Kameelrijder ziet Abraham GRATIS Handelaren betalen meer voor de Zeeuwse mossels Nieuw boekwerk over het Bressiaanse vissersleven i LEKKEND DAK? I Rijkswaterstaat stopt zoekacties gifzakjes Novib, GESLOTEN KAPSALON H. KOSTERS Prijs stijgt met vier gulden Officiële overhandiging tijdens Visserijdagen in augustus Verkeersdode bij Borsele I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Adverteren doet verkopen! De 16' Novib Catalogus bij u thuis. Vraag deze Catalogus van 60 pagina's met bijna 600 handgemaakte artikelen uit de Derde Wereld aan. Schrijf een kaartje naar: Antwoordnummer 1304, 2501 WB Den Haag of bel de Novib BesteJlijn 05490-70770 (elke dag tussen 9 en 24 uur). I I I I i 1 i i 1 1 i i i i I Voorkom natte voeten, I I schakel tijdig I Flexibekleding in. Bel Flexibekleding I 01115-2300 I FLEXIBÉKL.EPINO INSTALLATIE BEDRIJF Elektra Sanitair water TEL. 01112 -1267 Riolering Nieuwbouw - Verbouw - Renovatie - Onderhoud ZONNEMAIRE In zijn woonplaats Zonnemaire staat hij bekend als de kameelrijder; de man die tijdens de jubileumviering van- de ijsvereniging vorige zomer op een kameel door het dorp reed. Afgelopen vrijdag w$rd Jan Fonteine geconfronteerd met een tuin vol verkeersborden. Gezinsleden en collega's van de kantonnier van Provinciale Waterstaat hadden die borden geplaatst ter gelegen heid van zijn vijftigste verjaardag. Als kantonnier is het Fonteine zijn taak om te letten op de staat waarin verkeersborden verkeren die op de Zeelandbrug en in Zierikzee staan. Hij had echter niet verwacht om ze ook in de tuin van zijn woning aan de Julianastraat aan te treffen. (Foto: Joop van Houdt). Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hollandscheveld: dr. G. Bos te Heerde. Beroepen te Streekgemeente Midden-Limburg (Weerd- Budel): A. W. M. Freund, Bors- sele en Driewegen; te Epe: J. J. A. van de Peppel, kandidaat te Assen; te Woudenberg: P. H. van Harten, Ridderkerk; te Harderwijk (wijk 2) (toez.): H. Markus, Noordeloos. Aangenomen naar Benschop: T. Wegman, Wijngaarden; naar Spijkenisse: J. Esbach, Aalsmeer; naar Emmen: J. Schuitemaker, Grijpskerk en Visvliet-Pieterzijl (part-time). Bedankt voor IJsselstein (Utrecht): H. Westerhout, Zeist. Gereformeerde Kerken Beroepen te Sassenheim: drs. T. Moll, IJsselstein (Utrecht); te Kollum: J. van Buuren, Soest; te Ouddorp i.c.m. Stel lendam: drs. J. Koster, kandi daat te Ouddorp, die ^it beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: drs. J. Koster, kandidaat te Ouddorp. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ermelo: P. Groe- nenberg, Amersfoort-West. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Werkendam: L. W. van der Meij, Alphen aan den Rijn en D. Slagboom, Doorn spijk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Herkingen: P. Me lis, Nieuw Beijerland; te Sprang-Capelle: M. Mondria, Waardenburg. Noteert u het even Wegens vakantie v.a. 16 februari t/m 10 maart Daarna weer gaarne tot uw dienst Hogeweg 12 - Burgh - Tel. 01115-1648 JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 24 tot en met 29 januari werden 29 lading-en mossels op de vei ling in Yerseke aangevoerd, met een totaal gewicht van 10.773 ton netto. Deze werden alle aan de handel verkocht. De gemiddelde prijs bedroeg 72,74 per ton, een week eerder boden de Zeeuwse kwekers ruim 12.000 tonnen aan, voor een gemiddelde prijs van 68,19 per ton. De verzending was voor zover be kend: België 3.565 ton, Frankrijk 1.959 ton, diverse landen 139 ton en de binnenlandse handel nam 1.672 ton over. Op maandag 24 januari arri veerden zes vaartuigen met overwegend kleine partijtjes aan de mosselveiling in Yerse ke. De Bru 43 (Stoffel Jumelet) viste in het westelijk deel van de Oosterschelde 212 brutoton- nen, met een tarrapercentage van 19,1 procent. Zeeuwse Ba nier toonde voor deze lading met een stukstal van 119 en een vleesgewicht van 17 kilo de meeste belangstelling. De YE 46 (Hoogstrate) korde op maan dag in hetzelfde vangstgebied 398 brutotonnen aan boord. De ze mossels kookten bij een stukstal van 159 een vleesge