Oranje rozet voor Roxanne Schrijer, Jolanda Bevelander en Moniek Weijers Leon van der Wielen wint schaatsmarathon ZHV/Delta Sport stelt teleur in Kwintsheul Redelijke prestaties voor Schouiven-Duivelandse combinaties op Indoor Zeeland Tiny Staal vestigt een record in bowlingleague Delta Sport-bestuur in gesprek met spelers Van de Voort/Quintus wint handbalduel met 21-19 t MAANDAG 10 JANUARI 1994 NR 25493 Gevoelig verlies De Babbel RENESSE - In de bowling woensdagleague leed het team van Belladona een gevoelige 0-4 nederlaag te gen Zeelust. De koploper zag de nummer twee, The Pub, op twee punten naderen nadat zij een 3-1 over winning boekte op Welleman. In het bowlinghuis Renesse boekte Tiny Staal een persoon lijk record. Ze gooide zeven punten meer en stelde het re cord op 253 pins. .Haar team Jan-Piet Staal won dan ook met 0-4 van De Wig waarmee zij de onderste plaats verlieten. Het team van Kooman won met 0-4 van lèrpstra. Uitslagen woensdagleague: Belladonna - Zeelust 0-4. The Pub - Welleman 3-1. De Wig - Jan-Piet Staal 0-4. Terpstra - Kooman 0-4. Stand Belladonna s 29 The Pub 27 Zeelust 24 Welleman 19 Kooman 19 Terpstra 17 Jan-Piet Staal 13 De Wig 12 In de donderdagleague verloor De Babbel met 0-4 van Alpro- kon. Vooral Wim Tuk van Al- prokon sleutelde weer aan zijn hoogste gemiddelde met 182 pins. Door het verlies van De Babbel zakte het team van een tweede plaats naar een vijfde plaats in het klassement. The Country Club liet een punt lig gen tegen Verseput waar Tiny Staal ook het hoogst gemiddel de boekte met 172 pins. Uitslagen donderdagleague: De Babbel - Alprokon 0-4. No Way - Jaap Plandsoen 0-4. ING Bank - Vliegveld 2-2. The Coun try Club - Verseput 3-1. Stand The Country Club 27 Alprokon 20 ING Bank 19 Vliegveld 18 De Babbel 17 Jaap Plandsoen 17 Zomermarkt 15 No Way 14 Verseput 13 DEN HAAG - Schaatser Leon van der Wielen is win naar geworden van de A-marathon gewest Zuid- Holland op de schaatsbaan De Uithof in Den Haag. De wedstrijd ging over vijftig ronden (twintig kilo nieter). Van der Wielen ontsnapte al vroeg in de wedstrijd uit het peloton. Nadat hij honderd me ter voorsprong had verkregen en de reacties uit het peloton wegbleven liet Van der Wielen zich weer terugzakken. De lan delijke A-rijders Michel de Kroon. Jan-Dirk Corts en Jan de Roon toonden zo vroeg in de wedstrijd nog geen belangstel ling voor een vroege ontsnap ping. Van der Wielen durfde het niet aan om zo vroeg alleen te gaan rijden. Kopgroep vormen Met nog tweeëntwintig ronden te rijden werd er een kopgroep geformeerd met Jan de Roon. Michel de Kroon. Jan-Dirk Corts. Jan Goedendorp, Ro nald Snelling, Erik-Jan Ha gendoorn en Leon van der Wie len. De kopgroep wist hooguit een voorsprong op het peloton te bewerkstelligen van hon derdvijftig meter. In de eind sprint was Van der Wielen de snelste en won zijn eerste ma rathon van dit seizoen. Van der Wielen kwam onlangs uit op de Nederlandse marathonkampi oenschappen in Deventer. Daar behaalde hij een 24e plaats over honderd ronden. Ook kwam Van der Wielen in actie op de KNSB-cup marathon in Heerenveen. Van de 82 deelne mers finishte hij als 20e. Uitslag gewestelijke mara thon Den Haag: 1. Leon van der Wielen, Zierikzee. 