Plan voor aanleg fietspaden over de Brouwersdam tot aan Ellemeet ,<u dichters Realisatie wanneer gemeente Middenschouwen financiële bijdrage wil leveren Cursus over kinder mishandeling Zilveren Fonograaf voor John J. Vis Ornament Expositie amateur kunstenaars DINSDAG 11 JANUARI 1994 NR 25494 7 SCHARENDIJKE - De aanleg van een aantal fietspaden in de omgeving van Scharendijke, Ellemeet en over de Brouwersdam in 1994 en 1995 lijkt tot de mogelijkheden te gaan behoren. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Middenschouwen op donderdag 20 januari presenteert het college van b en w een totaal fietspadenplan voor dit gebied. Het plan sluit aan op het voornemen van de beheerder van de Brouwers dam, Rijkswaterstaat om over de kruin van de dam een tweezijdig fietspad aan te leggen. Het hangt van de opstelling van de Middenschouwse raadsleden af of dit fietspad zal worden doorgetrokken over de dam- aanzet en vanaf Scharendijke tot Ellemeet. Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1994 werd besloten de aanleg van fietspa den in bovengenoemd gebied op te schorten naar 1995. Onder meer omdat het gemeentebe stuur eerst geld wilde besteden aan de verbouwing van het dorpshuis Putmeet én omdat men verwachtte van Rijkswa terstaat en het provinciaal be stuur op korte termijn geen toestemming te krijgen voor de aanleg van fietspaden. Dat alles is nu doorkruist door de Projectgroep Primaire Voor zieningen Brouwersdam. Rijkswaterstaat heeft zich hierin bereid verklaard een tweezijdig fietspad aan te leg gen over de kruin van de Brou wersdam. Dit onder voorwaar de dat de gemeenten Goederee de en Middenschouwen willen zorgen voor het aansluitende gedeelte van het fietspad op hun grondgedeelte. Goederee de heeft zich hiertoe bereid verklaard. Middenschouwen beslist daarover tijdens de ge meenteraadsvergadering van 20 januari. Rijkswaterstaat verwacht van de gemeente dat zij een fietspad aanlegt vanaf de over steek met de parallelweg aan de buitenzijde van de Brou wersdam tot het fietstunneltje onder de Brouwersdam en het parkeerterrein van het voor malige Dolfirodam. Een fietspad dat zou aansluiten op het fietspad van Rijkswater staat over de Brouwersdam. Het ziet er naar uit dat het pro vinciaal bestuur vijftig pro cent wil bijdragen aan de kos ten die Middenschouwen voor haar gedeelte van het fietspad moet betalen ongeveer 70.000 gulden van de benodigde 133.500 gulden). Fietspad damaanzet Dit echter alleen wanneer Mid denschouwen bereid is om het fietspad bij de damaanzet ver der uit te breiden met een fietspad tussen Scharendijke en Ellemeet. Een fietspad waarmee onder meer wordt in gespeeld op het toeristisch- recreatief fietsverkeer tussen Brouwershaven en de Schouw- se Westhoek. Het komt er dus op neer dat een goed aanslui tend fietspadenplan van de ge meente Middenschouwen de kans op subsidie voor het ge deelte bij de aanzet van de Brouwersdam verhoogt. Het Middenschouwse college van b en w heeft daarom een totaal plan van fietspaden ont wikkeld rondom de toelei- dingswegen naar de Brouwers dam. De fietsverbinding Scharendijke-Ellemeet maakt hiervan onderdeel uit. Deze verbinding kan op twee manie ren worden gerealiseerd. Langs de Kuijerdamseweg (vanaf het baken) naar camping Duin en Strand en vervolgens naar El lemeet. Of onderlangs de Rampweg (zijde Zwarte Schuur) tot de parallelweg aan de binnenzijde van de Brou wersdam en. vervolgens langs de benedenberm van de paral lelweg naar de Kuijerdamse weg en camping Duin en Strand. In fases In verband met de kosten (van ongeveer 350.000 gulden in to taal) die dit alles met zich mee zal brengen, stelt het Midden schouwse college van b en w voor om het