Enkele sportieve hoogtepunten uit 1993 1 DONDERDAG 30 DECEMBER 1993 OUDEJAARSBIJLAGE 31 Onder leiding van trainer Jaap van Gastel behaalde de hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready het kampioenschap in de zaalkorfbalcompetitie le klas afdeling. Hiermee promo veerde het team naar de 3e klasse district. Bob Rasenberg deed de wielerhistorie in Zierikzee weer herleven. Hij won de 11e editie op het Havenplein. In de ja ren dertig stond ook ene Rasenberg op een veilingkist na dat Motor en Wielerclub Sparta in Zierikzee op de Blok- weg de eerste wielerronde in Zierikzee organiseerde. Hier de winnaar van de laatste editie met Rondemiss Debbie Bakker. Het eerste damesteam van volleybalvereniging Kwiek werd kampioen in de 2e klasse dis trict Rotterdam. Hiermee promoveerden zij naar de le klasse. Halverwege de nieuwe compe titie nemen de dames een verdienstelijke vierde plaats in. De pupillen van atletiekvereniging Delta Sport maakten geschiedenis in de Zeeuwse pupillencompetitie. In alle ca tegorieën bleken zij de sterkste atleten en wonnen de Ir. Knaap trofee. Tijdens de sportv er kiezingen van de gemeente Zierikzee in sporthal Onderdak vocht de voetbalinternational Peter van Vossen en oud-wereldkampioen op de zestig meter in door, atlete Nellie Cooman. een duel uit op de veertig me ter sprint. Voor duizend toeschouwers won Cooman met een teenlengte verschil. De 40-jarige Rini van Dijke behaalde een zilveren medaille op de 800 meter Nederlandse veteranenkampioenschappen. De Delta Sport atleet uit Burgh-Haamstede gaf op deze manier een extra cachet aan de voortreffelijke organisatie van zijn club Delta Sport op de kunststofaccommodatie Bannink in Zierikzee. Het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek vierde in 1993 haar kampioensfeest in de 2e klasse district Rotterdam uitbundig. Onder leiding van trainer/speler Tonie van Breda maakte de ploeg bovendien een sterke start in de heren le klasse B. Wim Goudzwaard heeft in 1993 uitstekende prestaties geleverd tijdens motorvaardig- heidstesten op de circuits in Assen en het Belgische Zolder. Hierdoor kreeg de Oosterlander een licentie voor de motorraces in 1994. De hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee faalde tijdens de nacompetitie in de zondag 4e klasse KNVB. Wel won het team van trainer Kees Hagesteijn de Zierikzeesche Nieuwsbo de Trofee. De 53-jarige Jannie Knuist werd tijdens de Zierikzeese Avondvierdaagse extra in de bloemen gezet. De Zierikzeeë- naar voltooide voor de veertigste keer de traditonele wandel- 'tocht in juni. Het eerste team van schaakvereniging Zierikzee speelde één seizoen op landelijk niveau. Nadat in 1992 het Zeeuwse kampioenschap was behaald promoveerden zij naar de landelijke klasse. Afgelopen seizoen degradeerden zij weer naar de Zeeuwse hoofdklasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 31