gemeente Z rikzee om "wakker" te blijven GEMEENTE DUIVELAND V NIEUWSBODE EXTRA Hoorzitting plan tot herindeling gemeenten op Schouwen-Duiveland Qp maandag 31 januari 1994, aanvang 19.30 uur wordt ten stadhuize een openbare vergadering van de commissie algemene en bestuurlijke zaken gehou den. Tijdens deze vergadering staat een punt cen traal: het plan van gedeputeerde staten van Zeeland tot herindeling van de gemeenten op Schouwen-Dui veland. Dit plan gaat uit van de opheffing van de 6 gemeenten door de vorming van een gemeente Schou wen-Duiveland. In zijn vergadering van 20 juli 1992 heeft de gemeen teraad zich unaniem in principe al uitgesproken voor herindeling van de eilandelijke gemeenten tot een ge meente. De raad stelt zich op het standpunt: „alles of niets'Dat wil zeggen: herindeling door de vorming van eon gemeente. Als dat niet lukt, dan kan de be staande situatie beter ongewijzigd worden gelaten. De ra ul beseft dat Zierikzee een zodanig inwobertal heeft dat het op zichzelf bezien buiten een herinde ling zou kunnen blijven. Niettemin wordt „zelfs" Zierikzee te klein bevonden. Om in de regio Schou wen-Duiveland tot een gezamenlijk beleid te komen moet een te groot beslag worden gelegd op het be stuur. Het gebied Schouwen-Duiveland beziend, vindt de gemeenteraad alleen de optie van een ge meente een reëel uitgangspunt. Het vormen van twee of drie gemeenten biedt geen oplossing, omdat dan nog problemen op de schaal van het eiland moeten worden opgelost. Het standpunt van de raad wordt vooral bepaald door het belang van een optimale oplossing voor het samenhangend gebied Schou wen-Duiveland, dat niet alleen geografisch maar ook in maatschappelijk, sociaal en economisch opzicht allang een eenheid vormt. Het gebied Schouwen-Duiveland vraagt om een inte- grale visie, eenvoudigweg omdat het nu eenmaal in alle opzichten een eenheid vormt. Het verwezenlij ken van deze integrale visie op bijv. recreatie en ruimtelijke ordening langs de weg van gemeenschap pelijke regelingen vindt de raad geen goede oplos sing. De invloed van de burger op gemeenschappelij ke regelingen is minimaal en democratisch bezien nauwelijks controleerbaar. Bij gemeenschappelijke regelingen is de afstand tussen bestuur en bestuur der onoverkomelijk groot. Ook de ambtelijke kwetsbaarheid van kleine ge meenten is een bijkomend probleem, zelfs in een ge meente met de omvang van Zierikzee. De eigenheid van de diverse kernen op Schou wen-Duiveland vindt de raad geen motief om ge meentelijke herindeling na te laten. Bij eerdere her indelingen in de provincie is al gebleken dat een veel heid aan kernen met elk een eigen karakter op zich geen probleem is. Het plan tot herindeling ligt nog tot 1 februari 1994 ter inzage. Tot die datum kan iedereen zijn oordeel over het plan schriftelijk kenbaar maken aan gede puteerde staten van Zeeland. De gemeenteraad dient uiterlijk 1 maart 1994 zijn definitieve standpunt over het herindelingsplan te geven. Daartoe zal het colle ge van burgemeester en wethouders aan de raad in zijn vergadering van 28 februari 1994 een voorstel doen. Voordat burgemeester en wethouders het voor stel doen,-willen zij de commissie algemene en be stuurlijke zaken nog horen. Zij willen ook de inwo ners van Zierikzee in de gelegenheid stellen hun me ning over het herindelingsplan te geven. U wordt dan ook van harte uitgenodigd bij deze vergadering aan wezig te zijn en uw stem over de voorgenomen herin deling te laten horen. De commissievergadering begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 kunt u ook de overige stukken die tijdens deze commissievergadering behandeld zullen worden in zien. De stukken betrekking hebbend op het herinde lingsplan liggen, zoals vermeld, nog tot 1 februari a.s. ter inzage op de afd. Algemene Zaken. Wilt u na dere informatie, dan kunt u zich wenden tot de heer P. J. Verkaart, medewerker van de afd. Algeméne Za ken, tel. 01110-13151, tst. 321. betreft de raadsagenda, de voorstellen van het colle ge van burgemeester en wethouders aan de gemeente raad en het verslag van de vorige vergadering. De raadsstukken worden ruim 1 week voor de vergade ring toegestuurd. Een jaarabonnement op de raadsstukken kost 41,-. