Visafslag Goedereede balanceert met jaaromzet van 80 miljoen op nullijn ONS VERHAAL IS ROND. Cursus weidevogelbeheer Port Zélande zet deuren wijd open Geen winst voor teams HCGO Noodkreet aan reders die 'buiten de deur' markten Comfortabele zithoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DE KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND. TOYOTA NAAST DRIE JAAR GARANTIE INTRODUCEERT TOYOTA NU.... EUROCARE. ZORGELOOS ONDERWEG. HEEL TOYOTA. WOENSDAG 12 JANUARI 1994 17 scherpe bewoordingen te ver staan dat de visafslag geen cent van deze omzet kan mis sen. ,,Deze 80 miljoen is voor ons een kritische grens om de exploitatie rendabel uit te voe ren", aldus Van der Zande. In de richting van de Goereese, Stellendamse en Ouddorper vissers deed hij een klemmend beroep om er aan mee te wer ken dat de forse investeringen die voor de deur staan op een verantwoorde wijze kunnen worden uitgevQerd. De komen de jaren moeten namelijk ette lijke miljoenen worden geïn vesteerd. Van der Zande wees in dit verband op de moderni sering van het afslaggebouw en (zeer waarschijnlijk) de overname van de aangrenzende jachthaven. „Het is noodzake lijk dat u onze thuishaven trouw blijft. De vangsten van elke kotter zijn voor ons be langrijk. Momenteel wordt er op jaarbasis 25 tot 30 miljoen gulden aan vis in andere ha vens aangeland. Het moet toch mogelijk zijn om eventuele grieven en problemen onder ling te slechten en gezamenlijk aan een goede toekomst te bou wen", aldus Van der Zande in een vinnig betoog. Kelderen Dat de afslagdirecteur bepaal de zaken met name noemde bleek Goerees burgemeester G. van Velzen uit het hart gegre pen. Om het Goereese visserij- gebeuren overeind te houden mocht wat de burgervader be treft het probleem best bij de naam worden genoemd. „De investeringen zijn nodig om aan de scherpste EG-normen te voldoen", zei Van Velzen die in zijn toespraak het oog over de haven liet vallen en fijntjes op merkte dat er uitzonderlijk veel schepen lagen afgemeerd. Schepen die volgens hem alle maal een bijdrage zouden kun nen leven om de exploitatie van de afslag blijvend econo misch verantwoord te maken. Voor de Goereese afslag is het een gevoelige aderlating dat ze ven zware boomkorkotters met een gemiddelde jaarbesom ming van drie miljoen per schip elders markten. Een tweede oorzaak waardoor de omzet op de Goereese afslag een veer moest laten is het ge volg van het wegblijven van DELFT - Ook dit voorjaar organiseert de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland de cur sus weidevogelbeheer. De cursus, die bestaat uit vier avonden en een excursie, gaat over weidevogelbe scherming door veehouders en vrijwilligers. een handvol Engelse aanvoer ders die hun vangsten momen teel in Urk verkopen. Voordelen Bezwaren als zouden de vis- prijzen op andere afslagen ho ger liggen wijst directeur Van der Zande met kracht van de hand. Voor de kleine vissoor ten tong en schol waarvan het vangstaandeel groot is, worden in Stellendam door de bank ge nomen hogere prijzen betaald. Dat zou de drijfveer om voor betere prijzen van de bij vangsten (vissoorten waarvan het vangstaandeel gering is) uit te wijken naar andere afsla gen, in feite minder interessant moeten maken. Bovendien staat het afslagper- soneel en de handel in Stellen dam constant klaar om de vangsten snel te verwerken. Naar de mening van de afslag directeur zijn voordelen als geen heffing van havengeld, geen onkosten voor water en elektriciteit plus een aantal ge renommeerde toeleveringsbe drijven op een steenworp af stand allemaal voordelen die niet één andere afslag de Goe reese vissers kan bieden. Prijzen