Brouwershaven verdient een punt HKIjoJI Ouwerkerk pakt weer punten van Dreischor Wim Kommer stopt bij Zonnemaire Diepenhorst en spelers vieren uitgebreid feest Terechte puntendeling tegen de hekkesluiter i f Peter Bezemer wordt met scheenbeenwond naar de kleedkamer gedragen Jong Zeeland Bekkenk snel op 3000 meter Schaatsen PSV pakt Ajax Leo Nouwen speelt spits Ronald Hoekman uit de wedstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i TgI f Peter Bezemer loordt door Ouwerkerk-trainer Dirk Leering (links) en Bram-Nico Scheele geblesseerd van het veld gedragen. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Twee keer achter elkaar een degradatieduel winnen moet een lekker gevoel zijn voor Ouwerkerk trainer Dirk Leering. „Ja, natuurlijk is dat heerlijk. Maar het mag ook wel. Er zijn afgelopen week weer eens pittige gesprekken geweest en er stonden ook tien man op de training. Ik mag niet klagen vandaag, hoewel ik de strafschop zeer dubieus vond", aldus de gelukkig trainer die voor de tweede achter eenvolgende keer met 2-1 won van Dreischor. ZONNEMAIRE - Wim Kommer houdt het na drieëneenhalf jaar voor gezien als trainer van het seniorenelftal van voetbalvereniging Zon nemaire. Kommer bracht vorig seizoen het elf tal van de 4e naar de 2e klas zaterdagafdeling. dagavond en als kleine ver eniging is dat een goede op komst", aldus Kommer. Begrip Penningmeester Piet Stou ten, en tevens aanvoerder binnen het elftal, betreurt het vertrek van Kommer. ,,Als bestuur moet je begrip tonen, maar de mededeling van Wim kwam als een ver rassing". Ook secretaris Stoffel Duinhouwer be treurt het vertrek. „Het be stuur had graag gezien dat Kommer nog een seizoen had bijgetekend. Wim zal wellicht nu bij een andere vereniging gaan werken". Kommer, die onlangs voor zitter is geworden van voet balvereniging Dreischor, ontkent dat hij bij Drei schor ook als trainer te werk zal gaan. „In de wan delgangen praat men daar nu over omdat Ronald van Dongen daar vertrekt. Er is absoluut geen sprake van". „Ik heb vorige week het be stuur op de hoogte gebracht dat ik het idee had dat ik het tijdperk Zonnemaire moet afsluiten. Ik vind dat je na ruim drie jaar beter kan stoppen voordat er ver velende dingen gaan gebeu ren. Ik heb tot nu toe altijd met plezier gewerkt bij Zon nemaire. Van de zeventien spelers komener meestal veertien trainen op woens- SKNWK verliest oefenduel NUMANSDORP - SKNWK-trainer Piet Diepen horst had zijn spelers voor het oefenduel tegen de za terdag tweedeklasser NSW uit Numansdorp wel speciaal voorbereid. Een avond voor de wedstrijd waren alle spelers met vrouwen afgereisd naar het huis van Diepenhorst in Stad aan het Haringvliet. Dreischor-trainer Ronald van Dongen feliciteerde zijn colle ga van Ouwerkerk, maar denkt dat de vertrekkende trainer eerst eens een gespreksronde moet organise ren binnen zijn spelersgroep. Voor iedereen was het onmoge lijk, maar Richard Drubbel, Norman Dijst, Serge van der Bos en Lucien Vroegh schoten stuk voor stuk steeds de ballen hoog over het doel van de Ou- Zowel Brouwershaven-trainer Van Tiggelhoven alsmede zijn collega trainer Jan Rooze van Krabbendijke konden na af loop vrede hebben met de pun- tendeling. Hoewel Krabbendij ke voorafgaand aan het duel met de 5-0 overwinning op zak van een week eerder, psycholo gisch gezien iets in het voor deel was, had.de fikse afstraf fing in Krabbendijke flink pijn gedaan in het Brouwers havenkamp. De grote man toen was de in Antwerpen woonach tige Krabbendijke-spits Ro nald Hoekman die met vier doelpunten een heel erg groot aandeel had in de 5-0 zege van zijn ploeg. Voor Van Tiggelho ven en zijn manschappen was het daarom zaak om de gevaar lijke Hoekman uit de wed- werkerkse doelman Michel Be- gemann. Misschien is het raad zaam dat Van Dongen op de eerste training zijn jongens leert hoe je een bal via binnen kant schoen het doel in kan schieten. Leren schieten Het is na deze wedstrijd nog steeds de vraag wie er in de strijd te houden, het was alleen de vraag: hoe doe je dat? Het antwoord op deze vraag voor Van Tiggelhoven was niet moeilijk „We zullen moeten verhinderen dat de vleugelspe lers van Krabbendijke de ach terlijn halen zodat Hoekman op voorzetten van de flanken niet gevaarlijk kan worden, want op dat soort ballen is hij levensgevaarlijk. Verder heb ik Leo Nouwen vanmiddag opge offerd om op Hoekman in de mandekking te' spelen, omdat Leo in mijn ogen momenteel de geschiktste man bij ons is om zo'n karweitje te klaren", zo lichtte Van Tiggelhoven zijn tactisch plan desgevraagd toe. Nouwen, die in sommige duels handen en voeten nodig had om zijn doestelling te verwe- tweede klas zondag afdeling mag blijven. Dreischor heeft na het dubbele verlies tegen Ouwerkerk niet veel overle vingskansen meer. Ouwerkerk staat na de vier punten winst er weer wat beter voor. „Ik heb het materiaal er wel voor, maar conditioneel breekt het ons op. We hadden vanmiddag wel met vijf doelpunten verschil kun nen winnen. Ja, misschien moet ik ze ook nog leren schie- zenlijken, slaagde niet hele maal in zijn opzet, want het was in de 36e minuut dat de Krabbendijke-spits met Nou wen in de rug binnen het straf schopgebied aangespeeld werd en na knap van Nouwen wegge draaid te hebben de 1-1 achter Brouwershaven-doelman John ny van Mourik schoot. Het had overigens Hoekmans tweede doelpunt in deze wed strijd kunnen zijn ware het niet dat de Krabb^ndijke- schutter in de 8e minuut een door hem genomen strafschop door de overigens sterk kee pende Johnny van Mourik ge stopt zag. Diezelfde Van Mou rik had namelijk even daar voor in de ogen van scheids rechter De Boer de doorgebro- ten. In ieder geval hebben we weer twee punten en dat stemt mij goed. Je bent bij Ouwer kerk niet alleen trainer, maar je moet ook verenigingsmens zijn, anders overleef je het niet bij zo'n kleine vereniging", ver telt Dirk Leering die woonach tig is in Burgh-Haamstede. De eerste helft tussen Ouwer kerk en Dreischor bood niet onaardig voetbal. Johnny Ha- ge tikte in de 16e minuut de bal ken Eric Traas op onreglemen taire wijze binnen de zestien afgestopt met als gevolg dus de gemiste strafschop van Hoek man. Een achttal minuten later werd aan de andere zijde de score plotseling opengebroken. Nu was het de andere Van Mou rik, namelijk Peter, die van zich deed spreken. Op aange ven van Remi Lievense wist Van Mourik vanuit een ogen schijnlijk kansloze positie de bal middels een diagonaal schot achter Krabbendijke- doelman Flip van Noorden te schieten: 1-0. Met een beetje geluk had het zelfs bij rust 2-1 in het voordeel van de thuisploeg kunnen staan, toen de doorgebroken Richard van der Meer na een foutje van Krabbendijke-spe- ler André Sinke alleen voor Van Noorden verscheen. De precisie ontbrak echter bij Van der Meer en zijn inzet ver dween dan ook een paar meter naast het Krabbendijke-doel. Zes minuten na rust had Van der Meer echter meer succes. Op de rand van buitenspel mocht de gebrilde Brouwers haven-speler andermaal alleen op Krabbendijke-doelman Van Noórden af stevenen. Waar Re- mi Lievense een minuut eerder faalde, faalde Van der Meer niet: 2-1. Een kwartier later stond het echter wederom ge lijk toen na foutief uitverdedi gen van Steef Kloet, Bas Hep- pe namens Krabbendijke op de rechterflank mocht uitbreken. Heppe's voorzet werd uiteinde lijk door Hein Lobbezoo bin- nengeknikt: 2-2. Na dit doel punt kon het nog alle kanten op, kansen over en weer doch gescoord werd er niet meer, al waren de bezoekers daar nog het dichtst bij. Hein Lobbezoo en Johan Pekaar vonden echter allebei Brouwershaven doelman Johnny van Mourik op hun weg die daarmee een punt voor de in zijn geheel hard werkende thuisploeg ver diende. Brouwershaven - Krabbendij ke: 2-2 (1-1). 16. Peter van Mou rik 1-0. 36. Ronald Hoekman 1- 1. 51. Richard van der Meer 2-1. 