HOEVE DE TERP Romantiek, ruisende zijde, sluiers en stijlvolle bruiloft weer in de mode Exclusieve bruidsmodeshów in Hotel De Zeeuwse Stromen Duwvlet bij Bruse scheepswerf gezonken Bekladding Nieuw boek Bruinisser schrijver Van der Weele f/ 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Deel drie: Kleine kinderen, kleine zorgen Door MIEN VAN 'T SANT 71 Hoofdstuk 13 Het wil helemaal niet met het leren van Dirk Jan. Ook in de komende ja ren blijft het één worsteling tussen een ongeïnteresseerde Dirk Jan de Graaff, die daarbij op school zijn onderwijzers ook nog wat graag het bloed onder de nagels vandaan haalt en een vader, die in dit opzicht ziende blind wil zijn. Die de kwaal meer bij de school zoekt dan bij zijn eigen vlees en bloed. 'Was er in de stad maar zo'n school, waarop ze rekening hielden met het ka rakter van elk individu afzonderlijk', klaagt hij tegen Jannie. 'Dirk Jan is nu eenmaal anders dan het doorsnee kind. Als iets zijn belangstelling heeft, is hij allerminst een stommeling. Moet je hem nu weer met zijn fiets bezig zien! Die ligt onderhand helemaal uit el kaar. Geloof maar dat hij geen rust zal hebben eer hij hem weer tot in de punt jes in orde heeft!' Jannie is van het laatste allerminst overtuigd. Wèl van het andere. Dat als hun oudste er genoeg van krijgt, omdat hj de zaak blijkbaar toch niet klaart, hij Klaas Balk wel zal inschakelen. Klaas, die het nog heeft meegemaakt, dat Dirk Jan zijn eerste stapjes achter hem aan in de wei maakte, maar die feitelijk ook de enige van het hele per soneel is, die met hun oudste zoon weg loopt. 'Ik help het je wensen', zegt ze wat stroef. 'Het is trouwens Hans fiets, die hij uit elkaar heeft gehaald. Met die van zichzelf kijkt hij wel uit'. In Dirks voorhoofd vertoont zich de diepe denkrimpel. Bewijs genoeg, dat Jannies antwoord hem allerminst zint. Diep in zijn hart weet hij, dat zijn vrouw wat de opvoeding van hun kin deren betreft veruit de verstandigste van hen beiden is. Alleen als het om hun oudste gaat: Dirk wil er nu een maal niet aan, dat de jongen, die uiter lijk zo goed bedeeld is, die oppervlak kig bezien alles heeft meegekregen wat op anderen een innnemende indruk kan maken, in zijn karakter in zo heel veel dingen teleurstelt. De laatste tijd wordt haar man er zelfs prikkelbaar onder. Hij weet voor zich zelf best, dat Jannie geen blaam treft. Maar is het dat juist niet? Deed ze maar eens iets ten opzichte van hun oudste, waarop een aanmerking viel te maken! Maar bijna altijd moet hij haar wel in het gelijk stellen. Zoals nu ook weer. Het had hem goed gedaan te zien, dat Dirk Jan ten minste zijn fiets uit el kaar kon gooien. Hij had gemeend, dat hij die weer goed in elkaar zou kunnen zetten ook. Maar dan moet hij alweer direct van Jannie horen, dat het in de eerste plaats Hans fiets is, die hij eraan waagt en dat ze er zelfs sterk aan twij felt óf hij hem weer in elkaar zal krij gen. Onwillekeurig loopt hij de richting uit, waar Dirk Jan op een plekje, waar wat schaduw is, met zijn geknutsel bezig is. als zijn zoon hem ziet, gaat meteen in gul gebaar zijn hand omhoog. 'Ha, die paps! Ga je met de wagen uit? Mag ik mee?' En nijdig een trap gevend tegen het wiel, dat er maar niet goed in wil: 'Een snertfiets! Han heeft hem gewoon weg verpest. Zeg paps, laten we in de stad voor mij een nieuwe gaan kopen? Zo'n echte racefiets. Je weet wel? Han kan dan mijn oude wel erven. Dit kreng is toch niks meer waard'. Ja, nu wordt Dirk er zelf mee gecon fronteerd, dat zijn oudste zo weinig plichtsbesef heeft. En ook, dat hij zon der enig verstand van zaken, zonder te bedenken, dat een nieuwe fiets een be hoorlijke aanval op zijn portemonnee betekent, weer voor zichzelf opkomt. Had hij nu nog maar gezegd, dat Han een nieuwe moest hebben! Dan had de zaak heel anders gelegen- Maar bij Dirk Jan was het altijd: ik en nog eens ik. (wordt vervolgd) Dinsdag 8 februari NEDERLAND 1 07.00 uur Journaal. 