GRATIS ADVERTENTIE Bomenrij langs watergangen moet wijken voor woongebied d'Heule r UW KRANT VAll SCHOUWEK-DUIVELAKD g 4 O ZIERIKZEESCHE-^ NIEUWSBODE Gezelligheid en jubilarissen bij vergadering Nut en Uitspanning 3 KINDERMISHANDELING 7 9 MOTORCROSS Zeeuwse voordrachten in Mondragon dé krant van schouwen-duiveland! j Teveel op Brand in loods Rijks waterstaat bezorgd over achter gebleven gif CenterParcs I ZIERIKZEESCHE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uil onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 24 JANUARI 1994 150e JAARGANG NR 25501 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Tijdig signaleren van kindermishandeling is een be langrijke zaak. EXPOSITIE In de Bewaerschole in Burgh-Haamstede wordt werk van Tien Heestermans geëxposeerd. TRAINER Jan Meulmeester wordt waarschijnlijk de nieuwe trai ner van voetbalvereniging Zierikzee. Eric van der Wekken uit Zierikzee was de beste Zeeuws tijdens de Indoor-motorcross in Goes. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's sen die bezwaar maken vinden de geplande hoeveelheid wo ningen in het plan veel te groot. Ze omschrijven die als voorbarig en niet gestoeld op de behoefte vanuit Nieuwer- kerk. Het Duivelandse college brengt daartegen in dat de planning betrekking heeft op de hele gemeente Duiveland en is afgestemd op provinciale prognoses met betrekking tot de behoefte aan eigen wonin gen. Een andere opmerking betreft de indeling van het plan zelf. Men is van mening dat moder ne ruimtelijke ordening zich kenmerkt door open structu ren en tangentsgewijs opgezet te plannen naar de kern toe. d'Heule zou daarbij afsteken als een 'fantasieloos schilletje'. Het college vindt echter dat ie dere bouwlokatie bekeken moet worden op de eigen ruim telijke en stedebouwkundige uitgangspunten en randvoor waarden. Ook niet blij zijn de omwonenden met het feit dat het kruisende verkeer over de Stolpweg zal toenemen door de ontwikkeling van plan d'Heu le. Maar volgens het college is dat geen bezwaar omdat de verkeersveiligheid op de Stolp weg is vergroot door de ver- keersremmende maatregelen die daar onlangs zijn aange bracht. Het college benadrukt verder dat het bouwplan d'Heule geen invloed heeft op de woning bouw in de kleinere kernen van de gemeente Duiveland. „Ook daar ontwikkelen wij woningbouw zodat de mini mum voorzieningen in stand kunnen worden gehouden". De kritiek dat het plan opvallend snel tot stand is gekomen en dat het project onzorgvuldig zou zijn voorbereid wijzen b en w van de hand door er op te wijzen dat de planontwikke ling via een logisch en inzichte lijk planproces verloopt. Men stelt donderdag aan de ge meenteraad voor om alle zes tien bezwaarschriften onge grond te verklaren. Tijdens de gemeenteraadsver gadering wordt ook beslist over een gemeentelijke finan ciële bijdrage van Duiveland aan de professionele podium kunsten op Schouwen-Duive land. Na het opheffen van de stichting Uit in Zeeland kun nen die alleen voor de regio be- hóuden blijven wanneer alle zes de gemeenten bereid zijn om daaraan een jaarlijkse fi nanciële bijdrage te leveren. Voor Duiveland komt dat neer op een bedrag van 1,78 per in woner ofwel ongeveer 9000 gul den per jaar. Het Duivelandse college stelt de raad voor hier mee in te stemmen. Verder wordt voorgesteld om een bedrag van 1530 gulden be schikbaar te stellen om de openbare verlichting aan de Bosblokdreef in Oosterland aan te passen. Dat gebeurt aan de hand van een plan dat is op gesteld door Delta Nutsbedrij ven. Gemeenteambtenaar G. N. Vijverberg-Kuijper maakt per 1 februari gebruik van de VUT. Daarom wordt tijdens de gemeenteraadsvergadering voorgesteld haar eervol ont slag te verlenen als ambtenaar van de burgerlijke stand. De gemeenteraadsvergadering kan door iedere belangstellen de vanaf de publieke tribune worden gevolgd. Op donderdag 27 januari vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - De Stichting Schouws-Spel houdt op zater dag 5 