GRATIS ADVERTENTIE 9 r UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Markering van doorvaartopening Zeelandbrug slecht aangegeven Eerste glasbakken voor diverse kleuren glas worden geplaatst ZIERIKZEESCHE®! 1 NIEUWSBODES j 0 1 Diefstal buitenboord motor Vandalen beschadigen auto Verzekeraars Te veel gedronken Inbraak in woningen Auto in sloot langs Rijksweg N59 dé krant van schouwen-duiveland! j Schippers jaloers op binnendijks plankenpad Milieustraten komen op zijn vroegst in maart ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 4 JANUARI 1994 150e JAARGANG NR 25490 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 3 LIJSTTREKKER P. van Donk uit Nieuwerkerk is de nieuwe lijsttrekker van het CDA in Duivelaand. O 5 JUNIORKAMER De Juniorkamer voert actie voor betere broedplaatsen voor huiszwaluwen. 6 BROGUM Muziekprogramma in Brogum: van Death Metal tot Glitterrock. 7 VOLLEYBAL Louise Vleugel samen met districtsteam naar Neder landse titelstrijd jeugdvolleybal. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's HET WEER Vannacht opklaringen en een en kele bui. Minimumtemp. ±3 gra den. Toenemende bewolking tegen de middag perioden met regen. Middagtemp. ±7 graden. Wind tussen zuidwest en zuidoost, kracht 4, aan de kust tot hard, 7. zaak. Wat betreft het te ver wachten onderste regeltje van de aan te leggen verbinding naar Duitsland betreft houdt de Bruse voorzitter nu al het hart vast. In zijn ogen leert de ervaring dat na het indienen van een begroting regelmatig onvoorziene financiële tegen vallers worden gepresenteerd. Hoogerheide wees op de kostenplaatjes van „grote wer ken" als de Stormvloedkering, de Kannaaltunnel en de nog te bouwen stuw in de Nieuwe Wa terweg (die nu al 120 miljoen duurder uitvalt). Volgens hem ligt het voor de hand dat de kosten voor de Betuwelijn veel hoger zullen uitvallen dan be groot. „Minister Maij weet niet waar ze het geld moet zoeken voor de verbetering van be staande waterwegen en spoor wegen", voorspelde de voorzit ter. Plankenpad De voorzitter plaatste tenslot- ten enkele opmerkingen bij het aanleggen van de wandelroute van Aquadelta naar de dorps kern. Mert een jaloerse blik lonken de Bruse schippers de laatste weken naar de degelij ke constructie van de binnen- dijkse loopsteiger langs de ha- vendijk. Voor het gemeentebe stuur stond kwaliteit en dege lijkheid bij de aanleg blijk baar hoog in het vaandel. „In de Vissershaven moeten we het met heel wat minder doen", klaagde Hoogerheide. De kwa liteit van de ruim dertig jaar oude steigers in de vissersha ven is hier en daar ronduit slecht. Diverse „zware jon gens" maken gebruik van de lange loopsteiger en daarom deed Hoogerheide een nadruk kelijk beroep op het gemeente bestuur om extra aandacht aan de steigers te schenken. „Brui- nisse is (nog) eigen baas en na de gemeentelijke herindeling kunnen we het wel vergeten. Dan komen eerst jachthavens, museumhavens en havens met nog slechtere voorzieningen dan wij aan de beurt", somber de Hoogerheide. Burgemeester Vogelaar liet er geen gras over groeien en verklaarde ter ge ruststelling van de Bruse mos selschippers dat de buitendijk se steigers de aandacht van het college zullen krijgen. BURGH-HAAMSTEDE/WES- TENSCHOUWEN - B. uit het Duitse Bergheim werd gecon fronteerd met diefstal van de buitenboordmotor van zijn jacht. In het dorpje Westen- schouwen werd geluidsappara tuur gestolen uit de auto van een Duitse toerist uit Kleef. De buitenboordmotor werd ge stolen terwijl het jacht van B. aan wal stond bij een woning aan de Kloosterweg te Haam stede. Het apparaat is ongeveer 6000 gulden waard. F. uit Kleef werd tussen 1 en 2 januari het slachtoffer van onbekenden die zijn auto openbraken die geparkeerd stond aan de Hay- mansweg te Westenschouwen, De geluidsapparatuur die daarbij werd gestolen is onge veer 300 gulden waard. De schade