Tonie van Breda Rachid ben Meziane Arianne Hanse Peter Lefèvre Peter van Vossen Debbie Voshart 4 DONDERDAG 30 DECEMBER 1993 JAAROVERZICHT SPORT 1 993 25 van. Sportvolleybal Club Kwiek „Kampioen worden met het herenteam van volleybalvereniging Kwiek was voor mij het mooiste moment. Zeker als je het jaar daar voor met promotiewedstrijden er naast pakt. Dan begin je aan een nieuwe uitdaging en dan is het extra leuk als je die doelstelling haalt". De 34-jarige Tonie van Breda is een trouwe speler van Kwiek. Ook nu hij in Rotterdam woont en in de automatisering werkt voor het besturen van zeeschepen. Van Breda kwam ruim twee jaar geleden terug uit de le divisie bij Rijnmond en werd trainer/speler van Kwiek. „De combinatie is goed te doen, alleen tijdens de wedstrijden kun je geen honderd procent aanwijzingen geven. Het gaat soms wel eens ten koste van mijn spel". Van. Breda staat bekend qm zijn harde slagen en in het verleden was hij een sterke linker hoekspeler. Sinds zijn komst bij Kwiek heeft hij geen voorkeur meer voor een bepaalde po sitieplaats. Dat Tonie van Breda nog niet aan het einde is van zijn volleyballoopbaan is dui delijk. Naast het trainerschap bij Kwiek en actieve speler, traint hij ook regelmatig mee bij vol leybalvereniging Rijnmond. Sportatletiek Club Delta Sport De 25-jarige Marokkaan, die al weer ander half jaar in Zierikzee woont, is het parade paardje van atletiekvereniging Delta Sport. Hij is gespecialiseerd in de wegatletiek en zonder nadenken noemt hij de twee mooiste momenten van het jaar. „De overwinning in de Singelloop van Zierikzee. Dat was mijn doorbraak bij Delta Sport. Ik herinner mij al het publiek langs het parcours en het applaus dat ik ontving. De waardering van de Delta Sport clubgenoten was voor mij heel belang rijk. Ik heb ook een goede herinnering overgehou den aan de dertig kilometerloop van Heinen- oord. Daar won ik in een recordtijd van 1.41.06 uur. Dat was de derde beste seizoentijd van Nederland". Ben Meziane verscheen in 1993 regelmatig bij verschillende internatio nale crossen en wëglopen. „Winnen is leuk, maar ik zet graag een snelle tijd neer. Dat kan alleen met sterke tegenstand". Ben Meziane heeft afgelopen jaar de eerste marathon in een verdienstelijke tijd neerge zet. De ranke atleet wil proberen om namens zijn geboorteland Marokko in 1996 uit te komen op de Olympische Spelen in Atlanta. Sportpaardensport Club De Schouwse Ruiters „Ik heb afgelopen jaren veel mooie momenten meegemaakt", was het spontane antwoord van de 23-jarige directiesecretaresse Arianne Hanse. In haar discipline, de paardensport, nam zij met Gentleman deel aan de Neder landse kampioenschappen rijstijlcombinatie in Ermelo. „Meedoen was voor mij het belang rijkste, maar een mooi moment. Ik was met de 5 jaar oude Gentleman ook suc cesvol in de M2-klasse. We promoveerden enorm snel bij het springen. De mooiste herin nering gaat toch wel uit naar Sunny. Met deze pony waren we in de hoogste menklasse geko men. De prestaties in de Z-klasse waren uit stekend. Als beloning hebben we Sunny on langs verkocht. Hij is naar een plaats gegaah waar hij een goede oudedag krijgt. Dat heeft hij zeker verdiend". De amazone uit Kerkwerve heeft vooral liefde voor jonge paarden. „Ik heb een nieuw paard. Ik moest gelijk met de 3-jarige ruin Invencibel in de Ll-klasse starten. Hij heeft mij nu al mooie momenten bezorgd. We wonnen in Brui- nisse en ook in Vlissingen presteerde hij goed bij de Leeuwen