2. Jan de Roon, Rockanje. 3. Jan Goe dendorp. Hoekse Waard. 4. Ro nald Snelling, Leiderdorp. 5. Erik-Jan Hagendoorn, Lekstreek. 6. André Hooger- vorst, Leidsehendam. 7. Nick Bravenboer, Hoekse Waard. 8. Peter Roeling, Stompwijk. 9. Mario Lagerwerg, Mijndrecht. 10. JanDirk Corts, Hoekse Waard. Zowel voor de amazone als het paard was het een hele belevenis om in de hoofdring, omringd door tribunes, te acteren. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Een aantal Schouwen-Duivelandse combinaties heeft in het eerste ge deelte van het 15e Indoor Zeeland in de Zeelandhallen in Goes uitstekend ge presteerd. Jolanda Bevelander met Sheila, Roxanne Schrijer met Ellewout en Moniek Weijers met Chioanty kwamen in het bezit van de oranje rozet. De drie amazones behaalden een eerste plaats in de geweldige entourage van Indoor Zeeland. Jante Bannink met Camara B en Liesbeth van Oosten met Voac's Han- nie behaalden in hun discipline een derde plaats. De organisatoren van het 15e Indoor Zeeland, Wheelruiters, waren er ook nu weer in ge slaagd om het traditionele eve nement weer landelijk aanzien te geven. Van dinsdag 4 tot za terdag 8 januari werden ruim zeventig rubrieken afgewerkt in een aantal ringen. In vele klassen werden er door pony's en paarden de dressuurproeven afgewerkt. Vooral de hoofdring met een complete tribune er om heen toonde dressuurproe- fen van de hoogste plank. Prestatie Veel Schouwen-Duivelandse combinaties kwamen de afge lopen vijf dagen in actie. De beste prestatie kwam op naam van Roxanne Schrijer uit Kerk- werve. De amazone die lid is van ruitervereniging Renesse, kwam met Ellewout tot 138 punten in de paardenklasse LI. Niet alleen de winstpunten was een prestatie, maar zij ver diende ook de eerste plaats in het grote deelnemersveld. Schrijer was lang niet in de ring geweest nadat ze afgelo pen seizoen haar pols had ge broken. In de hoofdring H leg de zij voor jurylid De Landme ter een geweldige proef af. In die zelfde categorie kwam Ari- anne Hanse, .van de Schouwse Ruiters, met Invincible niet verder dan 115 punten. Ook haar clubgenoot Cofry Krabbe bleef met Galaxy steken op 115 punten. Jolanda Bevelander uit Burgh- Haamstede was succesvol met Sheila in de dressuur pony's klasse LI. De amazone, lid van ruitervereniging Westelijk- schouwen, kreeg 128 punten van jurylid Van Loon-Delfos. Dat was goed voor een eerste plaats en daarbij horende oranje rozet. In dezelfde cate gorie bleef Linda den Engels man (Zilveren Trens) met Dai sy Starlight steken op 107 pun ten. Jante Bannink van ruiter vereniging Renesse behaalde met Camara B. in de dressuur paardenklasse B 124 punten. Dat was goed voor een derde plaats. In haar tweede proef in groep 2 reikte zij tot een tiende plaats met 121 punten. Liesbeth van Oosten uit Zie rikzee, lid van ruitervereni ging Renesse, behaalde met Vo ac's Hannie in de dressuur paarden klasse L2 124 punten. Daarmee werd zij derde in het grote deelnemersveld. Van Oosten kwam als enige Schou wen-Duivelandse combinatie uit in de klasse Prix sint Geor ge. Met haar paard Voac's Am pere werd er een slechte proef gereden. „Hij was te