uw krant van schouwen-duiveland Studio 2 in Ouwerkerk krijgt steeds grotere bekendheid in wijde omtrek Eilandelijke restaurants openen derde jaar van l'Europe a table r Tegelhandel Rien Peeman HiNSEHANSE i- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Reserveer tijdig uw huur- of lease ski's DEURLOO Unieke 'Low Budget' formule blijkt goed aan te slaan Straks studeren MEUBELS HALF GELD TAXATIES+BEHIDDELING H. Eversdijk spreekt in Renesse Betaal automaat bij Rabobank Nieuwerkerk L dé krant van schouwen - duiveland! NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 26 JANUARI 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAN D GOLDEN TOAMIm 2EMTMSPORT SCHUITHAVEN 2-4 /ZlERlKZEE I TEL 01II0-12298 OUWERKERK - Pas na lang zoeken vonden Wolfert Jumelet en zijn vrouw Het- tie ongeveer twee jaar geleden de geschikte lokatie. Midden in de polder aan de Nieuwe Ronde Blokweg 2 in Ouwerkerk slaagden zij erin om na een intensieve verbouwing van een oude boerderij, één van hun lang gekoesterde wensen in vervulling te laten gaan. Na eerst zelf jarenlang in zowel de professionele als in de hobbysfeer als muzikant bezig te zijn geweest en ook de nodige uren in ver schillende studio's te hebben doorgebracht was de realisatie van een eigen ge luidsstudio, met alles er op en er aan, een feit. Gezellig nippend aan de koffie verhalen Wolfert en Hettie hoe zij de oude boerderij - op dat moment eigenlijk meer nog een ruïne - stap voor stap tot de huidige vorm omtoverden. Na eerst het woongedeelte ge bruiksklaar te hebben ge maakt, was het studiogedeelte aan de beurt. Toen de behui zing daarvan klaar was, werd de studio zelf ingericht. Samen met een crack die al ruim twin tig jaar in het vak zat en die Wolfert bij één van zijn ge luidstechnische opleidingen ook als leraar was tegengeko men, werd de studio zeer door dacht ingericht. Snufjes In de regieruimte, die uiter aard geluidstechnisch van de andere studiogedeelten is afge zonderd, staat nu dan ook een enorme hoeveelheid appara tuur opgesteld. Een enorme 24- kanaals mengtafel, voorzien van tal van technische snufjes, en een 16 sporen-opnamerecor der vormen het hart van de stu dio. De mengtafel zelf kan ook nog eens worden aangesloten op een 256 sporen midi sequen cer. Verder is allerhande appa ratuur aanwezig voor effecten als galm en echo. Andere appa ratuur heeft tot doel onge wenste geluiden te blokkeren of oversturing bij de opnames tegen te gaan. De opnameruimtes zelf zijn ge heel voorzien van een monitor systeem. Hiermee is het onder meer mogelijk, dat in de opna meruimten aanwezige mensen en muzikanten elk op gewenste wijze door een koptelefoon hun verrichtingen kunnen beluiste ren. Teneinde te voorkomen dat bepaalde microfoons gelui den opvangen die daarvoor niet bedoeld zijn is een aparte ruimte aanwezig voor 'lawaai makende' zaken als bijvoor beeld een drumstel. Voor de ve le verschillende mogelijke ge luidsbronnen zijn talloze spe ciale microfoons aanwezig. Bo vendien kan men eventueel ook gebruik maken van een aanwezig origineel Hammond X5 orgel met leslie. Daarnaast staan ook nog andere appara tuur als versterkers en keybo ards ter beschikking. Desge wenst kan de studio de comple te verwerking van opname tot bijvoorbeeld CD totaal verzor gen. Maar niet alleen aan de techni sche kant van opnamen is ge dacht. Zo beschikt de studio ook over een afgezonderde ruimte, waar men onder het ge not van een drankje de resulta ten van de opnamen kan be luisteren of even kan keuvelen, lévens hebben Hettie en Wol fert ervoor gezorgd, dat muzi kanten op het studioterrein in een apart gebouwtje kunnen overnachten. En dat is een fijne optie, indien men bedenkt dat inmiddels bands of koren soms van heinde en verre komen om in Studio 2 een CD of een demo op te nemen. Deze overnach tingsmogelijkheid kan zo be hoorlijk drukken op de kosten. Tevreden Behalve het gegeven dat de be zoekende mensen zich thuis moeten voelen, staat ook de be taalbaarheid van