trofee". Sporthandbal Club ZHV/Delta Sport De 30-jarige handballer Peter Lefèvre moest even nadenken. „Tja, dat is moeilijk. In de eredivisie spelen is al fantastisch. Er zijn maar weinig Zeeuwen die dat kunnen zeg gen. We wisten dat we veel zouden verliezen, en daarom was het zo mooi dat het publiek al tijd massaal naar de wedstrijden kwam kij ken. Het publiek was ons altijd trouw. Het leukste moment was de wedstrijd tegen Sittardia in Sittard. We verloren toen net, maar ik scoorde dertien keer. Dat was bijzon der want de keeper Dick Mastenbroek is ook keeper van het Nederlandse handbalteam. Ondanks dat we met drie doelpunten verschil verloren was het een goede prestatie in het Limburgse handbalwalhalla. Ook aan de wed strijd tegen HK/EO in Emmen heb ik goede herinneringen overgehouden. We verloren wel, maar er was nog nooit een ploeg in Ne derland geweest die zoveel doelpunten scoor de in Emmen als Delta Sport. Dat waren mooie momenten en niemand kan mij die meer afnemen". De Zierikzeeënaar heeft afgelopen jaar een be hoorlijke reputatie opgebouwd in het hand balwereldje. Menige tegenstander was bang voor de schutter die vele keepers op hun benen liet trillen door zijn loeiharde schoten. Sportvoetbal Club Ajax „Het allermooiste moment is de strafschop in het Wembley stadion", klinkt het gedecideerd uit de mond van voetballer Peter van Vossen. In de kwalificatiewedstrijd Engeland tegen Nederland in Londen was het invaller Peter van Vossen die Oranje via het koelbloedig nemen van de strafschop op 2-2 bracht. Met dit doelpunt hield hij Nederland in de race voor de WK in Amerika. „Wat mij ook goed is bij gebleven is de interland tegen San Marino in Utrecht. Toen ik langs de lijn aan het warm iopen was scandeerde het publiek voortdurend mijn naam door het stadion De Galgenwaard. Het mooiste was dat ik vlak na het invallen ook een doelpunt scoorde. Ook de interland in Turkije ben ik niet vergeten. Natuurlijk was de transfer van Anderlecht naar Ajax een voorlopig hoogtepunt in mijn voetbalcarrière", vertelt de 25-jarige Van Vos sen. De Zierikzeeënaar werd door de gemeen te Zierikzee afgelopen jaar beloond met de titel sportman van het jaar. Daarnaast kende Van Vossen ook tegenslagen. „De blessures van afgelopen maanden zijn natuurlijk geen mooie momenten, maar in 1994 wil ik weer helemaal klaar staan voor Ajax". Sportkorfbal Club AU-Ready De jonge telg in de hoofdmacht van korfbal vereniging All-Ready heeft haar verkiezing in de basisselectie met beide handen aangepakt. „Een vaste plaats in het eerste team van de vereniging is voor mij het mooiste moment van het jaar. Trainer Jan Quist heeft mij die kans gegeven en ik zal er hard voor knokken om prestaties te leveren. Echt, een plaats in het eerste team is toch het leukste wat je kan bereiken in je sport". De 17-jarige Debbie Voshart uit Burgh-Haam- stede komt uit een echt korfbalnest. „Afgelo pen voorjaar stond ik er bij trainer Jaap van Gastel nog naast. Ook tijdens de veldcompeti- tie in het najaar verdiende ik nog geen plaats. Misschien heb ik het de afgelopen maanden wel afgedwongen en als een trainer je dan kiest voor een basisplaats in de zaalkorfbal- competitie derde klas district is dat hartstik ke leuk. Ik weet dat ik nog veel moet leren, maar juist bij het eerste team word je fanatiek en zijn het de eerste stappen in een misschien wel mooie korfbalcarrière", vertelt de Havo-scho liere spontaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 25