ROGRAMMA Piet Vijverberg pakt biljarttitel Scaldina start sterk in tweede klas Maassluis zet All-Ready voor schut Dames Kwiek naar winst 77-jarige Ouwerkerker weerstaat grote concurrentie Bowling competitie Welpen Delta Sport Voorjaarstafeltenniscompetitie weer van start 4 VRIJDAG 4 FEBRUARI 1994 NR 25508 9 BRUINISSE - De dames van volleybalvereniging Kwiek deden goede zaken tegen het onderaan staan de Futora 2 in de eerste klasse district Rotterdam. Na verlies in de eerste set zetten de Bruse dames or de op zaken en wonnen de wedstrijd met 3-1. Kwiek blijft het verrassend goed doen in de eerste klasse B. De ploeg bezet momenteel de derde plaats in de rangschik king met, maar twee punten achterstand op de koploper Spirit 1. Kwiek kende in sport hal De Vanger dan ook weinig problemen met hekkesluiter Futora 2. Doordat de trainer/coach Mi chel Versaevel zelf moest aan treden in het herenteam van Kwiek, kwam hij daarom pas halverwege de helft van de tweede set zijn team coachen. Kwiek kwam daardoor het veld in met een soort fantasie opstelling. Orde op zaken De ploeg speelde daardoor wat rommelig en Kwiek verloor met 8-15. In de tweede set werd door coach Versaevel de ploeg omgegooid en werd het spel systeem veranderd. Dit wierp al gelijk zijn vruchten af en Kwiek won de tweede set met 15-9. De ploeg aangevuld met jeugdspeelster Louise Vleugel en met Marjo Arensman als spelverdeelster zette in de der de set orde op zaken en won bij zonder makkelijk met 15-1. ,,In de derde set kwamen we goed in ons spel. De stops waren geed verzorgd en ook de ser vice liep nu prima", keek coach Versaevel na afloop terug op de wedstrijd. De vierde set lever de ook weinig problemen op voor de Kwiek-dames en met 15-12 wonnen de Bruse dames dan ook verdiend met 3-1 de wedstrijd. Uitslagen Voorne 2 - MVC 1 2-2 WEA/MEVO'80 - Ond./Lekk. 0-3 HJPV 2 - Bernis 1 Bernis n.o Kwiek 1 - Futora 2 3-1 Spirit 1 - Intermezzo 1 3-0 Berkel 1 - Alc./Capel 2 3-1 Dames le klasse B Spirit 1 Kwiek 1 Berkel 1 Onderl./Lekk. 1 HJPV 2 MVC 1 Volley/Voor. 2 Alcom./Capel. 2 Bernisse 1 WEA/MEVO'80 1 Intermezzo 1 Futora 2 14 21 14 19 13 19 14 19 12 15 12 14 14 14 14 13 13 12 13 4 13 4 14 4 ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van handbalver eniging ZHV/Delta Sport reist zaterdag 5 februari af naar Eindhoven. Opnieuw moet de formatie van John Jansen een degradatieduel spelen, ditmaal te gen EMZ. In het hol van de leeuw zal het twee pun ten moeten verdienen om nog enige kans te creëren voor behoud in de eerste divisie B. Atletiek Zaterdag 5 februari wordt in Hoek (Zeeuwsch-Vlaanderen) de 19e Braakmancross gehou den. Een aantal Delta Sport at leten zal daar aan de start ko men. De wedstrijd telt mee voor de Zeeuwse crosscompeti tie. Badminton Vier teams van badmintonclub Zierikzee spelen voor een ere plaats in de nacompetitie Zee land. Programma; Zierikzee 1 - Kolibri (10/2). Zierikzee 7 - Backhand 1 (10/2). Biljarten Biljartvereniging Phoenix houdt in samenwerking met biljartbond district Schouwen- Duiveland vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 februari de finale 3e klas bandstoten. De wed strijden worden gehouden in café Steilóöre in Ouwerkerk. Deelnemers; B. Kooijman (De Poedel), P. Verschure (Onder Vrienden), J. Stols (Bommene- de), H. 