IK VOETBAL Kwiek verliest van Spirit ïïii Junioren Zierikzee weinig kans in divisie Zierikzee te sterk voor zwak Luctor'88 Hans Aangeenbrug versterkt koppositie Colin Struijk verdedigt agressief zijn doel Uitstel ADO Dames WEA/MEVO'80 van de vloer geveegd Sporthuis Zierikzee in degradatie-problemen Munter en vleugel in selectie Duiveland op weg naar de tweede periodetitel an DINSDAG 8 FEBRUARI 1994 NR 25510 7 Keeper Colin Struijk wordt verzorgd door assistent-trainer Rini Verwest. Struijk mag van geluk spreken dat hij geen rode kaart kreeg van de scheidsrechter. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Ze trekken veel toeschouwers naar sportpark Den Hogen Blok (95) en spelen aantrekkelijk voetbal. Dit is toch niet voldoende voor de A-junioren van voetbalvereniging Zierikzee om enige kans te maken de derde divisie B te overleven. Vijf schrale puntjes uit veertien wedstrijden is voorlopig de magere oogst. Het bestuur van voetbalvereniging Zierikzee zou zo graag willen zien dat haar jeugd ervaring opdoet in het landelijke voetbal. Het lijkt er op dat na één jaar divisie het feest weer over is. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft zondagmiddag op sportpark Den Hogen Blok zondag vierdeklasser Luctor'88 uit Heinkenszand met 4-0 verslagen. Het oefenduel gaf een eenzijdig beeld waarbij de forma tie van trainer Kees Hagesteijn de dienst uit maak te. Wat is het verschil nu met de A- junioren van Zierikzee en hun tegenstanders? Zaterdagmid dag kwam het tweede A- juniorenteam van Feyenoord op bezoek. Het verschil is dan duidelijk te zien. Feyenoord komt vijf minuten later uit de kleedkamer. Feyenoord heeft vier begeleiders. Feyenoord speelt beter technisch voetbal. Feyenoord lokt irritaties uit. Feyenoord is veel sportiever en Feyenoord wacht tot de tegen stander conditioneel uitge blust is. Het is een kleine greep hoe de Rotterdammers voetbal spelen. ,,We hebben een off-day achter de rug. Dit spelletje liep ge woon niet", aldus speelster Li- deweij Vleugel van Kwiek. „Kijk, we hadden er ontzet tend veel zin in. De sfeer was gewoon goed. Toch weet je dat zij nummer één staan." De eer ste set begon Kwiek op ervaren wijze. Sterke aanvallen en een gedegen verdediging. De da mes wisten goed te scoren. Halverwege de set verbeterde Spirit haar spelsysteem en moesten de Bruse dames lang zamerhand de strijd opgeven. Met het negatieve resultaat van 15-8 begonnen zij aan de twee de set. Spirit schrok duidelijk van het enthousiasme waar mee haar tegenstanders deze set begon. Het mocht niet ba ten. Met een stand van 15-4 in het voordeel van Spirit werd deze set besloten. „We kwamen gewoon niet door het blok, zij waren heel sterk op dat moment." Vleugel rea geert gelaten op het verlies te gen koploper Spirit. In de der de set hielden de dames van Spirit hun krachten op hetzelf de niveau vast. Kwiek verloor met 12-15. Hoewel tot een stand van 11-11 de kansen gelijk op gingen, wisten de dames van de Barendrechtse ploeg op uit- Hans Aangeenbrug versterkte zijn koppositie door met fraai spel Hans Baris te verschal ken. Johan Hoogstrate speelde De 1-1 ruststand werd dan ook al snel omgezet in