gespan nen. Nee, ik voelde in het begin van de proef dat ik hem niet onder controle kon houden. Ach, dan kan je het wel verge ten om hoog te scoren", liet Van Oosten na afloop weten. Zij be landde dan ook achterin het klassement. Kür op muziek Rachel van Nieuwenhuijsen verdiende met haar pony in de klasse LI in ieder geval een winstpunt. De amazone van De Schouwse Ruiters kreeg 122 punten van het jurylid. Dat was goed voor een zevende plaats met Sun Shine. Haar clubgenoot Corry Krabbe kreeg in de paardenklasse LI 123 punten van jurylid Joosse. Een prima zesde plaats leverde dat op voor Krabbe met haar paard Gargar. Bij de paarden klasse M2 won Moniek Weijers met haar paard Chioanty. De Amazone van de Zilveren Trens uit Burgh-Haamstede verzamelde134 punten. In de klasse Z1 was Andrea Pronk met Archibald nog de beste Schouwen-Duivelandse combi natie. De amazone van ruiter vereniging Renesse behaalde een tiende plaats en 338 pun ten. Op de slotdag van het eer ste gedeelte, zaterdag 8 janua ri, behaalde Liesbeth van Oos ten nog een vierde plaats met kür op muziek in de grand prix. Zij kreeg voor haar optre den met Voac's Ampere 5.20 punt voor het technische ge deelte en 6.10 punt voor de uit voering. Vandf donderdag 13 januari wordt het 15e Indoor Zeeland vervolgd. Drie dagen lang kun nen de paardenliefhebbers nog genieten van springwedstrij- den in diverse categorieën. Naast de vele shows-act met onder meer Flyball honden, Arabieren (paarden) moet za terdag 15 januari het hoogte punt plaats vinden op een in ternationale springwedstrijd. Uitslagen waar Schouwen- Duivelandse combinaties in actie kwamen: Pony's klasse B groep 1: 1. Tessa van de Vrie, Norwin Collin, Paardebloem 131 pnt. 10. Thomas 't Hart, Darwin H. Renesse 117 pnt. Groep 2: 1. Elma Christiaanse, Xanta, Weelruiters 122 pnt. 8. Thomas 't Hart, Darwin H., Renesse 113 pnt. Pony's klasse LI groep 1: 1. Jolanda Bevelan der, Sheila, Westerschouwen 128 pnt. 2. Debby Heintjes, Layka, Heerjansdam 127 pnt. 3. Jeanine Heijstek, Shetan, Zuid-Beveland 127 pnt. 18. Lin da den Engelsman, Daisy Star light, Zilveren Trens 107 pnt. 22. Vicky Honig, Micket Mou se, Zilveren Trens 104 pnt. Groep 2: 1. Brecht van Turn hout, Hartwig, Seros 129 pnt. 7. Rachel van Nieuwenhuijsen, Sun Shine, Schouwse Ruiters 122 pnt. Paarden klasse B groep 2: 1. Jolien van de Broek, Fantasy, Sasruiters 135 pnt. 10. Jante Bannink, Camara B, Re nesse 121 pnt.Groep 5: 1. Clau dia Boel, Einstein, Reigersh., 134 pnt. 3. Jante Bannink, Ca mara B, Renesse 124 pnt. Paar den klasse LI groep 2: 1. Roxanne Schrijer, Ellewout, Renesse 138 pnt. 2. Susan Ros, Garant, Rodeu Ru. 128 pnt. 12. Arianne Hanse, Invincible, Schouwse Ruiters 115 pnt. 13. Leonie Klompe, Galaxy, Schouwse Ruiters 115 pnt. 18. Ingrid van Driel, Hosanta, PPCSD 109 pnt. Groep 3: 1. Liesbeth van de Velde, Geolita, Zuid-Beveland 127 pnt. 6. Cor ry Krabbe, Galgar, Schouwse Ruiters 123 pnt. 20. Liesbeth van Oosten, Voac's Hannie, Re nesse 109 pnt. Paarden klasse L2 groep 4:1. Eppo Roovers, Goya, paarden- bloem 131 pnt. 2. Petra van Nieuwenhuijsen, Se-ros 126 pnt. 3. Liesbeth van Oosten, Voac's Hannie, Renesse 124 pnt. Springen paarden B progres sief:!. Jeroen van de Eijnden, Hitparade 18.00/19.64. 