een goede op name uitermate centraal in de bedrijfsfilosofie van de Jume- lets. ,,In principe reken ik geen studiotij d voor het inregelen van de apparatuur en het klaarzetten van de instrumen ten. Ik vind nu eenmaal, dat een goede opname voor iedere muzikant of gezelschap betaal baar moet zijn. Wat bij mij cen traal staat is dat men tevreden is over het produkt", aldus Wolfert. Behalve dat hij dan 'wanneer de band loopt' een uurtarief rekent, mag de klant bepalen hoe de opname er uit komt te zien. Wolfert regelt de zaak alleen maar zo in, dat al les technisch gezien in optima le kwaliteit op de band komt te staan. „Bij mij mag de band dan ook zelf achter de knoppen komen staan om zo wat te expe rimenteren of om naar een be paald geluid te zoeken. De bandleden zelf bepalen de uit eindelijke eindmix". Uiteraard kan men daarbij wel rekenen op eventuele technische bij stand van Wolfert. Behalve het maken van de op names van bands en muziek groepen voorziet Studio 2 nog in talloze andere zaken op het* gebied van geluid. Zo maakt hij ook op lokatie opnamen van bijvoorbeeld alle soorten koren, die achteraf in de studio van effecten als galm kunnen worden voorzien. Zo was on langs het kinderkoor van de Prins Mauritsschool uit Mid- delharnis op bezoek. En ook het Bruinisser Visserskoor heeft gebruik gemaakt van zijn faciliteiten. Verder timmert Studio 2 ook druk aan de weg met het ver zorgen van commercials, jing les, bedrijfspresentaties en spraakopnamen. Ook kent Wolfert de nodige adressen voor bijvoorbeeld CD produk- tie en het vermenigvuldigen van eventuele demo's in zowel grote als kleine aantallen. Daarbij verzorgt Studio 2 ui- - teraard eemstutej e-professione le begeleiding. Inmiddels hebben een groot aantal bekende en minder be kende popgroepen de weg naar Studio 2 weten te vinden. „Het leuke daarbij is, dat Studio 2 inmiddels steeds bekender wordt. De mensen maken ken nelijk veel mond tot mond re clame", aldus Wolfert. Behalve ook de veelbelovende Schouw- se formatie Nono Ego kan Wol fert inmiddels vele bands uit Leiden, Middelharnis, Vlissin- gen en Middelburg tot zijn te vreden klanten rekenen. Als namen noemt hij onder ande ren On Cue, The Bimbo Box, Crosshead, Bone Child, In Ge val van Nood, The Jack Street Band en de Miles Browning Band. De demo-opnamen die hij van deze bands gemaakt heeft prijken dan ook vol trots op een rand voor het raam, waardoorheen men vanuit de regieruimte de opnameruimte kan binnenkijken. Hoewel de start nog vers in het geheugen ligt beginnen de za ken steeds beter te lopen. Steeds meer muzikanten, ko ren en bedrijven weten de weg naar Wolfert en Hettie te vin den. Ondanks het feit dat Wol fert en Hettie van de Studio moeten leven zullen zij de Low Budget formule ook in de toe komst niet wensen te verlaten. „Rijk word je er dan misschien niet van, maar ik h.eb het dan wel lekker naar mijn zin", al dus Wolfert die hiermee zijn menselijke instelling nog eens extra benadrukt. Bovendien geeft hij er mee aan hoe de te vredenheid van een ander ook van hem een tevreden mens maakt. Rijk wordt Wolfert Jumelet er niet van, maar achter demengtafel heeft hij-het-wel ontzettend naar zijn zin. (Foto: Marijke Fol- kertsma). RENESSE/OUWERKERK - Zondag 23 januari werd het derde jaar ingeluid van de campagne l'Europe a table. Op Schouwen-Duiveland zijn Hotel de Zeeuw se Stromen en Restaurant Le Rabot in Renesse, Au- berge La Butte uit Ouwerkerk en Restaurant de Meeuw uit Bruinisse aangesloten bij l'Europe a Ta ble. Behalve de Meeuw (wegens vakantie) brachten de restaurants zondag de officiële start van het nieu we jaar onder de aandacht van het publiek. Voor l'Europe table begon het allemaal in 1992. Ter onder steuning van de eenwording van Europa, die in dat jaar haar bestendiging kreeg, bracht een aantal Nederlandse restaurateurs de twaalf lidsta ten culinair bij elkaar. Het doel was om de eetgewoonten van de lidstaten bekender te ma ken. Gekozen werd om dit te doen door