een 1-4 over winning voor Feyenoord. Daar bij mag de Zierikzeese keeper Colin Struijk zeker drie blun ders voor zijn, rekening nemen en de scheidsrechter dankbaar zijn dat hij niet vroegtijdig de kleedkamer moest opzoeken. Want wie protesteerde het hardst bij een strafschop? Wie speelde eerst de man en daarna de bal? Wie schopte eën Feye noord speler keihard tegen zijn knieën? Juist, keeper Colin Struijk. Aan de andere kant was er zeker in de eerste helft een pluim voor het elftal van stekende wijze hun aanvallen op te zetten en daarmee de Bru se ploeg van de vloer te vegen. „Jammer van deze 0-3 eind stand. We zijn allemaal teleur gesteld door dit verlies." WEA/MEVO '80 Trainer Jacob Korsuize van het eerste damesteam WEA/ME- VO'80 moest toezien hoe zijn team met eveneens 0-3 ten on der ging tegen Bernisse uit Hoogvliet. De wedstrijd, die in Geervliet werd afgewerkt, ver liep ronduit moeizaam. De eer ste set werd door beide teams op vakkundige wijze begon nen. De Zierikzeese dames kwamen niet in hun spel en werden met 2-15 vernederd door Bernisse. De tweede en derde set eindigde in respectie velijk 2-15 en 3-15. „Dit is ge woon jammer." Trainer/coach Korsuize bena drukt het woord jammer nog eens als hij na de wedstrijd rea geert op dit verlies. Hij pro beert een verklaring te vinden. „We waren niet compleet. An nette van Wanrooij is gebles seerd, Wilma Jansen kon we gens persoonlijke omstandig heden echt niet meespelen. goed tegen Richard van der Ve- ken. Hij kwam goed uit de ope ning en speelde scherp op de aanval. Richard kon niet an- trainer Toine Tiggelman en zijn assistent Rini Verwest. De toeschouwers langs de zijlijn vertelden al tegen elkaar dat de Zierikzeeënaren beter knokten dan vorige week. Knappe pass Peter de Haan scoorde in de 25e minuut 1-0 voor Zierikzee. Een knappe pass van de linkervleu gel door Patrick Emmanuel uit Angolië. De 17-jarige inwoner van het Asielzoekerscentrum Burgh-Haamstede heeft bin nen een paar weken zijn plaats gevonden binnen de selectie Jeannette Vleeshouwer en Hennie van Liere waren beiden op vakantie." De vervangsters uit het tweede team waren niet bij machte om de kwaliteit van het damesteam te waarborgen. Door de keuze van Korsuize om deze dames in te zetten moes ten de dames van WEA/MEVO '80 het onderspit delven. „De dames uit het tweede team wa- r?n niet aanvallend bezig, wel verdedigend. Maar daar behaal je geen punten mee." Uitslagen Futora 2 - HJPV 2 1-3 Bernis 1 - WEA/MEVO'80 3-0 Ond./Lek. 1 - Voorne 2 3-0 MVC 1 - Berkel 1 2-2 Intermezzo 1 - Alc./Cap. 2 1-3 Spirit 1 - Kwiek 1 3-0 Dames le klasse B Spirit 1 15 21 Onderl./Lekk. 1 15 21 Berkel 1 14 20 Kwiek 1 15 19 HJPV 2 13 17 Volley/Voorne 2 15 16 MVC 1 13 15 Alcom./Capel. 