fietspadonplan in fases uit te voeren. In 1994 zou het fietspad over de Brouwers dam van Rijkswaterstaat door de gemeente Middenschouwen kunnen worden doorgetrokken over de damaanzet. Dit jaar zou ook een gedeelte van het fietspad Scharendijke- Brouwersdam langs de bene- denzijde van de Rampweg tot het tunneltje kunnen worden aangelegd (wanneer Midden schouwen daarvoor subsidie krijgt en de kosten niet meer dan 135.00 gulden bedragen). In 1995 In 1995 zou het fietspad tussen de 'De drie wilgen' en Ellemeet kunnen worden aangelegd en een gedeelte tussen het be staande fietspad langs de Kui jerdamseweg en camping Duin en Strand. (Kosten 150.000 gul den). In het plan is voor 1995 ook de aanleg voorzien van een fietspad tussen 'De drie wil gen' en de Rampweg. Of dit al les ook daadwerkelijk zal wor den gerealiseerd hangt volgens het Middenschouwse college af van de subsidiemogelijkheden. Tijdens de raadsvergadering donderdag 28 januari zal blij ken hoe de Middenschouwse raad over dit alles denkt. Tijdens de gemeenteraadsver gadering wordt verder gespro ken over de vestiging van be drijventerreinen in de gemeen te Middenschouwen. Voor Scharendijke wil het college hier van af zien omdat het niet mogelijk blijkt om tegen een redelijke prijs grond te verwer ven op de hoek Kloosterweg- Elkerzeeseweg, de lokatie waar men het bedrijventerrein had gepland. In Kerkwerve is het wel mogelijk om grond te kopen op de hoek Zandweg-Verseputseweg, waar men een bedrijfsterrein heeft gepland. Verder stelt het colle ge voor om via een ontwerp-be- stemmingsplan te proberen een bedrijventerrein te realise ren langs de Rijksweg N57. Hiermee speelt men in op de wens die vanuit de raad via motie naar voren kwam. Het college wil wel dat de raad in verband hiermee precies zegt hoe men het gebied Scharendijke-West wil ontwik kelen in de toekomst. Op de agenda staat ook het be schikbaar stellen van een jaar lijks krediet van 8000 gulden gedurende zeven jaar voor de restauratie van de archieven van de voormalige gemeenten Eikerzee, Ellemeet, Duivendij- ke en Kerkwerve. Verder be slist men over het globaal vast stellen van een gemeentelijk rioleringsplan. De gemeente raadsvergadering kan door ie dere belangstellende vanaf de publieke tribune worden ge volgd en begint om 19.30 uur. GOES - Het Steunpunt voor lichting kindermishandeling Zeeland houdt een training voor docenten van het voortge zet onderwijs over het omgaan met vermoedens van kinder mishandeling. De training wordt gegeven door voorlichters van de Ver eniging tegen Kindermishan deling op de volgende data: 1 en 15 februari en 8 en 22 maart. De vier bijeenkomsten duren ongeveer 2,5 uur en er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Het Steunpunt voorlichting kindermishandeling streeft er naar dat in Zeeland de kennis over kindermishandeling toe neemt. Voor meer informatie: Truus de Gaaij, telefoon 01100- 49464. DEN HAAG - Platennestor John J. Vis (65) heeft van de Nederlandse Vereniging van Producenten en Importeurs van Beelden Geluidsdragers (NVPI) de Zilveren Fonograaf gekregen. De onderscheiding is bedoeld voor personen die zich buitengewoon verdien stelijk hebben gemaakt voor de platenbranche". Vis was in de jaren vijftig be trokken bij de oprichting van het jazzblad Philharmonic. In de jaren zestig produceerde hij drie keer het Grand^ Gala du Disque. In die jaren was hij sa men met de gebroeders Slinger directeur van de platenmaat schappij Artone, die later werd overgenomen door CBS (nu So ny). Vis werd daarvan de eerste directeur. Hij begon zijn loop baan als hulp in een platen zaak. AMSTERDAM - Ornament Fo rever. Onder deze titel zijn van 17 januari t/m 28 februari in het