Zoals gebruikelijk werden vo rig jaar door vertegenwoordi gers van de handel, de vissor- teerders, en de agent van het Produktschap voor Vis en Visprodukten de kwaliteitsas pecten van de aangelande vangsten beoordeeld. Bij de controles werd extra aandacht geschonken aan de versheid (geur) en de verzorging (vullen van de kisten en hoeveelheid ijs) en de behandeling (strip pen en spoelen) van het pro- dukt. Bij de garnalenaanvoer- ders tot een motorvermogen van 300 pk ging de eerste prijs naar de GO 58 van firma J. de Visser uit Moerdijk. De GO 131 van L. J. de Visser uit Moerdijk werd de winnaar in de catego rie tot 600 pk. De OD 50 van A. Klijn behaalde de eerste prijs in de categorie kotters met een motorvermogen van meer dan 600 pk. De winnaars kregen uit handen van burgemeester Van Velzen een fraaie scheepsbel. De cursusavonden vinden plaats op donderdag 17 februa ri, 3 en 17 maart en 28 april in Natuur- en Milieucentrum De Papaver in Delft. Zaterdagoch tend 16 april staat een excursie op een melkveebedrijf op het programma. De excursie is bedoeld voor ie dereen die geïnteresseerd is in weidevogels en graag actief wil worden met weidevogelbe scherming: zowel veehouders die te maken hebben met wei devogels op hun land, als vrij willigers die de veehouders kunnen helpen bij het zoeken en beschermen van nesten. In de cursus worden aan de hand van dia's de verschillende soorten weidevogels, hun ge drag en hun nesten besproken. Ook wordt aandacht besteed aan de verschillende agriari- OUDDORP - Zaterdag 15 ja nuari opent Port Zélande aan de Brouwersdam haar deuren voor de landelijke open hore- cadag 'Kijk in de horeca'. Tus sen 11.00 en 15.00 uur is ieder een welkom in de verschillen de horeca-gelegenheden op het bungalowpark. Het doel van de open dag is jongeren in de eerste fase van het voortgezet onderwijs en hun ouders te informeren over werken in de horeca. Ook (her)intredende vrouwen en overige werkzoekenden zijn welkom. Port Zélande is een er kend leerbedrijf voor vier tak ken van de horeca. Dit zijn be diening, keuken, receptie en fastfood. Ze neemt hiermee in de regio een bijzondere plaats in. Door middel van een rond leiding worden de verschillen de facetten van de horeca onder de aandacht van de bezoekers gebracht. sche werkzaamheden die van invloed zijn op de weidevo gelstand, welke maatregelen boeren kunnen nemen om nes ten van weidevogels te sparen en wat vrijwillige weidevogel- wachten kunnen doen om de boer hierbij te helpen. Verder zullen een agrariër en een wei devogelwachter vertellen over hun ervaringen met het weide vogelbeheer. Op de excursie kunnen de deelnemers „de praktijk" van de weidevogel bescherming zien: de vogels, de nesten en de nestbescherming. Meer informatie over de cursus weidevogelbeheer en een cur susfolder met opgavestrook is verkrijgbaar bij: Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda (telefoon 01820- 24500). MIDDELHARNIS - In de vijf gespeelde hockeywedstrijden in de midwintercompetitie wist geen enkel team van Hoc keyclub Goeree-Overflakkee tot winst te komen. De vetera nen en meisjes Al sleepten één punt in de wacht. In Souburg hielden de plaatse lijke veteranen en HCGO el kaar op een 1-1 eindstand De meisjes Al hielden gelijke tred met Hoekse Waard Al. Hier was de eindstand 2-2. De BI meisjès werden in hun thuis wedstrijd met ruime cijfers verslagen. Maar liefst zeven keer werd de goalie gepas seerd. Iets minder onfortuin lijk verging het heren 1. Zij moesten in Middelharnis met 0-4 hun meerdere erkennen in Westland 2. Ook meisjes Cl van HGCO verloren hun thuiswed strijd. Tegen Barendrecht kwam het team niet verder