2 15 15 Bernisse 1 14 12 Wea/MEVO'80 1 14 4 Intermezzo 1 14 4 Futora 2 15 4 ders doen dan de zaak steeds meer ingewikkeld te maken en hoopte op een foutje van zijn tegenstander. Toen dat gebeur de sloeg hij ongenadig toe en moest Hoogstrate opgeven. Jeugdspelers trots De twee jeugdspclertjes die de club rijk is. liepen trots in het rond. Beiden hadden ze hun partij gewonnen. Jacco Philip- po versloeg met woest aanval lend spel de totaal overrompel de Chris van Eldik en Evert de tSB 55588 van Zierikzee. „Ik ben erg blij met die jongen. Niet alleen hij past zich aan, maar het team neemt hem volledig op. Dat be tekent dat er een goede sfeer hangt", laat Tbine Tiggelman weten. Emmanuel is inderdaad een zeer technisch begaafde speler en de vraag is alleen hoe lang blijft hij nogjpij Zierikzee. Staan er al geen scouts langs de lijn die de speler willen inlij ven? Lang mocht Zierikzee niet genieten van de voorsprong. In de 34e minuut moest Michel Hendriks een actie onderne men voor de neus van keeper Colin Struijk. Een- Feyenoord- Neffen d' Eule uit Oosterland zal het waarschijnlijk niet red den in de le klas. Met nog vier wedstrijden te gaan heeft de ploeg al vier punten achter stand op de derde ploeg van on deren. Op de laatste speeldag in sporthal Onderdak verloor het met 10-6 van De Beuze die triomfantelijk naar de derde plaats steeg. Degradatie In de tweede klasse drukte Pinky Boys met een 5-2 over winning Vanity in degradatie problemen. Diezelfde proble men gelden ook voor Zeelandia dat verloor van FC Kerkwerve met 8-3. In de derde klas nam Knippie weer de koppositie in na een overwinning op Deltan met 7-4. Wel speelde de ploeg uit Burgh-Haamstede twee wedstrijden meer dan naaste belager Egelantier. Programma woensdag 9 fe bruari in sporthal Onderdak in Zierikzee. Hal 2: 19.00 uur Bijmakelaardij - Stella Boys 1. 19.40 uur Egelantier - De Roo van de Veen. Hal 1: 20.20 uur Tbren Boys - MEVO. 21.00 uur Jonge overspeelde feilloos zijn tegenstander Teun Brouwer. Uitslagen J. Baris-H. Aangeenbrug 0-1 J. Hoogstrate-R. v.d. Veken 0-1 M. Krijger-A. v. d. Westen 1-0 A. Bandsma-S. Stoel 1-0 J. van Dalsen-J. Bom 0-1 J. Pannekoek-C. Polderman 1-0 A. Bloom- J. Verduijn den Boer 0-1 P. Legerstee-J. Dopper 0-1 O. Boersma-D. Docswijk 1-0 J. Philippo-C. van Eldik 1-0 T. Brouwer-E. de Jonge 0-1 A. de Jonge-J. Verkerk 1-0 speler liet zich gewillig vallen en de scheidsrechter wees naar de elfmeterstip. De dubieuze strafschop ging via de vinger toppen van Struijk in het doel (1-1). Twee minuten later kwam Pe ter de Haan alleen voor de kee per van Feyenoord te staan. Zijn half lobje kwam tegen de paal en stuitte weer het veld in. „Als zo'n actie nou een doel punt opleverde dan krijg je weer een hele andere wed strijd", was het commentaar van Tiggelman. In de tweede helft vraagt Zierikzee om moeilijkheden. Het zelfver trouwen was kwijt en Feye noord kwam steeds vaker voor het doel van Struijk. In de 65e minuut leverde dat een doel punt op voor Feyenoord nadat Michel Hendriks half over de bal schopte en keeper Struijk al lag te zwemmen voordat de bal in het doel rolde. Het derde doelpunt in de 72e minuut werd veroorzaakt door een domme actie van keeper Struijk. Een Feyenoord-speler tussen twee Zierikzeese verde digers kon in principe geen kant op. Struijk kwam uit zijn doel naar de zestienmeterlijn, pakte eerst de speler en miste toen de bal. De half struikelen de Feyenoord-speler tikte sim pel de bal in het doel (1-3). Het uitgebluste Zierikzee probeer de op halve krachten nog een vuist te maken, maar mag van geluk spreken dat het vizier