07.07 uur Alles kits. Geva rieerd kinderprogramma met om: 07.07 uur De wind in de wil gen. 07.30 uur Ontbijt TV. 08.00 uur Journaal. 08.07 uur Ontbijt TV. 08.31 uur Topscore met Ted de Braak. Woordspel. 09.00 uur Journaal. 09.07 uur Via Ria 10.00 uur Kook TV. 10.20 uur Casper and his friends. 10.46 uur Vocaal centraal. 11.26 uur Candid camera. 11.46 uur Dingbats. 12.11 uur Wetenswaardevol met Wubbo Ockels. 12.32 uur 2 Vandaag. 12.55 uur Uitzending politieke partijen: D66. 13.00 uur Journaal. 13.07 uur Lolapaloeza. 13.53 uur Reiziger in muziek. 14.53 uur Lopende zaken. 15.24 uur Mr. Magoo. 15.29 uur We zijn weer thuis. 16.00 uur Journaal. 16.09 uur Wild, wild world of animals. Natuurfilmserie. 16.38 uur Via Ria. 17.32 uur Topscore met Ted de Braak. 17.58 uur Oproep Spoorloos. 18.08 uur Paperclips. 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Klokhuis. 19.00 uur Weissensee. Verslag van drie natuurijs wedstrijden. 20.00 uur Journaal. 20.24 uur Spoorloos, program ma waarin vermiste personen met hulp van de kijkers wor den opgespoord. 21.19 uur Televizier, actualitei tenrubriek 21.59 uur Rondom tien. 22.44 uur L. A. Law. Ameri kaanse advocatenserie. 23.33 uur Orde op zaken. Maga zine over geld- en beurszaken. 23.59 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.59 uur Het vragenuurtje. 15.20 uur Buitenechtelijke za ken. 15.45 uur The world of survival 16.10 uur Samson. 16.50 uur Club Veronica TV 17.30 uur Wings. 17.58 uur 2 Vandaag 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Actualiteiten. 18.39 uur Sportjournaal. 18.47 uur Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer. 18.55 uur Onderweg naar mor gen. 19.25 uur Stop de strop. 19.55 uur Empty nest. Ameri kaanse comedyserie. 20.25 uur Boobytrap. 21.40 uur In de Vlaamsche Pot. Nederiande comedyserie. 22.10 uur De ongelofelijke hyp nose show. 22.40 uur Tour of duty. 23.25 uur Sprekend over de islam en de moderne tijd. 23.55 uur'Urineverlies, u kunt er iets aan doen. 00.05 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.30 uur Nijntje en haar vriendjes. 10.00 uur Rembrandt, het leven is een schouwtoneel. 10.30 uur Anders TV kijken III. 14.00 uur Skiednis IV: sporten, doe en no. 17.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Villa Achterwerk. Met om: 17.30 uur Mevrouw Ten Kate en het beest in de mens. Jeugd serie. 17.50 uur Mannetje Manne tje. Slapsticks. 18.00 uur Journaal. 18.19 uur Comedy op 3: AU in the Family, Amerikaanse co medyserie. 18.48 uur Lingo, spelprogram- ma. 19.17 uur Van gewest tot ge west, regionale rubriek. 19.54 uur 2 meter sessies. Mu ziekprogramma. 20.32 uur Mus. 21.06 uur 't Kleine monster, gang-land Los Angeles. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Sportjournaal. 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Den Haag vandaag 23.15 uur Trekking dagelijkse lotto. 23.19 uur Roerend goed. Weke lijks cultuurmagazine. 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. RTL 4 06.30 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 07.00 uur Nieuws kranten- overzicht. 07.07 uur Pinocchio 07.30 uur Nieuws kranten overzicht. 07.37 uur Eigen huis en tuin. 08.00 uur Nieuws kranten overzicht. 08.08 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 08.30 uur Nieuws 08.35 uur Santa Barbara, serie. 09.00 uur Nieuws kranten- overzicht. 09.10 uur Santa Barbara. 