67. Hein Lobbezoo 2-2. Gele kaarten: Johnny van Mourik, Peter van Mourik en Leo Nou wen (allen Brouwershaven). Scheidsrechter: M. de Boer uit Heinkenszand. Tbeschouwers: 80. achter keeper Bonne Meintema (1-0). Daarna regende het kan sen aan Ouwerkerk-zijde via Johnny Hage, Erwin van der Maas en Michel Schoenmaeker. Maar steeds stond Meintema weer op de juiste plaats. In de 25e minuut kwam Peter Beze mer in botsing met een Drei- schor-speler. Een onschuldig duel waarbij Bezemer gebles seerd het veld werd afgedra gen. „Hij heeft een behoorlijk wond aan zijn scheenbeen, maar het valt achteraf geluk kig mee", aldus Leering. Een minuut voor de verplichte theepauze kreeg Dreischor een strafschop toegewezen door scheidsrechter Wesenpoel uit Middelburg. „Een speler van Ouwerkerk trok een Dreischor speler onderuit", verklaarde de man in het zwart later. Hij doelde daarmee op Jacky Ren ters die dus ook een gele kaart kreeg. Eugène Totté protesteer de hevig tegen de beslissing, maar de scheidsrechter bleef bij zijn besluit. Norman Dijst zag echter zijn schot gekeerd door Michel Begemann en in tweede instantie was het Lu cien Vroegh die de gelijkmaker scoorde (1-1). Gemiste kansen De tweede helft zal de boeken ingaan van de gemiste kansen aan weerszijde. Soms dachten de spelers dat de bal via de top pen van de bomen het doel in moest. Dreischor wist geen en kele goede combinatie meer op te zetten en Richard Drubbel was zondagmiddag op sport park 't Eultje in Ouwerkerk kampioen naast schieten. Ook de Ouwerkerkse spelers Erwin van der Maas, Michel Schoen- maekers en Johnny Hage be grijpen waarschijnlijk niet dat een doelpunt telt als de bal bin nen de palen wordt geschoten. In de 73e minuut kon Ouwer kerk dan eindelijk een uitge breid feestje vieren. Wouter van Marle mocht aanleggen en schoot de bal langs Bonne Meintema (2-1). Drie tot vier spelers rolden over elkaar heen van vreugde. Dat feestje kon na afloop in de kantine van Ouwerkerk worden voortgezet. De wedstrijd ging als een nachtkaars uit met gemiste kansen aan weerszijde. Ouwerkerk - Dreischor 2-1 (1- 1). 16. Johnny Hage 10. 44. Lu cien Vroegh 1-1 (strafschop). 73. Wouter van Marle 2-1. Gele kaart voor Jacky Renters (Ouwerkerk) wegens overtre ding. Scheidsrechter: Wesen poel uit Middelburg. Tbeschou wers 90. MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de KNVB gaat op nieuw proberen Jong Zeeland te laten voetballen. Tot dit mo ment werden steeds de wed strijden afgelast. Voor dinsdagavond 8 februari staat de eerste wedstrijd in de internationale competitie nu gepland tegen de beloften van Beveren. De wedstrijd wordt in het Belgische Beveren gespeeld en begint om half acht. Coach Wies van Avermaete heeft de volgende selectie opgeroepen: Jacky de Smit (Arnemuiden), Marcel Kole (Goes), Peter Lan- da, Peter Boerjan en Erwin Dek, allen van Hoek. Pieter de Neut en Michel Janse uit Zie- rikzee, maar lid van Kloetinge. Ramon Gabrielse, Ronald Frits, Jaimy van Bloppoel, Wouter Labrujere en Micha Le- kawael van Middelburg. Wil fred Schipper (Oostkapelle), Björn Langeveld (RCS), Pascal van Berg (Serooskerke) en Ma rio Harte van Sluiskil. DEN HAAG - De 17-jarige Ramses Bekkenk uit Zierikzee heeft tijdens indoor-atletiek- wedstrijden in de Houtrust- hallen in Den Haag een per soonlijk record gelopen op de 3000 meter. De le jaars A-junior realiseer de een tijd van 8.47.47 minuten en een vijfde plaats tussen de senioren. Mede door dit resul taat werd de herenploeg van zijn atletiekvereniging AV'34 uit Apeldoorn vijfde tijdens de Nederlandse kampioenschap pen voor clubs. BUTTE - Door de twaalfde en de veertiende plaats van Ton- ny de Jong en Barbara de Loor mag Nederland volgend jaar drie rijdsters naar het toernooi om het wereldkampioenschap afvaardigen. De titelstrijd wordt in Sava- len, Noorwegen gehouden. Een jaar geleden verspeelde Neder land in Berlijn een startplaats. Voor het verwerven van de der de plaats moesten beide rijdsters in Butte bij de beste twintig eindigen. „Het was gezellig druk. Ik tel de dertig personen. Ondanks dat de kratten snel leeg raak ten kon ik controle houden op de groep. We hadden afgespro ken als we van NSW zouden winnen dat dit dan de ideale voorbereiding was", lachte Diepenhorst. De trainer van Goeree-Overflakkee hoeft ge lukkig deze verplichting niet iedere week na te komen. SKNWK verloor met 4-3 in Nu mansdorp. Strafschop NSW was vorig seizoen gede gradeerd uit de le klasse KNVB en staat er nu