WEEKEND RECEPT dier in het vizier lieve mensen Motor '94: drie machtige motordagen Maaskant draagt mosselkotter YE 56 met stille trom over Dartele viervoeter Ruby wil dolgraag een baasje Grote bingo in de Staver 'Nederlandse visserij dreigt bliksemafleider te worden' Speciale lijn maakt ouderen wegwijs in gezondheidsland Vergadering Oostflakkeese CDA-afdeling Gevuld stoofvlees Motorbeurs gaat tiende editie in Uitgerust met snufjes van moderne Noordzeekotter Autobrand WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 15 MIDDELHARNIS - De Stichting Motorsport Promo tie houdt vrijdag 11 februari een grote bingo-avond in Recreatiecentrum de Staver in Middelharnis. Van af 20.00 uur draait de bingomolen en er zijn weer ve le mooie prijzen te winnen. Onder de in totaal zeshonderd prijzen bevinden zich onder meer een stofzuiger, CD-speler, kleuren tv, magnetron, city bi ke en natuurlijk het verras singspakket. Tbr gelegenheid van Valentijnsdag krijgt ieder een die niet bang is een gokje te wagen een Valentijns-ca- deautje mee naar huis. Daarnaast kan iedere bezoeker een uitnodigingskaart vragen voor de volgende bingo-avond. Deze wordt op 6 mei gehouden, de vrijdag voor Moederdag, in multifunctioneel gebouw Dorpstienden in Ouddorp. Daarom ook kan men tegelij kertijd een moederdagcadeau ter waarde van duizend gulden bestellen. Ze sukkelde wat met de jaren en natuurlijk met de overgang slaapt ineens niet meer in 't donker maar is 's nachts ook niet echt bang. Nee, dan zit ze in de disco een sjansje wordt gemaakt ze gaat van huus naar house en er wordt niet gestaakt. 't Zit hem in de leeftijd ze is er helemaal voor klaar zegt ze met een glimlach en haar bijna veertien jaar. Langeweg RIJSWIJK - Volgens de voorzitter van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten, de heer drs. D. J. Langstraat, vervult de Nederlandse visserij een voorbeeldfunctie in de Europese Unie op dit mo ment. Langstraat keek in zijn nieuwjaarstoespraak met tevredenheid terug op 1993. Een gunstige vangstquota en goede onderlinge afspraken tussen de Nederlandse vissers voorkwamen een voortijdige afsluiting van de visserij. Het eerste jaar waarin vissers zelf verantwoordelijk waren voor het beheer van de platviscon tingenten in de zogenaamde Biesheuvelgroepen is positief afgesloten. De voorzitter zei er alle vertrouwen in te hebben, dat deze gunstige ontwikke ling zich dit jaar zal voortzet ten. Ecosysteem Hij waarschuwde voor een overmatige belangstelling voor de effecten van de Nederlandse visserij op het ecosysteem, ter wijl gelijktijdig voorbijgegaan wordt aan de daadwerkelijke grote milieubedreigingen. ,,De problemen met de zakjes be strijdingsmiddelen bevestigen nogmaals dat er nog veel ge daan moet worden om te ko men tot een veilig en schoon zeemilieu". Tegelijkertijd constateerde Langstraat dat de instandhou dingsmaatregelen ten behoeve van de visstand wel degelijk effect resulteren. Dit blijkt on der meer uit een positieve ont wikkeling van de platvis- en haringstand. Volgens Lang straat dreigt de Nederlandse visserij een bliksemafleider te worden van echt grote milieu problemen. Het produktschap heeft een kwaliteitsproject opgezet, waarbij alle schakels in de vis serijsector worden betrokken. Dit omdat het begrip kwaliteit een steeds grotere rol speelt. Door middel van voorlichting streeft men naar een optimale behandeling van vis tijdens ie dere stap in de keten van aan voer tot en met de consument. 