'Rikkers (Bommenede), A. van der Werf (KVL), H. Ree- de (Witte van Haemstede), H. Bruinsma (De Poedel), R. Boer- ma (Renesse). Dammen Het achttal van damvereniging Zierikzee speelt dinsdag 8 fe bruari haar laatste competitie wedstrijd in de hoofdklasse Zeeland. Zij spelen de achtste ronde tegen Lammerenburg in Vlissingen. Gymnastiek Zaterdag 5 februari houdt de regio Zeeland van de KNGB de Zeeuwse kampioenschappen voor meisjes/dames en jon gens/heren A-, B-, en C-lijn. De Zeeuwse titelstrijd vindt plaats in de gemeentelijke sporthal aan de Vlaanderplein in Sas van Gent. Onder de deel nemers zullen vijf Delta Sport turnsters meedoen. Voor vier meisjes wordt het de eerste kennismaking met het wedstrijdgebeuren. Deelneem sters van Delta Sport zijn; Maartje Bongers (nivo 5A), Sa- mantha van de Lee (niveau 5c), Kirsten de Vrieze (niveau 5C), Linda de Boer (6A), Carola Gieskes (niveau 6A). Aanvang wedstrijden; 9.00 uur. Handbal De hoofdmacht van handbal vereniging ZHV/Delta Sport speelt zaterdag 5 februari een uitwedstrijd tegen EMZ in sporthal Tivoli in Eindhoven. Aanvang: 20.15 uur. De suppor tersbus vertrekt om 17.00 uur vanaf sportpark Bannink in Zierikzee. Het tweede heren- team moet zaterdag 5 februari op bezoek bij White Demons in sporthal 't Ruiven in Berkel Enschot. Aanvang: 20.40 uur. Korfbal Het eerste team van korfbal vereniging All-Ready heeft dit weekend geen competitiever plichtingen. Overig program ma: Stormvogels 5 - All-Ready 4 17.20 uur in Middelburg. All- Ready C - Tjoba C 13.25 uur in Zierikzee. All-Ready Dl - Luc- tor D 12.35 uur in Zierikzee. Tafeltennis Vrijdag 4 februari speelt de hoofdmacht van tafeltennis vereniging Scaldina in en te gen Arnemuiden. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 8 februari speelt men een thuiswedstrijd tegen Big Smash 2 in de tafel- tenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Aanvang: 20.15 uur. Voetbal De eerste voetbalelftallen van SKNWK, WIK en Zierikzee hebben aanstaand weekend geen competitieverplichtingen. Hierdoor zijn de ploegen ge noodzaakt een oefenwedstrijd té spelen. SKNWK gaat zater dag 5 februari op bezoek bij NSW in Numansdorp (14.30 uur). WIK ontvangt zaterdag 5 februari Colijnsplaat 1 op het sportpark in Kerkwerve (14.30 uur). Zierikzee speelt zondag 6 februari tegen Luctor'88 uit Heinkenszand. De wedstrijd begint om 14.30 uur op sport park Den Hogen Blok. Volleybal Zaterdag 5 februari houdt vol leybalvereniging De Putters uit Scharendijke voor de twaalfde keer haar jaarlijks volleybaltoernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en de prijsuitreiking is rond de klok van 16.15 uur. Er komen negentien teams in ac tie waaronder acht heren- en elf damesteams. Het eerste herenteam van vol leybalvereniging WEA/ME- VO'80 moet zaterdag 5 februari op bezoek bij Sprengelmei- jer/Swift 1 in Zwijndrecht. Aanvang: 16.00 uur. Het eerste damesteam WEA/MEVO'80 speelt zaterdag 5 februari te gen Bernisse 1 in Hoogvliet. Aanvang: 17.30 uur. Het eerste herenteam Kwiek uit Bruinis- se speelt vrijdag 4 februari te gen Schollevaar 2 in Capelle aan de IJssel. Aanvang: 20.00 uur. Het eerste damesteam Kwiek moet zaterdag 5 februa ri op bezoek bij Spirit 1 in Ba- rendrecht. Aanvang: 16.30 uur. Zwemmen Zondag 6 februari neemt zwemclub Onderdak deel aan de districtscompetitie in het zwembad Groene Woud in Ka- pelle. MIDDELHARNIS - In café de Zaayer in Middelhar- nis werd de finale 4e klas kader van de biljartbond district Schouwen-Duiveland afgewerkt. De strijd binnen de negen vakken pakte ditmaal uit in het voordeel van de 77-jarige Ouwerkerker Piet Vijver berg. Het lid van de biljartverenigig Phoenix bleef in de slotpartij Jan Berrevoets de baas. Piet Vijverberg verbaasde weer vele biljartliefhebbers. (Foto: Joop van Houdt). Voor aanvang van dit kam pioenschap kwamen middels loting twee poules van zes deel nemers tot stand. Favorieten Vijverberg en Cees den Boer le ken in hun poules zonder pro blemen naar de finale