Tafeltennistoernooi weer succes 'Twee dagen is tekort, een week zou beter zijn' Nola Boys verdient een belangrijk punt Dressuurwedstrijden in Manege Grol in Renesse Weinig deelnemers bij kerstschaaktoernooi Manchester Danny Blind en Peter van Vossen gaan professioneel met Zeeuwse voetballertjes om Honderd basisscholieren actief bij Scaldina Zaalvoetbalcompetitie Onderdak ZIERIKZEE - Nola Boys heeft in de zaalvoetbalcom petitie een belangrijk punt behaald tegen MEVO. Met de 2-2 eindstand kruipt Nola Boys naar de ze vende plaats in de le klasse zaalvoetbalcompetitie Schouwen-Duiveland. Voor Sportsurf Jonker dreigen nu degradatieproblemen. Nef- fen 'd Eule verdiende de eerste volle competitiewinst ten koste van de ploeg uit Burgh- Haamstede. Het 3-8 verlies bij Sportsurf Jonker kwam hard aan. MEVO 11 6 3 2 15 40 - 25 Resi. De BeuzelO 5 2 3 12 57 - 43 Coen Honig 1 10 4 3 3 11 38 - 31 Sporthuis ZZ 9 5 0 4 10 47 - 43 PTT 10 3 2 5 8 40 - 39 Nola Boys 10 3 2 5 8 27 - 52 WIK 9 3 1 5 7 41 - 49 Sports. Jonker 10 1 5 4 7 26 - 40 Neffen d'Eule 11 1 2 8 4 33 - 56 Spannend Spannend is het in de 2e klasse. Pinky Boys verloor met 1-6 van Stella Boys. Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat zeven ploegen weer in aanmerking komen voor een promotie plaats naar de le klasse. Bij makelaardij, dat niet in actie kwam, heeft nog steeds de beste papieren in handen met twaalf punten uit acht wed strijden. In de derde klasse heeft Knip- pie de leiding genomen na een 6-2 overwinning op De Roo van de Veen. Nola Boys-MEVO 2-2 Sports. Jonker-Neffen d'Eule 3-8 Swarte Schaep-Zeelandia 6-5 Pinky Boys-Stella Boys 1-6 Pinky Boys 10 7 0 3 14 59 - 34 Swarte Schaep 10 6 1 3 13 39 - 37 Bijmakelaardij 8 6 0 2 12 33 - 23 Stella Boys 11 5 2 4 12 36 - 29 Steiloore/'PJZ 11 5 2 4 12 38 - 37 De Keien 10 5 1 4 11 44 - 44 FC Kerkwerve 11 4 2 5 10 40 - 46 Zcelandia 11 4 0 7 8 40 - 49 Vanity 10 2 1 7 5 39 - 42 Garage Slager 10 1 3 6 5 32 - 59 Profile Tyr.RR-Braber Gr. Vo. 5-0 Knippie-De Roo/Veen 6-2 Knippie 11 Egelantier 9 Stella Boys 2 10 Deltan 10 Studio Marktje 10 Profile Tyr.RR 10 Braber Gr. Vo.10 Dreischor 10 De Roo/Veen 10 Toren Boys 10 9 0 1 18 62 - 33 Coen Honig 2 10 1 0 Hanneke Keuning levert goede prestatie RENESSE - Ruiter vereniging Renesse hield een NBVR dressuurwedstrijd in Manege Grol in Renes se. Da organisatie kreeg hoofdzakelijk inschrijvin gen van eigen leden, wegens concurrentie van ande re dressuurwedstrijden. De prestaties waren er niet minder om want er werd goed gereden. Met toch nog tweeëndertig proeven op het programma werd om tien uur 's morgens de spits afgebeten in de B-klasse. Beide proeven werden gewon nen door Petra Bode die voor het eerst aan de start kwam met haar nieuwe paard Vaska. Jurylid Bal kende haar in de B4 124 punten en in de B6 129 punten toe. In de B6 was er een tweede plaats voor Miranda Flach met Mistral met 120 pun ten. De twee officiële B-proeven werden gewonnen door Petra de Regt met Irnels. De nog zeer jonge en wat onstuimige Irnels liep met Petra in de B4 123 en in de B6 121 punten bij elkaar. Jante Bannink kwam met Ca- mara in de B4 tot 122 punten. In de L8 werden de beste dagre sultaten neergezet. Overtui gend ging de eerste plaats naar Hanneke Keuning met de ge routineerde ruin Woodstock. Heel ontspannen en goed voor waarts reed Keuning 136 pun ten bij elkaar. Beloond De tweede plaats was voor in- structrice Liesbeth van Oosten met Voac's Hanny. Van Oosten die deze merrie sinds kort weer onder het zadel heeft zag haar proef met 130 punten beloond. Een goede derde plaats was voor Christa Henstra met de ook nog jonge ruin Helios. Zij kreeg 128 punten van jury