Minderwaardigheidsgevoel fataal voor Ouwerkerk Keeper Jan van de Linde leidt MEVO naar volgende bekerronde Jacob Muller vertolkt hoofdrol in Breskens SKNWK declasseert DFS in tweede helft Weer verlies eerste jeugdteam Scaldina Reserves Bruse Boys na penalty's gewipt Olijhoek blijft Domburg bluft zonder kwaliteiten MAANDAG 14 FEBRUARI 1994 NR 25513 7 Bruse Boys spelers Mudjo Avdic (liggend) en Ralph van de Ouden (rechts) belagen een MEVO-speler. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Trainersgx-luk, dat had MEVO's verantwoordelijke man Gerard Olijhoek zaterdagmiddag. Voor rust stond bij zijn ploeg Jan-Willem Kranendonk tussen de palen. Na rust werd good-old Jan van de Linde opgesteld. In de noodzakelijk geworden strafschoppenserie, nadat de wedstrijd tussen MEVO en Bru se Boys 2 in 1-1 eindigde, leidde Van de Linde op routine zijn ploeg naar de volgende bekerronde. Drie Bruse strafschoppen vielen ten prooi aan de ledematen van de Zierikzeese doelman. Eerste doelpunt voor Jakkoo Brouwer BRESKENS - Bruse Boys is ongeschonden door de tweede ronde van de Borssele Champions League ge komen. In en tegen Breskens moesten de strafschop pen uitmaken wie na een 1-1 eindstand op vijf maart tegen HVV'24 in Hulst mag uitkomen. Bruse Boys keeper, de 26-jarige Jacob Muller, stopte drie straf schoppen waardoor zijn ploeg over een paar weken mag afreizen naar Zeeuwsch-Vlaanderen. En zo viel er, ondanks de mati ge vertoning, toch nog een man van de wedstrijd te benoemen. Felicitaties van spelers en de weinig aanwezige, maar o zo verkleumde toeschouwers, wa ren Van de Lindes deel. Alle maal flauwekul, dat boekje van Jan Reker", reageerde de keeper humoristisch op het stoppen van de drie elfmeter- trappen. ,,Het is de kunst om zo lang mogelijk te blijven staan en goed naar de speler die de strafschop neemt te kij ken. Qua wedstrijd was het weer niet best vanmiddag, maar zo is er tenminste nog wat positiefs te noemen", aldus de 46-jarige. Geen excuus Op papier kon de wedstrijd tuss.en MEVO en de reserves van Bruse Boys een leuk tref fen worden. Maar die typering werd door beide teams niet waargemaakt. Feit was wel dat beide ploegen aardig wat spe lers misten. Volgens MEVO- trainer Gerard Olijhoek mocht dat echter geen excuus zijn. ,,In de periode dat we in de compe titie bijna volledig stonden haalden we ook maar vier pun ten, dus dat mag niks uitma ken." Collega-trainer Piet Roks zag ondanks het gemis van een viertal spelers toch nog wel kansen voor zijn team. ,,Het zal een beetje van de vorm van de dag afhangen. Die is belangrijk, maar als we zo als vorige week spelen maken we zeker kans", vertelde Roks vooraf. Al snel bleek de vorm van de dag bij geen van de ploegen aanwezig te zijn. Het eerste kwartier ging gelijk op maar echte kansen werden niet ge creëerd. Het meest opvallende was nog wel de blessure van Peter van de Linde. Momenteel vallen de blessures bij de Zie rikzeese ploeg toch als rijpe ap peltjes van de boom. MEVO's laatste man verliet met een liesblessure het veld. ,,Ik draaide, maar mijn been bleef staan," verklaarde de lange speler zijn blessure later. Nadat Bruse Boys 2 via Cees de Keijzer en Dolf Roks al gevaar lijk was geweest opende de ploeg de score. Een pass van Cees de Keijzer leek onder schept te gaan worden door MEVO-speler Remco van der Wekken. Mujo Avdic zette ecl'i- ter Van der Wekken te kijk, kwam