van de Feyenoordspelers ook in de slotfase niet meer op scherp stond. Het vierde Feyenoord- doelpunt was ook meer een for maliteit, nadat keeper Struijk wel een zeer onfatsoenlijke tackle uitvoerde op een Feyenoord-spits (1-4). Te weinig Colin was niet in zijn beste doen vanmiddag. Hij moet voor de bal gaan en niet op de man. Nee, normaal staat hij niet zo agressief te keepen. Misschien was het de span ning", probeerde Tiggelman de acties van zijn keeper te ver bloemen. Tiggelman geeft nog steeds de strijd niet op in de landelijke divisie. „Het pro gramma was de laatste weken zeer ongunstig voor ons. In de laatste wedstrijden moeten we tegen de onderste. Laten we ho pen dat we daar punten pak ken", vertelt Tiggelman die vond dat zijn ploeg veel te wei nig over de flanken speelde. De Keien - 't Swarte Schaep. Dreischor - Profile tyrec. RR. 22.20 uur WIK-Sportsurf Jon ker. le klas Nola Boys-Sporthuis ZZ 2-1 Rest. De Beuze-Neffen d'Eule 10-6 Toren Boys 11 9 0 2 18 65 - 38 MEVO 12 7 3 2 17 46 - 29 Rest. De Beuze 12 6 2 4 14 71 - 55 Coen Honig 1 11 5 3 3 13 43 - 34 WIK 12 6 1 5 13 61 - 58 Sports. Jonker 12 3 5 4 11 38 - 50 Sporthuis ZZ 12 5 0 7 10 57 - 61 Nola Boys 12 4 2 6 10 33 - 59 PTT 12 3 2 7 8 46- 49 Neffen d'Eule 14 2 2 10 6 49 - 76 2c klas Pinky Boys-Vanity 5-2 FC Kerkwerve-Zeelandia 8-3 Pinky Boys 12 9 0 3 18 70 - 41 Swarte Schaep 12 7 2 3 16 49 - 46 De Kóicn 12 7 1 4 15 54 - 50 Stella Boys 12 6 2 4 14 38 - 30 FC Kerkwerve 14 6 2 6 14 53 - 52 Steiloore/PJZ 13 5 3 5 13 48 - 48 Bijmakelaardij 10 6 0 4 12 38 - 40 Zeelandia 14 4 0 10 8 50 - 68 Garage Slager 11 2 3 6 7 45 - 63 Vanity 12 2 1 9 5 44 51 3c klas Knippic-Deltan 7-4 Studio Marktje-Brabcr Gr. Vo. 3-4 Knippie 13 9 1 3 19 68 - 46 Egelantier 11 8 1 2 17 84 41 Stella Boys 2 12 6 2 4 14 52 48 Studio Marktje 13 6 2 5 14 60 62 Dcltan 12 6 1 5 13 53 - 63 Profile Tyr.RR 12 5 2 5 12 57 - 50 Braber Gr. Vo. 13 5 2 6 12 48 - 50 Dreischor 12 4 2 6 10 41 50 De Roo/Vccn 11 3 1 7 7 42 52 Coen Honig 2 11 1 0 10 2 27 70 ZEIST - De licentiecommissie van de KNVB heeft het be stuur van ADO Den Haag tot 1 maart uitstel verleend voor het indienen van een jaarreke ning voor de licentie voor het seizoen '94-'95. De Haagse eerste-divisieclub verkeert in grote financiële problemen. De schuldenlast is opgelopen tot meer dan drie miljoen gulden. Hagesteijn, die aan het einde van het seizoen verhuist van Zierikzee naar Luctor'88 was niet onder de indruk van zijn toekomstige club. „Het viel mij een beetje tegen. Ze waren niet scherp genoeg", aldus Ha gesteijn na afloop. Voetbalweer Hagesteijn baalt ervan dat er geen competitiewedstrijden worden gespeeld. „Als je ziet wat een uitstekend voetbal- weer het was, dan moet je toch gewoon competitie spelen. Straks in april en mei komen alle wedstrijden gelijk. Dan kan je met Pasen en Pinksteren gaan voetballen. Deze competi tie lijkt nergens op. Goed, wij proberen scherp te blijven met deze oefenwedstrijden." Zierikzee was scherp en toonde voldoende ritme tegen Luc- „Mijn vrouw was ziek, dus be sloot ik thuis te blijven. Ik hoorde wel dat ze gewonnen hebben. Dat is klasse van die jongens", aldus Van Huizen. René Leconte nam