uw krant m schouwen-duiveland GRATIS ADVERTENTIE Jeugdsoos de Pul viert het 12,5-jarig jubileum Harmonie Kunst en Eer presenteert muziekproject Theo Thijssenschool 0 1 Man treft zijn auto aan op vier kratjes r ^ZIERIKZEESCHEfa^ NIEUWSBODE® LS- n 4s Instructeur/coördinator A. van Hese: Die kinderen hebben een enorme interesse Wm Met verloting en goedkopere consumpties 3 O 4 5 9 Inbraak in diverse schuurtjes van volkstuincomplex 1 dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE DONDERDAG 27 JANUARI 1994 150e JAARGANG NR 25503 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. t H drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 De leerlingen van de obs Theo Thijssen mochten alle muziekinstrumenten ook zelf proberen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Dit is een C-fluitiolet en dit is een D-fluitiolet. Hoor je het verschil in toon"? Zelfs de korte klanken, die klarinettist A. van Hese uit Zierikzee bij wijze van voorbeeld tevoorschijn tove-t op verschil lende muziekinstrumenten, worden beloond met applaus. Het is duidelijk dat de leerlingen ?.i, Zierik- zeese openbare basisschool Theo Thijssen enthousiast zijn over het muziek-doe-project De Harmonie. Het project wordt hun deze week voorgeschoteld door de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee. Drie middagen geeft Van Hese, als instructeur en coördinator van het project, mét hulp van collega muzikanten uitleg over de verschillende aspecten van een harmonie-orkest. Dat gebeurt op een manier die precies is afgestemd op de bele vingswereld van de basis schoolleerlingen. Dat houdt in dat de informatieve uitleg over de samenstelling van een har monie-orkest en de aard van de verschillende instrumenten daarin, wordt afgewisseld met liedjes, die daarop inspelen: 'Het Theo Thijssenorkest, doet ontzettend zijn best. We spelen heel erg zacht, dat is juist onze kracht. Zet open je oren, als je ons wilt horen'. Bij het volgen de couplet zingt het Theo Thijssen-orkest juist hard, ter wijl het laatste wordt gefluis terd. Ze moeten ondertussen goed opletten op 'dirigent' Van Hese die onder meer de drie tellen rust aangeeft, die na el ke zangregel in acht moeten worden genomen. ,,Op deze manier leren ze welke rol een dirigent speelt bij een orkest". Van Hese presenteert het project aan de hand van een handleiding van het VMC Zee land, dat hij herschreef en aan paste voor harmonie/drum band. „Oorspronkelijk werd het geschreven voor fanfare. Het VMC Zeeland verzorgt mu- ziek-doe-projecten op basis scholen in de hele provincie. „De Theo Thijssenschool dien- dé daar twee jaar geleden al een aanvraag voor in. Tben ze maar niet aan de beurt kwa men en toen Kunst en Eer vlak bij het schoolgebouw haar nieuwe oefenruimte in gebruik nam, kwam men op het idee om rechtstreeks aan ons te vra gen of wij een muziek-doe- project wilden presenteren". Na de nodige voorbereidingen is het deze week zover. Gedu rende drie middagen staat Van Hese in het gymlokaal van de school 'voor de klas'. De 110 leerlingen van de school vor men, verdeeld over drie groe pen, een opvallend aandachtig gehoor. „Die kinderen hebben een enorme interesse voor mu ziek. Ze doen heel enthousiast mee. Daarom vind ik het ook heel leuk om te doen", aldus de klarinettist, die een verzame ling van nog twintig andere muziekinstrumenten heeft, waarvan hij een groot deel be speelt. De leerlingen van de Theo Thijssenschool bereidden zich op het muziek-project voor door tijdens de handvaardig- heidslessen zelf eenvoudige muziekinstrumentjes te ma ken. Die vormen een belang rijk onderdeel van het Theo Thijssenorkest, dat deze week ontstaat en vrijdagavond op treedt voor iedereen die be langstelling heeft. De orkestleden werden maan dagmiddag geïnformeerd over de koperinstrumenten in een harmonie en dinsdagmiddag over de houtblazers. Daarbij waren steeds een paar muzi kanten van Kunst en Eer aan wezig om die instrumenten te demonstreren. Maar ook een voudige instrumenten passeer den de revue. „Zo'n klarinet of hobo kost meer dan duizend gulden. Daarom heb je het vaak in bruikleen van de mu ziekvereniging waarbij je speelt. Maar het hoeft niet zo duur. Om fluit te leren spelen kun je ook een blokfluit ge bruiken, een fluitiolet of een eenvoudige panfluit". Ook het 'klokje