WEEKEND RECEPT lieve mensen Profil Communicatie en CarVoice gebundeld in mobiele communicatie dier in het vizier Werken van kunstenaressen IAC sluiten prima op elkaar aan Corrie Bosland-Kleijn wint hoofdprijs OVO Quinta geeft liefde terug De Parel k iSEfgt een verfje Wintervogels in Grevelingen Actief uitgaan gaat het helemaal maken deze zomer Welkom-dienst Doopsgezinde Kerk Ouddorp Nieuwjaarsbal Nehalennia Gevulde kalfsborst Back to the Sixties binnen één uur volledig uitverkocht WOENSDAG 12 JANUARI 1994 15 Hij dreigde met een oorlog Duitsland komt hij niet meer in komt het nog wel goed, of is dit het begin van de derde wereldoorlog we zullen spoedig weten of de sirenes weer gaan loeien velen zijn ze nog niet eens vergeten. Macht is voor sommigen moeilijk te verkrijgen ze hebben het er zelfs voor over om ons aan elkaar te rijgen. Langeweg Expositie in Bezoekerscentrum Grevelingen OUDDORP - Vanaf zaterdag 15 januari tot en met zondag 13 maart is in het Bezoekerscentrum De Gre velingen nabij Ouddorp een tentoonstelling te zien over watervogels die in het Grevelingenmeer en het Deltagebied overwinteren, zoals diverse soorten ganzen en eenden. Verder is er een foto-tentoonstel ling te zien over vogels en andere natuuronderwer- pen. Aan de hand van opgezette vo gels, informatiepanelen, foto's en onderzoeksgegevens wordt een beeld geschetst van de leef wijze van de in deze regio over winterende watervogels. De natuurfotografen Henk Zweers uit Spijkenisse en Gert- jan de Zoete uit Melissant pre senteren een foto-tentoonstel ling watervogels en andere na- tuuronderwerpen. De openingstijden van het Be zoekerscentrum zijn (in de win ter) dinsdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Het Be zoekerscentrum De Grevelin gen ligt aan het begin van de Brouwersdam (gezien vanuit Goeree). OUDDORP - Mevrouw Corrie Bosland-Kleijn uit Ouddorp werd de winnares van de december-actie van de Ondernemers Vereni ging Ouddorp (OVO). Ze kreeg van Rabobank reismedewerkster Ina van Oostenbrugge een reischeque ter waarde van f 1.000,-- De actie van de OVO omvatte een periode van zes weken waarin we kelijks prijzen waren te winnen: goed gevulde boodschappen manden ter waarde van f 50,-. Afgelopen zaterdag werd Corrie Bosland per taxi van huis gehaald voor de feestelijke uitreiking van de hoofdprijs. Na een ontvangst met koffie en gebak kon de winnares beginnen met het uitzoeken van een reis. Aan de decemb er-actie, een kassabon-actie, hebben zeer veel inwoners uit de gemeente Goedereede meegedaan. In totaal telde het eve nemententeam bijna 1100 enveloppen in zes weken tijd. Het OVO evenemententeam is al weer druk bezig met de voorbereidingen van de ,,Week van de Winkel" van 21 tot en met 26 maart en de jaarlijkse toeristendagen die worden gehouden op woensdag 27 juli en donderdag 11 augustus. ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierik- zee verblijft momenteelde acht jaar oude Quinta. Deze pers heeft een schildpadkleur met wit. Met andere katten is Quinta beste maatjes. Ze is een heel vriendelijk beestje dat graag een ei gen baasje wil. Quinta is rustig van aard en heel aanhankelijk: ze vindt het prettig om aangehaald te worden. Wie Quinta op wil nemen in het gezin of meer informatie wil, kan contact opnemen met het asiel aan de Zandweg, telefoon OU 10-17013. In dit asiel zitten 13 katten en één hond. De poes Duffy uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging in Nieuwerkerk is geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). De showroom van Profil Communicatie in Dirksland. DIRKSLAND - Met ingang van 1 januari 1994 is Pro- Fil Communicatie, met vestigingen in Dirksland en Rotterdam overgenomen door CarVoice. CarVoice