Neffen d'Eule is in aantocht Tennistoernooi in Westerschouwen Delta Sport wint toernooi in Heerle Sporters uit het Asielzoekerscentrum willen integreren in plaatselijke clubs Indoor- toernooi Brouwershaven SKNWK tegen Excelsior Zaterdag start tweede helft handbalcompetitie MEVO oefent Spanning in zaalvoetbalcompetitie Onderdak 'Er loopt ongelooflijk veel talent rond'' BURG-HAAMSTEDE - In het tennistoernooi in sport- en re creatiecentrum Westerschou wen zijn de eerste uitslagen ge noteerd. Bij het damesdubbel D2 zal de finale gaan tussen Bouwman/ Schroevers en Van der Horst/ Kouwenberg. In het herendub- bel C heeft Goedegebuure/Lo- dewijks de finale bereikt ten koste van Struijk/Van Es. In het herendubbel D2 gaat de fi nale tussen Wassenberg/Van der Klooster en Klompe/Rijn berg. Uitslagen Gemengddubbel C: Broekhuizen/Broekhuizen De Coninck/Van der Pol 6-7. Broekhuizen/Broekhuizen Van Dijke/van Dijke 4-15. He- BROUWERSHAVEN - Sport vereniging Brouwershaven houdt zaterdag 8 januari een zaalvoetbaltoernooi voor alle leden. De voetbalcommissie heeft het sport- en recreatiecentrum Westerschouwen afgehuurd van 14.00 uur tot 17.00 uur. Het is de bedoeling dat alle actieve en rustende leden die iets met voetbal te maken hebben in de vereniging zaterdag in actie ko men. Na afloop is er om 18.00 uur een prijsuitreiking in de kantine van sportvereniging Brouwershaven met aanslui tend een nieuwjaarsreceptie. rendubbpl C: Poule A: Knij- nenburg/Fondse - Goedege- bure/Lodewijk 4-10. Knijnen- burg/Fondse - Struijk/Van Es 3-9. Goedegebure/Lodewijk - Struijk/Van Es 7-6. Herendub bel D2: Wassenberg/Van der Klooster - Struijk/Knops 7-6. Wassenberg/Van der Klooster - De Vries/Van Meeteren 15-1. Struijk/Knops - De Vries/Van Meeteren 12-1. Legemaate/Van Helden - Klompe/Rijnberg 4- 12. Legemaate/Van Helden - Kodde/Lureintjes 11-3. Klom- pe/Rijnberg - Kodde/Lureint jes 12-1. Damesdubbel D2: Van der Horst/Kouwenberg - Over- beek/Eversen 12-2. Van der Horst/Kouwenberg - Poot/Bij de Vaate 9-3. Poot/Bij de Vaate - Overbeek/Eversen 8-4. Bouw- man/Schroevers - Van der Schans/Buining 12-3. Bouw- man/Schroevers - Wehrmeijer/ Van der Berge 7-7. Van der Schans/Buining - Wehrmeijer/ Van der Berge 9-3. NIEUWERKERK - Zaterdag 8 januari speelt de hoofdmacht van voetbalvereniging SKNWK een oefenwedstrijd tegen de A-junioren van Excel sior. Excelsior Al speelt momenteel in de eerste divisie B en bezet een tiende plaats in het klasse ment. De wedstrijd vindt plaats op het sportpark in Nieuwerkerk en vangt om 14.30 uur aan. Z1ERIKZEE - Onzekerheid is er nog steeds of de paar geplande voetbalwedstrijden zaterdag 8 en zon dag 9 januari doorgang vinden. De vele regenval is en blijft een spelbreker. Wel starten weer een aantal zaalsporten en die gaan zeker door. In ons sportpro gramma vindt U een overzicht van de sportactivitei ten. Atletiek Zaterdag 8 januari neemt een aantal atleten van atletiekver eniging Delta Sport deel aan de 33e Wallenloop in Goes. Naast de KNAU-wedstrijden vindt er ook een trimloop plaats over de afstanden 3,9 en 7,8 kilometer.' Aanvang 15.15 Badminton Het eerste badmintonteam van Zierikzee speelt zaterdag 8 ja nuari de eerste competitie wedstrijd in de vierde klasse landelijk na de winterstop. In sporthal Onderdak wordt van af 13.30 uur gespeeld tegen Avanti 3 uit Middelburg. Pro gramma districtscompetitie: Zierikzee 2 - Astroïden 3 (13/1). Groot Sas 2 - Zierikzee 4 (9/1). Zierikzee 4 - Verommemeppers 1 (13/1). Zierikzee 9 - Backhand 6 (13/1). Zierikzee 5 - Marathon 5 (8/1). Den Ossaert 3 - Zierik zee 8 (9/1). Schepnet 2 - Zierik zee 10 (8/1). Zierikzee 10 - Ril- landia 4 (13/1). Basketbal Het eerste herenteam van bas ketbalvereniging MEVO'80 speelt zaterdag 8 januari de eerste competitie-wedstrijd in de 2e klasse Zeeland. Souburg 2 komt in sporthal Onderdak op bezoek. Aanvang 18.00 uur. Het tweede herenteam speelt in de derde klasse tegen Schel- desport 3 om 18.00 uur in On derdak. Duivensport De postduivenvereniging Ge vleugelde Vrienden houdt za terdag 8 januari een tentoon stelling in de vorm van viertal len. Oude dofjer, oude duivin, jonge doffer en een oude doffer staan tentoongesteld van de duivenmelkers in het clublo kaal Kerkhof Noordzijde in Zierikzee. Tentoonstelling is open van 15.00 uur tot 23.00 uur. Handbal De hoofdmacht van handbal vereniging ZHV/Delta Sport speelt zaterdag 8 januari in Kwintsheul tegen Van de Voort/Quintus. Het betreft een competitie-wedstrijd in de le divisie B. Aanvang in sporthal Van de Voorthal om 20.15 uur. Het tweede herenteam speelt zondag 9 januari tegen Avanti in sporthal Onder de Bogen in Drunen. Aanvang 15.00 uur. Korfbal Het eerste team van korfbal vereniging All-Ready komt za terdag in actie tegen TOGO in Goes. Het betreft een competi tie-wedstrijd in de zaalkorfbal 3e klasse district. Aanvang 16.30 uur. Overig programma: Swift 5 - All-Ready 2 20.20 uur. Luctor A2 - All-Ready A 13.55 uur. All-Ready C - TOGO C 14.55 uur. TOGO Dl - All- Ready Dl 10.30 uur. All-Ready D2 - Top D2 14.05 uur. Paardensport Zaterdag 8 januari houdt de Sasruiters in Het Hippisch Centrum De Grevelingen in Bruinisse een indoordressuur- wedstrijd. Bij de 15e Indoor Zeeland in de Zeelandhallen in Goes is er nog een week lang een paardenprogramma: Vrij dag 7 januari: Dressuur Paar den M en Z. Springen paarden B en L. Zaterdag 8 januari: Na tionale topdressuur ZZ-licht en zwaar, Prix St. Georges en Grand Prix. Avond: opening Kür op muziek, Grand Prix, Pas de Deux gecostumeerd - shows. Donderdag 13 januari: Nationale hengsten competitie. Springen paarden M-klasse, shows, veulenveiling. Vrijdag 14 januari: Internationale springrubrieken. Klassen Z en ZZ. Finale springen M en shows. Ruiterbal na afloop met live-band Round Midnight. Za terdag 15 januari: Internatio nale springrubrieken in de klassen Z en ZZ. Tennis Zaterdag 8 januari worden de finalewedstrijden gehouden van het tennistoernooi in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen Volleybal De 15-jarige Louise Vleugel uit Bruinisse neemt op zaterdag 8 januari met het districtsteam meisjes B deel aan de Neder landse jeugdvolleybalkam- pioenschappen in Velp. Aan vang eerste wedstrijd 10.00 uur. Voetbal Naast een paar inhaalbeker- wedstrijden speelt een aantal teams op Schouwen-Duiveland een oefenwedstrijd. MEVO- Middelburg Al in Zierikzee om 14.30 uur (8/1). SKNWK - Ex celsior Al in Nieuwerkerk om 14.30 uur (8/1). Brouwershaven heeft voor haar actieve en rustende leden een zaalvoet baltoernooi georganiseerd in sport-en recreatiecentrum Wes terschouwen van 14.00 uur tot 17.00 uur. Zaalvoetbal Nola Boys houdt zaterdag 8 ja nuari een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Onderdak in Zie rikzee. Aanvang 17.00 uur. Prijsuitreiking om 23.30 uur in sportcafé Onderdak. HEERLE - „Je moet reëel zijn, er was niet veel te genstand. Het enige waar ik tevreden over ben is dat we gespeeld hebben", was trainer John Jansen van mening. De handballers van