door te stoten maar ondervonden toch meer tegenstand dan verwacht. Piet Verschure en Hans van Dongen bleken niet bereid zich zonder meer bij de voorspellin gen neer te leggen en boden verwoed tegenstand. Door een beter algemeen gemiddelde wist Vijverberg echter toch als eerste in die groep te eindigen. Voor Cees den Boer leek er niets aan de hand. Zijn eerste vier partijen wist hij in winst om te zetten, al mocht hij in zijn partij tegen Jan Berre voets bepaald niet over geluk klagen. Berrevoets daarente gen kroop tegen Ruud de Bruin door het oog van de naald, waardoor de verrassend goed spelende Wim Hanse ook geen uitzicht meer had op de finale partij maar wel in de top kon eindigen mits hij Den Boer kon stuiten. Er was eigenlijk nie mand die in dit wonder geloof de, vooral niet toen Den Boer de partij met een slotserie van 22 leek uit te maken. Bij zijn 20e carambole kon hij echter wegens reste dedans op zijn stoel plaatsnemen waarna Hanse met nog vijf caramboles te gaan de partij in zijn voor deel besliste. Titelhouder Cees den Böer werd door deze neder laag naar een derde plaats in zijn poule verwezen en mocht slechts strijden om de 5e plaats in de eindrangschikking. Comingman Daaf Vroeginde- weij kende een zwak toernooi en kon ook in zijn slotpartij te gen Henk Reede geen potten meer breken. Ruud de Bruin, die eveneens geen sterke in druk maakte wist ten koste van Joop Koot beslag te leggen op de negende positie. Hans Berrevoets bleek sterker dan Jaap Goudzwaard en Cees den Boer redde-nog een klein beet je de eer tegen de technisch be gaafde Hans van Dongen. De strijd om de derde en vierde plaats werd beslecht in het voordeel van Wim Hanse die Piet Verschure de baas bleef. Spelpatronen De finalepartij bracht niet die spanning die men er van ver wacht had. Piet Vijverberg kende voortdurend een ruime voorsprong. De slimme Ouwer kerker zorgde er wel voor dat zijn tegenstander hem niet kon verrassen. Voortdurend lagen er voor Jan Berrevoets lastige spelpatronen waardoor hij niet in zijn ritme kon komen. Vij verberg bereikte als eerste de 100 te maken caramboles waar door zijn titel vaststond aange zien ook bij remise de titel hem door moyennevoordeel niet meer kon ontgaan. De uitge bluste Berrevoets kon echter in de gelijkmakende beurt niet meer tot produktie komen. Bondsofficial Jaap Joppe hul digde de kampioen en sprak woorden van waardering aan het adres van de organiserende vereniging de Poedel. Dik Kooijman overhandigde de overige prijzen en wedstrijdlei der Bert Kooijman maakte de volgende eindstand bekend: (achtereenvolgens car., brt., a.gem., p.gem., serie) P. Vijverberg, Phoenix570 116 4.91 5.55 22 J. Berrevoets, Renesse579 124 4.66 7.14 48 W. Hanse, Bommenede576 132 4.36 5.55 31 P. Verschure, Onder Vrienden517 132 3.91 6.25 25 C. den Boer, de Wig590 110 5.36 6.25 35 J. van Dongen, de Poedel524 111 4.72 7.14 39 H. Berrevoets, Onder Vrienden525 125 4.20 5.26 27 J. Goudzwaard, Windenburg484 127 3.81 4.76 16 R. C. de Bruin, Old Dutch506 162 3.12 3.12 20 J. Koot, Onder Vrienden475 146 3.25 6.25 44 H. Reede, Witte van Haemstede470 147 3.19 3.84 17 D. Vroegindeweij, de Poedel382 130 2.93 - 15 BARCELONA - Een fout van Ronald Koeman was donder dag. de oorzaak dat tweede- divisieclub Betis Sevilla de weg versperde van het grote Barcelona naar de halve fina les van de strijd om de Spaanse beker. RENESSE - Het bowlingteam de Wig met Jopie Meuldijk, Danny Meuldijk, Jan Druyve en Jan Romp heeft de span ning weer terug gebracht in de woensdagleague. Zij wonnen met 1-3 van koploper Bella donna. Belladonna had nog geluk dat de achtervolgers The Pub en Zeelust