29. Rudi Jongman, Faro, PPCSD 11.00/ 41.74. 30. Corry Krabbe, Gar gar, Schouwse Ruiters EL. Paarden klasse Ml groep 2: 1. Helga Nagtegaal, Grasshopper, Oud-Beijerland 130 pnt. 10. Ru di Jongman, Faro, Westelijk- schouwen 117 pnt. 11. Esther Tuinman, Eros, PPCSD 116 pnt. 12. Nico Beije, Casper, Re nesse 114 pnt. 18. Angelique Reehorst, Mr. Zoefie, Zilveren Trens 109 pnt. Dressuur paar den M2 groep 2: 1. Moniek Wei jers, Chioanty, Zilveren Trens 134 pnt. 2. Pauline Knols, GM's Frutske, Westbrad. 128 pnt. Paarden klasse Z1 groep 2: 1. Ed Groot, Einstein, Country 366 pnt. 10. Andrea Pronk, Ar chibald, Renesse 338 pnt. 11. Mirjam Kusee, Valentina, PPCSD 338 pnt. 12. Inge van den Berg, Cara, Renesse 337 pnt. Kür op muziek grand prix: 1. Karen Nijvelt, Vainour E. 6.80/7.40 totaal H.20. 4. Liesbeth van Oosten, Voac's Ampere, Renesse 5.20/6.10 to taal 11.30. Liesbeth van Oosten met Voac's Ampere werd vierde op de kür met muziek'in Grand Prix. (Foto: Marijke Folkertsma). ben we goed gespeeld, maar daar hebben we geen punten mee. Dit soort uitslagen ach tervolgt ons al heel de competi tie. Tbch klamp ik mij vast aan de laatste tien wedstrijden. We gaan steeds beter spelen en het enige positieve punt was van daag: haast iedereen heeft ge scoord". Van de Voort/Quintus ZHV/Delta Sport 21-19 (10-6). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Peter Lefèvre (5), Erwin Schaalje (4), Jean-Marie Toubi- ana (2), Erik Lijbers (2), Ronnie Onwijn (2), Frangois Verrijzer (1), Sjoerd Jongepier (1), Pieter Doggen (1), Peter Bos (1). Tbe- schouwers: 250. Eerste divisie Hellas-UDSV 27-22 Voorts/Quintus-ZHV/Deltasport 21-19 Groene Ster-Saturnus'72 19-19 EDH-Loreal 20-24 PSV-EMZ 17-21 Caesar-Bevo Heidia C. 16-17 Hellas 12 9 EDH 12 7 Loreal 12 6 Voorts/Quint. 12 7 Bevo Held. C. 12 7 Caesar 12 6 UDSV 12 6 Groene Ster 12 3 Saturnus'72 12 3 EMZ 12 3 PSV 12 2 ZHV/Dcltasp. 12 1 2 1 20 263 - 238 2 3 16 212 - 192 4 2 16 243 - 225 2 3 16 244 - 236 1 4 15 236 - 228 1 5 13 232 - 233 0 6 12 246 - 261 2 7 8 258 - 262 2 7 8 256 - 263 2 7 8 212 - 226 3 7 7 242 - 257 3 8 5 225 - 248 Erwin Schaalje was goed voor vier doelpunten in Kwintsheul. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De spelers van het eerste team van handbalvereniging' ZHV/Delta Sport moe ten dinsdagavond 11 januari een training over slaan. Voorzitter Aart Walraven heeft de spelers verplicht om samen met het bestuur en trainersstaf een bespre king te voeren. De bespre king wordt gehouden in het clubhuis van Delta Sport op sportpark Bannink in Zie rikzee. Een maand geleden moest de .bespreking al plaats vinden, maar een aantal spelers weigerde om te komen. Uiteindelijk is een compromis gevonden en zal het gesprek dinsdag plaats vinden. Het bestuur wil het functio neren van de spelers en trai ner bespreken. Op die avond zal ook de omgang met de pers ter sprake ko men. Een aantal spelers, woonachtig buiten Schou- wen-Duiveland heeft zich inmiddels al afgemeld voor de vergadering. Juist nu het eerste team voor een beslis sende fase staat om het be houd in de eerste divisie B nog te redden, zaterdag avond tegen PSV, wordt er een training overgeslagen. KWINTSHEUL - .