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u zich opge ven bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 01110-13151. Het gemeentelijk huishoudboekje Gemeenten geven jaarlijks een groot deel van de na tionale koek uit. Sommige bedragen mag de gemeen te vrij besteden. Van andere ligt vooraf vast waar voor ze bestemd zijn. Waar komt al dat geld vandaan en wat doet de gemeente ermee? Inkomsten Hebt u enig idee hoeveel de gemeente Zierikzee in 1994 kan uitgeven? Ruim 26J/2 miljoen gulden. Een groot gedeelte van dit bedrag (ongeveer 90%) ont vangt Zierikzee van het rijk. Het rijk heeft hiervoor twee potten beschikbaar. De eerste pot is het gemeentefonds. Hoeveel de gemeente hieruit ontvangt, hangt onder andere af van het aan tal inwoners van de gemeente. Elke gemeente krijgt zo'n 25% van haar inkomsten uit dit fonds. De tweede pot heet 'specifieke uitkeringen'. 65% van het geld van de gemeente komt uit deze pot. Dit geld heeft al een speciale bestemming omdat het rijk vooraf heeft bepaald waaraan het moet worden uit gegeven. Heeft de gemeente dan helemaal geen eigen inkom sten? Jawel, zo'n tien procent. U, als inwoner, draagt daaraan bij door belasting te betalen voor uw onroe rend goed of uw hond. U betaalt ook rechten: riool recht, reinigingsrecht en begrafenisrecht. Thrieven die u betaalt om te kunnen zwemmen, sporten of par keren gaan ook naar de gemeentekas. En als u een vergunning, een paspoort, of een trouwboekje aan vraagt, draagt u een steentje bij aan de inkomsten van uw gemeente. r WT m Raadsvergadering De gemeenteraad van Zierikzee vergadert dinsdag 1 februari om 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. Op de agenda staan een zevental voorstellen om een krediet beschikbaar te stellen. De afdeling plantsoe nen heeft een nieuwe klepelmaaler nodig ter vervan ging van een cirkelmaaier. Voor het completeren van de openbare verlichting in Kaaskenswater is ruim 60.000.- nodig en voor vervanging van een gedeelte van hot camera-beveiligingssysteem in het Maritiem Museum 11.000,-. Delen van oude archieven van de gemeente verkeren in slechte staat. De komende 7 jaar worden de archie ven die er het slechts aan toe zijn hersteld. Het colle ge van B W stelt voor ƒ1,- per inwoner, in totaal ruim 10.000,- beschikbaar te stellen voor het door d" watersnood getroffen gedeelte van Limburg. Een even groot bedrag is nodig voor begeleiding van de aanleg van het kunstgrashockeyveld. Het laatste kre- dietvoorstel betreft een PC-privé-projekt. De Stichting Tafeltje Dek Je Zierikzee heeft ten be hoeve van de maaltijdverstrekking aan ouderen dit jaar 1000,- meer subsidie nodig. Het Leger des Heils vraagt voor het instand houden van de noodopvang- voorziening bijna 1000,- subsidie extra. Het college stelt voor de subsidie aan het Regionaal Educatief Centrum te verhogen van 1,- naar 1,09 per inwoner per jaar en het Christelijk Jongeren Verbond „Sa men Verder" een bijdrage te geven voor verbeterin gen in gebouw „De Driehoek". Overige agendapunten zijn het onderschrijven van i ichtlijnen voor het opstellen van begrotingen voor volgend jaar van diverse gemeenschappelijke rege lingen, het afsluiten van een huurovereenkomst met dn exploitant van de Concertzaal voor 1994 en 1995, vaststelling van de herziening 1993 van het bestem mingsplan „Industrieterrein Zuidhoek", en een voor- bereidingsbesluit, waardoor 30 seniorwoningen ge bouwd kunnen worden aan de Koning Gustaafweg. De gemeenteraad stelt een verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften voor deze gemeente vast. Onafhankelijk voorzitter van deze commissie wordt clrs I' Vis en plaatsvervangend voorzitter de heer J'. .1. Huijbrecht. Iedere burger kan een raadsvergadering bijwonen. Tussen 19.00 en 19.30 uur kunt u op de vergadering betrekking hebbende stukken inzien in de Vier schaar