vrij voor Jan-Willem Kranendonk en profiteerdé met een droge schuiver in de verste hoek van het geboden buitenkansje. Normaal mag zo'n gevoel geen invloed hebben op een wed strijd. Het gemis van William Remeeus, Jackie Kenters, Pe ter Bezemer en Johnny Hage was voelbaar bij de overige spelers van de thuisploeg. Bo vendien speelde de fikse af straffing van maar liefst 0-10 op Walcherse bodem tijdens de allereerste ontmoeting van het seizoen op de achtergrond een flinke rol van betekenis. Alles bij elkaar was dit voor. de thuisclub blijkbaar een gege ven om het één en ander met angst en beven tegemoet te zien. Achteraf ten onrechte, maar voor trainer/coach Dirk Leering bleef het een feit. Hij moest zijn ploeg uit de negatie ve gedachtenspiraal halen waarin de ploeg zich bevond voor aanvang van het duel. Zonder pardon Dit bleek ook wel tijdens de eerste tien minuten van het duel. De opening voor de thuis club zag er hoopvol uit. Meteen al in de eerste minuut slaagde Ouwerkerk-aanvaller Michael Dalebout er namelijk in om door de Domburg-defensie heen te breken. Uiteindelijk bleek de ingreep van Bcgomann uitstel van exe- Daarna pakte MEVO langza merhand tot de rust het initia tief. Eerst belandde een inzet van Eric Wijsman op de lat maar kort daarna werd het toch gelijk. Uit een voorzet van dezelfde Wijsman kon Clement van Splunder bij de tweede paal scoren. Vijf ihinuten na de 1-1 raakte Ene Wijsman voor de tweede keer het houtwerk. Strafschoppen Na rust werden beide keepers nog een aantal keren op de proef gesteld. Mark van Dijke, Eric Wijsman en Clement van Splunder vonden echter een goede Bruse Boys keeper Jaap Knop op hun weg. Ook Jan van de Linde hield zijn doel schoon, ondanks een paar ha chelijke situaties in het doelge bied en uitgespeelde kansen cutie want Bram de Visser en Peter Maranus wisten beiden nog voor rust te scoren voor Domburg. Nadat Johan van de Berg in de 49e minuut de kans op 0-5 had laten liggen gelukte het de thuisploeg om de 61e mi nuut tegen te scoren. Een goed genomen vrije trap van Erwin van der Maas op de rand van het strafschopgebied werd door Domburg-doelman Ja cobs gelost en het was de voor Michel Schoenmakers ingeval len Joeri Pankow die ter plaat se 1-4 scoorde. De treffer van Pankow bleek wonderen te doen. Ouwerkerk geloofde plotseling in zijn kansen en Domburg bleek door de tegen treffer volkomen van slag te zijn. De zo superieure ploeg uit de eerste helft van het duel bleek plotseling geen schim meer van hetgeen de ploeg in het eerste bedrijf had laten zien. Dit werd nog erger toen Erwin van der Maas in de 74e minuut eer der bij een dieptepass was dan Domburg-doelman Jacobs en deze middels een prima gericht schot wist te passeren: 2-4. Op het moment dat Dalebout af wilde ronden werd hij door een Domburg-verdediger met een klein duwtje uit evenwicht gebracht. Vier minuten later had spits Fred van Es, nadat Ouwerkerk-verdediger Wouter van Marle op het middenveld onnodig balverlies geleden had, geen enkele tegenstand meer. Alleen opgedoken voor keeper Marco van de Marei kende de aalvluggc Domburg aanvaller geen probleem om de goalie uit te spelen en zonder pardon voor 0-1 te zorgen. voor Michel Ruitenbeek en Marco de Oude. En dus werden er, na de gelijk waardige wedstrijd, straf schoppen genomen. „Jammer hè, dat het met penalty's be slist moet worden", reageerde Bruse Boys-aanvoerder Rinie van Opijnen. Het leek of de speler een voorgevoel had want zijn strafschop, de eerste Bru se, werd meteen gestopt. Om dat daarna nog twee Bruse Boys spelers misten was de strijd na vier strafschoppen be slist. En zo bekert MEVO verder. De volgende bekerklus wacht, en wel aanstaande zaterdag (19 fe bruari) in een uitwedstrijd te gen Nieuwdorp. MEVO - Bruse Boys 2 1-1 (1-1). MEVO wint na strafschoppen (3-1). 