Exposorium van de Vrije Universiteit in Amsterdam or- namentboeken te bezichtigen. De tentoongestelde boeken zijn alle tussen 1850 en 1930 uitge geven. Ondanks de uitgebreide aandacht die de kunst van de laat negentiende- en de vroeg twintigste eeuw de afgelopen jaren heeft gekregen, waren ze nog niet eerder onderwerp van een expositie, aldus de VU. GOES - Vijftig amateur-kun stenaars gaan hun werk ten toonstellen dat zij hebben ge maakt voor de landelijke wed strijd van het Talens Palet. De stichting Regionaal Educatief Centrum voor volwassenen heeft hier voor het eerst, in sa menwerking met Kraplak uit Kapelle, en de Amateur Beel dende Kunstenaars Vereniging (ABKV) aan meegedaan. Def wedstrijd voor amateur kunstenaars wordt om de twee jaar gehouden en is bedoeld om het creatieve talent en de kwaliteit van de deelnemers te stimuleren. Uit de inzendingen van vijftig mensen worden de beste geselecteerd voor de lan delijke wedstrijd. Om het pu bliek de kans te geven het werk te bewonderen worden de in zendingen in de week van 17-21 januri tentoongesteld met als hoogtepunt donderdagavond 20 januari. Dan is er een open avond waarop de selectie be kend gemaakt wordt en is er veel te zien. Ook kan men in formatie krijgen over de activi teiten van de Kunstzinnige Vorming, de ABKV, Kraplak en het cursuswerk van het OC. De opdracht was .een kunst werk te maken met als thema een fragment uit het nieuwste boek van Tessa de Loo. De ten toonstelling is te zien tijdens de kantooruren van het Ooster- schelde College, Zusterstraat 11 in Goes. De open avond is van 19.00-21.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Stolwijk: J. van het Goor te Molenaarsgraaf. Aangenomen naar 's- Gravenhage (buitengewone wijkgemeente): A. C. J. Jon kers, eervol ontheven predi kant te Rotterdam; naar Utrecht (Oecumenische Stu dentengemeente): D. M. de Jong te Oss (SoW). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Lethbridge (Cana da): L. Blok te Nunspeet; te Werkendam: B. van der Heiden te Hardinxveld-Giessendam, die bedankte voor Terwolde-De Vecht. Bedankt voor Beekbergen: J. J. van Ec^eveld te Zeist; voor Unionville (Canada): W. Ha- rinck te Kapelle-Biezelinge; voor Scherpenzeel en voor Oud-Beijerland: A. J. Gunst te Tholen. O Oud worden Men is dan wel eens moe, van alle dagelijkse dingen. Die zorg, die plicht, 't gedoe: het blijft maar altijd wringen.... Tot aan de grote overgang, die murw maakt alle eind. Nooit mag men ooit geheel opnieuw beginnen P. C. Noordhoek, Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. ZIERIKZEE Nieuwjaarsreceptie De Nederlandse Christen Vrou wen Bond, afdeling Zierikzee, hield onlangs haar nieuwjaars receptie. Presidente mevrouw L. Quist-den Boer opende de bijeenkomst met een gebed en een meditatie over het bijbel boek Efeze 1. Aansluitend droeg mevrouw T. Vos een ge dicht, getiteld Wat Voorbij Gaat, voor. Vervolgens werd door mevrouw A. Scheele-de Jager informatie gegeven over de op handen zijnde bestuurs wisseling. De dames K. van Bleijswijk-de Keyzer en me vrouw M. van der Maas-de Kor te worden in februari vervan gen door mevrouw C. van Loo- de Vin en mevrouw L. Schiettekatte-Wilbrink. Me vrouw T. van der Wekken-de Munnik neemt een andere bestuursfunctie op zich. Het jaarlijkse reisje is gepland op dinsdag 3 mei. De bestemming is deze keer Haarlem. Ook wer den al enkele suggesties ge gaan voor de volgende leden vergadering in februari. ZVU-cursussen De Zeeuwse Volksuniversiteit begint binnenkort met een drietal nieuwe cursussen. De eerste is de cursus Oud schrift voor beginners. Deze cursus start woensdag 12 januari om 19.30 uur met een kennisma king en bestaat uit vijftien avonden van twee