Den Exter. De Lil werd gewonnen door Liesbeth van Oosten met Vo ac's Hanny met 120 punten. Marjolein de Bruin is de laat ste tijd goed op dreef met haar paard Denise. De M18 schreef zij op haar naam met 126 pun ten. De tweede prijs was voor Marianne Wiegel met Uitlanda met 123 punten. Marjolein kwam als enige aan de start in de M22 en haalde met 119 punten net geen winst punt in deze proef. De Z-combinaties zetten aan het eind van de middag hun beste beentje voor. De Z24 was een knappe overwinning voor Inge v. d. Berg met Cora. Zij reed met een nette proef naar 187 punten. Een gedeelde twee de plaats was er voor Monique Verschoor met Black en An drea Pronk met Archibald, bei de amazones reden 184 punten. Uitslagen B4: 1. Petra Bode, Vaska, 124 punten; 2. Miranda Flach* Mistral, 117 punten; 3. Jolanda Meerman, Napo, 114 punten. B6; 1. Petra Bode 129 punten; 2. Miranda Flach 120 punten; 3. Jolanda Meerman 117 punten. B4: 1. Petra de Regt, Irnels, 123 punten; 2. Jante Bannink, Ca- mara, 122 punten; 3. Marije Driessen, Gregor, 110 punten. B6:1. Petra de Regt 121 punten; 2. Jante Bannink en Marije Driessen 115 punten. L8: 1. Hanneke Keuning, Woodstock, 136 punten; 2. Lies beth van Oosten, Voac's Hanny, 130 punten; 3. Christa Henstra, Helios, 128 punten. Lil: 1. Liesbeth van Oosten 120 punten; 2. Gillian Simmers, Xer Unicum, 116 punten; 3. Sijgje Klop, Eranneke, 109 pun ten. M18: 1. Marjolein de Bruin, De nise, 126 punten; 2. Marianne Wiegel, Uitlanda, 123 punten. M22: 1. Marjolein de Bruin 119 punten. Z24:1. Inge v. d. Berg, Cara, 187 punten; 2. Monique Verschoor, Black en Andrea Pronk, Archi bald, 184 punten. Z30: 1. Andrea Pronk 172 pun ten. Ruud van Hooff voor derde keer ivinnaar BRUINISSE - Ruud van Hooff uit Oude-Tonge heeft het kerst schaaktoernooi van schaak vereniging TOG in Bruinisse gewonnen. Het jaarlijks terugkerende kersttoernooi van schaakver eniging TOG in Bruinisse kreeg in de laatste editie min der deelnemers dan andere ja ren. Normaal komen er ruim dertig schakers naar het dorps huis in Bruinisse, maar deze keer waren er dat slechts drieëntwintig. Voor de derde keer in successie ging Ruud van Hooff, lid van schaakver eniging SOF, met de hoofdprijs strijken. Met het uitstekende resultaat van 10,5 punt uit elf wedstrijden bleef hij zijn club genoot Michael van der Waal met 1,5 punt voor. Van Hooff moest één remise af staan aan TOG-lid Kees van der Bos die achter Thonie Douw en Leon de Bonte een enigszins teleurstellende vijf de plaats innam. LONDEN - Manchester United vierde het einde van een voor treffelijk jaar in stijl. De koploper in de Engelse Pre mier League rolde woensdag avond het laaggeklasseerde Oldham met 5-2 op. DONDERDAG 30 DECEMBER 1993 NR 25487 ■mJMMUBh- win Wandel, 't Staepel'of; 5. Marcel Steine, Kirreweie; 6. Patrick Wesdorp, Binnen de Veste; 7. Eyup Ulu, Binnen de Veste; 8. Vincent van Oosten, 't Staepel'of; 9. Arjen van Schel ven, Theo Thijssenschool; 10. Hans Stols, Theo Thijssen school; 11. Tom Jonker, Binnen de Veste; 12. Ferrie ten Veen, Oosterburcht; 13. Sander Bo- lier, Theo Thijssenschool. Jongens groep 6: 1. Corné Schilperoort, Meerpaal; 2. Christian Overweel, 't Stae pel'of; 3. Bas van Oosten, 't Staepel'of; 4. Vincent Goedege- bUure, 't Staepel'of; 5. Timo de Smet, 't Staepel'of; 6. Marcel Kieboom, Willibrordusschool; 7. Remo van Hengel, 't Stae pel'of; 8. Jacco Verbuist, Stelle- plankier; 9. Tan Minnaar, Kir reweie; 10. Marijn Flikweert, J. W. v. d. Doelschool; 11. Ricardo de Neef, Stelleplankier. Jongens groep 7: 1. Pascal Dronrijp, 't Staepel'of; 2. Jo- chem Maas, 't Staepel'of; 3. Dennis Stevense, Op Dreef; 4. Robert Kreisel, 't