februari een culturele manifestatie in Restaurant Mondragon in Zierikzee De avond zal in het teken staan van het Zeeuws dialect. Ad Leijdekkers uit Zierikzee, een autoriteit op dit gebied, brengt een aantal voordrachten in het Zierikzees dialect. Na een lan ge carrière in het bankbedrijf, is Ad momenteel dialectschrij ver. Hij verzorgde 10 jaar lang een column in de Zierikzeesche Nieuwsbode en is momenteel freelance presentator van het Zeeuwse programma Eutebeu- te bij omroep Zeeland. De mu ziek wordt verzorgd door Ca thy Kotoun en Caecile Bosch man. Zij zullen enkele werken van onder andere Schubert, Bi- zet en Fauré ten gehore bren gen Aanvang 20.00 uur. Nooit is de natuur in tegenspraak met de wijsheid. luvenalis Duivelands college wil ter compensatie groenstrook verbreden Als de plannen doorgaan moet deze bomenrij wijken. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - In verband met de ontwikkeling van het nieuwe woongebied d'Heule langs de Stolpweg in Nieuwerkerk, gaat het Duivelandse college van burgemeester en wethouders er van uit dat een aantal bomen in het gebied moet verdwijnen. Uit de stukken voor de gemeenteraadsvergadering die donderdag 27 januari wordt gehouden in het gemeentehuis in Nieuwerkerk blijkt dat men er van uit gaat dat de bo menrij langs de watergangen in de polder ten westen en noorden van het plangebied moet verdwijnen bij realisatie van plan d'Heule. Het college van b en w stelt voor om de groenstrook die om het plangebied is gepland ter compensatie vijftien meter breed te maken in plaats van de breedte van zeven meter waarvan men eerst uitging. De eerste zeven meter (aan de kant van de polders) moet fungeren als onderhoud en schouw- strook van het Waterschap Schouwen-Duiveland. In de resterende acht meter wil men zogenaamde opgaande beplan ting aanbrengen. Het is uiter aard de Duivelandse gemeente raad die definitief over deze wijziging moet beslissen. Tijdens de gemeenteraadsver gadering komen ook de zestien bezwaarschriften aan de orde die tegen het plan d'Heule zijn ingediend door bewoners van de Loensweg te Nieuwerkerk. De Loensweg ligt naast het pol dergebied waar het gemeente bestuur de mogelijkheid wil scheppen om Nieuwerkerk de komende jaren uit te breiden met ruim honderd nieuwe wo ningen. Het is de bedoeling om dat in verschillende fases te doen. De eerste fase omvat de bouw van 55 woningen. Men wil de grond in het plangebied daarvoor nog dit jaar bouwrijp maken. De omwonenden die daartegen bezwaar maken voeren onder meer aan dat het vrije uitzicht over de polder, waarvan zij nu nog kunnen genieten, verloren zal gaan. Zij omschrijven dat als een aantasting van hun woongenot. Maar volgens het Duivelandse college van b en w is het niet mogelijk om in de Nederlandse situatie blijvende rechten te doen gelden op een vrij uitzicht en de daarmee sa menhangende privacy. De men- Rien Waleboer. Hij begon als zesjarige bij Appollo en is nu 25 jaar lid van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu ziekverenigingen. Cathy van Leersum werd lid in 1964 en mocht het insigne voor twaalf en een half jaar lidmaatschap ontvangen. Izabel van der Werf werd lid van de KNF toen er een drumband van Ooster- lands Fanfare werd opgericht, ze was toen vijf jaar oud. Toen de drumband in 1987 werd op geheven heeft ze drie jaar stil gezeten. In 1990 kwam zij bij Nut' en Uitspanning en is nu bijna 15 jaar lid. Ook Izabel kreeg een oorkonde en een speldje. Bestuursverkiezing Penningmeester Cor van Nieu- wenhuijzen trad na 19 jaar lid maatschap af en wordt opge volgd door Elma Uyl. Zij werd tijdens de stemming vrijwel unaniem gekozen. Cor van Nieuwenhuijzen werd op 43-jarige leeftijd lid van Nut en Uitspanning en werd door de voorzitster zeer geprezen om de secuurheid waarmee hij zijn taak heeft vervuld. Zij typeer de de scheidende penningmees ter als een rustige man die ech ter met een vurig pleidooi op de proppen kwam als er iets nieuws aangeschaft moest wor den