weer slecht voor in de 2e klasse. In de 10e minuut kwam SKNWK op 1-0 achterstand na een schot vanaf de zestienmeterlijn. Mi chel Flikweert bracht in de 24e minuut de stand weer in even wicht (1-1). Een paar minuten later moest Flikweert gebles seerd uitvallen nadat hij een De wedstrijd tegen Chrislan- dia werd vooraf met enige vrees tegemoet gezien. Bij de Bruenaren waren Martin Ver spoor (vakantie) en Tbnnie van de Berge (ziekte) niet van de partij. „Als vervangers heb ik Michel Ruitenbeek en Herbert Goudzwaard meegenomen. Ze ker Michel heeft goed ge speeld", aldus Cees van Dijk. Het eerste half uur werd ge kenmerkt door goed voetbal van beide kanten. De wedstrijd ging gelijk op maar de thuis ploeg opende toch de score. Na een afgeslagen Bruse aanval kon Johan Moerenhout uit een voorzet koppend scoren. Leo Burgers bracht Bruse Boys weer langszij. Omdat de gehele Chrislandia-defensie onder de bal door ging kon uit een voor zet van Harold van de Berge Burgers de bal in de geheel le ge goal tikken. In de 41e minuut kwam Bruse Boys op 1-2. Een een-twee com binatie tussen Jacob en Harold van de Berge werd door laatst genoemde vanaf de rand van het strafschopgebied ingescho ten. Kort daarna kreeg de thuisploeg een strafschop toen Marco de Oude in de ogen van scheidsrechter Gabriels zijn te genstander omver liep. Vanaf trap tegen zijn enkel had ge had. Ook Mark den Haan lag geblesseerd aan de zijkant ter wijl Wilco de Valk scoorde. De scheidsrechter keurde echter het doelpunt af. Op slag van rust kwam NSW alsnog op voorsprong (2-1). In de 51e minuut van de tweede helft scoorde gastspeler Frans Kommer nadat Wilco de Valk de bal keurig breed legde (2-2). Tien minuten later was het weer NSW dat op voorsprong kwam (3-2), maar in de 74e mi nuut trok Wilco de Valk via een strafschop de stand weer gelijk (3-3). Drie minuten later scoor de NSW via een buitenspelsi tuatie de winnende treffer (4- 3). In de laatste tien minuten speelde SKNWK met tien spe lers nadat Frans Kommer en John Roks geblesseerd waren uitgevallen. „Gelukkig keurde hij het buitenspeldoelpunt goed", aldus Diepenhorst. „Stel je voor dat ik iedere week zo'n feest moet organise ren thuis". elf meter scoorde Adrie Zonne veld 2-2. Na rust werd het allemaal een stuk minder. „Chrislandia was vooral fysiek sterk maar tech nisch kwamen ze te kort. Aan vallend hebben wij vandaag wel te weinig gepresteerd," al dus Van Dijk. Vijf minuten voor tijd kreeg Michel Ruitenbeek nog de beste kans. Ruitenbeek werd door zijn tegenstander echter te ver naar de zijkant gedreven en miste. „Chrislandia op ei gen veld is voor iedereen een lastige ploeg", besloot de Bru se Boys-trainer. DEN HAAG - Tegen alle ver wachtingen in heeft PSV zon dagavond de topper tegen Ajax gewonnen. De huizenhoge favoriet voor overwinning en titel werd in Eindhoven met 4-1 afgedroogd. De tweede nederlaag van het seizoen had voor Ajax niet al te zware gevolgen. Concurrent Feyenoord verspeelde opnieuw een punt. NAC hield de lands kampioen in de Kuip op 1-1. Aanvoerder Leo Nouwen (rechts) kijkt hoe zijn keeper Johnny van Mourik tijdig de bal onder schept. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Na de vorige week in de uitwedstrijd tegen Krabbendij ke geleden 5-0 nederlaag stond het thuisduel met dezelfde opponent voor de wit- zwarte formatie van trainer Toon van Tiggelhoven in het teken van de revanche. Een sportieve revanche wel te verstaan. De onderlinge verstandhoudingen bin nen de lijnen, op het Brouwse sportveld aan de Schouwsedijk waren in één woord goed te noemen. Uiteindelijk eindigde het voor de rust qua voetbal en na de rust qua spanning aantrekkelijke duel tussen beide teams in 2-2. Inhaalduel voor Bruse Boys HEININGEN - „Een terechte uitslag, we hebben een puntje gepakt." Zo typeerde trainer Cees van Dijk de door Bruse Boys behaalde 2-2 tegen rode lan taarndrager Chrislandia. Door dit gelijkspel heeft de ploeg uit Bruinisse nu dertien punten uit even zo veel competitieduels en bivakkeert in de midden moot van de 3e klasse A KNVB.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8