van het stadhuis. U kunt zich abonneren op alle raadstukken. Dit Keuzen Jaarlijks moet de gemeenteraad beslissen waar al dat geld naar toe gaat. Welke plannen liggen er voor de toekomst? Wat gaan die kosteh? Is er geld genoeg? Waar moet bezuinigd worden? Ieder najaar stellen burgemeester en wethouders een gemeentebegroting op. Hierin staan de plannen voor het komende jaar en de manier waarop ze betaald worden. De gemeenteraad bespreekt die begroting en bekijkt of ze het met de voorstellen eens is. Veel uit gaven liggen al van te voren vast. Ambtenaren moe ten immers betaald worden, wegen onderhouden en branden geblust. Geld kan maar eén keer worden uit gegeven. Tbch willen alle fracties in de gemeenteraad ook graag nieuwe plannen uitvoeren. Daarom moet de ge meenteraad bij de vaststelling van de begroting keu zes maken. Knappen we het zwembad óp, of komt er een nieuw subtropisch zwemparadijs? Bezuinigen we op het onderhoud van plantsoenen of zetten we de subsidie aan de plaatselijke harmonie stop? Geld voor scholen Hoe ziet het huishoudboekje van de gemeente eruit? Waaraan besteedt ze haar inkomsten? Een belang rijke taak van de gemeente is de zorg voor het onder wijs. De wethouder van onderwijs staat aan het hoofd van de openbare scholen. Om die scholen te kunnen laten draaien, krijgt iedere gemeente een be paald bedrag uit Den Haag. Daarvan betaalt ze de leerkrachten en laat ze gebou wen neerzetten en onderhouden. De gemeente heeft ook de taak te controleren of leer plichtige kinderen wel naar scho.ol gaan. Daarnaast is ze verantwoordelijk voor de huisvesting van scho len. Openbare orde Een andere taak van de gemeente is de handhaving van de openbare orde en hulpverlening. Hiervoor is de burgemeester als eerste verantwoordelijk. De re gels waaraan elke burger zich moet houden, staan in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). De ge meenteraad beslist wat er in de verordening moet staan. Dat gaat bijvoorbeeld over de tijd waarop ca féhouders hun deuren moeten sluiten, waar en wan neer markt wordt gehouden en waar affiches mogen worden geplakt. Geld voor recreatie De zorg voor cultuur, sport en recreatie is ook een taak van de gemeente. De gemeente geeft subsidies aan bijvoorbeeld de voetbalvereniging, de harmonie en de bibliotheek. Mogelijkheden voor recreatie worden opgenomen in bestemmingsplannen: hier komt in de toekomst een trimbaan, daar een trapveldje voor de jeugd of een grote kinderspeelplaats. Geld voor welzijn Geld vloeit ook naar het omvangrijke terrein van welzijn. Bijvoorbeeld naar de zorg voor ouderen. Voor hen moeten geschikte woningen, maar ook verpleeg- en verzorgingshuizen worden gebouwd. Maar het gaat niet alleen om woonruimte, ook om thuishulp en bijvoorbeeld tafeltje-dekje-diensten. Welzijnsgeld is ook bestemd voor het jeugd- en jonge renwerk, voor crèches en peuterspeelzalen en voor het vormings- en scholingswerk in een gemeente. De gemeente kan de laatste jaren steeds meer zelf beslis sen hoe ze haar welzijnsgeld besteedt en aan welke activiteiten ze voorrang geeft. Bericht van de „Roni' Sinds eind november vorig jaar ligt aan de Vissers- dijk het schip „Roni 1" afgemeerd om tijdelijk on derdak te verschaffen aan 64 asielzoekers. De asielzoekers zijn afkomstig uit allerlei landen uit Azië, Afrika en Europa. De belangrijkste her komstlanden zijn Irak, Iran en Sri Lanka. De gemeente heeft een overleggroep ingesteld om reacties van de bevolking op te vangen. De volgende personen hebben zitting in deze overleggroep: burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs de heer P. Wezenberg, directeur van AZC Gilze- Rijen (voorheen AZC Haamstede) de heer V. Groen, medewerker AZC de heer L. E. Blikman, buurtbewoner (Oude Ha ven 50) de heer R. Roon, buurtbewoner (Vissersdijk 46) de heer H. F. Zeegers, buurtbewoner ('s Heer Lau- wendorp 3) de heer Th. H. van Wijk, voorzitter ZOC de heer J. van Moort, Vreemdelingenpolitie Goes Het doel van de overlegcommissie is u op de hoogte te houden van de ontwikkelingen