ZHV/Delta Sport kwa men afgelopen zondag in actie op een handbaltoer- nooi in Heerle. De eerstedivisionist stuitte op geen enkel tegenstand en won het toernooi. Jansen uit Serooskerke pro beerde zo de spelers in het wed strijdritme te houden. Zater dag 8 januari beginnen ze aan de tweede helft van de compe titie. ,,Dan moet het gaan ge beuren. We kunnen niet weer zoveel verlies incasseren want dan is het gebeurd met ons. Daarom is zo'n toernooi zeer nuttig". Zaterdag moet de hoofdmacht op bezoek bij Van der Voort/ Quintus in Kwintsheul en op zondag 16 januari ontvangt Delta Sport PSV in sporthal Onderdak. Het toernooi in Heerle viel tegen voor de hand ballers van ZHV/Delta Sport. In Heerle bleef Uilenspiegel weg van het toernooi en kwam het Belgische 2e divisie hand balteam Geel niet met een vol ledige ploeg naar het Brabant se Heerle. De selectie van John Jansen speelde vier wedstrijden tij dens het toernooi. Tegen Geel werd zonder inspanning ge wonnen met 17-8 en de tweede wedstrijd eindigde in 23-8. De oude ploeg van Jansen, 3e divi sie ploeg Heerle, verloor in het eerste treffen met 13-6. In het tweede treffen stuitte Delta Sport op meer weerstand van Heerle. Een puntendeling van 14-14 was een tegenvaller voor de eerstedivisionist uit Zierik zee. In de slotfase van het toernooi raakte Peter Lefèvre gebles seerd aan zijn enkel. „Peter heeft afgelopen dinsdagavond al weer mee getraind. De bles sure valt mee", liet Jansen we ten. John Jansen hoopt de slechte resultaten in de eerste helft van de competitie te kunnen keren. (Foto: Joop van Houdt). VRIJDAG 7 JANUARI 1994 I NR 25492 2e klas FC Kerkwerve-Bijmakelaardij 4- 1 Steiloore/PJZ-De Keien 4-5 Pinky Boys 10 7 0 3 14 59 - 34 Swarte Schaep 10 6 1 3 13 39 - 37 De Keien 11 6 1 4 13 49 - 48 Bijmakelaardij 9 6 0 3 12 34 - 27 Stella Boys 11 5 2 4 12 36 - 29 Steiloore/PJZ 12 5 2 5 12 42 - 42 FC Kerkwerve 12 5 2 5 12 44-- 47 Zeelandia 11 4 0 7 8 40 - 49 Vanity 10 2 1 7 S 39 - 42 Garage Slager 10 1 3 6 •5 32 - 59 Je klas Studio Marktjc-Egelantier 8- 5 Stella Boys 2-Dreischor 4-4 Knippie 11 8 0 3 16 60 - 41 Egelantier 10 7 1 2 15 76 - 39 Stella Boys 2 11 6 1 4 13 50 - 46 Studio Marktje 11 6 1 4 13 52- S3 Deltan 10 6 0 4 12 45 - 52 Profile Tyr.RR 10 5 0 5 10 51 - 44 Dreischor 11 4 1 6 9 37 - 46 Braber Gr. Vo.10 4 0 6 8 39 - 42 De Roo/Vecn 10 3 0 7 6 37 - 47 Coen Honig 2 10 I 0 9 2' 25 - 62 ZIERIKZEE - De hoofdmacht van voetbalvereniging MEVO speelt zaterdag 8 januari een oefenwedstrijd op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Trainer Gerard Olijhoek wil tijdens de winterstop de groep wedstrijdritme laten houden. Vanaf 14.30 uur wordt er ge voetbald tegen de A-junioren van Middelburg die in de lan delijke 3e divisie uitkomen. die aangesloten is bij de Zie- rikzeese basketbalvereniging MEVO'80. Binnenkort komen Michel Holm en Paul de Graaf een tafel tennisdemonstratie geven. De beide leden van ta feltennisvereniging Scaldina willen tijd vrij maken om naar het Asielzoekerscentrum te ko men waar vijf tennistafels tot hun beschikking staan. Ook zijn we be?ig om rolhockey op te starten". Veel talent In de recreatieruimte van het Asielzoekerscentrum staan niet alleen de tafeltennistafels klaar, maar beschikt men ook over twee biljarts, sjoelbakken en wordt er ook gebruik ge maakt van de schaakborden. Schrauwen is druk bezig om al lerlei competities op te zetten, maar hij zou het leuk vinden dat de verenigingen op Schou wen-Duiveland de sporters la ten