Staepel'of; 5. Sjoerd v. d. Assem, 't Stae pel'of; 6. Marins Landegent, Kirreweie; 7. Robert Kranen donk, 't Staepel'of; 8. Sebasti- aan Everaars, 't Staepel'of; 9. Paul Willemse, J. W. v. d. Doel school; 10. Peter Paauwe, Zon newijzer; 11. Remco Wandel, 't Staepel'of; 12. Christian Har- tog, Stelleplankier; 13. Robin van Welt, Beatrixschool; 14. Ronald Schot, Kirreweie; 15. Dennie le Conté, Oosterburcht; 16. Mark ten Veen, Ooster burcht; 17. Jeroen Dalebout, Kirreweie; 18. Ronald Zwager, Oosterburcht; 19. Rudy van Katwijk, J. W. v. d. Doelschool. Jongens groep 8: 1. Simon Lansdorp, Kirreweie; 2. Mart Goudzwaard, J. W. v. d. Doel school; 3. Nils van Went, Kirre weie; 4. Maurice Geense, Op Dreef; 5. Albert van Popering, J. W. v. d. Doelschool; 6. André Bpuwman, J. W. v. d. Doel school; 7. Dirk Deurloo, Op Dreef; 8. Johan Paauwe, Zonne wijzer; 9. Martin Kiesenberg, 't Kofschip; 10. Marcel Post, Zon newijzer; 11. Jan Eliya, J. L. de Jongeschool; 12. William Bal, Meerpaal; 13. Jauke Flikweert, J. W. v. d. Doelschool; 14. Si mon Zwart, Oosterburcht; 15. Martijn Slijkhuis, Kirreweie; 16. Jan v. d. Have, Meerpaal; 17. Arjo Nieuwkoop, J. W. v. d. Doelschool; 18. Herre Deurloo, J. W. v. d. Doelschool; 19. Ri chard den Boer, Zonnewijzer. Danny Blind (links) en Peter van Vossen waren tevreden over het verloop van de eerste trainingsstage door voetbalstichting Blind Van Vossen in Lewedorp. (Foto: Joop van Houdt). LEWEDORP - Benjamin Verwests (11) ogen fonkelden. Eén van de veertig jeugdige voetballers had het naar zijn zin tijdens de trainingsstage die op professionele wijze werd gegeven door Danny Blind en Peter van Vossen. Twee dagen bivakkeerden zij op het voetbalveld van Lewedorpse Boys en in hotel De Goede Ver wachting. Beide Ajacieden, in gezelschap van veel begeleiders waaronder Sjaak de Kooning en Kees van Vossen, waren tevreden zoals het eerste voetbalkamp is vérlopen. ,,Je moet het niet onder stoelen of banken steken. Die voetbal lertjes kijken tegen je op. Daar willen we ook op professionele basis mee omgaan. Het plezier bij die gasten staat voorop, maar in die twee dagen willen we ze ook wel wat bijbrengen. Natuurlijk maak ik nu ook honderdenéén fout. Daar wil len we van leren. Ook de sa menstelling van de groep kan kwalitatief naar een hoger plan", vertelt Danny Blind. Proficiat Benjamin Verwest was een maand geleden één van de ge lukkige uitverkorenen. ,,Ik had weieens een voetbalinstuif meegemaakt en afgelopen jaar was ik op een driedaags voet balkamp in Goes. Ik mocht me van mijn ouders voor dit kamp inschrijven. Een paar weken geleden kreeg ik een brief met proficiat. Mijn moeder stond nog harder te juichen dan ik. Peter van Vossen heeft mij ook gebeld en voorbereid op dit kamp. Ik heb deze dagen veel geleerd. Vooral het kopwerk van Danny en het afwerken op doel met Peter was indrukwek kend", vertelt Benjamin die overigens een PSV-supporter is. De inwoner van-Dreischor was één van de veertig jeugdige voeballers die geloot werd door notaris Van Eek om te mo gen deelnemen aan het kamp van Voetbalstichting Blind Van Vossen. De populariteit van de twee internationals is in Zeeland enorm. 