iedere maand een menu uit een van de aangeslo ten landen op de menukaart te zetten. Alle niveaus Het eerste jaar werd zo'n suc ces dat besloten werd om l'Eu rope table voort te zetten. En ook dit jaar staan iedere maand gerechten uit een ander Europees land op de kaart bij de deelnemende restaurants. Deze restaurants bevinden zich in alle twaalf provincies van Nederland en op alle niveaus: van eenvoudig restaurant tot exclusieve auberge. En ook in hotels kan men genieten van de culinaire hoogstandjes uit Eu ropa. Iedere maand staat de keuken van één Europees land cen traal. De twaalf menu's wer den samengesteld onder lei ding van de chef-kok van het Amsterdamse WTC-clubrestau- rant, Albert Tieleman. Bij de keuze van de menu's betrok hij uitsluitend buitenlandse chef koks, die al jaren in Nederland werken. Zij zijn goed op de hoogte van de Nederlandse voorkeur en gebruiken. Deze maand staat Frankrijk centraal en in februari is Luxemburg aan de beurt. In de loop van 1994 komen de andere landen van de Europese Unie (EU) culinair aan de orde. Ne derland staat voor de maand mei op de kalender. En dat is letterlijk bedoeld, want van de gerechten is een kalender sa mengesteld, die na afloop van het jaar gebruikt kan worden als kookboek. Iedereen kan dus thuis nog een keer genieten van de Europese lekkernijen. Eurobuffet Om de start van het derde jaar van l'Europe table extra ca chet te geven, serveerde een aantal restaurants zondag een zogenaamd Grand Déjeuner Dinatoir. Een door de organisa tie samengesteld Eurobuffet met een keur van gerechten uit de twaalf lidstaten van de EU. Hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse was op Schouwen- Duiveland de enige die het nieuwe jaar op deze wijze in luidde. Zo'n 115 gasten werden rond 16.00 uur verwelkomd met diverse Europese cock tails. Vervolgens was het aan burgemeester H. Tées van Wes- terschouwen om het buffet offi cieel te openen. Deze wees de aanwezigen erop dat de verkiezingen voor het Europees Parlement later dit jaar iedereen ervan moet over tuigen hoe belangrijk één Eu ropa is. Volgens léés hangt al les nu nog als los zand aan el- Voor de ruim honderd gasten stond er een buffet klaar met een keur van Europese gerechten. (Foto: Marijke Folkertsma). kaar, waarbij hij wees op de toestand ih het voormalig Joe goslavië. „Misschien zou het goed zijn samen aan tafel te gaan en de dis niet te verlaten voordat de vrede getekend is", aldus de eerste burger. Na zijn woorden nodigde de heer Willem Ginjaar, Food and Beverage manager van De Zeeuwse Stromen, alle gasten uit om zich naar het buffet te begeven. Hier stonden de koks reeds klaar om behulpzaam te zijn bij het uitserveren van de diverse gerechten. Onder de muzikale klanken van Jan de Visser deed men zich vervol gens tegoed aan een selectie van hetgeen Europa culinair te bieden heeft. Als klap op de vuurpijl werd, met veel gevoel voor show, als dessert het nieu we Europese ijsbuffet 'Carte d'Or Gastronomie' gepresen teerd. Luxe hapjes Restaurant le Rabot en Auber ge La Butte pakten de officiële opening van het nieuwe jaar van l'Europe a table minder groots aan. De gasten werden hier getrakteerd op verschil lende luxe hapjes, zogenaamde amuses, bij het aperitief. Zalm pasteitjes, in bierbeslag gefri tuurde lamskoteletjes, arden- ner ham met asperges en toast met garnalen zijn slechts enke le van de fijne gerechten waar aan men zich, naast het menu van de maand januari, tegoed kon doen. Voor Le Rabot is 1994 het eerste jaar waarin zij meedoen met l'Europe table. Eigenaar, Tbn Rijstenbil, werd hierop attent gemaakt door zijn nieuwe kok. „Hij kende het uit Rotterdam en zijn enthousiaste verhalen hebben mij over de streep ge trokken", aldus Rijstenbil. Zijn ervaringen tot dusver zijn zeer positief. „De gasten vin den het allemaal hartstikke leuk. Er zijn er veel die spe ciaal komen voor het menu". Auberge La Butte uit Ouwer kerk is vanaf het begin aan gesloten. Eigenaar Peter den Dekker