09.35 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Sons Daughters, serie. 11.15 uur RTL Shop 11.25 uur Clip van de dag. 11.30 uur Rad van fortuin. 12.00 uur Telekids 13.00 uur RTL sport: Bundesli- &a. 13.30 uur RTL sport voetbal. 14.00 uur For you modemagazi ne. Herhaling van 6-2-1994. 14.30 uur General Hospital, se rie. 15.15 uur RTL shop. 15.20 uur Santa Barbara, Ame rikaanse serie. 16.10 uur The Oprah Winfrey show 17.00 uur 5 uur show. Geva rieerd magazine. 18.00 uur RTL Zes uur nieuws 18.15 uur Ooggetuige. 18.30 uur Rad van fortuin, spel- programma. 19.00 uur RTL zeven uur nieuws 19.20 uur Weer 19.30 uur The bold the beau tiful, serie. 19.55 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.25 uur Waargebeurde verha len: The George McKenna Sto ry. Amerikaanse speelfilm. 22.00 uur Ursul de Geer, praat programma. 22.50 uur Secret weapen, Australische speelfilm. 0.40 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 01.25 uur As the world turns, Amerikaanse soapserie. 02.10 uur General Hospital, Amerikaanse soapserie. 02.55 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Lonely in America, Amerikaanse komedie. 17.00 uur Afrikaanse luchten, jeugdserie. 17.30 uur Draaimolen. Kinder magazine. 17.40 uur De boomhut. Kleu termagazine. 17.55 uur Tik tak. Animatiese rie. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Topscore. Quiz. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programmaoverzicht. 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur De drie wijzen. Quiz. 20.35 uur Schermen. Talkshow. 21.35 uur Maried with child ren. 22.00 uur IQ. Quiz. 22.35 uur Vandaag en Sport. 23.00 uur Programma van de Vlaams-Nationalistische Om roep Stichting 23.20 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Schooltelevisie 19.30 uur Het Capitool. 19.52 uur Kronieken 20.00 uur Niveau 4. 20.25 uur Kijk uit! 20.30 uur Nördlich des Tian- Shan 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur The hot spot, Ameri kaanse thriller. Tijdens een gevarieerde show werd onder meer bruidskleding geshowd. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Naast een aantal gewaagde, felgekleurde creaties, was het overgrote deel van de prachtige bruidsjurken die afgelopen vrijdag in Hotel de Zeeuwse Stromen geshowd werden romantisch wit, zalm of ecru. Bruidshuis Fiësta uit Middelburg bracht in samenwerking met Patty Monard en Deurloo Mode uit Zierikzee de laatste mode voor bruid en bruidegom, maar ook voor ouders van het bruidspaar en verdere familie. Trouwen in stijl, het is weer he lemaal terug en daar weet het bedrijfsleven feilloos op in te haken. Alles wat nodig is voor een klassieke bruiloft met al les erop en eraan was te vinden in de stands van de deelnemen de bedrijven. De ingang van de Zeeuwse Stromen werd geflan keerd door twee glanzende Chevrolets met bloemen ver sierd van Thxi J. W. de Keijzer, alsof het bruidspaar zó in kon stappen. Binnen waren stands voor woninginrichting van Paauwe en van De Jager glas interieur. Ruim 200 merisen vergaapten zich aan de profes sionele modeshow die gepre senteerd werd door ladyspea ker Wil van Son. Bruidshuis Fiësta toonde een greep uit de basis-collectie van 500 jurken die zij altijd in voorraad heb ben. Droomjurken van ruwe zijde of chantung eenvoudig van snit met een enkele bloem- versiering of juist een wolk van kant en ruches. Jurken van glanzend satijn met een sleep als een waterval, versierd met tientallen pareltjes en ontelba re strookjes kant, kortom: zo'n jurk waar je als een prinses de kerk mee binnen kunt schrij den. En wie vindt dit niet ro mantisch: zo'n sluier over het hoofd