„Ik analyseer een wedstrijd altijd twee keer dertig minuten. Dan zijn er altijd slechte en goede periodes. Hoe gaan je spelers daarmee om? Nou, in Kwintsheul werd met die slechte periode niet goed omgegaan", vertelt ZHV/Delta Sport trainer John Jansen. De zoveelste teleurstelling voor de hoofdmacht van de Zierikzeese handbalvereniging. Tegen Van de Voort/Quintus werd voor tweehonderdvijftig toeschouwers met 21-19 verloren. Het degradatiespook komt steeds dichterbij. Nog tien wedstrijden in de eerste divisie B waarvan zes thuiswedstrij den. Zaterdagavond 15 januari komt PSV uit Eindhoven op bezoek en dan moet er worden gewonnen. Zoniet dan is de kans groot dat de formatie van Jansen ook uit deze eerste divi sie zal degraderen. „We moeten komende zaterdag punten bij elkaar sprokkelen. Ik hou mij vast aan de gegevens dat we zes thuiswedstrijden moeten spe len". In de Van de Voorthal ken de de wedstrijd twee verschil lende gezichten. Na drieëntwintig minuten spe len was de stand nog maar 4-5. Beide ploegen stonden sterk te verdedigen waardoor de aan val aan weerszijden minder uit de verf kwam. Daarnaast was het keeper Matthé Pipping die verschillende reddingen bracht voor zijn ploeg. „Ik wist dat van de Voort/Quintus een lasti ge tegenstander was. Verdedi gend liep het uitstekend, al leen de aanvallen werden niet correct uitgevoerd. Begrijp mij goed, ik zeg niet correct. Te veel hoge of lage ballen geven. Niet secuur genoeg met de pass omgaan. Ik dacht eerst naar een dameswedstrijd te kijken", aldus Jansen. In de laatste zeven minuten van de eerste helft stond Jan sen echter aan de grond gena geld. Quintus schoot uit de startblokken en nam een 10-6 voorsprong. Daarmee doelde Jansen op de slechte periode van zijn spelers. Ook de straf- worpen door Peter Lefèvre en Erik Lijbers werden gemist en niemand binnen de spelers groep van Delta Sport wist het tij te keren. „Je kan wel een donderspeech houden in de kleedkamer, maar ik weet uit ervaring dat het geen zin heeft. Ik heb ze wel verteld dat ik teleurgesteld ben dat er maar zes doelpunten in dertig minuten werden ge maakt. Die tien tegendoelpun ten, daar kan ik mee leven". In de tweede helft startte Delta Sport sterk en na twaalf minu ten was de stand weer gelijk: 12-12. Twee minuten later scoorden beide ploegen (13-13) en toen kwam er weer een slechte periode voor Delta Sport. Binnen vier minuten keek Delta Sport tegen een achterstand van 18-14. „We kre gen wel twee keer twee minu ten straftijd, maar dat hoort bij het handbalspelletje. Daar op mag je niet verliezen. Vertel mij nu eens hoe ik zo'n slechte periode kan indammen. We missen dan een speler die rust in de tent moet brengen. We gaan veel te snel een doel punt forceren en als het fout gaat staat iedereen naar elkaar te kijken". Halverwege die tweede helft was al de beslissende fase voor Delta Sport. De opgelopen ach terstand werd niet meer inge haald. Na 19-14 en 20-15 kwam Delta Sport nog in de laatste minuten tot 20-17. Het verlies met een eindstand van 21-19 was duidelijk. „Collectief heb- 7

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7