de honneurs waar voor Van Huizen. „Ik heb natuurlijk niet veel invloed. Die jongens hebben bewezen dat ze een volwassen team zijn", aldus Leconte die wel de twee punten mee naar Ooster land nam. Strafschop, Vorige week verloor Waarde in Oosterland en de return in Waarde werd door de Duivelan ders wat angstig bekeken. Maar Waarde bleek niet in staat te zijn het team uit Oos terland echt in de problemen te brengen. In de 35e minuut nam André van de Berge een vrije trap. Dit schot werd door een Waardeverdediger van richting veranderd en belandde tussen BRUINISSE - Twee jeugd- volleybalsters van Kwiek uit Bruinisse zijn geselecteerd voor de selectietraining dis trict 17 (Rotterdam, Dordrecht en Grevelingen)., Bij de meisjes B mag Louise Vleugel voor het derde achter eenvolgende jaar deel uit ma ken van de selectie. Bij de meisjes C is Marije Mun ter opgenomen. De thuisclub kwam op voor sprong toen een voorzet van dichtbij werd ingeschoten (1-0). Hierna kwam de eerste kans voor Zierikzee toen Huib Smits doorging, maar zijn in zet werd gekeerd door de kee per. Pech hierna had Zierikzee dat de mooie vrije trap van Re né Vrijdag op de binnenkant van de paal kwam en via de rug van de keeper uit het doel ging. Kansen voor Paul Muller en Huib Smits gingen hierna mis. Zoals altijd viel het doelpunt wel aan de andere kant, zodat het met de rust 2-0 stond. Na rust bleef Zierikzee goed te genspel bieden en had in doel man Jaco van der Schee weer een goede sluitpost die met mooie reddingen enkele doel punten voorkwam. Feyenoord liep in de tweede helft nog uit naar een 5-0 score. Uitslagen A-junioren: Noormannen Al- D,FS Al afg.; Bevelanders Al- tor'88. Binnen tien minuten scoorde Jan-Leen Boot de ope ningstreffer (1-0) en tien minu ten later was het al 2-0. Erik Berrevoets veroverde een paar meter van het Luctor'88-doel de bal en scoorde beheerst. In de 25e minuut mocht Erwin Nelissen een doelpunt scoren nadat Erik Berrevoets de bal breed had gelegd (3-0). Het vierde doelpunt viel in de 35e minuut nadat Erwin Nelissen de bal voor het doel schoot, Jan-Leen Boot de bal achter waarts kopte en Marco van Oe- veren genadeloos uithaalde (4- 0). In de tweede helft was er wei nig strijd meer. Zierikzee drong niet meer aan en Luc tor'88 had zich al bij de neder laag neergelegd. Alleen Frans Kommer kreeg op verzoek van de scheidsrechter een verplich te wissel omdat hij een doorge broken speler neerhaalde. de palen (0-1). In de tweede helft ging er regelmatig drei ging uit van de Duivelandse linker- en rechtervleugel. René van de Werf kwam via een snel le actie in de 75e minuut in het strafschopgebied. Hij werd on deruit gehaald en de scheids rechter legde de bal op de elf meterstip. Invaller Jacco de Bruine uit het tweede elftal nam de strafschop en zorgde voor 0-2. Intussen was Joop Westdorp met een spierblessu re uitgevallen, maar dat bracht Duiveland niet in de proble men. In de 85e minuut kopte John Dorst de bal keurig door in de voeten van Marco Panne- koek. Deze haalde uit en stifte de bal schitterend in het doel (0-3). Omdat Cadzand verloor van Wolfaartsdijk (1-3) en Kats zon der afmelding niet kwam op dagen