128 inzendin gen waren er, maar er was plaats voor veertig voetballers. Later zijn er nog vijf keepers aan toegevoegd waarmee ex- VCV Zeeland keeper Ruud Pen- nings een keeperstraining af werkte. In totaal waren er ne gen deelnemers van Schouwen- Duiveland aanwezig waaron der ook keeper Marco de Vlie ger (14) uit Brouwershaven. Blind: „Ik had al wat ervaring met voetbalkampen in Zee land. In het verleden heb ik sa men met Adrie Koster- en Jan Poortvliet al eens iéts georga niseerd. Ik weet dat er veel be langstelling is in Zeeland voor dit soort trainingsstages. Peter heeft dit plan gemaakt en mij erbij betrokken. Ja, we zijn al lebei Zeeuw en we willen pro deo een injectie geven aan. het niveau in Zeeland". Terwijl Danny Blind de opstelling aan het maken is voor de interland tegen de leeftijdsgenoten uit het Belgische Gooik, beant woordt Peter van Vossen de ve le vragen van de jeugdige voet ballers. „Twee dagen is tekort. Een week zou beter zijn. Je ziet het gewoon. Gisteren vertel ik iets over het doorlopen bij de keeper. Dat zie je de tweede dag al terug, maar nog niet vol doende. Dankzij het enthou siasme - waarmee de voetbals lertjes bezig zijn, pakken ze toch een aantal dingen op. Zo zag ik vanmorgen al dat ze el kaar gingen coachen. Soms zie ik mij terug in die jongens en dan denk ik: Waarom waren er vroeger niet zulke kampen". Peter van Vossen, Danny Blind en de hele organisatie erom heen, gaan over twee weken het voetbalkamp evalueren. „Ik denk dat we ons doel niet voorbij moeten schieten. Nu is het niveauverschil onder de deelnemers veel te groot. We moeten naar een betere doel groep werken. Maar we willen ook niemand teleurstellen", vertelt Van Vossen die het dui delijk naar zijn zin heeft tus sen de jeugdige voetballers. Blind verwacht dat eind 1994 weer zo'n kamp wordt georga niseerd. „Ik heb mijn twijfels of je dit meerdere keren per jaar moet doen. Je moet ook oppassen dat het niet teveel wordt. Bovendien krijgen wij nu weinig tijd. Ajax en de WK eisen veel tijd in de komende maanden". Blind en Van Vossen reizen vol gende week met Ajax af naar Thailand. Blind en Van Vossen rekenen erop dat zij worden ge selecteerd voor de Oranje selec tie. „Ik denk dat ik wel een plaats heb afgedwongen voor de WK. Ik zou het verdienen", vertelt de aanvoerder van Ajax. Voor Peter van Vossen breken nu hopelijk ook weer glorieuze dagen aan. „Ik ben nog niet helemaal blessurevrij Ik heb nog niet met een bal ge werkt. Ik reis mee naar Thai land en daar moet ik weer kun nen spelen. Bij Ajax vinden ze het ook belangrijk dat ik op de WK kan spelen. Ook zij hebben er belang bij dat er zoveel mo gelijk Ajacieden geselecteerd, worden voor de Oranje selec tie", aldus Van Vossen. De beide Ajacieden hebben in ieder geval een aantal Zeeuwse voetballertjes kennis laten ma ken met het professioneel voet balwereldje. De zeventig Belgi sche voetballertjes waren gis teren, woensdag, eerst een ste vige wandeling aan het maken op het strand in Renesse. Wim Veerhoek, van restarant De Zoom in Renesse, bood de Bel gische selectie een lunch aan. Daarna reisden de Belgen af naar Lewedorp waar twee in terlands op het programma stonden. Veerhoek, Jan Bij de Vaate en notaris Van Eek wa ren de Schouwen-Duivelandse sponsors van het voetbalkamp. „Er zijn heel veel sponsors die ons dit financieel mogelijk hebben gemaakt-.Het is echt waar, vandaag meldde zich nog een sponsor", vertelt Kees van Vossen die ook een aantal broers had opgeroepen om hand- en spandiensten te ver richten. ZIERIKZEE - Toernooileider Paul de Graaf was blij dat het driedaagse Taptoe Tafeltennisevenement achter de rug was. „Het is heel leuk om te doen, maar ik ben altijd weer blij als het einde nadert. Soms wordt je van het gekakel onderling even niet goed", lacht De Graaf. De kersverse Nederlandse kampioen in het dubbelspel had zijn eerste toernooi georganiseerd voor tafeltennisvereniging Scaldina. Honderd deelnemers in de leef tijd van zeven tot en met twaalf jaar waren drie dagen actief in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Vijf jaar lang was Ad de Graaf de toernooileider en in deze zesde editie deelde hij