rond de opvang van asielzoekers en de betrokkenheid van de Zierik- zeese bevolking met deze opvang te maximaliseren. Wat dit laatste betreft zijn er al verschillende initia tieven. Er is een bezoekersgroep van ongeveer 10 personen, die een keer per week de Roni bezoekt en bijvoorbeeld met bewoners een wandeling door Zie rikzee maakt. Verder zijn er vrijwilligers die Nederlandse les ge ven en hebben enkelq sponsors ervoor gezorgd, dat de asielzoekers een keer per week in sportcentrum „Onderdak" terecht kunnen om te sporten. De overlegcommissie bespreekt ook meldingen die bij de politie binnenkomen rond het schip en de asielzoekers. Overtredingen, ook van bewoners van het schip, worden zo veel mogelijk door middel van snelrecht behandeld. Indien u vragen of opmerkingen heeft met betrek king tot de opvang van asielzoekers in Zierikzee, dan kunt u contact opnemen met een van bovenge noemde personen. Bevolkingsonderzoek borstkanker Deze maand ontvangen alle vrouwen van 50 tot 70 jaar uit Zierikzee die in september 1993 werden uit genodigd om deel te nemen aan het bevolkingson derzoek borstkanker en tot nu toe niet reageerden, een laatste herinnering. Vrouwen van 50 tot en met 69 jaar uit Zierikzee, die alsnog mee willen doen aan dit bevolkingsonder zoek moeten zelf een afspraak maken voor het eer ste onderzoek. Ook vrouwen van deze leeftijdsgroep die onverhoopt geen uitnodiging hebben ontvangen kunnen alsnog een afspraak maken. Dit kan via een gratis teléfoonnummer 06-0387, of via het terugzenden van het gele aanmeldingsfor mulier aan het afspraakbureau van het Borstonder zoekcentrum. Zij ontvangen dan een bevestiging van de afspraak met de datum en de tijd waarop ze voor het onder zoek verwacht worden en een routebeschrijving hoe ze het onderzoekcentrum kunnen bereiken. Het onderzoek, dat bestaat uit het maken van rönt genfoto's van de borsten, vindt plaats in het Borst onderzoekcentrum, Schuttershof 17 te Goes. Het is mogelijk om samen met een kennis of buur vrouw een afspraak voor het onderzoek te maken. Wanneer vrouwen meer informatie wensen over het Bevolkingsonderzoek Borstkanker kan gebeld wor den naar de GGD Zeeland. Op maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-11.00 uur is mevr. Renée Poelman, voorlichter/verpleeg kundige Bevolkingsonderzoek Borstkanker hier voor direct bereikbaar via telefoonnummer 01100- 49472. Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen de volgende aanvragen om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer zijn in gekomen: 1. de heer A. F. Kramer tot het in werking hebben van een dans- en balletschool op het adres 't Vrije 2 te Zierikiee; 2. de directie van Nemag B.V. tot het in werking hebben van een machinefabriek en constructie werkplaats op het adres Deltastraat 15 te Zierik zee. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen de volgende meldingen op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet Milieubeheer zijn ingekomen: 1. de heer M. A. Sluys, voor het van toepassing wor den van het Besluit detailhandel Milieubeheer op een fotostudio op het adres Meelstraat 33 te Zierikzee; 2. de heer J. Berrevoets, voor het van toepassing worden van het Besluit chemische wasserijen Mi lieubeheer op een wasserij op het adres Lammer markt 7 te Zierikzee; 3. het bestuur van de Stichting Dagverblijven Oos- terschelde, voor het uitbreiden of wijzigen van een inrichting ten behoeve van een woongebouw in het kader van het Besluit woon- of kantoorge bouwen Milieubeheer op het adres Scheldestraat 5 te Zierikzee; 4. de directie van Scholengemeenschap Schou wen-Duiveland, voor het van toepassing worden van het besluit scholen en opleidingsinstituten Milieubeheer op de adressen Hatfieldpark 1 en Jannewekken 19 te Zierikzee. Informatie over de Wet Milieubeheer is verkrijgbaar bij de afdeling Algemene Zaken, tel. 01110-13151. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 RECREATIEGEMEENTE Westersc/iouiuen HERZIENING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend, dat de raad van deze gemeente in zijn verga dering van 17 januari 1994 heeft besloten om te verklaren, dat een bestemmingsplanherziening wordt voorbereid voor de volgende percelen: sectie F nr. 549, Vertonsweg 6 te Burgh- Haamstede; sectie C nrs. 507, 1301 en 1351, Burghsering 1 en 2 te Burgh-Haamstede; sectie C nr. 934, Noordstraat 16 te Burgh- Haamstede; sectie A nr. 252 ged. (Hogezoom 141b te Renes- se), sectie C nrs. 1868 en 2167 ged. (Serooskerk- seweg 4 en hoek Korenbloemstraat/Esdoorn- weg te Burgh-Haamstede), sectie D nr. 181 ged. (Dorpsweg ong. te Serooskerke) en sectie E nr. 909 ged. (hoek Kraijesteinweg/Wissewekken te Burgh-Haamstede. Genoemd besluit ligt met de bijbehorende teke ningen met ingang van donderdag 27 januari 1994 ter gemeentesecretarie te Haamstede, afdeling RORM, vor een ieder ter inzage. Dit besluit treedt in werking met ingang van 27 januari 1994. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Westerschou wen maken, ingevolge artikel 41 van de Woning wet, bekend dat bij hen de volgende bouwaanvra- gen zijn ingediend: F. Arkenbout, bouw woning Appelmeet 33 te Haamstede; G. de Keyzer, bouw woning 's Gravenmeet 16 te Burgh; A. de Glopper, bouw dakkapel Dapperweg 7 te Haamstede; J. Herms, bouw dakkapel Dapperweg 16 te Haamstede; R. van Diest, bouw dakkapel Dapperweg 18 te Haamstede; J. de Meulmeester, bouw dakkapel Dapperweg 9 te Haamstede; G. Groenendijk, plaatsen tuinhuisje Zeedistel- weg 30 te Renesse; H. van Oost, bouw was- en toiletgebouw Hoge zoom 112 te Renesse. ARTIKEL 19 WET RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens zijn om met toepassing van: artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning/artikel 50, lid 6 van de Woningwet (vrijstel ling geldend bestemmingsplan en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning/ vrijstelling te verlenen aan: 1. dhr. N. Dambruin voor het uitbreiden van het aantal standplaatsen op het perceel sectie F nr. 549, Vertonsweg 6 te Burgh-Haamstede; 2. dhr. C. Bilius voor het bouwen van een super markt op het perceel sectie C nr. 934, Noord- straat 16 te Burgh-Haamstede; 3. het ministerie van Binnenlandse Zaken voor het plaatsen van sirenemasten op de percelen sectie A nr. 252 ged. (Hogezoom 141b te Renes se), sectie C nrs. 1868 en 2167 ged. (Serooskerk- seweg 4 en hoek Korenbloemstraat/Esdoorn- weg te Burgh-Haamstede), sectie D nr. 181 ged. (Dorpsweg ong. te Serooskerke) en sectie E nr. 909 ged. (hoek Kraijensteinweg/Wissewekken te Burgh-Haamstede); 4. Proverko b.v. voor het realiseren van 21 appar tementen en 2 winkelunits op het perceel sectie C nrs. 507, 1301 en 1351, Burghsering 1 en 2 te Burgh-Haamstede. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 27 januari 1994 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling RORM ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij genoemd college van bur gemeester en wethouders, tegen hun vermeld voornemen. VERGADERING COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN Datum en tijdstip aanvang: maandag 31 januari 1994 vanaf 14.00 uur. Agenda 1. 14.00 uur: Bezwaarschrift van de muziekvereniging „Luctor et Emergo" tegen het besluit van de raad om de subsidie aan een maximum te ver binden en de daarbij gehanteerde Sonmo nor men met ingang van 1993 voor tenminste 3 jaar te bevriezen. 2. 14.30 uur: Bezwaarschrift van de muziekvereniging „Wit te van Haemstede" tegen het besluit van de raad om de subsidie aan een maximum te ver binden en de daarbij gehanteerde Sonmo nor men met ingang van 1993 voor tenminste 3 jaar te bevriezen. De vergadering is openbaar en wordt in het ge meentehuis gehouden. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen maken, gelet op artikel 13.10, tweede lid en artikel 13.22, tweede lid van de Wet Milieubeheer, bekend dat zij voornemens zijn positief te be schikken op de onderstaande vergunningaanvra gen ingevolge de Wet Milieubeheer onder voor schriften ter bescherming van het milieu. A: vof Camping „De Brem" voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor camping „De Brem" gelegen aan de Hoogen- boomlaan 11a te Renesse. B. N.V. Delta Nutsbedrijven voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een winning-, zuivering- en hogedruk inrich ting voor drinkwater t.b.v. de openbare drink watervoorziening gelegen aan de A. v. d. Weij- deweg 6 te Burgh-Haamstede. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en ande re terzake zijnde stukken liggen vanaf 27 ja nuari tot en met 27 februari 1994 van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis, afdeling RORM. Na telefo nische afspraak kunnen de stukken ook buiten kantooruren worden ingezien. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen gemotiveerde, schriftelijke bezwaren bij ons college, Postbus 5001, 4328 ZV Burgh- Haamstede worden ingediend. Degene die be zwaar indient, kan verzoeken, zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht kunnen tot een week voor 27 februari 1994, door middel van een hoorzitting, mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtenwisseling tussen het be voegd gezag, de aanvrager en overige aanwezi gen. C. Bert Verseput bouwkundig Onderhouds- en Aannemingsbedrijf voor een oprichtingsver gunning voor een bouwkundig Onderhouds- en Aannemingsbedrijf gelegen aan de Roterij 38 te Burgh-Haamstede. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen van 27 januari 1994 tot en met 27 februari 1994 van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis, afd. RORM. Na telefonische afspraak kunnen de stukken ook buiten de kantooruren worden ingezien. Ingevolge artikel 20.5 en 20.6 van de Wet Milieube heer staat tot genoemde datum beroep open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig artikel 13.17 of 13.18 van de Wet Milieubeheer bezwaren heb ben ingebracht; d. belanghebbenden die aantonen dat zij redelij kerwijs niet in staat zijn geweest overeenkom stig artikel 13.17 of 13.18 van de Wet Milieube heer bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij de gedurende die termijn beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ge zonden aan de Raad van State, afdeling geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State. GEMEENTE M1DDENSCHOÜWEN MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE a r h BEKENDMAKING WONINGWET A. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken, ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat zij een aanvraag om vergunning hebben ont vangen van: J. v. d. Wekken: bouw toiletgebouw, Groeneweg 2 te Scharendijke; B. Verleende bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: W. F. van der Kooij: vervanging dak, zomerhuizen- terrein De Haerde te Ellemeet; Ministerie van Binnenlandse Zaken: bouw sirene- maat, Elkerzeeseweg (sportterrein) te Scharendij ke; Ministerie van Binnenlandse Zaken: bouw sirene- maat, Verseputseweg 24a te Kerkwerve. C. Meldingen Wij hebben een melding als bedoeld in artikel 42 van de Woningwet ontvangen van: J. Buitenhuis: bouw schuur, Kuijerdamseweg 56 te Ellemeet; J. Dubel: bouw portaal, Heuvelsweg 7a te Kerk werve. Tégen de verleende bouwvergunning (onder B) kan ie dere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij ons college. Ons adres is Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Hof plein 8, 4331 CK te Middelburg verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris. K. WIESENEKKER Scharendijke, 26 januari 1994 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Duiveland ma ken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat bij hen de volgende aanvragen c.q. mel dingen zijn ingediend: Mw. M. v. d. Leer, voor het oprichten warenhuis t.b.v. tuinbouwprodukten Dillingsweg te Sir- jansland; W. Wandel, voor het verbouwen woning Kerk- ring 9 te Nieuwerkerk; Mw. N. Pors, voor het plaatsen schuurtje Zuid straat 16 te Ouwerkerk. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 25 januari 1994 Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN MAAKT VAKWERK VAN DRUKWERK.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6