wicht van 21,6 kilo. Een dag later waren negen schepen met een vrachtje Zeeuwse van de partij. Uit het Mastgat arriveerde de YE 82 (C. van IJsseldijk). Deze kwe ker deed 272 tonnen van de hand aan Zeeuwse Banier. Bij een stukstal van 153 noteerden deze schelpdieren een vleesge wicht van 17 kilo. Delta Mossel nam op dinsdag de grootste la ding van 725 brutotonnen over van de YE 80 (Hollestelle). De ze partij bevatte bij een stukstal van 139 een vleesge wicht van 20,1 kilo. Van Zierik- zeese zijde meerde de ZZ 10 (Chr. Schot BV) aan de veiling af met 447 brutotonnen. Vette en Verhaert tastte voor deze la ding met een stukstal van 142 en een vleesgewicht van 21,1 ki lo het diepst in de buidel. Waddenzee Woensdag 26 januari gingen tien ladingen onder de hamer, waarvan acht uit het noorden. De YE 19 (Barbé) lostê de grootste vracht, namelijk meer dan 1.292 tonnen bruto uit de Meep. Beide partijen met stukstallen van gemiddeld 152 kwamen uit op een vleesge wicht van zo'n 27 kilo. Prins Dingemanse sleepte de beide ladingen van deze kweker in de wacht. Overige aanvoerders van het Wad waren de YE 70 (Steketee), de Bru 50 (L. de Waal Beheer BV), de Bru 6 (Wout van den Berg BV) en de YE 157 (Nieuwenhuizen). Prins Dingemanse drukte het hoogst af voor 634 tonnen van de YE 70. Hierbij" ging het om een lading uit de Meep, met een stukstal van 135 en een vlees gewicht van 29,7 kilo. De 696 tonnen van de Bru 50 telden een stukstal van 155 en noteer den 28 kilo vleesgewicht. De nieuwe eigenaar van deze par tij werd Prins Dingemanse. Op donderdag tenslotte pas seerden zes ladingen zwarte schelpdieren over de mossel- klok, alle afkomstig uit de Zeeuwse stromen. Uit de Ham men arriveerde de YE 57 (Nieu wenhuizen) met de grootste la ding van 657 tonnen. Het tarra percentage bleek slechts 6,4 procent, het stukstal 164 en het vleesgewicht 23,9 kilo. De YE 182 (Leuschel) loste 504 tonnen uit het Mastgat met een stukstal van 116. Deze mossels kookten een vleesgewicht van 20,2 kilo. Koopman was Roem van Yerseke. BRESKENS - In de zomermaanden van 1994 ver schijnt het nieuwe boek Bressiaanse Vissers op de markt. Het boek is geschreven door de Bressiaan- ders Jack Vader en Henk de Winde en zal ongeveer 250 tot 300 pagina's met veel foto's bevatten. Belang stellenden worden in de gelegenheid gesteld om in te tekenen. Het boek wordt, volgens planning, officieel overhandigd tijdens de Visserijdagen in Breskens. Bij het vergaren van de gege vens voor het boekwerk zijn de auteurs op weg geholpen door A. Kal uit Vlaardingen. Kal is een verwoed verzamelaar van alles wat met de Nederlandse visserij te maken heeft. Spon taan stelde Kal zijn gegevens ter beschikking die hij in de loop der jaren over Breskens heeft opgedaan. Het eerste deel van het boekwerk behelst spe cifiek de geschiedenis van Breskens en de ontwikkeling als visserijplaats vanaf 1450 tot heden. Om de geschiedsbe- schrijving aantrekkelijk te maken hebben de opstellers ge kozen voor tussentijdse verha len uit de mond van de vissers zelf. Al lezend komt de ontwik keling aan boord van de sche pen tot uiting. De meeste foto's zijn afkomstig uit de privéver- zamelingen van vissers en/of oud-vissers. AI deze foto's zul len het boek een unieke uit straling geven omdat het in de meeste gevallen om niet eerder gepubliceerde afbeeldingen gaat. Belangstellenden In het tweede gedeelte wordt de vlootlijst opgenomen die met veel foto's zal worden op gesierd. De lijst bevat alle schepen die na 1872 onder een BR-nummer hebben gevaren. Waar mogelijk is naast de gege vens ook een foto afgedrukt. In voorkomende gevallen waar over de kwaliteit niet naar huis valt te schrijven, werd gekozen voor een tekening of een alge meen plan. Intekenlijst Om een indruk naar de belang stelling voor deze nieuwste uit gave over Breskens te verkrij gen heeft uitgeverij Pirola uit Schoorl in de 'vismienne' van Breskens een intekenlijst ach tergelaten. Jack Vader en Henk de Winde zijn van me ning dat andere belangstellen den ook de mogelijkheid moe ten krijgen om vooraf in te te