die na het ja-woord met een teder gebaar van de bruide gom naar achteren gevouwen wordt voor een zoen. Ze zijn er nog steeds! Blijkbaar zijn ook de handschoenen weer in trek want vele bruidjes droegen sa tijnen, kanten of zijden hand schoenen, met of zonder vin gers en veelal versierd met pailletten, bloemetjes of pa reltjes. De sieraden en trouw ringen waren van juwelier Postma. Mooie gouden of zilve ren halssieraden, eenvoudig van model of met diamanten, staan uiteraard prachtig in de vaak diepuitgesneden halslijn van een bruidsjurk. Trouwen op Schouwen Bij zo'n mooie bruid moet na tuurlijk de bruidegom ook per fect gekleed gaan. Deurloo Mo de kleedde de bruidegom in klassiek zwart of donker blauw, maar ook in glanzend paars, dieprood of kobalt blauw. De schoenen kwamen van Verton uit Zierikzee. Coen Honig liet de mannequins, ge huld in jute zakken, zijn uitge breide collectie brilmonturen en zonnebrillen showen. De dag van je leven moet natuur lijk op de foto. Fotostudio Joop van Houdt was aanwezig om te laten zien hoe een professione le trouwreportage er uit kan zien. Misschien toch een beter idee dan de foto's door ome Henk te laten maken. Wie niets aan het toeval over wil laten op zo'n belangrijke dag kan blijk baar in Zeeland goed terecht. Echte bruidssuikers van choco latier en wijnhandel Chèteau Ickx van de familie Pankow, wittebroodsweken in een zon nig vakantieoord geregeld door reisbureau van Oeveren. Drukkerij De Vries uit Zierik zee liet een uitgebreide collec tie trouwkaarten zien. Voor een perfect kapsel kan de bruid uitstekend bij Pandora haar mode terecht. Eigenaar Ron Kotoun verzorgde tijdens de modeshow het haar van de mo dellen op zeer kundige wijze. Steeds zagen de dames er weer anders uit. Bakkerij Mostert verzorgde een klassieke bruidstaart, die op het podium door een bruidspaar aangesne den werd. Het publiek kon hier in de pauze van proeven. Bruidssuite De show was zeer afwisselend. Na een serie bruidsjurken werd vrijetijds- en feestkle ding geshowd van Deurloo Mo de en Patty Monard. De eigena resse van het Patty Monard fi liaal in Zierikzee gaf ook een demonstratie van een kleuren analyse. Duidelijk kon het pu bliek zien welke kleuren goed staan bij de verschillende tin ten huid en welke juist niet. Heel belangrijk dus bij de keu ze van de kleur van de jurk. Bij Fiësta is het trouwens geen en kel probleem als je dat model nou net zo mooi vindt maar de kleur staat je niet. Dan wordt hij gewoon gemaakt. Mevrouw T. Outermans heeft 31 jaar ge leden bruidshuis Fiësta opge richt: „Heel veel jurken in de collectie heb ik zelf gemaakt. Dat doe ik nog steeds, dus alle wensen kunnen vervuld wor den." Een aantal jaren geleden heeft mevrouw Outermans de zaak overgedaan aan haar zoon en schoondochter. Zelf werkt ze af en toe nog in de winkel maar meestal achter de schermen. Zij maakt, met evenveel plezier als altijd, een droomjurk in cir ca twintig uren. Vorig jaar naaide zij er 67 voor klanten en 29 voor de collectie. De bruids- boeketten, verzorgd door Kla vertje Vier uit Haamstede, werden aan het einde van de show uitgedeeld aan de aanwe zige aanstaande bruidjes in het publiek. Dan komt, onvermij delijk, aan het eind van de trouwdag het moment dat de jurk, hoe mooi ook, uitgetrok ken wordt. En wat er dan te voorschijn komt showden de mannequins op onverschrok ken wijze. Kanten beha's, slip jes en body's in vele kleuren en modellen. Daarnaast verleide lijke en sportieve nachtkleding met bijpassende dusters van Lingerie Diane. Slapen gaan in de bruidssuite van Hotel de Zeeuwse Stromen kan gratis als de bruiloft aldaar gevierd wordt. HILVERSUM - De