dat de tijd aangeeft in de muziek' de metronoom pas seerde de revue. Tfenslotte mochten de kinderen vragen stellen en alle instrumenten zelf even proberen. Vandaag (donderdag) staat de drumband centraal in het muziek-doe-project en morgen (vrijdag) wordt het besloten met een optreden in het nieuwe onderkomen van Kunst en Eer aan de Kaersemakerstraat in Zierikzee. Iedere belangstel lende is daar vanaf 19.00 uur welkom voor het concert van het Theo Thijssen-orkest, waaraan ook de bijna zeventig muzikanten van Kunst en Eer meewerken. Op het program ma staat onder meer een selec tie uit the Phantom of the ope ra door de harmonie en een workshop van de drumband met de nummers Montezuma Selection en Matador. Een van de hoogtepunten is het optre den van het Theo Thijssenor kest met eigen instrumenten en liedjes. Coördinator Van Hese laat desgevraagd weten dat Kunst en Eer zeker bereid is om het muziek-doe-project De Harmonie ook op andere basisscholen in Zierikzee te presenteren. „Mits we het tij dig weten, zodat we er ons goed op kunnen voorbereiden". BRUINISSE - Ouders komen zeldzaam meer controleren en de pasjesreg-eling wordt niet meer zo nauw genomen. De roerige tijden in de jaren '87/'88 lijken voorbij. Het is weer gezellig aan het Stenenpad en sinds de heer Pet verhuisd is zijn er nooit meer klachten over geluidsoverlast. Aanstaande zaterdag vieren de leden van Jeugdsoos de Pul, optimistisch over de toekomst, op sobere wijze het twaalf en een half-jarig jubileum. Dit jubileum geldt voor de periode in het gebouw aan het Stenenpad. De Pul bestaat al sinds de zestiger jaren. Er gloort hoop bij de bestuurs leden. Zeer waarschijnlijk komt er binnenkort een nieuw gebouw voor de Pul. Op dezelf de plaats. Nieuwbouw bete kent: Het geluid weer lekker knetterhard en de mogelijk heid om bands en drive-in shows te laten optreden. Voor zitter Martin Kempe en be stuursleden Erik de Hertogh en Pieter de Keyzer verheugen zich al op dat moment. Pieter: „We gaan een nieuwe geluidsin stallatie kopen, en we willen ook veel zelf gaan doen als het zover is. We krijgen nu geen subsidie meer maar we hebben goed gedraaid de afgelopen tijd." Ondanks dat het gebouw niet veel beter is dan een uit de Het gebouw van jeugdsoos De Pul in 1986. Toen was het al niet veel soeps, nu is het rijp voor de sloop. kluiten gewassen kippenhok, komen er ieder weekend aar dig wat mensen, zo'n 150. Als het licht gedempt is en de sfeer goed zal het wel gaan, maar het meedogenloze licht van tl- balken toont de miserabele staat waarin het gebouwtje verkeert. Pieter veegt met een trekker gauw een plas water weg, veroorzaakt door de lek kende brandslang, alvorens we naar de bestuurskamer gaan, waar de muren gesierd worden met foto's van goede en slechte tijden die de Pul doorgemaakt heeft. De deur mag niet dicht anders krijgen we hem niet meer open. Martin: „We beta len toch nog 200 gulden huur per maand aan de gemeente. Er zijn wel eens nieuwe stukjes hout aan de buitenkant ingezet en een verfje hier en daar maar het is dweilen met de kraan open." Het gebouwtje, ooit een huishoudschool, is gewoon op. Verloting „Toch heeft de gemeente altijd achter de soos gestaan." vindt de Pul-voorzitter. „Dat des tijds de muziek zachter moest kwam door het kort geding dat de familie Spelt aangespannen had tegen de gemeente. De de cibels werden gemeten en het bleek inderdaad te veel te zijn. Het was kiezen: of de muziek zachter of de soos sluiten. Dus moesten we wel". De bestuurs leden vinden dat er een streep staat onder de problemen van toen. Martin pakt een logboek uit de kast met aantekeningen van ouders die destijds toe zicht hielden op soosavonden. De laatste notitie dateert van 27 maart 1993 en luidt als volgt: Niet druk, zeer gezellig, waren fricandellen te koop! verder geen bijzonderheden. Al bladerend komen we weinig schokkends tegen. Bladzij na bladzij steeds weer hetzelfde: Alles okay. gezellig, gocn bij zonderheden, beregezellig!, Al les rustig, op een telefoontje van de heer Pet na is alles rustig verlopen. Op 9 december 1989 een klein oneffenheidje: Om tien uur gesloten wegens onenigheden met Zierikzeeë- naars. Personen bekend. „Ja, licht Pieter toe, als er proble men waren kwam dat meestal door gasten van buitenaf. Die kwamen bewust om ruzie