en op die manier altijd wel op de prijs wist af te dingen. Hij zegde toe dat hij altijd be reid zal blijven om adviezen te geven. Ook aftredend be stuurslid Kees de Munnik sr. kreeg veel lof toegezwaaid. Kees werd lid in 1941 en werd in 1984 als bestuurslid geko zen. Voor de vereniging heeft hij vanaf 1969 alle klarinet- en saxofoonleerlingen opgeleid. Hier zal hij echter als niet- bestuurslid nog graag mee door gaan. Ook vrijwel una niem werd gekozen Erik Gram berg, die als vertegenwoordi ger vanuit de drumband zal gaan functioneren. Regen HET WEER Veel bewolking en perioden met regen. In de middag van het wes ten uit opklaringen. Minimumtemp. ±5, maximumtemp. ±8 graden. Wind zuidwest, overdag toene mend tot matig kracht 4 a 5, aan de kust tot hard 7. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN - kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: JZI Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZIERIKZEE - Bij controle op het gebruik van alcohol door weggebruikers trof de politie afgelopen weekend weer drie bestuurders aan die zoveel ge dronken hadden dat ze een dagvaarding meekregen en hun rijbewijs moesten inleve ren. De heer v. M. uit Zierikzee werd zaterdagavond aangehou den nadat hij rijdend in de bin nenstad van Zierikzee werd aangetroffen. Hij blies 675 ug/1. V.d. S. uit Middenschou- wen werd zaterdagavond laat aangehouden nadat hijin Scharendijke gecontroleerd was. Op het bureau blies hij 790 ug/1. BRUINISSE - Bij een brand in een loods van Rijkswaterstaat aan de Werkhavenweg in Brui- nisse is voor enkele tonnen schade aangericht. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De brandmelding kwam zater dagochtend om 09.50 uur bin nen bij de brandweer. Vermoe delijk was de brand toen al eni ge tijd aan de gang. Bij aan komst van de brandweer bleek binnen in de loods alles al ver brand te zijn. Uit het door de technische recherche ingestel de onderzoek is gebleken dat de in de loods aanwezige ka chel de brand heeft veroor zaakt. ZONNEMAIRE - De Harmonievereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire doet haar naam eer aan. De jaarvergadering afgelopen vrijdag in het dorpshuis was een gezellige bijeenkomst van leden en aanhang. „Zelfs partners van overle den muzikanten bezoeken nog steeds de vergadering," aldus bestuurslid Kees de Munnik jr. Voorzitster Heieen Goemans opende de vergadering met een terugblik op het jaar 1993. Hoogtepunten waren de eerste prijs op het winterconcours in Goes, de koninklijke onder scheiding van het lid C. de Vlieger en de viering van het 120-jarig bestaan van de ver eniging tijdens de eilandelijke muziekdag. Alhoewel momen teel maar één lid les krijgt van bestuurslid Kees jr., hoopt de voorzitster dat de forse investe ring tien leden lessen te laten volgen op de muziekschool, het muzikale niveau zal opkrik ken. Na de pauze volgde de hul diging van vier leden van Nut en Uitspanning: het echtpaar Rien Waleboer en Ineke Tfeut- hofCathy van Leersum en Iza bel van der Werf. Ineke Teuthof begon op 17 jarige leeftijd bij muziekvereniging Apollo in Brouwershaven en vierde vrij dag haar twaalf en een halfja rig jubileum. In 1985 werd zij lid van Nut en Uitspanning, evenals Ineke's echtgenoot De jubilarissen van Harmonievereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat is bezorgd dat op de Neder landse stranden een onbekend aantal zakjes met het dodelij ke landbouwgif Apron Plus onder het zand is achtergeble ven. De dienst overweegt delen van de meest vervuilde stranden af te graven en te zeven met spe ciale machines om onderge- woelde zakjes te verzamelen. Dat is maandag bevestigd door woordvoerster M. Schelvis van de directie Noordzee van Rijks waterstaat. De dienst gaat dinsdag of woensdag op enkele stranden uitgebreide proeven doen. Advertentie NU ook voor uw bungalow boekingen... Haal die gids bij: ^ees reisburo van oeveren DAM 3, ZIERIKZEE, 01110-15036

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1