22. Mujo Avdic 0-1. 27. Cle ment van Splunder 1-1. Straf- schoppenreeks: Johan Hei kamp 1-0. Rinie van Opijnen: gestopt. Rudi ..Dekker 2-0. Ralph van de Ouden: gestopt. Clement van Splunder: naast. Marco de Oude 2-1. Eric Wijs man 3-1. Jos van Unen: gestopj. Gele kaart: Jos van Unen (Bru se Boys). Scheidsrechter: G.J. Rijn uit Goes. Ibeschouwers: 23. ZIERIKZEE - Voetbal vereniging MEVO en trainer Gerard Olijhoek gaan volgend seizoen met elkaar verder. Het bestuur en de trainer kwamen wederom een een-jarige verbintenis overeen. Ondanks de kritiek die Olijhoek al bijna het ge hele seizoen op sommige spelers heeft blijft hij dus toch bij zijn huidige vereniging. „Het- is de bedoeling dat komend seizoen weer een aantal jonge spelers van Zierik- zee terugkomt naar ME VO, Als het goed is heeft MÉVO dan weer een der de team. Dat maakt het nemen van beslissingen ten aanzien van spelers en maatregelen voor mij ook wat gemakkelijker. Dat biedt perspectie ven'', aldus Olijhoek. „Het bestuur was dolblij dat ik wilde blijven. Ach, dit seizoen wist ik wat ik kon verwachten. Volgend seizoen gaat het vast beter, al is het niet te hopen dat we degrade ren. We hebben er de ploeg niet voor, maar je moet in de competitie wel gewoon je punten blijven pakken. Ik moet er niet aan denken", al dus de trainer van de huidige Zierikzeese af delingseersteklassers. Dit was dus schrikken voor de ploeg van Leering, want bij de eerste beste tegenactie van de bezoekers was het dus raak. Amper bekomen van deze schrik lag echter nummer twee achter doelman Van de Marei. Eén minuut na de openings treffer van Van Es lag laatstge noemde aan de basis van de 0- 2. Van Es mocht aan de linker zijde van het veld door de Ou- werkerkse verdedigingslinie heen breken en de mee opgeko men Johan van de Berg bedie nen. Van de Berg wist de voor zet van Van Es goed in te schat ten en kopte via de handen van Van de Marei 0-2 tegen het net. Een debécle dus voor de thuis club die twee minuten na de 0-2 Ouwerkerk-verdediger Eric Begemann op de blote knieën mocht danken dat deze op de juiste plaats op de doellijn stond om een inzet van Peter Maranus uit het doel te trap pen. Then mocht diezelfde Van der Maas zeven minuten voor tijd een strafschop verzilveren, na dat Michael Dalebout binnen het strafschopgebied door Bram de Visser onderuit was gehaald en voor 3-4 zorgde. De sensatie hing in de lucht. Zover liet de blauw-witte formatie van trainer/speler Huib Meer man uit Domburg het echter niet komen. Invaller Allart Meeuwse bracht op aangeven van Johan van de Berg één mi nuut voor tijd de definitieve 3-5 eindscore op het scorebord. Ouwerkerk - Domburg: 3-5 (0- 4). 5. Fred van Es 0-1. 6. Johan van de Berg 0-2. 31. Bram de Visser 0-3. Peter Maranus 0-4. 61. Joeri Pankow 1-4. 74. Erwin van der Maas 2-4. 83. Erwin van der Maas 3-4. 