bij Apollo heeft Duive land nu de grootste kans om de tweede periodetitel te winnen. Tbt en met 16 april wordt er ie dere zaterdagmorgen in Rid derkerk getraind. Daarna wordt een definitieve selectie geformeerd. Bij de meisjes B zijn voorlopig twintig speelsters geselec teerd. Na 16 april wordt deze groep teruggebracht tot veer tien speelsters. Bij de meisjes C gaat de selec- 'tie terug van twintig naar twaalf speelsters. Zierikzee A2 1-1; Robur Al- Bruse Boys Al 0-4; ZSC Al- SKNWK Al 4-1. B-junioren: Kapelle B2- Duiveland BI 4-1; SSV'65 Bl- ZSC BI 3-3; MEVO Bl- Middelburg B2 1-3; Brouwers haven Bl-SKNWK BI 4-3; DFS Bl-VCK BI 1-8. C-junioren: Zierikzee Cl- Heinkenszand Cl 0-3; WIK Cl- Arnemuiden Cl 5-1; Duiveland Cl-Serooskerke Cl 0-5; MEVO Cl-Nieuwdorp Cl 5-6; Bruse Boys Cl-Zierikzee C2 10-2; Cortgene Cl-DFS Cl 3-3. Uitslagen zaalvoetbal: 5 fe bruari De Vanger E-pupillen. Duiveland El-Zierikzee El 0-5 0-3; Zierikzee El-ZSC El 3-0 5-3; Duiveland El-ZSC El 5-1; MEVO El-DFS El 0-4; Ouwer- kerk El-Zierikzee E3 2-1; DFS El-Ouwerkerk El 2-0; Zierik zee E3-MEVO El 3-0; MEVO El- Ouwerkerk El 1-4; Zierikzee E3-DFS EI 0-4; SKNWK El- Bruse Boys El 0-7; Bruse Boys E2-MEVO E2 1-0; Bruse Bovs El-Bruse Boys E2 6-0; MEVO E2-SKNWK El 0-2; SKNWK El-Bruse Boys E2 0-3; MEVO E2-Bruse Boys El 0-8. BRUINISSE - Strijden tegen de koploper in de eerste klasse dames district Rot terdam geeft altijd een aardig beeld. Dat ondervonden de Bruse dames van vol leybalvereniging Kwiek toen zij in Barendrecht de wedstrijd met het ijzersterke Spirit aangingen. Alleen in de laatste set bewees Kwiek nog over kracht en doorzettingsvermogen te bezitten. Het bleef bij een druppel op de gloeiende plaat (3-0). Knippie leider in de derde klas ZIERIKZEE - Het was hard nodig dat Nola Boys weer wat punten verzamelde om voorlopig uit de degradatie-zone te blijven. Peter van Beveren had de winnende treffer op zijn voet tegen Sporthuis Zie rikzee (2-1). Met het verlies is Sporthuis Zierikzee nu wel in de onderste regionen van de le klas zaalvoet balcompetitie Schouwen-Duiveland beland. Zierikzeese schaakcompelitie ZIERIKZEE - Er werd weer fel gestreden in de acht tiende ronde van de huishoudelijke competitie van de schaakvereniging Zierikzee. Iedereen speelde om de volle winst. Remises werden niet toegestaan. Owe Boersma speelde zijn laatste wedstrijd in deze competitie. Hij won gemakkelijk van Doeswijk. Hij zal nog enkele wedstrijden voor het eerste team meespelen maar daarna zal hij definitief de schaak club verlaten. Een gevoelig verlies voor de vereni ging. ZIERIKZEE - De B-junioren van Zierikzee hebben er alles aan gedaan om een goed resultaat te behalen bij Feyenoord in Rotterdam. Feyenoord was heel de wedstrijd beter en won ook verdiend. Maar toch kreeg Zierikzee een aantal goede mogelijkheden op een doelpunt. Marco Pannekoek scoort mooi doelpunt WAARDE - De hoofdmacht van voetbalvereniging Duiveland bewees ook zonder het bijzijn van de trai ner uitstekend te kunnen presteren. In Waarde werd met 0-3 gewonnen terwijl trainer Jaap van Huizen om privéredenen in Bruinisse achter moest blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7