gelijk speelden (2-2) waardoor de schade nog enigs zins beperkt bleef. In de don derdagleague won Alprokon met 0-4 van Zomermarkt. Hier door werd de achterstand op koploper Country Club wat in gekort. Woensdagleague: Belladonna - De Wig 1-3. Terpstra - Welleman 3-1. Staal - Kooman 3'/2 - Zeelust - The Pub 2-2. Belladonna 33 The Pub 30 Zeelust 28 Welleman 23 Terpstra 23 Kooman 20 V2 Staal 17 ¥2 De Wig 17 Donderdagleague: De Babbel - Verseput 2-2. ING Bank - No Way 3-1. Plandsoen - Vliegveld 1-3. Zomermarkt - Alprokon 0- 4. The Country Club 30 Alprokon 25 Vliegveld 24 ING-Bank 22 De Babbel 22 Plandsoen 22 Zomermarkt 16 No Way 16 Verseput 15 VLISSINGEN - De welpen van handbalvereniging ZHV/Delta Sport zorgden voor twee over winningen op één dag. In sporthal Baskenburg in Vlis singen werd van EMM (Middel burg) en GSC (Goes) gewon nen. In de eerste wedstrijd tegen EMM bleek de Zierikzeese for matie oppermachtig. Van een 0- 4 ruststand eindigde de wed strijd in een 0-9 overwinning voor Delta Sport. Doelpunten makers: Sander Eekhof (4), Jordy Niemans (2), Niecke Ree dijk (1), Wesley Verloo (1), Je- rom Sluijs (1). De tweede wed strijd tegen GSC leverde meer problemen op. In een spannen de wedstrijd werd een lichte voordeel bereikt voor de rust (3-4). Ook in de tweede helft bleef Delta Sport een marge van één doelpunt houden waar door de wedstrijd met 6-7 werd gewonnen. Sander Eekhof en Jordy Niemans scoorden voor Delta Sport. werd geboekt. ,,Dit is een goed resultaat. Wil je om het kam pioenschap spelen, dan moet je deze wedstrijden met een zo hoog mogelijke score winnen, Dat is bij ons gelukt. En wij moeten Ad de Graaf compli menteren met zijn: vertoonde spel. Hij en Michel Holm had den de minste moeite met de spelers van Slagvast" aldus een tevreden Volken Sealdina-2. moesLia-zijmeerste thuiswedstrijd, aantreden met twee invallers. 'Kik en Von Berswordt waren afwezig en ze werden vervangen door Sjaak Hanse en Arthur Schenk uit het derde team. Ad de Graaf wist als enigste twee punten te scoren. Voor Sjaak Hanse en Arthur Schenk was er te veel klasseverschil, zodat een 2-8 verlies werd geleden. Scaldina 3 verloor in Middel burg van 't Zand 7 met 7-3. Sjaak Hanse was piet twee overwinningen de beste man, gevolgd door Arthur Schenk met één overwinning. Rob van der Noord verloor alle drie zijn enkelspelen. Ook Scaldina 4 verloor zijn eerste wedstrijd, weliswaar nipt met 4-6. Jeroen van Popering had met twee overwinningen een groot aan deel in de punten aan Scaldina- zijde. Bert de Jong en debutant Dick Kouwenberg wisten bei den een partij te winnen. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van tafeltennisvereniging Scaldina is in de voor jaarscompetitie sterk gestart. Het team wil de degradatie uit de le klas in de najaarscompetitie, weer zo snel mogelijk goed maken. De eerste wedstrijd was in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee tegen Slagvast 1, de kam pioen uit de derde klas. Scaldina bleek veel te sterk en zij won dan ook overtui gend met 10-0. MAASSLUIS - Het eerste team van korfbalvereni ging All-Ready heeft in en tegen Maassluis een fikse nederlaag geleden. Maassluis veegde All-Ready met 17-9 van de vloer en dat betekende de achtste neder laag op rij voor de Zierikzeese formatie. De degradatie uit de derde klas district zaalkorfbalcompetitie zal nu wel extra zuur worden als trainer Jan Quist en zijn spelers geen enkel winstpunt kunnen verdienen. Het gebrek aan zelfvertrouwen en schot vaardigheid lijkt de ploeg nu parten te spelen. Zeker nu Maassluis snel spel en strak verdedigingswerk etaleerde in Maassluis. Zuiverheid De