kenen. Voor meer informatie of opgave hebben de auteurs het volgende postbusnummer ge opend: Bressiaanse Vissers, Postbus 42, 4510 AA in Bres kens. SCHOUWEN-DUIVELAND Collecte In de periode van 20 februari tot en met 5 maart houdt het Leger des Heils zijn jaarlijkse nationale collecte. In deze we ken gaan heils soldaten en an dere vrijwilligers er met de collectebus op uit om zoveel mogelijk geld op te halen voor de hulpverlening aan mensen in nood. ZIERIKZEE Interkerkelijke dienst In het Hervormd Kerkcentrum in Zierikzee wordt zondag 13 februari een interkerkelijke dienst gehouden met het thema 'Om het woord bijeen'. Voor ganger is da C. A. van Eek uit Leiden. C. J. Fierloos speelt op het orgel en Petra Fierloos be speelt de dwarsfluit. De bijeen komst begint om 17.00 uur en is ook te beluisteren via de kerk telefoon. ZVU-cursus De basiscursus fotografie van de Zeeuwse Volksuniversiteit begint niet zoals aangegeven op maandag 14 maar op maan dag 21 februari. Deze cursus wordt gegeven door Leen Ko per en bestaat uit zes avonden die steeds om 19.00 uur begin nen. De bijeenkomsten worden gehouden in het gebouw van de Regionale Scholengemeen schap Professor Zeeman aan het Hatfieldpark. Tijdens deze cursus gaat Koper in op de wer king van verschillende came ra's, het gebruik van verwissel bare lenzen en filters. Maar ook het kiezen van het juiste filmrolletje en de compositie en presentatie van foto's krij gen aandacht. Ook maken de cursisten kennis met de landschaps- en mensenfotogra fie. Voor aanmelding kan men zich wenden tot mevrouw M. Meintema, telefoon 01110-14691. Trimvaantjes Op zaterdag 26 februari wor den in het zwembad Onderdak in Zierikzee de trimvaantjes 1993 uitgereikt door de Zierik- zeese wethouder L. J. van Gas tel. De onderscheidingen zijn bestemd voor de ochtend- trimgroep van het zwembad. De uitreiking is gepland om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Bejaardensoos weer in De Koebel Op woensdag 9 februari kun nen de ouderen uit Burgh voor het eerst sinds enkele maanden weer in De Koebel bijeen ko men voor een bejaardensoos. In verband met de renovatie van het gebouw hield men sinds september 1993 de be jaardensoos in de Ontmoe- tingskerk te Haamstede. De bijeenkomst in De Koebel be gint woensdag om 14.30 uur. Ouderen die problemen heb ben met het vervoer naar het gebouw kunnen telefonisch contact opnemen via 01115- 1742. KERKWERVE Jaarvergadering in Zeeuwse stijl De leden van de afdeling Kerk- werve van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houden hun jaarverga dering dit jaar in Zeeuwse stijl. Dat houdt onder meer in dat. een aantal mensen in Zeeuwse klederdracht is gesto ken. De bijeenkomst wordt ge houden in het dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve op woensdag 9 februari en begint reeds om 17.00 uur met een broodmaaltijd. De avond wordt verder verzorgd door be stuursleden. ZONNEMAIRE IJsvereniging De IJsvereniging Zonnemaire houdt donderdag 10 februari haar jaarvergadering. Een en ander vindt plaats in de kanti ne van de plaatselijke voetbal vereniging. Aanvang 20.00 uur. BROUWERSHAVEN Oliebollenactie Op initiatief van de Gerefor meerde Kerk Brouwersha ven/Zonnemaire wordt op za terdag 19 februari een oliebol lenactie gehouden. De op brengst van het evenement is bestemd voor het orgelfonds. De oliebollen worden in de ge meenten Brouwershaven en Middenschouwen huis-aan- huis te koop aangeboden. Men kan ze ook tevoren telefonisch bestellen via 01112-1973. De oliebollen worden in heel Schouwen-Duiveland gratis bezorgd. NBvP op bezoek bij waterschap Leden van de afdeling Brou wershaven van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) namen deel aan een be zoek aan het gebouw van het Waterschap Schouwen-Duive land, 's Landskamer aan het Havenpark te Zierikzee. Het ging om een initiatief van de agrarische commissie van de NBvP waaraan leden van di verse afdelingen deelnamen. De taken en werkzaamheden van het waterschap werden toe gelicht via films over het kust- beleid en de zandsuppletie waarmee