is de grootste onafhankelijke leverancier van mobiele communicatieapparatuur en -systemen in Neder land. Door het samenvoegen van de expertise van Profil op het ge bied van bedrijfstelecommuni catie met die van CarVoice op het gebied van mobiele com municatie, kan de klanten in de toekomst een nog completer pakket telecommunicatiemid- delen aangeboden worden. De overname betekent voor Car Voice een aanzienlijke positie verbetering op de zakelijke markt. Deze markt zal zich, naar de verwachting van Ko van Strien, eigenaar van Profil Communicatie, het komende jaar sterk gaan ontwikkelen. Specialisme Deze ontwikkeling is mede te danken aan de introductie van het nieuwe digitale autotelê- foonnetwerk (ATF-4) en de nieuwe digitale draadloze be drijfstelefooncentrale. Met na me deze laatste ontwikkeling is een specialisme van Profil. Voor toepassing in fabrieken, op opslagterreinen en in kan toorgebouwen. Overdracht van spraak en data op honderden vierkante meters is hiermee namelijk geen enkel probleem. „Óveral waar medewerkers zo wel mobiel als altijd optimaal beréikbaar moeten zijn is dit dé ontwikkeling van de toe komst", aldus Van Strien. Profil Communicatie in Dirks land is in zes jaar uitgegroeid tot een specialist op het gebied van bedrijfstelecommunicatie. Door de overname groeit het aantal medewerkers van 21 naar een totaal van 50, ver spreid over zeven vestigingen. In de loop van, 1994 zullen nog eens vier filialen geopend wor den. Voor de klanten betekent dit dat zij kunnen rekenen op een snellere service. Er zit na melijk altijd wel een adviseur of monteur dicht in de buurt. Profil en CarVoice blijven alle bei onder dezelfde naam werk zaam. De vestigingen van Pro fil in Dirksland en Rotterdam blijven ook bestaan. De leiding hiervan blijft in handen van oprichter Ko van Strien. De distributie voor wat betreft de telecommunicatie-apparatuur zal vanuit Dirksland gaan plaatsvinden. „Wat dit betreft hopen wij dat we ook na deze overname in de toekomst weer op het vertrouwen van onze klanten kunnen rekenen", al dus Van Strien. MIDDELHARNIS - Zaterdag 8 januari werd de eer ste dubbelexpositie van 1994 geopend in de galerie van het International Art Centre aan de Ring in Mid- delharnis. Exposanten zijn deze keer Tina Brouwer een Aagje (Pel). De wérken van beide kunstenares sen sluiten prima op elkaar aan en versterken elkaar daardoor. In diverse artikelen, van onder andere kunstcritici, journa listen en Frits Huijsmans, voorzitter van de Stichting Mo dern Meacenaat, worden zeer lovende woorden gebruikt over het schilderend verwerken van vele emoties van de kunstena res Aagje (Pel). De Stichting Modern Maecenaat promoot ook het werk van Aagje, met als reden dat het werk zo goed is. Eigen gedachten Het werk laat zich moeilijk be schrijven. De kleuren zijn warm, aards. Tijdens het bekij ken ervan voelt men de kracht •van de aarde. Men ziet de wind over land blazen, de branding tegen de rotsen slaan en wel licht dat ook andere beelden door haar werk opgeroepen worden. De verf brengt zij zwaar op. Eromheen doemen ij le ruimtes op en ertussen zijn stukjes geschreven tekst te ont- Illusie van Aagje (Pel). waren. Zij laten de kijker ruimte de eigen gedachten in te vullen en er steeds iets anders in te zien. Hetgeen overigens ook het geval is met de kastjes, die zij van restmaterialen maakt. Hiervan is er ook een aantal in het IAC tentoon gesteld. Het werk van keramiste Tina Brouwer ademt ongeveer de zelfde sfeer. Haar objecten in de vorm van wandtahleaus, schalen en staande objecten ge ven pure aardsheid weer. Brou wer is geïnspireerd door de Ja panse kunst en cultuur. Op haar tableaus komt dit tot uiting in rietachtige vormen. Haar