die door braak aan de auto werd aangericht bedraagt ongeveer 400 gulden. OOSTERLAND - Van T. uit de gemeente Duiveland werd aan het begin van het nieuwe jaar geconfronteerd met beschadi gingen aan zijn auto, die wer den aangericht door vandalen. De auto stond geparkeerd aan de Lange Achterweg in Ooster- land. Tussen 1 en 3 januari werd het voertuig door onbe kenden rondom beschadigd. De financiële omvang van de schade is niet bekend. MAASTRICHT - De experts die dinsdag op pad gaan om de watersnoodschade in Limburg te taxeren, hebben geen gebrek aan werk. Er zijn via de ge meentehuizen van de getroffen plaatsen langs de Maas al meer dan 2.500 schadeformulieren bij de provincie binnengeko men. ZIERIKZEE - Tijdens een con trole hield de politie dinsdag morgen V. uit de gemeente Westerschouwen aan omdat hij een auto bestuurde terwijl hij onder invloed van alcohol ver keerde. Via het ademanalyseapparaat werd in het politiebureau te Zierikzee vastgesteld dat de man 540 ug/1 alcohol in zijn li chaam had, terwijl de maxi maal toegestane hoeveelheid 220 ug/1 bedraagt. Die hoeveel heid was te groot om direct met een boete af te kunnen doen. V. werd gedagvaard om zich voor de rechtbank te Middelburg voor zijn "gedrag te verantwoor den. Hem werd ook een tijde lijk rijverbod opgelegd. ZIERIKZEE - De bewoners van twee woningen in de Lange Sint Janstraat in Zierikzee werden, na enkele dagen afwe zigheid tijdens de jaarwisse ling, geconfronteerd met in braak in hun woning. Onbekenden drongen door middel van braak binnen in de woningen van L. en D. Voor L. was het nog niet duidelijk of daarbij ook artikelen werden gestolen. In de woning van D. werden CD's ter waarde van ongeveer 1600 gulden gestolen. OUWERKERK - Maandag morgen kwam Van der S. uit de gemeente Duiveland door onbekende oorzaak met zijn personenauto in een sloot langs de Rijksweg N59 terecht. Het ongeluk gebeurde om on geveer 11.15 uur toen Van der S. rnet een aantal inzittenden in de auto over de Rijksweg N59 tussen Zierikzee en Bruinisse reed. Ter hoogte van Ouwer- kerk verloor hij door onbeken de oorzaak de macht over het stuur. De auto kwam door die onbedoelde manoeuvre in de sloot naast de weg tot stil stand. Een' vrachtwagen die vanuit de tegenovergestelde richting kwam aanrijden kon daarbij door uitwijken een frontale botsing nog net voor komen. De inzittenden van de personenauto moesten door een arts worden behandeld vanwege verwondingen. De auto van Van der S. werd zoda nig beschadigd dat hij moest worden weggesleept. ZOETERMEER - De nood- slachtplaatsen in Nederland zijn op 1 januari gestopt met het slachten van gewond vee. De slachters zeggen dat ze niet meer rendabel kunnen werken, omdat ze de veehouder te hoge kosten in rekening moeten brengen voor de vleeskeuring. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 I jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode'. plaats:I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2É Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. i CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Opnieuw regen Als mensen niet voor de toekomst zorgen, zullen zij weldra voor het heden moeten zorgen. Chinees spreekwoord Bij mist en in het donker is het passeren van de Zeelandbrug voor schippers een hachelijke zaak. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Het „nemen" van de Zeelandbrug is voor de schippers op de doorgaande vaarroute over de Oosterschelde in het donker en bij mist een hachelijk avontuur. Op de Zuid Willemsvaart is de binnenvaart- sector de dupe van bezuinigingen op het overheidspersoneel. Dicht bij huis ontdekten de leden van schip persvereniging Schuttevaer dat de onlangs aangelegde loopsteiger (in de wandelroute van en naar de dorps kern van Bruinisse) hijzonder geconstrueerd is. Zij willen in de Vissershaven ook zo'n voorziening. Tijdens de jaarvergadering van de schippersvereniging in Bruinisse kwam een aantal kritische opmerkingen uit het dagelijks scheepvaartleven aan de orde. Eén van de grieven die de leden van de afdeling Schouwen-Duiveland zwaar op de maag ligt is de slechte mar kering van de vaarroute onder de Zeelandbrug. Een afdoende oplossing zou volgens voorzit ter H. Hoogerheide zijn wan neer voor de brug op een af stond van 25 tot 50 meter een aantal boeien wordt gestatio neerd. In tegenstelling tot de brugpijlers zijn de boeien na melijk wel op de radar te zien. Geruggesteund door burge meester A. Vogelaar van de ge meente Bruinisse beloofde de voorzitter bij Rijkswaterstaat aan de bel te trekken. Lange wachttijden Schipper M. Faasse van het mo torschip Leja kaartte de wacht tijden aan die het gevolg zijn van de bezuinigingen op het be dieningspersoneel van sluizen en bruggen op de Nederlandse vaarwegen. Steeds meer bedie ningspersoneel wordt'door de overheid de laan uitgestuurd, wat voor de schippers in vele uren onbetaald verlet resul teert. Volgens Faasse is de si tuatie op de Zuid Willemsvaart onverteerbaar geworden. Om de afstand tussen de bruggen en sluizen te overbruggen (in sommige gevallen betreft dat drie kilometer) moet het perso neel zich door weer en wind per fiets verplaatsen. „Omdat de dienstdoende amb tenaar vanzelf maar op één plek tegelijk kan zijn moet de binnenvaartsector bloeden voor de bezuinigingen van de overheid", ventileerde Faasse zijn ongenoegen. In zijn jaarrede noemde voor zitter Hoogerheide de aanleg van de Betuwe spoorlijn voor de binnenvaart geen goede KERKWERVE - Medewerkers van de buitendienst van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland begonnen gisteren, maandag op de eerste werkdag van het nieuwe jaar, direct met het plaatsen van nieuwe glascontai ners voor de inzameling van verschillende kleuren glasafval. De milieustraten waarmee ook papier, blik en textiel worden ingezameld voor hergebruik, worden op zijn vroegst in maart geplaatst. ren. Vandaag (dinsdag) wordt een aantal andere oude groene glasbollen voor de laatste keer geleegd en daarna vervangen. Het is de bedoeling dat eind de ze week overal op Schouwen- Duiveland de nieuwe bakken staan. In de gemeente Zierik zee zijn de nieuwe glasbakken die worden geplaatst groen kleurig. Het plaatsen van milieustraten (een rij afvalbakken voor pa pier. blik en textiel) op zeven lokaties op Schouwen-Duive land kan volgens de directeur van de reinigingsdienst, N. J. Eilers op zijn vroegst in maart gebeuren. Aanvankelijk was het de bedoeling om ook de mi lieustraten in januari te plaat sen, maar er deden zich proble men voor bij het vinden van een inzamelaar voor de diverse soorten afval. Volgens Eilers begint de Reini gingsdienst pas met het inza melen van papier, blik en tex tiel via milieiAtraten wanneer de verdere milieuvriendelijke verwerking van deze afvalstof fen goed is geregeld. Dat geldt ook voor het apart inzamelen van groente-, fruit- en tuinaf val (GFT-afval) dat naar ver wachting op Schouwen-Duive land in het najaar van 1994 van start zal gaan. Elk huishouden krijgt dan een tweede rolem- mer om het GFT-afval in te ver zamelen. De ongeveer vijf jaar oude, groene glasbollen die op onge veer vijftig lokaties op Schou wen-Duiveland staan worden vervangen door vierkante, wit- kleurige glascontainers met drie verschillende afdelingen. Op die manier kan het publiek voortaan wit, bruin en groen glas gescheiden aanbieden. Het glas kan daardoor op een meer effectieve wijze worden verwerkt tot grondstof voor de glasindustrie. Gisteren werden de oude glas bollen in de Westhoek vervan gen door de nieuwe exempla- Vanaf het terrein van de reinigingsdienst aan de Hoosjesweg worden ongeveer vijftig nieuwe glas bakken vervoerd naar de diverse lokaties op Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1