89. Allart Meeuwse 3-5. Scheidsrechter: Rien Paardekoper uit Zierik- zee. Ibeschouwers: 40. LILLEHAMMER - Dc drukste dag van de Spelen zal volgende weck zondag zijn. Dan staan onder meer het schansspringen (120 meter), kunstrijden (finale ijsdnnsen) en de 10.000 meter op het programma. De Borssele Champions Lea gue eindigt later in het seizoen in een toernooi waarbij een of ficieus Zeeuws amateurkampi oen zal voortvloeien. Alleen de Zeeuwse ploegen .vanaf derde klasse KNVB strijden mee om deze titel. Zo kwam zaterdag derdeklasser KNVB Bruse Boys zaterdagmiddag tegen over zondag derdeklasser KNVB Breskens te staan. Jakkoo Brouwer Bruse Boys reisde zonder trai ner Cees van Dijk (vakantie), Martin Verspoor (vakantie) en Jaap van de Berge af naar Breskens. Bruse Boys startte sterk. Al in de eerste minuut kreeg Leo Burgers een ideale kans om de ploeg uit Bruinisse op voorsprong te zetten. De speler uit Oosterland miste echter deze kans. De 24-jarige speler Jakkoo Brouwer schreef in de 20e minuut geschiedenis. De speler uit Ouwerkerk scoor de zijn eerste doelpunt in een officiële wedstrijd voor Bruse Boys. Een vrije trap scheerde over twintig meter langs de muur in de linkerhoek langs de keeper van Breskens (0-1). Ondanks dat Breskens beter voetbalde dan de Bruenaren wist keeper Jacob Muller zijn doel schoon te Aouden tot vijf minuten voor rust. Tben kwam de Breskense spits goed naar binnen en zette de Bruse verde diging op het verkeerde been en scoorde de gelijkmaker (1-1). „Een terechte goal", laat Mul ler weten. „Gewoon een prima actie en verdiend voor Bres kens." In de tweede helft was Bres kens meer aan de bal, maar wist zoals Bruse Boys niet tot scoren te komen. John van Dijk speelde als laatste 'man. „Het beviel mij uitstekend dat John als laatste man speelde. Ik zie dat in de toekomst wel zitten", vertelt keeper Muller. Het enige wapenfeit dat Bruse Boys nog had in de tweede helft was een kans voor Jacob van de Berge. Een voorzet van Tonnie van de Berge werd door neef Jacob haast omgezet in een doelpunt. Na de 1-1 eindstand moesten strafschoppen uitmaken wie er een ronde verder mocht. Jacob Muller won de toss en besliste dat Bruse Boys de eerste straf schop nam. Tbnnie van de Ber ge scoorde en ook Breskens scoorde (1-1). Jacob van de Ber ge maakte de tweede goal (2-1). Vanaf dat moment vertolkte keeper Jacob Muller een hoofd rol. Hij stopte de strafschop van Breskens. Leo Burgers miste voor Bruse Boys, maar Muller stopte opnieuw de elf- metertrap. Jakkoo Brouwer scoorde wel (3-1) en Muller stopte de derde achtereenvol gende penalty voor Bruse Boys. Jacob van de Berge scoorde de beslissende straf schop waardoor Bruse Boys op vijf maart mag uitkomen tegen HW'24 in Hulst. OUWERKERK - Wat er precies mis ging in het eerste bedrijf bij de hoofdmacht van voetbalvereniging Ouwerkerk? Met 3-5 verliezen van het bezoekende Dom burg was voor Ouwerkerk-trainer Dirk Leering na afloop eenvoudig te verant woorden. Niet het verschil op de ranglijst, namelijk acht plaatsen in het voor deel van de bezoekers uit de mondaine badplaats van Zeeland, maar het minder waardigheidsgevoel welke de ploeg uit Ouwerkerk ten opzichte van de tegen stander had en dan met name in het eerste deel van de wedstrijd, gaf uiteinde lijk de doorslag. Trainer Dirk Leering kreèg het minderwaardigheidsgevoel te laat uit zijn ploeg. (Foto: Joop van Houdt). Het was een leerzame partij' NIEUWERKERK - SKNWK-trainer Piet Diepen horst begreep niet dat zijn spelers zo gemakzuchtig speelden in de