objecten doen aan primi tieve bouwsels denken. Soms ziet het er eenvoudig uit: zo'n stuk verweerde klei, als een object dat al duizenden ja ren oud lijkt en soms zelfs een fossiele uitstraling heeft. De aardse oerkracht die het ademt maakt haar werk echter tot iets heel bijzonders. Brouwer schept deze objecten uit klei. Daarna bakt en glazuurt ze ze meerdere keren. Steeds weer geeft ze haar objecten terug aan de pottebakkersoven. De galerie van het IAC is ge opend tot 3 februari van dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. MIDDELHARNIS/OUDDORP - Actieve vakanties, thematische fietstochten, camping- en bungalowva kanties bepalen het aanbod op de binnenlandse toe ristische markt in 1994. Dit blijkt uit de nieuwe 'Lekker weg in eigen land'-vakantiereisgidsen van de VVV. Actief uitgaan is duidelijk in de mode. Zo heeft de VVV Overijssel een fietstocht langs Twentse boerderijen en een Sa- gensafari. Gelderland biedt onder meer fietsarrangemen- ten 'Proevend langs het Pun- gelpad'. Limburg staat voor een groot deel in het teken van kastelen en culinaire hoog standjes. Zo is er voor elk wat wils voor lange en korte vakan ties. De brochures zijn bij de VVV-kantoren gratis te ver krijgen. Men kan hier tevens de reservering doen. VVV Overflakkee is samen met VW Voorne vertegen woordigd op de Vakantiebeurs in Utrecht in een gezamenlijke stand van de Zuidhollandse ei landen. In het kader var. de beurs, die van 12 tot en met 16 januari gehouden wordt, heb ben VVV Ouddorp en VVV Overflakkee een leuke actie. Wie tot en met 21 januari een hotel- of bungalowvakantie of een arrangement boekt, krijgt een sporttas cadeau. OUDDORP - Zondag 16 janua ri is er om 18.30 uur een welkom-dienst in de Doopsge zinde kerk in Ouddorp. In de dienst gaat ds. J. Smink voor. De organist is Jan Tbeuw. De Jongerengroep neemt de zang voor haar rekening en het Koperensemble zorgt voor de muzikale omlijsting. De aan vang van de dienst is 18.30 uur. ZIERIKZEE - Volksdansvere niging Nehallennia houdt vrij dag 28 januari een Nieuwjaars bal in gebouw De Driehoek aan Kerkhof Nz in Zierikzee. Het Nieuwjaarsbal begint om 19.45 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Aan de avond werkt mee het Volksdansorkest Cos- ninix. Het repertoire zal be staan uit een internationaal programma. Voor opgave of meer informatie: 01119-2124. Advertentie DE, PAREL, Babclwcg 2,4357 BT Domburg, lelefoon 01188-3230 Van 17 t/m 21 januari mag de schilder spetteren in het zwemparadijs van De Parel. Het zwemparadijs en de kuurbaden zijn dan gesloten voor het publiek! Normaal geopend zijn onze sauna, kuurafdeling, restaurant, sportcafé, bowling- en squashbanen. Vanaf zaterdag 22 januari is het zwemparadijs weer iedere dag geopend van 13.00 - 21.00 uur. Of PAREi IS EEN U heeft nodig voor 4-6 personen: 600 gram kalfsborst, tot een rechthoek gesneden 4 lange dunne plakjes vet spek (bardeerspek) 1 ui met de daarin 4 kruid nagelen 1 worteltje, grof gesneden 2 middelgrote tomaten, in achten gesneden V/2 deciliter witte wijn 1 afgestreken theelepel pa prikapoeder V2 theelepel fijngewreven majoraan 2 eetlepels fijngehakte pe terselie 4 eetlepels room 50 gram boter of margarine zout versgemalen witte,peper Vulling: 200 gram kalfsgehakt 30 gram magere ham, in blokjes van circa 1 cm 30 gram pistachenoten, ge halveerd 1 ei Vraag uw slager de kalfs borst. in een rechthoekige vorm te snijden. Wrijf het vlees stevig in met een mengsel van zout, versge malen witte peper en de helft van de paprikapoeder. Maak nu de vulling. Roer de hamblokjes en de halve no ten door het losgeklopte ei. Voeg tenslotte het gehakt toe. Breng het op smaak met wat versgemalen witte peper en de rest van het pa