legt uit waarom hij de ze dag geen Grand Dejeuner Dinatoir serveerde: „We zijn maar met zijn tweetjes en heb ben maar een kleine zaak die zich niet leent voor een buffet met een groot aantal gasten". Wel heeft hij zijn gasten attent gemaakt op de mogelijkheden van l'Europe J table en ser veerde ook hij het speciale maandmenu. En ook aan de Ouwerkerkse Ring werd het duidelijk: Wanneer de gerech ten die zondag op Schouwen- Duiveland geserveerd werden tekenend zijn voor de toe komst, dan gaat Europa een goed culinair jaar tegemoet. Advertentie Ja, maar waar... Kijk op pagina 14 Hogeschool Rotterdam Omstreken Advertentie wandtegels vloertegels natuursteen sanitair Porcelanosa dealer Haveneind 15, Sommelsdijk Telefoon 01870-86192 Advertentie Woensdag, 2 februari a.s. „Verre reizen"- presentatie in „de Concertzaal", Zierikzee Vraag informatie... s reisburo V* van oevefcn DAM 3. ZIERIKZEE. 01110-IS036 Advertentie SKI-BOXEN SNEEUWKETTINGEN VERHUUR TELEFOON 01870-86144 Advertentie Ridderkerk- Wegens het niet doorgaan van belangrijke ex portorder van enige grote Ne derlandse meubelfabrieken, wordt vanuit meubelboerderij de Reljer, Kievitsweg 124 te Ridderkerk, een enorme partij massief eiken en geloogd gre nen klasse meubelen alsmede een partij moderne stoffen en lederen bankstellen verkocht voor de HALVE PRIJS. Om u een paar voorbeelden te noe men: prachtige eiken eethoek, bestaande uit robuuste tafel met vier massieve stoelen van 1990,=voor995,=. Praktische eiken t.v./stereo-kasten van 398,= voor 199,=. Originele eiken toookasten van 2390,= voor119f>j=. Schitterende ge- bloemde2-zits-banken, Ches terfield model, van 1195,=voor 595,=. Schitterende eiken dressoirs met een zee van ruimte van 1590,- voor 796,- Topkwaliteil rundlederen bank stellen, 3 2- zitsbank kom- tleel van 4199,voor 2098,=. n zo kunnen we nog wel even doorgaan. Alles wordt gratis thuisgebracht en met schrifte lijke garantie verkocht. Wie binnenkort dus meubels nodig heelt, kan nu zijn slag slaan bij Meubelboerderij de Reijer. Kievitsweg 124, Ridderkerk- Bolnes. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Zater dags tot 17.00 uur. Vrijdags koopavond. Ruime parkeer gelegenheid. Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G. en Assurantiën Haamstede - Zierikzee Ring 19 4328 AE Burgh-Haamstede Telefoon 01115-3424 wm Fax 01115-3707 Haringvlietplein 8 4301 XG Zierikzee Telefoon 01110-14275 Fax 01110-17484 RENESSE - CDA-Eerste Ka merlid H. Eversdijk houdt donderdag 20 januari een spreekbeurt in het dorpshuis in Renesse. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 Met Eversdijk haalt de afde ling Westerschouwén van het CDA een echte zwaargewicht naar Schouwen-Duiveland. Eversdijk werd in december 1933 in Kapel le geboren en heeft derhalve meer dan een halve eeuw Zeeuwse geschiede nis meegemaakt. Op zijn zestiende werd hij jongste be diende op een fruitveiling. Zijn politieke carrière mondde uit eindelijk uit in zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer. NIEUWERKERK - In het kan toor van de Rabobank in Nieu werkerk is momenteel een in terne verbouwing aan de gang ter voorbereiding op de plaat sing van een geldautomaat. Het is de bedoeling dat de au tomaat medio februari in be drijf komt. Met het plaatsen van een automaat wil de Rabo bank de cliënten in Nieuwer kerk en naaste omgeving een 24-uurs service aanbieden. Ook cliënten van andere banken - met uitzondering van cliënten van de Postbank - kunnen ge bruik maken van de automaat. Het aantal geld-automaten van de Rabobank op Schouwen- Duiveland komt hiermee op ze ven. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. ~l JA, IK WIL EEN C kwartaalabonnement met autom. afschr C kwartaalabonnement C jaarabonnement met autom. afschr. C jaarabonnement en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. f 47,00 f 49,50 f 177,00 f 187.00 adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. "1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1