Zierikzeese ploeg startte met Hetty Melissant in de ba sis nadat zij weer van een rug blessure is hersteld. Debbie Voshart was afwezig wegens vakantie. Maassluis pakte di rect al in de eerste minuten een 2-0 voorsprong en All-Ready zou heel de wedstrijd tegen een achterstand aankijken. De Zie rikzeese ploeg grossierde voor al in de eerste helft in plaat- singsfouten en de schoten op de korf miste elke zuiverheid. Vooral de heren toonden een gevoel van onmacht in de aan val. Slechts twee doelpunten kwamen van hun zijde. Alleen Wouter van Marle (afstands schot) en Martin Rijn (straf- worp) scoorden in de eerste helft (7-2). fn de tweede helft nam Esther in zijn eerste partij tegen Jos Meester. Dik verlies in de eer ste game met 13-21. Volkeri be gon de tweede, g&W&,bs$er te spelen, en kende geen proble men meer met Meestér: 21-13. De beslissende derde game wist Volkeri zijn opponent on der druk te houden, en wist uiteindelijk met 21-15 aan het langste eind te trekken. Holm versloeg daarna in twee games vrij simpel Jos Breas. Invaller Ad de Graaf, Arjan Bom is wegens rugklachten nog enige weken uitgescha keld, had nog iets goed te ma ken tegen Slagvast 1. In de laatste wedstrijd van de na jaarscompetitie kon Scaldina 2 toen kampioen worden bij een 4-6 winst op Slagvast 1, maar het werd een gevoelige 9-1 ne derlaag. Uiterst geconcen treerd en goed spelend wist hij Erwin -van der Maas in twee games te verslaan. In het dub belspel van Holm/Volkeri was in de tweede game even de con centratie weg, wat direct ver lies betekende na eerst winst in de eerste game. In de derde en beslissende game werd toch nog de winst behaald door met .21-17 te vy innen. zódat .een 4-0 tussenstand werd bereikt. Michel Holm kende geen pro blemen in zijn tweede partij te gen Jos Meester, winst in twee games. Volkeri begon weer niet echt overtuigend aan zijn twee de partij tegen Erwin van der Maas, hij verloor kansloos met 13-21, zodat Volkeri alles uit de kast moest halen om de tweede game winnend af te sluiten. En dat deed hij met 21-17. In de derde game ging het ge lijk op, maar uiteindelijk was het toch Volkeri die met 21-15 de winst binnenhaalde. De Graaf zijn tweede partij tegen Jos Breas was van te voren als zeer moeilijk aangemerkt. Maar De Graaf speelde overtui gend en wist met tactisch spel Breas geen kans te geven: 21-18 en 21-11. De laatste drie partijen werden allemaal in twee games gewon nen door de Zierikzeeënaren, zodat een 10-0 overwinning Snoek met vier treffers het leeuwedeel van de doelpunten voor haar rekening. Maassluis kende geen pardon voor All- Ready en bouwde de voor sprong gestaag uit. Een kleine opleving, na de wissel Patrick den Dekker voor Martin Rijn, halverwege de tweede helft kon daar niets aan veranderen. All-Ready heeft na de 17-9 ne derlaag opnieuw een behoorlij ke deuk in het zelfvertrouwen opgelopen. Maassluis - All-Ready 17-9 (7- 2). Doelpunten All-Ready: Es ther Snoek (4), Hetty Mellis- sant (2), Anne-Marie van Goud oever (1), Wouter van Marle (1) en Martin Rijn (1). Uitslagen Good Luck - Tjoba 12-16 Blauw Wit - RWA 17-10 Togo - Ondo 9-16 Maassluis - AII-Ready 17- 9 Derde klasse N ,,In zo*n eerste wedstrijd moet je zien te voorkomen dat er on derschatting is, want dan ga je juist de boot in" aldus speler Michel Holm. Hans Volkeri had die onderschatting nog wel Ad de Graaf was een gouden invaller bij de hoofdmacht van Scaldina. (Foto: Joop van Houdt) Tjoba Ondo Maassluis Blauw Wit RWA Good Luck Togo All-Ready 9 18 9 12 9 11 9 8 9 8 9 8 9 7 9 0 Esther Snoek was goed voor vier doelpunten in Maassluis. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9