op last van Van Gaal thuis blij ven. Ronald de Boer werd na een serie matige wedstrijden eveneens een weekje rust ge gund. Gezien het aanwezige spelersmateriaal en de kracht van de tegenstander had Van Gaal de speelwijze van zijn ploeg iets bijgesteld. De tak- tiek was min of meer af gestemd op centrumspits Peter van Vossen, die voor de eerste keer bij Ajax voor het ba sisteam was opgeroepen. Het was de bedoeling meer vanuit de verdediging op te bouwen om op die manier ruimte voor de drie aanvallers, met name voor Van Vossen, te scheppen. De ZIerikzeeënaar, nu eenmaal niet gezegend met een fluwelen techniek, heeft de bal liever diep dan in de voe ten. De opzet van Van Gaal slaagde niet. Dat kwam vooral door het povere optreden van Van Vossen. De duurste aan koop uit de Ajax-historie kwam nauwelijks in het spel voor. In de eerste helft onder scheidde Van Vossen zich twee keer, in negatief opzicht welte verstaan. Eerst kreeg hij de ge le kaart voor een onbesuisde overtreding, vlak voor de rust miste hij na één van de weinige vloeiende combinaties bij Ajax een simpele kans. Na ruim een uur geploeter vond Van Gaal het welletjes en bracht hij Pet- tersson in. „Van Vossen was geen succes", erkende de Noordhollandse coach. „Dat is heel vervelend, vooral voor hem. Zoveel kan sen op een basisplaats krijg je bij Ajax niet." Na een sterke openingsfase van Sparta, ove rigens zonder echte scorings kansen, trok het rommelig spe lende Ajax het duel langzaam naar zich toe. Met zijn eerste competitietref fer, een fraaie kopbal uit een vrije trap van Petersen, luidde gelegenheidsaanvoerder Frank de Boer de overwinning in. Met kunst- en vliegwerk werd in de chaotische slotfase de voor sprong vastgehouden. LILLEHAMMER - Slowakije beleefde als onafhankelijk land een fraai debuut bij het olympisch ijshockey toernooi. De Oosteuropeanen hielden tij dens hun ouverture veelvoudig wereldkampioen Zweden ver rassend op 4-4. SCHARENDIJKE - Het bekeravontuur van ZSC is voorbij. In de thuiswedstrijd tegen afdelingseerste klasser Nieuwland bleken de bezoekers te sterk voor de ploeg uit Scharendijke. Na negentig minu ten eindigden beide ploegen met een 1-5 stand in het voorgeel van de ploeg uit Walcheren. „Nieuwland was een maatje te groot voor ons. Die ploeg staat ook nog eens tweede in de eer ste klas. Je ziet het gewoon aan alles. Bij hen worden de kan sen wel afgemaakt. Er lopen nogaj wat spelers rond die kun nen voetballen", verklaarde Kees Kommer na afloop de ne derlaag. De eerste kans in de wedstrijd was na vijf minuten toch voor ZSC maar Erik-Jan Elenbaas schoot alleen voor de keeper te zacht in. Nog in de zelfde minuut viel de goal een de andere kant. Mike van Kleef profiteerde van een verdedi- gingsfout. Oplossen Binnen een kwartier vergroot te Hugo Crucq de voorsprong naar 0-2 en Mike van Kleef zorgde met zijn tweede goal daarna voor 0-3. „Een stand waar niks op af te dingen was. Nieuwland zette ons goed vast op eigen helft en dan hebben wij geen spelers die dat kun nen oplossen," aldus Kommer. Als er na rust nog Scharendijk- se hoop aanwezig was werd die na twee minuten al weggescho ten. Hugo Crucq zette de bezoe kers op 0-4. Arno de Jonge red de uit een corner van Erik-Jan Elenbaas met zijn goal de eer. Het slotwoord was toch weer voor Nieuwland toen Wim Die- leman de 1-5 wist aan liet teke nen. „Eigenlijk calculeer je dit wel in. Het is alleen zo jammer dat we de laatste wedstrijden bin nen een kwartier op een 2-0 achterstand staan. Zeker als je weet dat je zelf toch al niet ge makkelijk scoort", besloot Kees Kommer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8