de kust wordt onder houden. Dijkgraaf A. P. de Haan gaf een toelichting op de geschiedenis van 's Landska- nier en hoofdingeland me vrouw Flach vertelde wat over de taken van het waterschap. Jazz-café Op zondag 13 maart wordt in eetcafé 't Swarte Schaep de laatste jazz-middag van dit sei zoen gehouden. Het evenement is zoals gebruikelijk vrij toe gankelijk. In februari wordt geen jazz-middag gehouden omdat de gebruikelijk datum voor het evenement, de tweede zondag van de maand, in de krokusvakantie valt. BRUINISSE Helpt Elkander De dames van de Hervormde vrouwenvereniging Helpt El kander in Bruinisse komen dinsdag 8 februari in vergade ring bijeen. Tijdens deze bij eenkomst zal gastspiseekster Ouke Hoedemaker een inlei ding houden over de ziekte vam Alzheimer. De vergade ring begint om 19.30 uur in het vereniginsgebouw. Gasten zijn van harte welkom. Verkoopmiddag Welfare In Bruinisse wordt op woens dag 9 februari door de dames van de Welfare-afdeling in de recreatiezaal van het verzor gingstehuis In 't Opper een ver koopmiddag georganiseerd. Tussen 13.30 uur en 16.00 uur zullen allerlei leuke spulletjes als babykleding, breiwerken en kaarten ter verkoop aange boden. Naast koffie met cake voor de ouderen kunnen de kinderen zich vermaken met grabbelen of een kansje aan de pereboom. Iedereen is harte lijk welkom. GOES 't Beest Op vrijdag 11 februari is er in podium 't Beest in Goes het theaterstuk De Uitvreter naar het boek van Nescio, door Jo hannes Kempkens. De Uitvre ter is het verhaal van jeugd idealen die stuklopen op een materialistische maatschappij Japi, de onaangepaste idealist gaat uiteindelijk ten onder. De verhalen van Nescio zijn beel dend, soms ironisch maar ook gevoelig en zijn voor velen ge liefde literatuur. Alhoewel De Uitvreter in 1928 geschreven is, is het een tijdloos stuk. Door het verhaal in originele, onver korte vorm te spelen, brengt de acteur Johannes Kempkens een stuk literatuur tot leven. Aanvang: 20.30 uur. Zaterdag 12 februari treedt, voor de vierde keer alweer, de rockgroep Hallo Venray op in 't Beest in Goes. De teksten van deze viermansformatie gaan voornamelijk over schooljaren, kerkgaan en werken in de fa briek. Aanvang: 22.00 uur. 'S-HEERENHOEK Snertwandeling Op initiatief van het wandelco mité Kaspargo uit Goes wordt zaterdag 12 februari in 's-Hee- renhoek weer de jaarlijkse snert wandeltocht gehouden. De start en finish van het eve nement is bij café De Kroon aan de Heerenstraat 19. Daar kan men zich vanaf 13.15 uur ook laten inschrijven voor deelname. Men heeft daarbij de keuze uit een tocht van vijf, tien of vijftien kilometer. De snertwandeltocht begint om 14.00 uur. Tblefonische infor matie via 01100-27179. BORSELE - Op de Postweg in Lewedorp, gemeente Borsele is gistermiddag mevrouw V. uit Lewedorp overleden ten gevol ge van een aanrijding. De vrouw reed in haar auto frontaal achter op een tractor. Met deze tractor werden weg werkzaamheden verricht. Het slachtoffer overleed ter plaat se. Zowel auto als tractor wer den zwaar beschadigd. Waarschuwingsborden blijven staart BURGH-HAAMSTEDE - Rijkswaterstaat in Zee land stopt vandaag (maandag) met het zoeken naar zakjes landbouwgif op de Zeeuwse stranden. Dat is zondag door die instantie bekendgemaakt. Speciale zoekploegen vonden donderdag nog 49 zakjes. Vrijdag werden negen zakjes gevonden terwijl zaterdag en zondag nog slechts enkele exemplaren werden ontdekt. Rijkswaterstaat weet niet of het gevaar voor de zakjes is ge weken. De waarschuwingsbor den bij de stranden zullen voorlopig blijven staan. ,,Wij willen niet de indruk wekken dat er geen zakjes meer zullen aanspoelen," aldus een woord voerder. Sinds 29 januari zijn op de Zeeuwse stranden 250 zakjes met landbouwgif gevonden. Zij zijn afkomstig uit containers die het schip Sherbro half de cember tijdens een zware storm is verloren. Medewerkers van Rijkswater staat die ambtshalve regelma tig op de stranden vertoeven, zullen de komende dagen alert zijn op aangespoelde zakjes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6