Meneer de Koekepeer maakt binnenkort zijn opwachting 3 0 1 uw krant vau schouwen-duiveland GRATIS ADVERTENTIE I! Brandweer Middenschouwen eert jubilarissen en gediplomeerden zierikzeesche: nieuwsbodes r n Kinderdagverblijf Burgh-Haamstede bijna gebruiksklaar 'Aan positie van vrijwilligers wordt niet getornd' 3 Q 4 5 7 Inbraken uit auto's Inbraak Ruit van VVV-kantoor Zierikzee vernield CenterRarcs dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM9 Maak dan nu uw keuze u onze grote kollektie leuke, c rigineie en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft rr cht op een gratis advertentie bij de familieberichten in do Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 10 JANUARI 1994 150e JAARGANG NR 25493 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Met vereende krachten wordt de laatste hand gelegd aan het nieuwe kinderdagverblijf Meneer de Koekepeer. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE -.Eigenlijk praatje nu met meneer de Koekepeer, zo word ik door de kinderen van De Petteflet steevast genoemd". Daarihee ontrafelt Ronald Lutz, plaatsvervangend dirëcïeur,van de Stich ting Kinderopvang Schouwen-Duiveland de naam van het nieuwe kinderdagverblijf in Burgh-Haamstede. Nog een lik verf hier en daar en dan is de tweede vestiging van de Stichting Kinderopvang Schouwen- Duiveland klaar voor gebruik en krijgt Schouwen-Duiveland nu dan ook de mogelijkheid om gebruik te maken van buitenschoolse opvang. De eerste kinderen worden vanaf februari verwacht. De lokalen geuren nog naar verf, de eerste acht bedjes en een wasmachine staan al klaar en in de gang zijn Lutz en enke le vrijwilligers druk bezig met het aanbrengen van een nieuwe verflaag. Nog even en dan is Meneer de Koekepeer, zoals het nieuwe kinderdagverblijf in de voor een aanmeldingsformu- vroegere Prinses Beatrix- lier zijn verzonden, de (gedi- school heet, klaar voor ge- plomeerde) leidsters zijn er en bruik. De eerste aanvragen dus is het wachten op de eerste kinderen. Die zullen waar schijnlijk niet lang op zich la ten wachten, want uit een on derzoek van de gemeente in 1990 werd duidelijk dat er in Westerschouwen duidelijk be hoefte aan kinderopvang is. Naar verwacht zullen de eerste kinderen in februari ken nismaken met hun grote kin dervriend Meneer de Koeke peer, Metamorfose Die i§ voor dat doel in een nieuw jasje gestoken en heeft zelfs een face-lift ondergaan. Want Meneer de Koekepeer was een beetje versleten. Om hem weer wat op te krikken is heel wat geld over de tafel ge rold, want met de aanvankelijk geraamde 110.000 gulden was zijn metamorfose niet rond te breien. Uiteindelijk kostte dit alles 166.797 gulden, waarvan de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland het grootste gedeelte 120.127,-) betaalde via de Stimulerings regeling Kinderopvang van het ministerie van WVC. Het resterende bedrag moest, hoewel dat aanvankelijk niet de bedoeling was, alsnog door de gemeente Westerschouwen op tafel worden gelegd. Voor die 1,6 ton beschikt de gemeen te Westerschouwen nu over een schitterend in het groen gele gen kinderdagverblijf, dat on derdak en vertier biedt aan kinderen in de leeftijd van zes weken tot twaalf jaar. De bedoeling is om deze kinde ren in twee groepen onder te brengen. Voor de aller kleinsten (tot anderhalf jaar) is er een aparte groep die zijn ei gen ruimte met slaapmogelijk heid heeft. De witte spijlen bedjes staan er al, want elk Me neer de Koekepeer-kindje krijgt zijn eigen bedje en een vaste leidster. De andere groep voor kinderen van anderhalf tot twaalf jaar heeft zijn eigen speellokaal waarin verschil lende hoekjes zijn ingericht. En als het mooi weer is dan kunnen ze naar hartelust spe len op het grote speelplein dat Meneer de Koekepeer deelt met peuterspeelzaal de Duin-' konijntjes. Nu ook kinderen van 4 tot 12 jaar welkom