te schoppen." Dat bewijst ook de laatste aantekening van een ernstig handgemeen. Deze da teert van 6 oktober 1989. De po litie moest er aan te pas komen omdat er door jongelui uit Zie rikzee vernielingen aan een auto van een Nieuwerkerker waren aangericht. Door de vechtpartij moest een soosbe- zoeker met een gebroken arm naar het ziekenhuis. Maar goed, terug naar anno 1994. Het, programma voor de ko mende maanden ziet er veelbe lovend uit. Zaterdag 29 januari dus het 12,5-jarig bestaan. Mar tin: „We gaan het zo doen: De soos is vanaf half acht open en iedereen die binnenkomt krijgt een lotnummer als toe gangsbewijs. Om elf uur gaan we dan een aantal nummers trekken en als hoofdprijs is er een disc-man. Verder worden er een aantal T-shirts van de Pul verloot. Ook de consumpties zullen goedkoper zijn dan nor maal. We hopen dat er ook veel oud-leden zullen kofnen. Vroe ger hadden we zelfs leden uit Groningen en Den Haag. Het zou leuk zijn als die kwamen want het wordt waarschijnlijk de laatste keer dat er een jubi leum gevierd wordt in dit ge bouwtje." Op 12 februari is het jaarlijkse carnaval in de Pul met als hoogtepunt de prijsuit reiking voor degene met de ori gineelste outfit. Zaterdag 26 fe bruari komt de Radio 538 drive-in show naar het dorps huis in Bruinisse en op 19 maart wordt, voor de derde keer alweer, de jaarlijkse discjockey-verkiezing gehou den. Wie hier aan mee wil doen kan zich opgeven bij Martin Kempe, telefoon 01113-2449. Muziek lokt van een ziel muziek weer los. Frederik van Eden Storm V-// r f f' 'f'/'/'/'/» 'f'f'g's'f' t t HET WEER Aan de kust noordwesterstorm. Half tot zwaar bewolkt en enkele winterse buien. Temperaturen rond 5 graden. Wind draaiend van west naar noordwest, krachtig, 6, aan de kust stormachtig tot storm, windkracht 8 a 9. VELDSTUDIE De Stichting Veldstudie is de nieuwe eigenaar van het voormalige SBB-kamphuis in het Schelphoekgebied. MODESHOW Tijdens een afwisselende modeshow werden bruids jurken, sieraden, brillen en lingerie getoond. SUBSIDIE Het ziet er naar uit dat de VVV Schouwse Kust een overbruggingssubsidie krijgt. DRESSUUR Roxanne Schrijer niet tevreden met puntentotaal voor dressuurproef. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Diefstal uit vier auto's in Oosterland en Nieuwerkerk ZIERIKZEE - De heer O. uit Bruinisse was verbaasd toen hij dinsdagmorgen zijn personenauto aantrof op vier kratjes in plaats van vier wielen. O. parkeerde zijn auto maan dagavond aan de Oude Haven in Zierikzee. Toen hij de vol gende morgen met zijn voer tuig weg wilde rijden ontdekte de Bruenaar dat alle vier de wielen van de auto waren ge stolen. In dé plaats daarvan waren bierkratjes neergezet om het voertuig te ondersteu nen. De totale schade van de diefstal is niet bekend. Ook in Oosterland en Nieuwer kerk hadden dieven het in de nacht van maandag op dinsdag gemunt op auto's. In de Koren bloemstraat in Oosterland werd de auto van Van der S. opengebroken waarna een au toradio/cassettespeler met CD bediening uit het voertuig werd gestolen. Aan de Sint Joostdijk in Oosterland werd uit de auto van I. een autoradio gestolen. Ook Van W. uit Oos terland werd het slachtoffer van auto-inbrekers. Uit zijn, in de Margrietstraat geparkeerde, auto werd eveneens de autora dio gestolen. In dezelfde nacht waren inbre kers actief in Nieuwerkerk waar men het gemunt had op de personenauto van N. die ge parkeerd stond aan de Loens- weg. Vermoedelijk zijn de da ders geschrokken van het auto- alarm. Er werd niets gestolen maar Van N. bleef met veel schade aan zijn auto achter ZIERIKZEE - In het volkstuin complex Kaeskenshof te Zie rikzee werd ingebroken in di verse schuurtjes. Van Z. uit Zierikzee deed aan gifte bij de politie omdat uit zijn schuurtje gereedschap werd gestolen. Bij onderzoek bleek dat inge broken was in meer schuurtjes. Het is niet bekend welke arti kelen daarbij werden gestolen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. kwartaalabonnement jaarabonnement met autom. afschr. jaarabonnement en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. a f 47,00 a f 49,50 f 177,00 f 187,00 Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: SE; Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, GO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1