Franse ca meraman Olivier Quemener, die dinsdag in Algiers werd doodgeschoten, was daar in op dracht van de Evangelische Omroep (EO). Dat heeft de EO woensdag gemeld. De 34-jarige Quemener werkte samen met de Australische journalist Scott White aan een documen taire voor de EO-rubriek An tenne. De mannen werden door onbekende mannen onder vuur genomen toen ze in het oude centrum van de Algerijnse hoofdstad aan het filmen wa ren. BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is voor de deur bij scheepswerf Van Dui- vendijk in Bruinisse de duw vlet JV 1 gezonken. De dertien meter lange vlet van Jaarts- veld Wegenbouw heeft tijdens laag water op een steile kant gelegen waardoor 'de kuip' van het scheepje door de opko mende vloed vol water is gelo pen. Het vaartuig, dat normaliter bij werkzaamheden op het Gre- velingenmeer wordt ingezet, was de vorige dag bij de Bruse scheepswerf gearriveerd. Za terdagmiddag kwam een tank wagen van scheeps- en in dustriereiniging Marten's uit 's-Heerenhoek ter plaatse om het vervuilde water uit het scheepje te pompen. Verder ar riveerde een drijvende ponton met een mobiele hydraulische kraan, om de vlet tijdens de opkomende vloed gedeeltelijk te tillen. In de loop van de avond werd de JV 1 weer drij vend in de Vissershaven vast geknoopt. Vandaag (maandag) hebben technici van Machine fabriek en Dokmij Padmos een onderzoek naar de omvang van de schade ingesteld. UTRECHT - In Stadskanaal heeft de politie zondag een reeks racistische leuzen en ha kenkruisen ontdekt op auto's, winkelgevels en straatnaam borden in en rond het plaatse lijke winkelcentrum. In Utrecht heeft de politie dit weekeinde twee jongens van veertien en zestien gear resteerd die hebben bekend op 28 januari „voor de gein" ra cistische leuzen en symbolen te hebben gespoten. BRUINISSE - Schrijver/uitgever G. van der Weele uit Bruinisse heeft weer een nieuw boek het le venslicht doen zien. Het 110 pagina's tellende en met talrijke foto's geïllustreerde boekwerk draagt de ti tel Bruinisse, een boeiend dorp. De schrijver begeeft zich in het boek echter ook buiten de gemeentegren zen. Schrijver Van der Weele is voor de produktie van het boek in de archieven gedoken en heeft daarbij ook gebruik gemaakt van een groot aantal krante knipsels. Van der Weele begint zijn verhaal nog voor de Twee de Wereldoorlog met een be schrijving van de mobilisatie in 1939. Daarna volgt een be knopte weergave van de feite lijke gebeurtenissen die volg den. Van der Weele beschrijft onder meer de problemen van de ontheemden en de gevolgen van de inundatie door de Duit se bezetters van Schouwen- Duiveland. Vervolgens richt Van der Weele de schijnwerpers op de Waters noodramp van 1953 en de we deropbouw die daar op volgde. Van der Weele belicht daarbij onder meer de ontwikkeling van het openbaar vervoer op Schouwen-Duiveland. Na de Watersnoodramp verdween de tram uit het straatbeeld. De bussen van - toen nog - de Rot- terdamsche Tramweg Maat schappij kwamen ervoor in de plaats. Verder geeft Van der Weele in zijn nieuwe boek een korte uiteenzetting over de aanleg van de Grevelingen- dam, de schutsluis en de brug bij Bruinisse. Ook de aanleg van de verschillende havens wordt belicht. In het boek een niet van humor gespeende beschrijving van de wijze waarop de laatste over zetveren verdwenen toen het voormalige eiland eenmaal ontsloten was door middel van dammen en bruggen. Het nieu we boek van Van der Weele telt - voorlopig - een oplage van vijftig exemplaren. Burge meester A. Vogelaar schreef het voorwoord. Uitgever/schrijver G. van der Weele. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 4