'S-HERTOGENBOSCH - Ouderen weten vaak niet waar ze met vragen over gezondheid terecht kunnen. Ze worden soms van het kastje naar de muur ge stuurd en na verloop van tijd ondernemen ze dan niets meer om op hun vragen antwoord te krijgen. Om deze problemen te ondervangen is de Unie Ka tholieke Bonden van Ouderen gestart met een ge zondheidstelefoon. Deze is bedoeld voor alle 50- plussers in Nederland. Het zijn de problemen van alle dag, waar vaak moeilijk een antwoord op gevonden kan worden. In de eerste maand van zijn bestaan heeft de ge zondheidstelefoon vooral veel telefoontjes gekregen over wat te doen wanneer men zich slecht behandeld of bejegend voelt door een huisarts of spe cialist. Ook werden veel vra gen gesteld over medicijnen en ziektekostenverzekeraars. De bellers gaven steeds aan niet te weten waar ze met hun vraag naar toe moesten. Door de me dewerkers van de gezond heidstelefoon worden zij op weg geholpen. Herkenbaarheid In het project wordt het princi pe 'voor ouderen, door oude ren' toegepast. Dit verlaagt de drempel om te bellen en ver hoogt de herkenbaarheid van de problemen van de bellers. De gezondheidstelefoon wordt bemand door vijftien oudere vrijwilligers. Deze zijn spe ciaal getraind voor het werk. Ze zijn bereikbaar van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur. De vrijwilligers moeten oude ren wegwijs maken in de wir war van onder meer organisa ties, deskundigen en belangen groeperingen. Öe verwijsfunc- tie staat centraal. „We willen ouderen helpen om optimaal gebruik te maken van hun rechten en nu hebben ze maar één telefoonnummer nodig om te achterhalen waar ze op de juiste plek zijn," aldus Coördi natrice Edith Vleeshouwers. De gezondheidstelefoon is een van de drie lijnen van de Lan delijke Informatie Tblefoon Ouderen (LITO). Dit is een sa menwerkingsverband van de drie grote ouderenbonden Unie KBO, de PCOB en de ANBO. De LITO beheerst naast de ge- zondheidslijn ook een wonen- lijn en een leeftijdsdiscrimina- tielijn. Via het centrale tele foonnummer 06-8212183 kun nen bellers via doorkiesnum- mers, kiezen voor een van de drie lijnen. Zij betalen hier voor het normale tarief. DEN BOMMEL - Dc afdeling CDA Oostflakkcc houdt op maandag 14 februari een open bare vergadering. De bijeenkomst is in De Bom melstee, Schaapsweg 34 te Den Bommel en begint om 19.30 uur. Advertentie Basisbereiding stoven: Zout, kruid en bebloem het vlees. Schroei het in uitge- bruisde en lichtbruine boter aan weerszijden dicht en bak het bruin. Neem het vlees uit de pan en blus de braadboter af met water. Doe het vlees terug in de braadpan en stoof het met gesloten deksel zachtjes gaar. U heeft nodig voor 4-6 personen: 500 gram mager stoofvlees in een 1 cm dikke, vierkante plak gesneden 200 gram gekruid gehakt 100 gram ontbijtspek 50 gram boter of margarine 1 snee witbrood 1 theelepel mosterd 1 tweelepel fijngehakte marjolein 1 theelepel fijngehakte pe terselie 1 teentje fijngehakte knof look 1 winterwortel, in lange dunne reepjes gesneden V\ koolraap 1 prei lh liter bouillon bouquet garni en/of krui denbuiltje Vb liter zure room bloem zout peper Sla het vlees eventueel nog iets plat. Peper en zout het vlees en bestrijk het met mosterd. Vermeng het ge hakt met verkruimeld, in een beetje melk geweekt brood, marjolein, peterselie en knoflook en verdeel dit gelijkmatig over het vlees. Leg vervolgens de plakken ontbijtspek en de repen wortel en koolraap in de breedte richting van het vlees. Neem nu de op maat gesneden en gewassen prei, gebruik alleen het witte ge deelte, en rol deze in het vlees stevig op. Bind het vlees op met dun garen. Braad de runderrol in de he te boter of margarine aan. Bak dan het bouquet even mee en voeg de warme bouillon toe. Laat de run derrol met gesloten deksel in circa anderhalf uur gaar smoren. Neem de runderrol uit de pan en snijd hem in acht gelijke plakken. Ver meng de zure room met de bloem tot een glad papje en voeg dit aan het smoorvocht toe. Laat alles even doorko ken tot een licht gebonden saus, zeef deze en giet hem dan over de plakken gevul de runderrol. Lekker, met aardappelpuree en stoofperen. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1915 kj (460 kcal) Eiwit: 28 gram Vet: 35 gram Koolhydraten: 8 gram ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee verblijft momenteel de kruising Drentse Patrijs Ruby. Hij wil dit asiel graag verlaten en hoopt dat een aardig baasje hem op komt halen. Ruby is acht maanden jong, bruin gekleurd en heeft witte voeten. Hij kan goed overweg met honden, soortgenoten en kinderen. Ook met paarden en vele an dere dieren kan Ruby het goed vinden. Een heel makkelijk hond je derhalve. Ruby is een zeer enthousiaste, levendige hond. Hij heeft dus veel ruimte nodig. Wie deze dartele viervoeter een goed onderkomen wil geven kan voor verdere informatie terecht bij het dierenasiel, telefoon 01110-17013. In dit asiel zitten momen teel tien katten en vier honden. De kater Tijger uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging in Nieuwerkerk is (nog) niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). UTRECHT - De wervelende combinatie van de grootste collectie gebruikte en nieuwe motoren, de vele at tracties en vooral de unieke, ongelooflijk gezellige sfeer. Dat zijn de ingrediënten die van de Motor-shows in Utrecht al tien jaar lang een doorslaand succes hebben gemaakt. Van 25 tot en met 27 februari 1994 is de Jaarbeurs in Utrecht weer het domein van de Motor '94 beurs. Een fascinerend evenement dat geen mo torrijder zou willen missen. De jaarlijkse Motorbeurs heeft al lang een vaste plaats ingeno men op de agenda van alle mo torliefhebbers. Dat is een feit om trots op te zijn, zeker nu dit jaar de tiende editie van dit succesvolle evenement gehou den wordt. Ooit begon de beurs in 1985 in het Soetelieve com plex in Den Bosch. De reden daarachter was het gegeven dat de RAI dat jaar niet in staat was om het Motorweekend in Amsterdam te organiseren. Het enorme enthousiasme waarmee die eerste Motor beurs bezocht werd, bewees echter overduidelijk dat het publiek een grote behoefte had aan dit evenement. Combinatie In plaats van de wat strenge en conventionele benadering waarmee de motorrijder altijd geconfronteerd werd, was er nu opeens sprake van een gezellig evenement waarin vooral de wensen van de motorrijder zelf centraal stonden. Het is die formule, de combinatie van een typische motorsfeer en een ge moedelijk gezamenlijk genie ten van dezelfde hobby, die ver antwoordelijk is voor het suc ces van de beurs. Het beste wordt di,t alles on derstreept door de bezoekers aantallen. Van zo'n 25.000 man publiek in 1985 steeg het bezoe kersaantal tot meer dan 60.000 in 1993. Daarmee zijn de 'Drie Machtige Motordagen' in snel tempo uitgegroeid tot bijna het grootste motorevenement in Nederland. Kenmerkend voor de beurs is natuurlijk het gigantische aan bod in gebruikte machines. Maar ook de nieuwste model len, waaronder enkele Neder landse primeurs, zijn in Utrecht te zien. Voor 1994 heb ben de fabrikanten het accent verschoven van de custom mo toren naar de (ultra-) sportieve machine en de 