uur. Doel van deze avonden, die onder leiding staan van streekarchi varis H. Uil, is om de cursisten vertrouwd te maken met het le zen van oude handschriften. De cursus wordt bij de docent thuis (Nieuwe Kooiweg 8) gege ven. Dinsdag 18 januari begint in de Driehoek in Zierikzee de cursus bestuurskunde en ver gadertechniek. Deze cursus wordt gegeven door J. Elen- baas en bestaat uit vijf avon den van elk twee uur. De bij eenkomsten beginnen steeds om 20.00 uur. Tijdens deze cur sus worden allerlei nuttige tips gegeven voor het draaiende houden van een vereniging, zo als bij voorbeeld het opstellen van een begroting, het aanvra gen van subsidie etcetera. Een dag later, woensdag 19 januari begint bij drukkerij Lakenman Ochtman in Zierikzee de cur sus boekbinden. Deze cursus wordt gegeven door R. Coo- mans en bestaat uit tien bijeen komsten van steeds twee uur. De avonden beginnen steeds om 19.15 uur. Tijdens deze cur sus krijgen de cursisten inzicht in hoe een boek in elkaar zit en hoe banden en boeken worden gerepareerd. Voor nadere in formatie en/of opgave kan men contact opnemen met Ria Meintema, telefoon 01110-14691. Vergadering oud-leerlingen tuinbouwwintercursussen Op donderdag 13 januari wordt in het Huis van Nassa,u te Zie rikzee de 71e jaarvergadering gehouden van de vereniging van Oud-leerlingen tuinbouw wintercursussen. Op de agenda staat een huishoudelijk gedeel te. Verder spreekt medewerker van het DLV-team Horst, A. Mooijaart over spruit koolactu aliteiten. De vergadering be gint om 20.00 uur. Vergadering vereniging Philatelica Op maandag 17 januari wordt in het scoutinggebouw aan de Van Veenlaan 1 in Zierikzee een ledenvergadering gehou den van de afdeling Schouwen- Duiveland van de internatio nale vereniging Philatelica. Op de agenda staat een huishoude lijk gedeelte, een veiling van postzegels en een verloting. De vergadering begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Lezing Lava In het kader van de Lava- lezingenreeks over twintig jaar feminisme is er zondag 16 ja-' nauri weer een lezing in de theaterzaal van het Schutters hof in Middelburg. Het thema van deze lezing die om 15.30 uur begint is de lust tot zondi gen en het verlies van on schuld. Hiervoor is de femi nistisch theologe Irmgard Busch uitgenodigd. Voor deze lezing, alleen toegankelijk voor vrouwen, is het nodig om te reserveren via telefoonnum mer 01180-16301. Vrij-gezellig Vrij-gezellig, een club voor en door alleenstaanden, bestaat dit jaar vijf jaar. Zondag 16 ja nuari wordt in het gebouw het Pand in de Kerksteeg in Mid delburg het programma voor de komende vier, vijf weken samengesteld. Meer info over Vrij-gezellig is verkrijgbaar via telefoonnummer 01180- 27703. HEINKENSZAND Lammetjes in de schaapskooi In schaapskooi De Kamcrse Kooi in Heinkenszand zijn al ongeveer 120 lammetjes gebo ren. De komende dagen wor den er nog zo'n zestig ver wacht. De schaapskooi is ei gendom van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde. Op initiatief van die stichting wordt een aantal open dagen gehouden waarbij de lamme tjes bekeken kunnen worden. Men kan in de schaapskooi aan de Nieuwkamerseweg 3 te Heinkenszand terecht in de weekeinden van 22 en 23 janua ri, 29 en 30 januari en 5 en 6 ja nuari. Op zaterdag en zondag van 13.00 tot 16.30 uur. De kin deren worden daarbij op be schuit met muisjes getrakteerd en de herders geven tekst en uitleg in de stallen. DEN HAAG - Galerij Prins Willem V gaat op 22 januari op nieuw open voor het publiek. Dit oudste Museum van Neder land. gevestigd aan het Buiten hof in Den Haag. is na een langdurige renovatie weer in oude luister hersteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7