eerste helft tegen DFS. „De ene week spelen we tegen een 2e klasser KNVB en de andere week sta je tegenover een ploeg uit de 2e klas afde ling. Dat wil niet zeggen dat je dan een snippermid- dag hebt", aldus Diepenhorst. De boze blikken van de SKNWK-trainer in de rust hielpen. De Nieuwer- kerkers wonnen het oefenduel uiteindelijk met 6-3. „Ach, het was een leerzame partij", stelde DFS trainer Pe ter Aertssen achteraf vast. „Het is alleen jammer dat ik vijf basisspelers niet tot mijn beschikking had. Tevens vind ik dat SKNWK vrij hard speelt, je kan zien dat die ploeg in deze competitie nog kansen heeft op een prijs. Een goede ploeg die we in de eerste helft nog aardig partij konden bie den." SKNWK startte op het sport veld in Nieuwerkerk inder daad wat slapjes. De gedachte dat zij het varkentje even zou wassen viel achteraf tegen. DFS is niet voor niets de ge doodverfde favoriet in de 2e klas afdeling. Na drie minuten spelen strafte Anco van de Lin de een knullige bal van keeper Leon Quik al direct af (0-1). De arrogantie waarmee SKNWK startte was al snel verleden tijd nadat zij zagen dat DFS wel degelijk kan voetballen. Cynisch In de 28e minuut kreeg Wilco de Valk dan eindelijk de kans om de goed keepende Edwin van de Zande te passeren (1-1). „Dat is een prima keeper", complimenteerde Diepenhorst die in vroeger jaren lang het doel verdedigde van Flakkee. Een paar minuten voor rust was het Jacky de Bruine die voor 2-1 zorgde. SKNWK mocht van geluk spreken want DFS was veel meer aan de bal en dat zag Diepenhorst ook. Hij haal de in de kleedkamer nog eens cynisch uit naar zijn spelers. „Ze begrepen wel wat ik be doelde", legde de trainer uit Stad aan 't Haringvliet uit. In de tweede helft startte SKNWK dan ook met een an dere instelling. DFS werd ge declasseerd en toen werden de kansen wel benut. In de 54e mi nuut scoorde Jacky de Bruine zijn tweede doelpunt (3-1) en een minuut later was het Peter van der Cingel die Edwin van der Zandè kansloos liet (4-1). In de 78e minuut scoorde Ronnie de Bruine (5-1). René Brusse maakte gebruik van de non chalante keeper Leon Quik. Hij wilde twee man voor zijn doel uitspelen, maar Brusse strafte dat af (5-2). Wilco de valk scoorde 6-2 in de 82e mi nuut en op de valreep van het eindsignaal was het René Brus se die 6-3 op het scorebord bracht. ZIERIKZEE - Ook de tweede wedstrijd van het eer ste jeugdteam van tafeltennisvereniging Scaldina ging met 4-6 verloren en wel tegen Yerseke 1. Scaldi na 2 leed een zware 1-9 nederlaag tegen Kapelle 1. „Helemaal begrijpen doe ik het niet. Als je ze op de trai ningsavonden ziet spelen en dan op de wedstrijden, dan is er een heel groot verschil. Waar dat aan ligt weet ik niet, mis schien de druk. Het lijk wel of ze niet durven, maar het is wel zo dat ze veel beter kunnen spe len dan ze in de competitie la ten zien", aldus trainer Michel Holm. Ook nu weer was Erik Stoel de beste speler. Hij wist twee overwinningen te behalen. Maurice van Slobbe en Marien Hogerheijde wisten slechts een keer hun enkelpartij te win nen, en dat is te weinig gezien hun spel en de tegenstanders. Kapelle 1 bleek duidelijk een maatje te groot voor het twee de team van Scaldina. Alleen Boudewijn Heijboer wist het enigste tegenpunt te scoren, terwijl Martijn Kieboom en Marjan Pankow al hun partij en in twee games verloren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7