'all-road' model len. De beurs betekent daarnaast niet alleen traditiegetrouw de opening van het nieuwe motor seizoen; het is vooral de gezelli ge sfeer die dit evenement zo bijzonder maakt. Het thema van deze motorbeurs is 'Reizen en de motorfiets'. Voor veel mo torrijders is de vakantie ook het absolute hoogtepunt van het jaar, omdat het optimale gevoel van vrijheid dat je al leen op dè motor kunt ervaren, dan helemaal naar voren komt. Wie het hele echte avontuur zoekt, zal ongetwijfeld interes se hebben in de Chesterfield Discovery. Dit is een uiterst pittige off-road ontdekkings reis op off-road motoren. In 1993 werd Marokko als locatie aangehouden. De deelnemers hiervoor werden via een zware voorselectie uitgezocht. Hier bij werd niet zozeer naar pure off-road rijvaardigheid geke ken, maar veel meer naar moti vatie, team-work en de wil tot samenwerking met anderen. Vanwege het grote succes van deze eerste Chesterfield Disco very, wordt de expeditie ook weer in 1994 gehouden. Op Mo tor '94 is alle informatie aan wezig. Wie een motorvakantie in ge dachten heeft mag trouwens Motor '94 al helemaal niet mis sen. Hier vind men namelijk alles voor een geslaagde motor vakantie onder één dak. Of het nu om een nieuwe of gebruikte motor gaat, accessoires, kle ding, verzekeringen of landen informatie. Tijdens de drie mo tordagen is het allemaal te vin den in Utrecht. En natuurlijk is en blijft de beurs een evenement waar het hele gezin naar toe kan gaan. Op het grote evenementenpodi um houdt (Eurosport-) com mentator Jaap Timmer onder meer zeer regelmatig inter views met bekende persoon lijkheden uit de motorsport. Verder geeft het bekende 'MQP Dance Squad spectaculaire mo deshows en zal het jazz-orkest 'Petit Pleur Trottoir Terreur' al lopende langs de wandelpaden de sfeer op Motor '94 nog ver der verlevendigen. Wanneer een beurs in februari gehouden wordt, bestaat er na tuurlijk altijd de kans op win terse omstandigheden. Sneeuw, hagel of ijzel hoeven echter geen probleem te zijn om Motor '94 te bezoeken. Het Jaarbeurscomplex ligt op loop afstand van het Centraal Sta tion van Utrecht. Via het gezel lige winkelcentrum Hoog Ca- tharijne is de beurs in enkele minuten te bereiken. Met de motor of auto is de Jaar beurs in Utrecht ook al pro bleemloos te vinden. Men hoeft slechts de borden 'Jaarbeurs' te volgen die op alle snelwegen rond Utrecht staan. Er is meer dan voldoende parkeerruimte, meer dan 5.000 plaatsen, dus daarover hoeft niemand zich zorgen te maken. Wie op de motor naar Motor'94 komt kan vrijwel pal voor de ingang van de beurs gratis par keren. En de vaste beursbezoe kers weten al dat het rond die geparkeerde machines altijd enorm gezellig is. Eikaars mo toren bewonderen, een praatje maken met collegamotorrij ders, gewoon wat rondslente ren. Het hoort allemaal bij de Motorbeurs. Vakantie op de motor is voor velen het absolute hoogtepunt van het jaar. de mosselsector het hoofd te bieden. Momenteel heeft Hollestelle de YE 56, de YE 80 en de YE 156 in de vaart. Laatstgenoemd vaar tuig is een specifieke walvis- ser, die de schelpdieren van de verwaterpercelen op de Yerse- ke bank naar het mosselver- werkend bedrijf aan de Korrin- gaweg transporteert. „In 1974 zijn we naast ons kweekbedrijf ook schoorvoetend met de han del in mossels begonnen", licht Krijn Hollestelle toe. Terugblikkend zegt Hollestelle er geen spijt van te hebben dat meer dan eens de nek werd uit gestoken om ingrijpende in vesteringen te doen. Als gevolg van bedrijfsovernames kon het verkoop computers B3 p£?