zijn in het kinderdagverblijf krijgt Schouwen-Duiveland de moge lijkheid voor buitenschoolse vervolg pagina 2 KERKWERKVE - Een jaar waarin weinig te blussen valt heeft zo zijn voordelen. Het geeft de vrijwilli gers van de brandweer wat meer tijd om in de avond uren te studeren. Het vrijwillige brandweerkorps Middenschouwen heeft daar in ieder geval wel de no dige vruchten van geplukt. Vrijdagavond tijdens de traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst in 't Zuudènde in Kerkwerve had burgemeester W. den Boer zijn handen vol aan het uitreiken van alle diploma's. Bo vendien waren er binnen het korps nog drie jubila rissen (commandant J. M. van Langeraad, W. Kloet en P. T. Jonker) die in het zonnetje gezet moesten worden. Kortom, te vieren viel er vrijdagavond ge noeg, daar in 't Zuudènde. Die eerste vrijdag in januari is voor de brandweermannen van het korps Middenschouwen in middels een vast begrip gewor den. Die avond wordt steevast vrij gehouden om in het dorps huis van Kerkwerve samen te komen, niet alleen voor het uit wisselen van de beste wensen voor het nog jonge jaar, maar ook voor het opspelden van de onderscheidingen bij jubilaris sen en het uitreiken van de be haalde diploma's. Mogen veel gemeentebesturen korte met ten hebben gemaakt met het fe nomeen nieuwjaarstoespraak, de vrijwillige brandweer van Middenschouwen houdt onver kort vast aan deze traditie. Regiobrandweèr Hoewel het afgelopen jaar vol gens brandweercommandant J. M. van Langeraad een rustig jaar is geweest - het korps ruk- Burgemeester W. den Boer reikt de drie jubilarissen, J. M. van Langeraad, W. Kloet en P. T. Jonker de onderscheidingen uit. (Foto: Joop van Houdt). te in totaal twaalf keer uit - kan 1993 tegelijkertijd ook een bewogen jaar worden ge noemd. Dit gezien alle discus sies over het mogelijk opheffen van de gemeentelijke brand weerkorpsen in het kader van de regionalisering van de brandweer. Door middel van het overdragen van brandweer- taken van de gemeente naar de regio zou de regionale brand weer beter kunnen functione ren. Hoe dit het beste geregeld kan worden, daarover moet ko mend jaar overeenstemming worden bereikt. Dat dit nog menig uurtje discussie zal ver gen is voor Van Langeraad iets dat zeker is. Hoe de uitkomst ook moge zijn, de vrijwilligheid moet volgens de brandweercomman dant van» het korps Midden schouwen hoe dan ook in stand worden gehouden. Burgemeester Den Boer kon hem ondanks alle onduidelijk heden toch gerust stellen want volgens Den Boer zal er aan de positie van de vrijwilliger niet worden getornd. Daarnaast is wel een betere afstemming no dig om in geval van rampen adequaat te kunnen functione ren en daarvoor zullen ook de bestuurders training moeten krijgen. Een probleem dat zich dichter bij huis voordoet is het parkeerprobleem in Scharen- dijke. In de zomermaanden veroorzaken geparkeerde auto's bij de brandweergarage soms problemen bij het uitruk ken. Komend jaar moet dan ook worden onderzocht of er mogelijkheden voor een ande re Iokatie zijn, want zo eindig de Van Langeraad zijn speech ,,ook in de toekomst moeten de burgers een beroep op het korps kunnen doen." Jubilarissen Speciale aandacht besteedde hij ook aan het vertrek van B. Post die na bijna negentien jaar zijn brandweerpak in de wilgen hangt. Voor hem was er als aandenken aan al deze „he te jaren" de traditionele brand- weerstraalpijp. Maar ook de brandweercom mandant zelf ontkwam deze avond niet aan de rpl van feest varken. Samen met zijn maten W. Kloet en P. T. Jonker zag hij deze avond letterlijk sterretjes. Van Langeraad kreeg er een ster bij omdat hij dertig jaar lid is van het brandweerkorps. Van die drie decennia heeft Van Langeraad, die tevens gemeen teraadslid is, vijftien jaar een leidinggevende positie gehad. Die taak heeft hij volgens bur gemeester Den Boer op voor