prikapoeder. Kneed dit tot een vochtige, niet te com pacte massa. Verdeel de vulling gelijk matig over het vlees. Rol het vlees op, leg de plakjes spek eromheen en bind het met keukengaren goed vast. Verwarm de oven voor op 225 0 C of gasovenstand 5-6. Verhit de boter of margari ne in een braadpan en braad de rollade op een niet te hoog vuur aan alle kanten goed aan. Leg de wortel en tomaat met de ui met daar in de kruidnagelen naast het vlees en fruit dit even. Giet de witte wijn erbij en voeg de majoraan en peter selie toe. Sluit de pan goed af en schuif deze in de oven. Stoof de rollade in circa 90 minuten gaar. Draai hem één keer om en bedruip hem regelmatig. Voeg indien no dig wat vocht toe. Neem de rollade uit de pan; verwij der het spek en laat de rolla de afgedekt met alumini umfolie circa 10 minuten rusten. Zeef de jus en bind deze met room. Snijd de rol lade in plakken van circa 1 centimeter dik en leg deze op een voorverwarmde schaal. Giet een deel van de jus over het vlees en doe de rest in een juskom. Lekker met pasta of aardap pelpuree en bloemkool of ■broccoli. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1285 kJ (310 kcal) Eiwit: 33 gram Vet: 19 gram Koolhydraten: 0 gram Tweede avond met The Fortunes In 1992 was het optreden van The Fortunes een van de hoogtepun ten van de avond. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELHARNIS - Wegens de enorme belangstel ling voor het Back to the Sixties-festival in Middel- harnis heeft organisator Sam van de Welle besloten tot een tweede festival-avond. Voorafgaand aan de reeds geplande avond, treden vrijdag 15 april ook een keur van artiesten op, die de bezoekers terugvoe ren naar de dagen van weleer. Zaterdag 8 januari startte de voorverkoop van het festival. Reeds vroeg in de morgen had den zich bij de verschillende verkooppunten mensen ge meld, die zo verzekerd wilden zijn van een kaartje. Na een hectisch uurtje waren alle kaarten verkocht. Het resul taat was veel teleurgestelde en gefrustreerde mensen. Dit stemde Van de Welle zo onte vreden dat hij vrijwel direct aan de slag ging om een pro gramma voor een tweede avond in elkaar te zetten, het geen hem binnen een week ge lukte. Van de zes formaties die zater dag in Recreatiecentrum de Staver optreden geven er vier ook vrijdag acte de présenCe. Dit zijn The Clarks, Dozy, Bea ky, Mick and Tich, Herman's Hermits en Bram Vermeulen en The Sandy Coast. The Bloose Brothers Revue en Big John Russel waren voor deze dag reeds gecontracteerd. Het viertal wordt aangevuld met The Fortunes en Sisters. The Fortunes waren ook in 1992 tijdens Back to the Sixties te zien en horen. Met nummers als On the wings of a nightin gale, This golden ring en Caro line voegden zij een extra di mensie toe aan deze avond. The Sisters maken momenteel naam. Ze treden regelmatig op met de Nederlandse sterren, waaronder Gerard Joling, en zijn een veel gevraagde act in discotheken. Zij treden in Mid- delharnis op met een Gouwe Ouwemedley. Gezien de sa menstelling van het program ma wil Van de Welle zeker niet spreken van een tweede keus. Integendeel, „het programme voor vrijdag is misschien wel beter dan dat van zaterdag", zegt hij. De voorverkoop van de extra Back to the Sixties start zater dag 22 januari. Voor deze avond worden alleen kaarten bij de VVV Overflakkee in Middelharnis verkocht. Van de Welle ziet ervan af om ook bij Videokring de Eilanden kaar ten in de voorverkoop te doen. De soms chaotische taferelen van zaterdag 8 januari hebben hem daarvan af doen ziefi. In dien er kaarten over blijven be staat er de mogelijkheid dat er ook kaarten bij de VW Zierik zee verkocht gaan worden.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 15