Ï5o verkoop randapparatuur geautoriseerd reparaties - installaties P. f A 1 f verkoop software dealer van: Nee Unitron - Exact - Kores 3M supplies - Star - Tulip - Philips Aerssenstraat 36 3245 BC Sommelsdijk Fax 01870 - 8 74 86 Tel. 01870 - 8 74 23 BRUINISSE - Vanaf Maaskant Shipyards in Brui- nisse vertrok onlangs de nieuwe mosselkotter YE 56 Pieter voor rekening van Mosselkweekbedrijf Boo- gert Bv in Yerseke. Na een afbouwperiode van enke le maanden in de Bruse reparatiehaven werd voor de jaarwisseling reeds een technische proefvaart ge houden. Sinds vorige week vist schipper Piet Hol lestelle met zijn nieuwe aanwinst op de Oosterschel- de. Aan de ingebruikname werd geen officiële plech tigheid gekoppeld. De mosselkotter ging nog voor de jaarwisseling naar het droogdok van straalbedrijf Den Breejen in Dordrecht, waar de Pieter een straal- en schilderbeurt onderging. Na deze behandeling arriveerde de Pieter fleurig in de kleuren in Bruinisse. Personeelsleden van de hoofdaannemer en de diver se onderaannemers kwamen daarna op de been om de punt jes op de i te zetten. Ongeveer een jaar geleden on dertekenden de zaakvoerders van Mosselkweekbedrijf Boo- gert Bv, de broers Krijn en Piet Hollestelle bij Maaskant de op dracht voor de YE 56. Het nieu we mosselschip met een laad- capaciteit van 1.200 tonnen on der de luiken is uiteindelijk de vervanger van de door Maas kant in 1978 gebouwde YE 56 en de Ye 134, die in 1979 voor re kening van mosselkweker Piet Boogert bij scheepswerf Kooi man werd gebouwd. Deze vaar tuigen zijn vorig jaar respectie velijk naar Scheele van de YE 6 en Van Stee van de YE 38 ver kocht. Met de afbouw van de nieuwe Pieter heeft Maaskant een mo dern, efficiënt en zeewaardig werkschip aan de Yersekse mosselvloot afgeleverd. Schip per Hollestelle en de beman ningsleden Jaap Blok en Jac ques van Putten hebben inmid dels ondervonden dat ook tij dens stormweer op een functio nele manier met het uit Polen afkomstige casco gevist kan worden. „Tbchnisch is het een plaatje", zegt Krijn Hollestelle. Voor wat betreft het geluidsni veau in de verblijven voldoet het vaartuig zelfs boven de ge stelde verwachtingen. In de jaren dat Krijn en Piet aan het roer van het explosief gegroeide familiebedrijf staan, (grootvader Hollestelle viste al op mossels) werd tot twee keer toe een bedrijf van een collega overgenomen. Drie jaar gele den lijfde Hollestelle het kweekbedrijf YE 80 van Hoogstrate in, ruim een jaar geleden kwam het bedrijf YE 134 van Boogert onder de vleu gels van Hollestelle. Door voortdurend de bakens te ver zetten hopen dc ondernemers, die in het hoogseizoen onge veer 40 werknemers op de loon lijst hebben staan, dc op elkaar volgende tegenslagen binnen percel enareaal aanzienlijk worden uitgebreid, waardoor men voor de continuïteit niet langer afhankelijk bleef van de produktiemogelijkheden in de Westkom. Hollestelle: „Als we de bakens niet tijdig had den verzet waren we denk ik nu wel vergeten geweest. Met de uitbreiding van de activitei ten trachten we in de toekomst te investeren en een failliete boedel te voorkomen." DEN BOMMEL - Zaterdag 5 fe bruari om 17.45 uur werd de brandweer van Den Bommel opgroepen voor een berm brand nabij het Helle gatsplein. Bij aankomst bleek het niet te gaan om een bermbrand maar om een auto die bij het strand je de Banaan nabij de Haring vlietbrug in brand was gesto ken. De nieuwe mosselkotter YE 56 Pieter in het 7Ajpe. (Foto: Jacob de Ronde).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 15