integreren in hun club. Vooral de zaalvoetbalactivitei ten zouden kunnen worden uit gebreid naar een gezamenlijke competitie met de zaalvoetbal commissie Schouwen-Duive land. „Er loopt ongelooflijk veel talent in de twee zaalvoet balploegen rond. De beide teams zijn veel te sterk voor deze competitie in sport- en re creatiecentrum Westerschou wen. Vele verenigingen op Schou wen-Duiveland zijn onwetend hoe zij in contact kunnen ko men met sporters in het Asiel zoekerscentrum. Iedereen mag ons bellen om informatie. De meeste bewoners blijven zeker een jaar op Schouwen-Dui veland. Alleen als zij een wo ning toegewezen krijgen dan vertrekken zij. De mogelijk heid bestaat ook dat zij op Schouwen-Duiveland blijven wonen". Binnenkort wordt er ook een sportactiviteit voor vrouwen opgestart. Door de verschillen de culturen is het moeilijk om mannen en vrouwen samen te laten sporten. Daarom is Schrauwen op zoek naar een vrouwelijke vrijwilliger die twee uur Aerobic-les wil geven voor vrouwen op de woensdag middag in sport- en recreatie centrum Westerschouwen. „We zouden graag willen dat het niet alleen vrouwen betreft uit het Asielzoekerscentrum. Nee, het zou leuk zijn als ook de be volking van Schouwen-Duive land massaal meedoet met de ze sportactiviteit". Ook voor de asielzoekers op het schip Roni in Zierikzee worden al sportactiviteiten ge organiseerd. „Flip de Leeuw uit Zierikzee probeert daar wat op poten te zetten". Een groep sporters uit het Asielzoekerscentrum. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - In het Asielzoekerscentrum in Burgh-Haamstede hebben de bewoners volop be langstelling voor diverse sportactiviteiten. De voorlopige bewoners, die wachten op een definitieve ver blijfsvergunning in Nederland, kunnen sinds kort ook sporten onder deskundige begeleiding. Peter Schrau wen is sinds november in dienst om sportactiviteiten te organiseren. De Zierikzeeënaar boekt nu al succes. „Ik was eerst als vrijwilliger aan de slag gegaan en dat is ge deeltelijk omgezet in een baan. Naast de sportactiviteiten heb ik ook als taak om nieuwe be woners te instrueren over het wel en wee in het Asielzoeker scentrum", vertelt Schrauwen. In het Asielzoekerscentrum zit ten momenteel driehonderd asielzoekers die gerekend kun nen worden tot de kansrijken voor een verblijfsvergunning. Landen als Irak, Iran, voorma lig Joegoslavië, Angola,- Zaïre en Mauretanië, Ethiopië, Af ghanistan zijn een kleine greep uit de afkomst van de bewo ners. Daarbij loopt een door snee van boer tot leraar of di recteur die hun land wegens oorlog of om politieke redenen hebben moeten ontvluchten. Velen hebben hun familie ver loren. De voertaal „Het is belangrijk voor deze mensen om met iets bezig te zijn. Daarom is sport een sti mulans om aan andere dingen te denken. We zijn twee maan den geleden gestart met zaal voetbalactiviteiten in sport- en recreatiecentrum Westerschou wen. Ik heb zeker vijfendertig voetballers op de lijst staan die mee willen doen. Ik heb een team gevormd van alleenstaan de minderjarigen rond de leef tijd van zeventien jaar en een team dat bestaat uit Joegosla- ven. De voertaal is meestal het probleem. Velen spreken En gels, maar we proberen in het Nederlands te communiceren. Wat ook belangrijk is dat tij dens de wedstrijden vele bewo ners van het Asielzoekerscen trum komen kijken". Opvallend is dat er sporters zijn die in hun eigen thuisland op hoog niveau aan sport heb ben gedaan. Voetballers uit de hoogste league