dan 2-5. Burgemeester G. van Velzen (rechts) reikte de prijzen uit aan de schippers die vorig jaar de meeste zorg aan het produkt besteedden. (Foto: Joop van Houdt). STELLENDAM - De gemeentelijke visafslag op de buitenhaven ih Stellendam heeft vorig jaar een omzet van 80 miljoen gulden gedraaid. De jaaromzet ligt vijf miljoen lager dan vorig jaar en 20 miljoen beneden de omzet van 1991. In dat jaar werd de magische grens van 100 miljoen overschreden. Afslagdirecteur J. van der Zande zegt dat het omzetcijfer over 1993 veel hoger had kunnen zijn als alle schepen van de Goereese vloot hun weekvangsten over de plaatselijke veil- klok hadden verhandeld. Tijdens een ongedwongen tine van de vismijn op de Stel- te Van der Zande afgelopen za- nieuwj aarsreceptie, in de kan- lendamse buitenhaven, maak- terdagmorgen de cijfers over het afgelopen jaar bekend. In 1993 verwisselde in Stellen dam 14.000 ton vis en garnalen van eigenaar, ongeveer 900 ton minder dan in het jaar er voor. Het aanbod van schol daald'e vorig jaar met 3,6 miljoen gul den terwijl de aanvoeren van tong iets zijn gestegen. In zijn toespraak gaf directeur Van der Zande een volle zaal re ders en bemanningsleden in i-. vv *?T-: Vv Nu zoor aantrekkelijk geprijsd! Nil van 1695,- ?3f RIJKSWEG 26 NIEUWERKERK (Z) 01114-1268 Da's lekker meubelen. Het begon (hoe kan het ook anders) met onze auto's. Stuk voor stuk werden ze beter en beter, Veiliger. Luxueuzer. Degelijker. En completer. Afgezien van het feit dat wc natuurlijk gewoon dóórgaan met bouwen en zoeken naar nieu we vindingen, kunnen we met een gerust hart zeggen dat elke Toyota vandaag aan de hoogste eisen vol doet. Daarom is het ook niet zo gek dat Toyota maar liefst 36 maanden een bumper-tot-bumper-garantie kan geven. (Wie kan ons dat trouwens nazeggen?) Drie volle jaren lang bent u gevrijwaard van allerlei onvoorziene kosten van reparaties. Het wordt echter nog mooier Want als u nu een Toyota koopt, krijgt u er 3 jaar lang standaard een beschermengel bij: EuroCare. Een hulp- en servi- cedienst waar u in 33 landen 24 uur per dag aan spraak op kunt maken. Waar u ook bent: één tele foontje en we zijn onderweg En het leukste is dat die hulp kosteloos is. Mocht u pech of een ongeval krij gen in een straal van 50 kilometer van uw woon plaats, dan komen reparateurs in een oogwenk naar u toe Kan het euvel niet ter plekke verholpen worden, dan wordt uw auto naar de dichtstbijzijnde Toyota- dealer gebracht. En we helpen u natuurlijk ook op weg Gebeurt er iels buiten een straal \-an 50 kilometer van uw woonplaats, dan komen er nog een aantal service- aspecten bij Bij langer durende reparaties kunt u per trein (eersteklas uiteraard) of met het vliegtuig (busi ness class) uw weg vervolgen of een vervangende auto nemen. Wacht u liever op de reparatie, dan zijn de hotelkosten voor onze rekening Wanneer u onver hoopt door ziekte uw weg niet meer kunt vervolgen stellen wc u een privé-chauffeur ter beschikking. Tenslotte zal onze hulpdienst u ook gfcujg helpen met oplossingen voor allerlei andere ongc makken die u op reis kunnen overkomen Uiteraard hopen wij van harte, dat u nooit van EuroCare gebruik zult hoeven maken Mocht het echter zover komen, dan zult u merken dat Toyota u. hoe dan ook. nooit in de steek laat Voor vragen en/of meer informatie kunt u gratis bellen met 06-0369 of ga langs bi| één van onderstaande dealers MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK - VD. ZEE V. GEEST MIDDELHARNIS B V - Dorpsweg 28-34 Tel 01870-84466 NIEUWERKERK AUTOMOBIELBEDRIJF MOL Burg. Boumanstraat 3 - Tel. 01114-2624

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 17