slechts de prij zen uit. Zijn zoon Paul, die in de landelijke divisie speelt bij Hotak'68 in Hoogerheide, had het toernooi van begin tot het einde op poten gezet. Aanmeldingen „Jammer is dat niet alle basis scholieren in de gelegenheid zijn om deel te nemen aan dit evenement. Je kunt namelijk alleen via school inschrijven. Ja, dan krijg je een paar dagen voor het evenement nog aan meldingen van leerlingen van een school die ons affiche niet had opgehangen. Deze kunnen we om organisatorische rede nen niet meer plaatsen. Dat is een teleurstelling voor die kin deren, maar ook voor ons", al dus Paul de Graaf. Honderd kinderen waren op drie verschillende dagen bezig in de tafeltenniszaal. Zes groe ne tafels, evenzoveel scorebor den, ouders die een handje uit staken en De Graaf achter de regeltafel met de nodige for mulieren gaven het evenement cachet. „We hebben drie poules gemaakt voor zowel jongens als meisjes. Iedereen speelt een keer tegen elkaar en daarna la ten we de eerste twee van de poule een finale spelen. Ze spe len een hele partij naar gelang twee of drie sets. Nummer één en twee krijgen een herinne ring. Ja, normaal krijgt ook ie dereen een oorkonde, maar dit jaar is er iets mis gegaan met de aflevering. Deelnemers die al lid zijn van tafeltennisver eniging Scaldina delen we soms in een hogere groep in. We weten de speelsterkte van de Scaldina-leden. We geven ze ook weieens tien strafpunten", aldus De Graaf. Hoewel de zesde editie iets minder deelnemers telde dan de vorige keren was de belang stelling weer groot. Vanuit heel Schouwen-Duiveland hadden de basisscholieren zich weer aangemeld. „Het is niet de be doeling om met dit evenement leden te strikken voor de ver eniging. Iemand die graag ta feltennis wil spelen wordt toch wel lid. We willen graag de kin deren de gelegenheid geven om kennis te maken met deze sport". Drie dagen was het spannend in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat. In de leeftijds groep elf/twaalf jaar won Si mon Lansdorp bij de jongens en Annemiek Kranendonk uit Renesse bij de meisjes. In de groep van tien jaar waren Pas cal Dronrijp uit Renesse en Fi ona Kroon (Renesse) de toer- nooiwinnaars. Rosan d'Anjou (Zierikzee) en Corné Schilpe roort uit Bruinisse namen de prijzen mee naar huis in de leeftijdsgroep van acht en ne gen jaar. Bij de zevenjarige scholieren waren het Aniek Stevense (Bruinisse) en Rutger van der Assem die de ping pongballetjes het beste op de tafel deden balanceren. De leeftijdsgroep van elf en twaalf jaar speelde gisteren, woensdag, het Taptoe Tafeltennistoer- nooi. (Foto: Joop van Houdt). Meisjes groep 5: 1. Aniek Ste vense, Op Dreef; 2. Renata Goudzwaard, J. W. v. d. Doel school; 3. Roosemarie Romijn, Helcherseeschool; 4. Jacqueli ne van Wijck, Helchersee school; 5. Wendy Plaisier, Hel cherseeschool. Meisjes groep 6: 1. Rosan d'An jou, 't Kofschip; 2. Josien Pro voost, 't Staepel'of; 3. Saskia Boer, Meerpaal; 4. Carina Kik, J. L. de Jongeschool. Meisjes groep 7: 1. Fiona Kroon, 't Staepel'of; 2. Daniel le Clarisse, 't Staepel'of; 3. Ni- colien Kooman, 't Staepel'of; 4. Marieke Werry, 't Staepel'of; 5. Mariëlle Hanse. 't Staepel'of; 6. Gilliam Holmes. Stelleplan kier; 7. Jacqueline Verwest, J. L. de Jongeschool; 8. Rianne v. d. Schee, J. W. v. d. Doelschool. Meisjes groep 8: 1. Annemieke Kranendonk, 't Staepel'of; 2. Bianca Plandsoen, 't Stae pel'of; 3. Christien Tromper, J. W. v. d. Doelschool; 4. Tamara Korstanje, Stelleplankier. Jongens groep 5: I. Rutger v. d. Assem, 't Staepel'of; 2. Aart Clarisse, 't Staepel'of; 3. Mi chael Quaak, Kirreweie; 4. Er-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9