voetbal, sterke basketballers, prima schakers en ook het tafeltennissen is niet vreemd voor de asielzoe kers. Reden voor Schrauwen om niet alleen het aantal sport activiteiten uit te breiden, maar hij zou ook graag de asielzoekers willen integreren in de plaatselijke sportvereni gingen van Schou wen-Duiveland. „Momenteel speelt al een aantal voetballers bij DFS, maar er lopen hier nog veel meer talenten rond. We hebben, inmiddels ook een basketbalteam gevormd van acht jongens. Iedere vrijdag middag krijgen deze training van Louis Pikard uit Zierikzee schil verloren, maar tegen No- la Boys toonden de wit/paars- hemden wel degelijk thuis te horen in de hoogste klas van de zaalvoetbalcompetitie. WIK liet Sporthuis Zierikzee alle hoeken van het veld zien. Met de 9-3 overwinning klimt de ploeg uit Kerkwerve weer een aantal plaatsen in het klas sement. In de staart van het klassement blijft het nu span nend want nog steeds kunnen zeven ploegen in aanmerking komen voor de twee degrada tieplaatsen. In de tweede klas ontlopen zeven ploegen elkaar niet veel. FC Kerkwerve klom uit het dal door een overwin ning op Bijmakelaardij met 4- 1. De jongens van Jan Bij de Vaate willen niet graag verlie zen, maar roepen ook altijd dat ze niet willen promoveren naar de eerste klas. De Keien won nipt van Steilööre/PJZ (5-4) en daarmee is de ploeg uit Nieu werkerk gelijk promotie-kan didaat. Het is wel heel erg spannend in deze klasse want Pinky Boys, 't Swarte Schaep, De Keien, Bijmakelaardij, Stella Boys 1 en De Keien ma ken allemaal nog aanspraak op één van de twee promotie plaatsen. Egelantier verliest steeds meer terrein in de derde klasse. De ruime voorsprong in het begin van de competitie is inmiddels verspeeld en op de laatste speeldag verloren ze het twee de duel. Studio 't Marktje won met 8-5 van Egelantier en ont troonde hen als koploper in de derde klasse. De ploeg uit Oos- teriand diende zich zelf wel aan als één van de promotie kandidaten. Stella Boys 2 en Dreischor verdeelden de pun ten. Beide ploegen verlieten het veld met een tevreden ge zicht (4-4). Programma woensdag 12 ja nuari in sporthal Onderdak in Zierikzee hal 2: 19.00 uur Sporthuis Zierikzee - Sport- surf Jonker. 19.40 uur Vanity - 't Swarte Schaep. Hal 1: 20.20 uur Deltan - Profile Tyrec. RR. 21.00 uur PTT - WIK. 21.40 uur Zeelandia - Pinky Boys. 22.20 uur Braber Groenv. - Knippie. lc klas WIK-Sporthuis ZZ 9-3 Ncffcn d'Eulc-Nola Boys 6-4 Toren Boys 10 9 MEVO II 6 Rest. De BcuzcIO 5 Coen Honig 1 10 4 Sporthuis ZZ 10 5 WIK 10 4 PTT 10 3 Nola Boys 11 3 Sports. Jonker 10 1 Ncffcn d'Eule 12 2 0 1 18 62 - 33 3 2 15 40 - 25 2 3 12 57 - 43 3 3 11 38 - 31 0 5 10 50 - 52 1 .5 9 50 - 52 2 5 8 40 - 39 2 6 8 31 - 58 5 4 7 26 - 40 2 8 6 39 - 60 ZIERIKZEE - In de staart van de eerste klas zaal voetbalcompetitie Schouwen-Duiveland is Neffen d'Eule bezig om uit het dal te klimmen. De ploeg uit Oosterland won op de laatste speeldag met 6-4 van Nola Boys. Neffen d'Eule dat veel pech kende in de eerste helft van de competitie lijkt de laatste stro halm beet te pakken om aan degradatie te ontko men. Keeper Sjaak Verhoek was blij met de twee punten. Neffen d'Eule promoveerde afgelopen seizoen naar de eerste klas en alles leek er op dat ze na één seizoen ook weer zouden degra deren. Haast alle wedstrijdèn werden met één doelpunt ver Toon Tettero (met bal) probeert Stella Boys-speler Leo Nouwen op een dwaalspoor te brengen. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9