beeldige wijze vervuld. Dat be tekende dat hij bijna elfdui zend dagen 24 uur per dag be schikbaar is geweest. Iets dat alleen mogelijk is als het thuis front erachter staat. Daarom ook betrok Den Boer dat thuis front vrijdagavond nadrukke lijk in zijn toespraak. In het ge zin Van Langeraad is het feit dat Van Langeraad veel, heel veel tijd aan de brandweer besteedt nooit een probleem geweest. Den Boer: In het ge zin Van Langeraad was de brandweer volledig geaccep teerd". Sociale commandant Behalve Van Langeraad, die door zijn ondercommandant C. Dorreman omschreven werd als een zeer sociale brandweer commandant, kregen ook W. Kloet en P. T. Jonker een on derscheiding op de borst gespeld. Kloet, inmiddels hoofdbrandwacht omdat hij sinds 1973 onafgebroken lid van het brandweerkorps is en P. T. Jonker, brandwacht le klasse, omdat hij 12,5 jaar ac tief is als brandweerman. Waarom iemand het zo lang uithoudt bij de brandweer was een vraag, waarop volgens on dercommandant Dorreman ve len geen antwoord hebben. Uit een enquête onder brandweer lieden bleek immers dat de meeste brandweerlieden dat niet eens konden verwoorden. vervolg pagina 2 Spelende kinderen zijn levend geworden vreugden. Hebbel Overwegend droog HET WEER Veel bewolking en overwegend droog. Minimumtemperatuur om streeks 2 graden, middagtempera- tuur ongeveer 4 graden. Zwakke tot matige wind, rond kracht 3, ge leidelijk draaiend van zuidoost naar zuidwest. MODELSPOOR De belangstelling voor de modelspoorbeurs in Brou wershaven was matig. OMBUDSMAN SGP/RPF/GPV-raadslid P. van der Meide vindt dat raads leden meer als ombudsman moeten functioneren. ACTIE Schouwen-Duiveland geeft royaal aan actie Help 't zuiden, 't is een ramp. PAARDENSPORT Oranje rozetten voor drie Schouwen-Duivelandse combinaties tijdens 15e indoor-Zeeland. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BURGH-HAAMSTEDE, ZIE RIKZEE, RENESSE - De afge lopen drie dagen is op verschil lende plaatsen op Schouwen- Duiveland ingebroken. Daar bij werd onder meer audio- materiaal meegenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd de auto van me vrouw S. uit Duitsland openge broken. Uit de auto die aan de .Bosweg in Burgh stond gepar keerd werd een CD wisse laar/versterker met geluids boxen ontvreemd. Uit de auto van B. uit Zierikzee, die in de Regenboogstraat stond gepar keerd werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een radio CD-speler meegenomen. Vrij dagavond omstreeks 19.30 uur hoorden omwonenden gestom mel in een woning aan de Oosterscheldelaan in Haam stede. Bij aankomst constateer de de politie dat er was inge broken, wat er precies ont vreemd is is nog niet bekend. Metrouw H. uit Capelle aan den IJssel mist haar koperen scheepsbel ter waarde van drieduizend gulden. De bel die aan een schutting van een wo ning aan de Oosterenbanweg in Renesse hing, werd vorige maand door onbekenden mee genomen. BREUKELEN - Het Van der Valk-motel in Breukelen is vrijdagavond uit voorzorg ont ruimd omdat in de keuken de vlam in een pan was geslagen. ZIERIKZEE - Afgelopen vrij dag werd in het Lange Groen- dal te Zierikzee ingebroken in een auto. Tussen 18.00 en 20.00 uur werd uit de auto een autoradio ter waarde van ongeveer zeshon derd gulden weggenomen. ZIERIKZEE - In Zierikzee werd door onbekenden een ruit vernield van het WV- kantoor. De vandalen waren actief in de nacht van zaterdag op zondag. De hoogte van de schade die werd veroorzaakt is nog niet bekend. Advertentie NU ook voor uw bungalow boekingen... Haal die gids bij: reisburo W von oeveren DAM 3, ZIERIKZEE. 01110-15036 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 47,00 kwartaalabonnement a f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. 9 adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. 22 U

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1